לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-01-2016, 07:40
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
עדי ראייה בזירת הפיגוע: "היו במקום אנשים עם נשק - והם לא ירו במחבל"

http://www.israelhayom.co.il/article/344391

"ראינו בן אדם קטן, ככל הנראה עם רובה ארוך, שפשוט הלך והתחיל לירות באנשים", סיפר דודי מלכה, אחד מבעליו של בית קפה באזור, מקום שנפגע מהירי.

לדבריו, "בשלב מסוים הוא נמלט מהמקום והתחלנו לרדוף אחריו. צעקנו על אנשים עם נשק שיירו בו, אבל אף אחד לא עשה דבר".

לדברי מלכה, "המשכנו בריצה אחרי המחבל, רדפנו אחריו כמה רחובות מכאן, אבל לא הצלחנו לתפוס אותו. התחננו לאנשים שייתנו לנו את האקדח שהיה להם כדי שאנחנו נירה, אבל אף אחד לא הסכים לא לתת לנו את הנשק ולא לירות בעצמו ביורה הנמלט".

אסף, העובד גם הוא בבית הקפה, הוסיף כי "אחרי ששמעתי את היריות ראיתי אדם רץ לעברנו. אנשים ברחו והיו בהיסטריה ואנחנו ניסינו לרדוף אחריו וביקשנו מאנשים עם נשק שיירו בו, אבל הם לא הסכימו לכך".

https://sites.google.com/site/hamedinai/

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-01-2016, 08:30
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "עדי ראייה בזירת הפיגוע: "היו במקום אנשים עם נשק - והם לא ירו במחבל""

קראתי כמה תגובות ברשת על פחדנות, כניסה לשוק וכו'.
למרות שהייתי מעדיף שהמחבל יחוסל במקום עם כמה שפחות נזק לאזרחים, אני לא שש לשפוט את מי שלא ירה, יש כמה אפשרויות שאני יכול לחשוב עליהן:

1. מי שהיה עליו נשק לא היה מוכן מנטלית לשימוש בו או שלא הבין נכון את הסיטואציה ועד שהבין שמדובר במחבל הוא כבר נמלט.

2. מי שהיה עליו נשק לא הרגיש בסכנה מיידית ומוחשית (למשל הצביעו לו על המחבל אחרי שנגמר הירי והמחבל כבר בורח), ומבחינתו לא הייתה הצדקה חוקית לירי באותה השנייה.

3. מי שהיה עליו נשק לא הרגיש בטוח ביכולתו לזהות בוודאות את המחבל ולפגוע רק בו (הרבה אזרחים בסביבה, מטרה נעה במהירות וכו').

4. מי שהיה עליו נשק היה עם משפחתו והעדיף להישאר איתם ולא לצאת למרדף אחרי מחבל.

בניגוד לרוב המחבלים בירושלים שנשארו במקום הפיגוע עד שחוסלו, המחבל הזה החליט "לעקוץ" ולברוח לפני שהגיעה תגובה אפקטיבית.
אם האזרח החמוש לא היה נוכח ממש בסמוך למקום באותה השנייה שהמחבל התחיל לירות, אני יכול להבין איך מישהו שהגיע חצי דקה אחרי הירי לא מבצע ירי גם אם מישהו מצביע לו על המחבל.

באופן אישי, אם הייתי באירוע כזה, בין אם הייתי יורה ובין אם לאו, אין סיכוי בחיים שהייתי נותן את הנשק האישי שלי למישהו אחר שמבקש אותו כדי שהוא יבצע מרדף וירי אחר המחבל.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 04-01-2016 בשעה 08:33.
ישן 04-01-2016, 08:46
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אופציה 1 היא הסבירה ביותר, וזו גם הייתה הסברה של לפחות עד ראיה אחד
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "קראתי כמה תגובות ברשת על..."

פתאום אדם יורה צרורות באמצע היום ברחוב דיזינגוף...זאת סיטואציה מפתיעה ומהממת.
רוב האנשים יתקשו להגיב מהר ובאופן אפקטיבי עם נשקם במצב הזה. אחד הכותבים המרכזיים בפורום צבא וביטחון תיאר את תחושותיו באירוע כזה (והוא דווקא כן ביצע ירי בסופו של דבר).
מעבר לכך, גם אני הייתי מהסס מלירות במישהו שרץ רק משום שמאן דהו שאני לא מכיר יצעק לי "תירה בו, תירה בו". ואני בטח לא יעביר לידיו את הנשק שלי....

כפי שכתבת, היה כאן אירוע מאוד קצר-בחור בא, ירה כמה צרורות וברח. זה בניגוד לאירועים אחרים שבהם היורה או הדוקר ממשיך בנסיונותיו לפגוע והאירוע מסתיים רק כשהוא מנוטרל לבסוף.
במידה מסויימת זה מלמד שדווקא מחבלים ללא כוונות אובדניות מיידיות עשויים להיות מסוכנים יותר לטווח ארוך.
ישן 04-01-2016, 15:22
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "תוכל לצטט לנו את לשון החוק?"

הכי קרוב לזה שאני מכיר זה חוק "לא תעמוד על דם רעך", אבל שם אין חובה להתערב פיזית אלא רק להזעיק עזרה / כוחות בטחון.

(א) חובה על אדם להושיט עזרה לאדם הנמצא לנגד עיניו, עקב אירוע פתאומי, בסכנה חמורה ומיידית לחייו, לשלמות גופו או לבריאותו, כאשר לאל-ידו להושיט את העזרה, מבלי להסתכן או לסכן את זולתו.
(ב) המודיע לרשויות או המזעיק אדם אחר היכול להושיט את העזרה הנדרשת, יראוהו כמי שהושיט עזרה לעניין חוק זה; בסעיף זה, "רשויות" - משטרת ישראל, מגן דוד אדום ושירות הכבאות.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 06-01-2016, 08:29
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "ואם אותו מחבל היה מחליף מחסנית ונכנס לגמור את שאר האנשים?"

בולשיט. שום דבר לא מחייב אותך לירות, גם אם אתה עצמך בסכנה מיידית אתה יכול לבחור בדפ"אות אחרות. לדעתי הדבר הי-ח-י-ד שיגרום לי להוציא נשק זה אם אני, בעלי או הבנות שלנו נהיה במצב מסכן חיים (כלומר, יורים לכיווננו, או מתכוונים לזרוק בקת"ב). בכל מצב אחר, וגם כאן - אם יש אפשרות, אני אעדיף לברוח.
הסיבות לכך - לא בטוחה שלירות על מטרה חיה זה בדיוק פסגת המאוויים שלי ואני לא בטוחה שההתמודדות הפסיכולוגית עם הרג בן אדם לא תגמור לי את שנת הלילה לשנים קדימה, לא בטוחה ב-100% שאני לא אפגע בבלתי מעורבים, לא ממש בא לי על כל האופרציה סביב העניין - החרמת הנשק, בירור אם בוצע ירי מוצדק, המרדף אחר החזרת הנשק לידי, ים בירוקרטיה וטרראם משפטי...

וכן, אני מיומנת מספיק ובטוחה מספיק בתפעול, אני מדוייקת למדי ועדיין... אני אעדיף להזעיק עזרה, ולקרוא לגוחות הבטחון...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 06-01-2016, 08:59
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
קצת אנוכי מצידך לדעתי
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "בולשיט. שום דבר לא מחייב אותך..."

עם נשק ובעת אירוע כזה, את יכולה למנוע הרג נוסף של חפים מפשע. מה אם המחבל לא רואה אותך ואת משפחתך, אבל קלט בזווית העין עגלה עם תינוק בן-יומו ועכשיו הוא מתחיל לכוון אליה? איך תחיי עם זה שיכולת להציל את התינוק אבל החלטת לברוח רק כדי שהמשטרה לא תעשה לך "נו נו נו"? זו אמנם דילמה מוקצנת בכדי להעביר את הנקודה שלי, אבל היא גם לגמרי לא תלושה מהמציאות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 06-01-2016, 10:20
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "קצת אנוכי מצידך לדעתי"

מכיוון שב-95% מהזמן אני מלווה בלפחות אחת משתי הצאצאיות בנות הפחות מ-3 שלי, אני בספק שהייתי עוזבת אותן על מנת לתפעל ארוע שאני לא מאומנת להתמודד איתו. איך אני אחיה עם עצמי אם בגלל שהחלטתי להתערב כשיש המון אנשים מסביב ובטעות יריתי ופגעתי בתינוק בן יומו? זה שיקול שמגיע הרבה לפני שהמשטרה תעשה לי נו נו נו. את הברדק עם המשטרה ובתי המשפט הרי אעבור גם אם אגן על עצמי ומשפחתי.
בוא נגיד ככה - לשלוף נשק ולירות בסיטואציה מבולבלת ומלאת תרחישים אופציונליים בהם המחבל לא נפגע, אבל בטעות יריתי בילד שעמד לא רחוק ממנו - זה בערך הדבר האחרון שאעשה וגם זה יקרה אם אין שום אופציה אחרת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר