לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-03-2016, 22:25
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לא שאלת אותי, אבל גם אני, בתור אתאיסט, מלתי את שני בני
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אתה בנאדם שפוי תסביר לי בבקשה..."

כמובן שזה נעשה אצל כירוג מומחה ברפואת ילדים, עם אלחוש (הילדים לא בכו לרגע). אמנם יקר (2500 ש"ח הבולבול) אבל שווה את השקט הנפשי.
אני החלטתי שהילדים שלי ישאו סממן יהודי מובהק. מה יעשו עם זה כשיגדלו - זו בעיה שלהם, אבל גם אם עוד 20 שנה יעברו לחו"ל ויגורו שם עד סוף ימיהם, בכל פעם שהם יפשילו את התחתונים להשתין הם יזכרו מאיפה הם באו. זו תרומתי להם, שיקחו את זה לאן שהם רוצים...
בנוסף, אם וכאשר יתגייסו לצה"ל, הם לא יצטרכו להתבייש כשהם מתקלחים עם החבר'ה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-03-2016, 10:58
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
אתה בור ושקרן, ומעליל עלילות על בני עמך
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אם שמת לב הראש לא נפגע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
מהי חשיבות הכלי - ביהדות קיים איסור על שמוש בתער ומורידים את השער, לעתים תוך כדי התנגדות תקיפה של העולל, באמצעים אחרים. גם הם, ביד בלתי אמינה, עשויים לגרום לחבלות.

אתה כתבת: "ביהדות... מורידים את השער, לעתים תוך כדי התנגדות תקיפה של העולל "
אין דבר כזה כלל וכלל. שקר גמור. נהפוך הוא, יש בזה איסוק. אתה משקר במצח נחושה. צריך לחסום אותך על הפצת שקר במודע. אני מתחיל להסתפק בכלל מי אתה. הדברים האלו נראים לקוחים מעלילות נגד היהודים. אני מתחיל להסתפק מה המניעים שלך, האם אתה לא שתול של איזה ארגון אנטישמי. אחרת אין שום הסבר למה שיהודי ינסה להעליל עלילות שוא נגד יהודים.

ובהקשר של איסור שימוש בתער, הכוונה בזה לא לנגוע עם תער בזקן, רק עם מספריים אפשר. ויש את אלו שגם במספריים לא נוגעים בזקן. אבל לתלוש ביד, יש איסור מפורש בתורה. איסור נפרד.

בָּנִים אַתֶּם לה' אלוקיכם. לֹא תִתְגֹּדְדוּ וְלֹא תָשִׂימוּ קָרְחָה בֵּין עֵינֵיכֶם לָמֵת. (דברים יד א).

https://he.wikisource.org/wiki/%D7%...99%D7%93_%D7%90
ולא תשימו קרחה. יכול ... בין העינים בלבד? מנין לרבות את כל הראש? ת"ל (ויקרא כא) בראשם, לרבות את כל הראש.

http://www.kipa.co.il/ask/show/1597...%94%C2%B4%C2%B4
תוכן השאלה:
שלום ,
"...ולא תשימו קרחה בין עניכם למת."(דברים י"ד,א)
מהי הכוונה לקרחה בן עינכם איפה זה ? לפי מה שבהבנתי זה במצח זה נכון ?
ומה הכוונה למת ?
תודה מראש !

תוכן התשובה:
האיסור הוא לתלוש שערות הראש, כביטוי לאבל, על מות אחד משבעת הקרובים של אדם. תלישת השערות מעל המצח היתה מנהג מקובל מאד בימי קדם על ידי הגויים.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 14-03-2016 בשעה 11:17.
ישן 14-03-2016, 16:09
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
במקור לא מדובר במנהג שיעי
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "עכשיו אני עוד יותר משוכנע..."

במקורות שלנו קוראים לזה "התגודדות": יצירת חתכים בעור בעזרת חרבות לצורך שפיכת דם כדי לחזק כעס ומחאה על עוול שנעשה לך,
ומתואר כהתנהגות פגאנית אסורה על יהודים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
וזה מנהג ברברי של שיעים מפגרים, שרוב ההנהגה הדתית השיעית מגנה כמנהג מפגר, ומנוגד להלכה האיסלמית.
מדובר במנהג פגאני שקדם לשיעה וקדם לאיסלאם.

השיעים מבצעים זאת, כמחאה על העוול שלכאורה נעשה להם בידי מוסלמים אחרים שרצחו להם יורשו של מוחמד, ורדפו אותם מאז,
באזורים שבהם יש חשש שהדבר יוביל להרג שיעים בהנהגה מגנים זאת,
כמו גם שיעים פחות משוגעים - שמבינים לאיפה ההסתה הזו תוביל.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 14-03-2016 בשעה 16:15.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:42

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר