לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-06-2016, 09:03
  משתמש זכר navital navital אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.11
יהודי ישראל מול ערביי ישראל. לא רוצים שירות מערבים

האם חטיפת שלושת הנערים והפוסטים הערביים (של מאות אלפי ערביי ישראל!) שייחלו מוות לחיילי צה"ל בצוק איתן, שינו את המאזן הפוליטי בישראל. כנראה שכן וחזק.
רשתות כמו שופרסל רמי לוי , בתי חולים וכו' מחוייבים להעסיק ערבים, אבל מאזרחי ישראל נשמעים בפירוש דרישות על עבודות פרטיות: אל תביא לנו פועלים ערבים. לא רוצים שירות מערבים.
מתוך ידיעות:
העובדים הערבים מיואשים: “אנחנו בסך הכל רוצים להתפרנס”
אפקט הפחד
הפיגוע בשרונה הציף בעיה שאיתה מתמודדים בעלי עסקים בחודשים האחרונים: הלקוחות היהודים דורשים לא לשלוח אליהם שיפוצניקים, מובילים ואפילו נהגי מונית ערבים
"התופעה הזו קיימת כבר כמה זמן, אבל היא הלכה והתרחבה מאוד בשבועות האחרונים, ובעיקר בימים האחרונים", אומר יו"ר הארגון הארצי למסחר, עזרא
עטיה. "באים אלינו בעלי עסקים ומסבירים שהם מפסידים הרבה עבודות והכנסות משום שרוב עובדיהם ערבים".

"מאז שהחל גל הטרור, כשלקוחות מתקשרים אליי, כבר בשאלה השלישית הם בודקים אם אני בא לבד או בצוות ואם העובדים הם ערבים", אומר מוטי אקשוטי מהמרכז לעבודות גבס, שעוסק בשיפוצים. לדבריו, זה כמה חודשים קיימת מגמה של לקוחות שבודקים אם העובדים הם ערבים או יהודים. גם רועי מזרחי, בעלי האתר ask5 להובלות, סיפר כי הוא שומע הרבה בחודשים האחרונים בשיחות עם לקוחות את המשפט "אבל בלי מובילים ערבים, לא רוצה ערבי בדירה שלי".

אבל התופעה לא נעצרת בתחום השיפוצים או ההובלות, אלא מגיעה גם לכביש — כאשר יותר ויותר לקוחות שמזמינים מונית דורשים שהנהג יהיה יהודי. מנהל בחברת מוניות גדולה מספר שלנהגים הערבים שלו אין כמעט עבודה. "יהודים לא מוכנים שהם יבואו לאסוף אותם, ובטח לא להסיע את הילדים לחוג או לסבתא. כאשר הם עוצרים ברחוב למי שמרים יד, ברגע שהנוסע מבחין שהנהג ערבי — הם משחררים אותו".

“תמיד יש משוגעים מכל צד”, אומר אחמד, שמתגורר בלוד ומספר כי אצלו בעיר יש דו קיום בין היהודים והערבים. “זה בעיקר חבר’ה צעירים שלא מבינים מה הם עושים. מישהו תוך כדי עבודה ילך לעשות פיגוע? אני צריך את העבודה הזו, למה שמישהו יעשה דבר כזה? אנחנו בסך הכול רוצים לחיות ולהתפרנס”.

http://www.yediot.co.il/articles/0,...4815397,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2016, 12:32
  re_ili re_ili אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.13
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני מהנדס אזרחי בהכשרתי ובעבודתי - זה עדין איננו מוכיח שאתה טוב ממקבילך הערבי"

אתה משהו, הנה לך תשובות ברורות -
1. בסגל ניהול ומהנדסים יהודים נתקלתי המון, למעשה זה הרוב (המוצלח). ובידיים עובדות נתקלתי במגוון ממזרח אסיה ומזרח אירופה.

2. רק אוסיף לסילוף שלי שגם בתנאי הקבלה ללימודים אקדמיים ובייחוד מקצועות הרפואה וההנדסה אחיך מקבלים הקלה משמעותית עקב אפליה מתקנת. - איך אני יודע? כששואלים מהם הם ציוני הפסיכומטרי והבגרויות של אותם חבר'ה מקבלים תמונת מצב עגומה (אגב - אני מקווה שאתה מודע לאחוז ההעתקות ופסילות בחינות הבגרות במגזר שמתפרסם בכלי התקשורת שלך!, אותם המשכילים ממשיכים לאחר מכן לאקדמיה ואכן מקבלים תארים פיקטיביים)

3. מה הקשר? אני מצמיד את הביטוי לעובד הערבי באופן ישיר וביחס ישר ולא לעובד סיני או יהודי. אם הכללה כל כך פוגעת בך אז אני אנסח ואף אפרט - מניסיוני, עבודה המבוצעת ע"י פועלים ערבים הנה באיכות ירודה באופן משמעותי מזו המבוצעת ע"י פועלים ממוצא אחר. הן מסיבות של ידע ויכולת מקצועית והן מאכפתיות ומוסר עבודה גבוהה יותר. וראה איזה צירוף מקרים, במקרה מישהו לפני כבר עלה על כך ואף תבע ביטוי בסלנג המגדיר את התוצר של הפועל הערבי הממוצע. עבודה ערבית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר