לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2022, 20:41
צלמית המשתמש של helpy4
  משתמש זכר helpy4 helpy4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.11
עימותים בין מתנחלים לחיילי צה"ל

במהלך האינטיפאדה הראשונה - נענו בין אימונים לקו בלבנון וקו בשטחים
היה אימון נ"ט ופינוי מוסק - הנחתה ועוד עניינים
כנראה שזה היה מספיק מעניין שאלוף הפיקוד דרום הגיע לפתע לשטח האימון אי שם

רוכזנו וישבנו יפה והוא דיבר קצת ושאל בסוף אם יש שאלות ושנשאל בחופשיות

שאלנו שאלה או שתיים ואז הוא שאל על העומסים

מישהו ענה לו בערך כך

אימונים אנחנו אוהבים ומסתדרים איתם
קו בלבנון עומד תמיד בסימן של סיכון חיים ממשי אבל אנחנו מסתדרים עם זה

הקו בשטחים עזה או איו"ש - עושה לנו צרבת

אבנים ולא רימונים
רוגטקות ולא רובים

אבל זה קשה יותר לרוץ או להתעמת עם האוכלוסיה - שריקות ואבנים ובלוקים - קשה

ואנחנו רוצים לשאול אותך המפקד - למה אנחנו צריכים לסבול כל כך בשביל להגן על 3 קראוונים של מתנחלים ?

על כל גבעה יש קראוונים ואנחנו צריכים לאבטח אותם יום ולילה - לנו ברור שלא יגורו כאן יותר מ50 משפחות - וכשיש ויכוח אנחנו סופגים הן מהמתנחלים והן מהערבים

המפקד (אלוף מתן וילנאי) ענה - שהמתנחלים נמצאים שם על פי החוק - המיקום של ההתנחלויות מביא ביטחון

גם אז וגם היום לא הבנתי אותו

מאוחר יותר האלוף במיל מתן וילנאי התבטא בחריפות נגד מתנחלים לאחר שפשט את מדיו ואני חשתי מתוסכל

הנה לך , שפה אחת לאיש קבע ושפה הפוכה לפוליטיקאי

עכשיו - 30 שנה אחרי - אני עדיין לא מבין מדוע יש התנחלויות שכאלה (לא בסד"ג של אריאל או מישור אדומים) והתושבים שפוגעים בג'יפים שלנו בשעה שאנחנו מסיירים סביבם - זה פשוט טרור יהודי נגד צה"ל (הם לשיטתם מוחים נגד הפוליטיקאים אבל בפועל נפגעים חיילים בני 20)

במציאות ללא נגיעות פוליטיות הישובים האלה (לכאורה) היו מפונים - גדר - שטח צבאי סגור - מעצר ונגמר

היום ראיתי בפעם האלף עימותים של נערי גבעות עם לוחמים מ202 בחווארה
מישהו אף הגדיל לעשות וריסס בפניו של מגד 202

אני רוצה רעיונות שונים משלי למיגור התופעה הנ"ל

אני כל הזמן נזכר בחייל שאמר לאלוף הפיקוד - הפע"מ בשטחים יותר קשה לנו מאימונים ומקו לבנון
למרות שסיכון החיים שלנו גדול בלבנון - אנחנו מעדיפים להיות בכאוכבה ובדלעת ולא באל בוריג' ובגזרת שכם דותן בלאטה ועוד
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2022, 14:49
צלמית המשתמש של helpy4
  משתמש זכר helpy4 helpy4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.11
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "אתה קורא למתנחלים שתוקפים חיילים, טרור יהודי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי t0mer
ואיך אתה קורא לשמאלנים שתוקפים חיילים? זה פחות מקבל כותרות.

ותגיד בכנות ממי אתה חושש יותר הפגנות של מתנחלים או הפגנות של שמאל\פלסטינים

לא חשבתי על זה בתקופה ההיא כי לא היו עדיין עימותים עם השמאל - מחסום ווטש וכאלה
ההפרעה של ארגוני שמאל היתה בעיקר עי הפצת צילומים של "לכאורה"

החיבוק של מתנחלים שפויים מצד אחד והאלימות מצד שני (פינצ'ור ג'יפסים וסופות) מצד ימיניים קיצוניים הטריד יותר.

ההבדל בתוך קבוצות הימין היה משמעותי - מצד אחד הוזמנו חיילים לפדואל ועלי זהב לארוחות שישי
מצד שני הפריעו צעירים לפזר הפגנות והתפרעויות של מקומיים - זה היה קשה להיות במרכז
ישן 23-10-2022, 11:48
  Origlo Origlo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "עימותים בין מתנחלים לחיילי צה"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי helpy4
ואנחנו רוצים לשאול אותך המפקד - למה אנחנו צריכים לסבול כל כך בשביל להגן על 3 קראוונים של מתנחלים ?

מתוך רוח צה"ל:
"מטרת צה"ל היא להגן על קיומה של מדינת ישראל, על עצמאותה ועל ביטְחון אזרחיה ותושביה."

הם אזרחים. הם בתחומי מדינת ישראל. (כיבוש/לא כיבוש לא ממש רלוונטי לסוגיה.)
לי זה נראה די פשוט.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי helpy4
על כל גבעה יש קראוונים ואנחנו צריכים לאבטח אותם יום ולילה - לנו ברור שלא יגורו כאן יותר מ50 משפחות - וכשיש ויכוח אנחנו סופגים הן מהמתנחלים והן מהערבים

למען הגילוי הנאות, אני מתגורר כיום בקדומים. יישוב בן 47 שנים שמונה כ5000 תושבים, שאתה תקרא לו "התנחלות". ההתחלה שלו הייתה בדיוק כמו שאתה מתאר כאן - כמה קראוונים על גבעה שהצבא היה חייב לשמור עליה.
אם החיילים בני ה18 באותה תקופה היו אומרים מה שאתה אמרת, "לא נראה לי רלוונטי הסיפור, למה שנשמור פה" אולי לא הייתי מתגורר כאן כיום, וה"גבעה" (בשלב הזה כמה וכמה רכסים) הייתה עוד שכונה בשכם.

אני לא מנסה לנהל דיון פוליטי על נחיצות ההתנחלויות - איש איש בדעתו יחיה, וזה בטח לא המקום. אבל את השאלות הללו אתה יכול לשאול כשאתה אזרח. כשאתה חייל, שאלה כמו שחברך שאל את אלוף הפיקוד דאז פשוט לא רלוונטית, זה לא העסק שלו למה הוא מגן על אזרח א' או ב'. העבודה של הצבא היא להגן על אזרחים. איפה הם נמצאים ולמה הם שם זו בעיה של הממשלה והמשטרה.

לגבי נערי הגבעות שיש להם את החוצפה והטיפשות לצאת נגד חיילי צה"ל - יש לטפל בהם בדיוק כמו בכל אוכלוסיה עויינת אחרת. מעבר לזה שאותם הרבה יותר קל לשפוט במערכת המשפט שלנו, ולכן יש לעכב אותם עד למעצר של המשטרה ולהמשך טיפול של הפרקליטות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:55

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר