לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2014, 10:02
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מוזר.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "3 מהחשודים ברצח אבו-חדיר ישוחררו למעצר בית"

לפני הכל - אני אומר שיש לי אמון בחוקרי השב"כ ולהבדיל מ'שו-הול' גם בחוקרי המשטרה בדרגי הביניים [כלומר האנשים שעושים עבודה ממשית מול הפושעים ולא אלה שכבר פוזלים לפוליטיקה או לכורסת הרנ"צ]. אני לא חושב שהיו עוצרים סתם חפים מפשע וטופלים עליהם במזיד פשע איום שכזה. החשודים בפשע הזה הם יהודים והכתם דבק בכולנו

מצד שני - לא הייתה כל מסיבת עיתונאים משטרתית עם הודעה רשמית על ההודאות והשחזור. הכל נעשה ע"י 'הדלפות' לא ברורות ודווקא דרך שני עיתונאים שידועים באג'נדה פוליטית קיצונית ביותר.

מה התהיות 'הטכניות' מהדברים שצפים בתקשורת?

[1] מעצרי החשודים ברצח הוארכו מלכתחילה בתקופות של 5-8 ימים. לא עד תום ההליכים וגם לא 15 יום שביקשה המשטרה [ביקשה 15 יום כפי שהבנתי מהתקשורת רק לגבי אחד משלושת המשוחררים]. כעת מגיע השחרור התמוה הזה של 3 חשודים. אלה לא תקופות המעצר המקובלות ברמה כזאת של פשיעה.

[2] טפטוף המידע היה באופן לא פומבי-מסודר ורק מהמשטרה למרות שהחשודים עפ"י התקשורת הועברו למתקן חקירה של השב"כ.

[3] ההדלפה על הודאה לא לוותה בשמו של המודה הבגיר או בפרטים כלשהם מתוכן ההודאה והתגלגלות הרצח כפי שבד"כ קורה בפרסום הודאות של רוצחים. לא צוין בשום הודעה כי בין העצורים הדמויות המצולמות בסרט החטיפה שהופץ ברשת. לא צוינה התאמת איכון טלפונים, התאמה לפרטים מוכמנים או שאר רסיסי מידע שבד"כ נוהגים לטפטף לעיתונות כדי להשביע סקרנות הציבור.

[4] צוין בתקשורת כי בוצע שחזור הפשע אך לא הודלפו פרטים אודותיו. הודאה עם שחזור היא בד"כ כבר שלב בו הייתי מצפה ממפכ"ל מותקף כמו דנינו להתייצב בוטח בעצמו מול עשרות מצלמות ולתבוע זר נצחןן קטן בעיצומה של תקופה די מביכה בעבורו. יתכן ודנינו הפיק כמובן לקחים מפרשת בר-נוער והפך לזהיר תקשורתית אבל אי אפשר גם להתעלם מצד השני של העתוי ביום הסרת הצא"פ על פרשת פישר דדוקא ביום בו דווח על פענוח רצח דדון ורצח אל חאד'ר.

[5] צוין בין ההדלפות כי חלק מהחשודים נשלחו להערכה פסיכיאטרית. בד"כ דבר שכזה נעשה לבקשת עורכי הדין [אשר כזכור עדיין לא היו לאותם חשודים בשלב ההוא]. מכאן ניתן להבין כי מי שהעלה את הצורך בהערכה שכזאת הם החוקרים - אותם אלה שקיבלו הודאה מהירה מאוד ושחזור מהחשודים רק יום קודם לכן. מה זה אומר על מידת האמון שמייחסים החוקרים עצמם להודאה ולשחזור?

[6] טרם נמסר כי הוגשו כתב אישום או 'הודעת תובע'. עיכוב לא שגרתי לאחר השגת הודאה ושחזור.

הימור שלי: [1] מדובר בשני מעגלים של עצורים ולא כנגד כולם עמד אותו החשד [2] החוקרים עדיין לא סיימו 'לחקור', רק שהממונים על החוקרים יתכן והזדרזו להרים טלפון לתקשורת

אני מצרף קישור לאתר של חוננו בדף שעוסק בפרשה:

http://www.honenu.org.il/%D7%94%D7%...A8%D7%A9%D7%AA/

http://www.honenu.org.il/%D7%A9%D7%...99%D7%A8%D7%95/

http://www.honenu.org.il/%D7%94%D7%...A2%D7%95%D7%93/

יודגש כי אי שם בדף הפייסבוק של חננו מחה מאן דהו על כך שהניסוח אינו 'מזכה' את החשודים ותשובת עו"ד חננו היתה [בניסוח כללי מהזכרון] כי הם משתדלים לנהוג ברצינות ובאחריות ואינם טוענים למה שאינם סבורים כי יש להם בשלב זה אחיזה לטעון ומאחר וטרם ידוע להם החומר בדבר שלושת החשודים האחרים [המרכזיים?] - אינם מביעים עמדה בנושא

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 10-07-2014 בשעה 10:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-07-2014, 18:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "אבל גזענות אתה אמרת וזו סתם..."

בלי להכנס לאבחונים מיותרים ("היסטריה"), הטענה של דן היא אכן שטויות - אבל יש בה גם זדון שהוא מעבר לסתם אי כתיבת אמת. המערכת בשבוע האחרון השתגעה לגמרי במאמץ לרצות את הערבים ולהראות להם שמשקיעים מאמצים במציאת רוצחי מחמד אבו חדיר, שלהערכתי לא נופלים (ומן הסתם עולים) על מאמץ במקרים מקבילים (ונפוצים בהרבה) של רצח לאומני בידי ערבים. כאשר יהודי מעלה את הטענה הזו, הוא מצטרף לעלילת דם שמטרתה לקבוע שישראל לא מטפלת בטרור יהודי, טענה שהיא שקר מרושע (למעשה, תופעת הטרור היהודי, לא רק שזוכה לטיפול מאסיבי - אלא גם לניפוח, בדמותה של הפיכת כל פנצ'ור צמיג לשוות ערך לפיגוע התאבדות...).

העובדה שאני מתקומם נגד עלילת דם, לא מורידה מערכן של טענות מדוייקות בדבר הטייה פוליטית של מערכת המשפט, והצורך לעשות בה רפורמה יסודית.
ישן 10-07-2014, 21:18
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא, מהמעט שידוע אפשר לומר שיש סיבות ענייניות די ברורות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מה לעשות - הם נולדו לאם יהודיה"

ראשית, מבין 6 החשודים לא כולם מעורבים (לכאורה) באותה מידה
שנית, חלק מהחשודים הם קטינים ובתי המשפט נוטים להשתדל להמעיט בהארכת מעצר קטינים לטובת חלופות אחרות, וגם במקרה של קטינים ערבים. לדוגמא, קטינים מטייבה שנשלחו למעצר בית אחרי שנעצרו באשמת השלכת אבנים על ניידת משטרה ופציעת שוטר-http://www.local.co.il/kfar-saba/115014/article.htm
שלישית, מהנרמז לגבי החקירה ניראה שיש כאלו מבין החשודים ששיתפו פעולה באופן שקידם את החקירה. שיתוף פעולה כזה, יחד עם ראיות למעורבות מוגבלת בלבד באירוע (למשל, סיוע בדיעבד לטשטוש ראיות או סיוע בהכנות מבלי לדעת מה בדיוק כוונת החשודים המרכזיים) בהחלט יכול לשכנע את בית המשפט שאפשר להסתפק במעצר בית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר