לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2014, 13:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לוחמי העילית של ממשלת אל-מאליכי מדגמנים נועזות וגבורה...

התמונות הבאות צולמו ע"י AP, בשיתוף פעולה מלא של הפיקוד הצבאי המקומי, שאף סיפק להם חיילים שדגמנו עבורם. למותר לציין, שאין כל לחימה באותו אזור בזמן הצילומים, ותכלית התמונות היא להבהיר לעולם שמדובר בכוח צבאי מצוייד היטב, מאומן ומיומן.
התמונה הראשונה נראית סבירה לחלוטין:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הבעייה שלנו מתחילה בתמונה השנייה (תמונה שהוזמנה ע"י הפיקוד הצבאי, כזכור). אנא שימו לב לחייל האחורי הכורע במיומנות (ואני אפילו לא מתייחס לכך שהקנה שלו כנראה מכוון לראשו של החייל הכורע לפניו...)

--------------------------------------

אני מודה ומתוודה שאיני משתייך לאלה שחושבים שהעדר שפצורים מאגניבים, העדר וואסח על הנשק, והעדר גומיות בנעליים, מעידים בהכרח על חוסר מקצועיות - אבל גם אני יודע למתוח את הגבול כשזה מגיע ללחימה בכפכפים...
אני לא מצפה מהם להיות מדוגמים למסדר יציאה, אבל לפחות כשהם מצטלמים לסט תמונות שתכליתו להראות כוח לוחם מערבי ומקצועי, שיביאו איזשהו סוג של נעליים (גם נעלי גלי זה בסדר - רק לא כפכפים...).

במחשבה שנייה, המסורת המזה"תית מחייבת השלכת הנעליים בזמן הבריחה המבוהלת, ואין ספק שכפכפים הם נוחים יותר למשימה, מאשר נעליים...
אין ספק, החבר'ה האלה יראו לדאע"ש מאיפה משתין הדג...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-06-2014, 14:22
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לוחמי העילית של ממשלת אל-מאליכי מדגמנים נועזות וגבורה..."

צבא עיראק סבל מבעיות מוטיבציה מיום הקמתו,הבריטים הקימו עפ"י הסכם צבא עיראקי ומקביל הקימו "צבא" פרטי שאויש מנוצרים וכורדים שבעצם היה בעל מוטיבציה גדולה יותר ושימשו רסן לפנטזיות הלאומנות העיראקית.לאורך ההיסטוריה העירקית השיעים סלדו משרות צבאי בעיקר מסלידתם מההנהגה הסונית השלטת שהשתמשה בכוחה מול הרוב השיעי.
היום בעירק מתקיים צבא "מודרני" בחסות מערבית אבל עם מוטיבציה במרתף,אל מאליכי הוא שיעי ומייצג את האופוזיציה לסאדמיות הסונית ,השלטון האל-מאליכי התקיים על כידוני האמריקאים ממש כמו השלטון הסוני של פייסל שהתקיים על כידוני הבריטים.
עיראק מאז ומעולם היתה מדינה של אתננים פוליטיים וכלכליים ללא עמוד שידרה מקשר,מורכבת מיריבויות אתניות ודתיות בלתי ניתנים לגישור.
הקרב האמיתי יתנהל בעתיד בין צאצאי בריגדות באדר השיעיות שחדרו לדרום עירק מאיראן,האספסוף הסלפי שמגיע מכל-עבר והכוחות הכורדים.הצבא העירקי בעת ההיא ימשיך כניראה לדגמן.......

ישן 28-06-2014, 17:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ואנצל את הדיון ואת ידיעותיך כדי לשאול, מה "איכותם " של הלוחמים הכורדים?..."

הפשמרגה מונים כמה רבבות לוחמים. הציוד שלהם מגוון ואינו אחיד.
בשעתו הם אומנו בידי האמריקנים (CIA וכוחות מיוחדים, אבל גם הצבא הממשלתי אומן בידיהם, וראינו איך זה נגמר...), והם שולטין באופן רצוף ברצועת קרקע בצפון המדינה, כבר יותר מעשרים שנה, שברובן היו שקטות למדי (דבר בעל משמעות רבה להתארגנות והצטיידות).
יש ברשותם מאות כלי רק"מ, אבל לא ברורה מידת האימון שלהם בהפעלתם.

באשר לקביעה כי הם הגורם השפוי היחיד באזור - היא נכונה חד משמעית. ברזאני הבן (מסעוד) מוכיח שאינו נופל במאומה מאביו, ובנה מערכת שלטונית יציבה וחזקה, שהוכיחה עצמה ואף אפשרה להם להתחזק ולהתבסס כלכלית בעזרת יצוא מנפט (בניגוד לעמדת אובמה וקרי, כמובן...).
ישן 29-06-2014, 14:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

העדויות שיש בידינו אודות שנות הששים/שבעים מלמדות על אומץ, אך על קשיים בבניין הכוח
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "הכורדים אכן מגלים יוזמה והחלו..."

מאמצע שנות הששים ועד 1975 שהו יועצים ישראליים מטעם המוסד ומטעם צה"ל בכורדיסטאן, ופעלו לתאם את הסיוע הישראלי לברזאני ומשפחתו.
כתבו על כך בספריהם, רפול, מיכה בן-ארי (קפוסטה) וגם בספר שיצא אודות חיימק'ה לבקוב. כמו כן ישנו ספר של גייזי צפריר, איש המוסד, שמוקדש כולו לפעילותו כנציג המוסד האחרון שם שפונה בבהילות בשנת 1975, כשחוסל המרד הכורדי.
מכל הטקסטים עולה דמותם של לוחמים להפליא, בעלי יכולות גבוהים בגרילה (האיש הצנחנים צורי שגיא הוביל אותם למספר פעולות חבלה אסטרטגיות מוצלחות מאוד), אך רפול (שנשלח למקום כקחצ"ר בשנת 1969) סבר באותה עת, שאין ביכולתם לקלוט אמצעים כבדים יותר ולעבור ללחימה סדירה יותר בשטח הפתוח.
העובדה שרפול צדק הוכחה כנכונה במקץ 1975, כאשר במסגרת הסכם השאט אל-ערב בין צדאם לבין השאה, התחייבה איראן להפסיק לתת עורף לוגיסטי וסיוע ארטילרי למרד הכורדי - ובתוך ימים בודדים הצליח צדאם (לכאורה, היה זה קודמו, קרוב משפחתו אחמד חסן אל-בכר...) לדכא את המרד הכורדי, שהתפרץ מחדש בתמיכה איראנית בשנות השמונים (ודוכא שוב, בעזרת נשק כימי), ושוב (אחרי מלחמת המפרץ, ואז בעזרת חיפוי אווירי אמריקני, החלה להתבסס, סוף סוף, אוטונומיה כורדית יעילה).

אם צריך לסמוך רק על המסורת, אזי אומץ יש בשפע, אבל יכולות יש פחות. אני מקווה ומעריך שבעשור האחרון היה שדרוג רציני של היכולות, תודות לאימונים האמריקניים, ותודות להיות מסעוד ברזאני איש פרקטי יותר מאביו.
ישן 28-06-2014, 18:05
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
"השתלט..."
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי LexXx שמתחילה ב "ובינתיים...: [b]דיווח: צבא..."

צבא עיראק: "השתלט" על תכרית בדיוק כמו שהרגע חזרתי מדייט לוהט עם בר רפאלי...

קודם כל אין דבר כזה צבא עיראק, אין להם שרשרת פיקוד, אין להם רמטכ"ל, אין להם כוח סדיר ברמה נורמאלית, אין להם כלום.

מה כן יש להם?

יש להם לא מעט עיראקים שעובדים למען הצבא, והם חושבים שהם חיילים, ועליהם מפקדים יועצים מארה"ב, שמרוויחים בחודש את מה שאני ואתה לא עושים גם בשנה.

אז אם אתה קורא לזה צבא, כן...
צבא עיראק האדיר כבש בחזרה את תכרית (וכמה זמן עד שהיא תיפול שוב?).

מיותר לציין שמזה כבר שבועות האמריקאים מבצעים אלפי גיחות עם הפרדטורים שלהם, כמובן שזה לא ייחשף בתקשורת.

לאמריקאים יש נטיה לא להודות באמת המרה שהם נכשלו בעיראק, אז הם רוצים לגמד את המשבר במאמץ המירבי.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 28-06-2014 בשעה 18:08.
ישן 28-06-2014, 21:41
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "ואתה מאמין לכל מה שדובר ממשלת ארה"ב אומר לתקשורת?"

תשמע, אני מנסה בפעם האחרונה כי אני באמת לא מבין איך אתה כותב מה שאתה כותב.

תקציר- כתבת-
"מיותר לציין שמזה כבר שבועות האמריקאים מבצעים אלפי גיחות עם הפרדטורים שלהם, כמובן שזה לא ייחשף בתקשורת".

מסקנה מדבריך אלו- יש גיחות, לא מספרים בתקשורת.

אני שואל- האם אתה טוען שיש לך מקור סודי? כי אתה טוען למידע שלטענתך לא מופיע בתקשורת. מיד לאחר מכן אני כותב לך כי אפילו ב-YNET העלוב הסקופ המדהים שלך כבר היה כתוב.

ואז אתה כותב "בשידור החדשות היום בערוץ 10 היה הצהרה של דובר המדינה של ארה"ב שציין כי אכן יש שימוש במזלטי"ם חמושים בעיראק.".

שזה קצת סותר את מה שכתבת למעלה, שהתקשורת לא חושפת את הגיחות האמריקאיות.
ישן 29-06-2014, 14:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "למי אימון וייעוץ צבאי אמריקאי כן הועיל?"

לא בדקתי את השאלה הזו, ואני די משוכנע שאתה צודק - אבל לא זו הסיבה לאשכול...
הסיבה הראשית לאשכול היא שפשוט נורא הצחיק אותי שגוף צבאי שרוצה להפגין רצינות בסיטואציה מאוד קשה (התפוררות מהירה שלו), מזמין צלמים זרים לסדרת תמונות, ולא טורח אפילו לוודא שהחיילים שלו נראים בהם כמו לא-ליצנים...
כאמור, לא שמתי דגש על עניין הכיוון-נשק-לראשו-של החייל-אחר (למרות שיש כאלה שיגידו שזו גם התנהגות לא מומלצת ולא מצופה מחייל עם הכשרה של רובאי 0.001...), אלא התייחסתי לסוגייה המוזרה-בהרבה של צילום לוחם עם כפכפים...

ההתפוררות של הצבא שם אחרי נסיגת האמריקנים, הייתה הדבר הכי צפוי בעולם (לכולם, חוץ מלממשל אובמה, כמובן), אבל המהירות שבה זה קורה, לנוכח העובדה שהאוייב דוהר על טנדרים פתוחים, וחמוש בעיקר בנק"ל לסוגיו - היא מדהימה.

באיזשהו מקום, החייל המוכשר בתמונה הוא משל מצויין לגישת אובמה למדיניות חוץ (המון רעש וצלצולים, ובסופו של יום הוא מכוון את הנשק דווקא על הצד שלו...), ואם יש פוטושופאי משובח שיכול לשתול את ראשו של אובמה על הכפכפן, זה בכלל יהיה נחמד...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:54

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר