לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2014, 07:34
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "אלה בדיוק מסוג המתקונים שנבדקו ולא מתאימים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי vitaman
א. בשביל לשבור תריס או מסגרת צריך משהו עם מסה וכוח. לא איזה סכין שהצליחו להלביש על אקדח.

ובדיוק בשביל זה היה שאר ההודעה שלי "בשינויים מקומיים זה יכול לענות על הדרישה".
יותר ויותר כשמדובר בנשק ארוך ותושבת כידון. אם לתושבת הכידון יש מספיק מסה וכוח להחזיק במקום סכין, להינעץ בחזה של מישהו כמה פעמים, להישלף ולהישאר במקומה (והפלא ופלא הנשק ימשיך לעבוד) יש לה מספיק מסה וכוח להחזיק כלי שייעודו לשבור חלון.

השאלה היחידה פה היא האם נשק ארוך רלוונטי לתרחיש.
ציטוט:
ב. אקדח הוא דבר עדין. כל טלטול של המחלק יכול לגרום מעצור. בוודאי שמכות חזקות על חלון. לא נראה לי שהיית רוצה להיות תלוי על חבל, בגובה כמה קומות, בתור מטרת דמות במסגרת חלון, היריב שלך במרחק נגיעה ואתה עם נשק תקול.

האמרה הראשונה שלך תמוהה. אני לא מכיר מעצור שנוצר מ"טלטול של נשק". אדרבא, אקדחים מודרנים אמינים עוברים מבחני עמידות קשים יותר. הרי אם מעצור יכול להיגרם מטלטול אז אסור לקופים מלכתחילה לרדת עם נשק, שמא הוא יטולטל.
אבל מה קשור המחלק? בתצורה כמו שהבאתי כדוגמא המחלק לא זז ואף אחד לא נוגע בו.

לא, אני לא הייתי רוצה להתקל בטווח קרוב עם נשק תקול. לעומת זאת אני כן הייתי רוצה להיות עם נשק מלכתחילה.

בתצורת העבודה הנוכחית בתרחיש שציינת הלוחם נתקל ללא כלי ירייה רק עם הגרזן הקטן ביד. בתצורה שאני מציע יש לו נשק ביד והוא גם לא יהיה תקול, אלא אם הוא עשוי מסוכר.

אני בטוח שאני מחמיץ פה משהו, כי הרי בטוח חשבו על זה קודם וגם ניסו כל מיני דברים, אני רק לא יודע מה אני מחמיץ. בטח לא הדברים שציינת.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2014, 14:05
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
סיבה פשוטה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אוקיי, אז למה לא פשוט לשים..."

הנשק מיועד לשימוש אחד: כלי יריה. גם השימוש בעזרים הטקטיים שמותקנים עליו (פנס, סמן, מטול) הוא בקונטקסט שמאפשר חזרה מיידית לשימוש בייעוד המקורי שלו. עובדתית, בלא מעט יחידות ברחבי העולם מורידים (ומשתמשים בנפרד) גם תוספות כבדות יותר כמו רובה ציד ומטול כדי להשאיר מינימום משקל ומקסימום פונקציות.

הוספת כלי מהסוג שהצעת הופכת את הרובה לסוג של נבוט/גרזן/מעדר שעצם צורת השימוש בו מעכבת ופוגעת ביכולת לעשות בו שימוש מיידי. ולראיה, בשום מקום בעולם המערבי לא משתמשים באמצעי שכזה למרות שהמוצרים עצמם קיימים וגם נבחנים.

ישן 12-01-2014, 21:50
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Cu1] מה שאתה מציע הוא..."

כדי להיות אפקטיבי, לאמצעי הפריצה חייבים להיות גודל ומסה מינימליים שבהכרך ישפיעו על איזון ומימדי הנשק. זכור שמדובר בנשק לוט"ר הנדרש למימדים קטנים יחסית (מקוצר או מקוצרר), ומופעל במתאר בו גם השניה או שתיים של ניתוק האמצעי מהנשק לקראת ירי עלולה להיות קריטית.

אני מבין שלדעתך זה פיתרון ישים וטוב, בפועל יחידות מסוג זה מנסות כל הזמן אמצעים שונים ומשונים (ככל שהם מתאימים לתו"ל ולמתארי הפעולה) - עובדתית, עד היום שום יחידה לא הכניסה אמצעי כזה לשימוש.

דוגמה רלוונטית: באימונים של דובדבן וימ"מ נראים פורצני חלונות מהסוג ש-dsho הציג מותקנים לא על הנשק אלא על הסולמות המשמשים לפריצה.

ישן 13-01-2014, 07:58
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כדי להיות אפקטיבי, לאמצעי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
כדי להיות אפקטיבי, לאמצעי הפריצה חייבים להיות גודל ומסה מינימליים שבהכרך ישפיעו על איזון ומימדי הנשק. זכור שמדובר בנשק לוט"ר הנדרש למימדים קטנים יחסית (מקוצר או מקוצרר), ומופעל במתאר בו גם השניה או שתיים של ניתוק האמצעי מהנשק לקראת ירי עלולה להיות קריטית.

נכון, אבל למה שיהיה צריך לנתק את האמצעי מהנשק? אין שום סיבה שהוא יפריע לירי. אם היה מדובר באמצעי שצריך לנתקו מהנשק כדי להמשיך לירות אז לא הייתי מנהל את הדיון הזה בכלל, זה כבר שקול לשליפת אקדח מהירך (למעשה סביר ששליפה תהיה מהירה בהרבה).

כל ה"צד" שלי בעניין הוא להיפך- לצמצם את הזמן שבו הלוחם לא מחזיק כלי ירייה ביד.
ציטוט:
אני מבין שלדעתך זה פיתרון ישים וטוב, בפועל יחידות מסוג זה מנסות כל הזמן אמצעים שונים ומשונים (ככל שהם מתאימים לתו"ל ולמתארי הפעולה) - עובדתית, עד היום שום יחידה לא הכניסה אמצעי כזה לשימוש.

זוהי לא דעתי. אני מאוד רוצה להאמין שאם זה היה פתרון הימ"מ היה משמיש אותו- עד כאן שמענו מגוון סיבות (חלקן מגוכחות...) למה זה לא פתרון וכולן הופרכו. dasho אפילו הביא דוגמא לאמצעי דומה שכן נמצא בשימוש מבצעי בעולם- אבל רק כשמדובר בעבודה "על הקרקע" ולא מחבלים.
מכאן נגזר שהסיבה היא אולי הבדל ב"פיזיקה" כשמדובר בעבודה על חבל- היות ואין לי מושג איך זה ומה נדרש- פשוט אין לי מושג.

בגלל זה ביקשתי ממך (כשאמרת קודם) דוגמאות לאותם אמצעים שנוסו ונפסלו בגלל חוסר רלוונטיות.

אני לא מחפש להוכיח, אני מחפש להבין למה זה לא טוב- אם זה באמת לא טוב.
ציטוט:
דוגמה רלוונטית: באימונים של דובדבן וימ"מ נראים פורצני חלונות מהסוג ש-dsho הציג מותקנים לא על הנשק אלא על הסולמות המשמשים לפריצה.

זה מצוין, אבל זה בגלל שצריך להשתמש בסולמות בכל מקרה, השאלה היא- אם לא היה צריך להשתמש בסולמות האם לא היו משתמשים באמצעי הזה מורכב על הנשק?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:52

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר