לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2021, 21:06
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "קיימת, אבל סבירות נמוכה"

כי זה ממש לא פשוט.
כל מה שאני אומר עכשיו זה היפותטי:
נגיד חברה כלשהי רוצים לפתח את הפצצה ולמכור אותה למישהו בהקדם האפשרי כדי להמשיך לממן אותה.
קודם הם יקחו חיישן קיים כלשהו ויכניסו לשם. גם רש"ק קיים ופיוז.
השליטה תיעשה ע"י FPGA מסחרי כלשהו שהתכנות שלו לוקח רק שנה עם צוות מהנדסים מנוסה. הפריפריאלים שלו גם מסחריים, של אותו יצרן כמובן כדי שלא לסבך אינטגרציה.
הכנפיים חדשות אבל המנגנון קיים כבר במשהו אחר, וזה טוב מספיק.
האנטנה והמקמ"ש גם מסחריים, כי אין מה לעשות. רק פרוטוקול והצפנה חדשים.
הסוללות לקוחות ממוצר אחר, יחסית ישן.

הצורה כבר קבועה ע"י ניסויים במנהרת רוח, ולכן אין הרבה איך לשחק עם הקונפיגורציה.
בגדול, בפנים אין לך הרבה איך לשחק עם הדברים. יש סדר מסוים שחייב להישמר, אז נוצרים הרבה מאוד חללים ריקים שפשוט חבל שלא מנוצלים.

אחרי 5 שנים מאז העסקה הראשונה, אותה חברה הספיקה כבר לייצר FPGA משלה כולל פריפריאלים, עם רק שימוש מזערי ברכיבים חיצוניים, ככה שהצורה תתאים בדיוק לגוף העגול של הפצצה.
החיישן והבקר שלו כבר custom-made עם אופטימיזציה למתאר הפעולה של הפצצה.
האנטנה והמקמ"ש גם הם מותאמים כבר ומיוצרים לגמרי בחברה. הסוללות, גוף הפצצה, הכל כבר מותאם כדי למקסם את הביצועים, והכי חשוב שכל רכיב מותאם מבחינת הגודל והצורה כדי להיכנס בדיוק לתוך גוף הפצצה, ולא עכשיו רכיבים מסחריים בגדלים שונים.

כמה פעמים חוויתי את זה - אתה לא תאמין כמה פעמים מערכת נראית שמנה מבחוץ אבל הרבה חלל ריק בפנים כי לא הייתה אופטימיזציה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-02-2021, 22:36
  beatma beatma אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
אלתורים כאלה פחות סבירים לחימוש שתוכנן
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "כי זה ממש לא פשוט. כל מה שאני..."

מלכתחילה ע"י רפאל, וכידוע מדובר בחברה שמפתחת מערכות טילים, חיישנים ותקשורת זמן רב ולא חברה חדשה שצריכה לאלתר מכל מיני רכיבים שלא בדיוק מתאימים.
גם מעגלים אלקטרוניים ומחשבים למיניהם מגיעים בכל מתוצרת חברות אלקטרוניות והגודל שלהם קטן וקבוע.
גם שים לב לשם, המספר אחרי הספייס מציין את משקל ראש הקרב: ספייס 2000 זה רש"ק 2000 פאונד, כך גם גרסת ה-1000 וכך כנראה גם גרסת ה-250.
עכשיו אם להסתכל על הגודל של הפצצה, רש"ק של 125 ק"ג מתאים לחלק ניכר מגודלה.
מנוע סילון תופס בהערכה לפחות 15% מהנפח ומיכל דלק לא סביר שיהיה קטנטנן שיאריך את הטווח בעשרות ק"מ בודדים, אלא יותר מכך, אז יתפוס עוד לפחות 30-40% מהנפח.
ואז הרש"ק חייב לקטון, זה גם לא משמעותי בשביל סוג המטרות הטיפוסי שאליו חימוש כזה מיועד: רכבים, מערכות מכ"ם ותקשורת, משגרי טילים.

כמובן שזאת הערכה ויש מצב וזו לא המציאות.

נערך לאחרונה ע"י beatma בתאריך 05-02-2021 בשעה 22:39.
ישן 06-02-2021, 10:42

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "אלתורים כאלה פחות סבירים לחימוש שתוכנן"

תאמין לי שגם אלה שמפתחים מערכות אלקטרוניות ייעודיות לפעמים קונים דברים מסחריים ומתאימים אותם לצורך קיים עד למקצה שיפורים שיכול לבוא שנים אחרי. זה לא נדיר בכלל ואני מכיר את זה מקרוב.

ישנן פצצות לשימוש רב תכליתי במשקל 250 פאונד. חלק מהרעיון הוא לקחת משהו קיים ולדחוף אותו לתוך קיט חדש ובכך להוזיל עלויות משמעותית לפחות בסגמנט אחד של הפצצה. לפתח רשק שונה מאוד פוגע בקונספט, אבל לעומת זאת לקחת פשוט את הפצצה הקיימת ולחתוך ממנה חלק ולהוריד, זה זול וזה קל.
אבל את זה לא נראה, בגלל שהספייס 250 הוא הדגם היחיד במשפחה עם גוף ייחודי. עכשיו, זה יכול להיות בגלל שחלק מהמודולים רחבים מגוף הפצצה, או שזה יכול להיות כי הפצצה תוכננה להיות חמקנית במידה מסוימת.
ישן 06-02-2021, 12:58
  beatma beatma אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בהחלט, השאלה כמה נפח תופסים החיישן ומערכת המחשוב/מודולים
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "תאמין לי שגם אלה שמפתחים..."

אלקטרוניים.
החיישן אני מעריך שנשאר באותו הגודל, המחשוב פחות או יותר גם, הם בכל מקרה תופסים חלק יחסית קטן מהנפח.

בהחלט יש רש"ק 250 פאונד, סימן 81.
ואם להסתכל על גודל וצורת הספייס 250, רש"ק שדומה בגודל ובמשקל לסימן 81 תופס את מרבית הנפח.
הצורה היחודית מתאימה קודם כל לחיישן מקדימה ולכנפונים העיליים ולהגאים מאחורה, כך גם חלק מהמכלולים שיכולים להיות במקטע האחורי.
מכך הסקתי שאם מכניסים מנוע סילון ומיכל דלק, סביר מאוד שהרש"ק קטן במידה משמעותית.
יכלו להכניס רש"קים קיימים תואמים לגודל ולצורה, או לפתח רש"ק חדש.
נגיד רש"ק של 30-50 ק"ג במקום 125 ק"ג, עדיין מספק מענה למטרות קטנות רבות.
ישן 06-02-2021, 15:34

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "בהחלט, השאלה כמה נפח תופסים החיישן ומערכת המחשוב/מודולים"

סתם מחשבה שעלתה לי לראש.
מאחר והפצצה המקורית, הסימן 81, היא לא ריבועית, מן הסתם, אז אפשרי שהחלל בין דפנות הפצצה המקורית לדפנות של הספייס, היה ריק, או מולא במיתקונים לייצוב גוף הפצצה נגד תנועות חדות.
אפשרי באותה מידה שכעת החלל הריק, שהולך לאורך כל גוף הפצצה, משמש למיכלי דלק.

בגדול, לא הייתי אומר שהטווח שמתווסף פה הוא מאוד משמעותי - רפאל טוענים לטווח של לפחות 150קמ, שזה עלייה של בערך 50קמ לעומת הקודם - עלייה יפה.
מצד שני מנוע סילון זו טכנולוגיה ידועה ומוכחת מזה עשורים אך עדיין יקרה לייצור, לפחות לפי מה שאני יודע. אולי מישהו יוכל להוסיף פה מידע בנוגע לעלויות.

על פניו נראה שזו נישה שרפאל רוצים שתהיה זמינה ללקוח אבל לא בונים על שימוש שוטף בה.
בנוסף, אפשר לראות שלפצצת הSDB האמריקאי יש מתחרה בריטי - Spear 3. זוהי פצצה דומה במימדיה אך יתרונה הטכני הוא שהיא גם ממונעת, כמו הספייס 250ER.
סביר שרפאל רוצים לתת פה פייט לMBDA, בקטגוריה שמישהו איפשהו עשה מחקר אמיתי ומצא שהיא רלוונטית.
ישן 04-02-2021, 21:10

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי שפן סלעים שמתחילה ב "תמונה רשמית של רפאל"

אתר defense-update רושם שהטווח עולה מ100קמ ל150קמ.
לא כל כך ידוע לי מאיפה המספר אם באתר של רפאל זה לא רשום, אבל נזרום.

מה שזה מקנה מבחינת יכולות לחיל האוויר זה נישה די מצומצמת במב"מ בסוריה, אבל בכל זאת מאוד חשובה, בייחוד ביעדים רחוקים.
בעזרת הנעה, הספייס יוכל לשהות זמן מסוים בגובה רב לפני שיצטרך לדהות את המטרה. כך ניתן יהיה להגיע לטווחים שנושקים לאלה של טילי שיוט מסוימים.
באופן אלטרנטיבי, ניתן יהיה לשגר, בהינתן טווח מסוים שמושג ע"י הגרסה הנוכחית, מגובה נמוך יותר, מה שמעלה גם כן את שרידות המטוסים.
במקרה כזה לרוב מועדף דווקא מנוע רקטי, אבל אני מניח שרפאל הגיעו למסקנה שדאייה ארוכה יותר היא יותר אטרקטיבית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:03

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר