לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-06-2014, 20:49
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "עניינית, אם מבוגר מזיק לקטין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
עניינית, אם מבוגר מזיק לקטין שבאחריותו ובית המשפט מתערב, לא נראה לי שזה המקום להגיד שבית המשפט משחק את תפקיד האלוהים.
בית המשפט משחק את תפקיד ההורה.
כשאפסים משחקים את תפקיד ההורה זה טוב יותר? (לא שההורים האלה אפסים, אבל יש הורים אפסים)

יכול מאוד להיות שרופאים ובית המשפט יחד יודעים יותר טוב מה ילד חולה צריך כדי לחיות,
בהשוואה לדעה המאוד לא טהורה ולא עניינית של הורים וילדים חרדים ותשושים ממחלה קשה.

לבקש לנתק את הסיפור הזה מהדת זה מצחיק ושגוי.
הם לא מזיקים, אלא מסכנים. וכל שאר הקשקוש נופל.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2014, 21:32
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "קראת מה שכתבתי? אתה אומר שזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tom.Cruise
קראת מה שכתבתי? אתה אומר שזה הגיוני לאפשר להורים להמית את הבן שלהם כי יש לו שפעת?

אני חושב שכל הדיון הזה הוא גווני אפור, אין פה אמת מוחלטת, אני מבין את הגישה שמתנגדת להמתות חסד, ואני מבין אנשים שלא רוצים לקבל טיפול רפואי מסיבה כזאת או אחרת. אני חושב שאין לנו בכלל נתונים, ידע, או הכרות בשביל לשפוט את המקרה...

קראת את הכתבה? לא מדובר על שפעת. אתה || ככה קרוב מלרשת את הנעל של אתה-יודע-מי...

ישן 10-06-2014, 21:51
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "או שלא הבנתי אותך, או שאתה..."

ציטוט:
או שלא הבנתי אותך, או שאתה סתם מבלבל בשכל....
אתה טוען שזה לגיטימי שהורים ימנעו טיפול רפואי מהילד שלהם אם יש לו דלקת ריאות?
אתה טוען שזה לגיטימי שהורים ימנעו טיפול רפואי מהילד שלהם אם יש לו סרטן? בלי קשר למצב הרפואי שלו?

אני חושב שיש הבדל גדול מידי בין המתת חסד למניעת טיפול רפואי בשביל לקשר בינהם...

או שאתה מבלבל בשכל כי אתה טיפש או שאתה מבלבל בשכל כי אתה אוהב להטריל.

אתה טוען שזה לגיטימי שבית המשפט יכפה על אדם לעבור לובוטומיה בשביל להגדיל את סיכויי ההישרדות שלו ממחלה קשה מ-0.03% ל-0.04%?
אתה טוען שזה לגיטימי שבית המשפט יכפה על אישה לעבור כריתת-שד מונעת כדי להקטין את הסתברות חלייתה בסרטן ב-90%?

אני חושב שזכית.

ישן 10-06-2014, 21:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "אתה פספסת את הכוונה שלי,..."

ציטוט:
אתה פספסת את הכוונה שלי, ואולי כי לא קראת את התגובה שלי למטה.

אני לא אומר שההחלטה של בית המשפט נכונה, אני לא יכול לשפוט, ולא באתי להצדיק אותה במה שכתבתי.

אני חושב שהאמירות של מיק על כפייה לא נכונות ומנותקות מ"המצב האנושי". כל מה שרציתי זה להראות שיש מצבים שבהם כפייה כזאת היא הגיונית לחלוטין, ומכאן הכל זה גוונים של אפור.

ובזאת סיימתי להגיב לך בצורה עניינית, כי אתה לא מסוגל לנהל דיון.

אבל מיק הגיב בנוגע לתרחיש הספציפי הזה, ואתה הגבת לתגובה שלו שדיברה על התרחיש הספציפי הזה.
עכשיו לך תלמד לדבר כמו בן-אדם, כפכף.

ישן 10-06-2014, 21:18
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
אני לא יודע מה נכון לעשות, אבל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "בית המשפט הורה על טיפול בכפיה לנער חולה סרטן"

מתוך הנחה שמה שכתוב בכתבה נכון.

במידה והנחת היסוד היא שהרופאים יודעים מה שהם מדברים, הרי שההנחה של ההורים והנער שגויה.
הנער אומר שהוא מעדיף לשחק עם חברים לסבול מסרטן ולמות מאשר לקבל כימותרפיה לסבול מתופעות הלוואי ואז למות.
הנקודה היא שכפי שמצטייר מהכתבה, הרופאים חושבים שבמידה והוא יקבל טיפול רפואי הוא יסבול מכמותרפיה בבית החולים ויחיה והחלופה השנייה היא שהוא ישחק עם חברים, יסבול מאוד בהמשך מכאבים בלתי נתפסים ואז ימות. (מוות מסרטן הוא מכוער אפילו ביחס למוות עצמו)
האם במקרה זה, לא נכון להתייחס אל הנער כאל חסר ישע?

ישן 10-06-2014, 21:28
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "לטעמי מה שנכון היה לעשות הוא..."

לגבי החלק הראשון, קרי לבדוק האם הילד מבין את המשמעות אני מסכים.

אבל גם אחרי צעד כזה אנחנו עדיין מוגבלים. נער בן 14 בוחר להתאבד, תפיסת המציאות שלו היא בסדר גמור, הוא שפוי ומסביר לך שהוא לא רוצה לחיות כי הוא משוכנע שזה שהחברה שלו זרקה אותו הופך את החיים שלו ללא ראויים.
האם אני רשאי לכבול אותו ולמנוע ממנו לקפוץ מעזריאלי?

האם זה שיש לרופא ולמערכת ידע שאין לו. הרופאים ראו עוד לא מעט ילדים במצב דומה לשלו ומבחינתם סביר להניח שניתן לרפא אותו מחד ושהעדר הטיפול מבטיח בהסתברות גבוהה מוות. (במקרה הזה גם ביסורים) האם הידיעה הזאת, שאיננה קשורה למשמעות של הבחירה, לא מחייבת את המערכת להתערב בכוח?

אגב, ההסתייגות העיקרית שלי היא שאני חושש שאם אין שיתוף פעולה של החולה, כוחה של הכמותרפיה להועיל קטן משמעותית. אבל כשאני מביע דעה כזאת בסבבים אני מקבל פרצוף עקום מהמחליטים.

ישן 11-06-2014, 09:41
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "במקרה הספציפי הזה אני תומך..."

מבחינה רפואית, למיטב הבנתי המוגבלת, זה לא רלוונטי.
אני מנחש שמדובר בטיפול אדג'ובנתי.
ברגע שיגלו תאים ממאירים חדשים זה עלול להיות משחק אחר ומכוער.

לא פעם אחרי שהגיעו לרמיסיה מלאה/הסירו כירורגית את הגידול כולו, מומלץ לתת טיפול כמותרפי מונע.
הדוגמה הפשוטה ביותר להבנה היא סרטן השד.
במקרה של סרטן השד, אחרי כריתה של הגידול והשגה של שוליים נקיים בהעדר טיפול נוסף 50% מהנשים יפתחו בהמשך גידול חוזר. (כאשר אני מזכיר בשלב זה לא ניתן לחזות בכלל בשום תא ממאיר באמצעים הקיימים ברשותנו כיום)
הגידול החוזר נוטה להיות אגרסיבי יותר, עמיד יותר וגרורתי.
מאחר ואין כיום אמצעים להבדיל מי הן הנשים שתפתחנה בהמשך ממאירות חוזרת ואצל מי הניתוח פתר את הבעיה. כלל הנשים מקבלות סבב טיפולים נוסף של כימותרפיה.
הגישה הזאת הוכחה בהמון עבודות מאוד גדולות ככזאת שמקטינה את שיעור החזרה בצורה משמעותית מאוד. (לא זוכר את האחוזים)
לכן במקרה כזה, גם גילוי מוקדם יהיה מאוחר.
בלי לדבר על כך שאני לא ממש מצליח להבין איך רוצים לעשות מעקב דו-שבועי. (מח עצם פעמיים בשבוע? PET-CT פעמיים בשבוע, סתם CT? הוא ימות מהבדיקות בלי קשר לכלום)

בעזרת השם שיהיו למשפחה רק בשורות טובות, ושלעולם לא נעמוד בניסיון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:22

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר