לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2013, 07:30
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
כמה זמן יש להתמגן אם נורה סקאד מסוריה?

ותיקי הפורום בוודאי זוכרים את משך הזמן במקום מגוריהם בין ההתרעה (אזעקה) ובין הבומים של נפילות סקאדים מ...עיראק. (בעיקר אם הם מתגוררים באיזור ר"ג שהיתה משום מה אתר הנפילות המועדף על הסקאדים של אז). ידיעת זמן זה סייעה לרבים להחליט בזמנו (1991) האם נכון בשבילם להיכנס ל"חדר האטום" (שהתחלף מאז ב"ממ"ד", למי שיש) - או להיחפז למקלט הקרוב. הרשויות גם יידעו את האזרחים כמה זמן יש בין התראה לנפילה ע"פ אזורי הארץ, בדומה למידע שפורסם ברבים, בשנה שנתיים האחרונות, בנוגע להיתכנות ירי של גראדים מדרום, ע"פ זמן התעופה של הרקטה.

שאלתי היא: בהנחה שאזעקה מופעלת ממש במועד היציאה של הסקאד - האם מישהוא יודע כמה זמן נדרש לו כדי להגיע למטרתו, אם הוא מצליח להסתנן דרך מערכות היירוט. אמנם תלוי איזה סקאד נורה, ותלוי מאיפוא בסוריה הוא נורה, וייתכן שהתשובה היא בטווחי זמן שבין... לבין... - אך אשמח להערכה כלשהיא - נאמר אחת לאיזור חיפה ואחת לאיזור ת"א, גם אם זו הערכה גסה. ההבדל בין דקה וחצי לבין 3 דקות עשוי להיות משמעותי עבור המתמגנים, בהחלטה מה לעשות בהישמע אזעקה - אם למרות הסבירות הנמוכה, ולמרות מערכות היירוט (שטרם עמדו במבחן מבצעי מול מטחי סקאדים) - תסתנן כמות לא ידועה של טילים אלו לעורף שלנו.

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 04-09-2013 בשעה 07:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-09-2013, 08:30
  טירון טירון אינו מחובר  

רב תודות על התשובה, ובכ"ז:
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "כל המידע נמצא באתר פיקוד..."

האם הגיוני שזמני ההתראה במפה אינם מפרידים בין ירי של רקטה מעזה, ובין ירי של טיל בליסטי מסוריה? ברור לי אמנם שפיקוד העורף צריך לתת הנחייה כללית ולא לעבוד ברזולוציות ספציפיות כמו זו שעליה שאלתי. הוא צריך לתת מענה אחיד לכל אזעקה שהיא.
אבל למענה אחיד - יש את מגבלותיו.
הרי לא סביר שזמן המעוף הוא אותו זמן לירי של קטיושה מרפיח, או לסקאד במסלול בליסטי ממזרח סוריה.

על כל מקרה - ובהנחה שהזמנים במפה שראיתי מתייחסים גם לאיום שאליו התייחסתי - ניכר פער גדול מאוד בין זמני ההתמגנות במקרה העיראקי לזה של ימינו. אז - חלפו דקות ארוכות מאוד בין ההתראה ובין הנפילות, כאלה שאפשרו לרדת 4 קומות למקלט, למי שהיה לו, ולמי שיכול היה לרוץ במדרגות מבלי ליפול בדרך, להתמגן בערכת האב"כ (כי זו היתה ההנחיה), ואפילו להפעיל את הרדיו... במפה שראיתי - ושוב תודה לך, ובהנחה שהיא אכן מעודכנת לסקאדים ולא לגראדים/קסאמים - הזמנים התקצרו באופן משמעותי מאוד.
ישן 04-09-2013, 08:40
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "רב תודות על התשובה, ובכ"ז:"

המפה מכויילת לפי הזמן המחמיר ביותר.
ברור לך שלסקאד מסוריה יקח יותר מ-15 שניות להגיע לשדרות ושלקצרין אין שום איום מכיוון עזה.
אבל גם אם הם היו מפרסמים מפות בחתך איומים (מפת סקאדים מסוריה, מפת רקטות מלבנון, מפת רקטות מעזה וכו'), זה לא היה עוזר לאזרח ששומע אזעקה אבל אין לו מושג מהיכן שוגר מה שעומד ליפול עליו....

אז פשוט הגדירו לכל אזור את קבוע הזמן המחמיר ביותר.

ישן 04-09-2013, 09:59
  טירון טירון אינו מחובר  

כן, הגיוני ומובן למי שצריך לתת הנחייה כללית:
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "המפה מכויילת לפי הזמן המחמיר..."

אלא שבעוד שכניסה לחדר פנימי שהחלטת שהוא יהיה הממ"ד (ולא ניכנס לכמה ממדי"ם תקניים יש בארץ) או ירידה לחדר המדרגות, למי שגר בקומה עליונה, שמתאימה במקרה של ראש קרבי ששוקל 15 קילו, אינה מותאמת לראש קרבי ששוקל 500 קילו.

איני יודע על איזה סוג של איום רקטי או טילי-בליסטי מבוססות ההערכות של פקע"ר, אבל אם במקרה הן מתבססות על תרחישים של רקטות חיזבאללה או חמאס מדרום, ואינן נוגעות לאיום שהוא בסדרי גודל אחרים לגמרי - מבחינת כוח ההרס שלו, ובתרחיש שבו רק סוריה יורה, וברשותה ארסנל רב וגדול של סקאדים , ולא העשרות הבודדות שהיו לסאדאם חוסיין אז, אני שואל באופן ["אקדמי" /סקרני בלבד בשלב זה, ולא מנקודת המבט של קובעי המדיניות המחמירה והאחידה - שאותה היטבת לתאר ואני מבין אותה - האם יש למישהוא יידע או הערכת זמן על מה שנראה, בסבירות נמוכה אמנם, כך שומעים השכם והערב, כאיום המרכזי בעת הזאת. אני לא חושב שמידע זה יועבר למישהוא ע"י מוקד המידע של פקה"ער. לא מטמי בטחון שדה אלא כדי שלא כל אחד יחליט לעצמו... מה שבכוונתי בהחלט לעשות. לשקול ולהחליט. בעצמי.

כדי להסביר יותר מדוע אני "חופר" כאן - אגיד להגנתי כי טעם לא טוב נשאר לרבים מהאזרחים דאז - של לשבת עטופים בבתיהם בניילונים וממוגנים כנגד חל"כ, כאשר 37 טילי סקאד קונבנציונאליים נוחתים והורסים בתים ושכונות (ברמת גן לפחות, אבל לא רק). וההנחיות נשארות אותו דבר. ניילונים, ערכות, ותשתו מיים.

לא חושב שנכון לסמוך - לא על ניסים, לא על מערכות יירוט שטרם עברו את טבילת האש הראשונה שלהן ומן הסתם תזדקקנה לזמן להשתפר. גם לא נכון לסמוך על מה שהיה אז - שרוב השכונות בת"א למשל, בשעות הירי היו ממילא ברובן נטושות כי אנשים התפנו לאיזורים אחרים בערב, ולכן לא היו אבדות כמעט.

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 04-09-2013 בשעה 10:04.
ישן 04-09-2013, 10:54
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "כן, הגיוני ומובן למי שצריך לתת הנחייה כללית:"

1. אני יכול לתת הערכה גסה של כ 4-7 דקות, אם זה עוזר לך. אבל באמת שאין לי את הנתונים כדי להגיד משהו בוודאות.
  2. אני לא חושב שההנחה שלך שלסוריה יכולת לשגר הרבה יותר טילי סקאד מסאדם נכונה. ע"פ פרסומים ברשת (INSS לדוגמא) מדברים על סד"כ של כ- 25 משגרי סקאד B ו- C. בהנחה וקיימת שחיקה בסד"כ, גם אם רק בגלל רמת אחזקה ירודה בשנים האחרונות, סביר להניח שלא כל המערך כשיר. תוסיף לזה את העובדה שתקיפה תביא לתגובה אווירית נגד המשגר, לא יודע אם יפלו פה 40 טילים.
  3. 40 "סקאדים" (אל-חוסיין למיטב זיכרוני, אבל מי סופר) עירקיים לא גרמו נזק מהותי גם בלי ממ"ד ומקלט. מה גורם לך לחשוב שסקאדים סוריים כן יגרמו נזק כזה?

ישן 04-09-2013, 12:01
  טירון טירון אינו מחובר  

שוב תודה!
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[list=1] [*]אני יכול לתת..."

1.אני יודע ומבין שלא "התחייבת", אבל אם אכן 4-7 דקות... תשמע, חבר - אם ניקח את האיזור הכי צפוף והכי משמעותי עבורם להכות בו - ת"א, דקה וחצי (מפת פיקוד העורף) זה לא 4-7 דקות! זה התארגנות אחרת מבחינת השיקולים האם להתמגן במקלט או ב"חדר פנימי".

2. על הסד"כ הסורי בסקאדים - אני מאוד מקווה שהמקורות שאתה מביא הם אמינים. בזמנו דובר על הרבה הרבה יותר. אני משער שאחרים יגיבו אם יסברו שיש כאן הערכה נמוכה מידי. לחלק השני של סעיף 2 - ועם כל הכבוד לחה"א שלנו, איני יודע אם אתה זוכר את פרשת "ציד משגרי הסקאדים בעיראק". השליטה האוירית האמריקנית היתה טוטאלית, הסד"כ האווירי היה רציני, ענקי, אבל בגלל יכולתם של המשגרים הניידים לחמוק - ההשגים היו מדהימים בחוסר אפקטיביותם. נדמה לי שבדוחו"ת שאחרי - דובר על כ2 השמדות בסה"כ של משגרי סקאד. וזה מתוך מאות גיחות של ציד משגרים! כמובן שאני רוצה לחשוב שאנחנו טובים מהאמריקנים ב"ציד סקאדים", ושהטכנולוגיות השתפרו - אבל - להשמיד משגר מייד אחרי שירה והסתלק - נראה לי משהוא בכלל לא פשוט. סוריה מדינה ענקית בשטחה. זה לא תא שטח מצומצם כמו רצועת עזה.

3. 40 הסקאדים שנורו אז, גרמו להרס רציני של בתים שלמים. ממש לא מה שרואים כשנופל "רק" גראד.
ערב ערב השתרכו שיירות אינסופיות של תושבי גוש דן אל הפריפריה. הפקקים התחילו בשעה 3 בצהריים. ראיתי במו עיני איך נראתה שכונה שלמה באיזור אבא הלל בר"ג, וברמת חן חודשים רבים אחרי תום המבצע. השכונה בר"ג נבנתה מחדש. תתאר לך שהיו יושבים שם ממוגנים בניילונים לפי ההוראות.
הסיבות שלא היו אבדות בנפש - היא שכל הבתים שנהרסו לא היו מאוכלסים בעת הנפילות. אנשים התפנו לקרוביהם בפריפרייה.

אם מחליטים להישאר בבית ולא להימלט עם נפילת הסקאד הראשון לדודה בגב ההר, או לחו"ל, כפי שעשו מי שכונו אז "העריקים" ע"י ראש עיריית ת"א דאז (נדמה לי שהוא התנצל אח"כ כי "העריקה" הזאת חסכה חיי אדם ואפשרה לנו לא להתערב במה שנראה אז כמדיניות נכונה) - כדאי לדעת אם זו החלטה מושכלת.

מאוד הייתי רוצה להאמין שלא ייפול כאן אף סקאד, או שאם יירה בכלל, לא יירה שני כי הם יחטפו ככה שלא יעלה בדעתם לנסות שוב, אבל אחרי שנים רבות שמספרים לנו על כמויות הסקאדים העצומות שבידי סורייה, כנראה שקצת קשה לי לבצע את המהפך התודעתי ולחשוב שיש להם סדר גודל של מה שהיה לסאדם חוסיין. שוב תודה על התייחסותך, ונקווה שלא נופתע.

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 04-09-2013 בשעה 12:05.
ישן 04-09-2013, 12:52
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "שוב תודה!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טירון
1.אני יודע ומבין שלא "התחייבת", אבל אם אכן 4-7 דקות... תשמע, חבר - אם ניקח את האיזור הכי צפוף והכי משמעותי עבורם להכות בו - ת"א, דקה וחצי (מפת פיקוד העורף) זה לא 4-7 דקות! זה התארגנות אחרת מבחינת השיקולים האם להתמגן במקלט או ב"חדר פנימי".

כן, אבל שוב, אתה לא תדע האם מה שנופל עלייך מגיע מעזה, מסוריה או מאירן, ולכן זה לא רלוונטי.
לא ממליח "לשחק" עם ההנחיות ולבנות לעצמך זמני תגובה משלך.
גם לך וגם לי אין מספיק מידע בכדי לעשות זאת בצורה יעילה.

ישן 04-09-2013, 13:30
  טירון טירון אינו מחובר  

ולכן כל מערך היירוט שלנו גויס? בגלל סיכוי "אפסי"?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "הסיכוי שאסד יסכים לאבד את..."

"סבירות נמוכה" (ובוודאי לא "אפסית") היא מושג בעייתי מאוד מאז 1973, וגם מאז שסקאדים נורו עלינו מעיראק אחרי שדובר על סיכוי אפסי, ובוודאי מאז שאסד הפעיל נשק כימי נגד עמו שלו, כשהוא לא במצב נואש. מה הסבירות שאסד יירה נשק כימי על דמשק ויהרוג 1400 איש אחרי שיש קו אדום אמריקני? אפסית.
ובכ"ז.
מה הסיכוי שאובמה יעשה 180 מעלות וילך לקונגרס? אחרי שברור שהוא תוקף תוך יום יומיים? אפסית. כל כך אפסית, שאף אחד בכלל לא העלה את זה כאפשרות.
תחזיות - הן בעיתיות. במיוחד זו שלך שהוא "מפסיד את השלטון" במיידי. לפי מיטב המומחים הוא כבר היה אמור לקרוס לפני יותר משנה או שנתיים. בינתיים - שומדבר מתחזיות אלה לא התממש. בכאוס המזרח תיכוני - יש נסיבות שבהן הוא דווקא מתחזק מכמה סקאדים עלינו.
ישן 04-09-2013, 15:21
  טירון טירון אינו מחובר  

ומאיין הביטחון שארה"ב תוקפת? הרי דעת הקהל שם נגד!
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "איך שלא תסובב את זה - סדאם..."

והקונגרס קשוב לדעת העם ולמשאלים. לא למילים היפות על מוסר וקוים אדומים.

ולמה שנתיים של מלחמת אזרחים זו סיבה להכריז על כך שהוא "היסטוריה" בשעה שרוסיה לצידו, בשעה שכפי שציינת בצדק, יש לו עליונות אוירית, למה לא תיפתח לאפשרות שהזמן פועל לטובתו? מה אכפת לו שחצי מיליון מעמו ימותו? הרי הוא רודן.
והאם לא ייתכן תסריט שבו למרות שאנחנו יודעים להפציץ היטב - שלטונו נשאר יציב, כי לא ניתן למוטט שלטון באמצעות פעולה אווירית? אולי רק ליצור לו עוד כמה תומכים. וב"כמה" אני מתכוון לכמה מיליונים טובים. עם אמצעי לחימה שאינם הכי משוכללים, אבל עם ציפייה דרוכה להתאחד, ולוא לזמן מה, נגד הציונים ש"טבחו" בעם הסורי.
ישן 04-09-2013, 15:33
  Mpiko Mpiko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.11
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "ומאיין הביטחון שארה"ב תוקפת? הרי דעת הקהל שם נגד!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טירון
והקונגרס קשוב לדעת העם ולמשאלים. לא למילים היפות על מוסר וקוים אדומים.

ולמה שנתיים של מלחמת אזרחים זו סיבה להכריז על כך שהוא "היסטוריה" בשעה שרוסיה לצידו, בשעה שכפי שציינת בצדק, יש לו עליונות אוירית, למה לא תיפתח לאפשרות שהזמן פועל לטובתו? מה אכפת לו שחצי מיליון מעמו ימותו? הרי הוא רודן.
והאם לא ייתכן תסריט שבו למרות שאנחנו יודעים להפציץ היטב - שלטונו נשאר יציב, כי לא ניתן למוטט שלטון באמצעות פעולה אווירית? אולי רק ליצור לו עוד כמה תומכים. וב"כמה" אני מתכוון לכמה מיליונים טובים. עם אמצעי לחימה שאינם הכי משוכללים, אבל עם ציפייה דרוכה להתאחד, ולוא לזמן מה, נגד הציונים ש"טבחו" בעם הסורי.

לא קראת טוב, אמרתי שסדאם הוא היסטוריה.

נראה לי שאתה קצת לא בעניינים, כל המזרח התיכון שונא את אסד ויהיה שמח אם ישראל תפיל אותו וזה מאוד אפשרי.

ומה בדיוק דעת הקהל האמריקאית משנה ?
זה כמו עם יאיר לפיד, היו בחירות, הוא השתין על הבוחרים שלו אבל יש כל כך הרבה זמן עד לבחירות שישכחו לו את זה ויבחרו בו שוב.
בנתיים אני שומע רפובליקאים שרק תומכים בתקיפה, אז הדמוקרטים יבואו נגד אובמה ? ממש לא.

נערך לאחרונה ע"י Mpiko בתאריך 04-09-2013 בשעה 15:36.
ישן 04-09-2013, 14:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "ולכן כל מערך היירוט שלנו גויס? בגלל סיכוי "אפסי"?"

כל מערך הירוט שלנו גוייס בגלל פניקה ישראלית. באופן כללי צה"ל וממשלת ישראל פועלים בשביל לרצות את עמישראל (וועדת החקירה) מאשר בחישוב רציונאלי לגבי האיום.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-09-2013, 18:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "הדבר הרציונאלי היחיד הוא לא להניח שהם רציונאליים, או -"

מאוד רציונלי, לפחות מבחינתי. הוא עושה מה שצריך לעשות בשביל לשרוד, ומעריך בצורה נכונה את חוסר היכולת והרצון של ארה"ב להפיל אותו משלטונו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-09-2013, 18:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "בניין עם משפחה?"

הריגת 30 משפחות אינה אסון לאומי. התגובה שלך מדגימה היטב את ההיסטריה עליה דיברתי.

ישן 04-09-2013, 20:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "אשמח אם תימנע מ2 דברים:"

1. תסריט היפותטי של הריגת 30 משפחות לא אמור להיות אירוע בעל השלכות מדיניות מרחיקות לכת, או שמדובר ב"תסריט בלהות".
2. אני מייחס היסטריה לסוג הטיעונים שלך, כאילו נפילת טיל בודד, גם אם גרם לנפגעים הוא אירוע דרמטי. אם הטיעון שלך משקף את מצבך הנפשי, זו כבר בעיה שלך.

ישן 04-09-2013, 20:49
  טירון טירון אינו מחובר  

2 נקודות:
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. תסריט היפותטי של הריגת 30..."

1. לגבי 1 - אין לי בעייה עם עמדתך, רק שחבל שאינך מוסיף "לדעתי". הקאזוס בלי למלחמת לבנון השניה - המתקפה על הג'יפ הצבאי של רגב וגולדווסר היא הרבה "פחות" מתסריט הבלהות (בעיני, לא בעיניך המסוקסות) שתואר. דעתי שונה מדעתך, והחלטות פוליטיות הן בוודאי משהוא שלא לך ולא לי יש דרך לצפות אותן.

2. הפיכת טיעון ענייני שלי כמשקף את מצבי הנפשי ואבחונו כ"הסטריה" הוא פרי המקלדת שלך. יש על זה ויכוח? לומר "זו בעייה שלך" על כתיבה שאין בה כבוד לדעה השונה משלך, ושימוש במינוח פסיכיאטרי באופן מתנשא ולא מקצועי - הוא סגנון לא ראוי ולא הולם בעיני. מציע שאיש איש יביע את עמדותיו באופן ענייני ללא כינויים ואבחנות כאלה ואחרים על מצבֵי נפש, או תחלואים כאלה ואחרים אצל כותבי הפורום. "היסטריה" היא הפרעת חרדה, בהחלט אבחנה פסיכיאטרית. אפשר וראוי גם בלי זה.
ישן 04-09-2013, 22:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "2 נקודות:"

1. חטיפת שני חיילים היתה אולי העילה הרשמית למלחמה, אבל מדינת ישראל נערכה מזה זמן למלחמה עם החיזבאללה, בגלל הבעיה הבסיסית של קיומו של ארגון חמוש המאיים באופן פעיל על תושבי מדינת ישראל לאורך זמן. העובדה שתהליך קבלת ההחלטות המדיני היה כפי שהיה, הוא אופייני לפוליטיקה ישראלית (ובזאת אחתום).

2. שוב, מי שמשקף את מצבך הנפשי הוא אתה ורק אתה, אם אתה רוצה לקשור זאת למצבך הנפשי, שיבושם לך. התגובה שלך הינה תגובה היסטרית אופיינית במדינת ישראל. מילון וובסטר מגדיר היסטריה:
behavior exhibiting overwhelming or unmanageable fear or emotional excess <political hysteria>
אני חושב שהבחירה להפוך פגיעה בודדת של רש"ק קונבציונאלי בבניין מגורים לבעיה מדינית ופוליטית בהחלט עונה על כך. אם תפסיק להעלב ותתחיל להגיב לעניין, אולי תצליח להבין זאת.

ישן 05-09-2013, 07:47
  טירון טירון אינו מחובר  

מציע שנחתום בזאת:
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. חטיפת שני חיילים היתה אולי..."

1."אולי תבין" - הבנתי היטב, מקריאה ראשונה. המשך הוויכוח אודות מצבי הנפשי כפי שאובחן בהתנשאות וממשיך להיות מאובחן כך - הוא מיותר. ביקשתי ממך להימנע מכך, לא מקובל עליך? בסדר. איש איש וסגנונו.

2.בדברנו על תופעות של "היסטריה המונית" (ומבלי להכנס לשאלה על מידת החרדה בה אני נתון, או לא נתון - זה לא מעניין) - אני תוהה מהי עמדתך שלך או עמדת אחרים לגבי השיירות האינסופיות שהשתרכו מידי יום ביציאה מת"א ב-1991, לקראת הירי הלילי מעיראק. אתה מתייחס לתופעה זו כ"היסטריה המונית"? או אולי כהתנהגות רציונאלית של המונים שבראיה לאחור - חסכה נפגעים רבים שכאמור לא היו בבתיהם שנהרסו כמעט כליל מפגיעות של הסקאדים.
"היסטריה המונית" זו, שאובחנה כך, בדיוק לשיטתך - וגונתה ע"י רבים מאנשי הציבור - איפשרה לממשלה להמשיך ולשמור על איפוק ולא להתערב במלחמת המפרץ. לא היה לחץ ציבורי להתערב כי לא היו נפגעים בנפש (כמעט ולא). מטרתו של סאדאם היתה ליצור פרובוקציה כדי שנתערב ואז "הקואליצייה" של ארה"ב תקרוס.

לא תמיד מה שנראה כ"היסטריה המונית" ראוי לכינוי גנאי זה. במקרה העיראקי - היא שירתה אינטרס מדיני. וגם הצילה חי אדם.
ישן 05-09-2013, 13:03
  טירון טירון אינו מחובר  

חלונות שבורים -
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "חלונות שבורים זה לא בתים..."

הכוונה חלונות שבורים במרחק של כמה מאות מטרים ממוקד הפגיעה. ששם היה ההרס.
בתים ישנים - מסכים, בהחלט מתקבל על הדעת. ואוסיף - בניה ללא חיזוקים של תמ"א 38 וללא ממד"ים - שוב, לא יודע ולא חושב שנכון להתדיין כאן באיזה אחוזים של השטחים הבנויים במרכז היא הסטנדרט. ולא הבנייה הממוגנת לתפארת בהנחת העבודה של פיקוד העורף. מספיק סיור קצר ומראה עיניים כדי להעריך את גיל הנדל"ן ב"בטן הרכה" שלנו, שהיא גם האזור הצפוף ביותר בארץ.

לעיונך הסרטון הבא, מצונזר ע"י יוטיוב, המראה פגיעה של סקאד במתחם מגורים בסוריה. המכתש המוצף מראה את מוקד הנפילה. ברור לי שניתן לטעון שמדובר בסקאד וגם בהרעשה כללית על אותו איזור, או לטעון שזה לא סקאד אחד, אלא שמדובר על חמישה סקאדים, או לטעון שסטנדרט הבנייה הוא ירוד במיוחד. אפשר גם לחשוב שאולי כן מדובר בסקאד אחד ויחיד, כפי שהתושבים מספרים. ושסטנדרט הבנייה אינו כה ירוד בהשוואה לזה הנפוץ "פה ושם" במקומותינו. אינני מומחה לפענח מה קרה שם. ישפטו מי שמתמחים בנושא. human rights watch העלו את זה. הנה:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 05-09-2013 בשעה 13:07.
ישן 04-09-2013, 22:25
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "בניין עם משפחה?"

גם אם מדובר בבנין של 30 משפחות,
גם אם מדובר בפגיעה ישירה בבניין,
וגם אם מדובר בפגיעה ישירה בקיר הממ"ד עצמו,
רובם יצאו בחיים - אם נשמעו להנחיות ההתגוננות.

הממ"ד עצמו לא מגן מפגיעה ישירה, נכון.
אבל טיל לא יכול לפגוע פגיעה ישירה ביותר מחדר אחד.
אם מדובר בבניין ישן יחסית, שלא עבר חיזוק, הבתים שלהם יתרסקו סביבם.
אבל ה"עמוד" של הממ"דים ישאר שלם, והם יאלצו לחכות שם שעות ארוכות עד שיחולצו (30 משפחות אומר לפחות 7-8 קומות, לוקח זמן לטפס למעלה אם גרם המדרגות קרס).

בהנחה ואף אחד לא הקשיב להנחיות וכולם יצאו למרפסת לראות היכן נופל הטיל - אז רובם ימותו.
אני לא יכול להציל את כולם - אני יכול להציל את כל מי שנשמע להוראות ומוכן להתאמץ בשביל עצמו (כמו להכניס רדיו וסוללות ותיק אישי לממ"ד כשאומרים לו).

ישן 05-09-2013, 07:25
  טירון טירון אינו מחובר  

לא נראה לי:
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "גם אם מדובר בבנין של 30..."

1."אבל טיל לא יכול לפגוע פגיעה ישירה ביותר מחדר אחד". - אתה רציני? אנחנו מדברים (לפחות זו היתה כוונתי בשאלה שהעליתי בפתיחת האשכול ובכותרתו) על טיל בליסטי שעל משקל הרש"ק שלו נכתב כאן, שמהירותו הסופית גבוהה מאוד, וכך גם יכולת החדירה שלו, ואז, פיצוץ של חצי טון חומר נפץ בתוך בניין יהרוס חדר אחד? אולי אתה מתייחס לקסאמים. סקאד - בפגיעה ישירה, סיפור אחר לגמרי.

2. איני חושב שזה המקום להיכנס לשאלה כמה בתי מגורים באיזור הצפוף במדינה, נאמר גוש דן, נבנו בבניה חדשה הכוללת ממ"דים. לא ברור לי מה שנראה כהנחת יסוד שלך - שהאזרחים ה"נשמעים להנחיות" הם בעלי ממ"ד תקני. כל סיור בת"א ו"בנותיה" - נאמר ר"ג, ימחיש לך שאחוז גבוה מאוד מהבניינים הוא בבנייה ישנה, ובתים "מחוזקים" (תמ"א 38?) - צריך לחפש בפינצטה. אין כמעט.
ישן 04-09-2013, 22:19
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "ולכן כל מערך היירוט שלנו גויס? בגלל סיכוי "אפסי"?"

סוריה היא לא עיראק , היא יותר קטנה והיא הרבה יותר קרובה לישראל.
בנוסף אנחנו לא ב 91 עברו 22 שנה מאז , היכולות של ישראל השתנו ולא מדובר רק בחץ (שכפי שטענת לא נוסה מבצעית עדיין ואני מקווה שלא נצטרך לנסות אותו אף פעם מבצעית) אלה בלוויני תצפית בכמות שמכסה את האזור , מדובר במערך מל"טים שאי אפשר להשוות אותו ל 91 ועוד הרבה אמצעים.
כמו כן לא ניתן להשוות סקאד B לרקטת גראד.
בעוד את הגראד ודומיו אפשר להטמין מראש ולהפעיל מרחוק או להציב בזמן קצר לירות ולברוח את הסקאד צריך להכין , לתדלק מספר שעות כמו כן הוא דורש רכב העברה וצוות שלא לדבר על הגודל הפיזי שלו.
זה לא אומר לדעתי שישראל מוגנת 100 אחוז מול סקאדים אבל בהחלט אי אפשר להביא את 91 או אפילו מלחמת לבנון כדוגמא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:12

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר