לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2016, 22:18
  israely israely אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.15
אבסורד: סטודנטים ערבים לא מגיעים לקורס הידברות באוניברסיטה - המרצה מהשמאל מתרצת עבורם

אבסורד: סטודנטים ערבים הלומדים באוניברסיטה העברית מסרבים להגיע לקורס הידברות בין יהודים לערבים, הנלמד במסגרת התכנית לחקר סכסוכים באוניברסיטה.

הקורס 'דיאלוג והכרה בסכסוכים אתנו־לאומיים מתמשכים: המקרה הפלסטיני־ישראלי', שמטרתו לקדם את פתרון הסכסוך באמצעות דיאלוג, נותר ריק מסטודנטים ערבים לאחר שאף אחד מהם לא נרשם אליו בשנה שעברה.

המרצה, ד"ר מיה כהנוב, שמעבירה את הקורס המדובר, הסבירה בראיון ל'ידיעות ירושלים' כי "לסטודנטים הערבים נמאס להיות הערבי הטוב והנחמד כשהם רואים איזה סבל נגרם לעם שלהם". "הם לא באים ואני התעייפתי. הרמתי ידיים", היא מודה.

לדבריה, בעוד הסטודנטים היהודים מגיעים לקורס במטרה להתקרב, להתיידד ברמה הבין-אישית ולשבור סטריאוטיפים, "את הערבים פחות מעניינת הידידות – הם רוצים שינוי של המצב הקיים ויותר זכויות. השיח שונה מאוד. הערבים כבר לא משתמשים במונח 'דו קיום' אלא ב'חיים משותפים'. אותם מעניין סיום הכיבוש וחיים בכבוד".

"בקורס מדברים על ההכרה בנרטיב של האחר ועל כך שלא צריך לבטל, אלא לתת מקום בתודעה, בזיכרון. אני עובדת באטיות כדי להעביר את המסר הזה. הרבה פעמים בדיונים כאלה אני מרגישה שחצי מהכיתה הולכת לשרוף אותי", מסבירה כהנוב בכתבה.

כהנוב מתרצת את הסירוב מצד הסטודנטים הערבים כתוצאה של גל הטרור הנוכחי, "כל האירועים, החרפת האלימות ברחובות, בייחוד בירושלים, והביטחון האישי שהתערער הובילו לפגיעה קשה בדיאלוג בין הצדדים".

http://www.20il.co.il/%D7%A7%D7%95%...A8%D7%91%D7%99/

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-11-2016, 11:41
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
ai22 צודק ואתה טועה... וערבים זוכים בתואר יותר בקלות מיהודים
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "אתה חייב לגבות את הנתון הזה, 1. מי אלה הזרים שלומדים על חשבונך"

אם תיקח 20-30 סטודנטים מהמגזר אולי חמישה מהם באמת זכאים לתואר וכל השאר התקבלו למוסד וקבלו את התואר בגלל שהם ערבים וכמובן כפי שאמרו לך הם זוכים למלגות והקלות בזמן הלימודים על החשבון שלך. אתה כמובן לא זכאי למה שהם מקבלים כי אתה יהודי...

יש גופים ועמותות שונים מטעם המדינה שמשלמים לערבים ונותנים להם קרוב להכל בניגוד ליהודים.
אם אתה עושה שירות מלא בצה"ל, מג"ב או שירות לאומי אתה לא זכאי למה שהמגזר הערבי מקבל בתחום הזה מהמדינה והם לא צריכים לתרום כלום חזרה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 07-11-2016, 21:58
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ולא הייתי מגדיר זאת כ"הנחות"
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אז הם כן מקבלים הנחות. האם המגזר השני שאתה מדבר עליו - לא יכול להיכשל במבחנים?"

מניסיון לא קל ללמוד באקדמיה בשפה שאיננה שפת האם שלך ושעורי תגבור הם דרך טובה לגשר על הפער שבו הם לא אשמים. מעבר לכך, גם יהודים יכולים לקבל שיעורי עזר אלא שלהם זה יעלה קצת יותר (ועדיין לא הרבה-הדיקנאט מסבסד).

ואני כותב כל זה כמי שמתנגד בחריפות לאפליה מתקנת בקבלה ללימודי תואר ראשון ומעלה. זה בראש ובראשנה לא הוגן כלפי מי שמתקבל ואחר כך צריך לסבול כל הזמן מהחשד (כולל זה שלו עצמו) שהוא התקבל רק בגלל המוצא שלו. הדרך הנכונה היא להשקיע בגילאים הצעירים (ואם אין ברירה-בגילאים היותר מאוחרים) על מנת לגשר על הפערים ולאפשר שוויון הזדמנויות אמיתי מבחינת היכולת למצות את הכישורים ולהתמודד כשווה מול שווים בתחרות על מקום בחוגים המבוקשים באקדמיה.
ישן 07-11-2016, 22:26
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אמרתי את זה בעבר - אפליה מתקנת היא עדיין אפליה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ולא הייתי מגדיר זאת כ"הנחות""

יש כאלה שמכבסים את המונח "אפליה" וקוראים לו "העדפה", שזה לעג לאינטיליגנציה.
על כל פנים, זה בסדר להפלות לפעמים, אנחנו ממילא עושים את זה כל הזמן, גם מבלי שנרגיש - רק שהמצב הספציפי הזה, של אפליה מתקנת בקבלה ללימודי תואר ראשון היא כאמור אפליה פסולה, אבל נולדה מכורח המציאות, ועד שלא ימצא פתרון טוב יותר אין ברירה אלא "לבלוע את הצפרדע" הזו...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 07-11-2016, 22:26
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
אני עובד של מוסד דומה אחר ואני חייב לומר לך שאתה לא יודע על התקציבים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "במוסד האקדמי שבו אני עובד רק מגזר אחד מקבל אפליה מתקנת ולא מדובר בערבים"

שהמדינה נותנת למגזר הערבי בתחום הזה, מי משלם להם את השכר לימוד באמת ואיזה עמותות וגופים אחרים עוזרים למגזר הערבי להכנס לשוק על חשבון המדינה אחרי קבלת התואר ושוב על חשבון המדינה.
יהודי לא חרדי לא זכאי לזכויות האלה גם אחרי שירות צבאי מלא חשוב לציין קנגס.

אני לא יכול לרשום את השם של מקום העבודה כמו שאתה לא יכול לרשום סביר להניח.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 08-11-2016, 12:14
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני יודע על תקציבים ייחודיים אבל זה לא קשור לקבלה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אני עובד של מוסד דומה אחר ואני חייב לומר לך שאתה לא יודע על התקציבים"

יש אצלנו תקצוב מיוחד לסטודנטים הערביים לצורך שעורי התגבור שהתייחסתי אליהם קודם. בפועל, מנצלים את זה אצלנו לתת שעורי תגבור לכולם (יהודים וערבים) כי ממילא אין מספיק "קופצים" מקרב הסטודנטים מהמגזר אז זה מוצע למתקשים באופן כללי.
אבל זה לא קשור לקבלה או ל"הנחות" במעבר הקורסים או שנות הלימוד. המגוחך הוא שסטודנטים מכל המגזרים אוהבים להתלונן על זה אבל בכל פעם (שאני מכיר) שהציעו את שיעורי התגבור לא היו מספיק נרשמים (יהודים או ערבים) והם לא נפתחו... כניראה אין הבדל ביןיהודים וערבים בישראל בנטיה לבכיינות פאסיבית. על כל פנים, זו בסך הכל עזרה למי שמתחיל את הלימודים בתנאי נחיתות מובנים של שפה (ובמידה מסויימת גם של תרבות). מעבר לזה, בגלל שסטודנטים ערבים רבים הם להלכה מרקע של מצוקה (הכנסה משפחתית נמוכה, איזורי פריפריה וכו') אזי הם זכאים לכל מיני מנגנוני סיוע שזמינים כל מי שמצבו הסוציואקונומי ירוד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:52

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר