לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > שאלות נפוצות > שאלות נפוצות אודות vBulletin
חפש ב FAQ חפש ב FAQ
חפש מילה(ים):
אפשרויות התאמה:
חפש ב:

האם אני יכול לחפש בפורום?

באפשרותך לחפש הודעות לפי כינוי, מילה או מילים בהודעה או רק בנושא ההודעה, לפי תאריך, ורק בפורום מסויים.

כדי לגשת לאפשרות החיפוש, לחץ על קישור ה"חפש" המופיע בראש רוב הדפים.

אתה יכול לחפש בכל פורום שיש לך הרשאה לחפש בו - לא תוכל לחפש בפורומים פרטיים אלא אם כן מנהלי האתר נתנו לך הרשאות אבטחה מתאימות כדי לעשות כן.


האם אני יכול לשלוח E-Mail למשתמשים אחרים?

כן! כדי לשלוח E-Mail לגולש אחר, תוכל לאתר את הגולש שברצונך ליצור איתו קשר ברשימת הגולשים, או ללחוץ על הכפתור Email בכל הודעה שאותו גולש כתב.

זה בדרך כלל יפתח דף שמכיל טופס שבו אתה יכול להכניס את ההודעה. כשאתה מסיים להקליד את הודעתך, לחץ על הכפתור [שלח E-Mail] והודעתך תישלח באופן מיידי. שים לב שכדי לשמור על פרטיות הגולשים, כתובת ה E-Mail של הנמען לא תחשף אלייך במהלך תהליך זה.

אם אינך יכול למצוא כפתור E-Mail או קישור לגולש, זה אומר שמנהלי האתר חסמו את אפשרויות ה E-Mail בפורומים אלה, או שהגולש שאליו אתה מנסה לשלוח E-Mail הגדיר שאין ברצונו לקבל הודעות E-Mail מגולשים אחרים .

עוד פונקציית E-Mail מעניינת היא היכולת לשלוח קישור לאשכול מסויים אל חבר, שאתה חושב שיעניין אותו. בכל אשכול שבו אתה צופה, תוכל למצוא קישור שיאפשר לך לשלוח הודעה קצרה לכל מי שאתה רוצה. מזהה ההפנייה שלך יצורף לכל קישור שכזה שתשלח, כך שאם החבר שלך יירשם לפורום כתוצאה מצפייה בקישור ששלחת אליו, תקבל קרדיט אוטומטי להפנייה!

גולשים רשומים יכולים גם לשלוח הודעות לגולשים רשומים אחרים בפורום באמצעות מערכת ההודעות הפרטיות אם ברצונך במידע נוסף אודות מערכת ההודעות הפרטיות, לחץ כאן.


מה זה הודעות פרטיות?

אם מנהלי האתר הפעילו את מערכת ההודעות הפרטיות, משתמשים רשומים יכולים לשלוח אחד לשני הודעות פרטיות.

משלוח הודעות פרטיות

הודעות פרטיות הן דבר שדומה מאוד ל E-Mail, אבל רק משתמשים רשומים יכולים להשתמש בו. בהודעה פרטית אתה יכול לשלוח קוד vB, סמיילים ותמונות, באם מנהלי האתר אפשרו זאת.

באפשרותך לשלוח הודעה פרטית לגולשים אחרים באתר על ידי לחיצה על הקישור 'שלח הודעה פרטית' באיזור ההודעות הפרטיות בלוח הבקרה שלך, או על ידי לחיצה על כפתור שלח הודעה פרטית בהודעה של הגולש שאליו ברצונך לשלוח הודעה פרטית.

כשאתה שולח הודעה, באפשרותך לשמור העתק שלה בתיקיית הדואר היוצא.

תיקיות הודעות פרטיות

בברירת מחדל, תהיינה לך שתי תיקיות באיזור ההודעות הפרטיות: דואר נכנס, ודואר יוצא.

תיקיית הדואר הנכנס מכילה את כל הדואר הנכנס שאתה מקבל ומאפשרת לך לראות אותו, יחד עם שם השולח, ומתי הדואר התקבל.

תיקיית הדואר היוצא מכילה עותק של כל ההודעות ששלחת וציינת שברצונך לשמור עותק שלהן, לצורך עיון עתידי.

באפשרותך ליצור תיקיות נוספות על ידי לחיצה על הקישור 'ערוך תיקיות'.

בכל תיקיה יש לך כפתורים שיאפשרו לך לבחור סט של הודעות, ואז להעביר אותן לאחת מהתיקיות המותאמות אישית שלך, או למחוק אותן לחלוטין. כמו כן, ייתכן ויהיה לך כפתור שיאפשר לך להעביר הלאה מספר הודעות מתיקיה מסויימת אל גולש אחר בפורום.

אם אתה מקבל הרבה הודעות, ייתכן ומדי פעם תצטרך למחוק חלק מההודעות, בגלל שישנה הגבלה למספר ההודעות שאתה יכול לקבל. המערכת תדווח לך כמה הודעות שמורות יש לך, וכמה הודעות התיבה שלך יכולה להכיל. אם תיבת הדואר שלך תתמלא, לא תוכל לשלוח ולקבל הודעות עד שלא תמחק ממנה מספר הודעות.

כשתקרא הודעה, תהיה לך האפשרות להגיב אליה, או לשלוח אותה לגולש אחר בפורום. ייתכן וגם תהיה לך היכולת להעביר אותה הלאה למספר חברים (בו-זמנית) מרשימת החברים שלך.

מעקב אחר הודעות

כשאתה שולח הודעה חדשה, ייתכן (בהתאם להחלטת מנהלי האתר) ותופיע אצלך האפשרות לבקש אישור-קריאה על ההודעה. זה יאפשר לך לדעת האם ההודעה נקראה על ידי הנמענים שאליהם היא נשלחה, על ידי שימוש בדף מעקב אחר הודעות פרטיות.

דף זה מחולק לשני חלקים: הודעות שנקראו, והודעות שלא נקראו.

החלק הודעות שלא נקראו מראה את כל ההודעות ששלחת וביקשת עבורן אישור-קריאה, שלא נקראו על ידי הנמען. גם זמן הפעילות האחרונה של הנמען יוצג. הודעות בחלק זה יכולות להתבטל אם תחליט שהתוכן שלהן כבר לא רלוונטי, או מכל סיבה אחרת. הודעות מבוטלות יכולות לחזור להיות פעילות אם מנהלי האתר הפעילו פיצ'ר זה.

החלק הודעות שנקראו מראה את כל ההודעות ששלחת עם אישור-קריאה, שהנמען שלהן אישר שהוא קרא את ההודעה. כמו כן, יופיע הזמן שבו נקראה ההודעה.

באפשרותך לבטל מעקב אחר הודעה בכל זמן נתון, על ידי סימון ההודעה ולחיצה על הכפתור [מחק מסומנים].

כשאתה מקבל הודעה עם בקשת אישור-קריאה, יתכן ותהיה לך האפשרות לקרוא את ההודעה בעוד שאתה דוחה את בקשת אישור הקריאה. כדי לעשות זאת, פשוט לחץ על הקישור 'דחה אישור' במקום על כותרת ההודעה, אם היא מופיעה.


איך אני משתמש ברשימת הגולשים?

רשימת הגולשים מכילה רשימה מלאה של כל הגולשים הרשומים בפורום. אתה יכול לצפות ברשימת הגולשים כשהיא מסודרת לפי א"ב של שם המשתמש, לפי תאריך ההצטרפות לפורום, או לפי מספר ההודעות שהגולשים פרסמו.

לרשימת הגולשים יש גם פונקציית חיפוש, שמאפשרת לך לאתר במהירות גולשים לפי חתך שתציין, כמו לדוגמא לחפש את כל הגולשים שהצטרפו לפורומים בשבוע האחרון.


איך אני משתמש בלוח השנה?

פונקציית לוח השנה דומה באופן מסויים לפורומים בכך שיכולים להיות מספר לוחות שנה. לוח שנה אחד יכול להכיל רק אירועים שאתה יכול לראות, והאחר יכול, למשל, להציג ימי הולדת.

ישנם שני סוגים של אירועים בלוח השנה: אירועים רגילים ואירועים מחזוריים.

אירועים רגילים נמשכים מהזמן שבו האירוע מתחיל ועד שהוא נגמר.

אירועים מחזוריים חוזרים על עצמם במשך זמן נתון בהתאם לקריטריון מסויים. לדוגמא, יכול להיות אירוע שחל ביום שני הראשון בכל חודש ואירוע שחל כל יום שני וכל יום רביעי.

ייתכן ומנהלי האתר אפשרו למשתמשים רשומים להוסיף אירועים, אך זה בדרך כלל איננו המצב. סביר להניח שתוכל להוסיף את אירועך הפרטיים שיוצגו רק לך.

ימי הולדת יוצגו אם מנהלי האתר הפעילו אפשרות זו. יום הולדתך יופיע באופן אוטומטי בלוח השנה אם הכנסת את תאריך הלידה שלך בפרופיל המשתמש שלך. הערה: אם לא תציין את שנת הלידה שלך כשאתה עורך את הפרופיל, גילך לא יוצג בלוח השנה.

אם תכניס את תאריך יום ההולדת שלך, שמך גם יופיע בדף הראשי של הפורומים כאשר יום הולדתך יחול.


מהן הכרזות?

הכרזות הן הודעות מיוחדות שנוספות על ידי מנהלי האתר או הפורום. הן נועדו כדי להיות דרך פשוטה לתקשורת חד-כיוונית עם המשתמשים. אם ברצונך לדון בהכרזה, תהיה חייב לפתוח אשכול העוסק בנושא שלה בפורום, מכיוון שלא ניתן להגיב להכרזות.


כיצד אני מדרג אשכול?

ייתכן ותמצא תפריט קטן בדפי האשכול שמאפשר לך ל'דרג אשכול זה' עם מספר בין 1 ל 5.

הצבעה לאשכולות שאתה צופה בהם היא אופציונלית לחלוטין, אבל אם אתה חושב שאשכול הוא מעולה, ייתכן ותרצה לדרג אותו עם חמישה כוכבים, ואם הוא גרוע בצורה מדהימה, ייתכן ותרצה לדרג אותו עם כוכב אחד.

לאחר שנשלחו מספיק הצבעות לדירוג של אשכול, ייתכן ותראה קבוצת כוכבים שמופיעה ליד הכותרת של האשכול ברשימת האשכולות. הכוכבים האלה מהווים את הממוצע של ההצבעות של כולם, ויכולים להגיד לך באיזה אשכולות כדאי לצפות ששווים צפייה אם אתה בפורום עמוס מאוד עם המון אשכולות.


מהן הפניות?

ייתכן ומנהלי האתר הפעילו את אפשרות ה'הפניות', מה שיאפשר לך לקבל קרדיט על משתמשים חדשים שהגיעו לפורום בזכותך

באפשרותך לזכות ב'הפניות' על ידי פרסום פרש לחבריך באמצעות שימוש בקישור הפניה מיוחד. הקישור שבו אתה צריך להשתמש בתור קישור ההפנייה שלך הוא זה:

https://www.fresh.co.il/vBulletin/index.php?referrerid=0

בכל פעם שמישהו עוקב אחר הקישור שלך אל פרש ונרשם כמשתמש חדש, מונה ההפניות שלך יגדל ב 1. אתה יכול לצפות במספר ההפניות שלך בפרופיל.

ייתכן ומנהלי האתר יפרסמו מידע לגבי מתנות או פרסים שיינתנו למפנים. אנא היזהר כשאתה מקדם את פרש בכך שלא תבצע ספאם רק כדי 'להרוויח' הפניות. מי שיעשה זאת, יטופל בהתאם...


מה הן אפשרויות תצוגת האשכול השונות?
כשצופים באשכול , תוכל לראות את האשכול במבחר של ארבעה מצבי תצוגה.

  1. מצב לינארי (הכי ישן ראשון) - במצב זה, הודעות מוצגות באופן כרונולוגי מהישנה ביותר לחדשה ביותר. ההודעות מוצגות במצב שטוח כך שאפשר לראות אותן בו זמנית.
  2. מצב לינארי (הכי חדש ראשון) - בדיוק כמו המצב שלעיל, אך ההודעות מסודרות בסדר הפוך (הכי חדש - ראשון).
  3. מצב משורשר - במצב זה, מוצג עץ יחד עם כל הודעה. העץ מאפשר לך לראות את הקשר בין כל אשכול לאחרים, במונחים של מי הגיב למי. רק הודעה אחת מוצגת בכל פעם.
  4. מצב כלאיים - מצב זה הינו ערבוב של מצב לינארי ומצב משורשר. עץ ההודעות מוצג כמו במצב משורשר, אבל כל ההודעות מוצגות ביחד, כמו במצב לינארי.

איפה אני יכול למצוא את הזנת ה RSS?

ייתכן ומנהלי האתר איפשרו משיכת תוכן באמצעות RSS, שתאפשר לך לראות הודעות חדשות בפורומים שפתוחים לאורחים מבלי לבקר באתר.

משיכת התוכן מסופקת כעת בשני פורמטים: RSS, ו RSS גירסא 2. ההבדלים הם כדלקמן:

  • RSS 0.91 - תוכן זה מבוסס על הסטנדרט שנכתב על ידי נטסקייפ ומספק קישור וכותרת של האשכול.
    https://www.fresh.co.il/vBulletin/external.php?type=rss
  • RSS 2.0 - תוכן זה מכיל כותרת, מחבר, תאריך, ואת התוכן של ההודעה הראשונה באשכול.
    https://www.fresh.co.il/vBulletin/external.php?type=rss2

כדי להוסיף את זה ל MyYahoo, לחץ כאן.

הפורומים שבהם זה תקף יכולים להיות מוגבלים לפורומים ספציפיים על ידי הוספה של פרמטר נוסף לשורת הכתובת (URL) שמכיל את מזהי הפורום, כך:
https://www.fresh.co.il/vBulletin/external.php?type=rss2&forumids=123

אם ברצונך שהתוכן ייווצר ממספר פורומים, אתה יכול לכתוב את כולם, ולהפריד ביניהם באמצעות סימן הפסיק.כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:55

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 8 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר