לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2014, 14:14
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
עוד זה הולך והנה זה בא :(
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "שולמית אלוני הלכה לעולמה בגיל 86"

יש לי לא מעט משקעים ביחס לשולמית אלוני, בעיקר ביחס לפעילותה והתבטאותיה מאז שלהי שנות השמונים, אבל קשה להתעלם מכך שהיא תרמה הרבה למדינת ישראל ולעם ישראל. היא הייתה לוחמת בפלמ״ח במלחמת העצמאות, אחר כך בחרה לעסוק בהוראה של ילדים מאוכלוסיות מצוקה (עולים חדשים ואחרים), וקידמה מאוד את נושא זכויות הפרט בישראל-לטובת כל המגזרים. בנוסף, היו לה עקרונות ויושר שבימינו נדירים אצל פוליטיקאים. היא לא היססה לשבח עניינית יריבים פוליטיים (למשל גדעון סער) ולקטול אנשים מהמחנה שלה שלדעתה זה הגיע להם.
אלוני היא מקרה מבחן מעניין לאבולוציה של השמאל הקיצוני בישראל אבל את הניתוח הזה אשמור לימים אחרים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2014, 16:08
מנהל

נו, אז? זו באמת נקודת זכות מרכזית אצלו
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "גם אורי אבנרי היה לוחם עז..."

יחד עם העובדה שהוא היה חלוץ העיתונות החופשית בישראל ותרם משמעותית להתפתחות של דמוקרטיה ליברלית בישראל. וזאת אני כותב למרות שהוא מהישראלים הנתעבים ביותר בעיני, שקרן, נרקסיסט, מנוול ובוגדני. היות והוא עדיין חי, אני מרגיש חופשי לחלוטין לכתוב זאת. ביום שימות אדגיש את הצדדים החיוביים ואחרי יום יומיים שבוע שבועיים אכתוב בדיוק מה שכתבתי כרגע.
בניגוד למה שכתבת, גם באותם ימים, אולי אפילו יותר מהיום, ממש לא היה מובן מאליו שמישהו יהיה לוחם. בתקופה ששולמית אלוני הצטרפה לפלמ"ח לא היה גיוס חובה ובירושליים (שם שירתה) לא הצליחו למלא את שורות הלוחמים הנדרשים להגנת העיר למרות גודל האוכלוסיה ולכן היו צריכים להשען על כוחות הגנה ממרכז הארץ. באופן כללי, שיעור הלוחמים ממש בשלבים הראשונים של מלחמת העצמאות לא היה גבוה כלל. רבים לא התגייסו כלל ורבים עוד יותר שנאלצו בסופו של דבר להתגייס סידרו לעצמם תפקידים עורפיים נוחים. כשמדובר בנשים הדבר נכון כפל כפליים. שיעור הלוחמות היה נמוך מאוד.
ואגב, גם באותה תקופה שיעור הלוחמים מקרב החרדים, וודאי הסאטמרים, היה נמוך מאוד. הרבנים בשלב כלשהו עשו טובה והסכימו שבני קהילתם הירושלמים יתרמו להגנתם בכך שיעסקו בבנית ביצורים.
לכן, שולמית אלוני בהחלט מקבלת נקודות זכות על פועלה הצבאי.
ואסלח לך כרגע על הבלבול בין סוציאליזם לליברליזם, כמו גם על הטענה המוזרה ל"צביעות". אני חושב שפעילותה בתחום ההוראה דווקא בשכבות החלשות, וההתמקדות שלה בזכויות פרט (נשים, לה"טבים וכדומה) עולים בהחלט בקנה אחד עם האידיאולוגיה שקידמה.
ולגבי אלימות בשיח הציבורי-עשה טובה. השיח הציבורי בישראל היה אלים מאוד לפני שהיא חלמה אפילו על פוליטיקה. מספיק להסתכל בדברי ימי הכנסת הראשונה.
ישן 25-01-2014, 16:48
מנהל

תרגיע
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אתה צוחק עלי? ליברליזם אירופי..."

קודם כל, לא ממש משנה לי איך אתה מגדיר דברים לעצמך. איכפת לי מההגדרות האמיתיות של המושגים, וליברליזם מקדש את חירויות הפרט בעוד הסוציאליזם מקדש את השוויון. שוויון וחירויות הפרט סותרים אחד את השני. הפעילות החשובה של שולמית אלוני הייתה ליברלית ולא סוציאליסטית. מספיק לראות את סוג החקיקה שהיא עסקה בה.
לגבי צביעות-מדובר ברפלקס מותנה שלך. לא נתת שום הסבר מדוע היא צבועה והיא וודאי לא הייתה "זוללת חרדים" ולא חיפשה לפגוע להם בזכויות הפרט (אם לכך אתה חותר). היא התנגדה לכפיה דתית וזה וודאי שעולה בקנה אחד עם ליברליזם.
ולבסוף, אני לא נתתי לה שבחים "מופרזים". נתתי הערכה מאוזנת לפעולותיה עם דגש על הצדדים החיוביים. לגבי הצדדים השליליים הסתפקתי ברמיזה ואתה לא מישהו שהייתי מייחס לו חוסר יכולת להבין שבסיכום הכללי לא הייתי מאוהדיה. גם לגבי דמויות שאני לא אוהד אני יכול למצוא נקודות זכות.
ישן 25-01-2014, 17:29
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "תרגיע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
קודם כל, לא ממש משנה לי איך אתה מגדיר דברים לעצמך. איכפת לי מההגדרות האמיתיות של המושגים, וליברליזם מקדש את חירויות הפרט בעוד הסוציאליזם מקדש את השוויון. שוויון וחירויות הפרט סותרים אחד את השני. הפעילות החשובה של שולמית אלוני הייתה ליברלית ולא סוציאליסטית. מספיק לראות את סוג החקיקה שהיא עסקה בה.
לגבי צביעות-מדובר ברפלקס מותנה שלך. לא נתת שום הסבר מדוע היא צבועה והיא וודאי לא הייתה "זוללת חרדים" ולא חיפשה לפגוע להם בזכויות הפרט (אם לכך אתה חותר). היא התנגדה לכפיה דתית וזה וודאי שעולה בקנה אחד עם ליברליזם.
ולבסוף, אני לא נתתי לה שבחים "מופרזים". נתתי הערכה מאוזנת לפעולותיה עם דגש על הצדדים החיוביים. לגבי הצדדים השליליים הסתפקתי ברמיזה ואתה לא מישהו שהייתי מייחס לו חוסר יכולת להבין שבסיכום הכללי לא הייתי מאוהדיה. גם לגבי דמויות שאני לא אוהד אני יכול למצוא נקודות זכות.

כל עוד יש שני פירושים לליברליזם, אדם חייב להגדיר במדויק על מה הוא מדבר. ליברליזם כולל גם שיוויון וגם רווחה. אלוני תמכה במדינת רווחה ולכן לא יכולה היתה לדגול בזכויות פרט אמיתיות. אתה יכול להתעצבן מכך אך המונח כבר לא אחיד. כמו כן לא ברור מדוע עלי להירגע.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C...5.D7.A0.D7 .97

הצביעות היא הצביעות של כל סוציאליסט זולל חרדים. להתנגד לכפיה דתית זה מבורך, לתמוך במדינת רווחה- לא. מי שמקדש את שניהם, יוצר פרדוקס. ופרדוקס זה נכון למרבית אם לא הרוב המוחלט של השמאל. במיוחד במרצ.

לסיכום, היא היתה אדם נבזי, במיוחד בשנותיה האחרונות (מצטער, לא אוהב שטוענים שיש לי דם על הידיים ושאני רוצח מתקופת הפוגרומים).
ישן 25-01-2014, 11:19
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "יש לה כמדומני רק בין אחד כזה...."

זה לא הוגן אם אתה חושב שאפשר לחלק את השמאל ל"שמאלנים טובים ושמאלנים רעים". שלושת בניה מייצגים היטב את השינוי שחל בשמאל לאורך שנותיה (מהבכור שהיה איש צבא ושייך לשמאל הציוני, אחר לאמצעי ששייך לשמאל האקדמי ועד האחרון ששייך לשמאל הקיצוני).
בכתבות בנושא משנים עברו לא נראה היה ששולמית אלוני מתנערת באיזשהי צורה מבנה הקטן ודעותיו, ובהחלט קל להניח שהוא ניצל את שמה ובשם אביו על מנת להגיע לאן שהוא הגיע.
כיום, מי שנותן את עיקר הטון הוא אנשים כדוגמת אודי אלוני, שלא מפספסים שום פסטיבל אנטישמי בכל אוניברסיטה בעולם על מנת לקדם את ה BDS, בעוד שאנשים כדוגמת בניה האחרים רק הולכים ונעלמים.
זה השינוי במיקרו ובמאקרו שחל בשמאל תחת חסותה של שולמית אלוני וזו תהיה גם מורשתה.
ישן 25-01-2014, 23:05
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה שמדגיש יותר שההכללה איננה הוגנת"

ההכללה הייתה איננה הוגנת, אם אלוני הייתה מהווה גורם פסיבי בלבד בהיווצרות התופעה הזו שנקראית אודי אלוני.
שנינו הרי מסכימים שאודי אלוני הוא אפס מאופס וחסר כישרון, אך כזה שהצליח למצוא מימון לסרטיו על חיילי צה"ל שנמצאים בבתי משוגעים לאחר שרצחו מלא ערבים חפים מפשע (מעניין מאיפה הרעיון/אידיאולוגיה?), אותם הוא מציג בגאון בברלין- חלומו הרטוב של כל שמאלן קיצוני. דבר שלא היה קורה אם אימא אלוני לא הייתה פותחת בפניו את הדלתות הנכונות ולא הייתה נותנת לו להשתמש ב"יחוס המשפחתי" למען קמפיין ההסתה שלו. בנוסף, רואים שיש קורלציה מוחלטת בין הדעות של שולמית אלוני לבין אודי אלוני והיא תמכה בו עד מותה.
דבר טבעי שההורה מנצל את כוחו כוחו כדי לסדר את עתידו של הבן, אם הייתה מסדרת לו נניח ג'וב סקסי ב"במחנה" כמו שעשה אבא טומי לבן יאיר, אז לא היו לי טענות, אבל פה היא תמכה ועצמה עיניים בפני פעילות אנטישמית עוינת של בנה.
אם הייתה האידיאליסטית שאתה מנסה להציג אותה ככזו ועוד אחת עם טיפה של ציונות בדמה, אז לא היינו זוכים לשום אודי אלוני בחיינו. אך האמת היא, שכפי ש meac אמר, מדובר בעסקנית מפאיניקית שתפסה לה נישה בשמאל הקיצוני ותו לא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר