לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2014, 17:58
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
ראש הממשלה מנסה להקים ממשלת חירום לאומית עם החרדים והעבודה, על מנת לאפשר פעולה רחבה

שברקע הירי ההולך וגובר לישראל - מנסה ראש הממשלה בנימין נתניהו לגבש "ממשלת חירום לאומית". לדברי גורמים המקורבים לנתניהו, "ראש הממשלה מנסה להקים ממשלת חירום לאומית עם החרדים והעבודה, על מנת לאפשר פעולה רחבה ברצועת עזה אם הדבר יידרש". גורמים בליכוד אמרו שנתניהו שוחח על כך עם יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, אתמול.

הסיכוי להצלחת המהלך נמוך מאוד, בין היתר כי כרגע המרחק לפעולה קרקעית משמעותית בעזה רחוק מאוד, אך הכול אפשרי", אמרו הגורמים. הגורמים הוסיפו כי לפי שעה התקיימו שיחות גישוש ראשוניות עם ראשי המפלגות החרדיות.

במקביל, נתניהו קיים בצהריים (יום ד') התייעצויות ביטחוניות בפיקוד הדרום בבאר שבע. נתניהו אמר: "כולנו מאוחדים במשימה לפגוע בארגוני הטרור ולהשיב את השקט".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4540503,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2014, 19:32
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ראשית- אני שמח לשמוע שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
נניח וזה מסביר את המפלגות החרדיות. זה לא מסביר את מפלגת העבודה.

ביבי מודע לזה שפרסומים על מהלך של צירוף המפלגות החרדיות בלבד יעורר ביקורת מצד הרבה אנשים (תסתכל פה על אזור התגובות ) אז האנשים שפועלים בשמו עוטפים את זה באריזה של "ניסיון לייצר ממשלת אחדות לאומית שכוללת את העבודה".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
בשביל בטחון מדינת ישראל הוא יכול להדחיק את שנאת הדתיים שלו לאיזה חודש.

כניסת ש"ס ויהדות התורה לממשלה תתרום לביטחון המדינה את אותו דבר שנתרם לביטחון המדינה כאשר אני לועס מסטיק בזוקה. מה המפלגות החרדיות יעשו אם הן יושארו באופוזיציה? הן יפעלו נגד הפעילות של צה"ל? נו באמת.

ולפיד לא שונא חרדים. הוא פשוט מודע לזה שאם המפלגות החרדיות יהיו חלק מהממשלה תהיה להן המסוגלות לטרפד מהלכים שיש עתיד רוצה לקדם. הוא צריך את אריה דרעי בועדת השרים לענייני חקיקה כמו שהוא צריך טחורים.
ישן 10-07-2014, 11:49
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ההתלהמות עךל הציטוט של פטן טיפשית למדי"

אני ממש לא בקיא בהיסטוריה של מלחמת העולם הראשונה, בוודאי לא במהלכי הקרבות. מאנשים שכן בקיאים יצא לי לשמוע על פטן בהקשר של שני קרבות גדולים, שאם הוא היה מתעסק בלהכריע את הקרבות ולנצל את ההזדמנויות שהונחו בפניו, במקום להתחבב על חייליו ולשמור על חייהם, הרבה יותר מאותם חיילים כנראה היו נשארים בחיים.

חוץ מזה שהוא דיי אחראי על החשיבה הצבאית שהובילה את צבא צרפת להסתמך לחלוטין על הגנה נייחת, תוך התעלמות מוחלטת מהשינויים בחשיבה הצבאית באירופה. מ שהוביל לזה שצבא צרפת פשוט קרס מול הגרמנים. ובנוסף הוא הוביל את החשיבה האסטרטגית הצרפתית במלחמת העולם השנייה שאפשר לתמצת אותה במילים: "אני ניכנע!" .

ובשביל להשלים את התמונה, הוא היה אנטישמי, ואחראי אישית לשואת יהודי צרפת וצפון אפריקה.

לפחות היא לא ציטטה את היטלר... או צ'יימברלין...
ישן 10-07-2014, 21:36
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא יודע מיהם אותם "בקיאים"...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני ממש לא בקיא בהיסטוריה של..."

אני ממליץ לך בחום, גם בלי קשר לדיון הנוכחי, לקרוא את הספר על קרב וורדן של אליסטר הורן הסטוריון שכתב עוד כמה ספרים מקיפים ומעניינים על מלחמות צרפת (מלחמה פראית לשלום- על אלג'יר, ו"כך נפלה צרפת" על התבוסה לנאצים ב-1940. פטן, בראייתו הריאליסטית וזהירותו היה בדיוק מה שצרפת הייתה זקוקה לו באותה עת. בזמנו רוב הגנרלים הצרפתים והאנגלים שלחו את חייליהם להתקפות מצח חסרות תכלית על המערכים הגרמנים החפורים תוך אבידות איומות (20 אלף הרוגים בריטים רק ביום הראשון למתקפה בסום!) ותוך השגת הישגים קרקעיים עלובים, אם בכלל. אלמלא פטן, סביר מאוד שצרפת הייתה מתמוטטת. גם כך היא במידה רבה ניצלה בקושי בזכות ההתערבות האמריקאית.
הגישה הזהירה וההגנתית של פטן הפכה דומיננטית אחרי המלחמה ואכן היא במידה רבה אחראית לתבוסה לנאצים במלחמת העולם השניה, אף שפטן פרש שנים רבות לפניה.
לגבי אנטישמיות ואחריות פטן לשואת יהודי צרפת וצפון אפריקה-
אין ספק שפטן היה אנטישמי, אך בכך לא נבדל מרוב הצרפתים והאירופאים בכלל באותה התקופה, וודאי מקרב הימין. פטון האמריקאי, אותו גנראל רב תהילה שנלחם בנאצים היה בעצמו אנטישמי גדול.
אין גם ספק שפטן סייע לנאצים בריכוז ושילוח יהודים למחנות הריכוז. אינני יודע אם היה מודע לגמרי לכוונות ההשמדה של הנאצים ועד כמה הוא אישית יזם והיה מעורב בכך שכן הוא כבר היה מעל גיל 85 כשהנאצים החלו ב"פיתרון הסופי", ובגיל הזה רק מיעוט בר מזל הוא במלוא כושרו המנטלי.
לצרפתים היו הרבה מאוד סיבות לכעוס על פטן אחרי המלחמה ובכל זאת התחשבו בעברו ובגילו ולא הוציאו אותו להורג (למרות גזר דין פורמלי של עונש מוות) ואף רצו לחון אותו מעונש המאסר. רק שהוא מת לפני זה.
ישן 10-07-2014, 10:49
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]נניח וזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
ביבי מודע לזה שפרסומים על מהלך של צירוף המפלגות החרדיות בלבד יעורר ביקורת מצד הרבה אנשים (תסתכל פה על אזור התגובות ) אז האנשים שפועלים בשמו עוטפים את זה באריזה של "ניסיון לייצר ממשלת אחדות לאומית שכוללת את העבודה".

זאת פרשנות אחת.
פרשנות שנייה היא שכאמור ביבי רוצה להאמין (וכנראה שזאת טעות מצידו) שהגורמים שיושבים בממשלה מספיק בוגרים כדי להבין שבזמן חירום יש צורך בממשלת אחדות ובמצב כזה מניחים את חילוקי הדעות בצד לתקופה קצובה.
ציטוט:
כניסת ש"ס ויהדות התורה לממשלה תתרום לביטחון המדינה את אותו דבר שנתרם לביטחון המדינה כאשר אני לועס מסטיק בזוקה. מה המפלגות החרדיות יעשו אם הן יושארו באופוזיציה? הן יפעלו נגד הפעילות של צה"ל? נו באמת.

זאת אפשרות. ככל שהקואליציה צרה יותר- יש פחות לגיטימציה לפעולות.
מעבר לכך- יש גם עניין של הבעת חזית מאוחדת של כל עם ישראל. פחות פרקטי יותר ייצוגי- גם זה חשוב לפעמים.
ציטוט:
ולפיד לא שונא חרדים.

זה עניין שולי מדי בשביל לדון בו. אבל הוא שונא חרדים עם תשוקה עזה...
ציטוט:
הוא פשוט מודע לזה שאם המפלגות החרדיות יהיו חלק מהממשלה תהיה להן המסוגלות לטרפד מהלכים שיש עתיד רוצה לקדם. הוא צריך את אריה דרעי בועדת השרים לענייני חקיקה כמו שהוא צריך טחורים.

אם זה השיקול שלו אז הוא די טיפש. ממשלת אחדות לצורך חזית אחידה הוא עניין של חודש.
אם לפיד לא מבין שעם ישראל חשוב יותר מהטחורים שלו הוא לא צריך להיות נבחר ציבור.
אבל בת'כלס- הוא גם לא צריך להיות נבחר ציבור בלי שום קשר לטחורים שלו...

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 10-07-2014, 10:50
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מפלגת העבודה יכולה להיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
מפלגת העבודה יכולה להיות מוסברת כתחליף לבנט אם לא ירצה לשבת עם החרדים. כלומר- להראות לשותפים הנוכחיים שהם לא חסרי תחליף.

קשה לי לדמיין מצב שבו בוז'י מסכים לשבת עם החרדים ובנט לא ושבו בוז'י מסכים להיות כינור שני לנתניהו במצב שאינו ממשלת חירום-אחדות-לאומית, במיוחד בקואליציה עם נטייה יותר שמאלה משיש לו עכשיו.

זה אפשרי- כמובן, הכל אפשרי בפוליטיקה. זה פשוט מצב קצת סוריאליסטי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 10-07-2014 בשעה 10:53.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:24

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר