לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2007, 21:04
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
מה???
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "ברוכים הבאים לעולם הקסום של פיתוח ורכש צבאי"

ציטוט:
מג"ב מחד בעל מפרט ייחודי ומאידך צריך כמויות קטנות.
"מפרט ייחודי" לא צריך להיות איזו פריצת דרך מדעית- גם אספקת מתח שונה (למע' קשר משטרתית), תא זיווד חדש, קוז'ק ורמקול צריך לתכנן, לייצר, לבחון ולאשר. זו עבודה רבה של אנשי מקצוע יקרים. חלק זאת במספר מערכות קטן- קיבלת מחיר גבוה ליחידה.

אני ממש לא מסכים איתך.
אני בטוח שהרכבים האלה עוברים דרך מש"א הצהלית או גוף מקביל במשטרה, שם ידעו לחבר שנאי לקשר כמו בכל רכב. למתוח את יריעת הפלסטיק מאחורה בצורה שונה ואפילו להבריג את הצ'אקלקה לגג במחיר עממי השווה לכל נפש.
תרשה לי לבשר לך שמי שעושה עבודה כזאת הוא לא פרופסור לפיזיקה ואוירונאוטיקה אלא משה כהן* - מכונאי רכב, וראובן אברמוביץ'* - טכנאי קשר.

* - השמות בדויים לחלוטין ובמקרה של צירוף מקרים, מדובר בצירוף מקרים תמים לחלוטין ללא כוונה לאנשים ספציפיים.

יתר על כן, בצבא, דברים כאלה היו נעשים ע"י היחידה שהרכבים נמצאים ברשותה ללא פיקוח כלל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-05-2007, 22:45
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
LCC - עלות מחזור חיים.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "אולי מישהו לא מעוניין לראות הרבה רכבים כאלה חורשים את החופים והשמורות בארץ"

כשמספרים לך על עלות מחיר של פריט ציוד או אספקה, והמחיר נראה מנופח, צריך לברר לאיזה מחיר הכוונה: מחיר רכישה, או מחיר מחזור חיים.

העיתונאי שאינו איש רכש, כנראה ומעולם לא שמע על ההבדל. המחיר הגבוה מבין השניים עושה כותרת (או פיקנטריה) טוב יותר.

מחיר רכישה, היא העלות החד פעמית הקשורה ברכש פריט כלשהו. זה הכסף שיוצא מתוך הארנק בלבד!!!

Life Cycle Cost
עלות מחזור חיים, כולל בתוכו את הכל, החל מהעלויות הקשורות בסקר השוק, במכרז, הוצאות משפטיות, הדרכת עובדים, הדרכת מכונאים, עקומות לימוד, הצטידות בחלפים, מספר החלפים המתוכנן לאורך השימוש בציוד (מוכר גם ב"שעות מנוע", עלויות אחסון ותחזוקה לכל שלושת דרגיה, רישוי, ביטוחים, אובדן, דלק, בלאי, פחת (אולי שכחתי כמה פריטים בדרך...) עד לעלויות הקשורות בהעפת הציוד מהמחסן וגריטתו לאחר שסיים את מלוא תוכלת חייו.

ישן 17-05-2007, 23:06
  sterling27 sterling27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.06
ברשותכם אני אזרוק ציטוט
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "ברשותכם אני גם אזרוק תאוריה בנושא המחיר"

של חבר ש"עובד" באמל"ח מז"י
"כל חארטה מקומית לא מוצלחת נמכרת לצה"ל כאילו היא זהב"
כוונתו היא שצה"ל רוכש דברים לאו דווקא מתוך שיקולי עלות והתעשיות בארץ מאז ומתמיד ידעו שהגופים הביטחוניים הם לקוח שמשלם טוב
במבט לאחור לצה"ל זה לא תמיד היה כדאי
אינני חושב שהמצב שונה במג"ב ובמשטרת ישראל
(עיין ערך התבור ? שלפי הידוע לי נוסה מבחינה מבצעית לראשונה בצה"ל ועדיין כל חתיכה עלתה מחיר דמיוני...)
נקודה אחרונה את הרכב הנ"ל פגשתי פעמיים
באוגמ"ר 80 שם הרכב היה בניסוי כבר לפני שלוש וארבע שנים ותפקד מעולה
בעין לבן ליד ירושלים שם שוטר מג"ב ביצע איתו סיבוב דאווין ותקע אותו על טרסה מעל בריכה מלאה ג'יפה ירקרקה במיוחד(מפלס מעל הבריכה שכולם מכירים)
בלם בלימת חירום ולא הצליח לשלב לרברס לבסוף בסיועם של נותני עצות נדחף הצעצוע אחורה קיפל זנב והסתלק...
אם למג"ב היה כסף בשביל הרכב, כמה יעלה המכונאי והנהג שיפעילו אותו טוב?

ישן 18-05-2007, 13:34
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
לבחור באמל"ח
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי sterling27 שמתחילה ב "ברשותכם אני אזרוק ציטוט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sterling27
של חבר ש"עובד" באמל"ח מז"י
במבט לאחור לצה"ל זה לא תמיד היה כדאי
אינני חושב שהמצב שונה במג"ב ובמשטרת ישראל
(עיין ערך התבור ? שלפי הידוע לי נוסה מבחינה מבצעית לראשונה בצה"ל ועדיין כל חתיכה עלתה מחיר דמיוני...)
נקודה אחרונה את הרכב הנ"ל פגשתי פעמיים
באוגמ"ר 80 שם הרכב היה בניסוי כבר לפני שלוש וארבע שנים ותפקד מעולה
בעין לבן ליד ירושלים שם שוטר מג"ב ביצע איתו סיבוב דאווין ותקע אותו על טרסה מעל בריכה מלאה ג'יפה ירקרקה במיוחד(מפלס מעל הבריכה שכולם מכירים)
בלם בלימת חירום ולא הצליח לשלב לרברס לבסוף בסיועם של נותני עצות נדחף הצעצוע אחורה קיפל זנב והסתלק...
אם למג"ב היה כסף בשביל הרכב, כמה יעלה המכונאי והנהג שיפעילו אותו טוב?

מצטער להגיד לך, אבל החבר שלך ( כמו הרבה באמל"ח מז"י ) לא מבין יותר מדי.
אם זה לא כדאי ולא מוצלח, למה יש לרכב קונים בכל העולם ( אוסטרליה, קנדה, אירופה, ארה"ב ועוד ) ?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:49

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר