לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-08-2005, 19:36
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
בעיקרון
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אין לי יותר מדי רקע טכני בתחום הנק"ל אך...."

כל המנגנונים פיזים נטחנו עד העצם . באקדחים , מאז בראונינג אין עיקרונית מנגנון חדש . המשחק הוא בקטנה , בחומרים , מיקום מנגנונים . היה נשק רוסי (עם אני לא טועה , אותו אחד שהמציא את הרוס"ר הראשון , פדרוב) שכתב ספר על מנגנונים שוניים של כלי יריה ("אבולוציה של כלי יריה" ) . אני לא זוכר מתי הוא כתב את הספר , אבל זה היה לפני המוון זמן , בחלק הראשון של המאה הקודמת .
שום מנגנון לא השתנה מאז כתיבת הספר . הכדור עצמו הכריח את המנגנון של הנשק . הכדור קובע עם מערכת טעינה מחדש תפעל לפי החזרת גזים או כוח רתע . הכדור קובע מהי מערכת הנעילה של בריח , ננעילה חצי חופשית (מושהה רולרים כמו שהקלר וקוך אוהבים) , ללא נעילה . מהלך קצר , מהלך ארוך וכו וכו וכו . כל הדברים האלו פשוט מוצו עד תום .
אולי היוצא מין הכלל היחיד היה רובה האבאקן שחיילים בשטח העידו שהוא "מורכב מדי" לתפעול (למרות שמדובר בחיילים רוסיים שמושג "מורכב מדי" בשבילהם שונה מסנדרט מערבי) .

מעתה השינוי צריך להיות דרסטי וכולל שינוי שיטת הירי עצמה , מה אנחנו יורים . עד אז , מה שאפשר יהיה לשנות זה כנראה השיטוף נתונים , כאשר הנק"ל יפסיק להיות סתם נק"ל ויהפוך לבסיס נתונים עם רישום מטרות , הסטוריית ירי , ויכולת שיתוף נתונים עם מערכות קצה אחרות של אותו חייל , או שיתוף נתונים בין חיילים שונים (יכולות סגירת מעגל מהירות ואוטומטיות) .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-08-2005, 23:42
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Uri Leizin שמתחילה ב "כיווני התפתחות הנק"ל"

קראתי את התגובות על כך שאין מה לחדש בתחום, אני מניח שזה גם מה שאמרו להנרי פורד לפני שהתחיל לייצר את המודל T... עלתה לי מחשבה הזויה לאחר הרבה שעות ללא שינה:, נשק שונה משמעותית.
מה שישאר בנשק החדש מהכלים שמוכרים לנו זה הקנה ומנגנון ההדק, שיחרור היריה.
יש כיוון בתחמושת,שלדעתי, לא מיצה את עצמו וזה התחמושת הפרודה קליע וחומר הודף נפרדים (להבדיל מתחמושת אחודה שם הקליע מורכב על תרמיל שבתוכו החומר ההודף = אב"שש). נעשו בעבר ניסיונות בכדור ללא תרמיל שהקליע שלו מורכב בתוך הודף מוצק.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://world.guns.ru/assault/g11_ammo.jpg]

^ ראו לדומגא הכדורים של ה H&K G11 ויש עוד

אני מאד מקבל את הטענות שעלו פה באשר לעדיפות השימוש בנפ"ק (נשק פחות מקטלני) במלחמות ועימותים עתידיים

להערכתי מערכות בק"ש (בקרת אש) הולכות ומתמזערות ומחירן יורד כך שבעתיד כל נשק אישי יוכל להיות מצויד בבק"ש שיכלול מדידת טווח וירי עפ"י כוונת נקודה (רפלקס), ולא בכוונות ברזל, לפחות .

אני מניח שהאפשרות להזנת נתונים מהבק"ש אל "מוח" בתחמושת תתקיים.

ואחרי שהלאיתי אתכם בכל הנ"ל... בקצרה: אני מציע שימוש בהודף נוזלי (תחום שנמצא רק בחיתוליו), נקירה חשמלית, בק"ש ושימוש דו תכליתי כנפ"ק ונשק קטלני בנשק אחד.
הנשק עליו אני מדבר יהיה משהו כזה: קנה ארוך, יחסית, שבקצהו סדן קטן, מחסנית של קליעים מזינה קליעים אל הסדן, למעשה הרובה כל הזמן במצב של "קליע בקנה". כל זמן שלא הוזן חומר הודף הנשק אינו מסוכן.
לאחר שהחייל שם 'על' הוא 'מאשר' לנשק לעבור למצב ירי. על ידי הזזת הניצרה, בניצרה יש מצבים: נצור, נפ"ק, בודדת ומטח. ניצרה נפרדת יכולה להעביר את הקליע למצב רסיק אוויר (אם נבחר רסיק אוויר יתבצע 'תיקון' בכוונת).
הטווח נמדד ועל פי הטווח ומצב הניצרה מוזרם הודף אל הסדן ממחסנית נפרדת
הסדן ניסגר ובלחיצה על ההדק, כרגיל, משתחררת יריה (בטח אפשר לראות שאני לא מהנדס מכונות).
הרעיון הוא שבנפ"ק ייכנס פחות חומר הודף (בהתאם לטווח) ואז לקליע תהיה פחות עוצמה. הכוונת תיתן תיקונים בהתאם לסוג הירי.
הנקירה החשמלית תאפשר עבודה עם סדן, ללא מנגנון חזרת מכלול וקפיצים.
ואל תפנו אותי למטאל סטורם, בבקשה.

ישן 03-08-2005, 16:26
  הפ.ב. הפ.ב. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.04
הצתה חשמלית והודפים נוזליים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "בקשר להודף נוזלי הזה , יש..."

נראה לי שהדרך הכי טובה לאחסן את ההודף הוא במחסנית ולא ובמיכל נפרד.
בתחלס רוב הנפח והמשקל של המחסנית נובע מכך שההודף הוא אבקתי ותופס הרבה
נפח. כתוצאה מכך דרושים תרמילים גדולים וכבדים שנמצאים במחסנית גדולה וכבדה.
אם כל ההודף יהיה מרוכז במיכל אחד יהיה ניתן להגדיל את כמות הקליעים בכל מחסנית.

לגבי שימוש בהודפים נוזליים נראה לי שיש שלוש שיטות שבאות בחשבון.
- שיטה פשוטה כימית ומסובכת הנדסית הוא לרסס את ההודף לפני ההצתה ולקבל תנאים
דומים לאלו של אבש"ר מבחינת שטח הפנים וכך לקבל את אותו הלחץ בקנה.
- שיטה קצת מסובכת כימית ופשוטה הנדסית היא לעבוד עם הודפים בעלי קצב
בערה גדול בהרבה יותר מזה של אבש"ר וכך לקבל את אותו הלחץ בלי ריסוס ( נראה לי שההודפים
הג'לים שמדברים אליהם פועלים בשיטה דומה )
- שיטה שלישית שכרגע היא קצת מדע בידיוני היא להשתמש בחנ"מ נוזלי שיתפוצץ ויאיץ את הקליע
למהירויות לוע של אלפי מטרים בשניה. בשיטה זו יש רווח בין הקליע לחנ"מ שמאפשר לגזים מהחנ"ם
להאיץ ולפגוע בבסיס הקליע במהירות גבוהה.

אין שום בעיה להשתמש בהצתה חשמלית. בימינו לכל מצית סיגריות שמכבד את עצמו יש הצתה
חשמלית בעזרת רכיב פיזיואלקטרי שיכול לעבוד מספר לא מוגבל של פעמים.
ישן 02-08-2005, 16:41
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
אהה...

כמה הערות עד עכשיו:
חנ"ה נוזלית - במקור הרעיון היה לשימוש בארטילריה , כאשר השאיפה הייתה להמשיך ולהזרים חנ"ה כל עוד הפגז בקנה ובכך להגדיל את הטווח.
בנוסף ניתן לשלוט בדיוק טוב יותר במקום החלוקה הגסה לתת מטענים הנהוגה כיום.
בלי קשר ליתרונות ולחסרונות של השיטה הנ"ל בתחום הארטילריה , אני לא רואה את היתרונות שלה בנק"ל.

ככלל, את הכיוונים לעתיד הקרוב כולנו מכירים - כל מערכות "חייל העתיד" למינהן משלבות את אותן הרעיונות שכבר צויינו (בק"ש,תחמושת רסיקת אויר,שיגור חוזי מנק"ל, מולטי סנסור לנק"ל וכו').
מעבר לכך, השאלה תהיה בצרכים ובכמות המשאבים שיועברו לטובת הנושא.
טכנולוגיות נק"ל עתידיות עשויות להתפתח מכיוון ה RAIL GUN , אך הדבר תלוי בפיזור חום יעיל שכיום הוא לא אפשרי או מוליכי על שיימנעו את הווצרות החום הנ"ל מלחתחילה - טכנולוגיה כזו תשנה את פני התחום - אין צורך בהודפים, הקניית מהירות אדירה לקליע , אין חלקים נעים ועוד.
כיוון נוסף הוא נשקי הקרינה - לייזר או מיקרוגל הם היישומים הרלוונטיים נכון להיום.

הזכירו פה את METAL STORM , דובר עליה כבר רבות בפורום ולדעתי יש לה פוטנציאל להשתלב בשוק, אם וכאשר תבשיל.

בתחום הנפ"ק כבר היום יש פתרונות רבים ועוד רעיונות מעניינים בפיתוח (שוב, הרבה מהם הועלו כאן) במידה ואכן המגמה תמשיך , ייתכן והם יהפכו לענף מרכזי בתעשיה.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 04-09-2005, 13:59
  Uri Leizin Uri Leizin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
מצטער על ההקפצה..

פשט לא הייתי פה הרבה זמן.
ומה אתם אומרים על אפשרות כזאת: ניתן לראות שנושא של מיגון אישי (כסדות ושכפ"צים למינהם) מקבל תאוצה בשנים אחרונות. כבר היו מקרים בהם שכפ"צים ספגו המון כדורים ואיפשרו לבעליהם להמשיך להילחם (דוגמא בולטת - פיגוע ב"ציר מתפללים"). זה מעורר צורך בנשק אישי שיוכל לחדור כל שכפ"ץ קיים או עתידי. האופציה הראשונה שעולה לי בראש - חזרה לתחמושת 7.62 (או משהו אחר, בעל אנרגיית הקליע דומה) ומעבר לירי מדויק בבודדת בתור סוג אש עיקרי - כל חייל יהיה למעשה קלעי. זה יתן גם יתרונות נוספים: צמצום נזק סביבתי מכדורים תועים וחיסכון בתחמושת (שעלולה לעלות הרבה יותר מהתחמושת הנוכחית בגלל שיפורים שייכנסו על מנת לשפר כושר חדירה). מה אתם אומרים על זה?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר