לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2015, 08:46
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "איך?"

החברות הקטנות היו כאן לפני גולן ולא ראית את המחירים יורדים במילימטר. צריך שחקן חזק שמוריד מחירים, והוא היה אחד כזה - והשוק - שלא רצה לדמם אליו את כל הלקוחות, נאלץ להוריד גם הוא מחירים. הקטנים יותר נאלצו להוריד מחירים אף יותר נמוך, כדי לקבל נתח שוק.

אם עכשיו רוב הלקוחות חוזרים להיות בקרטל אפ"ס, ואין מי שיוריד את המחירים, וכמעט כל המתחרים הם MVNO (חוץ מהוט מובייל, שהם בעצמם לא בדיוק רשת עצמאית בדיוק כמו שגולן לא הייתה)... לדעתי התוצאה בלתי נמנעת.

החברות הגדולות לא בהכרח "מפעילות מרכזים פרונטליים גדולים" - גם הן למדו שיש שוק חלופי בסגנון גולן - ולכן למשל יש לך את 012 מובייל, שזו Orange (זאת אומרת, פרטנר, אבל עם ישראל מכיר אותה כ"אורנג'") לכל דבר ועניין - רק בלי המרכזים הפרונטליים. וכו'.

אגב, גולן גם רצה להתקדם לתחום התוכן - סטייל מה שסלקום עשו עם סלקוםTV, ואינטרנט. אינני יודע למה הוא לא עשה את זה בסוף. http://www.gadgety.co.il/129894/%D7...94%D7%9B%D7%95/

תראה, הלוואי ואתבדה, אבל...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-11-2015, 09:08
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "מצד שני"

אין ויכוח על כך שלגולן לא הייתה פריסת אנטנות ארצית (לא חושב שללקוחות איכפת במיוחד), ונדמה לי שכך גם המצב בהוט-מובייל.

אני לא דיברתי על איום כלל וכלל. דיברתי על הפחתת חופשיות השוק, שזה מה שמוריד מחירים... אנחנו חוזרים למצב מאוד דומה למצב לפני שגולן נכנס[*]: רמי לוי היה שם כבר קודם למיטב זכרוני, הוט מובייל היא הרי מירס (אגב, ראית את הדו"חות הכספיים?), וכו'...

[*] רק שעכשיו סלקום הופכת להיות הרבה יותר גדולה. אם הם יהיו חכמים וישאירו את המחירים של גולן והתחרות, הם צפויים להמשיך להיות כאלה. אם לא, יכול להיות שהם יגלו שהם קנו פחות לקוחות ממה שהם חושבים... אבל זה כל כך לא ב DNA שלהם...

ישן 05-11-2015, 18:45
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
קודם כל, סלקום רוצה לקנות את גולן, אבל העסקה עדיין לא סגורה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אין ויכוח על כך שלגולן לא..."

דבר שני, לא רק שהוט-מובייל אכן הקימה מערך אנטנות, היא גם מקימה מערך אנטנות דור 4 ביחד עם פרטנר (שתי החברות הקימו חברת תשתית אחת משותפת שתקים את מערך האנטנות, בשם PHI).
גולן התחילה להקים מערך אנטנות (HSPA) כדי לעמוד בתנאים של משרד התקשורת, אבל עם הזמן התחילה לפרק אותו כדי לחסוך עלויות, בידיעה מוחלטת שהם מפירים את תנאי הרשיון. הם ידעו טוב מאוד מה יקרה ונראה שזה מה שהם כיוונו שיקרה - יצברו מאסה של מנויים ואז ימכרו את החברה. זה אפילו מתחבר מצויין למחירי ההפסד שגולן היתה משווקת.

גילוי נאות - אני כרגע (לפחות עד אמצע החודש) עובד בשביל הוט-מובייל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 05-11-2015 בשעה 18:47.
ישן 05-11-2015, 19:04
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

לי יש את החבילה של ה-2 ב-40
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני מודע ל PHI. דיברתי על..."

התניידתי להוט מובייל הרבה לפני שעבדתי שם (למעשה, התניידתי ברגע שהם נפתחו). גם עם כל החבילות שהיו לי, שמעולם לא היתה להן הגבלה של שעות שיחה או SMS-ים, אני כמעט ולא משתמש ב-SMS-ים.
WhatsApp. כוחו של הרגל, וגם הנוחות והאפשרות לכתוב בקבוצות. לא מעניין אותי אם יגבילו לי את ה-SMS-ים, אבל כן יפריע לי אם יגבילו (לא יאטו) לי את ה-DATA - מה שהולך לקרות בקרוב.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 05-11-2015, 21:54
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

ככל הידוע לי, המבצעים של הוט-מובייל הם אף פעם לא לתמיד, אלא מוגבלים לתקופה של שנה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "וזו הנקודה שלי - לכן גולן לא..."

אחרי שנה אתה עובר אוטומטית למסלול של 70 או 90 ש"ח - אבל, לפני שאתה עובר, פשוט תעבור לתכנית אחרת (או תתנייד לחברה אחרת) ותהיה בסדר.
המבצע של 2 ב-40 היה לתקופה מסויימת, ולאחר מכן זה הפך ל-2 ב-60.
אישית לי יש את הוט כתשתית ואת הוט-נט כספק ומעולם לא היו לי תלונות (שוב, ללא קשר לזה שאני עובד שם). לא היו לי בעיות חיבור (מלבד פעמים בודדות ביותר, כשהיתה בעיה אזורית) ולא בעיות מהירות (במקרים שמדדתי)...
אני מכיר אנשים שהיו להם בעיות (וחלקם אפילו עובדים בהוט והוט-מובייל) ועברו לספק/תשתית אחרת ועכשיו הכל בסדר, אבל לי כאמור מעולם לא היו טענות.

ציטוט:

ישן 05-11-2015, 21:36
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הסוף לתחרות? סלקום קונה את גולן טלקום תמורת 1.17 מליארד ₪"

טוב, קצת סדר.

רמי לוי נכנס לפני גולן טלקום, לינוקס.

שימי- המחירים כן ירדו כשיצאו המפעילים הוירטואליים, עוד לפני גולן, אם כי לא באותה הדרסטיות.
http://www.calcalist.co.il/articles...3554219,00.html

נאריון- אתה חצי צודק וחצי טועה. לפי הדוחות החברה כבר רווחית. עם זאת, זה בגלל שהיא הפרה את ההתחייבות שלה להקים רשת אנטנות- היא הקימה ופירקה אותן ללא אישור.
http://www.calcalist.co.il/internet...3672794,00.html

ולכולכם- זה היה די שקוף מה גולן עשה- הוא ניצל את הטמטום של הממשלה שלנו. הלהיטות שלהם לתחרות בכל מחיר עשתה טוב ועשתה רע- הטוב היה ש"הרשו" בטובם לאחרים להתחרות, אחרי זמן רב בו הממשלה עצמה עצרה את התחרות על ידי כך שלא אפשרה למתחרים להיכנס. הרע- פרט לפגיעה בחופש הקניין של החברות (הכריחו אותן לשתף את התשתית), נתנו הקלות מוגזמות למתחרים חדשים. הוט כבר היתה שם, עם מירס, אז זה היה פחות תקף אליה. גולן עשה בחוכמה- הפקיד ערבות, הציג מחירי חיסול כדי לעמוד בתנאי של כמות לקוחות, ואז קיבל את הכסף חזרה. ועכשיו כשקונים אותו במחיר מעל כפול לשוויו? כי זה השווי שלו כמטרד בשוק, לא שווי פעילות אמיתי. סלקום לא קונה כי יש לה כסף מיותר, אלא כי זה מאפשר להוציא מטרד שבעיקר דיבר.

שר תקשורת נורמלי היה מאפשר לכל אחד להיכנס לשוק, תוך שמירה על התדרים (בשל השימושים הצבאיים שיש בהם, אי אפשר לחלק אותם סתם כך). זהו. לא רגולציה על מחיר, לא פיקוח, בלי תנאים, ובלי לאשר למתחרים להיכנס רק אם יש להם גב מבנק ישראלי (כי חזי בצלאל מאקספון לא קיבל, הוא הציג ערבויות מבנקים זרים לא פחות טובים, אבל תנאי המכרז לא אפשרו לו- הנה דוגמא לרגולציה מפגרת).
ואחרי זה- אפשר לסגור את משרד התקשורת לחלוטין, בלי המועצות לשידור, רשויות מפקחות, חלוקת רישיונות ושאר ירקות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר