לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2015, 10:46
  phy phy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.15
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה ממליץ על סחר בגופות ?"

מי המליץ על סחר בגופות?

אני אומר שאסור להתקפל מול ארגון טרור, במיוחד כשחבריו גדלו בתרבות הערבית.
ראינו שההתקפלות במקרה של גלעד שליט הניבה אסונות גדולים.
למרות שבמקרה כזה, באמת שאני בעצמי לא יודע מה הייתי מחליט, מצב קשה.

כפי שכתב ai22, הישראלים שמוחזקים שם הם לא חיילים.
לגבי הערבי - לא ידעתי אפילו שמוחזק שם ערבי. קצת מצחיק לדעתי..
לגבי האתיופי - הוא פגוע נפש שחצה את הגבול לעזה. כמובן שאני מעוניין שהוא יחזור בריא ושלם, אבל יש הבדל עצום בין חייל שבוי (ובמיוחד קרבי שהוצב באזור עזה לשמירה) לבין האזרח שחצה לעזה. אם אתה לא מבדיל.....

ההמונים בחרו בראשית את החמאס, לכן ההמונים צריכים לשלם.
החמאס מייצג אותם.
מנקודת מבט אירופאית - למה אני, וכל אזרחי ישראל, צריכים לשלם בחרמות וכד' בגלל ביבי?

צריך להחמיר עם האכולוסייה הערבית שנציגיה קוראים להשמדת ישראל (יו"ש ועזה).
צריך להחמיר עם האסירים הבטיחוניים הערבים ולשלול להם זכויות יחסית לשאר האסירים.
צריך להחמיר על מיידי האבנים וזורקי בקבוקי התבערה, ערבים ויהודים כאחד. ירייה ברגל לא תהיה מוגזמת, למרות שצריך להתחיל ביריות עם הכדורי פלסטיק הכואבים האלה.... לא יודע מה שמם.

יש כאן שלטון, יש כאן מדינה, יש כאן אזרחים שרוצים לחיות בשלום.
אף אזרח ישראלי לא צריך לשלם על הטרור שעם אחר מבצע בו. לא בנפש ולא ברכוש.
החמרת הענישה והגברת ההתנגדות לטרור - תגרום לרתיעה כלפי אלו שיוזמים אותו.
וכרגע ברור שהענישה\הרתעה לא מספיקה.

צריך לשים לב במיוחד לעובדה שהערבים רואים הקלות בתור חולשה, כך הם חונכו, מה לעשות.
יש ילדים שרק חינוך כואב וקשה יעזור להם להבין את מקומם ולדעת איך להתנהג בחברה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2015, 11:11
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי phy שמתחילה ב "מי המליץ על סחר בגופות? אני..."

מי המליץ על סחר בגופות?
====== אתה בכבודך ובעצמך. כתבת חשמל תמורת גופה !!!

אני אומר שאסור להתקפל מול ארגון טרור,
====== גם אני אומר כך. טרור הוא טרור הוא טרור ולא חשוב הרכב מבצעיו !!! חייבים לטפל בו בתקיפות ובחומרה.

======= אילו "אסונות גדולים" הניבה עסקת שליט ? הטרור מתקיים גם ללא עסקאות ואינו מתגבר בעקבות עסקאות.

======== יפה שאתה מודה שלא היית יודע מה הייתה החלטתך בנידון. גם אני נגד כניעה לדרישות מחבלים. הפתרון היחיד שיקצץ את כנפיהם ( לא ימחק אותם כליל ) הוא הגעה להסדר ויצרת מצב בו לא יהיה כדאי לצד השני להפר אותו.

======== ראה התייחסותי.
יש הבדל עצום בין חייל שבוי (ובמיוחד קרבי שהוצב באזור עזה לשמירה) לבין האזרח שחצה לעזה. אם אתה לא מבדיל.....
========= בהחלט אני מבדיל - חייל שבוי קודם וחייבים במקרה זה להפעיל נוהל של חילופי שבויים.
אני רק מבדיל בין החי למת ומבחינה זו החי עדיף .

ההמונים בחרו בראשית את החמאס,
======== לא הייתי סומך על בחירתם החופשית

מנקודת מבט אירופאית -
========= אינני רוצה ללמוד/ לחקות את המוסר האירופי. הרי החרמות ( של פרטיים לא של מדינות ) על תוצרת השטחים הכבושים - פוגעים בראש וראשונה בפלסטינאים, אשר אתם הם חפצים להיטיב לכאורה.
מלבד זה אנחנו כאזרחים חופשיים "המלכנו" עלינו את ביבי וזאת התוצאה. כפי שכתבתי לעיל אינני מצדיק אותה כלל ועיקר.
.
======= שהמדינה איננה עושה מספיק על מנת להשיג לפחות רגיעה. נכון שלהסכם זקוקים ליותר מאחד ולא בנו כל האשם - אבל ניתן לעשות הרבה יותר.

======= אבל זאת אינה נחלת הערבים בלבד.
ישן 17-09-2015, 13:20
  phy phy אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מי המליץ על סחר בגופות? ..."

ציטוט:
מי המליץ על סחר בגופות?
====== אתה בכבודך ובעצמך. כתבת חשמל תמורת גופה !!!

איפה כתבתי את זה? בכותרת של האשכול?
זה ציטוט של העיתון.
בכל אופן מדברים כאן על הקשחת התנאים, זה לא רק סיסמה "X תמורת Y", זו מדיניות.

ציטוט:
======= אילו "אסונות גדולים" הניבה עסקת שליט ? הטרור מתקיים גם ללא עסקאות ואינו מתגבר בעקבות עסקאות.

משוחררי העיסקה יזמו פעולות טרור שבגללן נרצחו אנשים.
אתה יודע, מאחורי כל פעולת טרור עומד מחבל שיוזם אותה...
ציטוט:
======== יפה שאתה מודה שלא היית יודע מה הייתה החלטתך בנידון. גם אני נגד כניעה לדרישות מחבלים. הפתרון היחיד שיקצץ את כנפיהם ( לא ימחק אותם כליל ) הוא הגעה להסדר ויצרת מצב בו לא יהיה כדאי לצד השני להפר אותו.

למה נראה לך שהצד השני יגיע להסדר וישמור עליו? אתה חושב שהם רציונלים?
כמו ההסדרים בזמן המלחמה שהם שמרו על הפסקת האש.... אהה רגע... הם לא.
כמו הכסף שהם מקבלים מתרומות ממדינות אחרות ומעבירים אותו במלואו לרווחת התושבים בעזה.... אהה רגע.... הם לא.
תזכיר לי על איזה הסדר הם שמרו?

ציטוט:
======== ראה התייחסותי.

כתבת "שחרור החיים עדיף וקודם לקבלת גופות המתים".
מה לגבי כל האנשים החיים (אזרחים ו\או חיילים) שיירצחו בעקבות ההחלטה לשחרר את אלו שהכניסו עצמם לעזה (תמורת מחיר שחרור אסירים כמובן)?

בטווח הקצר - יש מקום לחשוב שעדיף שיחרור 1000 אסירים כדי להשיג את החייל החי.
בטווח הארוך - אתה גורם לארגון הטרור להבין שיש לך חולשה והוא ישתמש בה תמיד... לכן הוא ימשיך לחטוף, להתמקח, ולדרוש יותר ויותר. כל פעם ייחצה סף הדרישות הקודם.

ציטוט:
========= בהחלט אני מבדיל - חייל שבוי קודם וחייבים במקרה זה להפעיל נוהל של חילופי שבויים.
אני רק מבדיל בין החי למת ומבחינה זו החי עדיף .

כמו שכתבתי קודם אתה מתעלם מהאנשים שיירצחו בעקבות ההחלטה הזו.
אתה יודע, לכל החלטה יש מחיר..
אתה מבדיל בין החי למת, בהינתן שההחלטה שלך לא תגרור מחיר נוסף. אבל יש "תוצרי לוואי" אם תירצה לקרוא לזה כך...
נסה להבדיל בין החי למת, בהינתן שההחלטה שלך גובה מחיר של אזרחים ו\או חיילים נוספים.
מה עדיף - חייל חי אחד או (X אזרחים\חיילים חיים + גרימה ליתירות בחטיפת חיילים)?

ציטוט:
======= שהמדינה איננה עושה מספיק על מנת להשיג לפחות רגיעה. נכון שלהסכם זקוקים ליותר מאחד ולא בנו כל האשם - אבל ניתן לעשות הרבה יותר.

נו באמת. מה ניתן לעשות? למסור עוד שטחים? אתה לא לומד מההיסטוריה?
למה נראה לך שההחלטה שלך כל כך ודאית ונכונה?
אתה מכיר את כל הפרטים והנתונים שרה"מ מכיר? שהרמטכ"ל?
אולי יש משהו מאחורי מה שהם עושים?

כמה פעמים ניסו לשפר את חיי הערבים?? נותנים להם חשמל בחינם, מכניסים מוצרים חופשי.
כמה יוזמות חיצוניות היו כדי לגרום לעזה לשגשג? למה זה נכשל כל פעם מחדש?

לישראלים הותיקים בצעירותם היו חיים חרא אבל אתה לא רואה אותם הולכים לשחוט ערבים בלי סיבה...... לא רואה אותם מפנים אצבע מאשימה כלפי אחרים. הם יזמו, הם פעלו, הם בנו. ובזכותם המדינה הגיעה לאן שהגיעה.

ציטוט:
======= אבל זאת אינה נחלת הערבים בלבד.

כלומר?
ישן 17-09-2015, 16:13
  phy phy אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לישראלים הותיקים בצעירותם היו חיים חרא"

אני מתכוון שלא היה להם את כל השפע והטוב שיש כיום, לכן בעזה לא יכולים להתלונן שהמצב שלהם חרא כשמסופקים להם כל כך הרבה דברים.

ציטוט:
אחד המחדלים של המדינה, לאחר הקמתה, שהמנהיגים לא ניסו לאחות את השברים ולקרב את המיעוט הערבי והתייחסו אליו בפחד ובחשדנות.

למה לדעתך זה ככה?
שכחת את הפוגרומים שערבים עשו ביהודים בארץ, עוד הרבה לפני הקמת המדינה?
שכחת את הקשר הערבי-נאצי?
שכחת את הניסיון לחלוק את המדינה עם הערבים? (עוד הרבה יותר ממה שמוצע להם היום) למה זה כשל?

איך אתה מסוגל להגיד שהמנהיגים לא ניסו להתקרב לערבים ולהתיידד איתם?
איך אתה מסוגל לומר שהתייחסו אל הערבים בפחד ובחשדנות, כאילו אין בזה הצדקה?
למה מה יש פה בארץ עכשיו, מה קורה למיעוט הערבי שהוא צריך לשנוא אותנו? אתה רואה חבורות של יהודים שהולכות לשחוט ערבים? למה המשפט הזה נשמע כל כך מוזר? אה, כי בעצם אנחנו רגילים להפך.....
ישן 17-09-2015, 22:28
  phy phy אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מה קורה למיעוט הערבי שהוא צריך לשנוא אותנו?"

ציטוט:
אבל נניח שהדבר נכון לגבי חלק מהם - האם קיימות סיבות שיאהבו אותך ?

זה כל האבסורד, שאנחנו אלה שאמורים לשנוא אותם כי הם כל הזמן מנסים לרצוח אותנו, אבל הם בעצם "שונאים אותנו" ואנחנו מנסים להתיידד איתם.
הם "שונאים אותנו" במרכאות כי ככה חינכו אותם. הם לא באמת מבינים או יודעים את המציאות. המנהיגים שלהם משקרים להם כדי לעורר את הזעם של ההמון, וגם אנשי הרוח, וגם "הפוליטיקאים" שלהם... ילדים לומדים את זה ב-"מסגרות החינוך".
אבל למרות הפוגרומים שהם עשו עלינו, ולמרות כל ההתנגדויות שלהם לקיומנו בארץ - התגברנו עליהם.

ציטוט:
לאחר הסבל הרב שעברו במהלך מלחמת השחרור שלנו ( הנכבה - בלשונם ) . לא שאנחנו האחראים הבלעדיים לו אבל היינו שותפים בגרימתו; לאחר הפקעת האדמות וקביעת המושג של נפקדים-נוכחים; לאחר שנים של ממשל צבאי; ולאחר קיפוח ואי שוויון משווע ; למה אתה מצפה ?

חה !
הם בישלו את זה לעצמם.
שוב - היהודים שוב ושוב ניסו להתיידד איתם, ביקשו לחלוק איתם את האדמה, כי גם לנו (יהודים) יש זכויות. למה רק לערבים יש זכויות? מה זה השטויות האלה?
אבל הם דחו את החלטת האו"ם, הם שבו לדרך האלימות כדי "לדחוק אותנו לים", ולבסוף אנחנו היהודים ניצחנו במלחמות. לכן לפי החוק הבינלאומי, כל פיסת אדמה שהשגנו במלחמה - שייכת לנו.
שניצטער? על מה? על שהם נילחמו בנו ואנחנו היינו טובים יותר? הזכויות שלהם נישללו בגלל הדרך שבה הם בחרו.
איך אתה לא רואה את האבסורד במה שאתה כותב? אתה עיוור לזכויות היהודים?

ואיזה קיפוח ואי-שיוויון? הערבים הישראלים מקבלים זכויות מלאות.
אפילו לא חייבים לשרת את המדינה.
העובדה שהחיים של הערבים ביו"ש ובעזה לא דבש זה רק בגללם.
ישן 18-09-2015, 14:43
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לפי החוק הבינלאומי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
לפי החוק הבינלאומי
מהיכן "גרדת" חוק זה.
נכון שהעולם הכיר "דה-פקטו" בכיבושינו במהלך מלחמת העצמאות וקבל את גבולות שביתת הנשק כגבולותיה הזמניים של מדינת ישראל. אבל, לעולם לא הכיר בכיבושי 1967 ובסיפוחי הגולן וירושלים.
אם לא ידוע לך אף מדינה אינה מכירה בירושלים כבירת ישראל ואינה מציבה את שגרירותה בירושלים. אפילו קונסוליות במידה וקיימות, ממוקמות במזרחה של העיר.

אתה מוזמן לקרוא בעצמך את מסמך "המנדט הבריטי על פלשתינה". הוא די קצר וכתוב באנגלית די פשוטה.
המנדט מיתן לבריטים על מנת להקים מדינה לתושבים היהודיים של פלשתינה.
השטח היחיד שהוחרג הוא שטח עבר הירדן, שלגביו נכתב שבעתיד ניתן יהיה לדון במעמדו.
למיטב ידיעתי (ובדקתי) מעולם לא התקבלה החלטה ברמה הבינ"ל לגביו...

אז כן, על פי החוק הבינ"ל על כל השטח בו ישראל שולטת כיום (כולל עזה ואיו"ש, לא סגור לגבי רמת הגולן) היה אמור להיות מדינת ישראל.

ישן 18-09-2015, 23:29
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני מפנה אותך להחלטת האו"מ מכ"ט בנובמבר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
זוהי מדינת ישראל.
למצבנו עד שנת 1967 הגענו תוך כדי כיבוש ומנוסת ערבים לשטחי הגדה המערבית ומדינות ערב שכנות.
בכיבוש זה הכיר העולם דה-פקטו ותו לא.

למצבנו מהמאה השביעית עד המאה העשרים הגענו תוך שהערבים מבצעים בנו רצח עם, טיהור אתני והמרת דת בכפיה.
אני לא מבין למה אתה בוחר כל הזמן להתמקד רק במסגרות שמנים צרות שיתאימו למסקנה אותה אתה רוצה לקדם.
המציאות הרבה יותר מורכבת מהתמונה שאתה מצייר.

ישן 20-09-2015, 08:21
  tamuz500 tamuz500 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.08
ספרי ההסטוריה
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]למצבנו מהמאה..."

מי שיפתח את ספרי ההסטוריה, או מי שמכיר ולו חלקית את הקוראן והחדית', מכיר היטב את רצח התרבות היהודית בארץ חיג'אז מיד עם הופעת האיסלם.

עבור האיסלם כיום, זו לא רק הסטוריה אלא משאת נפש ומשאלת לב.

הקריאה הנפוצה מאד בהפגנות בכל העולם הערבי היא:

"خيبر خيبر يا ياهود جيش محمد سيعود"

סיסמה המזכירה יהודים את חייבר , נוות המידבר שנכבשה ונהרסה על ידי מוחמד ומאמיניו ומבטיחה להם כי ההסטוריה עוד תחזור.

לנשק האישי התיקני של צבא אירן קוראים "ח'יבר 5" על סמך אותה אסוסיאציה בדיוק.

על התרבות היהודית בחיג'אז איננו יודעים כמעט דבר משום שהיא הושמדה עד היסוד, ופליטיה ברחו צפונה לארצות ה"שאם".

1400 השנים שלאחר מכן, לא היו טובות בהרבה עבור היהודים שקיומם נסבל איכשהו בתור "اهل الذيماء" בני חסות לפי תנאיו של החליף עומר. היו אלו תנאי חיים שאלו הכפופים להם, היו מן הסתם מקנאים בתנאי חייהם של אזרחי דרום אפריקה כהי העור בתקופת האפרטהייד.

מפעם לפעם, היו פרעות ורציחות כמו גם המרות דת כפויות (האלמווחדים, סוף המאה ה12 , שמד כפוי במשהד שבאירן 1834, או סתם פוגרום, שחיטת 241 יהודי בגדד בפרהוד יוני 1941.(

כל מי שמטומן את ראשו בחול ומעדיף להתעלם מההסטוריה, בין אם במזיד בין אם סתם מבורות וחוסר ידע ועוד מטיף לאחרים לפנות לספרי ההסטוריה, עלול לחזור אליה.
ישן 20-09-2015, 12:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]למצבנו מהמאה..."

אני מכיר את הפנטזיה לפיה היהודים חיו תחת שלטון איסלמי חיים שקטים ורגועים, וזה אפילו נכון במקומות מסויימים למשך תקופות קצרות.

רב שרוב הזמן ברוב העולם הערבי יהודים חיו כד'ימים תחת חוקי עומאר, והם סבלו מפוגרומים לא פחות מאשר היהודים שחיו באירופה, כולל עלילות דם די דומות.
ההבדל היחיד בין העולם האיסלמי לנוצרי היה השואה, וגם זה נבע מחוסר יכולת, ולא מחוסר רצון.
השלטונות הפרו נאציים בעירק ואירן, והתוכנית של המופתי של ירושלים להקים מחנות השמדה ליהודים בעמק דותן יעידו על כך בצורה די ברורה.

ישן 18-09-2015, 12:47
  בלאסטומי בלאסטומי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.15
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי phy שמתחילה ב "מי המליץ על סחר בגופות? אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי phy
מי המליץ על סחר בגופות?

אני אומר שאסור להתקפל מול ארגון טרור, במיוחד כשחבריו גדלו בתרבות הערבית.

לגבי הערבי - לא ידעתי אפילו שמוחזק שם ערבי. קצת מצחיק לדעתי..
לגבי האתיופי - הוא פגוע נפש שחצה את הגבול לעזה. כמובן שאני מעוניין שהוא יחזור בריא ושלם, אבל יש הבדל עצום בין חייל שבוי (ובמיוחד קרבי שהוצב באזור עזה לשמירה) לבין האזרח שחצה לעזה. אם אתה לא מבדיל.....

ההמונים בחרו בראשית את החמאס, לכן ההמונים צריכים לשלם.
החמאס מייצג אותם.
מנקודת מבט אירופאית - למה אני, וכל אזרחי ישראל, צריכים לשלם בחרמות וכד' בגלל ביבי?

צריך להחמיר עם האכולוסייה הערבית שנציגיה קוראים להשמדת ישראל (יו"ש ועזה).
צריך להחמיר עם האסירים הבטיחוניים הערבים ולשלול להם זכויות יחסית לשאר האסירים.
צריך להחמיר על מיידי האבנים וזורקי בקבוקי התבערה, ערבים ויהודים כאחד. ירייה ברגל לא תהיה מוגזמת, למרות שצריך להתחיל ביריות עם הכדורי פלסטיק הכואבים האלה.... לא יודע מה שמם.

אף אזרח ישראלי לא צריך לשלם על הטרור שעם אחר מבצע בו. לא בנפש ולא ברכוש.
החמרת הענישה והגברת ההתנגדות לטרור - תגרום לרתיעה כלפי אלו שיוזמים אותו.
וכרגע ברור שהענישה\הרתעה לא מספיקה.

צריך לשים לב במיוחד לעובדה שהערבים רואים הקלות בתור חולשה, כך הם חונכו, מה לעשות.

גלעד שליט היה חייל אפס שנרדם בטנק ולא היה ראוי להיות מאבטח מתקנים בקניון גבעתיים
היה ראוי שירקב בעזה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:00

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר