לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2011, 22:04
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ברור לך שטמנת לעצמך פח, כן?

אתה אומר ש"המורה" אידיוט משום שהוא לא בקי בנתונים שהוא מתייחס אליהם (אף שהם זמינים בקלות באינטרנט) ושקרן משום שאורי כן הציג את הנתונים שהבטיח להציג באותו אשכול.
אלא מאי?
אתה עצמך לא הפגנת בקיאות באותם נתונים שכן קודם כתבת שבשנת 2010 לא היה פילוח עבירות לפי מוצא ואילו ב-2009 כן.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...252#post4136882
רק עכשיו אתה מגלה שבעצם גם בשנת 2010 היה פילוח ובשני השנים הפילוח היה לפי דת ולא לפי מוצא. וזה הבדל חשוב. היות ולא כל הלא-יהודים הם ערבים (יש כידוע לא מעט עולים ממדינות חבר העמים שהם מוגדרים חסרי דת או נוצרים) ומצד שני לא כל הערבים הם מוסלמים, מתן הסקה מהנתונים ביחס ל"ערבים" היא מעט בעייתית.
האם ניתן להסיק מכך שאתה עצמך "אידיוט"? אולי לשיטתך. אני לא חושב שאתה או המורה "אידיוטים". לדעתי, כל אחד יכול לטעות, ואפילו גיגול הוא לא תמיד פיתרון קל כפי שאתה מציג. מעבר לכך, "המורה" לא שקרן אלא צודק בדרישה שמי שמעלה את הטענה הוא שיביא את הנתונים שיגבו אותה. לא מתפקידו של המורה לסתור את הטענה של אורי (אם כי זו בהחלט האופציה שהייתי אישית מעדיף) אלא תפקידו של אורי לספק את הנתונים שיתמכו בטענתו. ואורי אכן כתב באותו אשכול שהוא יצרף את הנתונים אך לא עשה זאת. המורה לא צריך לבצע חיפוש אחרי כל אשכול שאורי כתב בו כדי לגלות שהוא כן העלה את הנתונים. כל דיון הוא עולם בפני עצמו.
וכמובן שבמקומות אחרים אורי אכן הביא את נתוני הפשיעה. למעשה, היו לנו מספר ויכוחים בנידון שבהם אחד משנינו הביא את הנתונים כדי להבהיר נקודה זו או אחרת. אני לא זוקף לחובת אורי שלא צירף את הנתונים גם לאותו אשכול נדון משום שאני מניח שבשלב מסויים פשוט נמאס לו מהדיון.
מה שכן, אורי דיבר באשכול ההוא במפורש על אונס בידי זר ועל כך אין שום נתוני פילווח לפי דת או מוצא במסמכי המשטרה.
מעבר לכך, בנתוני הפשיעה לפי דת נעשה שימוש לרעה כאן ובמקומות אחרים,אם בשל נאיביות של מי שלא מורגל בניתוח נתונים סטטיסטיים, ואם בזדון.
ראשית כל, עלתה בפורום הטענה (לא זוכר על ידי מי) שהסיכוי שלך להיות קורבן לפושע לא יהודי (והרוב יאמרו-ערבי) גבוה מהסיכוי ליפול קורבן לפושע יהודי. הנתונים למעשה סותרים זאת. אין ספק שמשקל הלא יהודים בכל סוגי העבירות גבוה משיעורם באוכלוסיה.אולם, רק בשני עבירות הוא מהווה רוב מוחלט (הפרת הסדר הציבורי ועבירות ביטחוניות) בכל שאר סוגי העבירות, כולל תקיפה מינית ועבירות רכוש, יש רוב ליהודים ולכן, סטטיסטית הסיכוי שלך להיות קורבן ליהודי גבוה יותר. כמובן, ניתוח אמיתי יתייחס גם להיבטים של מיקום ספציפי בישראל,אבל זה מה יש.
שנית, יש הנחה מובלעת בקרב אלו שמעלים את הנושא (ולעיתים לא כל כך מובלעת) ששיעור העביריינות הגבוה יותר בקרב הערבים (ונשים רגע בצד את עניין הדת מול מוצא) נובע ממשהו אינהרנטי ("מנטליות", "תרבות", וכו') דפוק בקרבם או ממניעים אידיאולוגיים של שינאת יהודים/שינאה למדינה שמשתלבים עם המניעים הפליליים הרגילים. זוהי הנחה מאוד מאוד בעייתית. לצורך הארה, הייתי מביא את הטענה שהעלו בזמנו בש"ס במהלך מערכת בחירות: הם הצביעו על כך ששיעור ה"מרוקאים" בבתי הסוהר בישראל גבוה בהרבה מזה של שאר האוכלוסיה היהודית (נידמה לי שהם אף דיברו על "רוב"). האם העלו זאת בנסיון להראות שהמרוקאים נוטים מטיבעם או מתרבותם לעבריינות? כמובן שלא. הם רצו להצביע על גורמים חברתיים וקיפוח שגרמו להדרדרות המרוקאים במדינת ישראל-קיפוח והזנחה על ידי המדינה, התפרקות המבנה המשפחתי, ההתרחקות מהדת וכו'. לא שאני שולל את החשיבות של המרכיב התרבותי, אבל הוא רק מרכיב אחד שדוחף למעורבות גבוה יחסית בעבריינות של קבוצות מעוט שונות בעולם.
ולגבי אונס בידי זר(בדגש על טרמפיסטיות)-טענה חוזרת היא שערבים אונסים יהודיות אך לא ערביות וזה מוסבר בסיבות של שינאה ושל חשש מנקמה על פגיעה בבת למשפחה ערבית. גם כאן שוכחים אלמנט חשוב אחד-ההזדמנות. בגלל המבנה השמרני של החברה הערבית, הסיכוי למצוא ערביה שמסתובבת לבד,בוודאי לוקחת טרמפים, הוא נמוך מאוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:29

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר