לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2005, 08:20
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי חממוס! שמתחילה ב "בכל אדם יש ניצוץ אלוקי, ב"ה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חממוס!
בס"ד

בכל אדם יש ניצוץ אלוקי.
ברגע שאתה מואס בחייך, מאסת באלוקיך.
ברגע שפגעת בעצמך, פגעת באלוקיך.

מה גם, שכל אדם, לא רק חייו עצמו טמונים בו,
אלא גם חיי בניו, נכדיו, ניניו, בני ניניו, נכדי ניניו, ניני ניניו וכו', ועוד שרשרת ארוכה אחר-כך.
התאבדות תביא לא רק למותך, אלא גם ל"מותם" של דורותיך.

למרות שזה כבר לא יעיל, כי אני בספק אם תוכל להגיב:
ואם אדם רוצה להתאבד בגיל 80?
לשיטתך - מותר לו.
[אישתו בת 70+, ככה שהם לא יכולים להביא ילדים...]
אז אם הוא יתאבד - זה לא ישנה כלום - כי בנים כבר יש לו - וכל הדורות אחריו יתקימו כרגיל.
אני בכלל לא אוהב את ההתיחסות שלך לאלוקים - "מאסת באלוקייך" "פגעת באלוקייך", קצת כבוד, האמנם האלוקים כ"כ חלש?
חזרה לפורום
ישן 25-08-2005, 06:30
  GM GM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.03
שלח הודעה דרך ICQ אל GM
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "אתה, כמובן, מדבר..."

אני רוצה לחזק אותך.. יש בזה דיון בהקשר לספר "התניא" שבו 'בעל התניא' כותב "ניצוץ אלוקה ממעל ממש", ולעומת זאת בספר "נפש החיים" ר' חיים מווזלז'ין (אני חושב..) משתדל שלא לכתוב "נפש אלוקה ממעל ממש", כיוון שלדעתו זה עלול להגיע לגבול הע"ז ברגע שאתה מגשים את האל, והופך אותו למשהו מוחשי. בספר "שלושה עשר עלי שושנה" הרב שטיינזלץ כותב שבפירוש אסור להגדיר את האל בשום דבר, והפנייה היחידה שאפשר איכשהו לקרוא בה לאל זה- 'אין סוף ברוך הוא', הגדרה על דרך השלילה. כשדיברתי על זה עם הרב שלי הוא העלה אפשרות שכש'בעל התניא' כתב "ניצוץ אלוקה" הוא התכוון למידת האלוהות באל (כוחות הטבע) ולא ממש להוויה האלוקית ה'אין סוף ברוך הוא'.
גם הרב קוק דן בנושא הזה במאמר "הייסורים ממרקים", הוא כותב שם שלכפירה יש זכות קיום ארעי כיוון שהיא באה לטהר את האמונה בקרבנו. זאת אומרת, ככל שבן אדם יצטרך להתמודד עם הכפירה שמולו כך רמת האמונה שלו תצטרך להתברר ולעלות. בהקשר לזה מוסיף הרב שלאמונה יש "שער חמישים" בעוד שלכפירה יש רק עד 49. ואנחנו כבני אדם נוכל ברמה השכלית שלנו להגיע רק לשער ה-49 באמונה ולא יותר, כי ה-50 זהו האידיאל האמוני, או במילים אחרות האל...
מקווה שאני מובן, ומצטער על ההקפצה הלא קשורה הזאת..
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר