לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2014, 21:15
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לא מגיע לשום עם בעולם השמדה טוטאלית..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב ""תמיד אמרתי שהיטלר צדק, אבל התבלבל בעם", טוען פעיל להב"ה אבישי בר-ישי."

אבל אין ספק, שעמים או צבר של בני אדם - חוץ מהיהודים - עושים הכל כדי להיות ראויים לאסונות שניחתים עליהם. שילמדו מהיהדים להיות שוחרי שלום..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2014, 22:49
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אם תתבייש להיות חלק מכל מה שאידיוט זה או אחר מייצג, לא תישאר "שייך" לשום מקום..."

זה לא שהוא קול יחיד...
לא מעט אנשים הלכו אחריו לשבש אירוע פרטי בגלל אידיאולוגיה פאשיסטית. שלא לדבר על דבילים אחרים שהלכו להכות מפגיני שמאל. יש משהו מאוד נתעב באנשים שמנצלים את האופי הדמוקרטי והפלוראליסטי של מדינת ישראל בשביל לדחוף אג'נדה פאשיסטית, ולאיים על החרות של אנשים אחרים.

אין לי בעיה גם להתבייש וגם להישאר שייך. ויותר מזה לעשות מאמץ להבהיר לאנשים כאלה שהדעות שלהם מבישות, בזויות, ושלמעשים שלהם אין מקום.

וכנראה יותר חשוב מזה, מכיוון שהיסוד והמקור למעשים שלהם הוא הדת היהודית, או לפחות הוריאציה הקיצונית, הגזענית והלאומנית שלה, אז גם לעשות מאמץ להבהיר, שלדת היהודית, ולדתות בכלל, אין יותר מקום בחברה האנושית.
ישן 19-08-2014, 23:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

היא היתה קיימת לפנייך, ותהיה קיימת אחרייך..
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "זה לא שהוא קול יחיד... לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
שלדת היהודית, ולדתות בכלל, אין יותר מקום בחברה האנושית.

אתה חושב שאתה נמנה על החברה האנושית. טעות בידך. אתה הכל חוץ מחברה אנושית.

אני כבר מרגיש כמו ויניל שרוט.. אחוזר שוב - אתה ודומייך אמנם גדלו ונמצאים בתוכנו וזו גם בעיה קשה, אבל ההיסטוריה מוכיחה שעל אף כל הניסיונות, היהדות שרדה ניסיונות חיסול מבחוץ והקיאה מקרבה את הבוגדים מבפנים.

הסיסמאות הנבובות שלך לא מחזיקות מים.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 19-08-2014 בשעה 23:45.
ישן 20-08-2014, 00:19
צלמית המשתמש של רועי AZ

אז דרוש עוד סבב..
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "וההיסטוריה גם מוכיחה כי קנאים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
וההיסטוריה גם מוכיחה כי קנאים יהודים פנאטים ואלימים הביאו לחורבן.

יהודים קנאים רק אם גורמים להם להיות כאלה. לצערי היחס היום לדתי הוא כאל אויב.

אם בא אחד כמו זה שהגבתי לו, ואני אמנע משלל תיאורים.. וטוען שליהדות אין מקום בחברה האנושית, שעה שהייעוד שלה היא אור לאותה "חברה אנושית", לא רק אור, היא מייצגת מה שחברה אנושית אמורה להיות ושהוא ודומיו האנטיתזה שלה. אז כן, אנחנו נהיה לוחמניים יותר. הגיע הזמן.

ישיעיהו לייבוביץ חזה את זה, אני חושב שלא ירחק היום והנבואה חרב איש באחיו תהיה - תתקיים, כנראה בתוכננו ולא אנחנו נהיה אלה הראשונים שנוציא אותה מהנדן.

ישן 20-08-2014, 13:32
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. אני חושב שאתה מבלבל ביני..."

ציטוט:
1. אני חושב שאתה מבלבל ביני לבין יוני...

טוב, אתה לפחות בלבל גבוה יותר...

2. בוודאי שהיהדות הייתה קיימת לפני, ותישאר קיימת גם אחרי, אפילו בארון הספרים שלי... אני רק מקווה, לטובת העם היהודי והחברה האנושית, שאחראי יקחו אותה קצת פחות ברצינות. אני מאוד בספק שלי תהיה איזושהי השפעה ניכרת בזה, אבל עם הזמן אנשים מתפקחים...

לצערי מתפכחים הם אלו שבאים מתוכה. הם לא מבינים שניסיונות העבר להתכחש לה ולהיות יותר "אוניברסליים" ו"פלורליסטים" עלו לבניה בדם רב...וזו עובדה שאתה ממש מתקשה לסתור. עובדה ככל שהיינו יותר קרובים ויותר תורמים לחברה שהיינו בה, כך סבלנו.

בני הדתות האחרות מקנאים/ מעריצים אותה, כי הם יודעים את האמת.

3. ברור לך שלפחות פה בפורום, אתה המייצג המרכזי של מה שחולה ומזיק ביהדות ובדתות בכלל? רגשי העליונות הריקים, הקסנופוביה, ותאבת המוות... זה... קצת איכסוש...

כבר אמרתי לך את זה - רגשי העליונות הללו, הם מעבר למה שההבנה שלך מכילה. הבנה צרה ורדודה, של עולם חומרי שבו בעל המאה הוא בעל הדעה. חיים ללא מסגרת וללא גבולות. עדיין לא הצלחת להסביר, איך כעם שחלקו באוכלוסיה העולמית הוא פרומיל, הוא מטביע את חותמו בצורה מעוררת כבוד (וקנאה ושנאה)..גם חומרית, אבל בעיקר רוחנית. נסה רגע להתעלות מעבר לגובה שיח הקנאביס.. ותבין שהדברים עמוקים ומושרשים יותר.

לאחר מכן תבין, שמה שאתה מפרש כקסנופוביה זה בסה"כ תוצר של הרצון לשמור על הזהות והגנה עצמית בסיסית.

ישן 20-08-2014, 12:56

ובשינויים קלים...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ובשינויים קלים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
וכנראה יותר חשוב מזה, מכיוון שהיסוד והמקור למעשים שלהם הוא בריטני ספירס, או לפחות הוריאציה הקיצונית, הגזענית והלאומנית שלה, אז גם לעשות מאמץ להבהיר, שלבריטני ספירס אין יותר מקום בחברה האנושית.

במילים אחרות: הנייר סופג הכל...

אם אתה חושב שהמשפט שכתבת אתה נכון, אז בוודאי שגם לציונות אין מקום.

אני חושב שאין שום קשר בין ארגון להב"ה, העומדים בראשו, והמעשים שלהם, לציונות. ציונות היא השאיפה להגדרה לאומית לעם היהודי, מתוך האפוי ההיסטורי, התרבותי, החברתי, וההשכלתי הייחודי שלו, והשאיפה לקיים מדינת לאום עצמאית לעם היהודי. באותה מידה שלאנגליה, אירלנד, סקוטלנד, הודו, סין, רוסיה, תאילנד, קוריאה, צרפת, גרמניה, פולין, יוון, איטליה, ומרוקו, יש שאיפה לקיים מדינות לאום עצמאיות.

כמובן שאפשר לגלוש מלאומיות ללאומניות, פאשיזם, וגזענות, אבל אני לא חושב שזה טוב ללחץ הדם...
ישן 20-08-2014, 14:02

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "כלומר אם זה אידאולוגיה שאתה..."

"להשמיד" זאת מילה מאוד קשה... אני בשום פנים ואופן לא בעד להשמיד... אני בעד לבלוע את הדת בתוך החילוניות. אני בעד להחליף את ערכי הדת בערכים אוניברסליים, הומניים וליברליים.

והשוליים הקיצוניים, או "הפסיכים", כפי שאתה קורא להם מעצבנים אותי בכל מקרה...

אני מודד אידיאולוגיות או תפיסות עולם, לפי שלוש נקודות: מה עומד מאחוריהם, מה המהות שלהן, ולאיזה תוצאות הן מובילות.

תסלח לי שאני לא מתעמק , עשינו את זה ב287 אשכולות בערך...

הדת היהודית, ככל הדתות עומדים מאחוריה שלושה דברים:
1. סכיזופרניה, כלומר הזיות, ומחשבות שווא.
2. שקרים.
3. שאיפה לבנות מנגנון לשליטה חברתית

המהות שלה מתחלקת לכמה תחומים, שנעים מחביבים, ומשעשעים, ועד פאגניים ומגוכחים. מה שרלוונטי לאשכול זה תפיסה גזענית, פרמיטיבית וחשוכה, שמרעילה חלק מהיהודים הדתיים, ומצדיקה בינהם תופעות כמו ארגון להב"ה בין השאר, אבל גם דברים הרבה יותר קשים. ואני לא רוצה להכנס לבטחון הריק בכל מיני הבטחות אלוהיות...

התוצאות? ובכן ארגון להב"ה, נבערות, פרמיטיביות, פגיעה בהתפתחות המדעית, התרבותית, והחברתית של העם היהודי, פגיעה באחדות העם, חרדים שמרבים להתגייס לצבא, וסתם בזבוז של זמן לריק.

הציונות לעומת זאת מבוססת על דברים מציאותיים:
1. קשר שבטי
2.
ציטוט:
ציונות היא השאיפה להגדרה לאומית לעם היהודי, מתוך האפוי ההיסטורי, התרבותי, החברתי, וההשכלתי הייחודי שלו, והשאיפה לקיים מדינת לאום עצמאית לעם היהודי.

המהות היא, כרגע לפחות, הקמה של מדינה יהודית ודמוקרטית, כשלא כל כך ברור איפה הגבול בין ההגדרות.

והתוצאה, לפחות בנתיים, היא שב66 שנה + התקופה לפני, הקמנו מדינה מערבית מתקדמת, דמוקרטית, ליבראלית, פלוראליסטית, ובמקום דיי טוב בכל הרשימות של מדדי פיתוח אנושי\ מדדים כלכליים...

ההשוואה?
היהדות, לפחות כדת מאורגנת, מבוססת על סכיזופרניה, ושקרים, וצורכים חברתיים מלפני 3500 שנה, ומביאה בעיקר נזק לעולם. הציונות מבוססת על הרצון של השבט היהודי להגדיר את עצמו, ובסה"כ סבבה בתוצאות (מגורשי 48 יחלקו)...

מסקנות?
הראשונה צריכה להיספג ולדעוך בתוך החברה החילונית, עד שתעלם. על השנייה צריך לשמור ולהרחיק אותה ממקום של לאומנות, גזענות, ופאשיזם...

ושלא יהיה לך ספק, יגיע מתישהו גם השלב, שלציונות וליהדות כקיום לאומי לא יהיה צידוק, אבל אני בספק אם ניניי נינינו יזכו לחזות בזה...
ישן 20-08-2014, 14:15
צלמית המשתמש של רועי AZ

כמה חלאתיות נדרשת מאדם כדי לכתוב את השורות הללו..
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב ""להשמיד" זאת מילה מאוד קשה......"

ציטוט:
"להשמיד" זאת מילה מאוד קשה... אני בשום פנים ואופן לא בעד להשמיד... אני בעד לבלוע את הדת בתוך החילוניות. אני בעד להחליף את ערכי הדת בערכים אוניברסליים, הומניים וליברליים.

והשוליים הקיצוניים, או "הפסיכים", כפי שאתה קורא להם מעצבנים אותי בכל מקרה...

אני מודד אידיאולוגיות או תפיסות עולם, לפי שלוש נקודות: מה עומד מאחוריהם, מה המהות שלהן, ולאיזה תוצאות הן מובילות.

תסלח לי שאני לא מתעמק , עשינו את זה ב287 אשכולות בערך...

הדת היהודית, ככל הדתות עומדים מאחוריה שלושה דברים:
1. סכיזופרניה, כלומר הזיות, ומחשבות שווא.
2. שקרים.
3. שאיפה לבנות מנגנון לשליטה חברתית

המהות שלה מתחלקת לכמה תחומים, שנעים מחביבים, ומשעשעים, ועד פאגניים ומגוכחים. מה שרלוונטי לאשכול זה תפיסה גזענית, פרמיטיבית וחשוכה, שמרעילה חלק מהיהודים הדתיים, ומצדיקה בינהם תופעות כמו ארגון להב"ה בין השאר, אבל גם דברים הרבה יותר קשים. ואני לא רוצה להכנס לבטחון הריק בכל מיני הבטחות אלוהיות...

התוצאות? ובכן ארגון להב"ה, נבערות, פרמיטיביות, פגיעה בהתפתחות המדעית, התרבותית, והחברתית של העם היהודי, פגיעה באחדות העם, חרדים שמרבים להתגייס לצבא, וסתם בזבוז של זמן לריק.

הציונות לעומת זאת מבוססת על דברים מציאותיים:
1. קשר שבטי
2.

המהות היא, כרגע לפחות, הקמה של מדינה יהודית ודמוקרטית, כשלא כל כך ברור איפה הגבול בין ההגדרות.

והתוצאה, לפחות בנתיים, היא שב66 שנה + התקופה לפני, הקמנו מדינה מערבית מתקדמת, דמוקרטית, ליבראלית, פלוראליסטית, ובמקום דיי טוב בכל הרשימות של מדדי פיתוח אנושי\ מדדים כלכליים...

ההשוואה?
היהדות, לפחות כדת מאורגנת, מבוססת על סכיזופרניה, ושקרים, וצורכים חברתיים מלפני 3500 שנה, ומביאה בעיקר נזק לעולם. הציונות מבוססת על הרצון של השבט היהודי להגדיר את עצמו, ובסה"כ סבבה בתוצאות (מגורשי 48 יחלקו)...

מסקנות?
הראשונה צריכה להיספג ולדעוך בתוך החברה החילונית, עד שתעלם. על השנייה צריך לשמור ולהרחיק אותה ממקום של לאומנות, גזענות, ופאשיזם...

ושלא יהיה לך ספק, יגיע מתישהו גם השלב, שלציונות וליהדות כקיום לאומי לא יהיה צידוק, אבל אני בספק אם ניניי נינינו יזכו לחזות בזה...

ממש סחטת את עצמך עד אפיסת כוחות... אתה בחיים עדיין? תן איזה סימן אני ממש מודאג

ישן 20-08-2014, 14:22
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל העיקר שאנחנו מפציצים את הפלסטינים.. האויבים האמיתיים הם בתוכנו
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "תתפלא, האמת באה לי ממש..."

מה ההבדל רעיונית בינך לבין מוחמד דף???

אני רק מקווה מעומק ליבי, שלא תזכה להביא ילדים ונכדים ונינים לעולם..

האומה היהודית צריכה להשאר טהורה ונקיה...

לַמִּינִים וְלַמַּלְשִׁינִים אַל תְּהִי תִקְוָה, וְכָל הַזֵּדִים כְּרֶגַע יֹאבֵדוּ, וְכָל אוֹיְבֶיךָ וְכָל שׂוֹנְאֶיךָ מְהֵרָה יִכַּרֵתוּ, וּמַלְכוּת הָרִשְׁעָה , מְהֵרָה תְעַקֵּר וּתְשַׁבֵּר, וּתְכַלֵּם וְתַכְנִיעֵם, בִּמְהֵרָה בְיָמֵינוּ. בָּרוּךְ אַתָּה ה', שׁוֹבֵר אוֹיְבִים וּמַכְנִיעַ זֵדִים..

אני מתפלל את זה כל יום על כמוך.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 20-08-2014 בשעה 14:30.
ישן 20-08-2014, 14:37

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "העיקר שאנחנו מפציצים את הפלסטינים.. האויבים האמיתיים הם בתוכנו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
העיקר שאנחנו מפציצים את הפלסטינים.. האויבים האמיתיים הם בתוכנו
מה ההבדל רעיונית בינך לבין מוחמד דף???

אני רק מקווה מעומק ליבי, שלא תזכה להביא ילדים ונכדים ונינים לעולם..

האומה היהודית צריכה להשאר טהורה ונקיה...

לַמִּינִים וְלַמַּלְשִׁינִים אַל תְּהִי תִקְוָה, וְכָל הַזֵּדִים כְּרֶגַע יֹאבֵדוּ, וְכָל אוֹיְבֶיךָ וְכָל שׂוֹנְאֶיךָ מְהֵרָה יִכַּרֵתוּ, וּמַלְכוּת הָרִשְׁעָה , מְהֵרָה תְעַקֵּר וּתְשַׁבֵּר, וּתְכַלֵּם וְתַכְנִיעֵם, בִּמְהֵרָה בְיָמֵינוּ. בָּרוּךְ אַתָּה ה', שׁוֹבֵר אוֹיְבִים וּמַכְנִיעַ זֵדִים..

אני מתפלל את זה כל יום על כמוך.

ציטוט:
עדיין לא הצלחת להסביר, איך כעם שחלקו באוכלוסיה העולמית הוא פרומיל, הוא מטביע את חותמו בצורה מעוררת כבוד (וקנאה ושנאה)..גם חומרית, אבל בעיקר רוחנית.

ממממ.... כן...
ישן 20-08-2014, 19:15
צלמית המשתמש של רועי AZ

בחייאת.. ואני ראיתי פה מתקפה כוללת, על כל מי שנושא את הטייטל
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "למעשה, מי שדומה יותר למוחמד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
למעשה, מי שדומה יותר למוחמד דף הוא הקיצוני הדתי היהודי, לא האתאיסט הליברל (למרות שהוא רק חצי ליברל אבל זה לא הנושא שלנו).

יהודי.. משנה סדורה מאוד.

אני מניח שבתור פסיכוקפיטליסט, שרואה באדם הפשוט אמצעי מכני ותו לא, זה לא מזיז לך הטינוף שנכתב לעיל.

ישן 20-08-2014, 20:00

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "בחייאת.. ואני ראיתי פה מתקפה כוללת, על כל מי שנושא את הטייטל"

יש לי שלוש שאלות אליך רועי:

1. אם מחר יהוה יכה בי ואמות, האם תצהל ותחגוג את מותי כפי שאתה חוגג את מותם של ילדים וטף חפים מפשע שנהרגים בעזה? והאם היית חוגג גם את מותם ההיפותטי של ילדיי ההיפוטתיים?

2. האם בשם הדת החשוכה, הפאגנית, והפרמיטיבית, שלך, ותפיסת העולם האפלה והפאשיסטית שלך תהיה מוכן להנפיק לעצמך באפסנאות חגורת נפץ, ולבצע מעשה אמיתי של לחימה והקרבה, ולרצוח אותי במו ידיך?

3. אני באמת מבין את הצורך שלך למצוא משמעות באמונה הדתית שלך. הצורך הזה הוא חולשה כלל אנושית שכל אחד מתמודד איתה בדרכו. אבל האם זה לא נראה לך חולני והזוי שאתה יוצא נגדי בקריאות קרב, מקלל אותי, ומאחל לי כל מיני רעות בשם הדברים שאתה מספר לעצמך בשביל להתחמק מהריקנות שהיא הקיום האנושי? ואולי אם אתה מוכן לתקוף אותי כך בשם הדת שלך, האין זה מצדיק את קיצה?
ישן 20-08-2014, 20:25
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה אתה שפתחת במתקפה שלוחת רסן נוסח ה"דר שטירמר" במעלה האשכול....
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "יש לי שלוש שאלות אליך רועי:..."

ציטוט:

כחלק מהטרנד החדש לשנוא חרדים וחובשי כיפות באשר הם, וזלזול בלתי פוסe בם.

אני לא אופתע אם לקחת דבר קיים מהעיתון והוספת ושינית פה ושם.

יש לי שלוש שאלות אליך רועי:

1. אם מחר יהוה יכה בי ואמות, האם תצהל ותחגוג את מותי כפי שאתה חוגג את מותם של ילדים וטף חפים מפשע שנהרגים בעזה? והאם היית חוגג גם את מותם ההיפותטי של ילדיי ההיפוטתיים?

א. היהדות מורה את מאמיניה להתפלל בעבור כל יהודי שאינו שומר מצוות, שיחזור בתשובה.

ב. אותה יהדות בדיוק, מתירה למאמיניה לשנוא את אלו ששונאים אותה ואת מאמיניה והחוטאים ואף מרשה להרים יד על החוטא כדי שישוב בתשובה. ומורה גם - "באבוד רשעים - רינה".

ג. אני אינני חוגג את מותם של ילדים חפים מפשע, אני סה"כ מבטא את העדפתי הבסיסית להגן על עצמי בכל מחיר.

2. האם בשם הדת החשוכה, הפאגנית, והפרמיטיבית, שלך, ותפיסת העולם האפלה והפאשיסטית שלך תהיה מוכן להנפיק לעצמך באפסנאות חגורת נפץ, ולבצע מעשה אמיתי של לחימה והקרבה, ולרצוח אותי במו ידיך?

חבל עלי... לבזבז את חיי על אספסוף, לא זה מה שהתורה מצווה. אני מעדיף להקריב את חיי, כדי להציל ילדים יהודים שסובלים ואתה נהנה מכך מאוד. וכן אני מאמין בהחלט, שיש מי שיבוא איתך חשבון, על כל פרצי השנאה התהומיים שלך, כלפי יהודים ויהדות.

3. אני באמת מבין את הצורך שלך למצוא משמעות באמונה הדתית שלך. הצורך הזה הוא חולשה כלל אנושית שכל אחד מתמודד איתה בדרכו. אבל האם זה לא נראה לך חולני והזוי שאתה יוצא נגדי בקריאות קרב, מקלל אותי, ומאחל לי כל מיני רעות בשם הדברים שאתה מספר לעצמך בשביל להתחמק מהריקנות שהיא הקיום האנושי? ואולי אם אתה מוכן לתקוף אותי כך בשם הדת שלך, האין זה מצדיק את קיצה?

אני רואה בך, על בסיס מה שכתבת למעלה, ממשיך של צוררי ישראל וככזה, מגיע לך את כל הרע שבעולם. לי יש את היהדות, לך יש את החזירות והסמים... אתה לא תצליח להביא שום דבר לקיצו למעט את חייך העלובים וחסרי המשמעות ורצוי מה שיותר מהר.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 20-08-2014 בשעה 20:29.
ישן 20-08-2014, 21:37
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה לא שונא אף אחד ולא את היהודים..
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני לא שונא אף אחד, ותאמין..."

ציטוט:
אני לא שונא אף אחד, ותאמין לי שדברי מקוריים, אם לא ברעיונות (כפי שקהלת אמר) אז לפחות בניסוח...

כל שנותר לי הוא לאחל לך, שילדך לכשיולדו, אחיינך, כל ילדי משפחתך, וכל ילדיהם שלהם, יקיאו מתוכם, ויוקיעו מקרבם את האליל יהוה, כמו גם את התורה וההלכה היהודית, וישאירו אותם במקומם הראוי, הלא הוא ארון הספרים במדף ההיסטוריה היהודית.

אתה רק כותב מניפסט בסגנון חמאסי/דר שטרימרי (אל תמחק את המיותר) נגדם.. אולי במילים שלך, אבל אותו רעיון ואותה שיטתיות.

אז אתה מדבר על פנאטיות?

אני פנאט דתי? כל מה שכתבתי בפורום אי פעם, בנוגע לתוכן יהודי - ממש לא קשור רק למחב"ת כזה או אחר, או כת השאלים או הפלג הירושלמי..מאמין בתוכן הזה (או ברובו המוחץ לפחות) כל מי שחובש כיפה, כולל אלה שחברים באותה מפלגה של יאיר לפיד, אבל רק מדברים בשקט ואלגנטיות, או כאלה שתומכים בלגליזציה לסמים ובהומואים.

אלא שיש מי שבוחר לשקר לעצמו (כל מיני פסאודו נאורים פאתטיים) וישכנע את עצמו ואת סובביו דברים אחרים... זה כבר לא בשליטתי.

אבל בתכלס, בעיקרי האמונה היהודית, מאמינים כל חובשי הכיפה למעט רפרומים או נאורים מטעם אחותם.

אני שוב מצטער בפניי הוד רוממותו, ההומניסט הדגול, שאני בוחר בצד שלי ולא של האויב שלי. יכול הייתי להיות די כמוך, אילו היה בוחר האויב שלי לאהוב את עצמו יותר משהוא שונא אותי. לצערי, הנתון המאוד קודר הזה, לא משנה אצלך ולא מפריע לך להמשיך ולהפיץ שקרים צרופים.

תפסיק לשנוא יהודים, והם יאהבו אותך!

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 20-08-2014 בשעה 21:40.
ישן 20-08-2014, 23:02
צלמית המשתמש של רועי AZ

גם פרופסור אומן קוקו?!
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "ובריאות נפשית אני מאחל לך גם..."

ציטוט:
ובריאות נפשית אני מאחל לך גם בריאות נפשית...

לא ברור לי למה החלטת שאני שמאלני אוהב ערבים. אני לא. פוליטית כנראה שהייתי מצביע לבנט אם הוא לא היה דתי- כלומר קוקו...

אתה מבין, אני רוצה שהעם היהודי יחיה, ויחיה טוב, ושהדת היהודית תיכחד. גם וגם...

מה עוד פעם אתה מפזר פה את הקצף שיוצא לך מהפה מהזעם אחרי שהבנת שדפקו אותך עם החומר?!?

העם היהודי לא יחיה שניה בלי היהדות. לעם היהודי אין זכות קיום בלעדיה ואני מקווה שתיווכח. זה יותר חזק מעובדת היותם של אפרואמריקאים בעלי גוון עור
עור שחור!!

ישן 21-08-2014, 00:23

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "גם פרופסור אומן קוקו?!"

1. פרופסור אומן הוא אולי אדם מאוד חכם, אבל בהחלט לא לגמרי שפוי, כמו גם כל אדם שמנהל את חייו לפי דת כזאת או אחרת.

2. יש מספיק עמים שמנהלים קיום לאומי בלי צורך מיוחד בדת, יפן, סין, אנגליה (והכנסיה האנגלוקאנית זה חרטא). ואם לעם היהודי אין קיום כעם בלי אוסף ההבלים שהוא הדת היהודית אז אין לו זכות קיום.

3. בוא נגיד שאם ערביי ישראל והפלסטינים היו קנדים, השכנים שלנו היו שוויצרים, ולא הייתה יותר אנטישמיות בעולם, אז הייתי גם אנטי ציוני, ולגמרי בעד להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה תוך ביטול מוחלט של אופייה היהודי ברמת המדינה. זה לא אומר שהייתי נגד שימור של איזושהיא זהות לאומית ברמה הפרטית או הקהילתית, אבל לא מעבר לזה.
ישן 21-08-2014, 07:35
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. פרופסור אומן הוא אולי אדם..."

ציטוט:
1. פרופסור אומן הוא אולי אדם מאוד חכם, אבל בהחלט לא לגמרי שפוי, כמו גם כל אדם שמנהל את חייו לפי דת כזאת או אחרת.

יפה, יש לך סימוכין/תימוכין לקביעה הזו, או שזה כבר כדורים מורעלים שקיבלת..?

2. יש מספיק עמים שמנהלים קיום לאומי בלי צורך מיוחד בדת, יפן, סין, אנגליה (והכנסיה האנגלוקאנית זה חרטא). ואם לעם היהודי אין קיום כעם בלי אוסף ההבלים שהוא הדת היהודית אז אין לו זכות קיום.

"אני רק אחד הקוראים של התנ"ך, ספר שאני רואה בו גילוי הגניוס המקורי של עמנו, ואשר עיצב קדמות האומה הישראלית יותר משעשה זאת איזה ספר שהוא בעולם לגבי עם אחר." דוד בן גוריון

"ספר הספרים נתן לאנושות כולה את בסיסה הנורמטיבי – את היסוד המונותיאיסטי, את רעיון הצדק והשלום, את קדושת האדם שנברא בצלם ושמעשה בריאתו מקנה לו מעמד מיוחד." אמנון רובינשטיין

"מיום שבא ספר זה לעולם הוא מתייצב בכל דור ודור, ואין לך דור שאינו מתווכח עמו, ואין לך דור שאינו מתיישב עמו." - מרטין בובר.

שכנע גם את הקוריאנים שמדובר בהבלים. הם משוכנעים שזה הבסיס לחכמה של היהודים. רק אתה לא.

3. בוא נגיד שאם ערביי ישראל והפלסטינים היו קנדים, השכנים שלנו היו שוויצרים, ולא הייתה יותר אנטישמיות בעולם, אז הייתי גם אנטי ציוני, ולגמרי בעד להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה תוך ביטול מוחלט של אופייה היהודי ברמת המדינה. זה לא אומר שהייתי נגד שימור של איזושהיא זהות לאומית ברמה הפרטית או הקהילתית, אבל לא מעבר לזה.

אני רואה פה ערימת תסכול רצינית. שנית רק לתסכול של בתולה בת 47. אז לטובתך, תרים את הראש מעבר לגובה השיח. תלמד קצת תורה ולא מה שמלמדים אותך ותתייחס לטיעונים בצורה קצת יותר רצינית.

ישן 21-08-2014, 10:24
צלמית המשתמש של רועי AZ

אז אחרי שנרגעתי (ואחרי שיחה עם הרב שלי), ולמרות שאתה מ-מ-ש הגזמת...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "העיקר שאנחנו מפציצים את הפלסטינים.. האויבים האמיתיים הם בתוכנו"

אני בוחר להתנצל ולבקש סליחה על ה"איחולים הלבביים" והמיותרים מאוד שכתבתי בשעת כעס.

ואולי כדאי לברך אותך הפוך.. שכן תצליח, ושהם יזכו להגיע אל האמת.

אבל בכל אופן - סליחה מעומק הלב..

ישן 21-08-2014, 17:38

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אז אחרי שנרגעתי (ואחרי שיחה עם הרב שלי), ולמרות שאתה מ-מ-ש הגזמת..."

רועי ההתנצלות והדברים שלך שקולים בערכם...
ובכלל התנצלויות הן משהו מאוד זול, מן הפה אל החוץ....

בוא אני אסביר לך מה בעצם עשית פה...

אני גם אם לא לגמרי אתאיסט, דיי מתנגד לדת מאורגנת, אבל הטיעונים שלי הם בעיקר רציונאליים, או מבוססים על הדעות והעמדות הסובייקטיביות והמתנשאות משהו שלי. אין לי באמת סיכוי לשכנע אדם מאמין, בוודאי שלא דרך הפורום. דברי או שיעברו מעליו, או שיתקלו בבסיס פילוסופי לא פחות אייתן...

במתקפה שלך, באיחולים, ובקללות, בעצם הדגמת חלק מרכזי בטענות שלי נגד הדת בצורה הרבה יותר חזקה ובוטה מכל דבר שאני הייתי מצליח לקשקש. תודה לך.
ישן 21-08-2014, 17:54
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני עדיין חושב שדברייך הם שטנה צרופה..
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "רועי ההתנצלות והדברים שלך..."

ציטוט:
רועי ההתנצלות והדברים שלך שקולים בערכם...
ובכלל התנצלויות הן משהו מאוד זול, מן הפה אל החוץ....

בוא אני אסביר לך מה בעצם עשית פה...

אני גם אם לא לגמרי אתאיסט, דיי מתנגד לדת מאורגנת, אבל הטיעונים שלי הם בעיקר רציונאליים, או מבוססים על הדעות והעמדות הסובייקטיביות והמתנשאות משהו שלי. אין לי באמת סיכוי לשכנע אדם מאמין, בוודאי שלא דרך הפורום. דברי או שיעברו מעליו, או שיתקלו בבסיס פילוסופי לא פחות אייתן...

במתקפה שלך, באיחולים, ובקללות, בעצם הדגמת חלק מרכזי בטענות שלי נגד הדת בצורה הרבה יותר חזקה ובוטה מכל דבר שאני הייתי מצליח לקשקש. תודה לך.

אין קשר בין רציונאל לבין מה שכתבת, בטח כשאתה יודע שהיהדות היא 180 מעלות ממה שאתה כותב - אלא אם כן אתה צריך ששוב אביא לך כמה ציוויים. ואני כבר לא מדבר על ביזיונם של קורבנות השואה שמתו רק בגלל יהדותם, בכותבך שהיהדות מביאה נזק לעולם..?

אז תבין על מה ולמה רתחתי... בחרתי להתחרט למרות הדברים הקשים הללו...

ישן 22-08-2014, 00:09
  83גבי 83גבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.14
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אם עוד לא הבנת, אני אחזור..."

ציטוט:
אם עוד לא הבנת, אני אחזור בפעם ה2654 והאחרונה.

הדת היהודית מזיקה בראש ובראשונה, לך אישית, לעם היהודי בכללותו, ולאנושות באשר היא.

כנ"ל שאר הדתות בעולם.

שלום לכם, אני חדש בפורום, אך עקבתי אחר שיחתכם והייתי חייב להוסיף כמה מלים.
לפי דעתי, הדת היהודית נוסדה (לא ע"י אל) על מנת להקים עם מסויים שיחדיר חוק וסדר לעמים אחרים שבהם הוא יתגורר. העם היהודי נוצר על מנת להתפשט בעולם ולהוות השראה לעמים הזרים בכדי למנוע תוהו ובוהו חברתי - בין אם כל העניין הוא מקרי לחלוטין או מחושב ע"י ישות חיצונית מעולם אחר - הדת, בעולם העתיק לפחות, הייתה תחליף מצויין וגאוני למערכת חוק ומשפט ומשטרה - כי הפחד מעונש ומן הלא נודע גורם להפחתת פשעים ואלימות. בזכות הדת יש סדר - ולמה אני מתכוון? מדוע יש רק 7 ימים בשבוע? מדוע ישנו לפחות יום אחד המוקדש למנוחה בכל העמים האתאיסטיים אפילו? הלא מן הדת? אבל אין יתרונות ללא חסרונות ואני מודע היטב לאפליות הקשות בדת שגורמות ליהודי לחשוב כנאצי...אינני משווה בין יהודית לנאצים אך רבים מדי לא קולטים שחשיבתם שגויה ופסולה. אני מתגורר בניו יורק, והיהודים פה מחוברים אל דתם באופן חזק ביותר, שכן ללא הדת הם מרגישים "אבודים" וחסרי זהות... הנקודה שלי היא שהדת היהודית סייעה לעולם, אך יצרה גם בורות בקרב מאמיניה - בעולם כמו שלנו, אין סיכוי שקיים אלוהים, או אלוקים או יהוה (איך שתרצו). ואם אכן קיים האלוהים היהודי, אתפלא מאד מדוע יש צורך להקים יקום שלם אך ורק בשביל לקבוע למי תהיה זכות להגיע לעולם הבא...אין "הוא" יכול לדעת מראש מי אכן יעבור את המבחן? למה לברוא עולם שבו גם אנשים אחרים ("גויים") ובעלי חיים סובלים מעוני, רעבת מחלות ומלחמות?
ישן 22-08-2014, 15:20
צלמית המשתמש של רועי AZ

שלום גם לך וברוך הבא..
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי 83גבי שמתחילה ב "[QUOTE=hellfrost]אם עוד לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 83גבי
שלום לכם, אני חדש בפורום, אך עקבתי אחר שיחתכם והייתי חייב להוסיף כמה מלים.
לפי דעתי, הדת היהודית נוסדה (לא ע"י אל) על מנת להקים עם מסויים שיחדיר חוק וסדר לעמים אחרים שבהם הוא יתגורר. העם היהודי נוצר על מנת להתפשט בעולם ולהוות השראה לעמים הזרים בכדי למנוע תוהו ובוהו חברתי

במילים אחרות כתבת את כוונתו ורצונו של בורא עולם......

בין אם כל העניין הוא מקרי לחלוטין או מחושב ע"י ישות חיצונית מעולם אחר - הדת, בעולם העתיק לפחות, הייתה תחליף מצויין וגאוני למערכת חוק ומשפט ומשטרה - כי הפחד מעונש ומן הלא נודע גורם להפחתת פשעים ואלימות.

הדת היהודית איננה תחליף למשפט. הדת היהודית ד-ו-ר-ש-ת שיהיה משפט ומשפט צדק! תציץ קצת בחלק "חושן משפט" ב"שולחן ערוך" ותבין. לא לחינם מכירה מערת המשפט בישראל במעמד המשפט העברי.

בזכות הדת יש סדר - ולמה אני מתכוון? מדוע יש רק 7 ימים בשבוע? מדוע ישנו לפחות יום אחד המוקדש למנוחה בכל העמים האתאיסטיים אפילו? הלא מן הדת?

לא יודע. מה שאני כן יודע, תהליך הבריאה אירע ששה ימים וביום השביעי הבורא סיים את מלאכתו ו"שבת וינפש" ומכאן גם קידש אותו!! וזה המקור ליום המנוחה הנדרש בשבוע!!

הבעיה בקרב בני אדם , שיש לדבר הזה ניחוח של סוציאליזם והתחשבות באחר ובנחות וכן מה פתאום שמישהו יגביל אותי ויגיד לי מה לעשות...? אנשים לא מסתכלים על המישור הרוחני של העניין, של המנוחה והרגיעה הנפשית והפיזית מהבלי העולם הזה ומהמרדף אחר החומר.

אבל אין יתרונות ללא חסרונות ואני מודע היטב לאפליות הקשות בדת שגורמות ליהודי לחשוב כנאצי...אינני משווה בין יהודית לנאצים אך רבים מדי לא קולטים שחשיבתם שגויה ופסולה.

כדי להשיג את מה שאתה בעצמך כתבת לעיל, או במילים פשוטות יותר - אור לגויים - צריך להיבדל מהם ולא להתערבב איתם יותר מדי, למעט רק במה שאפשר (וגדרו לך את זה במדויק.)

אם אתה יחודי, אתה מעוניין לשמור על ייחודיות זו ככל שהיא עולה, וקל וחומר כשהיא מחייבת, כפי שציינת בעצמך, אז אתה חייב לשמור על עצמך בכל דרך. אחרת אין ערך לכל. לכן, רק נאלחים בורים ונבערים מדעת, יכולים לחשוב שאם אני מקדש את עצמי (יותר נכון קידשו אותי) אז זו חשיבה נאצית.

רק מתועב, חסר גבולות, רודף אחרי החומר ומשעבד את חייו העלובים לכלום ושום דבר ואף פעם לא מרוצה יכול להתייחס לחשיבה היהודית כנאצית....

אני מתגורר בניו יורק, והיהודים פה מחוברים אל דתם באופן חזק ביותר, שכן ללא הדת הם מרגישים "אבודים" וחסרי זהות... הנקודה שלי היא שהדת היהודית סייעה לעולם, אך יצרה גם בורות בקרב מאמיניה - בעולם כמו שלנו, אין סיכוי שקיים אלוהים, או אלוקים או יהוה (איך שתרצו).

אז לא הבנתי, לשיטתך ליהדות, כמו לכל דבר אחר בעולם וגם לעולם עצמו יש מטרה וחשיבה מעמיקה מאחוריה... אז אין מי שמנצח על כל זה. האם לכל מה שכתבת, אתה מייחס מקריות בלבד?

ואם אכן קיים האלוהים היהודי, אתפלא מאד מדוע יש צורך להקים יקום שלם אך ורק בשביל לקבוע למי תהיה זכות להגיע לעולם הבא...אין "הוא" יכול לדעת מראש מי אכן יעבור את המבחן? למה לברוא עולם שבו גם אנשים אחרים ("גויים") ובעלי חיים סובלים מעוני, רעבת מחלות ומלחמות?

כשתגיע לעולם האמת, לחלק הנכון שייעדו לך בו, תדע את התשובות לכל. כרגע אתה צריך להסתפק בלדעת למה חלקית ויותר חשוב - באיך.

שבת שלום!

ישן 22-08-2014, 20:34
  83גבי 83גבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.14
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "שלום גם לך וברוך הבא.."

קשה לי לדבר עם אנשים דתיים, כמו שלדתיים קשה לדבר עם אתאיסטים. כל קבוצה תגן בתוקף על נכונות דבריה. אך עדיין אני מתעקש לשאול אותך,רועי היקר,מדוע אתה כ"כ בטוח שמחכה לך עולם עליון כלשהו לאחר מותך, ושעולמינו בכדור הארץ הוא הבל הבלים? גם הפרעונים במצרים וגם הסינים האמינו בחיים שלאחר המוות, ושום אל לא נגלה אליהם ואמר להם זאת... אני יודע גם שיש שבטים ביערות האמזון בדרום אמריקה שגם כן מאמינים בעולם הרוחות אשר בו חיים אלו שנפטרו... מה זה אומר? שטבע האדם הוא לרצות להאמין בכך, אולי? בדיוק כשם שכל בני האדם מכל ארצות תבל פיתחו את החץ וקשת ככלי נשק (בלי לראות אפילו אצל עמים אחרים כמקור השראה לפיתוחו!) כך גם הרצון להאמין שיש משהו גדול יותר מהחיים. ולגבי תפקיד העם היהודי כ"אור לגויים" - אני מסכים איתך שזה נכון, אך אני נוטה יותר להאמין שאולי היה זה רצונה של תרבות תבונית מכוכב אחר אשר יצרה אותנו בצלמה (אני מתכוון לחייזרים)? זה נשמע יותר הגיוני בעיני מאשר "אלוהים"...
ישן 23-08-2014, 20:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

המאמינים יגנו בתוקף מפאת אמיתות דעתם והאתאיסטים מפאת הצורך לברוח מאמת זו
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי 83גבי שמתחילה ב "קשה לי לדבר עם אנשים דתיים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 83גבי
קשה לי לדבר עם אנשים דתיים, כמו שלדתיים קשה לדבר עם אתאיסטים. כל קבוצה תגן בתוקף על נכונות דבריה.

אך עדיין אני מתעקש לשאול אותך,רועי היקר,מדוע אתה כ"כ בטוח שמחכה לך עולם עליון כלשהו לאחר מותך,
ושעולמינו בכדור הארץ הוא הבל הבלים?

אברהם אבינו גודל כעובד אלילים. לבד הוא החליט שזה בבל"ת ולא יתכן שאין משהו גדול יותר לאין שיעור שברא ומנהל את העולם וממש כילד התחיל לחקור... בסוף חייו הוא זכה להבטחה האלוקית בדבר הארץ, זו שאנו חיים בה היום.. והמשך זרעו אחריו בדמות בני ישראל (ישמעאל ובני עשיו). הרבה אנשים שיצא לי לשאול אותם, מאמינים בבורא עולם... יש כאלה שמאמינים בכוח עליון.. ויש כאלה שמאמינים בהמשך החיים לאחר המוות.

בעיניי, זה פשוט טיפשי עד כדי כאב, לחשוב שהעולם הזה נברא מכלום או במקרה. אם תעמיק במה שכתבתי לך למעלה ובכלל במה זה יהודי? ואיך שרדנו את כל הרדיפות ולמה בכלל רודפים אחרינו, והאם לכל מה שקורה עכשיו במזה"ת, במיוחד היכן קורה ומי השחקנים הראשיים, יש נבואות מיוחדות בתנ"ך? ומה זה בכלל התנ"ך..

גם הפרעונים במצרים וגם הסינים האמינו בחיים שלאחר המוות, ושום אל לא נגלה אליהם ואמר להם זאת...

לנו כן. מרבית הישראלים מציינים שני חגים מאוד מסוימים בהפרש של 49 יום בינהם. בשניהם מציינים אירועים היסטוריים ומכוננים ליהדות. מתי התחילו לחגוג ומה בעצם חוגגים?

אני יודע גם שיש שבטים ביערות האמזון בדרום אמריקה שגם כן מאמינים בעולם הרוחות אשר בו חיים אלו שנפטרו... מה זה אומר? שטבע האדם הוא לרצות להאמין בכך, אולי? בדיוק כשם שכל בני האדם מכל ארצות תבל פיתחו את החץ וקשת ככלי נשק (בלי לראות אפילו אצל עמים אחרים כמקור השראה לפיתוחו!) כך גם הרצון להאמין שיש משהו גדול יותר מהחיים. ולגבי תפקיד העם היהודי כ"אור לגויים" - אני מסכים איתך שזה נכון, אך אני נוטה יותר להאמין שאולי היה זה רצונה של תרבות תבונית מכוכב אחר אשר יצרה אותנו בצלמה (אני מתכוון לחייזרים)? זה נשמע יותר הגיוני בעיני מאשר "אלוהים"...

אתה מבין שיש פה משהו ייחודי ולא היגיוני ולא רגיל.. אבל אתה בוחר להאמין בחייזרים ולא באלוהים, כי אז תצטרך לשמור שבת ולהניח תפילין... או בקיצור עדיף לברוח מהאמת ולרדוף אחרי צלחות מעופפות..

ישן 23-08-2014, 15:40

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי 83גבי שמתחילה ב "היי, נורא אשמח אם תוכיח..."

לא, אני עצלן מידיי בשביל להוכיח את דברי...

קודם כל שבועות באופן טבעי יש רק בני שבע ימים...

לגבי יחידות זמן יותר גדולות מיום ויותר קטנות משנה- יש הרבה. החל מחודשים שמבוססים על גלגל המזלות, ועד תקופות זמן אחרות. יש בהיסטוריה האנושית התייחסות לתקופות בנות 5, 7, 10 ,12, 14, 21, 28, 50, וכו'

לגבי יום מנוחה (סגידה) שבועי-
קודם כל, הקטע עם יום שבת הוא יחודי למדי ליהודים, אבל אצל הנוצרים נהוג יום ראשון, ואצל המוסלמים יום שישי (ולא בהכרח כיום מנוחה ממלאכה). בכל מקרה, כל זה רלוונטי בעיקר לדתות ה"אברהמיות". למרות שגם אצל דתות אחרות בעיקר באזור מסופוטמיה וסוריה היה נהוג יום מנוחה שבועי, והם כנראה הקדימו אותנו...

מצד שני כשאתה מדבר על עמים אחרים, אתה צריך לזכור שאתה מדבר גם על: ילידים באוסטרליה, הרבה עמים אינדונזיים, מלזיים, יפנים, סינים, מונגולים, ויאטנמיים, תרבויות שונות ומשונות שהתקיימו בהודו, פרסים, בבלים, אשורים, אקדים, יוונים קדמונים, מצרים, תרבויות שונות ומשונות שהתקיימו באמריקה, בני המאיה, אצטקים, וכו', וכד'. התרבות שלנו לא בהכרח קשורה אליהם... בוודאי שלא מניית הימים בשבוע, או משהו כמו יום מנוחה שבועי.

ואם אתה רוצה מקורות, אז גוגל וויקיפדיה הם מקורות יותר טובים ממני.
ישן 20-08-2014, 14:41
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני משתדל, אבל אני לא מבין מה..."

זה לא כזה מסובך...
החבר'ה המופרעים מהימין הקיצוני מונעים על ידי:1:דת 2:לאומיות/ציונות. בהתחשב בכך שרבים מהם הם ערסים שאדיקות דתית לא מאפיינת אותם ככל שזה נוגע למצוות יותר מבוססות מניפוץ שמשות של ערבים (שמירת שבת למשל) אפשר לקבוע שהלאומיות יותר חשובה להם מהדת ולכן,לפי קו המחשבה שלך,חשוב יותר להעלים את הציונות מלהעלים את הדת.
אבל אתה לא מאמין בדת וכן מאמין בציונות (בינתיים) ולכן אתה מתעלם בנוחות מהמניע הלאומי ומתמקד במניע הדתי.
המציאות היא שאין רב חשוב אחד,חרדי או דת"ל שיסכים עם המשפט שמובא בכותרת,זה לא מפריע לך לתקוף את הדת בגלל השוליים המטורפים.
ישן 20-08-2014, 16:03

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "זה לא כזה מסובך... החבר'ה..."

לא.

עשית סלט.

1. אתה מבלבל בין לאומנות, ללאומיות
לאומיות
לאומנות

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

2. הדגנרטים של להב"ה , בנצי גופשטיין, וכד' הם כהניסטים. הדת היא מרכיב לא פחות חשוב בטרוף שלהם מהלאומנות. הם שואבים את הצידוקים לטרוף שלהם מתוך האלמנטים היותר קיצוניים ,לאומניים, ופאנדמנטליסטיים בדת היהודית.

3. אני לא מאמין ביהדות, ולא בציונות במידה שווה. לצורך העניין אף אחד לא "מאמין" לא ביהדות ולא בציונות. אתה מאמין באלוהים, ויש אנשים שמקבלים את הדת היהודית, ומאמינים שהיא רצון האל, ויש אנשים שחושבים שהציונות היא רעיון טוב. זה דברים שונים.

4. לא הבנת את קו המחשבה שלי.

אני לא אומר שצריך להביא את קיומן של הדתות בכלל, והדת היהודית בפרט לכדי סיום בגלל הדבילים המתאורים בכתבה. אני אומר שהם אחד הביטויים ליסודות הלקויים, ולתצאות המזיקות של הדת היהודית, ומכיון שהדת היהודית מבוססת על כלום, ומזיקה, צריך להביא את חלקה בהיסטוריה האנושית לכדי סיום.

מצד שני, אני סבור, שהציונות היא קודם כל כורך המציאות, ולפחות כרגע, מועילה לנו כעם, בנוסף לכך שהיא מבוססת על יסודות אייתנים, ולכן גם אם הדבילים האלה יעשו מיני תואבות בשם הציונות, הבעיה שלי תהיה עם הדבילים, ולא עם הציונות.

5. הם אולי שוליים מטורפים בהצהרות, אבל מבחינת התוכן, הם דיי מיינסטרים. אם אתה לא מאמין לי, תקפוץ להתנחלות של הציונות הדתית, ותשאל על עם/ גזע נבחר, למי ניתנה הארץ, מה המשמעות של זה, מה דעתם על התבוללות, ומה לדעתם שווה יותר חיים של יהודי או של ערבי.
ישן 20-08-2014, 16:42
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "לא. עשית סלט. 1. אתה מבלבל..."

ציטוט:
לא.

עשית סלט.

1. אתה מבלבל בין לאומנות, ללאומיות
לאומיות
לאומנות

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
בולשיט,במחילה. אני גם יכול להגיד שאתה לא מבדיל בין דתיות לקיצוניות דתית.בשני המקרים מדובר באידאולוגיה ספציפית שנלקחת למקומות קיצוניים

2. הדגנרטים של להב"ה , בנצי גופשטיין, וכד' הם כהניסטים. הדת היא מרכיב לא פחות חשוב בטרוף שלהם מהלאומנות. הם שואבים את הצידוקים לטרוף שלהם מתוך האלמנטים היותר קיצוניים ,לאומניים, ופאנדמנטליסטיים בדת היהודית.
אני לא ממש מכיר את גופשטיין אבל ברור שמניע מרכזי לא פחות מהדת בהתנהגות של הקיצוניים הוא הלאומיות והציונות,יש קיצונים לאומנים שלא היו דתיים בכלל בכל מיני מקומות.

3. אני לא מאמין ביהדות, ולא בציונות במידה שווה. לצורך העניין אף אחד לא "מאמין" לא ביהדות ולא בציונות. אתה מאמין באלוהים, ויש אנשים שמקבלים את הדת היהודית, ומאמינים שהיא רצון האל, ויש אנשים שחושבים שהציונות היא רעיון טוב. זה דברים שונים.

4. לא הבנת את קו המחשבה שלי.

אני לא אומר שצריך להביא את קיומן של הדתות בכלל, והדת היהודית בפרט לכדי סיום בגלל הדבילים המתאורים בכתבה. אני אומר שהם אחד הביטויים ליסודות הלקויים, ולתצאות המזיקות של הדת היהודית, ומכיון שהדת היהודית מבוססת על כלום, ומזיקה, צריך להביא את חלקה בהיסטוריה האנושית לכדי סיום.

מצד שני, אני סבור, שהציונות היא קודם כל כורך המציאות, ולפחות כרגע, מועילה לנו כעם, בנוסף לכך שהיא מבוססת על יסודות אייתנים, ולכן גם אם הדבילים האלה יעשו מיני תואבות בשם הציונות, הבעיה שלי תהיה עם הדבילים, ולא עם הציונות.

5. הם אולי שוליים מטורפים בהצהרות, אבל מבחינת התוכן, הם דיי מיינסטרים. אם אתה לא מאמין לי, תקפוץ להתנחלות של הציונות הדתית, ותשאל על עם/ גזע נבחר, למי ניתנה הארץ, מה המשמעות של זה, מה דעתם על התבוללות, ומה לדעתם שווה יותר חיים של יהודי או של ערבי.
אני כבר שם,ורוב האנשים כאן שעברו את גיל 18 לא יסכימו עם המשפט שמובא בכותרת.זה נכון שאחוז הדוגלים בפיתרונות "קיצוניים" הוא גבוהה יותר בהתנחלויות אבל שוב - זה הרבה מאוד בגלל לאומיות,לא רק בגלל הדת.

אתה פשוט חייב להכיר בעובדה שהלאומיות והציונות הביאו לעולם הרבה יותר דם והרס מאשר הדת (בטח הדת היהודית). אתה יכול לטעון שכיוון שללאומיות יש יתרונות אחרים ולדת אין(לדעתך) אז צריך להלעים רק את הדת ולא את הלאומיות.אבל אתה לא יכול לטעון שהאלימות לבדה היא סיבה מספקת לפירוק הדת בגלל שהלאומיות מביאה להרבה יותר אלימות.
אגב,היהודים היו לא אלימים לחלוטין ב1500+שנה לפני שהגיע הציונות,השילוב בין דת ללאומיות הוא זה שגרם ליותר "נחישות",נקרא לזה ככה, אצל היהודים הדתיים שהלכו איתה.ובשכונה שלנו הנחישות הזאת היא לא תמיד רעה...(עיין ערך אחוזי הגיוס לקרבי בציונות הדתית וה"צומוד" של המתיישבים בגוש קטיף וביו"ש).

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 20-08-2014 בשעה 17:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:40

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר