לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-09-2015, 21:44
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "האינטרס שלנו הוא חיים..."

זהו, שבאמת לא אכפת לי איך אני מצטייר בעיני אחרים.
אתה יכול לאיים מפה ועד לג'האנם לגבי מה עלולים לעשות לנו, איך אפשר להחרים אותנו וכמה חשוב לנו לרצות אחרים. עשו את זה כבר, כשהיינו במצב הרבה יותר גרוע, ועדיין שגשגנו.

קודם כל אכפת לי מהמציאות, והמציאות מראה שכל מקום בו צבא מערבי פועל הוא שטח צבאי סגור, ועיתונאי שלא מתאם את הגעתו עם הצבא שם את נפשו בכפו.
את הנראטיבים ויתר השקרים אני משאיר למי שמחפש לחיות בפנטזיה של עצמו.

בלי שום קשר, ברור לכולנו שהחייל יעוף לכלא על השחתת רכוש.
אני יכול להזדהות עם התסכול שלו כמה שבא לי, אבל הוא עבר על החוק, ישלם על זה, ובתקווה שיחזור לתפקידו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2015, 20:58
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "מה שלא נראה טוב, הרבה פעמים..."

מה שנראה לא טוב הוא לפעמים לא טוב, לפעמים נהדר, לפעמים הכי טוב שיכל להיות ולפעמים זוועת עולם.
אין שום קורלציה בין איך מישהו אחר בוחר להגיב אלייך, למי שאתה ולמה שאתה עושה.
התגובה מעידה לרוב ב 99% על המגיב, ורק באחוז בודד עליך.

אין לי מושג מה ההגדרה שלך לחיים נורמאליים, אבל כל מי שחי כשסביבו מצלמות טלוויזיה כל הזמן בהכרח חי חיים לא נורמאליים.
ובהחלט הגיע הזמן שבשטח שבו הפלסטינים מנהלים נגדנו מלחמה רציפה כבר 80 שנה, יתחילו ליישם נהלים של זמן מלחמה, כמו הגדרת האזור כ"שטח צבאי סגור".

ישן 28-09-2015, 21:39
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "מה שנראה לא טוב הוא לפעמים לא..."

אתה מזכיר לי את האמן מאוריץ אשר, אשר הצליח בכישרונו לצייר תעלת מים ישרה שבקצה שלה המים נופלים כמפל, ואז זורמים ישר ונפגשים עם התעלה שנפלו מהם,
אפשר לשרטט טענה כי איסור על מצלמות או ניתוצם הינו דבר טוב ,כמו שאפשר ליצור הסבר מדוע ניתוץ עתיקות ע"י דאעש זה דבר טוב, אין סוף לאבסורד שאפשר ליצור,

צבא האוסר על מצלמות זה חיים לא נורמליים [ומצטער,לא אסביר מה זה נורמלי,תנסה לנחש למה אני מתכוון],
ונהלי מלחמה בשטחים שאנחנו מחזיקים, מזיקים לאינטרסים שלנו, כמובן שיכולים להיות מצבי חרום שבהם לא תהיה לנו ברירה, אך אם המצב הנוכחי הוא מצב חירום, זה מעיד על חולשה יותר גדולה ממה שחשבתי.
ישן 28-09-2015, 21:59
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אתה מזכיר לי את האמן מאוריץ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
אתה מזכיר לי את האמן מאוריץ אשר, אשר הצליח בכישרונו לצייר תעלת מים ישרה שבקצה שלה המים נופלים כמפל, ואז זורמים ישר ונפגשים עם התעלה שנפלו מהם,
אפשר לשרטט טענה כי איסור על מצלמות או ניתוצם הינו דבר טוב ,כמו שאפשר ליצור הסבר מדוע ניתוץ עתיקות ע"י דאעש זה דבר טוב, אין סוף לאבסורד שאפשר ליצור,

צבא האוסר על מצלמות זה חיים לא נורמליים [ומצטער,לא אסביר מה זה נורמלי,תנסה לנחש למה אני מתכוון],
ונהלי מלחמה בשטחים שאנחנו מחזיקים, מזיקים לאינטרסים שלנו, כמובן שיכולים להיות מצבי חרום שבהם לא תהיה לנו ברירה, אך אם המצב הנוכחי הוא מצב חירום, זה מעיד על חולשה יותר גדולה ממה שחשבתי.

1. אני מעריץ את אשר. הציורים שלו הם שיא של גאוניות.
2. אין צבא מערבי שמאפשר מצלמות שהוא לא שולט עליהן. אנגליה, צרפת, גרמניה, ספרד, שבדיה, נורווגיה ואחרות השתתפו בלחימה באזורים שונים בעולם בשני העשורים האחרונים. אף אחת מהן לא התירה צלמים עצמאיים בשטח, רק צלמים מטעמן.
אז האם זה טוב או לא אני אשאיר לשיקול הדעת של פילוסופיית המוסר שבחרת,
מה שבטוח זה שזו ההתנהגות המקובלת בעולם המערבי, לכן זה בהכרח נורמאלי.
3. לא אכפת לי מה אתה חושב על המצב, או האם לדעתך מדובר בחולשה, חוזקה או במופע קרקס.
אכפת לי מה המדיניות שתשפר את המצב הקיים, ולאסור כניסת עיתונאים לשטח צבאי סגור בהחלט ישפר את המצב.

ישן 30-09-2015, 00:06
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "היי...אנחנו לא כותבים על אותם..."

זו בדיוק הנקודה, מדובר בדיוק באותה השאלה.
אתה יוצא מנקודת הנחה שאיסור על צילום בשטח צבאי סגור זה בהכרח רע כי צפון קוריאה עושה את זה.
אני יצאתי בדיון הזה מנקודת הנחה שאותו דבר בדיוק לגיטימי לחלוטין כי כל מערב אירופה עושה בדיוק את אותו הדבר.
לא כל מה שצפון קוריאה עושה הוא רע. לא כל מה שמדינות מערב אירופה עושות הוא טוב.

שוב, כשאתה קובע את דעתך לגבי נושא מסויים על פי "הרגשתך" תוך התעלמות מוחלטת מהעובדות, אין שום קשר בין מה שאתה אומר למציאות.
אתה רוצה לבחון את הנורמאליות והלגיטימיות של התרת צילום בשטח צבאי? אחלה. אני בעד.
פשוט תשתמש בכל התקדימים הרלוונטיים, ולא רק בצפון קוריאה....

כהרגלך אתה מתעלם משאלות, ולא אומר שום דבר מהותי, רק מעלה תהיות שנשמעות כאילו הן מנותקות מכל הקשר.
עדיין לא ענית לי, למה התעקשת להשוות אותנו לצפון קוריאה, כשמערב אירופה עושה אותו דבר?
בגלל שלא ידעת שמדינות מערב אירופה מתנהגות בדיוק כמו צפון קוריאה במקרה הזה?
בגלל שאתה חושב שההשוואה תרתיע אותי מספיק בכדי לגרום לי לשנות את עמדותי, כי מפחיד אותי שאחרים יחשבו על המדינה שלי כעל צפון קוריאה?
כי חשבת שאני אידיוט מטומטם שלא יודע שגם מדינות מערב אירופה נוהגות באותה צורה?

ישן 30-09-2015, 13:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אני חושב כי איסור צילום זה לא..."

ציטוט:
אני חושב כי איסור צילום זה לא טוב [לעיתים הוא רע הכרחי],לא משנה מי אוסר,
הבאתי את דוגמת צפון קוריאה ,כי היא דוגמא ברורה ומוכרת,

זכותך לחשוב ככה, ואין לי בעיה עם זה.
רק שגם טענת שמדובר בהתנהגות לא נורמאלית - מה שלא נכון עובדתית,
ובחרת להשוות לצפון קוריאה, כשאני לא מכיר שום מדינה בעולם שמתנהגת אחרת מישראל וצפון קוריאה בנושא הזה.

אני חושב ששורש הבעיה היא שהחלטת שיש דברים שהם רעים או טובים אינהרנטית.
אם האופציה המוצעת היא הכי טובה שיש, לא משנה כמה אתה חושב שהיא איומה ונוראה מבחינה אבסולוטית, זו עדיין אופציה טובה מאוד.

ישן 30-09-2015, 15:55
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=רם אדמון]אני חושב כי..."

באנגליה וצרפת מותר לצלם,
כשאנגליה אוסרת לצלם, מדובר בסיטואציה חריגה,
כשישראל אוסרת לצלם, פירושו מצב חריג,חיים לא נורמליים [לא כתבתי התנהגות לא נורמלית],מה שלדעתי מנוגד לאינטרסים שלנו, שהם יצירת חיים נורמליים.
אי אפשר לומר על מחשבתי כי מדובר בחיים לא נורמליים... כי זה לא נכון עובדתית. עובדתית, זה מה שאני חושב, כמובן שיכולים להיות אנשים שיחשבו אחרת.
האם חיים אידאלים הם חיים עם איסור צילום? לטעמי מדינה אידיאלית היא מדינה עם חופש,כולל חופש לצלם.
ואתה צודק, אם האופציה המוצעת היא הכי טובה שיש,אז היא טובה, כי אין משהו יותר טוב.

נערך לאחרונה ע"י רם אדמון בתאריך 30-09-2015 בשעה 16:08.
ישן 30-09-2015, 22:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "באנגליה וצרפת מותר לצלם,..."

המציאות היא שבאנגליה וצרפת אסור לצלם בשטח צבאי סגור, שכולל בין היתר כל מצב בו הצבא נמצא בלחימה, כולל אזורים בצפון אירלנד וקורסיקה, כשהייתה שם פעילות צבאית נגד טרוריסטים.
אז או שאין לך מושג באיזה עולם אתה חי, או שידעת את זה ואתה משקר. קשה לי להחליט....

יש לך בלבול בין קשר סיבתי להתרחשות במקביל. איסור הצילום, בדיוק כמו נורמאליות החיים באיו"ש, הם תוצאה של מצב בו אוכלוסיה נלחמת בצבא.
החיים הלא נורמאליים לא נגרמים כתוצאה מאיסור הצילום, והאיסור הזה לא משפיע עליהם.

ישן 02-10-2015, 23:48
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אני לא מצליח להסביר לך, שוב,..."

ציטוט:
אני לא מצליח להסביר לך,
שוב, בלונדון ופריז מותר לצלם,
האינטרס שלנו הוא שכל שיטחי מדינתנו, כולל 'השטחים' , יהיו כמו לונדון ופריז,
ברגע כי אתה אוסר לצלם, אתה מכריז כי בשטחים שבשליטתך המצב לא תקין.

בטח שהמצב לא תקין - חיילים מותקפים בנשק קטלני, כבישים נחסמים ויש הפרות סדר.
כל עוד המצב לא תקין - אין שום סיבה לאשר לעיתונאים לצלם בצורה חופשית, כי הם יוצרים הסלמה ומקשים על פתרון הבעיה.
בדיוק כמו שהיה בפאריז כשהמחתרת האלג'יראית עשתה שם פיגועים, ובלונדון כשה IRA עשה שם פיגועים. כל זירת פיגוע הפכה לשטח צבאי סגור עד תום האירוע.

ההנחה שלך שכשחיילים מותקפים בנשק קטלני, התגובה צריכה להיות זהה למצב בו אתה מטייל בבפאריז כשאין בה טרור, חסרת כל קשר למציאות.
כשאין הפרת חוק אין שום סיבה לאסור על צילום, ולכן אין איסור כזה במדינות מערביות.
כשיש טרור אין שום סיבה להתיר צילום, ולכן הצילום אסור בכל מדינה מערבית.

ישן 04-10-2015, 00:53
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אני טוען כי אתה עושה השוואות..."

ציטוט:
מה לעניין ניתוץ מצלמות כתבים בגדה, לסגירת אזור בלונדון עקב הודעה על פצצה ?

שבכל מדינה מערבית, בשטח בו מתקיימת פעילות חבלנית, יש איסור על צילום.
רק שאתה חוזר ואומר שבלונדון ופאריז זה לא המצב...
אז או שאין לך מושג מה קורה במקומות אחרים, או שאתה מתעלם בכוונה מהמציאות, או שאתה ביודעין אומר דברים שאתה יודע שהם לא נכונים...

ישן 04-10-2015, 03:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "בלונדון לא נלחמים..."

גם באיו"ש אף אחד לא הציע להילחם בצלמים.
בצבא הבריטי מונע מצלמים לצלם בשטח בו יש פעילות טרוריסטית, בלונדון, בבלפאסט ובקונדור באפגניסטן.
אני מקווה שאתה יודע מה ההבדל בין להילחם בצלמים, לבין לאכוף את החוק כשהם מפרים אותו...

ואתה שוב טועה. המשטרה יכולה להרחיק אנשים, וגם לעכב ולעצור אותם, אם שוטר חושב שנוכחותם יוצרת הסלמה, או אם הם עוברים על החוק - שני דברים שצלמים בשטח צבאי סגור בהכרח עושים...

הפער בין מה שאתה חושב שקורה לבין המציאות עצום.
ממה הפער הזה נובע לדעתך?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:15

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר