לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2014, 09:15
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
סייד קשוע נתפס נוהג שיכור - וכותב על זה טור משועשע

אני מומחה לתחבורה ציבורית, אני אוהב תחבורה ציבורית, 
אני משתמש בתחבורה ציבורית רק כי תפסו אותי נוהג שיכור

http://www.haaretz.co.il/magazine/s...emium-1.2224577

-----------------------------------------------------------------

אודה ולא אבוש - הטורים של קשוע לא עושים לי את זה, גם בלי קשר לעמדות המתחסדות שלו (הערבי שאומר ליהודים את האמת בפרצוף). ההומור שלו לא מדבר אליי, הכתיבה שלו שבלונית ויומרנית, והוויצים הקבועים לגבי אשתו החריפה והשנונה בהשוואה אליו, החנון המבוהל, נראים כאילו נכתבו בשנות הששים המוקדמות בידי חבר מאפיה הונגרית לא-מוכשר, שרוצה להיות קישון (מישהו אמר טומאש?).
הטור הנוכחי הוא לא סתם טור לא מצחיק - הוא טור שהיה צריך לעשות כותרות. מכיוון שאין צורך לקרוא את הטור, אתמצת לכם אותו: קשוע נסוע באוטובוסים כיום, כי נתפס נוהג שיכור, ולמרות שניסה לנצל את מעמדו הציבורי, רשיונו נשלל ויהיה משפט.
נהיגה בשכרות היא לא סתם עבירת תנועה. נהיגה בשכרות היא סיכון חיים ביודעין. נהג שיכור אינו דומה לנהג שנסע 120 קמ"ש בכביש של 90 קמ"ש. נהג שיכור שקול לאדם שיוצא לפאב עם סכין בכיס. סייד קשוע מספר שנתפס נוהג שיכור - וניכר שהבעייה הראשית מבחינתו היא שעכשיו לקחו לו את הרשיון.

אני לא רוצה לנחש מה היה קורה בתקשורת לו פובליציסט ימני היה נתפס כך (הניחוש פשוט קל מדי), וזה באמת לא משנה - כל נהג שיכור שנתפס צריך לאבד את הרשיון לשנים, ולקבל מאסר בפועל.
העובדה שב"הארץ" לא ראו בעייה עם הטור הזה, מלמדת שוב עם מי יש לנו עסק. מחר יביאו עוד כתבות לגבי "אור ירוק" וסיפוריהם על בעיות התשתית במגזר הערבי. כן בטח, זו הבעייה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2014, 21:17
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בית סוהר אכן נועד לאנשים..."

בית סוהר מיועד לאנשים מסוכנים.
אדם שנהג בשכרות - אבל אז נשלל לו הרשיון ועיקלו את הרכב שבו נסע, כבר אינו מסוכן.

במצב כזה כדי להיות מסוכן הוא יצטרך לנהוג שוב בשכרות ללא רשיון ברכב שאינו שלו (או ברכב של בן הזוג).
כאשר זו כבר התעלמות מוחלטת מהחוק - תוך הבנה של מלוא ההשלכות.
במצב של נהיגה בשלילה - אני מסכים שמאסר ממושך הוא סביר בהחלט.

די ברור שהבעיה שלו היא העונש - שהרי מטרת ענישה כזו היא הרתעה: הוא יפחד לעשות זאת שוב.
הוא הרי לא חשב שהוא פוגע באף אחד.
אם תכניס אותו לכלא - לא תגביר את הפחד מעונש לעומת שילוב של שלילת רשיון ועיקול.
אבל זה יעלה המון למדינה, ויהפוך אנשים שסתם מתעלמים מהחוק לעבריינים מקצועיים.
ישן 28-01-2014, 01:33
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ההגדרה הפשוטה לעבריינות היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ההגדרה הפשוטה לעבריינות היא התעלמות מהחוק...
מי שנכנס לרכב ומתניע אותו כאשר הוא שיכור - הוא עבריין מסוכן, ואני לא מצליח למצוא כל דרך אחרת להסתכל על זה.

אכן לפני הענישה, בזמן שנהג שיכור, הוא היה מסוכן.
אבל אם לקחת לו את הרשיון לזמן ארוך,
ולקחת לו את הרכב לצמיתות,
האם הוא מסוכן?
כנראה שלא.
האם הרתעת אותו?
מאוד.
אני פשוט לא רואה טעם שהמדינה תבזבז עליו כספי ציבור אם ניתן לנטרלו בעלות נמוכה.

לעומת זאת - האם אדם שנוהג ללא רשיון הוא מסוכן?
מאוד.
ולמה?
כי מראש הרשיון נשלל ממנו בגלל התעלמות מסוכנת מהחוק, והוא חזר לסורו ומראה זלזול מוחלט וחוזר בחוק.

לא מנטרלים איום בסבירות נמוכה באמצעות ירי לראש.
ישן 28-01-2014, 11:34
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]צודק. כי אף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
אז מה צריך?
להפוך לעבריין את כל אדיוט ששתה בטעות כוס אחת יותר מדי?
או להכניס לכלא את המעטים שנוהגים בשלילה?

אז אני מפריד - לעומת נהיגה בשלילה שתמיד צריכה להיות פלילית עם מאסר בפועל,
נהיגה בשכרות - היא עבירה חמורה אך לא פלילית.
היא מצדיקה ביטול הרשיון לזמן ארוך, והחרמת רכבים - לא מאסר.
שמור את הכלא לעבריינים. יש לנו מספיק מהם, ופחות מדי תאי מאסר גם כך.

וזה קשור איך?
אתה טוען ששלילת רשיון היא פתרון קסם שמונע מאנשים לעלות על ההגה. בפועל רק מי שבעקרון הוא אזרח שומר חוק שמעד חד פעמית יכבד את זה והנהגים המסוכנים באמת ימשיכו לנהוג בשלילה.

הנה, אני לא הקדשתי לזה מעולם מחשבה אבל ב10 שניות הצלחתי לעלות על פתרון פחות לא יעיל-
היום יש מערכות דומות לאימובילייזר רק של ינשופי אלכוהול.
תפסת אדם נוהג בשכרות? תכריח אותו להרכיב אחד כזה באוטו על חשבונו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 28-01-2014, 11:54
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "כמה אנשים אתה מכיר שעלו להגה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
כמה אנשים אתה מכיר שעלו להגה אחרי שהם שתו?

המון.
ציטוט:
כמה אנשים אתה מכיר שנוהגים בפסילה/שלילה?

אישית? אף לא אחד.
כמה אני מכיר/יודע על? הרבה מאוד.
ציטוט:
ומאחר ויש בעיה סטטיסטית, אתה מכיר הרבה פחות אנשים עם שלילה/פסילה, מי מחבריך אתה יכול לדמיין נוהג אחרי שתי כוסות בירה ואת מי אתה יכול לדמיין נוהג תחת פסילה?

ופה בדיוק מה שאמרתי קודם. העניין הוא יחס מהרשויות.
לנהוג אחרי שאתה שותה נתפס עדיין כעבירה קטנה (למרות שזה בעלייה בשנים האחרונות), לנהוג בשלילה נחשבת עבירה הרבה יותר רצינית אבל היא לא מונעת פיזית את הנהיגה, לכן רק מי שמכבד את החוק עקרונית יכבד את השלילה, בפועל המון אנשים (במיוחד במגזרים ספציפיים שאתה מציע להוציא להורג) לא סופרים את השלילה.
רוב האנשים מסביבי הם אנשים נורמטיביים ובכלל לא מגיעים למצב של שלילה זאת השגיאה הסטטיסטית שלך.

לצורך אנלוגיה זה רשיון לנשק- אזרח שומר חוק שאין לו רשיון לא ישא נשק באופן לא חוקי. עבריין שהחוק זה הדבר האחרון שמעניין אותו, ישא נשק גם בלי רשיון. רשיונות זה חתיכות נייר שרלוונטיות לאזרחים שומרי חוק, לא לעבריינים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 28-01-2014, 12:39
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]אז מה צריך? להפוך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אתה טוען ששלילת רשיון היא פתרון קסם שמונע מאנשים לעלות על ההגה. בפועל רק מי שבעקרון הוא אזרח שומר חוק שמעד חד פעמית יכבד את זה והנהגים המסוכנים באמת ימשיכו לנהוג בשלילה.

לא.
אבל אני כן טוען שהחרמת הרכב לצמיתות היא פיתרון קסם שמונע מאנשים לעלות על הרכב.
כי זה מכריח אותם לקחת רכב של מישהו אחר - מישהו שלרוב מאוד יתנגד.
שלילת הרשיון זה רק פיתרון משלים.

בפועל אני טוען שהרוב הגדול של מי שנוהג בשכרות אינו עבריין ואינו מסכן חיים מחוץ לכביש.
הרחקתו מהכביש באופן משולב - תפתור את הבעיה ותיצור הרתעה משמעותית.
לכן התגובה צריכה להיות מכה קשה בכיס ובניידות - ולא הכנסה לכלא.

אבל זה לחלוטין לא תקף לגבי מי שנוהג בזמן שלילה.
שאכן דינו מאסר.
דרך להבטיח זאת היא למשל קביעת "מאסר על תנאי" למי שנוהג שיכור, כאשר נסיעה בשלילה תהייה טריגר להחלת המאסר.
ישן 29-01-2014, 08:38
צלמית המשתמש של ai22

אני מציע שתקרא שוב. ואז אולי תרד מהעץ.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני ארד מהעץ כשאתה תלמד..."

שלילת הרשיון לא מונעת ממך לנהוג. ומעולם לא טענתי כך. זה רק מראה שאתה מתקשה מאוד להבין טיעונים יחסית פשוטים.
הטיעון נגע לעיקול הרכב - ולא לשלילת הרשיון (שהיא אכן פיתרון חלקי).
שלילת הרכב - כן מונעת ממך לנהוג בו.
אלא אם מצאת דרך קסומה לנהוג ללא רכב.

המשמעות היא - שתצטרך לשאול רכב של מישהו אחר.
תמצא מי ישאילו רכב למי שרשיונו נשלל עקב נהיגה בשכרות
במיוחד במגזר הערבי...

אפשרות אחרת - היא גניבה.
מי שיכול לגנוב רכב יכול בקלות גם לנטרל אימוביליזר.
מה גם - שניטרול אימובילייזר שאינו מובנה בתהליך הייצור זה דבר יחסית פשוט כשאין לך לחץ זמן.
קלות הניטרול של אימוביליזר הופכת אותו לבלתי רלוונטי. קופסה יקרה ומיותרת.
ישן 29-01-2014, 22:07
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
החרמה על עבריינות חוזרת
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני מציע שאתה תקרא שוב בגלל..."

ניראה לי הגיוני שמי שנתפס נוהג שיכור יקבל עונש כבד שכולל גם החרמת רכב על תנאי. במידה והוא ייתפס שוב בעבירת תנועה חמורה אזי מדובר ברוצח בפוטנציה וחובה גם לשלול לו רשיון וגם להחרים הרכב.
מי שייתפס נוהג ללא רשיון (בעקבות שלילה כנ"ל) וברכב שאינו שלו:
1. ייענש במאסר בפועל
2. בעל הרכב יצטרך לבחור בין הודאה בכך שמסר הרכב לאותו אדם שנמצא בשלילה (ולכן יחטוף עונש כבד) ובין טענה שהרכב נלקח מימנו ללא רשות, מה שיגרור כמובן האשמה של הנהג גם בגניבה.

אבל האכיפה חשובה לא פחות מהענישה. אם נהג שנמצא בשלילה יודע שיש סבירות גבוהה לכך שייתפס כשהוא נוהג ללא רשיון (למשל, אם המשטרה מקיימת ביקורות תכופות בכבישים) אזי הוא יירתע מלנהוג.
ישן 27-01-2014, 17:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אוהב את הכתיבה שלו, (עוד אחת..."

טוב, נו, אתה חייב לאהוב את הכתיבה שלו - אחרת אתה גזען נמוך מצח, מתלהם, שלא למד את הלקח......
אני, לעומת זאת, גזען וגו', ולכן אני מחוסן לאיכויות הנסתרות של הכתיבה שלו והניצוצות הגאוניים של כתיבתו, מדלגים מעל לראשי השחוח ושטוף הדעות הקדומות...
אני מסכים שנהיגה בשכרות היא עבריינות - מה העונש המתאים לה, לדעתך?

נ.ב.
אגב גאוני כתיבה - היום בעיתון-שאתה-פראייר-מספיק-לשלם-עליו, הופיע יוסי שריד לענות לשאלות כותבים, ואחד הכותבים עקץ אותו על חיבתו האינסופית למשחקי מלים ע"ח תוכן, והוסיף שאלה מדוע אינו מבקר אף פעם את מחנה השמאל או המגזר הערבי, ותהה שמא הכל מושלם שם. שריד, שכידוע הוא איש אמיץ דגול (ודגול שרי החינוך בדלקסיה כולההיה עסוק בלתקן שגיאות דקדו, ואיכשהו נמנע מלענות לשאלתו...
שאלה מסקרנת שלא עלתה (בין אם בגלל שלא שאלו ובין אם בגלל ש"הארץ" נמנע מהעלאת שאלות קשות מדי...) וחבל שכך, הייתה מדוע עדיין לא התנצל על הפומפוזיות האינסופית שלו כשעמד בראש משלחת של חיל הרפואה לקונגו "כדי לטפל בניצולי רצח העם ברואנדה", מבלי שידע שהאנשים שטופלו שם, היו הוטו ולא טוטסי (כשהמקבילה של זה, זה להקים בי"ח שדה בצמוד לברגן-בלזן, ולטפל בכל נפגעי ההפצצות האמריקניות באזור, מבלי לדעת שאלה אנשי אס. אס. ולא ניצולי שואה...).
איש גם לא תיקן אותו כשסיפר שגאוותו היא על נקיון כפיו, והזכיר לו את סיפור יאיר קוטלר...
ישן 27-01-2014, 20:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "דווקא הוא מהמעטים שכן ביקרו את הערבים"

אני זוכר את המאמר עד כדי יכולת לצטט ממנו קטעים - בפועל, הם לא חיפשו אותו, והוא מצא אותו בקלי-קלות...

יוסי שריד ורן כהן לא נמצאים על אותה סקאלה בכל הנוגע לציונות שלהם - לא אז, ובטח לא היום. יוסי שריד כיום הוא מודל קלאסי לתהליך אובדן הדרך שחל בקרב רבים בשמאל הציוני. פעם היו לו קווים אדומים אי-שם. היום לא תמצא אותם גם במיקרוסקופ.

ההתנדבות שלו לשירות מילואים בלבנון הייתה אקט פוליטי (הוא היה "בלבנון" כמו שיאיר לפיד היה "בלבנון", במהלך שירותו הצבאי רב התהילה). כולנו ידענו ששריד עושה מילואים בלבנון - איש לא ידע, למשל, שלנדאו עשה מילואים ביחידה קרבית בלבנון עד גיל 50 פלוס. משום-מה הוא העדיף לעשות ולא לדבר...

הדבר נכון גם לגבי סיפורי שריד בקריית שמונה ומרגליות - המון פוטו-אופים ומעט תכלס.

מעולם לא היה פוליטיקאי בישראל שהמרחק בין מה שהוא חושב על עצמו (ומה שחבריו בתקשורת כתבו עליו) לבין המציאות, היה כה גדול. שריד היה ונותר איש קטן עד זעיר, עם מערכת יחסי ציבור טובה מאוד עד מצויינת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:05

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר