לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-06-2014, 16:29
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "שני יהודים חשודים שהתפללו בהר הבית בסתירה לכללי המקום"

זו פשוט אימפוטנציה של המשטרה והמדינה שבה אנחנו חיים. אין שום חוק שאוסר על תפילת יהודים בהר הבית ואפילו בג"צ הכיר בזכות התפילה הזו בכמה וכמה פסיקות. העניין הוא שכמו במקרים אחרים הפלסטינאים הבינו שעם קצת כוח אנחנו מתקפלים וכך נוצר מצב אבסורדי שבארץ ישראל, במקום הכי קדוש לעם היהודי, אין חופש פולחן ליהודים. מישהו בכלל מעלה על דעתו מצב הפוך שבו לא היו מאפשרים למוסלמים או נוצרים להתפלל במקום שקדוש להם? זה בחיים לא היה קורה ואם היה קורה זה היה מזכיר לכל הנאורים תקופות אפלות בהיסטוריה. אבל פה מדובר ביהודים, אז אין בעיה לפגוע בחופש הפולחן שלהם כדי לא לעצבן את הפרטנרים העדינים שלנו לשלום

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2014, 13:42
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "שני יהודים חשודים שהתפללו בהר הבית בסתירה לכללי המקום"

אחד הדברים הכי משפילים שחוויתי בחיי היתה העליה להר-הבית.
אכן, זו היתה חוויה רוחנית מאד יוצאת דופן, אך לצערי הרב גם משפילה מאד.
לקחו את תעדת הזהות שלי. מיששו את הגוף שלי. בדקו שאין לי שום תשמיש קדושה.
אסור להתפלל. אסור להשתחוות. אסור להקריא פסוקים. אסור להניף דגל ישראל. אסור להתנהג כיהודי.
אתם צריכים לראות איך אנשי הוואקף המוסלמים מסתובבים שם עם מכשירי הקשר שלהם,
עוקבים אחרי כל תנועה והגיג פה של היהודים, ומכוונים אלינו כל העת את המצלמות שלהם בתקווה לתפוס ולתעד את הרגע שבו יהודי רק יעז להוציא מילת תפילה מהפה שלו.
אתם צריכים לראות ולשמוע את הבחורים הערבים שמגיעים להר הבית דרך קבע בשביל לצעוק "אללה הוא אכבר" ולהפחיד את היהודים, וכל זאת בתמורה למשכורת גבוהה שהם מקבלים מתנועת החמאס.
הר הבית ואל-אקצא אינם קדושים למוסלמים. הם משחקים שם כדורגל, עושים פיקניקים, מעשנים להנאתם, הורסים את המקום, משתמשים בבתי התפילה שלהם כמחסני נשק אשר מהם אפשר לתקוף את היהודים ואת שוטרי ישראל, ומשדרים כלפי חוץ זלזול במעמדו של הר הבית.

אם כן, המוסלמים רוצים את הר-הבית רק משום שהוא הדבר הכי קדוש ליהודים.
באסלאם מקובל להחריב מקומות קדושים של דתות אחרות, ולבנות עליהם מסגדים.
בעבור המוסלמים, שליטה מוחלטת בהר הבית היא נצחון האסלאם את היהדות.

הר הבית כבר לא בידינו, ושלא יספרו לכם סיפורי סבתא. המוסלמים שולטים שם כאילו הם בעלי הבית.

כל יהודי, בין אם הוא חובש כיפה או לא, ראוי שיהיה נאמן להר-הבית יותר משהוא נאמן לכותל המערבי.
הכותל קדוש רק משום שהר הבית קדוש.

במשך 10 שנים צמתי בתשעה באב לזכר החורבן וההרס של בית המקדש וירושלים.
פתאום הבנתי את הבעיה היסודית של היהודים: אנחנו חושבים שאם רק נתאבל מספיק ולא נעשה כלום, אולי סוף סוף יצא מזה משהו, אולי איכשהוא מהאבל הזה יצמח לו מקדש שלישי וירושלים תהיה בנויה מחדש.
צר לי להתבטא בכזו גסות רוח, אבל נמאס לי כבר:
המוסלמים צוחקים עלינו לאורך כל הדרך ומשתינים עלינו בקשת, כשהם רואים איך כל יהודי חובש כיפה צם בתשעה באב, ולא מעז לעלות על דעתו להגיע להר הבית עצמו בשביל לעצור את הביזיון המתרחש שם.
הכיפה שעל הראש שלי לא שווה שום דבר, אם אני כיהודי מוכן להפקיר את הר-הבית לאכזריות האסלאם.
השנה כבר לא אצום בתשעה באב.
השנה אגיע פיזית להר הבית בתשעה באב, כי זה הדבר ההגיוני והשפוי ביותר שצריך לעשות.
אם יש משהו שעשוי לתקן את ההרס והחורבן שעליו אנו מתאבלים כל שנה, זה הנוכחות היהודית בהר הבית, ובטח שלא הצומות המטומטמים והכל-כך חסרי תועלת הללו.

ומי שעדיין שבוי בהזיות נוסח: "ההלכה אוסרת עלינו לעלות להר הבית", כדאי שיפקח את עיניו למציאות.
בשם ההלכה יהודים רבים מונעים מעצמם לעלות לארץ ישראל,
בשם ההלכה ישנם יהודים שמתנגדים לעצם קיומה של מדינת ישראל ואף פועלים נגדה,
ובשם ההלכה,הגישה היהודית העלובה הזו עוד תמסור באופן רשמי את הריבונות בהר הבית למוסלמים.

אני חייב להוסיף את התמונה הבאה:
היא מייצגת באופן סמלי את נצחונו של האסלאם במאבק לריבונות על ארץ ישראל.
מוסלמים יושבים להנאתם ברחבה הקדושה של הר הבית, מחייכים למצלמה תוך כדי שהם מניפים אצבעותיהם כסמל ל-3 הנערים היהודים החטופים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

גם אתם יהודים שמאסו בהשפלה הזו ?
הגיע הזמן שתתחילו לעלות להר הבית באופן קבוע!
זה הדבר היחיד שיכול לעצור את ההדרדרות הדתית-לאומית הזו.
ישן 24-06-2014, 00:19

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אנשים כנראה מתעלמים מדברי הרמב"ם (שהתיר לעלות להר)"

יהודי שעולה להר הבית בשביל להפגין ריבונות ונוכחות יהודית במקום הקדוש הזה,
אינו מבזה אותו אלא מראה שיש לו זיקה אליו ושאכפת לו ממנו.
צריך וראוי לעלות להר הבית גם בשביל לשחרר אותו מכובש זר.
בית מקדש לעולם לא יבנה שם, אם אנחנו לא נהיה שם.

מבחינת ההלכה, מוטב שגויים יתהלכו בהר-הבית ויעשו שם ככל העולה על רוחם, והעיקר שיהודים לא יעזו לעלות לשם בניגוד לכללי ההלכה.
ממש חשיבה גלותית בהתגלמותה, אשר מורידה מהכבוד העצמי של עם ישראל בעיני הגויים.
ההגיון המשובש של ההלכה היהודית תמיד ילך עם הראש בקיר, אפילו במחיר של איבוד הריבונות על הר הבית. ומסיבה זו, אני שוקל להוריד את הכיפה מהראש.
מדהים. ככל שאני מתקרב יותר להר הבית, כך אני נוטה יותר להפטר כבר מהכיפה ומההלכה המגוחכת הזו.

עדיף הר-הבית בלי כיפה והלכה, מאשר כיפה והלכה בלי הר-הבית.

מי שמציית להלכה בצורה עיוורת, תמיד יישאר יהודי גלותי שלא מסוגל להתמודד עם אתגרי החיים.
ולכן אני מפנה את דבריי בעיקר ליהודים מאמינים שאין להם כיפה על הראש, ולא רואים את עצמם כמחוייבים להלכה בכל מחיר.

כל גדולי ישראל בתנ"ך לא חבשו כיפות לראשיהם, לא צייתו לשום הלכה שהיא, ולא היו אנשים דתיים ולא חרדים ולא חילונים.
הם פשוט מאד היו יהודים (או יותר נכון - ישראלים) מאמינים שהתמקדו בעיקר ובמהות ולא בטפל ובשטות.
ישן 24-06-2014, 02:15
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אנשים מעלים הרבה טיעונים "בשם ההלכה"
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "תחזור על דברי-גם לא טענתי שהיא אוסרת"

והוא כתב זאת. שלפי אותה שיטה קלוקלת - אסרו גם לעלות לישראל.
כי היו רבנים שהחליטו כך - אפילו שזה בניגוד גמור להלכה.

מישהו שם פה סרטון ממנו משתמע שהרב עובדיה אסר.
הבעיה היא - שהטיעונים שהועלו לחלוטין מופרכים. הטיעונים היו שהרמב"ם אסר ואנחנו טמאי מתים.
אלא שהרמב"ם ממש לא אסר, אלא עלה בעצמו,
ולא רק זאת - אלא שבתקופה מסויימת הקימו בית כנסת בהר הבית עצמו.
שהרי לפי ההלכה (שהרמב"ם מציין) "טמא מת, אפילו המת עצמו - מותר להיכנס להר הבית". וזו החמרה לעומת המקלים שטענו שכל עניין הקדושה הוא רק לעתיד לבוא.

מכיוון שהרב עובדיה לא עשה טעויות גסות כאלו - זה אומר דרשני.
תילמד איך להימנע מאיסור כרת (לטבול, לעלות ללא השתחוות ולא להיכנס לשטח האסור) ותעלה.
אבל לעלות כתייר בלבד - אסור.
אם אתה מפחד מהמשטרה - אל תעלה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 24-06-2014 בשעה 02:24.
ישן 24-06-2014, 10:03

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "הנושא מעורר בי קונפליקט..."

זה אכן היסוד של חזקת היהודים על ארץ ישראל.
ואם אתה אתאיסט, לא פלא שכל כך קשה לך עם העובדה הזו.

כל עוד תמשיך לתלות את זכותך על ארץ ישראל על יסוד החלטות אומות העולם,קרי- תוכנית החלוקה והצהרת בלפור,
אתה תמצא את עצמך דרך קבע כורע ברכיים ומתחנן בפני הגויים לקבל עוד מנה קטנה של לגיטימציה לשלוט בארץ.
וזוהי הטעות היסודית של יחסי החוץ וההסברה של מדינת ישראל.

ראה את הערבים-הפלשתינים:
הם המציאו לאומיות שקרית (פלשתינית) ומבססים את זכותם על הארץ על יסוד קשר נצחי והיסטורי (בדוי) שיש להם עם הארץ.
הם לא מדברים כמעט בכלל על החלטות האו"ם והחוק הבינלאומי, ובטח שלא מתבססים עליהם.
הם משדרים לכל העולם שהארץ הזו תמיד היתה שייכת להם ולכן הם הצד הצודק בסכסוך הזה.
לא פלא שהעולם כולו נפל במלכודת ומאמין להם, ואנחנו נחשבים כיום לכובשים אכזרים בארץ לא לנו.

אין לנו הרבה ברירות:
עלינו לקבל על עצמנו את הקשר הנצחי של עם ישראל על ארץ ישראל,
או
למצוא את עצמנו במעמד הכובשים הזרים עד שלאומות העולם יימאס מאיתנו, ונאלץ לברוח מכאן לארה"ב.
ישן 24-06-2014, 11:40

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אם תשב ותקרא את התגובה שכתבת,..."

זו צורת חשיבה שהיא ההיפך הגמור מגלותיות, משום שהיא מבטאת כבוד עצמי וגאווה יהודית לאומית ודתית.

רוב העולם מאמין באלוהים ובתנ"ך, ואף מקבל בהבנה את ריבונות האסלאם בערב הסעודית ובמכה, ואת הריבונות הנוצרית בוותיקן.

הממצאים הארכאולוגים הרבים בארץ, הנוכחות היהודית הרצופה בארץ, היישובים הערביים ששמותיהם מבוססים על שמות עבריים של יישובים יהודיים קודמים,
התפילה והעלייה לארץ ישראל לאורך שנות הגלות, המנהגים העתיקים שנשתמרו, והשפה העברית שחזרה לתחייה,
- כל אלו מתחברים לאמונה היהודית ולהיסטוריה התנ"כית.
לא תמצא עוד עם בעולם שיש לו זכות חזקה כל כך על ארץ כלשהי.

מאז שראו הגויים שהישראלים מוותרים על זכותם על ארץ ישראל מעצם היותם יהודים,
הבינו הגויים שאנחנו בסך הכל כובשים זרים החיים כאן על חשבון הערבים ואין לנו שום קשר לארץ הזו.

שוב,
אם אתה אתאיסט, לא אתפלא מדוע זה כל כך קשה לך לקבל את זה.
אף פעם לא הבנתי איך אתאיסטים מסוגלים לחיות בישראל. זה נשמע לי קשה מדי.
ישן 24-06-2014, 15:09
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "זו צורת חשיבה שהיא ההיפך..."

1.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי לב כל-רואה
לא תמצא עוד עם בעולם שיש לו זכות חזקה כל כך על ארץ כלשהי.

הסינים? ההודים? האלה המוזרים בדרום הודו? האבוריג'נים? האטילקים? היונים? האירנים? מה שנשאר מהמצרים הקופטים? השבטים המוזרים שחיים על הרי האטלס? הקלטים? עוד איזה עם מוזר באנגליה? האנשים המוזרים על האיים בדרום אינדונזיה?

2.
ציטוט:
רוב העולם מאמין באלוהים ובתנ"ך

זה פשוט לא נכון.
בערך חצי מאלה שמשייכים את עצמם לדתי כל שהיא ומאמינים ב 0 או יותר אלים (במובן התיאולוגי מונוטאיסטי של אל) הם נוצרים או מוסלים, ויש עוד 10-17% של אתאיסטים\ אגנוסטים. מה שאומר שרוב האנשים בעולם לא מאמינים באל המונותאיסטי או בתנ"ך.

3. הצורך להצדיק את עצמך, וזכות הקיום שלך, בפני העולם, בדרך כזאת או אחרת הוא גלותי לחלוטין.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר