לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-04-2016, 17:42
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מדובר על מלקות כתחליף לכליאה"

ציטוט:
צורת ענישה שהיא מאוד יקרה למדינה,
והתרומה שלה לחברה היא בעיקר יצירת "מחנות הכשרה" לפושעים, שיוצאים עם ידע וקשרים לקריירה מקצועית בפשיעה.

או אתה יודע, לנסות ולשקם את מי שהוא לא חלאה חסרת תקנה, ואז מקבלים אזרח מועיל.
כמובן שלשם כך צריך לבודד אנשים מן הסביבה העבריינית בכלא.

ציטוט:
העונש היחיד הדומה לכליאה בהלכה הוא "ערי המקלט" שבהם רוצחים שלא הורשעו בהריגה מכוונת חיו עם משפחותיהם,
היות ודמם הותר למשפחות ההרוגים, שיוכלו לנקום, במידה ויצאו מעיר המקלט,
וגם שם העלות לציבור היא נמוכה.

אתה טועה.
http://www.mechon-mamre.org/i/e118.htm:

ציטוט:

מי שלקה בבית דין על איסור כרת, ולקה פעם שנייה על אותו כרת עצמו--כגון שאכל חלב ולקה עליו, ואכל חלב פעם שנייה ולקה עליו--אם אכל פעם שלישית, אין מלקין אותו: אלא מכניסין אותו לכיפה, והוא מקום צר כפי קומתו ואינו יכול לשכב בו, ונותנין לו לחם צר ומים לחץ, עד שיצרו מעיו ויחלה; ואחר כך מאכילין אותו שעורים, עד שכרסו נבקעת.

ח [ה] מי שעבר על איסור כרת או מיתת בית דין, והתרו בו, והרכין בראשו, או שתק ולא קיבל עליו ההתראה--אין הורגין אותו כמו שביארנו, ואין מלקין אותו. חזר ועשה כן, והתרו בו והרכין בראשו או שתק כך--אין ממיתין אותו, ואין מלקין אותו.

ט חזר פעם שלישית ועבר, והתרו בו--אף על פי שהרכין בראשו, או שתק--כונסין אותו לכיפה, עד שימות. וכל אלו שלא קיבלו עליהן ההתראה--מכין אותן מכת מרדות, הואיל וחטאו מכל מקום: אפילו על איסור של דברי סופרים, מכין אותן מכת מרדות.

ציטוט:
מלקות פומביות זה עונש פחות סטרילי ונעים לעין,
אבל מעולם לא נעשה דיון לגבי השאלה,
האם הוא יותר מרתיע מכליאה?
הוא בוודאי פחות בזבזני, גם לחברה וגם לנענש.

ממדינות שבהן העונש הזה נהוג, ניכר כי הוא חסר אפקטיביות.
העונש באיראן על שימשו באלכוהול ובסמים למשל הוא מלקות, ואף עפ"י כן, איראן מובילה במספר מכורי הסמים בעולם (או שהיא מקום שני אחרי אפגניסטן יכול להיות).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-04-2016, 18:04
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
רק ששיקום לא ממש עובד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE]צורת ענישה שהיא מאוד..."

1. עבריינים צעירים שנכנסים לכלא דווקא מתמקצעים שם,
וכך הכלא הופך מגורם משקם למרכיב בהגברת הפשיעה.

2. לא אמרתי שמדובר בעונש מושלם, אלא תהיתי האם יש מקרים שהוא יותר אפקטיבי מצורות ענישה אחרות.
הוא בוודאי הרבה פחות יקר מכליאה לשנים רבות, שמבזבזת לחלוטין כוח אדם (הכלואים והסוהרים), ומרגילה את הכלואים לחיי בטלה.

3. באיראן יש שטחי גידול סמים בהיקף גדול, כמו באפגניסטן השכנה, ובשתיהן יש הסטוריה ארוכה של שימוש בסמים, במסגרת הכיבוש הבריטי שעודד ייצוא סמים אלו לסין.
בנוסף זולגים אליה סמים מגבולותיה הפרוצים, שאין ביכולת הממשל לסתום,
ובנוסף יש בה שכבת צעירים-חילונים גדולה שאוהבת מאוד סמים ואלכוהול.
במצב כזה כל צורת ענישה היא חסרת-תוחלת ואף מזיקה, והפיתרון האפקטיבי היחיד הוא מיסוי כבד ורגולציה חונקת.
ישן 11-04-2016, 18:29
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "רק ששיקום לא ממש עובד"

ציטוט:
עבריינים צעירים שנכנסים לכלא דווקא מתמקצעים שם,
וכך הכלא הופך מגורם משקם למרכיב בהגברת הפשיעה.

ולכן אמרתי שצריכים לבודד את האסירים מן הסביבה העבריינית על מנת שלשיקום יהיה סיכוי להצליח.
משהו גם אומר לי שאחוזי הרצידיביזם במדינות מערביות בהן נהוגה השיטה השיקומית קטנים מאחוזי הרצידיביזם ממדינות העולם השלישי המחילות עונשים פיזיים (חוץ מארה"ב אני משער).
משהו גם אומר לי שמאז שהונהג השיקום בישראל, אחוזי הרצידיביזם ירדו עם השנים, כלומר ייתכן שעדיין יותר אסירים חוזרים לכלא, אבל פחות מן העבר. לא מכיר נתונים ואין לי כוח לחפש כרגע, אז יכול להיות שאני טועה, אבל בנורווגיה למשל זה כנראה עובד:
http://www.businessinsider.com/why-...cessful-2014-12

ציטוט:
2. לא אמרתי שמדובר בעונש מושלם, אלא תהיתי האם יש מקרים שהוא יותר אפקטיבי מצורות ענישה אחרות.
הוא בוודאי הרבה פחות יקר מכליאה לשנים רבות, שמבזבזת לחלוטין כוח אדם (הכלואים והסוהרים), ומרגילה את הכלואים לחיי בטלה.

לפי ההיגיון הזה אפשר פשוט לחסל את כולם ולפתור את בעיית הכליאה במחי יד...

ציטוט:
3. באיראן יש שטחי גידול סמים בהיקף גדול, כמו באפגניסטן השכנה, ובשתיהן יש הסטוריה ארוכה של שימוש בסמים, במסגרת הכיבוש הבריטי שעודד ייצוא סמים אלו לסין. בנוסף זולגים אליה סמים מגבולותיה הפרוצים, שאין ביכולת הממשל לסתום, ובנוסף יש בה שכבת צעירים-חילונים גדולה שאוהבת מאוד סמים ואלכוהול. במצב כזה כל צורת ענישה היא חסרת-תוחלת ואף מזיקה, והפיתרון האפקטיבי היחיד הוא מיסוי כבד ורגולציה חונקת.

השתמשתי באיראן כדוגמא.
כפי שכבר אמרתי, אני כמעט בטוח שגם במדינות עולם שלישי אחרות שבהן נהוגים עונשים פיזיים, אחוזי הרצידיביזם גבוהים ממדינות מערביות, אבל אין לי כוח כרגע לחפש נתונים.

עריכה - נזכרתי שבסינגפור גם נהוגה ענישה פיזית על עבירות מסוימות (אם כי אני בטוח שהמלקות שם נעשות בשיטה הרבה יותר הומנית גם ממדינות עולם שלישי וגם מן האופן שבהן ההלכה היהודית מצווה לתת מלקות) ואחוזי הפשיעה בה כמובן נמוכים להפליא, אבל לדעתי מדובר ביוצא מן הכלל (קשה גם להשוות את סינגפור למדינות אחרות. מדובר במדינה יוצאת דופן בהרבה היבטים).

נערך לאחרונה ע"י liorif בתאריך 11-04-2016 בשעה 18:41.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:33

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר