לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2016, 08:44
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בעקבות פוסט גזעני: גידי אורשר הושעה מגל"צ

http://www.israelhayom.co.il/article/395755
תחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל השעתה את העיתונאי גידי אורשר עד בירור, בעקבות פוסט גזעני שהעלה ברשת הפייסבוק. השרה רגב הגיבה הערב (שבת) לפוסט של גידי אורשר, אותו כינתה כגזעני, ואמרה: "פניתי למפקד גלי צה"ל ודרשתי ממנו לפטר לאלתר את גידי אורשר, מבקר הקולנוע של התחנה, לאחר שהתבטא באופן גזעני להחריד נגד עדות המזרח, נגד הדת והמסורת היהודית ונגד ציבור שלם שהוא אינו נמנה עליו אבל סבור כי הוא יכול לבוז לו".

*

מה שלא מובן לי, איך כל זה קשור לתחנה צבאית? האם מגייסים לשטויות כאלו ולוקחים את החירות של אנשים למשך שנתיים וחצי למשימות כאלו? באיזו זכות? האם יש לזה סיבה ביטחונית?

וכל זה בנוסף לשאלה למה זה נכנס לתקציב המדינה בסעיף ביטחון?

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 10-07-2016 בשעה 08:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-07-2016, 09:01
  יוספוס פלביוס השני יוספוס פלביוס השני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "בעקבות פוסט גזעני: גידי אורשר הושעה מגל"צ"

לא ברור לי מה גזעני במה שהוא כתב, הרי בני עדות המזרח עושים בדיוק את הדברים שהוא כתב והוא לא מכללי את כל המזרחיים אלה רק את החשוכים שבהם.

דבריו
זהירות - ספויילר!

הפוסט בפייסבוק

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.
ישן 10-07-2016, 09:28
  יוספוס פלביוס השני יוספוס פלביוס השני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.15
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לכל ה"אורשרים": המשיכו כך"

עיקר דבריו נכונים
בפעם הבאה שיהיה לכם התקף לב, וותרו על הצנתור ושימו רגל של תרנגולת על הראש - תרופת הסבתא שלכם.
בפעם הבאה שאתם מצטנפים בממ"ד כשנופלים לכם טילים על הראש , התעלמו מ"כיפת ברזל" ותגידו תהילים או חכו לרחל אמנו שתגן עליכם.
בפעם הבאה שתרצו להביא ילד לעולם ותתקשו בכך, ותרו על שרותי ההפריה המתקדמים של בתי החולים וצאו לגליל להקיף שבע פעמים את קברו של הצדיק הבבא קוסאמה.
בפעם הבאה שאתם רוצים לפרסם את הגיגיכם, עזבו את המחשב, את התוכנות והאפליקציות שפותחו בסטארטאפים מתקדמים בארץ וחזרו לכתיבה על קלף, לאיתות עם מדורות ולתקשורת בצעקות (את זה בעצם אתם עושים ממילא)
בפעם הבאה שתחתמו על מכתב או פרסום כל שהוא, לא צריך להתעקש להוסיף את התואר דוקטור שאתם כל כך לא מאמינים בו מאוניברסיטה שאתם בזים לערכיה
בפעם הבאה שאתם מנאצים כל כך את התרבות המערבית שהביאה אותנו לכל הפיתוחים וההצלחות הללו אותם חזו ואליהם שאפו מיסדי המדינה הזאת, בפעם הבאה שאתם קוראים להרוס את כל אלה ולחזור אחור, בפעם הבאה שאתם לועגים לכל מליוני ה"מזרחיים" ה"מתאשכנזים" כדבריכם שראו את הצורך בקדמה, בתפיסה מודרנית

ישן 10-07-2016, 12:36
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "בוא ותעשה לי טובה ותגדיר מה משותף ליהודי בבל למגרב?"

לא אתה ולא אני נחליט מה מאחד אותם.
הם יחליטו אם הם רוצים להתאחד או לא, הם ימצאו את המשותף להם.

הם יחליטו אם יש להם בסיס אתני משותף.

אגב. אותה שאלה אני יכול לשאול גם לגבי יהדות פולין מול יהדות גרמניה/ צרפת/ ארה"ב/רוסיה (מחק את המיותר.

הייחוד האתני משנה את אופיו לאורך השנים מאז הקמת המדינה (למרות מאמצים אדירים של גורמים פוליטיים כאלה ואחרים).
כבר כיום כמות הנישואים בין הקבוצות האתניות השונות הולך וגודל ואתה יכול למצוא ילדים שהם 1/8 מרוקאי 1/8 אשכנזי 1/8 עירקי 1/8 רוסי 1/8 תימני 1/8 חילוני 1/8 דתי לאומני ו-1/8 חרדי ועוד כל מיני "שרידי קבוצות אתניות" כאלה ואחרות.

ישן 10-07-2016, 20:37
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
סתם מסקרנות, מאיפה אתה כל כך בטוח לגבי אבותיך?
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "לא נעים אבל, אבותי לא היו בספרד ולא עזבו"

היו הרבה מאוד תנודות והגירות במהלך השנים.
לענייננו, העובדה היא שיש זהות בסיס תרבותית מסויימת למה שקרוי "בני עדות המזרח". עולה ממרוקו בדרך כלל הרגיש יותר מהמשותף עם עולה ממצריים מאשר עם עולה מפולין, כפי שהעולה מפולין הרגיש נוח יותר עם העולה מהונגריה מאשר עם העולה מתוניס.
אני מאמין ובטוח שזה רק עניין של זמן עד שההגדרות האלו יאבדו כל משמעות. כבר עכשיו הרבה יוצאי "עדות המזרח" ילידי הארץ מרגישים יותר מהמשותף עם ה"אשכנזים" (מבחינה חברתית-תרבותית בעלת הזיקה האירופאית) מאשר עם ה"מזרחים". ולהיפך- הבנות שלי מרגישות מוזיקלית נוח יותר עם השכנים ה"מזרחיים" מאשר עם הקרובים ה"פולנים" .
ישן 10-07-2016, 13:06
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
לא יודע עד כמה זה גזעני...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "בעקבות פוסט גזעני: גידי אורשר הושעה מגל"צ"

בגדול מה שהוא אומר זה נכון, המזרחים נחשבים להרבה יותר מסורתיים מהאשכנזים אך גם הרבה יותר בורים (וברשותכם לא נכנס שוב לדיון העדתי, מיציתי אותו כבר).

ישראל הפכה לישראל בעיקר בגלל האשכנזים, אם האשכנזים היו נשארים באירופה, והיו כאן רק בני עדות מזרח אז היינו בסה״כ עוד מדינת עולם שלישי במזרח התיכון.

תסתכלו על מרוקו, טוניס, עיראק, ושאר החורים שמהם הגיעו המזרחים ותדמיינו שזו ישראל, ככה היא הייתה נראת.

התהליך הכי מפחיד בכל הסיפור זה שהאשכנזים הולכים ונעלמים, ובתוך 2-3 דורות הם כבר ייכחדו, ואז מה שישאר במדינה זה ערבים, מזרחים, ואשכנזים מעורבים, בקיצור חרא.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-07-2016, 15:09
צלמית המשתמש של בגירה
  בגירה בגירה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.08
מה ההבדל בין בורותם של החרדים האשכנזים לבורות המזרחיים?
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "לא יודע עד כמה זה גזעני..."

לעניין איך הייתה נראת המדינה אין לי מושג אבל,
יש לי מושג מאיזה חורים מצחינים הגיעו היהודים ממזרח אירופה.
אפסים גמורים שבלעדי משפחת שלוש ואמזאלג לא היו מסוגלים
לרכוש אדמות ולא לקיים ישובים בארץ ישראל.
לא להקיים מערכת פננסית והעברת כספים לסיוע ללא בנק ולריו.
בספק אם ללא הישוב הישן המזרחי ספרדי בצפת, טבריה, יפו וירושלים
היו יכולים לתקוע את יתד הציונות בתוך החור המהביל והלבנטיני הזה.

לא היה אשכנזי אחד שהצליח פננסית כמו משפחות, ששון, כדורי ומונטיפיורי.
בלעדי שולחן ערוך הספרדי האשכנזים היו עובדי אלילים בורים,
ההולכים אחרי נביאי שקר שרלטנים ומתאסלמים.

חרא היה והגיע מכל מקום בו יש אנשים החושבים כמוך.

נערך לאחרונה ע"י בגירה בתאריך 10-07-2016 בשעה 15:11.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:54

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר