לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2014, 20:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לראשונה בתולדות המדינה - סיעה המגדירה עצמה כציונית, הגישה אי אמון באמצע לחימה

היום לפנות ערב הגישה סיעת מרצ, יחד עם המפלגות הערביות, הצעת אי אמון בממשלה, על רקע מבצע "צוק איתן". הממשלה החרימה את ההצבעה, וגם סיעת העבודה והסיעות החרדיות סירבו ליפול בה חלק, בהתאם למסורת שבזמן לחימה לא מצביעים אי אמון בממשלה.
במרצ חשבו אחרת, ומכיוון שרק הם והערבים נכחו במשכן, הם זכו בהצבעה ברוב של 15-0 וללא נמנעים. אין כמובן כל משמעות לנצחון בהצבעה, מכיוון שעפ"י חוק אפשר להפיל ממשלה רק ברוב של 61, ועם מועמד זמין לראשות ממשלה.
מקור: כלי התקשורת
-------------------------------

היום מרצ נפרדה סופית לשלום מהמחנה הציוני. כבר שנים שהם לא באמת חלק ממנו, אבל היום היה אקורד הפרידה הרועם, במסגרתו הראתה מרצ שבשעת לחימה, היא מעדיפה את ג'מאל זחאלקה (שהיום התנפל בגידופים על מפכ"ל המשטרה, על רקע טיפולהשל המשטרה בהתפרעויות הערביות בשבועות האחרים) על פני ממשלת נתניהו. אין כ"כ איך להגיב לזה. אני מכיר הרבה מצביעי מרצ. אני די משוכנע שרובם לא באמצ מעדיפים את זחאלקה, אבל ההנהגה שלהם - בדומה להנהגת ערביי ישראל - מושכת כל הזמן ליותר הקצנה. חבל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-07-2014, 20:33
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
כבר שנים שרבים הקולות בקרב מה שמתכנה השמאל הישראלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לראשונה בתולדות המדינה - סיעה המגדירה עצמה כציונית, הגישה אי אמון באמצע לחימה"

שהם אנטי ציוניים מובהקים וניכר שבמבצע הזה, החברים שם עושים מאמצי עליון לשבור שיאים, פרללית לטווחים שהחמאס השיג בשיגוריו.

אנו מתקרבים בצעדי ענק ליום שתדירות המעשים ולא רק הדיבורים, תעלה בהתאם - יחד עם התהום הפעורה בינם למחנה הלאומי.

ישן 15-07-2014, 12:57
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לא להחזיר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב ""לנהל מלחמה ברגישות" נקרא..."

אינני מאחל לך להסתובב ברחובות עזה.

כפי הניראה שההגדרה שלך ל"החזיר" הוא הרג טוטלי ללא הבחנה של אזרחים זקנים, נשים וטף. העובדה שהתגובה היא מידתית, שמטרתה למנוע פגיעות בנו אינה נחשבת תגובה ראויה בעיניך.

אני מבין שאתה בעד האי אמון אלא מהסיבה ההפוכה. אין צורך בהצבעה בכנסת - ה"לחישות" הרועמות של חברי ממשלה וכנסת ואזרחים "זועמים", תוך כדי המשך ישיבה בממשלה גרועות יותר מאלף הצעות אי אמון של האופוזיציה.

מדוע המתלהמים אינם עושים מעשה ומונעים מראש הממשלה להוליכנו אל עבר התהום. הם מאחורי זעקותיהם הפוליטיות יודעים קצת מן האמת ורוצים להיות שותפים לה.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 15-07-2014 בשעה 13:03.
ישן 15-07-2014, 13:51
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=mark322]לקבל בראש,..."

0 הרוגים? זו בדיוק הנקודה. העובדה שביבי מוותר, למרות שעל פניו האיום קטן והתמיכה בתקיפה גדולה, היא שתביא את ההרוגים במבצע הבא, כשהחמאס יבין שהוא מתעסק פה עם ממשלה של סמרטוטים שתתפוס את הענף החלול הראשון שמושט לה, ויהי מה.

נזק מינימאלי לרכוש? נזק של מילארדים רבים לכלכלה שהלכו לצה"ל, הרס התיירות בתקופת שיא וזה עוד לא כולל את הנזק מהמבצע הבא.

תמיכה בינלאומית? הייתה תמיכה בעם היהודי גם בין 1941-1945. ביבי יהנה מכמה כותרות מחמיאות ב"הארץ" ומהצ'פחות הידידותיות מקרי, אבל אתה ואני נקבל את כל הנקניק בעימות הבא, כי החמאס רואה שהעסק משתלם ויש לנו ממשלה שמפחדת מתקשורת שמאלנית ו"יועצים משפטיים". ומי זה החמאס? החמאס הם אלה שיושבים מתחת לשיפא ובקטאר, כשעזה מופצצות וכבר סופרים את המזומנים שיתחילו לזרום מהאירפואים ומקטאר ל"שיקום עזה". אתם "התומכים" גם תמכו בממשלת האחדות של צמד המחבלים אבו-מאזן את הנייה וימשיכו גם לתת לו לגיטימציה.

ומה עם הרקטות מלבנון? אתה חושב שהן יפסקו לאחר המבצע ולאחר שראו את תגובתו המהוססת כתמיד של ביבי? הפוך, במזרח התיכון עם האוכל בא התיאבון.
ישן 15-07-2014, 14:20
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "0 הרוגים? זו בדיוק הנקודה...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mark322
0 הרוגים? זו בדיוק הנקודה. העובדה שביבי מוותר, למרות שעל פניו האיום קטן והתמיכה בתקיפה גדולה, היא שתביא את ההרוגים במבצע הבא, כשהחמאס יבין שהוא מתעסק פה עם ממשלה של סמרטוטים שתתפוס את הענף החלול הראשון שמושט לה, ויהי מה.

אין מה לעשות. מי שתומך בשימור הסטטוס קוו כמו שעושה שלטון הימין, חייב להבין שהמשמעות היא שאנחנו נמשיך לחיות מסבב לסבב. גם אם הייתה כניסה קרקעית, עם הרבה חיילים הרוגים, ופגיעה משמעותית במעמד הבינלאומי של ישראל, עדין בסופו של דבר היה מגיע הסבב הבא.

ציטוט:
נזק מינימאלי לרכוש? נזק של מילארדים רבים לכלכלה שהלכו לצה"ל, הרס התיירות בתקופת שיא וזה עוד לא כולל את הנזק מהמבצע הבא.

הסבב הזה לא דיגדג את הכלכלה הישראלית.
תסתכל על הבורסה שרק עלתה מיום ליום.

ציטוט:
תמיכה בינלאומית? הייתה תמיכה בעם היהודי גם בין 1941-1945. ביבי יהנה מכמה כותרות מחמיאות ב"הארץ" ומהצ'פחות הידידותיות מקרי, אבל אתה ואני נקבל את כל הנקניק בעימות הבא, כי החמאס רואה שהעסק משתלם ויש לנו ממשלה שמפחדת מתקשורת שמאלנית ו"יועצים משפטיים". ומי זה החמאס? החמאס הם אלה שיושבים מתחת לשיפא ובקטאר, כשעזה מופצצות וכבר סופרים את המזומנים שיתחילו לזרום מהאירפואים ומקטאר ל"שיקום עזה". אתם "התומכים" גם תמכו בממשלת האחדות של צמד המחבלים אבו-מאזן את הנייה וימשיכו גם לתת לו לגיטימציה.

צריך הרבה דמיון כדי לחשוב שחמאס יכול לראות בסבב הנוכחי משתלם, למרות שהם לא הצליחו להשיג שום הישג.

ציטוט:
ומה עם הרקטות מלבנון? אתה חושב שהן יפסקו לאחר המבצע ולאחר שראו את תגובתו המהוססת כתמיד של ביבי? הפוך, במזרח התיכון עם האוכל בא התיאבון.

ואתה חושב שאם היינו נכנסים בעזה בכל הכוח זה היה מפסיק את הרקטות מלבנון?!

ישן 15-07-2014, 15:44
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=mark322]0 הרוגים? זו..."

יש עוד הרבה מה לעשות לפני שנכנסים קרקעית.
בראש ובראשונה זה כמובן- לנתק את החשמל ולו רק בלילות (אין שום ספק שתהיה לכך פגיעה משמעותית ביכולות של החמאס), לצמצם את הדלק, אך את האוכל והמים להשאיר- ידוע שרעב מעלה את סף הפחד ולוחם על בטן מלאה הוא לוחם פחות טוב.
לפני שהם יתחילו להתבכיין על "המצב ההומניטרי", יש להצניח על בתי החולים משלוחים של ציוד רפואי ולתעד הכל כדי להראות לעולם. זה יוריד להם את המורל ויקרב אותם לכניעה.
הירי מלבנון לא יפסק מיד, אך המשכו תלוי באופן ישיר במה שישראל תעשה בעזה.

לגבי הכלכלה, מה שיש עכשיו בבורסה לא מעניין, מה שחשוב זה הריאל אקונומי- עובדתית לא נכנסים תיירים וביניהם גם אנשי עסקים ולא מביאים מטבע זר ופרנסתם של עשרות אלפי ישראלים נפגעת כתוצאה מזה. את הכסף הזה שום דבר לא יחליף.
ישן 15-07-2014, 14:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=mark322]לקבל בראש,..."

אין ספק שחטפנו, והשבנו מאוד-מאוד-מאוד באיפוק.

הטבלה שעשית היא טבלה שהייתי מצפה לה, ממישהו שלא יודע מה הלך פה, מי אנחנו, ומי הם.

אתה יודע בדיוק כמוני, שבמציאות, הם ירו אלף רקטות, שרק בזכות מיגון טוב, ולא מעט מזל, לא הביאו להרוגים - אבל גרמו לעשרות נפגעים, בגוף ובנפש.
אנחנו מצידנו, ירינו מאוד-מאוד במשורה, ובאופן מובהק נמנענו מפגיעה במטרות איכות שהחמא"ס עטף במגינים אנושיים (למרות שגם החוק הבינ"ל מסרב להכיר בשימוש במגינים אנושיים כדרך לחימה לגיטימית, ומטיל את האחריות לפגיעה על הצד שהשתמש בהם).
200 הרוגים לצד שאין לו חיל אוויר, אין לו נ"מ, אין לו ארטילריה, אין לו טנקים - ונלחם מול צד שיש לו את כל אלה, ומדגמים חדישים ביותר - מלמד על איפוק מופלג של הצד החזק. העובדה שהצד שלנו אפשר להם להמשיך להפגיז ללא מענה, במשך שעות אחרי הכרזתה של הפסקת אש, מלמדת עוד יותר על ההבלגה שלנו.

מבצע כזה אמור להימדד בצורה נורא פשוטה: האם הוא שיפר את ההרתעה שלנו מול חמא"ס, או החליש אותה. נכון לרגע זה, קשה מאוד לראות איך התוצאות של המבצע יכולות לשפר את ההרתעה שלנו מול חמא"ס, וקל מאוד לראות איך התוצאות של המבצע הזה, החלישו אותה.
ישן 15-07-2014, 14:12
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין ספק שחטפנו, והשבנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אין ספק שחטפנו, והשבנו מאוד-מאוד-מאוד באיפוק.

הטבלה שעשית היא טבלה שהייתי מצפה לה, ממישהו שלא יודע מה הלך פה, מי אנחנו, ומי הם.

אתה יודע בדיוק כמוני, שבמציאות, הם ירו אלף רקטות, שרק בזכות מיגון טוב, ולא מעט מזל, לא הביאו להרוגים - אבל גרמו לעשרות נפגעים, בגוף ובנפש.
אנחנו מצידנו, ירינו מאוד-מאוד במשורה, ובאופן מובהק נמנענו מפגיעה במטרות איכות שהחמא"ס עטף במגינים אנושיים (למרות שגם החוק הבינ"ל מסרב להכיר בשימוש במגינים אנושיים כדרך לחימה לגיטימית, ומטיל את האחריות לפגיעה על הצד שהשתמש בהם).
200 הרוגים לצד שאין לו חיל אוויר, אין לו נ"מ, אין לו ארטילריה, אין לו טנקים - ונלחם מול צד שיש לו את כל אלה, ומדגמים חדישים ביותר - מלמד על איפוק מופלג של הצד החזק. העובדה שהצד שלנו אפשר להם להמשיך להפגיז ללא מענה, במשך שעות אחרי הכרזתה של הפסקת אש, מלמדת עוד יותר על ההבלגה שלנו.

כל זה לא סותר בשום דבר את מה שאמרתי, ולמעשה אני מסכים פחות או יותר עם הכל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
מבצע כזה אמור להימדד בצורה נורא פשוטה: האם הוא שיפר את ההרתעה שלנו מול חמא"ס, או החליש אותה. נכון לרגע זה, קשה מאוד לראות איך התוצאות של המבצע יכולות לשפר את ההרתעה שלנו מול חמא"ס, וקל מאוד לראות איך התוצאות של המבצע הזה, החלישו אותה.

עם זה אני דווקא לא מסכים.
חמאס התחילו את הסבב הזה במטרה לשפר את מעמדם על ידי פגיעה משמעותית בישראל והשגת הפסקת אש בתנאים משופרים. הם לא הצליחו לפגוע שום פגיעה משמעותית. כל ה"הפתעות" שלהם כשלו כישלון חרוץ. הפגיעה בשגרה בעורף הישראלי כתוצאה מהירי הרקטי הייתה משמעותית יותר קטנה מאשר בסבבים הקודמים, ולא נראה שהפסקת האש תהיה בתנאים שחמאס חשב שהוא יקבל.
בפן ההתקפי ישראל נהגה בצורה דומה יחסית למה שחמאס מכירים מהסבבים הקודמים, והשיגה הישגים דומים. בפן ההגנתי, לעומת זאת, נראה שחל שיפור משמעותי. בהתחשב בזה שמה שהם יכולים להשיג זה חלק משמעותי מהמשוואה שחמאס שוקלים כשהם מחליטים לפתוח במערכה, הייתי אומר שההרתעה השתפרה באופן ניכר.

ישן 15-07-2014, 14:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ori]אין ספק שחטפנו,..."

אין בינינו ויכוח על העובדות, אבל יש הבדל עצום בפרשנות שלהן.

אני מסכים שחל אצלנו שיפור עצום במערכות ההגנה. אני לא חושב שזו תהיה הגזמה לומר שמדינת ישראל מאובזרת באמצעים המתקדמים והיעילים ביותר ליירוט נשק תלול מסלול. אלא מה? ההמצאות הנהדרות נבעו מצורך, שלא קיים כמעט במקומות אחרים (זה לא מקרה, שלמרות המצויינוּת המוכחת של המיירטים שלנו, יש להם שוק מאוד מוגבל).
הבעייה הקבועה עם כלים הגנתיים מעולים, היא שהם צריכים להיכשל רק פעם אחת, בכדי שאיש כבר לא יזכור כמה הם כן מוצלחים ברמה הסטטיסטית. עד לרגע זה שיחק לנו המזל, והעשרה אחוז שהכיפה לא מיירטת, לא הסבו נזק משמעותי - אבל כל מה שחמא"ס צריך בשביל להפוך את כל הירי שלו לנצחון מהדהד, זה פגיעה ישירה אחת במבנה רב קומתי באחת מעשרות הערים הגדולות שהוא יורה עליהן. ראש קרבי של 90 ק"ג שפוגע במגדל ת"א, חס וחלילה, יכול להסב עשרות רבות של נפגעים בבת אחת. העובדה שזה לא קרה עד כה, לא הופכת כל הירי של החמא"ס לכשלון.

חמא"ס מודד הצלחה בעצם יכולתו להמשיך לסכן אותנו, וכל ירי שהוא מבצע - מסכן אותנו. היכולת שלו להמשיך בכך, עדיין לא נפגעה משמעותית, ומבחינתו זהו נצחון.

כל זה נכון לחלק ההגנתי שלנו. עכשיו אתייחס, ברשותך, לעניין ההתקפי:
מוסכם על שנינו שהיתרון ההתקפי שלנו על חמא"ס הוא בעצם בלתי מוגבל, וכנגזרת מכך, כך גם היכולת שלנו להסב לו נזק. אם אחרי שמונה ימים רצופים של המטרת אש ממיטב כלי הנשק ההתקפיים (אני בספק אם יש בנמצא איפשהו בעולם, אמל"ח שהוא מתקדם משמעותית, יותר ממה שהטעמנו ממנו את החמא"ס), חמא"ס לא רק שאינו מחפש הפסקת אש, אלא גם מעדיף להפר את זו שהוכרזה - כנראה שהשימוש שלנו בכלי הנשק, אינו אפקטיבי דיו. הדרג המבצע בצבא כמובן אינו אחראי לכך. הוא פועל לפי הוראות הבכירים בו, שפועלים, בתורם, עפ"י הנחיות הדרג המדיני.
אני סבור שהאיפוק המופלג שלנו פוגע בהרתעה שלנו, מכיוון שהצד השני מפרש אותו (במידה רבה של צדק) בתור חולשה, שגם אם אינה חולשה צבאית אובייקטיבית, הרי שעצם הרתיעה ממיצוי היתרון הצבאי שלנו, גורמת לכך שהוא לא בא לידי ביטוי בפועל.

מכיוון שהאירועים אצלנו טסים במהירות טיל, ומאז ההודעה הקודמת שלי, התחדשה האש גם מצדנו, אני יכול רק לקוות שעכשיו יתבצע תיקון במדיניות הפעלת הכוח מצידנו...
ישן 15-07-2014, 17:05
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
פרדוקס העוצמה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין בינינו ויכוח על העובדות,..."

מושג שפותח על ידי אנשי מדע המדינה בארה״ב לתאר מצב שבו מדינה איננה יכולה למצות את יתרונה הצבאי ולכן פערי העוצמה לטובתה הופכים חסרי חשיבות לעימות המסוים. האמריקאים דיברו בהקשר זה על וייטנאם, שם האמריקאים אומנם הפעילו עוצמה רבה (וודאי בזמן ניקסון) אך לא ברמה מספקת להכרעה (צפון וייטנאם לא הוחרבה, וארה״ב יכלה לעשות זאת) וזאת בגלל מגבלות שמדינות מערביות שמות על עצמן, בין אם משיקולי פנים ובין אם משיקולי חוץ.
אצלנו זה בולט במיוחד. לדעתי אפשר היה לשבור את החמאס בתוך מספר ימים אם היו מפציצים ללא הכרה את רצועת עזה. בסוד אגלה שאני אפילו בעד זה. אבל אין סיכוי בעולם שביבי או אפילו ראש ממשלה חזק מימנו בהרבה יעשה זאת, ולא בגלל איזו גדולה מוסרית עלא בגלל שחוששים מהתוצאות ביחס לישראל בזירה הבינלאומית. אין זה משנה אם אותן תוצאות הן אמיתיות או מדומות (מבחינת הנזק שבהן בפועל לישראל) אלא מה שמכריע כאן הוא שממשלות ישראל מתייחסות לאיומים האלה כממשיים מאוד.
ישן 15-07-2014, 18:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "פרדוקס העוצמה"

אני מכיר היטב את הפרדוכס הזה, ובדומה לרוב התיאוריות של מדעי הדשא, גם הוא חסר בסיס. הסיבה לתבוסה של ארה"ב בוויטנאם קשורה לסיבות פנימיות ולא חיצוניות. ארה"ב לא הייתה מוכנה להפעיל את כל כוחה - ולא בגלל ש"חששה מלחץ בינ"ל" (מי בדיוק יכול היה להפעיל עליה לחץ שכזה?), אלא בגלל שבגלל לחצים פנימיים הגדירה לעצמה פרמטרים של פעילות צבאיות, שפשוט לא אפשרו השגת נצחון.

גם במקרה שלנו האיום הבינ"ל המדומה הוא חסר בסיס, בניגוד לאיום הפנימי, שמשום-מה נורא מפחיד את ביבי (יום אחד, בעוד הרבה שנים, אולי נלמד מה גרם לו לבצע את עסקת שליט, שהייתה מנוגדת לכל מה שהאמין והטיף לו, מה גרם לו לשחרר 76 רוצחים שפוטים תמורת כלום, ומה גרם לו להכריז על הפסקת אש שידע שתגרום לו להיראות איום ונורא בידי מצביעיו-שלו...).

אין כאן שום עניין של "ראש ממשלה חזק או חלש". כדי להפעיל כוח מאסיבי נגד עזה, לא נדרשת עוצמה מיוחדת לראש ממשלה. כמעט כל ראש ממשלה שהיה לנו, הפעיל כוח בעוצמה גדולה בהרבה משל ביבי בסיטואציות מסויימות. מבצעי עמוד ענן וצוק איתן מאופיינים בכך שניכר בהם שהמאמץ ל-א לגרום לנפגעים בקרב האוייב, עומד כמעט על אותה רמת עדיפות שמיוחסת לרצון למנוע נפגעים אצלנו. הדבר הזה קרה רק פעם אחת בעבר (בימי הזוהר של ברק וההתרעות לפלסטינים לפנות מפקדות, אחרי הלינץ' ברמאללה).

הייתי רוצה להאמין שהדבר נובע מחשש שלו מלחץ בינ"ל, כיוון שאז לפחות לא הייתי צריך לחיות עם התחושה שיש בקרבנו מאסה קריטית של אנשים שבאמת רואים בנו את השטן. לצערי, כבר שנים לא מעטים שזה לא המצב. מי שצרך תקשורת ישראלית השבוע, יודע שנחצו כל הקווים של דיווח עיתונאי, לטובת קמפיין תעמולה היסטרי עד כדי כך, שכאשר חמא"ס הצליח לשתי שניות להשתלט על תדר של ערוץ 10 ולשדר שקופית תעמולה, רוב הצופים כלל לא שמו לב...
ישן 15-07-2014, 19:54
מנהל

אבל כתבתי שפרדוכס העוצמה לא נובע רק מלחץ בינלאומי...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני מכיר היטב את הפרדוכס הזה,..."

בארה"ב הלחצים הפנימיים היו ועודנו משמעותיים פחות מהלחצים הבינלאומיים, מהסיבה הפשוטה שמדובר במעצמה שאין לה הרבה מה לחשוש מלחצים חיצוניים. הבעיה שלנו היא שהלחצים הפנימיים בארה"ב מתורגמים לעיתים ללחצים חיצוניים.
אני מסרב להאמין שביבי חושש מיונית לוי יותר מכפי שהוא חושש ממצביעיו, שריו וחברי הקואליציה שלו. אני לא זוכר ראש ממשלה בישראל שקיבל ביקורות כל כך חריפות מחברי הממשלה שלו עצמו, למעט אולי שרון בתקופת ההתנתקות, וגם זה בספק. כפי שזה ניראה כעת, ייתכן וחרץ את גורלו הפוליטי.
מדוע שיחשוש מהתקשורת הישראלית כשברור שרוב הציבור אינו מושפע מימנה פרט לכך שהוא מתעצבן כמוך? שלא לדבר על כך שמערוצי החדשות באינטרט (כאמור, בטלוויזיה איני צופה) ראיתי בעיקר תמיכה במבצע.
מה שכן, ייתכן ונתניהו הסכים להפסקת האש מתוך ידיעה שהחמאס יפר אותה (ברוח הרעיון שהעלתי באשכול המקביל). האם באמת זה ייתן לו חופש פעולה עמוק יותר וממושך יותר מכפי שהיה לו? לא יודע. אולי, ואולי לא.
ישן 15-07-2014, 20:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אבל כתבתי שפרדוכס העוצמה לא נובע רק מלחץ בינלאומי..."

זכותך לסרב להאמין לכך, אבל אני חושש שהמציאות מוכיחה זאת פעם אחר פעם (ועד כה זה השתלם לו - מצביעיו שבו אליו בכל פעם מחדש).
רוב הציבור אינו מושפע מהתקשורת - אבל החלק בציבור שכן מושפע, הוא הבלוק שאחת ל-, מצליח להכריע פה בחירות. הבלוק בציבור שמושפע מתקשורת, יצביע ללבני, לקדימה, ליאיר לפיד, לטומי לפיד, למפלגת המרכז (ובעתיד גם לכחלון...), ולכל מיני יצירי כלאיים חד-פעמיים שבאים והולכים. התקשורת היא שממציאה את המשיחין הללו, וביבי ער מאוד לזה.
בנוסף לכך, ביבי סובל מתסמונת שמאפיינת נסיכים רבים בליכוד - הרצון הנואש להיות מקובלים על האליטה שדחתה את ההורים שלהם. זה לא מאפיין רק את ביבי: גם אולמרט, לבני, מרידור, ואפילו לימור לבנת פה ושם (בעיקר בכנסי "תרבות" אוויליים) מנסים למצוא חן בעיני החבר'ה.
ביבי אמנם לא הלך את כל הדרך כמו אולמרט (שבית משפט יפסוק לגבי שאר מעלליו), ולבני (שהצורך שלה בקבלה, גדול עוד יותר משל ביבי, והיושרה נמוכה בהרבה מאשר אצלו), אבל אי אפש/ר שלא לראות את זה בכל פעם מחדש: פעם זה היה עם ילדי העובדים הזרים, ש"אשתו התערבה" אחרי מחאה תקשוורתית מתוזמנת, ופעם זה עסקת שליט, ופעם זה נאום בר אילן, ופעם זה הקפאה אדיוטית וחד-צדדית.

הקרדיט שלך לביבי הוא מוגזם לגמרי. לא הייתה לו שום יכולת לחזות מה יעשה חמא"ס, וכל דקה שלא ירינו על חמא"ס, היא דקה שחמא"ס הרוויח. כל דקה שבה אנחנו מפגיזים בעוצמה מינימלית - היא רווח לחמא"ס.
מחר-מחרתיים יגיע קרי לארץ, ושוב תהיה "הפסקת אש".

למרבה הצער, ביבי (שלא פיטר את לבני כשהפרה הנחייה ישירה והלכה לפגוש את אבו מאזן בלונדון) משחק אותה אבו עלי על דני דנון. זה לא משדר עוצמה, אלא עליבות. היחידים שמוחאים כפיים לפיטורי דנון - הן אותן יוניות...
ישן 15-07-2014, 22:41
מנהל

אני "מכיר" את ביבי כבר הרבה שנים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זכותך לסרב להאמין לכך, אבל..."

הייתה לי ויש לי הרבה מאוד ביקורת עליו אבל הוא לא עשה עלי אף פעם רושם של מפגר או של בעל הפרעת אישיות (ואני מגזים כמובן בכינויים, אבל זה הכיוון). אני מניח שהוא יודע שבסיס התמיכה שלו הוא בסופו של דבר אנשי הליכוד ושאם הוא הולך בדרכו של שרון (אפרופו הפיטורים של דנון) הוא מאבד בסיס התמיכה הזה ולא יוכל להמשיך ולהוביל את המפלגה, אלא אם כן ליכודניקים ימשיכו לדבוק בנטיה להצביע למי שאחר כך הם מתעקשים שהוא פועל בניגוד לדעתם.
אני חושב שמצביעי הימין צריכים להפסיק לכעוס על התיקשורת ועל ביבי (לא כי אין להם קייס אלא כי זה נתון) ולעשות חשבון נפש ביחס לאופן הבחירה של נציגיהם.
ישן 15-07-2014, 23:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני "מכיר" את ביבי כבר הרבה שנים"

אני "כמיר" את ביבי הרבה שנים גם כן, ואין לי ספק שהוא לא מפגר ושאין לו הפרעת אישיות. הוא איש נבון ומועשר והפוטנציאל האישי שלו גדול יותר משל כל ראש ממשלה שכיהן פה אי פעם. הבעייה של ביבי היא המרחק בין הפוטנציאל לבין המימוש, שרק גדל כל הזמן.
תסביך הנחיתות של הנסיכים קים גם קיים אצל ביבי. העובדה שהוא לא שבר בהיסטריה שמאלה היא בגלל שמבנה האישיות שלו כנראה פחות רקוב משל לבני/מרידור/אולמרט ושות', אבל הרצון לרצות קיים אצלו כל הזמן, ורק מתחזק.

לימין יש כל הזכות שבעולם לבוא בטענות לתקשורת שנורא מתנגדת לתחרות חופשית - ומאידך מזדעקת כל הזמן על "פגיעות" בחופש הביטוי. לימין גם יש זכות לבוא בטענות לראש ממשלה שנבחר בקולותיו, שמתנהג כאילו הדעות של אלה שהצביעו נגדו, חשובות לו יותר משל אלה שבחרו בו.

פיטורי דני דנון הם לא אקט אמיץ. דנון הוא חסר חשיבות לגמרי בסקטור שמחוץ לבלוק סגור של מתפקדי ליכוד. רוב הציבור אדיש לדנון (כולל בימין), ומחנה השמאל צוהל על פיטורי דנון, ובכך מדגיש עוד יותר את הנטייה של ביבי לחפש משוב חיובי מצד "מעצבי דעכת הקהל".

לנתניהו יש מזל עצום אחד, לצערי - איש בימין לא מערער על מעמדו כמנהיג הגוש, וכל זמן שאין מישהו שקורא עליו תגר, הוא תמיד יוכל לזעוק (ובצדק) שמחנה השמאל גרוע יותר...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:47

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר