לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2013, 15:14
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ערוץ 7: תלונות על מעצר אלים של בועז אלברט מיצהר"

הגיע הזמן לאפשר תביעות אישיות נגד פקידים ובכלל זה שוטרים ופרקליטים למשל שניצלו את מעמדם ופגעו במודע במי שנתון למרותם.

במידה והנ"ל יהיו חשופים לכך הם יחשבו פעמיים לפני שהם מטייזרים אנשים מנפיקים צווי הרחקה וגוררים חקירות ואישומים על פני שנים רבות על כל המשתמע מכך. לא יצער אותי אם הנ"ל יעמדו בפני טריביונל בהאג.

ו...אבירי שלטון החוק בהלם - הפקירו אותנו.
"מתירים את דמנו, זה ניצחון לעבריינים", האשימו שוטרים, "שנגן על עצמנו עם כפפות משי?"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4419138,00.html

אכן הם זקוקים להגנה ממשית מאנשים כמו המתנחל הנ"ל, או מפגיני הנטורי קרתא מבית שמש. אין לי מילים להביע את הגועל שאני חש אל מול הצביעות ההתפייפיות ובעיקר השקר ועזות המצח שבטענות הנ"ל.

אלימות שוטרים היא בעיה בכל העולם אבל במקומות אחרים לפחות מטפלים בזה, מדינת ישראל לעומת זאת היא גן עדן לעבריינים במדים.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 18-08-2013 בשעה 15:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2013, 17:44
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ערוץ 7: תלונות על מעצר אלים של בועז אלברט מיצהר"

גם בגלל שאני קורא התגובות כאן, אני יודע כי התיפקוד השגוי של השוטרים מקורו העיקרי הוא איכות האנשים, פירושו צורת חשיבתם/הרגלי חשיבתם, השוטרים מגיעים מתוך העם וכשיש בעיות עם צורת החשיבה זה מקשה על הבאת השוטרים לרמה של מינימום טעויות,
אני קורא פה כי יש מגיבים שלא מבינים את תפקיד הטייזר, ומתי משתמשים בו, ומתבטאים נחרצות בעד התנהלות השוטרים בתקרית זאת,
זה לא פעם ראשונה, לפני זמן לא רב הובא לכאן סרט המראה שוטרים מחשמלים בטייזר איש הנראה יותר מסכן ממסוכן, השוכב על הריצפה בחנות, גם במקרה זה המגיבים החליטו כי כך השוטרים צריכים להתנהג,
אז למי שלא ברור לו, הטייזר הוכנס לשימוש במטרה להפחית השימוש בנשק חם,
במקרה שאדם מהווה סכנה פיזית לשוטרים,ולא נכון לירות בו, משום כי לא ברורה כוונתו, או כי סובל מאי שפיות זמנית, או הינו תחת סמים, או כי האדם במצב מצוקה....וכו'
מי שלא מבין כי זה לא נכון להפעיל טייזר על איש השוכב על הריצפה, הוא מנותק למדי מהבנה מה טוב ומה רע, ומה תפקיד המשטרה.
ישן 18-08-2013, 22:12
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13

אין לי ידע אישי בנושא, אבל שוטרים שדיברתי איתם אמרו לי שמבחינת "דרדור האמצעים" הטייזר נחשב פחות אלים או פחות חמור משימוש בכוח. זאת מכיוון שעם טייזר אתה לא יכול לשבור למישהו יד בטעות או לחנוק אותו או לגרום לו נזק שגורמת מכת אלה בראש.

נכון שזה נראה לא נעים, ויכול להיות שבמקרה זה השימוש בטייזר היה לא מוצדק, אבל באופן כללי אני לא מתייחס לטייזר כמשהו מוגזם, זהו עוד כלי בחגורה של השוטר, שגורם פחות נזק מלפוצץ את החשוד במכות.

אמרו לי גם שכל שוטר שמוסמך על הכלי הזה "מתנסה" בו בעצמו, כך שסביר להניח שהם כן מכירים את ההרגשה.
שוב, כל הנ"ל נאמר ללא כל ידע אישי או נסיון עם טייזר, אשמח אם מישהו שמכיר את הנושא לעומק יתקן אותי.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 19-08-2013, 00:31
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אתה לא כל כך עוזר לעשות סדר..."

כפי שאמרתי אין לי ידע אישי בנושא הטייזר.
גם לא נתתי את דעתי אם השימוש במקרה הזה היה מוצדק, אני לא מכיר את הפרטים.

מצד שני, כותרות פרובוקטיביות כמו "שוטרים חשמלו מתנחל" לא עוזרות להבין מה זה טייזר, איך הוא עובד ומתי נכון ולא נכון להשתמש בו.
מעבר לכך, מובאת בחדשות רק גרסת החשוד. אין לי בתור אזרח מן השורה דרך לדעת האם השוטרים באמת חרגו מסמכות או האם הפעילו שיקול דעת לא נכון.

מה שיותר גרוע, המשטרה מוסרת הודעות לתקשורת על "הקפאת השימוש בטייזרים", כאילו שהכלי עצמו אשם ולא המפעיל. במה ישתמשו פעם הבאה, באלה? אולי בנשק חם? למה לקחת מהשוטרים אמצעי שהוא אמנם אלים אבל לא גורם לנזק מתמשך?
ולא שוכנעתי שעדיף לשבור יד או גולגולת.

ישן 19-08-2013, 12:30
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אתה מודע לזה שיש סרט בלינק הראשון נכון?"

שוב, אני לא מתייחס לשאלה אם היה נכון או לא להפעיל טייזר במקרה הספציפי הזה. זה נראה רע, אבל כל שוטר שמשתמש בכוח לפזר הפגנה יכול להיראות רע במצלמה.
אני לא אוהב התלהמות בתקשורת ותגובות מהבטן, ולכן אני שואל את השאלות הבאות:
א. האם השוטרים פעלו בהתאם לנהלים או חרגו מהם? מה החוק אומר ומה היו השיקולים שלהם?
ב. מה הנזק שנגרם לחשוד? האם היה נגרם יותר/פחות נזק ע"י שימוש באמצעי אחר או בכוח פיזי?
ג. האם עצם העובדה שהם "חישמלו" את החשוד היא כל-כך נוראית כמו שמצטייר בכתבה? לי זה נראה כאילו הם מנסים להשתלט עליו, משתמשים בטייזר לכמה שניות ואז אוזקים אותו ולוקחים אותו משם - לא איזו התעללות לשמה.

יכול להיות שעצם המעצר לא היה צריך להתבצע בכלל, אבל במידה וכן, מה לא בסדר בפעולת השוטרים?

ישן 19-08-2013, 15:01
  חבשביש חבשביש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.13
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "צודק, אמרתי במפורש שאני לא..."

אני לא שוטר, אבל אני מכיר את הנהלים, הטייזר מסוגל לפעול גם כשוקר(כשהוא מוצמד לגוף), במקרה כזה, המתח שמעביר הטייזר הרבה פחות גבוה והרבה פחות כואב, המצב השני הוא החיצים, הטייזר יורה 2 חיצים שמסוגלים להגיע למרחק 8 מטרים, ולהעביר דרך גוף הקורבן 50,000 וולט, מתח חשמלי כזה הוא לא רק מאוד מאוד כואב, הוא גם משתק וגם מסוכן, ברגע שאתה חוטף מכה במתח כזה השרירים שלך משתתקים לכמה דקות, אתה לא מסוגל לזוז וניראה לי שגם לא לדבר, אתה נופל על הרצפה ושוכב בלי יכולת לזוז בכלל.
אסור להשתמש באפשרות של החיצים מטווח נמוך מ2 מטר, כלומר אם האקדח שלך במרחק קצר מ2 מטר, האפשרויות הם או לתפוס מרחק ולחשוב מה לעשות מחדש, או להתקרב למגע פיזי, להצמיד אותו לגוף ולהשתמש בשוקר, בסרטון רואים את העבריינים במדים, במרחק של 30 ס"מ יורים את החיצים, שימוש שהוא בכל מקרה פסול אסור ומסוכן, אם העבריין היה חייב להשתמש בטייזר במקרה שלפניו(והוא לא!) הוא היה צריך להצמיד אותו לגוף להשתמש באפשרות של השוקר.

טייזר אמור לשמש להגנה עצמית, אסור לכוון אותו לראש, אלא למסת גוף, לדוגמא, אם רץ אליך חשוד עם סכין ביד, יריה אחת והוא משותק ונופל, למעשה, השיתוק של הטייזר הוא כל כך מידי, שאם מישהו מכוון אליך אקדח, יריה של החיצים תשתק אותו כל כך מהר שהוא לא יספיק לסחוט את ההדק ולירות...

יש עוד סרטון מפעם שמראה חשוד בורח משוטרים(בלי לפגוע או לנסות לפגוע בהם), וכדי לעצור אותו, העבריינים העצלנים האלה מעדיפים במקום לרדוף אחריו, לירות עליו בטייזר ולשתק אותו כדי שלא יוכל לברוח... מיותר לציין שהבנת כבר ששימוש כזה הוא אסור בתכלית האיסור...

בכל מקרה, אסור אסור ואסור להשתמש בטייזר ככלי לשכנוע("בוא איתנו עכשיו או שתחושמל"), שימוש כזה הופך את השוטר ללא פחות גרוע ממאפיונר, בדיוק כמו שלא יעלה על הדעת שוטר שמכוון אקדח אל אזרח לא חמוש רק כדי לשכנע אותו לבוא איתו, כמו שלא הגיוני לרסס בפלפל חשוד ששוכב על הרצפה, כך גם לא הגיוני לחשמל אותו כדי להוריד את כוח ההתנגדות שלו, המקרה הזה הוא חמור באותה מידה ששוטר היה יורה לחשוד כדור ברגל כדי להפחית מכוח ההתנגדות שלו, זאת שיטה של מאפיונרים, לא שוטרים...
ישן 20-08-2013, 05:23
  moti.rubin moti.rubin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.13
דמעות התנין של חלק מהמגיבים פה פשוט מעוררות גיחוך

רבותי בואו נתייחס לעובדות במטוטא:
1. הוצא נגד תושב יצהר צו חוקי למהדרין החתום על ידי אלוף הפיקוד המרחיק אותו מביתו ומהשטח
2. תושב יצהר ביודעין החליט שוהא מפר את צו האלוף - המשמש נציג של המדינה - לוקח את החוק לידיים - בעברית מצפצף על כולנו ונשאר בבית ועל העארי.
3. יצהר זה מקום המאוכלס באנשים מאוד סימפטיים שהופכים לווילדע חאעיס כל פעם שכוחות הביטחון פועלים בניגוד למה שאנשי יצהר חושבים שצריך להתרחש, לא פעם התרחשו עימותים אלימים בין תושבי יצהר לאנשי כוחות הביטחון, לא פעם זה הסתיים בנזק משמעותי לרכוש או חיילי צה"ל ומערכת הביטחון.

עכשיו, מה לדעתכם היה קורה אם בישוב הייתה מופיעה ניידת כחולה עם שני שוטרים שמנמנים שהיו באים לעצור את הבחור ? על סמך ארועי עבר אפשר להניח במידה רבה של סבירות שתושבי יצהר היו מפליאים בהם מכות מפנצ'רים להם את הניידת, מצלמים הכול ומעלים ליו טיוב.

כוח יס"מ קיבל על עצמו לסיים את הארוע הכי מהר שאפשר וזה מה שהם עשו.

אותו פסקודניאק שעבר על החוק, חיפש פרובוקציה ואשכרה מצא אותה.
כל הכבוד לאנשי כוחות הביטחון.
ישן 20-08-2013, 17:11

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "התנגדות פסיבית למעצר לא מצדיקה בשום אופן שימוש באקדח הזה"

לא ברור לי למה אתה קורא לעצמך Homo Sapiens ומגן על כל חוליגאן באשר הוא חוליגאן
בעיקר אם הוא פלסטינאי.

הטענה שלי היא פשוטה: ביצהר תוכנן מארב לכוחות המשטרה ותושבי המקום חיפשו עימות.
לכן היו מצלמות בביתו של אלברט. כוחות המשטרה מחוייבים לצמצם את המגע שלהם עם הישוב
אם לא היו משתמשים בטייזר בבית היו נאלצים להשתמש בכוח רב יותר מחוץ לבית בפלסם דרך בין ההמונים שהיו מגיעים בשביל למנוע מהם את המעצר.
ואם תסתכל על הוידאו התושבים אכן מזעיקים את חבריהם.
בתנאים האלה ומתוך התחשבות באופי של תושבי המקום ובנזקים בגוף וברכוש שהם גרמו לא פעם לאנשי מערכת הביטחון, אני לא רואה שום דבר פסול בשימוש בטייזר. אני גם לא ראיתי שום דבר פסל בשימוש בראקון בחוצות תל-אביב למעקב מרחוק אחרי מהפכנים דמיקולו שמפרים את החוק, אתה כן.

נערך לאחרונה ע"י moti.rubin בתאריך 20-08-2013 בשעה 17:14.
ישן 20-08-2013, 18:14
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
LOL
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "לא ברור לי למה אתה קורא לעצמך..."

ציטוט:
אם לא היו משתמשים בטייזר בבית היו נאלצים להשתמש בכוח רב יותר מחוץ לבית בפלסם דרך בין ההמונים שהיו מגיעים בשביל למנוע מהם את המעצר.

רק דבר פשוט "שכחת" להזכיר: הוא לא התנגד למעצר מלכתילה!.

ואם אנחנו כבר בהשערות ותאוריות קונספירציה אז אולי המצלמות היו שם כדי לתעד את הפעילות העבריינית של המשטרה.

ציטוט:
לא ברור לי למה אתה קורא לעצמך Homo Sapiens ומגן על כל חוליגאן באשר הוא חוליגאן
בעיקר אם הוא פלסטינאי.

1. לא קשור לנושא הדיון.
2. גם פלסטינאים הם בני אדם.

ציטוט:
בתנאים האלה ומתוך התחשבות באופי של תושבי המקום ובנזקים בגוף וברכוש שהם גרמו לא פעם לאנשי מערכת הביטחון, אני לא רואה שום דבר פסול בשימוש בטייזר.

אז בעצם אתה טוען שהמשטרה סגרו חשבון עם התושבים על ידי זה שחשמלו בן אדם שלא התנגד למעצר?
אם אתה לא רואה שום דבר פסול לשימוש בטיזר גם אם נעשה כדי לסגור חשבון או סתם לשם הבריונות כפי שאכן היה במקרה הזה - אז די הסברת את העמדה שלך.

ציטוט:
אני גם לא ראיתי שום דבר פסל בשימוש בראקון בחוצות תל-אביב למעקב מרחוק אחרי מהפכנים דמיקולו שמפרים את החוק, אתה כן.

הממ... מה?!
ישן 20-08-2013, 18:37

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "LOL"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Homo sapiens
רק דבר פשוט "שכחת" להזכיר: הוא לא התנגד למעצר מלכתילה!.

מה אתה אומר ? אצלך בבית אתה הרבה פעמים נשכב על הרצפה כשבאה אליך משטרה ? אולי בעצם אתה אומר שהוא בדיוק רצה לנקות ולא מצא סמרטוט אחר ? קיימות דרכים רבות להתנגד למעצר חלקן אקטיביות וחלקן פסיביות. מה שעשה האדם הוא התנגדות פסיבית למעצר. בהתנגדות פסיבית זה לא אומר שלא מופעל כוח.

ציטוט:
ואם אנחנו כבר בהשערות ותאוריות קונספירציה אז אולי המצלמות היו שם כדי לתעד את הפעילות העבריינית של המשטרה.

זאת בדיוק הנקודה, החברים שלך מיצהר תיכננו מארב למשטרה לכן היו שם מצלמות. מצחיק שעברין שמסרב למלא צו של בית משפט מכין בבית שלו מצלמות בשביל לתעד פעילות "עבריינית" של משטרת ישראל. למשטרה ידידי מותר להפעיל אלימות סבירה ומידתית ע"פ חוק בשביל להתמודד עם עבריינים ועם אנשים שעוברים על החוק. זה מה שהם עשו גם במקרה הזה - בהצלחה יתרה.

ציטוט:
1. לא קשור לנושא הדיון.
2. גם פלסטינאים הם בני אדם.

2. בני אדם ? ודאי שיתנהגו כמו בני אדם קודם.

אני טוען שהמשטרה עשתה מה שהיא באפשרותה לעשות על מנת לצמצם את הנוכחות שלה ביצהר ועל ידי כך את החיכוך עם המתיישבים למינימום האפשרי.
ישן 20-08-2013, 19:29
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "[QUOTE=Homo sapiens]רק דבר..."

ציטוט:
מה אתה אומר ? אצלך בבית אתה הרבה פעמים נשכב על הרצפה כשבאה אליך משטרה ? אולי בעצם אתה אומר שהוא בדיוק רצה לנקות ולא מצא סמרטוט אחר ? קיימות דרכים רבות להתנגד למעצר חלקן אקטיביות וחלקן פסיביות. מה שעשה האדם הוא התנגדות פסיבית למעצר. בהתנגדות פסיבית זה לא אומר שלא מופעל כוח.

אין שום הצדקה לא בחינה פרקטית, לא מבחינה חוקית ובטח שלא מבחינה מוסרית כדי להישתמש באקדח טיזר במהלך התנגדות פסיבית ובמקרה הזה ספק אם בכלל אכן הייתה התנגדות פסיבית.
הכח הצריך להיות מופעל זה כח סביר זאות אומרת היו תופסים אותו (והיו שם מספיק שוטרים) ומוצאים אותו החוצה אקדח טיזר כזה לא נחשב ככוח סביר משום בחינה במקרה הזה.

ציטוט:
זאת בדיוק הנקודה, החברים שלך מיצהר תיכננו מארב למשטרה לכן היו שם מצלמות. מצחיק שעברין שמסרב למלא צו של בית משפט מכין בבית שלו מצלמות בשביל לתעד פעילות "עבריינית" של משטרת ישראל. למשטרה ידידי מותר להפעיל אלימות סבירה ומידתית ע"פ חוק בשביל להתמודד עם עבריינים ועם אנשים שעוברים על החוק. זה מה שהם עשו גם במקרה הזה - בהצלחה יתרה.

1. הם לא החברים שלי
2. הוא אכן עבריין לכן היו צריכים לקחת אותו לשופט לא להיכנס אליו הביתה ולהתנהג כמו ארגון פשיעה
ולסגור איתו חשבון.
3. המצלמות אכן תיעדו עברינות של המשטרה
4. כמו שכתבתי למעלה האלימות לא הייתה סבירה ובטח שלא מידתית.
5. מה שהם עשו במקרה הזה זה להתנהג כמו ארגון פשיעה - נכנסו לבן אדם הבייתה > הבן אדם לא התנגד > כיבו אורות ונתנו לא מכות חשמל לבן אדם שכבר שכב על הרצה ולא התנגד בשום צורה למעצר.

ציטוט:
אני טוען שהמשטרה עשתה מה שהיא באפשרותה לעשות על מנת לצמצם את הנוכחות שלה ביצהר ועל ידי כך את החיכוך עם המתיישבים למינימום האפשרי.

פעם אחרונה שבדקתי מטרת המשטרה היא לשמור על החוק ולא לסגור חשבון כמקובל בארגוני פשיעה.
ישן 20-08-2013, 11:12
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "דמעות התנין של חלק מהמגיבים פה פשוט מעוררות גיחוך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moti.rubin
1. הוצא נגד תושב יצהר צו חוקי למהדרין החתום על ידי אלוף הפיקוד המרחיק אותו מביתו ומהשטח
2. תושב יצהר ביודעין החליט שוהא מפר את צו האלוף - המשמש נציג של המדינה - לוקח את החוק לידיים - בעברית מצפצף על כולנו ונשאר בבית ועל העארי.
3. יצהר זה מקום המאוכלס באנשים מאוד סימפטיים שהופכים לווילדע חאעיס כל פעם שכוחות הביטחון פועלים בניגוד למה שאנשי יצהר חושבים שצריך להתרחש, לא פעם התרחשו עימותים אלימים בין תושבי יצהר לאנשי כוחות הביטחון, לא פעם זה הסתיים בנזק משמעותי לרכוש או חיילי צה"ל ומערכת הביטחון.

עכשיו, מה לדעתכם היה קורה אם בישוב הייתה מופיעה ניידת כחולה עם שני שוטרים שמנמנים שהיו באים לעצור את הבחור ? על סמך ארועי עבר אפשר להניח במידה רבה של סבירות שתושבי יצהר היו מפליאים בהם מכות מפנצ'רים להם את הניידת, מצלמים הכול ומעלים ליו טיוב.

כוח יס"מ קיבל על עצמו לסיים את הארוע הכי מהר שאפשר וזה מה שהם עשו.

אותו פסקודניאק שעבר על החוק, חיפש פרובוקציה ואשכרה מצא אותה.
כל הכבוד לאנשי כוחות הביטחון.

זה נחמד שכל צד שמתיימר להביא עובדות, מתעלם מהעובדות של הצד השני ונותן אינספור השערות בנוסח של "במידה רבה של סבירות".

אתה רוצה עובדות? הנה הם:

1. הוצא נגד תושב צו הרחקה מיהודה ושומרון והוא הפר אותו - עליו להענש על פי חומרת הדין.
2. כוח משטרה השתמש נגדו באקדח טייזר, ללא סיבה הנראית לעין. יש לחקור אפשרות לשימוש בכוח בלתי סביר.

בוא גם נזכיר לשני הצדדים שזה שקיימת אפשרות לשימוש בכוח בלתי סביר, לא אומר שעכשיו כל ההתנחלויות יהפכו להיות לגיטימיות וכל הפושעים יהפכו לשומרי חוק. בוא נכנס לפרופורציה בנושא הזה - מדובר במקרה שצריך להחקר ואם יש מי שצריך לתת את הדין, שיתן את הדין.

בוא גם נדגיש ש"על סמך אירועי עבר" או "במידה רבה של סבירות" לא יכול לתרץ שום פעילות של שימוש בכוח בלתי סביר כלפי תושב, בטח לא מי שמעוניין בעובדות.
ישן 21-08-2013, 06:35
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כמו שאמר הרבי: גם אתה וגם בן צוריה צודקים.
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "[QUOTE=moti.rubin]רבותי בואו..."

היה צו הרחקה שהעצור קרא מולו תגר ועל המשטרה הוטלה מטרה לגיטימית לבצע מעצר.

מבחינה מבצעית סביר שהצפי של המשטרה היה להערמת קשיים בזמן המעצר. זה לא שלהיות אזרח ישראלי שגר ביצהר זו עבירה אבל הגיוני לחשוש בישוב אידאולוגי מפעילות שתשבש את המעצר.

מכאן השאלות מתפצלות למספר כיוונים: מה המודיעין שהיה למשטרה לגבי עוצמת הצפי של שיבוש המעצר [3 נערים שיצעקו מדינת משטרה או איזה טיטל עצבני?] ומה חשיבות המעצר [עיקרון שלטון החוק דווקא ביצהר ולא באום אל פאחם או מידע רציני על סיכון בטחוני ע"י העצור?]

לגבי צפי שיבוש מעצר - אם למשטרה יש מידע על משהו ברמת הטייטל מצופה ממנה לעצור קודם אותו ואם יש לה מודיעין על הפס"ד ברמת לינצ' שפרעמי עליה לתפישתי דווקא להערך עם כוחות מחוץ לישוב ולהכנס במפרי הסדר כדי לאתגר את עיקרון שלטון החוק. כניסה מבצעית חטופה של כח יס"מ בסגנון חטיפת דיראני - מוטב שתשמר לסיטואציות משמעותיות יותר מאשר לסתם נודניק שמארח סגני אלופים וחברי כנסת.

לגבי הסיכון שבעצור - אמר בית המשפט את דברו ושחרר אותו ממעצר. אז אם המעצר אינו כה חשוב, ראוי היה לחשוב שוב על מידת ההכרח של הפעלת דרך מעצר כה חריגה

בפן המבצעי - בנימוק של 'ישבשו לנו את המעצר' ניתן יהיה מעכשיו להצדיק אם כך כל מעצר בסגנון זה של מעלימי מס ועבריני חניה ביצהר [חלילה לא באום אל פאחם]. מי שמתכנן מעצר שכזה לאנשים שהם לא דיראני ולהחליט מראש מה עוצמת הכח שדרוש ושמותר לו להפעיל כדי 'לדרבן' אותם ללכת ברגל 2 קילומטר. סביר להניח שהרעיון המבריק שלדחוף בשוקר חשמלי אזרח שאין הצדקה משפטית להחזיקו במעצר לא היה של קצין היס"מ אלא של דרגים שמעליו. אותו נצ"מ/תנ"צ גאון שהחליט שלדרבן אזרחים שרמת העברינות שלהם אינה מצדיקה אפילו 24 שעות מעצר למרחק 2 ק"מ בעזרת טייזר הינה שיטה טובה יותר מאשר להכנס עם רכב ממוגן ואלפ"ה - צריך לתת הסברים.

גם לחוכמולוג מיצהר יש אשם תורם. פיקח לא נכנס לבורות שכאלה.
ישן 21-08-2013, 17:10
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "דמעות התנין של חלק מהמגיבים פה פשוט מעוררות גיחוך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moti.rubin

וחוק זה חוק!!!111111111111111

<< רשימה של עוד דברים חוקיים למהדרין שחתמו עליהם קצינים (בכירים יותר מאלופים...) >>

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:42

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר