לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2014, 22:01
  Little Ladybug Little Ladybug אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.14
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "שכחת את הכפרים השלמים שהופגזו..."

או בוייאטנם.. נאפלם! כפרים שלמים נמחקו! ילדים נשרפו! ושם זו עוד הייתה התערבות של ארה"ב בסכסוך שלא קשור אליה בכלל, במדינה אחרת, ביבשת אחרת, ואילו כאן -
זה מאבק על הבית שלנו והגנה על עצמנו! למען ההבהרה: זה לא שאני קופצת משמחה לראות את עיי החורבות שצה"ל עושה משכונות עזה, אחרי הכל: יש למישהו ספק שאותו
ילד קטן שעומד על יד ההריסות שהיו פעם ביתו יגדל להיות חמאסניק בעצמו? הרי שקוף שזה יקרה, וכך לעולם לא יהיה לסכסוך הזה סוף, וכמו שאני רואה את זה, גם הילדים שלכם
(כלומר, אלו כאן שעדיין אין להם) יצטרכו לרוץ למקלטים, לצערי (ועם כל זאת, כאמור, אני פשוט תוהה עד מתי ישראל תהיה שק החבטות של העולם והשעיר לעזאזל שלו).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2014, 12:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תיאור הולם של המצב"

-מי פתח בפנינו את מחסניו המלאים, בתמורה לתשלום בכסף מלא? ובמקביל מוכר כמעט לכל דורש?
-מי מממן לנו את כיפת ברזל - בידיעה שאם העורף כאן יהיה חשוף, עזה תחטוף ה-ר-ב-ה יותר ממה שהיא חוטפת כעת?
-מי עוסק בעוד נושאים, מתוך הבנה שכאן זה לא מרכז העולם?

אני מבין את הצורך של השמאל הפוסט-ציוני לכפות על המדינה הציונית פתרונות מדיניים שאינה מעוניינת בהם, ושכבר הוכח שמסכנים את חיי אזרחיה וכנראה גם את עצם קיומה - אבל יש משהו סופר צבוע ברצון להביא גורם זר שיעשה זאת עבורם, אחרי שהציבור מבהיר פעם אחר פעם שאינו מעוניין בפתרונות הללו.

הסיבה היחידה לכל הלחימה בשני העשורים האחרונים, היא הלהיטות של השמאל למצוא פתרונות מדיניים לסכסוך שאין לו פתרון. הלהיטות הזו הביאה ליצירת יישויות פלסטייניות חמושות בארץ, שבאופן טבעי מחפשות קיצור דרך במטרה להגיע לפתרון הקבע היחיד מבחינתם: השמדת המדינה היהודית. חלקן עושות זאת באופן פעיל, תוך גיוס כל המשאבים, וחלקן באופן סביל, באמצעות מתן הכשר לפעילות כזו מתוכן. כך או כך, קיצורי הדרך הללו היו ועודם אסון. להגדיר אותם כ"שימוש במוח", היה יכול להיות מצחיק - לולא אבדו למעלה מ1500 ישראלים בגללם.
ישן 02-08-2014, 17:27
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה חייב להבין שהסיוע האמריקאי הוא השקעה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "על פי התוצאות, כפי הניראה לא היה שימוש במוח מיום העצמאות ועד עצם היום הזה"

וזו השקעה שמניבה לאמריקאים דיבדנדים יפים בשלל תחומים, כולל זה הכלכלי.
אני לא מדבר רק על זה שהסיוע הוא בדולרים ולכן מסבסד את התעשיה המקומית אלא על כך שהאמריקאים מקבלים רעיונות טכנולוגיים שפותחו בישראל ומשלבים אותם במוצריהם, מה שהופך את אלו לתחרותיים יותר. אני מדבר על זה שהסיוע נותן לארה"ב מנוף לחץ למנוע מישראל להתחרות איתה בשוק הנשק העולמי, ומדובר בעיסקות של מליונים רבים-כגון כאלו שבו ישראל מפסידה לארה"ב במכרזים למכירת טילי נ"ט אף שאלו הישראלים עדיפים. אני מדבר על זה שהצלחות ישראליות במלחמות מהוות מקדם מכירות מספר אחת לתעשיית הנשק האמריקאית. ואני אתן דוגמא דווקא הפוכה:
במלחמת ששת הימים חטיבת השריון המובחרת של הירדנים, חטיבה 40, הייתה מצויידת בטנקים
אמריקאים חדישים מסוג פטון אם 48 . חיל השריון הישראלי לעומת זאת היה מצויד באותה עת בעיקר בטנקי סנטוריון בריטיים מיושנים יותר (אם נשים בצד את קומץ הפטונים ואת השרמנים העתיקים). אחרי המלחמה הירדנים בחרו לקנות דווקא צנטוריונים עבור אותה חטיבה מוכה ולא פטונים. אין מדובר במקרה.
ופופולריות מטוסי הפנטום והאף 16/15 בעולם וודאי קשורה באופן הדוק לשימוש בהם בידי חיל האוויר הישראלי.
בקיצור, הסיוע האמריקאי הוא יופי של פטנט עבור האמריקאים שמזכיר קצת את הטובה שעשו העבריינים לג'ין הקמן כשהזריקו לו הרואין באחד מסרטי הקשר הצרפתי.
ישן 02-08-2014, 18:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "על פי התוצאות, כפי הניראה לא היה שימוש במוח מיום העצמאות ועד עצם היום הזה"

אני מקווה שקראת מה קגנס הסביר לך לגבי הסיוע האמריקני והפנמת את זה - שכן אין טעם לחזור על דברים מדוייקים. הם עוזרים לעצמם. הסיוע לישראל הוא כיום יותר משקולת מאשר נכס, ולא מקרה שרבים מתומכי ישראל בארה"ב, קוראים לישראל לבקש את הפסקתו במסגרת מהלך לשדרוג יחסי ישראל-ארה"ב.

באשר לעניין המוח: אין דבר מעצבן יותר מלחזור על משהו 300 פעם - אתה כל הזמן שואל למה הימין לא ביטל את אוסלו במסגרת החזקתו בשלטון במשך רוב התקופה שמאז אוסלו, וכל פעם אני מסביר לך שאוסלו תוכנן ובוצע כך שיהיה בלתי הפיך (ביילין אמר זאת במפורש, ואפילו הבאתי לך את הציטוט והמקור, אבל מכיוון שאתה כל פעם שוכח זאת - הריני לצטט שוב: "חלון ההזדמנות שניתן לשמאל ב-92' היה מקרי. רבין התחפש לבגין וכך ניצחנו את הבחירות. ההזדמנות הזאת לא תחזור, העם הזה ימני בעמדותיו, אנחנו חייבים להשאיר להם מציאות מדינית שלא יוכלו לשנות אותה" - שמעון שיפר פרסם זאת יום אחרי הפסדו של פרס לביבי ב-1996).

זו הטרגדיה הגדולה שלנו, שהמהלך המסוכן ביותר בתולדות המפעל הציוני, תוכנן ובוצע כך שאי אפשר יהיה להפוך אותו, גם אם רוב עצום בציבור ירצה בכך (ושלא תתבלבל, כמות האנשים שחושבים כיום שלהביא אותם הנה ולחמש אותם, היא זעירה למדי).
ישן 02-08-2014, 17:15
מנהל

מי שמקבל אי צדק הופך שותף לו
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי red-junior שמתחילה ב "אתם מדברים כמו ילדים בגן.למה..."

אתה רוצה שהאמריקאים (או כל אחד אחר) גם יוכל לנהוג בצביעות (והוא יכול כי יש לו עוצמה) וגם שלא יטיחו בהם שהם נוהגים כך? סורי, זה לא מתקבל על הדעת.
ברור שלמה שאני כותב כאן, או אומר לחבריי האמריקאים בעניין הזה, אין שום השפעה או משמעות אבל זה נכון גם לגבי כל דבר אחר בתחום שאיננו העיסוק המקצועי שלי. ובכל זאת, אנחנו מדברים ומחווים דיעה.
וסתם אנקדוטה לגבי מידת ההשפעה-בתקופת עופרת יצוקה ראיינו אותי לאיזה עיתון מקומי והסברתי באריכות עד כמה הצבא הישראלי מוסרי בהשוואה לכל צבא אחר בעולם, תוך מתן תימוכין ודוגמאות. הכתבת רשמה באדיקות ובסוף פורסמה חצי שורה מדברי שלחלוטין הוצאה מהקשרה....
ישן 03-08-2014, 17:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "נו, אז יש לי יתרון עליך...."

כל הכבוד לשניכם על האמונה והנחישות. אני מודה שלו הייתי במקומכם, לא הייתי טורח.
אני מזמן הגעתי למסקנה שהמאמץ האדיר בהסברה, הוא בסה"כ הקדמה לעוד אכזבה. בצפון קליפורניה (כלומר, בחלק הפנימי, לא זה שצמוד לחוף הפסיפי), יש לנו תמיכה נאה - גם בלי שנסביר (ושוב, כל הכבוד על המאמץ וההשקעה!), בעוד שבחוף הפסיפי, קגנס יכול לעמוד ולזעוק עד שיכחילו פניו, לנפנף במסמכים, להציג סרטונים, ולהשמיע נאומים אותנטיים של הפרטנר - ועדיין יהיה ברור שמדובר בפושע מלחמה שמנסה לתרץ מדוע ימיו מגואלות בכ"כ דם של קשישות פלסטיניות בהריון, ושל ילדים פלסטיניים חובבי קטיף לרציות באביב...

ביום שבו המדינה הזו תבין שכל המאמץ שמושקע בלהסיר למי שלא רוצה לשמוע, אלא תתעסק בלהסביר לאזרחיה (שגם ככה יותר מדי מהם עדיין חיים באשלייה שאי-פעם הג'ונגל שמסביבנו יירגע, מבלי להבין שהוא רק משתגע יותר ויותר), ייטב מצבנו.
הדבר הטוב ביותר שיצא מהמלחמה הזו (עוד יותר מהעניין של מצרים, שחשיבותו גדולה ועוד תישא פירות), הוא המחיקה הכמעט-מוחלטת של מחנה "קמ"ר הקסם", שמאמין שאי שם על המפה מצוי אותו קילומטר רבוע אחרון, שאם רק נמסור, אזי הפלסטינים ישכחו שהחרבנו להם 400 כפרים, ועשינו גן עדן מחתיכת המדבר שלהם, תוך שהם נרקבים במחנות הפליטים בחסות אחיהם החמודים ותומכיהם מהאו"ם...

אני יכול רק לפרגן לאנשים כמוכם שבאופן פרטי מוכנים להתאמץ ולשכנע אנשים בצדקתנו. אני נגד באופן גורף שהמדינה תמשיך בבזבוז הזמן והכסף הזה. היא כמובן לא תפסיק זאת, כי זה מסדר אחלה ג'ובים במקומות נהדרים...
ישן 03-08-2014, 18:21
מנהל

הרשה לי להגן על כבוד איזור החוף הפאסיפי...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כל הכבוד לשניכם על האמונה..."

אתה צודק כמובן בכל הנוגע לסן פרנסיסקו, אבל בסן דייאגו למשל המצב שונה בתכלית ומצד ה"מקומיים" אני שומע בעיקר תמיכה בישראל ואיבה לפלסטינים, לעיתים במונחים שהיו גורמים לרועי להסמיק...
לא אשכח את העורך הספרותי שניגש אלי בחלש ואמר שהוא רוצה שביבי יהיה הנשיא, את הטכנאית שהביאה את אימא שלה (נוצרית אדוקה) שרצתה לבוא במיוחד למעבדה ולפגוש את ה"ישראלי" ולהביע את ההערצה למדינה שלו, ואת הבחור הענק ממוצא יהודי מפוקפק שסיים אצלנו תואר שני וניסה ללא הצלחה להתנדב לצה"ל...
הפגנת התמיכה בישראל כאן הביאה יותר אנשים מאשר כל הפגנה הפוכה, כולל לא מעט אמריקאים שאינם ישראלים ואינם יהודים (אלו היו כמובן הרוב) ואפילו, וזה הפתיע במיוחד, לא לבנים...
גם בסנטה ברברה שהיא יותר מרכז מדרום בסך הכל הייתה הרבה תמיכה בישראל הן בקמפוס והן בקהילה. לא שלא היו גם קולות נגד רעשניים-אחרי הכל זהו מקום מושבו של פולוק שהוא היהודי הנאלח בעולם ועוד כמה כוכבים-אבל הסיכום הכללי היה בהחלט חיובי עבורנו. לא מעט בכך היה גם בזכות עבודת הסברה שהייתה בעיקרה על בסיס התנדבותי. ואציין כאנקדוטה שחלק ניכר מימנה היה מצד סטודנטים יהודים אמריקאים ממוצא פרסי. לא יודע למה.
אני חושב שלמסבירים בתשלום באמת אין ערך. בדרך כלל מדובר בכאלה שהגיעו לזה בגלל אי יכולת להתפרנס כראוי ממשהו אחר. ממילא אלו שבאמת טובים בזה עושים זאת בהתנדבות וכאן צריך כרגיל לציין לחיוב את דרשוביץ הבלתי נלאה. וההסברה הטובה ביותר באה מצד אלו שדווקא אינם תומכי ישראל (לעיתים ההיפך הגמור) אבל כן יוצאים נגד אויביה.
ישן 04-08-2014, 00:44
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הרשה לי להגן על כבוד איזור החוף הפאסיפי..."

+1

אני יכול לומר שבאיזור סקרמנטו וצפונה (מחוץ למדינת סן-פרנסיסקו הנמצאת על ענן משלה) התמיכה בישראל מעודדת. לפני שבוע, CAIR - המועצה ליחסים אמריקניים-איסלמיים - ניסתה לארגן הפגנה אנטישמית בסקרמנטו.. הגיעו ארבעה אנשים... ובערך שלושים תומכים בישראל.. הצטערתי שהפסדתי את המחזה

אגב, אורי, אתה צודק לחלוטין שהמדינה צריכה להפסיק לבזבז זמן וכסף על זה - חוסר היעילות שהמדינה מראה בדברור עצמה פשוט מפחיד.
אם אתה שואל אותי היום מי הנציגים הכי טובים בהסברה הישראלית, מדובר בגל גדות ועומרי כספי. הם לא רק מקבלים יותר תשומת לב אלא גם עשו עבודה הרבה יותר יעילה בהעברת המסר בצורה קצרה ולעניין.

אני אמשיך לדברר את ישראל כל עוד יש סיכוי להאיר את עיניו של אדם אחד (ואגב, עולה מניסיוני שזה אכן אפשרי.)

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 04-08-2014 בשעה 00:51.
ישן 03-08-2014, 20:45
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "נו, אז יש לי יתרון עליך...."

אתה באמת מאמין שזה מעניין משהו שם, כאשר יש לארה"ב דברים יותר חשובים על סדר היום?

הצווים של אובמה, רוסיה וכמה היא מסוכנת לאוקראינה, כל מיני בעיות פנימות בתוך ארה"ב עצמה וכמה פשעי משלחה ישראל עושה בסוף הדרך איפה שהוא רשום.

זה מה שראיתי בכלי התקשורת של ארה"ב, כאשר נכנסתי לחפש מידע עם הצווים של אובמה ועל מה היו הצווים של בוש ונשיא אחר בכלי התקשורת של אובמה. לא ממש הבנתי על מה כל הסיפור הזה מכלי התקשורת של אובמה והדמוקרטים.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 04-08-2014, 19:32
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אני אשאל אותך ואת קנגס באופו..."

בעיקרון (ובניסיון לקצר את זה - מדובר בנושא ארוך ומסובך), תפקידו של הנשיא הוא להוציא לפועל את החקיקה של הקונגרס. צו נשיאותי הוא פעולה של הנשיא ללא חקיקה של הקונגרס שמאפשר לנשיא לפעול בלי להמתין לחקיקה הולמת. צו נשיאותי מיועד בעיקרון למצבי חירום שבהם ההמתנה לחקיקה יכולה לעלות ביוקר.

הבעיה עם הצווים של אובמה איננה הכמות אלא המשמעות. מרבית הצווים הנשיאותיים של הנשיאים הקודמים היו צווים בעלי השפעה מינורית. הסיבה שהתקשורת האמריקנית כל כך נתפסת לכמות היא כי כשמדובר בחשיבות, לא בכמות מספרית, אובמה מצטייר כדיקטטור שלא היה כדוגמתו. הצווים הנשיאותיים של אובמה כללו שינויים דה-פקטו לחקיקה קיימת (פריצה מוחלטת של סמכויות הנשיא כפי שהן הוגדרו בחוקה) ואפילו יצירת חוקים יש מאין (חפש קצת על הDREAM act מ2012, מה שיצר את משבר הגבול הנוכחי).

ישן 04-08-2014, 09:01
  red-junior red-junior אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי red-junior שמתחילה ב "אתם מדברים כמו ילדים בגן.למה..."

ברור שאני איתכם ב100%,אין צל של ספק שחיילנו הרבה פחות אכזריים מהבריטים או האמריקאים(זה לא עניין של דיעה,יש מספרים ועובדות),אבל זה פשוט בזבוז זמן לנסות לשכנע ולהסביר.
האירופאי הממוצע רואה מספרים וזה כל הסיפור.אם מישהו רוצה לשכנע אותם שידאג לפצמ"ר שיפגע על קניון באשקלון או גן ילדים בשדרות..אני מעדיף להשאר מתחת לכיפת הברזל עם האזעקה ביומיים+נו נו נו מכמה בריטים הזויים מאשר להיות מעבר לגבול,עם כל הכבוד להסברה.להזכירכם במלחמת ששת הימים ישראל היתה מאד אהודה בסקנדינביה,דוד מול גוליית וכאלה.אני מעדיף להשאר גוליית..
רחמים על האירופאים,אלו פרפורי הגסיסה שלהם.עוד 30 שנה כל היבשת הזאת מוסלמית,הם צריכים כבר להכין את הקרקע.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:28

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר