לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2014, 09:41
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
הפעם תתמודד עם ראש ממשלתנו
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "רעיון מצויין, דן - ולשם כך יש..."

כאשר אני כתבתי זאת כבר לפני שנה או יותר - הערת לי את הערותיך הציניות.

אתה מציע כאן לעשות טרנספר לישראלים אפילו כאלו הנחשבים כיהודים ואינם בדעתך. לא התיישבתי בשטחי הגדה, למרות הפתוי הרב והתנאים המופלגים ( ישנם כאלו שעדין משמרים את בתיהם במדינת ישראל והתיישבו בגדה אך ורק מסיבות כלכליות) ואין לי כל כוונה לרדת מן הארץ ולבטח שלא למדינה בסגנון ערבי.

כל מי שחשוב לו לחיות ב"שטחי מולדת" על פי השקפתו, כפי שישנם כאלו שמבחירה מעדיפים את הגולה, אין לשלול זאת ממנו. אני מברך את בנימין נתניהו שסוף סוף נפל לו האסימון ואני מקווה שהצהרתו היא רצינית ולא כפי שטוענים חסידיו השוטים, שהצעתו זאת באה אך ורק על מנת שאבו מאזן הוא זה המתנגד להסדר והוא מצידו פתוח לכל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2014, 09:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הפעם תתמודד עם ראש ממשלתנו"

"ראש ממשלתנו"? דן, עשה לי טובה - אצלך הוא ראש ממשלתנו, רק אם יש סיכוי שיגרש יהודים (או יפקיר אותם למחבלי אש"ף).

אני יודע שאתה לא כ"כ מכיר את המפה וההיסטוריה של הארץ הזאת, אבל להגדיר את איו"ש בשם "גולה", ולצפות מאנשים שתרומתם למדינה הזו אינה נופלת משלך, לגור תחת כידוני המחבלים שתמכת בחימושם, היא עיוות מוסרי שקשה לדמיין גדול ממנו.

אני מאחל לך שלעולם איש לא יציע לעשות לך מה שאתה מציע לעשות לאחרים. העמדות שלך הן אנטי ציונות ומעבר לה (לא יכול להיות שאתה לא מבין מה יעשו מחבלים ליהודים, אם אלה יופקרו לחסדיהם), ועדיין לא יעלה על הדעת שמישהו יחשוב שמגיע לך שיעשו לך מה שאתה רוצה לעשות לאחרים.
ישן 27-01-2014, 11:04
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
כאזרח מדינה אני מקבל את כל סדרי השלטון
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""ראש ממשלתנו"?:) דן, עשה לי..."

ראש ממשלה הנבחר תמיד יהיה ראש ממשלה שלי - אפילו אם אני חלוק על דעותיו.
כל סמלי המדינה מכובדים על ידי - אפילו כאשר לדעתי יש להתאימם למציאות ולזמן.
לגבי כל שטח שמחוץ למדינת ישראל מוגדר כגולה. משום מה יהודים אוהבים את הגולה יותר מאשר את מדינת ישראל.
אותם ישראלים, שיחליטו לחזור למדינת ישראל, יקבלו סל חזרה שיכלול דיור הולם ופצוי להתארגנות ראשונית. כמו כן יש לאפשר להם עד כמה שניתן להמשיך בתעסוקתם. למעשה חלק לא מבוטל עובדים בתחומי מדינת ישראל ( ראה הפקקים בכביש מס' 5 ובכבישי הכניסה האחרים בכניסה מהגדה למדינת ישראל). את המפעלים יש להעתיק אל תוך המדינה - אלא שתווצר בעיה מי יעבוד בייצור ? אולי המסתננים האפריקנים ?
ישן 27-01-2014, 13:14
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
קצת משונה להגדיר את ירושלים כ"גולה"
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כאזרח מדינה אני מקבל את כל סדרי השלטון"

וצריך הרבה בורות הסטורית משמעותית כדי להגיד זאת...

מבחינת היהדות (הגולה זה מושג שנובע מעולם המושגים היהודי) כל שטח של א"י נחשב כארץ ישראל, ללא קשר למי שכבש אותו באותו הזמן.
מה שכן - עם מיסוי זול יותר ושכר מינימום נמוך משמעותית - אזרחות יהודית-פלסטינית יכולה להיות להיט.

הגדרה כזו - מנטרלת מראש את בעיית הגבולות:
האם הפלטינים רוצים את כל "מזרח" ירושלים על 300 אלף תושביה היהודים?
כנראה שלא.
האם הם רוצים את גושי ההתנחלות - עם עוד 250 אלף איש וריבוי טבעי גבוה משמעותית מהמשפחה הפלסטינית הממוצעת?
גם את זה אני מתקשה להאמין שהם ירצו.
בעיית גישה למקומות הקדושים - פשוט אין כשהם במרכז שכונה יהודית.

ולגבי החשש מ"מלחמת אחים" ברשות.
הדבר יסכן את התושבים הערבים לא פחות מאשר את התושבים היהודים.
כאשר נפגעי שומרי הישובים ומעשי נקמה של קיצונים לא יהיו באחריות מדינת ישראל.
ישן 27-01-2014, 08:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "שר בכיר על ראש הממשלה: "אובדן עשתונות ערכי""

למרות שאני מעריך שהטענה של ביבי היא נכונה (הוא ניסה לגרום לפלסטינים להיראות כסרבנים, ובנט קפץ מוקדם מדי), הרי שיש טריקים שפשוט לא משתמשים בהם, הן בגלל המשמעות הערכית, והן בגלל הסכנה האיומה שהצד השני לא ייפול בפח, ויגיד "כן".

אין רעיון פגום מוסרית יותר מאשר להגיד לישראלים החיים בא"י, שמעתה הם יחיו תחת שלטון זר (גם אם לא היה מדובר במדינת טרור מפלצתית כמו אש"פיסטן).

בנט היה חייב לקום ולהביע דעתו על הרעיון המטורלל הזה, שכן במידה ואכן היה מדובר בבלון ניסוי שלשכת ביבי מריצה בציבור כדי לבדוק תגובות - חובה להבהיר שגישה פסיכית כזו, פשוט לא תעבור.

אם ביבי השתכנע שחובתו להיות הרצל הפלסטיני - שיגיד זאת בגלוי, ויבנה יישובים עבור המתיישבים, תוך הבהרה שלא יהיה הסכם לפני שאחרון המתיישבים יועבר בצורה מסודרת ליישוב חדש, שייבנה בסטנדרטים זהים לזה הקודם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:24

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר