לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2014, 16:41
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בעצם אתה אומר: 'אילו היו לי בזמן גירוש ספרד מכונת זמן ודרכון ישראלי הייתי נוהג אחרת'
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "לפי איך שאני רואה את הדברים..."

זה לא שהאמונה הדתית הייתה בשביל האנשים אז מין יידישקייט או חוג חברתי שתופס 10% מנפח החיים. הדת היא הייתה כמעט הכל. החברה, הכלכלה, המשפחה, ההשכלה. הזהות היהודית והזהות הנוצרית הן שהיו יציבות ואילו 'המדינה' היא זו שהייתה הגוף המשתנה לפי גחמות וכיבושי שליטים אלה ואחרים. בטח בעבור היהודי ש'המדינה' באשר היא הייתה שונה מהמקום הגאוגרפי אותו הוא מזכיר בתפילותיו מספר פעמים בכל יום.

זה לא שהציבו בפניך דילמה של להמשיך חיים כרגיל בדירת סטודנטים זוגית יחד עם קתרינה הבלונדינית מהטרק באנדים - חוץ מהענין הבירוקרטי של לקפוץ למשרד הפנים במדריד, לשנות בת.ז רישום ל'נוצרי' ולקבל דרכון של האיחוד הארופאי [ובאותה הזדמנות להכנס לקונסוליה הישראלית ולהגיד שהכל צחוקים ואתה למעשה נשאר 'יהודי' כדי שאם הענינים יסתבכו או האבטלה בספרד תנסוק תוכל מקסימום לקבל סל קליטה בת"א].

האפשריות היו - לגלות כגולים אחרים ולשמור על מעטפת משפחתית, אפשרויות עסקיות עם יהודים אחרים, רלוונטיות של הידע וההשכלה הדתית שצברת ולזכות כיהודי להגנה של השליט התורן.
ולחילופין להשאר בלי קשריך העסקיים והמשפחתיים, בודד חברתית, טירון במבחן בדת חדשה וכפויה, קורבן תאורטי לכל יריב נוצרי שיחליט לחסל איתך חשבונות ע"י הלשנה.

השאלה היא אילו היית תושב גוש קטיף ובעל חממות משגשג בזמן חקירות האי היווני והגירוש המתועב - האם היית מוכן להתאסלם בכדי להשאר במקום כאזרח סוג ב'?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:54

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר