לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2014, 21:25
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
האם לפיד יטרפד את המאמץ להוזלת דמי הניהול בפנסיה?

ציטוט:
אסור להיכנע ללחצי הבכירים בתעשיית הפיננסים

אם שואלים אזרח מהשורה מהי הבעיה הגדולה ביותר בשוק החיסכון הפיננסי, התשובה הראשונה שלו תהיה בדרך כלל: העמלות. ואכן, עמלות הן דבר מעצבן: לאזרח שעבד כמה וכמה שנים וחסך כמה מאות אלפי שקלים, קשה להבין מדוע הוא צריך לשלם עמלה של 1%–2%, מדי שנה, על שירות שמהותו לא תמיד ברורה, כמו "ניהול ההשקעות".

http://www.themarker.com/markets/1.2232437

---

לא אהבתי את הכותרת שמנסה להציק אבל המידע בכתבה טוב.

מוזר שלא הזכירו את סוכני הביטוח והחוק הבעייתי שמתיר את קיומו של מנהל הסדרים, שזה עוד גורם קריטי לדמי ניהול גבוהים...

ובכלל, למה מדברים על דמי הניהול באחוזים ולא פשוט בש"ח?
כל עסק שנותן שירות מבקש בש"ח, לא באחוזים, חוץ מכל מה שקשור לעניינים פיננסיים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2014, 21:47
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "האם לפיד יטרפד את המאמץ להוזלת דמי הניהול בפנסיה?"

כותרת מטעה, לא מדובר על דמי הניהול בפנסיה שמשלם העמית עצמו אלא על דמי ניהול ספציפיים לחלק מהמכשירים שמנהל ההשקעות משתמש בהם.

לכן גם הוטעית לחשוב שיש רלוונטיות לסוכני הביטוח.

הבעיה שמוצגת בכתבה היא בעיה אמיתית. לאיש אין ספק שמנהל השקעות לא יכול לשלוט בכל התחומים. אין ספק שמנהל השקעות ישראלי לא יכול להכיר את השוק הבריטי, גרמני, סיני ואפילו האמריקאי טוב כמו מנהל השקעות מקומי. והעמיתים? להם כמובן כדאי שההשקעה תפוזר במספר מדינות- גם פיזור מטבעי, גם מגדיל חשיפה לענפים אותם אין בישראל וכך הלאה. המצב כיום הוא שמנהל ההשקעות למעשה שוכר בצורה עקיפה מנהל השקעות של קרן זרה כדי להשקיע באותם תחומים אותם הוא פחות מכיר. למנהל הזה צריך לשלם, כמובן. מי ישלם לו? מכיוון שחברות הפנסיה כמובן שלא ישלמו מכיסן, זה התגלגל לעמיתים. מה יקרה אם האוצר יגביל את האפשרות הזאת? כולם יודעים- הפנסיה שלנו תפסיק להשקיע באותם המוצרים. האם זה טוב לנו? כנראה שלא.

בכל מקרה, תן לי להרגיע אותך, כמות הנכסים האלטרנטיביים בתיק היא די נמוכה, כך שאתה לא באמת משלם 3% כפי שניתן להבין בכתבה. אתה משלם נניח 1% על התיק ועל כמה אחוזים מהתיק שלך אתה משלם עוד 1-2%.

לשאלתך, למה לא מדובר על שקלים אלא על אחוזים- במקרה הזה לפחות, יש בזה היגיון. הבנק שאצלו יושב הכסף שלך גובה מחברת הפנסיה עמלה באחוזים. כך גם היועץ הפנסיוני שגייס עבור החברה את הלקוח, או סוכן הביטוח. מכיוון שמרבית ההוצאות של חברת הפנסיה הן כאחוז מהתיק, כך גם ההכנסות.
ישן 03-02-2014, 22:05
מנהל

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "כותרת מטעה, לא מדובר על דמי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
לשאלתך, למה לא מדובר על שקלים אלא על אחוזים- במקרה הזה לפחות, יש בזה היגיון. הבנק שאצלו יושב הכסף שלך גובה מחברת הפנסיה עמלה באחוזים. כך גם היועץ הפנסיוני שגייס עבור החברה את הלקוח, או סוכן הביטוח. מכיוון שמרבית ההוצאות של חברת הפנסיה הן כאחוז מהתיק, כך גם ההכנסות.

אהה, כלומר הבנק לא יכול להשתמש בכסף הזה, הוא מיועד רק לשמירה מבחינתו, לכן זה נטל בשבילו, וזה הסיבה שהוא גובה עמלה באחוזים...

לסוכן ביטוח אין שום הצדקה לגבות באחוזים, זה לא שהוא עושה משהו שקשור לתיק במהלך השנה\ים... וגם אם הוא היה עושה - אז למה דווקא אחוזים?
זה כמו לשלם לעו"ד אחוזים מהשכר כל החיים אפילו אם לא הגשתי במהלכם תביעה אחת.
ישן 04-02-2014, 21:11
מנהל

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "למה אתה עונה למה שלא כתבתי?..."

כתבתי את זה כי בהתחלה זה נשמע תמוה שהבנק יגבה עמלה על כסף שנשאר אצלו, אבל אחרי שמבינים שלבנק אסור להשתמש בכסף הספציפי הזה, ורק לחברה שמנהלת את קרן הפנסיה\השתלמות מותר, אז אפשר להבין...
כמובן שלא כתבת את זה, פשוט הוספתי! :]

הדברים שכתבת לגבי הסוכן זה פשוט תיאור של התפקיד שלו.
אבל יש שתי שאלות:
1. האם זה באמת מה שהוא מבצע בתמימות?
2. מעשית, כמה כבר פעמים במהלך השנה הוא מבצע פעולות שקשורות לאדם בודד?

התשובות שלי זה:
1. כמובן שהוא לא מבצע את עבודתו בתמימות, אלא יציע את המסלול היקר ביותר כדי לגבות עמלה הכי גבוהה.
2. כמעט שום פעולה \ זניח.
אנשים שאני מכיר בכלל לא יודעים מה זה פנסיה, אז למה שישאלו את הסוכן שלהם משהו או שיבקשו לעבור מסלול אם הם לא מבינים מה זה אומר?
והסוכן פשוט יחרטט אותם כדי שיעופו ממנו.

המצב במציאות זה שהסוכנים יודעים שהם יקבלו שכר רעב אם הם יפעלו בשיטה של לשלם בכל פעם שנותנים שירות, לכן הם לוקחים עמלות באופן קבוע.
מזל שלהם שהם מקבלים שכר בסיס, והלקוחות זה "בונוסים"....
ישן 04-02-2014, 19:39
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
כל השוק הפנסיוני מבוסס על העדר תחרותיות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "האם לפיד יטרפד את המאמץ להוזלת דמי הניהול בפנסיה?"

כשאני רוצה לאכול ארוחה מבושלת יש לי שתי אפשרויות
1. להכין כזו (ממצרכים בסיסיים שאני קונה בזול יחסית)
2. לקנות כזו (ממצרכים בסיסיים שהמסעדה קונה בזול יחסית ומוכרת לי אותם בתור ארוחה ביוקר.

למה כשאני רוצה לחסוך לפנסיה אני מחויב חוקית לעבור דרך "יצרן" ודרך סוכן/יועץ/משווק?
יש היום מכשירים פשוטים שעולים גרושים ונקראים "תעודות סל" . התעודות האלה עוקבות אחרי סלי מניות. למשל - תעודת סל על מדד ת"א 100 תעשה את הרווח של מדד ת"א 100, תעודת סל על הנאסדק תעשה את הרווח של הנאסדק. ובמחקרים רציניים הוכח שוב ושוב שהן "מכות" את כל מנהלי התיקים ואשפי הפיננסיים שוק על ירך ועושות רווחים עודפים.

המכשירים האלה פשוטים, מובנים , זולים מאוד ומשתלמים מאוד. ניתן לקנות אותם בבנקים. יש שתי סיבות שבגינן לא ניתן לעשות בהם שימוש כחסכון פנסיוני עיקרי

1. חובת הפרשה לפנסיה שמוטלת על המעסיקים קובעת כי לא ניתן להפריש מהשכר החודשי לחסכון לגיל הפרישה אלא למכשיר פנסיוני שהוא קופת גמל, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים. - תעודות הסל לא בעסק וממילא המעסיק שלך לא יכול להפריש אליהן כספים

2. הטבות המס , הפרשות פנסיוניות שלך ושל המעסיק שלך מזכות אותך בהטבות מס, אותן לא תקבל אם הכסף יהיה בתעודות סל. למה? כי ככה החליטה המדינה.

בקיצור, עוקצים אותנו.

עריכה : יש היום בישראל מודל של IRA (קופות גמל בניהול אישי) אבל ניתן לנהל באמצעותו רק כספים נזילים (פרט) בקופ"ג שזו בדיחה. מישהו עתר לבג"ץ בנושא ועכשיו משרד האוצר בודק האם ניתן לאפשר את המודל הזה בישראל. אבל המודל הזה מאוד מוגבל, ועדיין צריך לשלם למנהלי תיקים עמלות שמנות כדי שהם "יבדקו" את התיק.

תנו לפתוח חשבון בנק השקעות פשוט ולהפקיד לשם את ההפרשות הפנסיוניות מדי חודש ואוטומטית לקנות בהם מכשירים פיננסיים פשוטים! אף בכיר באוצר לא יאשר את זה כי אז הוא לא יוכל להשתלב כבכיר באחת מחברות הביטוח

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 04-02-2014 בשעה 19:50.
ישן 04-02-2014, 20:10
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כל השוק הפנסיוני מבוסס על העדר תחרותיות."

נכון, אבל לא מדויק.

יש תחרות גדולה בתחום הגמל וההשתלמות, אין כמעט בתחום הפנסיה ואין בכלל בביטוחי המנהלים. אני מזכיר לך שפנסיה ומנהלים כוללים גם ביטוחים בפנים, לא רק חיסכון בשוק ההון. אתה כמעט שלא יכול לבצע תחרות כשיש תקופות אכשרה בביטוח הפנימי של כל חברה וחברה, אין אפשרות לבצע תחרות כשיש לך פוליסות עם מקדם מובטח, מה שכובל אותך הלכה למעשה לחברת הביטוח. אין לך גם את הערבות ההדדית שיש בקרן פנסיה, אם תרצה לחסוך בעצמך. זה אומר שחישוב לא נכון שלך או שאם תחייה "יותר מדי" אתה תישאר בלי כסף בכלל.

עוד הערות-
אתה לא מחויב חוקית לעבוד עם סוכן/משווק/יועץ.

לגבי החברה- קודם כל נתחיל מזה שאתה מחויב לחסוך לפנסיה. זאת הבעיה המהותית.

לגבי מה יהיה בחיסכון שלך- יש לך הנחות יסוד שגויות לגבי רציונליות החוסך שאגיע אליהן בהמשך.

זה נכון שתעודות סל על מדדי המניות מכות לא מעט את מנהלי ההשקעות, אבל זה במיוחד כשמתחשבים בדמי הניהול. אני מזכיר לך שגם בתעודות סל יש דמי ניהול ומספיק שחברה כזאת תחליט להעלות אותם כדי שזה לא ייצא לך משתלם.

בנוסף- במדדי אג"ח יש חשיבות לבחירה ולא למדד, כי המדד של האג"חים בעייתי, כי אג"ח הוא מוצר מתמטי ולא כמו מניה. רוב הכסף שלך כיום יושב על אג"ח ולא על מניות ולכן יש חשיבות גבוהה לדבר (בהנחה שאתה אחד מ-90% שמשקיעים במסלול הכללי).

עוד בנוסף- יש חשיבות גדולה יותר לאלוקציה מאשר לבחירת המניות. ת. סל על הנאסדק נותנת יותר מהשקעה במניות? ייתכן. אבל מי אמר שצריך להשקיע בנאסדק 20 אחוז מהתיק? אולי 30? אולי לא להיכנס אליו? זה משהו שתעודת סל לא יכולה לתת לך.

עוד בנוסף- כיום בישראל מרבית הכסף מנוהל אצל המוסדיים. אם הרוב יעבור לתעודות סל, לא יהיו כמעט שחקנים בניירות הערך עצמם. ללא שחקנים כאלו, לא יהיה מי שיזיז את המדד עליו מתבססת התעודה. זה אומר ששחקנים פרטיים יכולים לנצל את המצב לטובתם כי הם יוכלו להזיז את כל השוק, והחיסכון שלך יהיה מאוד תנודתי, מה שלא מתאים לחיסכון פנסיוני כלל.

לגבי הנחת היסוד על הרציונליות- שנינו יודעים שמרבית האנשים ימהרו לצאת מהבורסה בזמן נפילות וייקנו בשיא. הם לא יקנו תעודת סל ויישארו איתה, הם בטח לא יחזקו בזמן נפילות. מנהל השקעות שעובד עם גבולות מוגדרים הוא יותר רציונלי (לא תמיד) מחוסך רגיל, במיוחד כשלא מדובר בכסף שלו, והוא לא נכנס לחשבון כל שעה כוסס ציפורניים.

עד כאן אלו היו טיעונים מעשיים מדוע חיסכון פרטי כזה לא יביא לטוב. עם זאת, מכיוון שלטעמי גם מה שבא לטובת האזרח לא אמור להיכפות עליו, אני עדיין מתנגד לפנסית החובה והייתי שמח לו היה ניתן לחסוך לבד. אני מאמין שגם במקרה כזה הייתי מנהל את רוב הכסף שלך בגוף מוסדי בשל היתרונות שהזכרתי, אך הייתי רוצה שלאדם תהיה הבחירה, כולל להיות מטומטם ולהפסיד את כל הכסף שלו.

מבלי להזכיר את דמי שמירת ניירות הערך בבנק, כן? ושאר העמלות שהבנק ישמח לתקוע לך ברגע שתהיה אצלו, ללא הכוח של הגוף המוסדי (שאנימבטיח לך שמקבל עמלות קצת יותר טובות ממך).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:35

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר