לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2014, 15:16
  משתמשת נקבה אורחת לרגע אורחת לרגע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.14
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kingshlomo שמתחילה ב "כותרת גלובס ליום הזיכרון - מתקפה רבתי על נתניהו ועקיצות למתחרים דה-מרקר"

מה הבעיה? איזו הסתה? עם כל הכבוד, יום הזיכרון והיותו של ביבי אח שכול אינם פוטרים אותו לטעמי מביקורת על העוול הכלכלי הגדול שהוא גרם וממשיך לגרום לנו עם הקפיטליזם החזירי וחסר הרגישות שלו. האיש פשוט מתועב בעיני. מחליא אותי שהוא נבחר כל פעם מחדש בגלל אותם הדיוטים שממשיכים לבחור בו (בזמן שהוא מצידו דפק אותם הכי חזק מכולם), בזכות זה שהוא מאכיל אותם סרטים לאומניים כל הזמן (איראן! מדינה יהודית! מדינה יהודית! איראן!), וזה פוגע להם שוב ושוב באותו מקום שהוא רוצה: ברגש הפטריוטי, שלמרבה הצער פועל אצלם יותר חזק מאשר השכל הישר.

ביבי? - לפח!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2014, 20:03

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מה רע בפטריוטיזם?"

רע, בעיקר כשהוא מאפיל על ערכים ורגשות אחרים, וגורם לך לעשות דברים רעים או לחשוב שאתה יותר טוב מאחרים.
אענה לך (אני יודעת שחפרתי על הנושא הזה כבר המון, אבל שאלו אותי, אז אני עונה), ואני מתנצלת: אלו לא דברים נעימים במיוחד, אבל זה מה שאני מרגישה, מה לעשות?:
עם כל העצב, אהבת המולדת היא פשוט ערך שאינני מתחברת אליו יותר. מרגישה שמאסתי בכל הטקסים והפאתוס, מרגישה שזה לא חלק ממני יותר, שזה כבר לא מדבר אלי.
חשוב לציין: בעברי הייתי מאוד פטריוטית. בשנים האחרונות הרגשות הללו כמעט והתאדו לגמרי.
יכול להיות שזה נובע גם מתחושת תסכול ומרירות אישית בגלל חוסר שביעות רצון מחיי, אבל כשאני משוחחת עם אנשים, אני מרגישה את אותו משב רוח בדיוק. בנוסף, השנה גם שמתי לב שיש הרבה פחות דגלים על המכוניות. אולי זה מסמל משהו?

בדיוק כמו שאני לא יכולה לאהוב מישהו שהיה רע אלי, כך גם לגבי המדינה: כיצד אני יכולה לאהוב מדינה שהחיים בה לא קלים, שאני מרגישה שהדבר היחיד שמחבר אותי אל החיים בה כיום הוא המשפחה שלי?

קנדי אמר בזמנו: "אל תשאל מה המדינה יכולה לעשות בשבילך, שאל מה אתה יכול לעשות בשביל המדינה". אבל זה היה בשנות ה-60. אנחנו בשנת 2014 עכשיו, ואני רוצה להרגיש שגם המדינה הולכת קצת לקראתי, בדיוק כמו שאני בחרתי ללכת לצבא למרות שהיו לי סיבות מאוד מוצדקות לא לשרת ויכולתי בקלות לקבל פטור.
ישן 05-05-2014, 23:05

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני לא שאלתי "למה *את* לא אוהבת פטריוטיזם""

אז קרא שוב את המשפט הראשון שלי בהודעה שאליה הגבת:
ציטוט:
רע, בעיקר כשהוא מאפיל על ערכים ורגשות אחרים, וגורם לך לעשות דברים רעים או לחשוב שאתה יותר טוב מאחרים.
ואני מוסיפה: וגם להתנהג בהתאם לכך (ע"ע "תג מחיר" ודומיו).

לא, לא אכפת לי שלאחרים יהיה טוב. הבעיה מתחילה כשהרגש הפטריוטי הוא הפרמטר היחידי לפיו אנשים מצביעים בקלפי (על פי מיהו הפוליטיקאי שמדבר מלא פאתוס על "האויב", על "האיראנים", על "יש לנו צבא חזק" ועל "נכסח את הערבים"), מבלי לקחת בחשבון גם את הנושא החברתי, שהוא אפילו יותר חשוב ומשמעותי בחייהם. על כך אני מלינה. כל עוד הם ממשיכים להצביע אוטומטית ובעדריות לאותו פוליטיקאי שזה מוכח שבזמן שהמושכות היו בידיו הדברים במישור החברתי-כלכלי הורעו, מחירי הדירות עלו, המון דברים הופרטו, העניים נעשו עניים יותר והעשירים עשירים יותר, אין להם זכות להתלונן על מצבם הכלכלי. אבל אני לא הצבעתי ביבי, ולכן אני מרשה לעצמי להיות "גברת קוטרית" כל הזמן.

אנשים יכולים לטעון שאני רק מדקלמת סיסמאות, אבל אני יודעת שאני צודקת, ואני מאמינה בצדק שלי.
ישן 06-05-2014, 07:20
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני חושש שהגישה שלך מתנשאת
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "אז קרא שוב את המשפט הראשון..."

נראה שאת מספרת לעצמך שאנשים מצביעים בקלפי רק לפי הפרמטר של פטריוטיזם (שזה בעצם, "אהבת המדינה" - האם את מציעה שאנשים יצביעו על פי כמה שהם שונאים אותה?) כי התוצאות פשוט לא מוצאות חן בעינייך.
עובדתית, אנשים מתחשבים בהמון דברים כשהם הולכים להצביע, וזו הסיבה גם למה לפני כמה שנים מפלגת הגימלאים - שממש לא שיחקה על נושא הפטריוטיזם במסע הבחירות שלה - קיבלה יחסית הרבה מנדטים ונכנסה לכנסת ולקואליציה.
מחירי הדירות עלו כי מסתבר שלמרות שאנשים מתלוננים שאין להם כסף - יש להם כסף והמון. עובדה, מיליוני אנשים טסים לחו"ל לפחות פעם בשנה, ויש הרבה מאוד שיש להם כסף לקנות דירות גם במחירים שמגיעים ל-2 מיליון שקל. כשיש ביקוש, מישהו ייצר את ההיצע וגם המחיר שלו יעלה - ככה זה בחיים.
והשטות הזו ש-"העניים נעשו עניים יותר והעשירים עשירים יותר, אין להם זכות להתלונן על מצבם הכלכלי" - עובדה שהנה את מתלוננת עכשיו, וב"גלובס" גם כן מתלוננים (אם כי רק בגלל שהבעלים של העיתון - שלא ניתן לטעות בנוגע לאיזה אלפיון הוא שייך מבחינה כלכלית - החליט שהוא רוצה שהעיתון יתלונן) ואף אחד לא חשב למנוע את זה ממך ומהם.
יתרה מכך, kingshlomo, פותח האשכול, מציג את הצביעות של העיתון שמתלונן על קרנות הפנסיה מצד אחד, ומצד שני זה אותו העיתון שבחר את דנקנר לאיש השנה לא מזמן...

אז כנראה שבאמת הכל בראש שלך, וזה באמת טוב שאת מאמינה בצדקתך - כי את כנראה היחידה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 06-05-2014, 11:49
  kingshlomo kingshlomo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.13
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני חושש שהגישה שלך מתנשאת"

לא זו בלבד שנוחי דנקנר "איש השנה של גלובס לשנת 2009" לא הוכנס לרשימת "מדליקי המשואות" -
הוא אף מקבל התייחסות של מישהו שקיבל מהתקשורת את היחס שלא מגיע לו ו"ספג את האש" עבור אחרים.

די ברור שזה מוכוון מלמעלה, כך הרי נשמע מפי אליעזר פישמן בעצמו שאמר בראיון על דנקנר כי "בתקשורת גומרים אותו".

אליעזר פישמן: מוקדם לקבור את נוחי דנקנר
איש העסקים בטוח שבעל השליטה היוצא של אי. די. בי. יתאושש מהמכה שספג השבוע וממליץ לו: "אל תכריז על פשיטת רגל"
21/12/13 | 11:05 | יהודה שרוני, סופהשבוע | [סופהשבוע]

http://www.thepost.co.il/news/new.a...q=J&0r9VQ=EJIHF

דרך אגב, גלובס כבר שינה את הכותרת והוריד את המשפט "האנשים שהחריבו לכם את הפנסיה".

אבל גם לכבוד יום העצמאות יש את הפנינה היומית של גלובס - "חג הפסולת"!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בהמשך הכתבה גלובס משנה גרסה ומכנה בשם זה דווקא את חג הפסח - אשר לדבריו הינו "חג הבזבוז, הגרגרנות והשאיפה לטרנדים. יום העצמאות מתחרה בו בכבוד על התואר."

כמובן שנמצאו האשמים - הדתיים:

"הבעייתיות בחג 'הפסולת' (ככל שערימת הפסולת מחוץ לבניין גבוהה יותר אנחנו מרגישים דתיים יותר) היא כפולה. מצד אחד, יש אנשים שבאמת אין להם בגדים ללבוש ושולחן לערוך עליו את הסדר. מצד שני, כמויות הפסולת האין סופיות שאנחנו כל כך גאים בהן עולות לנו המון המון כסף.

אם כמות הפסולת מראה על אדיקותנו הדתית, אזי בשנים החולפות נהיינו 5% יותר דתיים. העלות על ה"התחרדות הזו" היא 30% יותר משנת 2010.
"

http://www.globes.co.il/news/articl..._moreart icles

אז הכותרת שלי - "העיתון שינסה לחרב לכם את שמחת החג - גלובס!"

נערך לאחרונה ע"י kingshlomo בתאריך 06-05-2014 בשעה 11:52.
ישן 06-05-2014, 08:00
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "אז קרא שוב את המשפט הראשון..."

ההיצמדות שלך לססמאות שהתקשורת מפמפמת לך (כמו למשל "תג מחיר", אף כי אינו קשור לנושא אליו את מנסה להטיף כלל. אין שום קשר בין "תג מחיר" לבין הכלכלה ובטח לא לביבי.), מציגה את ההפך ממה שאת מנסה לשדר.
המקום ממנו את אוספת את עזות המצח לקרוא לגולשים אחרים בפרש "עדר", שאני חושב שאין שום ויכוח לגבי זה שרמת האינטלגנציה שלהם גבוהה הרבה יותר מכל מדגם מייצג שניקח מהאוכלוסיה בישראל, ביניהם כאלה בעלי זכויות רבות, הן במעשים למען המדינה והן כלפי עצמם, בכך שהם הצליחו לסדר את חייהם בצורה כזאת, שיוכלו לעבוד, לשכור דירה, להתחתן ולחיות ללא הצורך לזעוק ססמאות ולהאשים את כל העולם בצרותיהם, זה גם המקום שבו את שואלת את עצמך שאולי האשמה היא בכל זאת בך.

עבורי דוקא תרבות ה"מגיע לי" מציגה את כל השלילי בחברה הישראלית כיום, ובטח לא ספריי על הקירות, גם אם רזי ברקאי יטען אחרת. ה"מגיע לי" הוא זה שמוביל לבינוניות ולחוסר שאיפה להצלחה ולמצוינות אותן אנחנו רואים כיום יפה במערכת החינוך ובחיים בכלל- כי "למה מי שמגביר 5 יחידות בפיזיקה יקבל יותר בחישוב הסופי? גם מד"ח זה חשוב!" "ולמה לעשות בחינה עם ציון בבגרות? חבל להתאמץ בשביל ציון, אולי נעשה פרויקט- למידה משמעותית יעני".
וכמובן הקלאסיקה-
"למה שאגור בפריפריה? מגיע לי לגור במרכז, ואם אין ביכולתי, אז זה רק בגלל ביבי והקפיטליזם החזירי שלו".

לא אוהבת יותר ימי זיכרון וימי שואה שמחזקים את ה"פאתוס"? זה אולי כי בהם אנחנו נזכרים שההיסטוריה לא יעדה אותנו בשום נקודה על ציר הזמן להיוולד עם כפית כסף בפה וכי רק בזיעת כפיים ובדם הצלחנו כעם וכמדינה להגיע להישגים.
ישן 05-05-2014, 19:02
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
עוול כלכלי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "מה הבעיה? איזו הסתה? עם כל..."

כמספר הטוענים על עוול כלכלי - ישנם כאלו הטוענים לברכה כלכלית.

קרנות הפנסיה היו במצב של קריסה וחלקן אף קרס בפועל. היו חייבים להוליך מהלך שיוציא את הקרנות מצוקתן.
ההפרטה היתה צעד נכון - הבעיה הייתה עם הספקולציה והספקולנטים שנלוו אליה.
החזירות אינה בת טיפוחו של ביבי - כמו גם ש"תאוות הבצע" של הקופות להפקיר את הכספים בידי גורמים ספקולנטים ולא הסתפקו ברווחים סבירים שישמרו על ערך הכסף.
בכלל כל המשבר אינו נובע אך ורק כתוצאה מהשקעות קלוקלות - המשבר הוא בגלל גידול בתכולת החיים של האוכלוסיה כנגד מיעוט ה"תורמים" החדשים לקרנות הפנסיה.
אם אינני טועה כאשר "בראו" את זכויות הפנסיה - נקבעה היציאה בגיל 60 כאשר משך החיים היה 61 ופחות ובן 65 נחשב לזקן מופלג. היום היציאה לפנסיה היא בגיל 65 ותוכלת החיים 85 ויותר.

אז חשוב לשים את הנושא בפרופורציה ולא לזרוק בוץ פופוליסטי.

להזכירכם אינני מתומכיו הנלהבים של ביבי.
ישן 06-05-2014, 06:56
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
חילקו פנסיה גבוהה למקורבים וזקנים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כדאי שתיזכר למה בכלל הפריטו את הפנסיה"

מקורבים = מי שחסכו לקרנות הפנסיה - בעיקר חברי איגודים מקצועיים. להזכירך העצמאים לא דרגו לעצמם ל"יום סגריר" עד שלא ימא חוק הפנסיה.

זקנים = הרי הפנסיה מיועדת לזקנים - מבחינת "אל תעזבני ביום סגריר"

גבוהה = הפנסיה והרנטה בגינה חושבה על פי נתונים דאז - בגובה של 70% משכרו של העובד. הבעיה הייתה שהנתונים השתנו ותנאי הפנסיה והרנטות בגינה לא תוקנו בהתאם.

לבטח תלין על נושא הפנסיה התקציבית - היא נולדה כתוצאה מהשכר הזעום לו זכו עובדי ציבור - שכר שלא ניתן היה לחסןך ממנו אפילו אגורה שחוקה. על מנת "לסתום את הפה " לעובדי הציבור "פיתו" אותם בפנסיה, שכאמור הייתה אמורה להיות משולמת שנים ספורות בלבד. לימים, אחד התקונים היה ביטולה של הפנסיה התקציבית והפיכתה לפנסיה צוברת - כך שמספר ה"נהנים" פוחת והולך.

אגב להזכירך לא טענתי כנגד הפרטת הפנסיה - טוב שעשו זאת. אם ישנה לי טענה היא כנגד המנהלים החדשים, ששחקו בכספינו כב"קזינו" כשיכורי רוחות - הגדילו את הונם ושחקו את הקופות.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 06-05-2014 בשעה 07:01.
ישן 06-05-2014, 21:48
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ימים קשים עוברים על טייקוני גלובס. המועמד הקודם שלהם לקשרי הון-שלטון מתקרב לכלא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kingshlomo שמתחילה ב "כותרת גלובס ליום הזיכרון - מתקפה רבתי על נתניהו ועקיצות למתחרים דה-מרקר"

המועמדת שלאחריו במצב פאתט, ה'פוטש' העאלק חברתי נכשל ויורש העצר בעל הבלורית הכזיב וחבר לקואליציה עם ימין המחנה הציוני כך שקשים העסקים למחנה הפוסט ציוני אולטרא-ציני.

בשכונה שלי דווקא הונפו דגלים רבים מבשנים עברו. בטח שלא פחות. בפייסבוק פוסטים שבעים, גאים ומאושרים, ברחוב אנשים מחייכים ומברכים ב'חג שמח', בני האדם שמסביב נראים ביום זה שמחים ואני מניח שהם חיים טוב יותר ובטוחים יותר מאשר לפני נאמר שלושה עשורים.

זה לא חלילה שמשהו יחסר לחברת הנהנתים והמקושרים, ישורונים סוציאליסטים שמנים ובועטים שאת דרכה מבטא גלובס. אולי קצת קשה יותר לקושש פראיירים 'למהפכה', צריך להסתפק בעשרת הטוקבקיסטים העילגים שבטוחים שאם הם מקללים את ביבי אז באופן אוטומטי הם מסתופפים בהיכל של חוכמה עם ליבוביץ. קשה יותר לסגור עיסקה בעזרת 'שוט התקשורת' - אבל בסה"כ גם להם, לכתבי גלובס ואנשי שלומם יש מספיק ברזרבות. בשביל מה שילמו כאן האזרחים 80% מס במשך ארבעים שנים?

תמו יום הזיכרון ויום העצמאות ובכל זאת - אין כמו שיר כדי לרומם בכל זאת את רוח אנשי מערכת גלובס ולעודדם:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ואם הם בכל זאת מרגישים שתקועה להם עצם בגרון- גם לכך יש סגולה:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:12

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר