לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2015, 06:40
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
בהכל
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "זה דורש הסבר,במה אנו יותר..."

ייתכן וזו גנטיקה ואולי לא. עובדה היא (לא ניחוש), שאם הסיטואציה הייתה הפוכה ותינוק יהודי היה נרצח. כמה מהם היו מגנים את הרצח בכל לשון ודורשים מהממשלה למצות את הדין באופן החמור ביותר הניתן? כמה מהם היו משבחים את "לוחם החופש האמיץ"? האם הייתה רואה עצרות מחאה ותפילה המונית שמארגנים "המתנחלים הרשעים"? מספיק היה לראות את חלוקת הסוכריות ב 11/09/2001 ואת כבוד הגיבורים שזכה לו סמיר קונטאר. כשחבורת מילואימניקים טעתה בדרך, זה הסתיים בפלסטיני שמציג את ידיו המגואלות בדם לקהל המצווח למטה, כמיטב המסורת הערבית. אם יטעה בדרכו שוטר במשטרה הפלסטינית או אפילו איש כח 17, נראה לי שלא זה יהיה המצב. אז כן - הפער בין שני העמים עדיין ניתן למדידה רק ע"י שנות אור (ובמקרה של הפלסטינים אני משתמש במונח "עם" במובנו הרחב ביותר). יהודים הגיעו למדבר שממה וביצות ותוך 100 שנה הפכו אותו למעצמת הייטק ולמקום שמייצר לא מעט מהטכנולוגיה החקלאית בעולם (לדוגמה: בארץ פיתחו שיטה להשיב אדמות מלוחות לחיים והפרה הישראלית מחזיקה במקום הראשון בעולם לתפוקה - 10K ליטר). זה בגלל שרצינו לההקים מדינה שתהיה שלנו. הפלסטינים מעדיפים להשקיע זמנם, מרצם ומשאביהם בטיפוח שנאה וטרור. אם זה מסיבות תרבותיות או מכוחו של הרגל, שככה הם מקבלים מה שהם רוצים. הם כנראה שכחו שמדינה זה גם לנהל אותה. לשלם מיסים ולדאוג לפינוי אשפה. מה יקרה כשתהיה להם? הם יבכו שהאשפה נערמת ברחוב בגללנו? אם הם היו מפנים את משאביהם לפיתוח וחינוך (לא חינוך לשנאה) - היה כבר יכול להיות להם גן עדן והם היו מקבלים את רוב השטח, שכן ישראל כבר לא הייתה חשה מאויימת על ידם.

אז כן - אנחנו טובים מהם, בלי כחל ושרק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-08-2015, 14:52
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "לא אוהב ההתעסקות האובססיבית..."

מוסריים ביחס למה? ביחס למי?
תשווה אותנו להתנהגות של מערב אירופה ותראה שעובדתית אנחנו לא שונים מהם.
תשווה אותנו לרוב העולם תראה שאנחנו מוסריים מהרוב.
אם תשווה אותנו לעמים השכנים ואנחנו נתחיל להראות כמו צדיקים בדורנו.

כל הפגמים שאתה מצביע עליהם קיימים והיו קיימים בכל חברה אנושית.
עצם קיומם אומרים עלינו רק דבר אחד - אנחנו בני אדם.

ההתנהגות האובססיבית ביותר שאני רואה פה לאחרונה היא ההלקאה העצמית המזוכיסטית שאתה מנסה לרמוז עליה, ומפחד להגיד אותה בצורה ברורה.
ועל המגלומניות של דרוש מדובר צה"ל להוכיח שהוא הכי מוסרי אני אפילו לא מתכוון להתייחס ברצינות.

ישן 04-08-2015, 15:32
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "מוסריים ביחס למה? ביחס..."

מוסריים ביחס למה ? צריך לשאול את המצהירים כי אנחנו הכי מוסריים,
אני מצהיר כי איננו הכי מוסריים,
אני לא זה שהתחלתי [לדבר על מוסריותנו], אני הגבתי לגל ה'פטריוטי' הדורש לעצמנו את תואר 'הכי מוסרי' [כן ,יתכן ויש לי אובססיה לאנשים המתעסקים בכמה הם טובים],
אני מניח כי לא הייתי מתערב באובססיביות לשמע הצהרה כי איננו שונים בהתנהגות מעמי מערב אירפה,שזו הצהרה יחסית שפויה, למרות כי יש לי מה לומר בעניין, ואני חושב כי גם שפוי לכתוב כי הפגמים קיימים אצלנו כי אנחנו בני אדם, ומי שלא מזהה את הפגמים שלו חי בסרט.
חשוב מאד שנזהה את בעיותו, זו גישתי, והיא מנוגדת לשיטה הנפוצה של להסתכל על עצמנו מבעד משקפיים ורודות.
ישן 04-08-2015, 15:58
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "מוסריים ביחס למה ? צריך לשאול..."

כן,כן - אתה לא התחלת, אתה לא אשם, אתה רק מחפש להאשים.
בוא נדלג על הפורמאליות חסרת המשמעות הזו.

כשרוב האנשים משווים את עצמם למדד כלשהו הם משווים את עצמם למה שהם מכירים מסביבתם הקורבה.
אני קראתי לא מעט הודעות הפורום הזה שהצהירו במפורש, גם בתגובה להודעות שלך, שהבסיס להשוואה הוא הפלשתינים, כי איתם אנחנו חיים ואיתם אנחנו מתעמתים.

אבל כל זה היה נסיון התחמקות די שטחי, כי אני שאלתי אותך שאלה פשוטה - "מוסריים ביחס למה?" ועדיין לא קיבלתי תשובה.
אז בוא נחדד את השאלה - אתה טוען שאנחנו לא *הכי* מוסריים.
יש דרך לבחון בכלל מי *הכי* מוסרי? יש מדד שמסוגל לבדל בין המוסריות של השליטה על אוכלוסייה חסרת אזרחות בשטחים, ואוכלוסייה חסרת אזרחות ב British overseas territories ? מדד שיבדל בין מוסריות השליטה בשטחים הכבושים בקורסיקה בידי צרפת, טריטורית הלקוטה בידי ארה"ב, או כיבוש עזה ב1967?

כמובן שאתה יכול להחליט בצורה שרירותית מי מתאים לך שיהיה יותר מוסרי בכל סיטואציה,
אבל ההרגשה שלי היא שאתה משתמש במדד לא סביר להתנהגות אנשיות, מתוך בורות וחוסר הכרת ההיסטוריה האנושית.
אני חושב שיש לך סטנדרט על איך דברים "אמורים להיות" שלא קשור לאיך בני אדם מתנהגים, שסביר שמעולם לא הייתה אוכלוסיה אנושית שעמדה בו, ושכנראה נובע מבורות לגבי ההיסטוריה האנושית.

ואני מעריך שהסיבה העיקרית לטקטיקה שלך, שכוללת לדבר בצורה מעורפלת ולרמוז שאתה יודע יותר טוב מהאחרים, נובעת מכך שאתה מודע לכך.

אני גם מנחש שההתחמקות הבאה שלך תהיה לטעון ש"גם אם כולם היו גרועים תמיד, זה לא אומר שאסור לשאוף להיות טוב יותר".
אז בוא נחסוך את זה, כי להעמיד סטנדרטים בלתי סבירים לא יהפוך אף אחד להיות טוב יותר. רק יהפוך אותו לקרבן יותר.

ישן 04-08-2015, 18:12
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "הלכתי שוב להודעה המפורטת, -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
לשיטתי, עדיף למדוד מוסר על סמך התבוננות, מאשר הסתמכות על ההיסטוריה,

מתיש עד שאתה מוכן להגיד משהו ולא לפזר ערפל.....

אני לא מצליח לחשוב על פילוסופיה מוסרית שמתעלמת מתקדימים. אפילו התבונה הטהורה של קאנט מתבססת על תקדימים... פרט כמובן למערכות מוסר דתיות.

אז איזו פילוסופיה מוסרית חדשה יש לך לחדש לעולם, שלא מתבססת על ההיסטוריה האנושית?

ישן 05-08-2015, 23:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "יש לי רק מצפן [מצפן ,לא..."

כלומר המדד שלך מבוסס על "נראה לי" ו"נדמה לי", ולא על התנהגות של בני אדם.

כבר כתבתי פה ש:
ציטוט:
ההרגשה שלי היא שאתה משתמש במדד לא סביר להתנהגות אנשיות, מתוך בורות וחוסר הכרת ההיסטוריה האנושית.
אני חושב שיש לך סטנדרט על איך דברים "אמורים להיות" שלא קשור לאיך בני אדם מתנהגים, שסביר שמעולם לא הייתה אוכלוסיה אנושית שעמדה בו, ושכנראה נובע מבורות לגבי ההיסטוריה האנושית.

לצערי צדקתי.

ישן 06-08-2015, 04:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "מי שאומר לך משהו אחר מ'נראה..."

אחי תן לי לעזור לך.
אתה מקבל תגובות מאד דומות מאנשים עם דעות שונות בכל אשכול שאתה נמצא בו.
זה אומר שהדברים שלך לא באמת מובנים
אתה נמצא בפורום שבו אנשים משמיעים דעות, משתפים דעות ומחכים לשמוע את דעת האחרים
אתה משתמש המון בסימני שאלה אבל אתה לא שואל אף אחד כלום, אתה שם סימני שאלה על הדעות שלך
האם אלה לא הדעות שלך ? אם כן,למה הסימן שאלה ?
אתה לא מפתח דיון אתה מסתובב במעגל שמגיע לאותו מקום בכל הודעה, לאן הוא מגיע ?
אף אחד לא יודע, יש שם תמיד סימן שאלה הזוי.
תתחיל להשתמש בסימני קריאה, תתיחס ספציפית לדעות של אחרים ותגיד מה היא דעתך בלי סימן שאלה.
האם אני צודק ?
כוס עאמק בטח שאני צודק !!!!

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 06-08-2015, 16:30
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "מי שאומר לך משהו אחר מ'נראה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
מי שאומר לך משהו אחר מ'נראה לי'...שלח אותו לפוליטיקה, הוא יביא לך יותר קולות מלא יוצלח שאומר 'נדמה לי' ,
אני מבין כי אתה רוצה לקעקע הדרך שבה אני מגיע למסקנות, ואתה מרגיש כי הצלחת....אז איחוליי,
לטעמי חבל כי אתה לא מתמודד עם טענותיי, אלא מתעסק בדרך שהגעתי אליהם

במקום להתחיל מלשאול "האם יש פה בעיה ומהי?" ולהמשיך בשאלה "האם הדעה שלי נכונה? האם מה שאני חושב שנכון באמת נכון?"
אתה מתחיל בטענה "אני יודע מה נכון, עכשיו בוא נראה איך אתם צריכים להשתנות כתוצאה מזה".

הדרך בה הגעת למסקנות שלך היא קביעת אקסיומה.
יכול להיות שהאקסיומה הזו נכונה ומדוייקת, אבל אף פעם לא תוכל לדעת את זה, כי ה"מסקנה" שלך היא אקסיומה.
ולכן לעולם לא תוכל לנהל דיון לגבי המסקנות שלך, לכל היותר תוכל לכפות באלימות את האקסיומות שלך על אחרים,
שזה כנראה בדיוק מה שעשית כשיצאת מהתור והתחלת לצעוק בדואר.

ישן 30-07-2015, 20:40
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
דנים פה על איזה עונש/הגבלות מגיע לפושע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "רק לפני כמה ימים השתחרר החרדי הרוצח, וכבר יש לנו רוצח חדש,4 פצועים במצעד הגאווה."

ולא דנים פה על ליקוי בסיסי בעבודת המשטרה [ושאר גופים /רשויות], כי גם אנחנו עוורים לבעיה.
פעילות המשטרה אינה מתבססת מספיק על מידע קיים [מידע ברשת ,לדוגמא],אלא על נוהלים קבועים,דבר הפוגע בתוצאות פעילות המשטרה,שאר גופים ביטחוניים ,ורשויות למינהם.
למרבה הצער האזרחים עיוורים לבעיה, וכך אנו מקבלים גופים שלא עובדים מספיק עניינית לטובת האזרחים.
ברשת הופיע מידע כי הפושע בקרבה מסוכנת למצעד,
המשטרה אינה עושה את מה שביכולתה בכדי לקרוא המציאות,
המשטרה לא הפנימה כי מחובתה להיות עם היד על הדופק בכל הנושאים שבתחום אחריותה,אין לקבל כי המשטרה עיוורת מבחירה,שביודעין יש שטחים מתים עבור המשטרה.
ישן 30-07-2015, 20:45
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
מדובר ברוצח שפל כמובן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "רק לפני כמה ימים השתחרר החרדי הרוצח, וכבר יש לנו רוצח חדש,4 פצועים במצעד הגאווה."

לענ"ד בשעת הפיגוע היה לו גם כן דין "רודף" הקובע שניתן אפילו להרוג אותו כדי להציל את הפצועים.
אבל שני דברים צריך לומר פה:
1. לא מדובר בהטפה או עידוד משום רב כמובן. אני לא מכיר אחד שיסכים למעשה הזה.
2. פרופורציות. כשיש פיגוע בירושלים הוא מקבל אולי חצי מזמן המסך של הדקירה הזו. כשכל יום באיו"ש וירושלים יש עשרות ניסיונות רצח מצד ערבים אנחנו לא שומעים על כך ולו מילה. רק שיש פה אליטה שעושה המון רעש ומקבלת בהתאם.
מיותר לציין שאין שום סיבה לשנות ולו במעט את החוק בנוגע לקהילה ה"גאה" בגלל האירוע הנקודתי הזה שבוצע ע"י פנאט בודד שספק בכלל אם כשיר בנפשו.
מאחל רפואה שלמה ומהירה לכל הפצועים ומקווה שהמשטרה תדע לטפל בטינופת הזה.

ישן 03-08-2015, 00:55
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ובמדינות מסוימות הדין על..."

איזו היתממות...

ללמד את זה כהיסטוריה, או כחוק תיאורטי זה משהו אחד... לחנך היום נוער לפי הקוד המוסרי של התנך, ששייך למאה ה10 לפנהס, זה מעשה נתעב.

מוסר וערכים תמיד עומדים מעל החוק. כשהשניים מתנגשים, אנשים סבירים מכפיפים את החוק מפני המוסר. ולכן אין שום דבר מזעזע בנטילת החוק לידיים כל עוד זה נעשה בצורה סבירה ומוסרית. לא יזעזע אותי מישהו שהרג רוצח, במיוחד אם אם הרוצח חמק מידיי החוק. במקרים מסויימים זה גם יצדיק בעיני ענישה מופחתת.

שלא יהיה לך ספק, גם אם חוקי ההלכה מתישהו יהפכו לחוק במדינה, החוקים עצמם ואכיפתם תהיה תועבה בעיניי.

הבעיה פה זה לא החוק, אלא הערכים והקודקס המוסרי, אין ל"מוסר היהודי" מה לחפש במאה ה21, ולחנך לפיו זה פשע.

ישן 06-08-2015, 17:29
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
רק שללמד ערכים
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "איזו היתממות... ללמד את זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
איזו היתממות...

ללמד את זה כהיסטוריה, או כחוק תיאורטי זה משהו אחד... לחנך היום נוער לפי הקוד המוסרי של התנך, ששייך למאה ה10 לפנהס, זה מעשה נתעב.

מוסר וערכים תמיד עומדים מעל החוק. כשהשניים מתנגשים, אנשים סבירים מכפיפים את החוק מפני המוסר. ולכן אין שום דבר מזעזע בנטילת החוק לידיים כל עוד זה נעשה בצורה סבירה ומוסרית. לא יזעזע אותי מישהו שהרג רוצח, במיוחד אם אם הרוצח חמק מידיי החוק. במקרים מסויימים זה גם יצדיק בעיני ענישה מופחתת.

שלא יהיה לך ספק, גם אם חוקי ההלכה מתישהו יהפכו לחוק במדינה, החוקים עצמם ואכיפתם תהיה תועבה בעיניי.

הבעיה פה זה לא החוק, אלא הערכים והקודקס המוסרי, אין ל"מוסר היהודי" מה לחפש במאה ה21, ולחנך לפיו זה פשע.

גם אם שגויים בעיניך,זה עדיין לא פשע.
אני לא רואה ממש את ההבדל. אני מלמד באמריקה שהעונש על רצח הוא מוות בזריקה,בא אדם ומחסל רוצח, אני אשם בזה?
שים שניה בצד את מה שאתה חושב על מערכת הערכים הזו,אבל אף אחד לרגע לא קורא ליישם אותה במציאות בלי בית משפט ומדינה. אפילו אם בעז"ה חוקי התורה יהיו חוקי מדינת ישראל לרגע אין היתר לאיש לבוא ולעשות דין לעצמו,התפקיד הזה מסור בידי בית המשפט (או בשמו המתוקן: "סנהדרין").

אני לא עוסק כרגע במה יזעזע ומה לא, מי שמחסל רוצח שלא ע"פ הוראת בית דין דינו מוות כי הוא רוצח בעצמו. אחרת אי אפשר פשוט להתקיים.

ישן 31-07-2015, 06:17
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בכוונה שחררו אותו לפני המצעד בכדי שיחזור על מעשהו

וגם אחר כך לא שמרו עליו. אפשר היה ביום המצעד לפחות לשים אותו במעצר בית, וגם את זה לא עשו.

יש את אלו שנהנים מזה, כי בכך הם תופסים שני ציפורים במכה אחת:

1. להטיל בוץ בכל החרדים.
2. להסב את התשומת לב מהשחיתות הנוראית בתוככי מערכות עקיפת החוק.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 31-07-2015 בשעה 06:19.
ישן 31-07-2015, 07:02

כאשר אבישי רביב הסית נגד רבין, אף אחד לא חשב לרגע שהוא בעצם פרובוקטור
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "כאשר אפשר לסקול הומו באבנים,..."

אין מה להטמין את הראש בחול. אותו אבישי רביב נשלח בכוונה תחילה להסית נגד רבין. ואחר כך להאשים את כל הימין.

גם שם טענו שהימין הסית. אבל מכל הימנים הדגולים, אף אחד מהם לא הרים ידו על רבין, היחידי היה מי שהיה החבר הכי קרוב של סוכן השב"כ.

גם פה זה מקרה מאוד דומה. יש מאות אלפי חרדים. היחידי שפגע בהומואים, זה היה אותו אחד שמלפני כמה שנים, שישב בכלא של השלטונות. ושוחרר בדיוק לקראת המצעד. ובדיוק השנה שלטונות עקיפת החוק זקוקים נואשות להוריד מעצמן את נתשומת לב שהתחילו לגלות קצת את השחיתות במערכות.

להגיד שזה מקרי...

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 31-07-2015 בשעה 07:19.
ישן 31-07-2015, 07:25
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "כאשר אבישי רביב הסית נגד רבין, אף אחד לא חשב לרגע שהוא בעצם פרובוקטור"

אין מה לדבר אתך אבויה... כמו עם קיר. אבל ננסה שוב.. מועד השחרור נקבע ממזמן! הרבה לפני היוודע תאריך המצעד. הבחור שוחרר לפני שלושה שבועות, לא אתמול ולא שלשום, בהתחשב בעובדה שהמצעד מתקיים פעם בשנה, שלושה שבועות זה הרבה זמן.. יש מבין??

גם מחבלים ממוצא ערבי, הרבה פעמים חוזרים לעשות פגועים, המחבל החרדי הזה לא שונה בכלום..

אם היה קצת ראש על הכתפיים היית מבין... שדווקא העובדה שמדובר באותו הבחור.. מצודדת בטענות של החרדים.. שמדובר בשור מועד, וחולה נפש...

דווקא העובדה שמדובר באותו הבחור מפעם שעברה... מביכה עד מאוד את הרשויות... הרבה יותר מאשר את המגזר..
ישן 31-07-2015, 09:46
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
וואלה, זאת אתה כותב אחרי 12 שנות הכשרה כפסיכיאטר?
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "מספיק להסתכל בעיניים שלו, וזה אומר הכול."

אני גם לא פסיכיאטר אבל יש לי מספיק ידע בתחום בשביל לומר לך שלפי הראיון שנתן לנייס האיש שפוי לחלוטין. מדבר לחלטין לעניין ובהגיון.
הנצדקה שהוא נותן למעשיו איננה ממקום של דלוזיות או הזיות אלא ממקום של תפיסה דתית קיצונית. העובדה היא שבשום ממד אחר בחייו הוא לא התנהל כחולה נפש. טענת אי השפיות לא התקבלה, אם בכלל הועלתה, במשפטו המקורי ומצב נפשי גם לא הועלה כבסיס להקלה בעונש.
בקיצור, האיש עשה את הדברים מתוך תפיסתו הדתית היהודית. לא מוצא חן בעיניך? מצוין. גם בעיני לא. לכן במקום לצאת בונספירציות הזויות מוטב שתתמקד בהצהרות על כך שתפיסתו הדתית של אותו אדם שגויה ולא משקפת את היהדות האמיתית.
אלא שאני חושד שאתה דווקא מקבל לחלוטין את תפיסתו הדתית וסתם לא נוח לך כי ידוע לך איך התפיסה הזו מתקבלת לא טוב אצל רוב הציבור. בזאת אתה לא שונה בהרבה מהמוסלמי שמגיב בכעס אלים כאשר טוענים על סמך התנהלות אחיו שהאיסלם היא דת אלימה....
ישן 01-08-2015, 22:56

מעשהו מעשה מטורף לכל הדעות. אבל אני לא חושב שהוא מתחשב בדעה שלי.
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "וואלה, זאת אתה כותב אחרי 12 שנות הכשרה כפסיכיאטר?"

כמו שאי אפשר להאשים את כל השמאלנים בכל מעשי רצח של המחבלים הערבים נגד יהודים, ככה אין להאשים את כל החרדים במעשהו המטורף של שליסל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
מוטב שתתמקד בהצהרות על כך שתפיסתו הדתית של אותו אדם שגויה ולא משקפת את היהדות האמיתית. ..

כמו שכתבתי שנראה לי שהוא מטורף בדעותיו, ואין לי שום מושג על תפיסתו הדתית. ובטח שהוא לא שואל אותי.

בכל אופן, אני כבר הצהרתי כמה וכמה פעמים שבכל הנושאים הבטחוניים וסדר צבורי האחראים היחידים הם המדינה והממשלה. ולאף אחד אחר אין את הרשות לקחת את החוק לידיים ובטח שלא לקחת חיים של בן אדם. גם במקרים קיצוניים ביותר כמו בזמן מלחמה, צריכים להישמע לכוחות הביטחון שלהם יש את הידע והאחריות.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 01-08-2015 בשעה 23:22.
ישן 02-08-2015, 07:44
מנהל

לא, לא לכל הדיעות
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "מעשהו מעשה מטורף לכל הדעות. אבל אני לא חושב שהוא מתחשב בדעה שלי."

לפי דיעת אנשי המקצוע, ודעתי שלי כמקורב למקצוע, הוא שפוי לחלוטין.
למעשה שלו, כמו למעשה של כל פנאט, יש הגיון מלא. מבחינתו, הוא כמו פינחס. מבחינתו, הוא מקיים מצוות ביעור הרע.
שמעתי את ההצדקה שנתן למעשיו (למפרע!) בראיון לתחתנת הרדיו החרדית. הוא הסביר את זה בהגיון רב מאוד.
אתה יכול לומר שההצדקה הדתית שלו למעשה היא שגויה, וזה בדיוק העניין. לפתור את זה כסתם מטורף לא פותר את הבעיה אלא מטאטא אותה מתחת לשטיח. יש אנשים שמאמינים כמוהו ואף עלולים לנהוג כמוהו. תפקידם של אנשי הזרם היהודי המרכזי, כמוך אני מקווה, הוא לומר בקול גדול שמדובר במעשה שנוגד את היהדות. אצל המוסלמים-אתה לא רואה את זה ביחס למחבלים וזה מלמד משהו על האיסלם.
אצלנו אני רוצה לראות את זה כי אני חושב שהיהדות אחרת.
וזה לא אומר, וגם לא טענתי זאת כמובן, שיש להאשים במעשה את כלל החרדים או הדתיים. מי שמתבטא ברוח זאת הוא שוטה במקרה הטוב ורשע במקרה הרע. אני כן חושב שחובתם של האנשים החרדים/דתיים/יהודים להוקיע את המעשה ולהבהיר שמבצעו איננו מקדש שם שמיים אלא מחלל שם שמיים. זה לא רק משקף את הצדדים היפים של היהדות אלא גם בעל סיכוי אמיתי להרתיע להבא.
אני גם מצפה שמי שיוצא נגד ההומוסקסואלים, כמוך למשל, יידע לשים גבולות בין ביקורת לגיטימית (ולומר שהומוסקסואליות היא חטא זה לגיטימי) ובין שיסוי שכרוך בדה הומאניזציה (ע"ע "מצעד הבהמות") ובהצגתם כאויב שיש למגר. מי שמציג אותם כך לא יכול אחר כך להתפלא שיש מי שלוקח את זה עוד צעד קדימה.
ישן 03-08-2015, 06:51

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא, לא לכל הדיעות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
לתפקידם של אנשי הזרם היהודי המרכזי, כמוך אני מקווה, הוא לומר בקול גדול שמדובר במעשה שנוגד את היהדות. .

ואכן, כתבתי את זה ברור ביותר:

http://www.fresh.co.il/vBulletin/t-...%9D#post4578082

*
ויש להוסיף עוד שבנושא הנידון, הומוסקסואליות שיביא תענוג למישהו, כמו בנושא נסיגות ומדינה פלסטינית שיביאו שלום, ששניהם זה שגוי ביותר.

ובשני המקרים גם של יגאל עמיר, וגם של שליסל, בנוסף לרצח, שזה רצח, ולא משנה מה, הנה המעשה שלהם גרם עוד יותר בדיוק הפוך למטרה המוצהרת שלהם:

במקרה של יגאל עמיר, כולם כבר ראו שהנסיגות מביאים לטרור נוראי ולהתמוטטות מעט השלום שהיה עד אז, עד כמעט להתמוטטות מוחלטת של המדינה, והרצח הנוראי של יגאל עמיר רק הופיח רוח חיים בתוך השלום הגוסס, והרפה את ידיהם של כל ההולכי ישר שהתנגדו לנסיגות בדרכי נועד ובדרכי שלום.

ואותו דבר במקרה של שליסל, התמוטטות ערכי המשפחה וההשפעה הנוראית שזה עושה על הילדים, מיליוני אנשים שחלו באיידס, היפטטיס בי, ועוד מחלות שונות ומשונות. כל זה היה מביא להתפכחות. אבל מעשי הרצח הנוראי הזה של בחורה תמימה חפה מפשע, זה עלול חס וחלילה להביא עוד אנשים להיות הומואים, או להתנסות בזה. זה בעצם הפיח רוח חיים בהם. עכשיו הם צריכים הרבה יותר תעצומות נפש לא ללמוד מעשהו הנבזה של שליסל, ולא להיגרר חס וחלילה למה שזה עלול לגרור. בנוסף לזה שהוא עשה חילול שם שמיים נוראי וגםר להרבה יהודים דתיים וחרדיים להתבייש רחמנא ליצלן ביהדותם. מה שכל שונאי הדת לא יכלו להצליח, הנה שליסל עם הרצח שלו הוא הרס פי כמה יותר מהם. רחמנא ליצלן.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 03-08-2015 בשעה 07:08.
ישן 03-08-2015, 07:12
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא, לא לכל הדיעות"

אני חושב שאתה עושה הנחה גדולה, גדולה מדי.
אני מאמין שבהינתן הכח, שאם למשל יהיה רוב מוחלט של דתיים יהודים אל מול חילוניים בישראל, המדינה תהפוך לאט לאט (או מהר מהר) למדינה המנסה להיות מדינת הלכה.
ראה קבורה של חללי צה"ל שיהדותים לא ברורה - יש להם את הכח, אין מספיק כח מנגד לצערי.
ראה דיני אישות.
ראה נסיונות של מחנכים למינהם להכתיב מה ילמד או יותר חשוב מה לא ילמד.
אני רואה בדת היהודית (כמו רב הדתות לצערנו) כח בלתי מרוסן להכתיב ולכפות כי זה אחד מעיקרי האמונה.
תראה אנשים כמו AI22 שבלקוניות אכזרית מדביק לכולם רשעות, ועושה את זה בנון שלנט. אז מה אם נרצחים אנשים בשם הדת שלו. הכי קל להגיד שהוא לא יהודי ולהתקדם לקורבן הבא. הפער הרבה יותר עמוק ממה שאתה חושב, וגם ממה שאני חושב, אם אני קורא אותך מבקש מדתיים להגיד שזה רק חטא כי זה לגיטימי לטעון את זה, אבל לבקש מאותם האנשים להתגבר על היצר למיגור החטא. קצת לא מסתדר ביחד.
הדתיים בשלטון ניסו להוציא לי מהצלחת מאכלים מסויימים על פי חוק, הם חושבים שירושלים קדושה רק להם, והם ימשיכו לקרוא להם חוטאים, רשעים ובהמות. הם ימנעו הפלות וימשיכו להגביל תרומות איברים.
נולדנו למציאות די בלתי אפשרית, אני לא רואה פתרון קרוב לסכסוכים הפנימיים והחיצוניים שאנחנו חיים בהם. יש להשאר על המשמר, ולפעמים לדאוג בכח לשמירה על הדמוקרטיה, הליברליות ועל זכויות כל פרט ופרט.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 04-08-2015, 12:08
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
יהודי דתי/חרדי "למופת" הוא יהודי שפועל לפי ההלכה
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. תגיד קראת תכתבה? 2. רוב..."

ולא אדם שפועל לפי גחמותיו המנוגדים להלכה.
גם אם זה לא כיף ונחמד לו לפעול לפי ההלכה.
וגם אם החזיר ממש טעים לו, או שממש מתחשק לו לנסוע בשבת - אסור.

ואם הוא חושב שיש תירוצים וזה מקרה מאוד מיוחד:
- אם מדובר במצב חירום, המחייב תגובה מיידית או שתהיה פגיעה חמורה מהפעולה שביקש לעשות - בספר "במדבר" (ולא ב"ויקרא") אכן יש תקדים.
- אבל באותה מידה - הפרשנות ההלכתית מבהירה שבמידה ובמשפט לאחר מכן היה מתברר שהפעולה לא הייתה מוצדקת, דינו היה כדין רוצח - מוות.
- אם לא מדובר במצב חירום, אלא במצב הידוע מראש - חובה ללכת להתייעץ עם מנהיגים ולברר מהי ההלכה, ואסור לפעול עצמאית בניגוד לכך.
- לאחר שהלכת וביררת מה ההלכה - וודאי שאסור לך להתעלם מכך - ולפעול עצמאית בניגוד לכך.
זה מה שנקרא "יהודי טוב".

במקרה הנ"ל
- היו לרוצח 10 שנים לברר מה ההלכה (במידה ולא ידע לפני התקיפה הראשונה)
- הרוצח השפל, טרח לברר עם רבנים, והם הבהירו לו - שתקיפה מהסוג שביצע אסורה לחלוטין.
- והרוצח החליט - לפעול כפי שמתחשק לו, ולמרות שמדובר בחטא חמור.

3. הסיקריקים היו כת נפרדת.
הם באמת לא הקשיבו למנהיגים הדתיים,
ואפילו ניסו לבצע "וידוא הריגה" על גדול הדור.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 04-08-2015 בשעה 12:14.
ישן 04-08-2015, 14:18
מנהל

זאת שיטת ההיתממות מספר אחת...
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "יהודי דתי/חרדי "למופת" הוא יהודי שפועל לפי ההלכה"

ברור שחרדי לא אמור לרצוח, לא אמור לגנוב, לא אמור לאנוס וכו'. יש גם עוד הרבה דברים פעוטים יותר בין אדם וחברו ובין אדם למקום שהוא לא אמור לעשות.
תיאורתית, ברגע שהוא עשה מה מהדברים האלו, הוא כבר לא חרדי.
זה תיאורתית. אלא שאם זה היה עובד כך אז אחוז גדול מאוד מהחרדים היו מאבדים את זכותם להקרא חרדים. אלא שזה לא עובד ככה במציאות. מדובר באנשים שמקיימים אורח חיים חרדי מקובל (למעט אותן חריגות "פעוטות") ומשתייכים לקהילה החרדית מבחינה חברתית ותרבותית.
אפשר לומר בבטחון מלא שאדון שליסר לא היה דוקר את הנערה הזאת אם לא היה גדל ברקע דתי-חרדי. הדת הייתה הרקע הבסיסי למעשה שלו.
מדובר מן הסתם באדם אלים וקיצוני מטיבעו. לא כל אחד היה דוקר בפועל אפילו אם היה בטוח שזה הדבר הנכון לעשות (מימצא ידוע ממחקרי הצבא האמריקאי הוא שלוחמים רבים במלחמות יורים שלא על מנת לפגוע). ייתכן והיה מוציא יצרים אלימים על בסיס אחר. ייתכן, וייתכן שלא כי בעולם החילוני יש לא מעט דרכים בריאות להוציא אגרסיות.
ישן 04-08-2015, 16:02
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
זהו בדיוק - שלא.
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זאת שיטת ההיתממות מספר אחת..."

הרי הדוגמא שהתחלנו איתה, הראתה בדיוק להפך.

ובאופן כללי בעולם, ניתוח המידע שנאסף במחקרים הראה באופן עקבי שיש יחס הפוך בין רמת הדתיות לבין הנטייה לפשע.

ואם ניקח את ישראל ספיציפית:
בשנת 2009 היו בבתי הכלא 13,500 אסירים פליליים, מלבד עוד אלפי אסירים בטחוניים.
מתוכם - רק 389 שהו באגפים של שומרי תורה ומצוות. כלומר - 2.9%.

וזאת, למרות שבאותם אגפים התנאים המוצעים לשומרי מצוות משופרים בהרבה:
חלק מאותם אסירים הם אסירים שחזרו בתשובה בתוך כותלי בית הכלא, חלקם מתחזים שמוכנים לקיים חיי תורה ומצוות כדי להימלט מאימת האסירים האחרים. (צוהר לבתי הסוהר, גליון 12).

בנוסף, שיעור החזרה לכלא של אסירים שומרי מצוות - היה 8%,
וזאת לעומת 67% באוכלוסיה הכללית,
ולכן נציבי בתי הסוהר הצהירו שהם מעדיפים להכניס לאגפים אלו כל אסיר שמעוניין בכך,
גם אם הוא לא ממש דתי.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 04-08-2015 בשעה 16:19.
ישן 04-08-2015, 14:36

סטלין הדיקטטור ומחלת האיידס רצחו פי מיליון יותר.
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "וזה די נדיר."

כל נפש זה עולם מלא, אז המספרים זה לא תירוץ, וכל הקהל החרדי והדתי מזועזעים ממעשי הרצח, למרות שלא היה להם שום דרך לעצור את זה.

אבל לא ראיתי את המעריצים של הקומוניסטים שיזדעזעו ממעשי הרצח של סטלין, ולא ראיתי אצלם זעזועים על זה שאחוז מחלת האיידס אצל ההומאים גבוהה היא פי כמה יותר מאשר אצל שאר האוכלוסיה. למה? כי אם אי אפשר להאשים מישהו אחר, אז לא מזדעזעים.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 04-08-2015 בשעה 14:43.
ישן 04-08-2015, 15:22

בקרב הדתיים והחרדים החשיבה הבקורתית הרבה יותר מפותחת מאשר אצל שאר העמים
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "גם סטלין רצח, זה בדיוק..."

וזה עובר בירושה גם לכל היהודים, גם אלו שהם לא שומרי מצוות.

כאשר היו הסכמי אוסלו, והעם בחלקו הגדול היו שבויים בקונספציה, הדתיים והחרדים היו יותר מפוכחים משאר העם.

אותו דבר גם בעת התנתקות, כאשר כל כך הרבה הלכו שבי אחרי גבור ישראל אריק שרון.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 04-08-2015 בשעה 15:25.
ישן 04-08-2015, 16:55

דורשים שיקחו אחריות על מעשיו של מטורף בודד שמקומו בכלא או בבית משוגעים

בואו נבחן האם הם עצמם מוכנים לקח אחריות על מעשיהם של הדופקים ללא חשבון ומפיצים מחלות. הם טוענים שזה קורה רק אצל הלא-מספיק אחראיים ששכחו לקנדם את עצמם. אז שיקחו אחריות עליהם כמו שדורשים מכל החרדים שיקחו אחריות על שליסל.

אף אחד מהחרדים אינו דורש שלא להחזיק את שליסל במעצר, אבל מי שנבדק ויש לו hiv, יש אלו הטוענים שאסור לשים אותם בסגר, למרות שזה היה מונע שהם לא יפיצו את זה הלאה.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 04-08-2015 בשעה 17:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:04

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר