לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2011, 21:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "כשסדרי העדיפויות במדינה חלודים אז החולים הם אלו שמשלמים את המחיר"

זו סתם שטות, אבל לא מפתיע שהיא באה ממאמין אדוק באחד מגדולי הנביאים של דת השלומיזם.

תמיד יהיה חסר כסף לתרופות או לניתוחים. תמיד יהיה חסר כסף לכל מערכת הבריאות.
תמיד יהיה חסר כסף למעבדות או לציוד. תמיד יהיה חסר כסף למערכת החינוך.
תמיד יהיה חסר כסף לטנקים או מטוסים או צוללות. תמיד יהיה חסר כסף למערכת הביטחון.

צריך להיות טיפוס הזוי במיוחד כדי לחשוב שתופעת המחסור, שהתקיימה מאז שהאדם הקדמון נהם לעצמו "הרמממהמהרממ אני להיות רעב! רוצה לאכול ממותה!! הרממהממהממ" אבל המקרר היה ריק, היא משהו חדש שממשלה ספציפית כלשהי אשמה בו...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2011, 11:01
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז לפי השיטה שלך לא צריך..."

לא טענתי שלא צריך חוקים - נהפוך הוא , צריך חוקים במקום שהחוקים הקיימים לא ברורים מספיק.
הנושא הזה לא פשוט בכלל וישנן, כפי שאתה ואני בטח שומעים מפי משפטנים יודעי דבר, שיהיה קשה לאכוף אותם.
ולא רק נושא של אכיפה - פשוט יש בחוק פרצות עצומת ואף אחד לא בטוח שאפשר לאכוף אותו - מה גם שזה חוק שבסופו של דבר יפגע במי שחוקק אותו (אתה לא מתאר לעצמך שרק עמותות שמאלניות יכללו בקטגוריה הזאת - גם לימין יש חלק באיסוף תרומות).
לגבי דמוקרטיה: חופש הדיבור הוא זכות יסוד של כל זרם פוליטי.
ההבדל בין חופש הדיבור לבין פגיעה במדינת ישראל הוא בדיוק התחום שבו עסקו ארגוני השמאל שסיפקו תחמושת לדו"ח גולדסטון שהתברר כי היה טעות ביסודו.
זאת בדיוק הסיבה שעם החוקים שממילא קיימים אפשר לטפל בבעיה. אין צורך בחוקים נוספים ובטח לא חוקים פופוליסטים וצעקניים כמו זה. הם לא יאכפו ממילא ואינני מאמין שיש מישהו שמאמין שאפשר לאכוף אותם.
גם שקיפות לא תעזור במקרים כאלה ונאיבי מי שחושב שהחוק יפתור זאת.

הדרך הפשוטה ביותר שהרבה משפטנים סוברים היא: גוף א-פוליטי או עמותה שעוסקת באיסוף חומר והפצתו לגורמים זרים על מנת שיעשו בו שימוש לרעה כנגד מדינת ישראל, פוגע במדינת ישראל ותו לאו והדרך לטפל בו היא פשוטה ביותר - הוצאתו אל מחוץ לחוק.
מה לדעתך עשו בכל הרעש וההמולה שחוללו חברי הכנס הערבים וחנין זועברי - מישהו טרח לעשות משהו, מחוץ לקבל את ההנחה שמדובר בפעולה במסגרת פרלמנטרית?
האם ראית שם איזו שהיא אכיפה? הסרת חסינות בעקבות השתתפות במשט והנזק שנגרם בעקבותיו?

ומעבר לכך - כמה דרכים יש לדעתך לעקוף את החוק הזה?

נערך לאחרונה ע"י פלמינג בתאריך 15-11-2011 בשעה 11:03.
ישן 15-11-2011, 22:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "וזה דבר רע??? אירופה בכל..."

גם המחקר המדעי נשען במידה רבה על הכסף הזה - סתם נקודה למחשבה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-11-2011, 02:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "המחקר המדעי חשוב, אבל מה עם..."

התשובה היא לאמירה "הכסף לא רצוי כאן". הכסף הזה לא רק רצוי, הוא חיוני, במיוחד אם מישהו רוצה עוד איזה כמה נובלים בעתיד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-11-2011, 11:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "מחקר בתחום שימושי ממומן ע"י..."

מחקרים בתחומים שימושיים מתאפשרים בגלל מחקר בסיסי - רוב המחקר הבסיסי שמאפשר להגיע בכלל למצב בו חברה מסחרית תתעניין בישום בא מכספים אירופאים ואמריקאים.

ישן 16-11-2011, 13:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ואם היית צריך לבחור בין..."

אני לא נכנס לנושא הדיון, פשוט כי אני בהחלט חושב שמניעת בחישה של מדינות זרות בפוליטיקה הפנימית חשובה יותר מהרבה מאוד דברים.
הבעיה שלי היא הנסיון להציג כאילו אין באמת השלכות - יש, והן יהיו חמורות. וכשמגיעים להחלטה לעשות דברים מסויימים אסור להתעלם מהתוצאות.

ישן 16-11-2011, 12:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מחקרים בתחומים שימושיים..."

מחקר בסיסי אם לא תעשה אוניברסיטה א' בישראל תעשה אוניברסיטה ב' בטיזי.
מחקר בסיסי מתפרסם בכתבי העת הרלבנטיים ואינו נשמר בסוד.

applied research נעשה על ידי גורמים אחרים (חברות שרוצות את הכסף, מדינות שרוצות את הנשק, וכו'), והפרטים הטכניים שלו לאו דווקא מפורסמים במלואם. זה המחקר שחיוני לנו.

המחקר הבסיסי באוניברסיטות חסר ערך למדינה בפני עצמו, כי מישהו אחר יבצע אותו ויספר לכולם.
התועלת בו למדינה היא הכשרת סטודנטים לתארים מתקדמים.
לטווח הארוך, אם אי-אפשר יהיה ללמוד ברצינות לתארים מתקדמים בארץ, זה אולי לא יהיה טוב.
לטווח של שנה-שנתיים, זה חסר משמעות. או שאנשים ילכו ללמוד בחו"ל, או שיהיו שני מחזורים גרועים של בוגרי תארים מתקדמים בארץ.

ישן 16-11-2011, 13:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מחקר בסיסי אם לא תעשה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
מחקר בסיסי אם לא תעשה אוניברסיטה א' בישראל תעשה אוניברסיטה ב' בטיזי.
מחקר בסיסי מתפרסם בכתבי העת הרלבנטיים ואינו נשמר בסוד.
לא נשמר בסוד, אבל מוצא עליו פטנט. זו בדיוק הסיבה מדוע המעבדה שאני עובד בה נחשבת למובילה בתחום קוטלי חרקים, וזאת למרות פרסום ענף.

applied research נעשה על ידי גורמים אחרים (חברות שרוצות את הכסף, מדינות שרוצות את הנשק, וכו'), והפרטים הטכניים שלו לאו דווקא מפורסמים במלואם. זה המחקר שחיוני לנו.
חברות בד"כ מבצעות את השלבים האחרונים של המחקר. ברוב המקרים בתחומי הכימיה והביולוגיה רוב המחקר מתבצע במעבדה האוניברסיטאית. מרגע שמוגש פטנט מתאפשר פרסום

המחקר הבסיסי באוניברסיטות חסר ערך למדינה בפני עצמו, כי מישהו אחר יבצע אותו ויספר לכולם.
התועלת בו למדינה היא הכשרת סטודנטים לתארים מתקדמים.
לטווח הארוך, אם אי-אפשר יהיה ללמוד ברצינות לתארים מתקדמים בארץ, זה אולי לא יהיה טוב.
זהו כבר המצב בארץ.
לטווח של שנה-שנתיים, זה חסר משמעות. או שאנשים ילכו ללמוד בחו"ל, או שיהיו שני מחזורים גרועים של בוגרי תארים מתקדמים בארץ.

בתחילת שנות ה-2000 קוצץ הסכום שמגיע לארץ מהאיחוד האירופי, אחרי שהם גילו שהם מזרימים כמות גדולה של כסף למדינות שאינן חברות (קוצץ הסכום שמוקצה למדינות לא חברות), זה בא יחד עם קיצוץ בקרנות השיתוף עם ארה"ב וקיצוץ בהוצאה הממשלתית בארץ. הצמצום הראשוני הזה סגר מספר לא קטן של מעבדות מחקר, וגרם לכך שתחומים מסויימים במחקר התנוונו בעשור האחרון, אולי לרמה בלתי הפיכה. נוסף על כך, מחלקות מסויימות הפסיקו לקלוט חברי סגל חדשים. במחלקה לפרמקולוגיה בהדסה עין כרם גילו שללא קליטה מהירה של חוקרים, תוך מספר שנים לא ישארו חברי סגל (ויש משמעות וחשיבות לגיוון בנסיון של החוקרים במחלקה).

לקיצוץ נוסף תהיה משמעות במחקר ובפטנטים וההכנסה הנובעים ממנו. אפשר להחליט מה שרוצים לגבי נושא התרומות, אבל לעצימת עיניים לגבי השלכות אין מקום.

ישן 16-11-2011, 14:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]מחקר בסיסי אם לא..."

למי אכפת אם מוצא פטנט? אני לא מדבר על רווחים ישירים כתוצאה מהמחקר, אלא על יכולת לפתח את הידע בתחום מסוים על סמך ידע קודם (בניגוד לצורך להמציא הת הגלגל מחדש). תוצאות של מחקר בסיסי מוכרות לכולם. כולם אמורים להיות מסוגלים לשחזר את הניסויים והתוצאות (בעיקרון*), בלי קשר לשאלה למי צריך לשלם ככה אם רוצים להשתמש באיזה טריק שמישהו אחר גילה.

לא יודע מה קורה במחלקת לפרמקולוגיה בעברית. אני מכיר אנשים שעושים דוקטורטים בתחומים אחרים (גם בעברית וגם במקומות אחרים), ולא שמעתי מהם כמה המצב נורא (וחלקם עושים עבודה רצינית למדי).

ישן 16-11-2011, 14:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "למי אכפת אם מוצא פטנט? אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
למי אכפת אם מוצא פטנט? אני לא מדבר על רווחים ישירים כתוצאה מהמחקר, אלא על יכולת לפתח את הידע בתחום מסוים על סמך ידע קודם (בניגוד לצורך להמציא הת הגלגל מחדש). תוצאות של מחקר בסיסי מוכרות לכולם. כולם אמורים להיות מסוגלים לשחזר את הניסויים והתוצאות (בעיקרון*), בלי קשר לשאלה למי צריך לשלם ככה אם רוצים להשתמש באיזה טריק שמישהו אחר גילה.
זה בד"כ לא מספיק טוב. יש פער גדול בין לקרוא מאמר ולהיות מסוגל לבצע את הניסוי המדובר. מעבר לעובדה שמאמרים בד"כ משקפים את המאמר בדיליי של מספר חודשים, כפועל יוצא של קבועי הזמן של פרסום המאמר (ונוסף על כך זמן הפטנט). הגעה לרמה בה אתה מסוגל לבצע את הניסוי המדובר לוקחת אף היא זמן לא מועט - מה שאומר שאתה תמיד רודף אחרי מעבדה שנמצאת לפניך. תוסיף על כך את העובדה שלרוב אתה נדרש להשקיע זמן עבודה רב יותר ביחס למדינות אחרות, ואתה נמצא בנחיתות. אם אתה רוצה לפתח ידע, אתה צריך להוציא כסף על מחקר בסיסי - הכסף הזה צריך להגיע ממקום כלשהו.

לא יודע מה קורה במחלקת לפרמקולוגיה בעברית. אני מכיר אנשים שעושים דוקטורטים בתחומים אחרים (גם בעברית וגם במקומות אחרים), ולא שמעתי מהם כמה המצב נורא (וחלקם עושים עבודה רצינית למדי).

בביולוגיה (למעט ביולוגיה חישובית), בכימיה, בגיאולוגיה ובפיסיקה המצב קשה. אני לא שמעתי מאחד משהו אופטימי. כולם עושים מה שאפשר עם מה שיש, אבל אין הרבה, במיוחד לא ביחס למעבדות מקבילות באירופה, ארה"ב או אוסטרליה. מה שמפחיד הוא שכיום גם למדינות כמו ברזיל או הודו יש כבר יכולות מקבילות.

ישן 16-11-2011, 14:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]למי אכפת אם מוצא..."

בכל-מקרה, גם אם אתה עוסק במחקר בסיסי במלוא המרץ, אתה מבצע שבריר אחוז מכל המחקר הבסיסי בתחום הנתון בהווה בעולם. אז או שיש לך דיליי של שנתיים על 99.9999999999999% מהמחקר בתחום, או שיש לך דיליי של שנתיים על 99.99999999999999999999999999999999% מהמחקר בתחום. לא כזה הבדל נורא.

מה שאני דיברתי עליו הוא קיומה של היכות העקרונית לשחזר מחקר בסיסי, העובדה שהוא לא נשמר בסוד. אין לי צורך בביצוע מחדש בפועל של הניסויים.
כשאני לומד בתיכון את משוואות התנועה, אין לי צורך לבצע ניסוי ולבדוק שאם אני משגר מרגמה היא באמת תבצע תנועה בליסטית...
לביצוע מחקר בסיסי אין השלכה לגבי היכולות של חברות פרטיות ושל גורמים מדינתיים לבצע מחקר יישומי מתקדם, למעט בנקודה אחת, והיא הכשרת כ"א.

המחקר הבסיסי באוניברסיטות אינו נחוץ לשם השגת הידע עצמו, כי את הידע נשיג בעוד שנתיים מ-JSTOR או מ-ARXIV. המחקר הבסיסי נחוץ כי אנשים לומדים יותר טוב אם הם מבצעים ניסוי מפעם לפעם מאשר אם הם רק קוראים עליו בספרים או רואים אותו בסרטים. זו התועלת של המחקר הבסיסי באוניברסיטות עבור המדינה.

ועכשיו אני שואל את השאלה: התעשיה האווירית לא יכולה לשכור הודים וסינים לעבוד אצלנו? אם נציע להם את עלויות הרילוקיישן ומשכורת מכובדת, אני רואה יותר מהודי אחד ואף יותר משניים שישמחו לעבוד פה.

במתמטיקה, מדמ"ח והנדסה (לא יודע לגבי פיזיקה תאורטית) עושה רושם שהמצב סביר.
לפי מה שאני שומע, מאסטר בהנדסת חשמל בטכניון עדיין שווה את מה שהוא שווה.

ישן 17-11-2011, 02:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "בכל-מקרה, גם אם אתה עוסק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
בכל-מקרה, גם אם אתה עוסק במחקר בסיסי במלוא המרץ, אתה מבצע שבריר אחוז מכל המחקר הבסיסי בתחום הנתון בהווה בעולם. אז או שיש לך דיליי של שנתיים על 99.9999999999999% מהמחקר בתחום, או שיש לך דיליי של שנתיים על 99.99999999999999999999999999999999% מהמחקר בתחום. לא כזה הבדל נורא.
זה הבדל גדול מאוד, ואת התוצאה אנחנו רואים בירידה בפרסומים בתחומים מסויימים ובאיכותם בעשור האחרון.

מה שאני דיברתי עליו הוא קיומה של היכות העקרונית לשחזר מחקר בסיסי, העובדה שהוא לא נשמר בסוד. אין לי צורך בביצוע מחדש בפועל של הניסויים.
לביצוע מחקר בסיסי אין השלכה לגבי היכולות של חברות פרטיות ושל גורמים מדינתיים לבצע מחקר יישומי מתקדם, למעט בנקודה אחת, והיא הכשרת כ"א.
לצערי, בהחלט יש. היכולת לבצע מחקר ישומי הרבה מאוד פעמים תלויה באיכות המחקר הבסיסי.

המחקר הבסיסי נחוץ כי אנשים לומדים יותר טוב אם הם מבצעים ניסוי מפעם לפעם מאשר אם הם רק קוראים עליו בספרים או רואים אותו בסרטים. זו התועלת של המחקר הבסיסי באוניברסיטות עבור המדינה.
אם זה היה המצב, לא היה צריך מחקר בסיסי, אלא לממן לימודים של סטודנטים לתארים מתקדמים בחו"ל - זה היה זול בהרבה. היכולת לבצע מחקר ישומי תלויה במחקר בסיסי בגלל שהרבה פעמים הם ההמשך אחד של השני.

ועכשיו אני שואל את השאלה: התעשיה האווירית לא יכולה לשכור הודים וסינים לעבוד אצלנו? אם נציע להם את עלויות הרילוקיישן ומשכורת מכובדת, אני רואה יותר מהודי אחד ואף יותר משניים שישמחו לעבוד פה.
בהחלט יכולה - לא ברורה לי הנקודה

במתמטיקה, מדמ"ח והנדסה (לא יודע לגבי פיזיקה תאורטית) עושה רושם שהמצב סביר.
לפי מה שאני שומע, מאסטר בהנדסת חשמל בטכניון עדיין שווה את מה שהוא שווה.

אכן, התחומים האלה מושפעים הרבה פחות. מצד שני מתימטיקה ופיזיקה גם סובלים מחוסר היכולת להחזיק כמות של סטודנטים, בגלל מגבלת התקציב. מדמ"ח הוא אחד התחומים הפורחים, גם בתחום הביולוגיה, דווקא בגלל שמענק מחקר של 20K לשנה מספיק להריץ מחקר די בקלות - כל מה שצריך זה מחשב ואולי שרת. ביחד לתחומים אחרים, זה זיל הזול.

ישן 17-11-2011, 01:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מה כ"כ מפחיד ביכולות שהודו וברזיל צוברות?"

למה? כי התמ"ג לנפש שלהם נמוך הרבה יותר, ולמרות זאת הן מעמידות יכולות מחקריות מתקדמות - ובכמה תחומים יותר ממה שיש בארץ.

ישן 16-11-2011, 11:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה יודע להגיד כמה כסף תורמות..."

אוניברסיטה היא מלכ"ר - אם זה לא עמותה, אני לא יודע מהי עמותה.
ומדובר בעשרות רבות של מליוני דולרים.

ישן 16-11-2011, 13:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא כל מלכ"ר הוא עמותה. חיפשתי..."

1. האוניברסיטאות מקבלות כסף רב מאוד, בין אם תרומה לאוניברסיטה או למימון מחקר - כפי שכתבתי, מדובר בעשרות רבות של מליוני דולרים.
2. למיטב ידיעתי מלכ"ר הינה עמותה ללא מטרות רווח וכלל האוניברסיטאות הציבוריות הן מלכ"רים.

ישן 16-11-2011, 12:52
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה יודע להגיד כמה כסף תורמות..."

אונברסיטה ובית חולים מוגדרות כעמותות לפי חוק.

יש כל מיני סוגי עמותות ותלוי כיצד ה"גוף" מוגדר ולמה הוא מיועד.
אגב העמותות המדוברות של הקרן החדשה לא עומדות בחוקי העמותות גם של היום,אבל המדינה עד היום לא עשתה לאותן עמותות כלום מסיבה פוליטית. יש חוקים ברורים שהן עברו עליהם באופן ברור דרך בפעילות נגד מדינת ישראל ורק בגלל אנשי שמאל לא פעלו עד היום נגד הקרן החדשה ושאר השלוחות שלה.

יש גוף שנקרא רשם העמותות שאמור לפקח עליהן,אבל לא עושה את תפקידו מסיבה פוליטית.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 16-11-2011, 13:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אתה יכול לפרט באופן כללי..."

הפקולטה למדעי הטבע חיה על כספי מלגות מחקר. האיחוד האירופי אחראי לכמות מאוד גדולה של כסף.
זה אומר מתימטיקה, פיסיקה, גיאולוגיה, כימיה, ביולוגיה ויסלחו התחומים שלא ציינתי.

ישן 16-11-2011, 14:19
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הפקולטה למדעי הטבע [B]חיה[/B]..."

מתמטיקה בפקולטה למדעי הטבע?

בבר-אילן המחלקה למתטיקה היא בפקולטה למדעים מדויקים (שלא כוללת ביולוגיה ושות' ששייכות לפקולטה למדעי החיים). בת"א כנ"ל. בחיפה מתמטיקה אמנם שייכת לפקולטה למדעי הטבע, אבל סטטיסטיקה ומדמ"ח שייכות לפקולטה למדעי החברה.
בב"ג מתמטיקה ומדמ"ח כן משתייכים לפקולטה למדעי הטבע.

אבל זה לא באמת העניין. דווקא בנוגע למתמטיקה, המצב בארץ ממש לא נורא, וזה בין השאר כי בשביל מתמטיקה כמעט אין צורך במעבדות מיוחדות, בציוד מיוחד, או במשהו חוץ מראש טוב, כמה דפים משובצים ועט (ומחשב רגיל לחלוטין). לא צריך מכשירי MRI, צנטריפוגות, מיקרוסקופי מנהור והשד יודע מה. דווקא זו לא דוגמה טובה.

ישן 16-11-2011, 14:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מתמטיקה בפקולטה למדעי..."

נכון, ותוסיף על זה ביולוגיה חישובית ומדמ"ח, שכמות הכספים שהם צורכים היא יחסית קטנה. ועדיין, הרבה מאוד מהכסף שהחוקרים מושכים לשם הוא לא ישראלי. למרבה הצער (וזה מאוד למרבה הצער), החוקרים נדרשים לממן עלות סטודנטים מקרן המחקר. אם אתה מתימטיקאי ויש לך דוקטורנט אחד שעולה לך 50 אש"ח בשנה, זה עדיין כסף שצריך להגיע ממקור כלשהו, גם אם אין לך הוצאות מלבד זה.
זו כבר מחלה אחרת - ההרעבה לכסף הגיעה למצב בו חוקרים משקיעים הרבה מאוד מאמץ בשביל מלגת מחקר שהרבה פעמים לא מממנת יותר מדוקטורנט אחד וקצת קיטים וכימיקלים....

ישן 17-11-2011, 02:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "תקן אותי,אם אני טועה,אך הנובל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
תקן אותי,אם אני טועה,אך הנובל האחרון התגלה בטעות בארה"ב על ידי אותו מדען ישראלי ולא בישראל.
ומי הכשיר אותו?
לפי מה שכתבו באותה כתבה יש חוקרים ישראלים שעובדים מחו"ל בכלל אחרי שמקבלים הזמנה ממוסד זה או אחר,האם זה מכספים של אותן מדינות בעקיפין או זה יוצא מהכיס של המוסד המזמין?

אם אני הולך לעבוד במוסד בחו"ל, הרי שאני מקבל כסף מאותה מדינה. יש מעט מאוד אפשרויות לקבל תקציבים (לפחות בביולוגיה וכימיה) ממדינת ישראל - וכולם דורשים המצאות בארץ.

אגב, אותו זוכה נובל גילה את התגלית שלו בהיותו בפוסט-דוקטורט.

ישן 18-11-2011, 19:28
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הסכומים גבוהים ומקבלים אותם לא מעט חוקרים בתחום מדעי הטבע והתחומים הנלווים
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ברור , לא אמרתי שהסכומים ישנו את דעתי, אבל עדיין כדאי לאמוד את היקף הפגיעה"

הכרתי כמה וכמה כאלה, וכל אחד מהם קיבל עשרות אלפי דולר בשנה רק למימון המשכורת. לא כדאי לזלזל באפקט של הזרמת כספים אלה. מצד שני, זה גם לא יהיה סוף העולם בהנחה שהמדינה תדע לכסות את ההפסד. ויש לומר שדווקא המימון לאותם תחומים מגוחכים שהזכרת (קרי-מדעי שינאת ישראל במסגרת הפקולטות למדעי הרוח והחברה) הוא מן הסתם נמוך למדי וזאת משום שהתחומים האלה דורשים מעט מאוד כסף. ולא רק משום שבהם אין צורך במעבדות יקרות. חלק גדול מהמחקרים המטופשים בתחום נעשים על ידי דוקטורנטים שהמשכורת (הנמוכה) שלהם נמוכה משמעותית מזו של פוסט דוקטוראנט, ופוסט דוקטוראנים הם הנושאים העיקריים בנטל של מחקר מתקדם במדעי הטבע.
ישן 18-11-2011, 11:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בקיצור, אף אחד באשכול הזה לא יודע כמה משקיעות מדינות זרות במחקר איכותי"

השנה, 28 חוקרים (מדעים מדוייקים) בארץ זכו במלגות מחקר מה-ERC בלבד - ישנם אפיקי מימון אחרים נוספים. ערך המלגות: כ-40 מליון יורו.

ישן 18-11-2011, 18:43
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "מסע ההפחדה מתחיל - אירופה מאיימת לפגוע בישראל אם חוק המימון הזר יעבור"

בוא וניראה...

שמונה חוקרים מהאוניברסיטה העיברית זכו השנה מהERC ב1.5 מליון יורו כל אחד,

ד״ר אהוד כהן על מחקר בתכום המחלות הניווניות של המח, פרופ׳ איתמר סימון על מחקר העוסק בשכפול דנ״א וד״ר אלי פיקרסקי על חקר התפתחות תאים סרטניים, שלושתם מהמכון למחקר רפואי ישראל- קנדה שבפקולטה לרפואה, פרופ׳ אורנה קופרמן על מחקר באימות פורמלי של מערכות ממוחשבות וד״ר דורית אהרונוב על חישוביות קוונטית, שתיהן מביה״ס להנדסה ומדעי המחשב, פרופ׳ עדו ברסלבסקי מהפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה על שימור בקירור באמצעות חלבונים נצמדי קרח, ד״ר עינב גרוס על מחקר השפעת רכוזי חמצן שונים על בע״ח וד״ר ערן משורר מהמחלקה לגנטיקה עבור מחקר תאי גזע עובריים.

בקיצור, לא בדיוק מחקרים על ״כמה החיילים גזענים״ או ״למה ערביות לא נאנסות״.

האם האינפורמציה הזו תביא מישהו לבחון מחדש את עמדותיו? אין סכוי!

חבל

ישן 18-11-2011, 20:38
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "זה עדיין כלום כסף ברמה המדינתית שנוגע בכמות מינורית של אנשים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pack leader
אני בטוח שרוב הכסף הזה ישאר בישראל וגם אם לא יש לנו ( המדינה וגופים ציוניים פרטיים )
יכולות כלכליות נרחבות כך שההפסד הוא מינימלי ואילו הרווח
במונחי ריבונות ועצמאות הוא עצום

בכל מקרה נדבנות אירופית לסוגייה תלך ותקטן ככול שכלכלות של אירופה ממשיכות להתמוטט
צריך לחפש מענקי מחקר סינים וקוריאנים (מזרח אסיה היא העתיד)
והם מתעניינים רק בעסקים ולא דוחפים את האף לעיניינים לא להם

מענקי מחקר סינים?

אתה מתכוון ״סינים״ כמו הסינים שעוצרים כל סנקציות על אירן? סינים שהטכנולוגיה שלהם ייצרה את הטיל שפגע באח״י חנית? סינים שלא סופרים אותך ממטר?

הכי אני אוהב את אלו שמתלוננים שהארופאים ואובמה אנטישמים ובמשפט הבא רצים לקבל ניחומים מהרוסים/הסינים/ההודים וכו׳.

תבין, כמה שהארופאים מעצבנים אחרי ארה״ב אלו החברים הטובים ביותר שיש לנו. לא מציאה גדולה אולי אבל זה מה יש ובלי זה לא ננצח.

ישן 18-11-2011, 20:40
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז תן לי לבשר לך שהמידע..."

התכוונתי לאלו שסבורים שכל מה שיש לארופאים בראש זה לממן מחקרי זבל על הדמיון המופלג בין צה״ל והס״ס, לא למי שמבין שיש פה דילמה אמיתית בין התערבות שבעדינות רבה אני אקרא לה ״מוזרה״ של מדינה אחת בפוליטיקה של מדינה אחרת לבין שורה ארוכה של קשרי מדע, תרבות, כלכלה, צבא וכו׳ בין מדינות שאמורות להיות ידידות. למען גילוי נאות (ובכדי לבסס את מעמדי בקהילה כשמאלן הזוי שטוף שנאה עצמית) אציין שאני (כמובן) מתנגד לחוק המימון הזר ואין לי ספק שח״כים אקוניס וקירשנבאום יתרשמו כל כך מההתנגדות שלי שימהרו להסיר את הצעותיהם מעל סדר היום.

ישן 18-11-2011, 21:54
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם אתה מסכים שההתערבות הזו..."

תראה, האמת היא שההתערבות הארופאית לא מוזרה בכלל, למעשה היא הגיונית לגמרי ומובן גם מדוע היא מופנת לשמאל דווקא. הממשלות הארופאיות מאמינות שהסכסוך הישראלי ערבי פוגע באינטרסים שלהן ומסכן אותן. הן מאמינות שויתורים ישראלים יקלו על פתרון הסכסוך ויורידו מעליהם את כאב הראש הזה. הויתורים הללו מסוכנים לישראל (למרות שיש בהם גם פוטנציאל) אבל זו כבר הבעיה שלנו ולא ממש מזיז לארופאים.

כשמבינים את זה מבינים כמה דברים;
1. בדיוק כמו התרומות למחקרים גם התרומות לארגוני השמאל לא נובעות מנדבנות אלא מאינטרסים.
2. הסיפור שכביכול התרומות לארגוני השמאל נובעות מדאגה לזכויות האדם של הישראלים (או הפלסטינאים) הוא מסך עשן עלוב, המדובר באינטרסים מובהקים.
3. מצד שלישי האשמת הארופאים באנטישמיות (בהקשר הזה) גם היא מוגזמת. שוב, לא מאהבת המן ולא משנאת מרדכי אלא סתם מאינטרסים.
4. מסקנה; התרומות מסריחות כי הן מניפולציה נגד הציבור הישראלי מתוך אינטרסים זרים.

(אני חושב שכיסיתי את המכסה היומית של שימוש במילה ״אינטרסים״)

אז למה אני נגד החוק בכל זאת? כי החוק לא באמת בא להגן על הדמוקרטיה הישראלית מהשפעות לא ראויות כי אם זה היה המקרה הוא לא היה מוגבל לממשלות. החוק נתפר על פי מידות ארגוני השמאל, הימין מקבל את תרומותיו ממקורות לא ממשלתיים ואני לא מבין למה תרומות מנדבן ויהיה זה איל הון או הימורים, שמרן או ליבראל (או איזה ארגון דתי אמריקאי או ימני קיצוני ארופאי שלראשיו עבר מפוקפק ולפעמים אפילו ניאו נאצי), ראויות יותר מתרומות ממשלת בריטניה.

ועכשיו גם לי יש שאלה. למה אתה חושב שבני בגין (ביחד עם ריבלין ומרידור) מתנגד לחוק הזה?

ישן 18-11-2011, 23:03
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "תראה, האמת היא שההתערבות..."

זה קצת מוזר לי שאני מוצא את עצמי מסביר פעם אחרי פעם מה ההבדל בין מדינה לבין אדם או ארגון פרטי ביחב"ל. ביחסים בין שתי מדינות ריבוניות יש דברים שהם מקובלים ודברים שהם לא מקובלים. אם מדינה אחת רוצה להשפיע על המדיניות של מדינה אחרת יש לה דרכים לגיטימיות לעשות את זה, אפשר להשתמש בדיפלומטיה, אפשר להשתמש בלוביסטים וכו'. השיטה שבה משתמשות חלק מהמדינות במקרה הזה היא שיטה שהיא לא מקובלת ובעייתית בגלל שהמדינות שמשתמשות בה מתערבות בפוליטיקה הפנימית ומקדמות אג'נדה שמנוגת לגמרי למה שהבוחר הישראלי בחר בקלפי (ד"א גם אם המדינות האלה היו מקדמות את אותה האג'נדה של הממשלה הנבחרת אני חושב שזה עדיין היה בעייתי אבל זה כבר נושא לדיון אחר). אתה חושב שאם ישראל הייתה מממנת גופים שיוצאים נגד אובמה והמדיניות שלו ארה"ב הייתה מקבלת את זה בהבנה? אני בטוח שלא, שום מדינה ריבונית לא הייתה מקבלת התערבות כזו בוטה בפוליטיקה הפנימית שלה. אני מסכים שיש מקרים שבהם תורם פרטי יכול ליהיות גם בעייתי, אבל לאנשים פרטיים אין דרך אחרת להשפיע על מדיניות של ממשלה בעוד שלמדינות יש דרכים אחרות שלא פוגעות בריבונות של המדינה שעליה הן מנסות להשפיע. ד"א עצם העובדה שלעמותות ימניות אין מימון ממשלתי זר רק מוכיחה כמה האג'נדה של הממשלות האלה מוטה, אני מניח שלא צריך לציין שאם אי פעם עמותת ימין תקבל תמיכה מממשלה זרה החוק יהיה תקף גם לגביה.

לגבי בגין, ריבלין ומרידור אני חושב שפשוט מדובר באנשים שעוד חיים קצת בעבר. מדובר בליכודניקים ותיקים שעדיין חושבים שמדובר פה בויכוח בין השמאל לימין, כמו שהיה בתקופת בגין, ולא מבינים שהויכוח כבר עבר את השלב הזה ועכשיו הוא בין הציונים לבין הפוסט ציונים. לדעתי הם פשוט לא מפנימים שהפוסט ציונים הם לא השמאל של פעם שהשתמש בכלים לגיטמיים כדי לשכנע, אלא קבוצה מסוג חדש שמשתמשת באמצעים שהם לא לגיטימיים כדי להשיג את המטרה שלהם. בקיצור הם מנסים לנצח את הויכוח של היום עם שיטות של אתמול ולכן הם יוצאים נגד החוק הזה.

ישן 19-11-2011, 13:36
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זה קצת מוזר לי שאני מוצא את..."

קודם כל הנחת הבסיס שלך לא נכונה, גם לאירגונים לא ממשלתיים וליחידים ישנם כלים להשפיע, גם הם יכולים לשכור לוביסטים, לפרסם במדיה וגם להשיג פגישות עם מחוקקים, אנשי רשות מבצעת ואנשי תקשורת. הדבר היחיד שאולי נכון, ואפילו זה לא תמיד מדוייק, זה שלממשלות יש יותר משאבים מליחידים אבל איך זה הופך את הרצון להשפיע על הציבור הישראלי של, נאמר בשביל לא להרגיז פה אנשים, סורוס למשל, ללגיטימי יותר מזה של מקמרון כנציגם החוקי והנבחר של יותר מארבעים מליון בריטים?

ולגבי בגין ושות׳, אתה בוודאי מכיר את האמירה הנושנה שאם אתה לא ליבראל כשהגעת לגיל עשרים אז אין לך לב ואם לא הפכת לשמרן בגיל שלושים אז אין לך שכל. בגין, מרידור וריבלין הם שמרנים, צעירי הימין, כמה שהם שונאים את הליבראלים, חושבים בעצם בדיוק כמוהם, מטיפים מעשים מונחי אידאולוגיות שלא נבחנו בעולם האמיתי. בספר שלי הצעירים הם מהמרים מסוכנים.

ישן 19-11-2011, 14:33
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הרצון של סורוס להשפיע כאן הוא אכן לא לגיטימי, אבל עדיין עדיף על זה של קמרון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אתה מבין, לו נהגה ישראל באופן זה, כנראה שכל תחזיותיך על חרם, היו מתגשמות - ובצדק...

מותר לישראל לצפות ליחס דומה מזה שמצפות לו כל שאר המדינות הריבוניות על פני כדור הארץ. כשם שלא
ענייננו חוקי האזרחות בבריטניה, כך גם לא עניינם חוקי האזרחות פה.

הבעייה של סורוס היא בעייה כלל עולמית, ולא רק שלנו, ולכן איתו אפשר להסתדר - יש לו ממשלות רבות
לחתור תחתיהן (כפי שהוא מוכיח עם כל "תנועות המחאה"), ואנחנו רק אחת מהן.

הויכוח הוא לא על מעורבות מדינה זרה בפוליטיקה פנימית של מדינה אחרת, על כך מוסכם שזה מצב בעייתי. הויכוח הוא על למה החוק הספציפי הזה הוא רק נגד מדינות ואני עדיין לא מבין למה סורוס (ואני הרי לא אשטה בך אז, לצורך העניין, גם אדלסון) כן וקמרון לא.

ובשביל הרקורד, אני לא חוזה חרם נגד ישראל, בנגוד לכמה שידעו, למשל, שלמועמד צנום מהוואי אין שום סכוי לגבור על אשתו של נשיא מצליח לשעבר במרוץ לכרטיס הדמוקרטי לבחירות לנשיאות ארה"ב 2008 אני לא נחנתי ביכולת מופלאה שכזו לראות את העתיד ובגלל זה אני זהיר ונוקט בכלל הישן של "אם יש ספק אז אין ספק"...

ישן 19-11-2011, 15:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הניסיון להשוות בין אדלסון לסורוס מקביל לניסיון להשוות בין צה"ל לפת"ח...
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=ori]אתה מבין, לו נהגה..."

מעבר לזה שאדלסון בעד המדינה וסורוס נגדה (עד כדי כך נגדה שג'יי סטריט ניסו להסתיר את עובדת היותו גדול התורמים שלהם...), הרי שמשפחת אדלסון היא ישראלית ברובה (אתה יודע, האישה ושתי הבנות שלה, שמחזיקות בעמדות סופר-בכירות בחברה). לא בדיוק ההון הזר הקלאסי...

ונעבור לשאלה המעניינת שהבאת - למה כסף פרטי כן וכסף ממשלתי לא: כי כסף ממשלתי מהווה חתירה תחת ריבונות בידי מדינה זרה, בעוד שכסף פרטי זה מהרעות החולות שעדיין לא הצליחו להוציא מכל תהליך קבלת החלטות במדינות דמוקרטיות. בשמחה הייתי משנה את חוקי התרומות לפוליטיקאים, למפלגות ולגופים ציבוריים - אבל כרגע זה לא מעשי. מניעת מימון בידי ממשלות, לעומת זאת, זה חצייה של קו אדום שקיים בכל מדינה אחרת בעולם, ומכיוון שאנחנו המדינה היחידה בעולם שמאפשרת זאת מהסיבות הלא נכונות (אלה שמתנגדים לשינוי חקיקה הם בדיוק אותם אנשים שהאינטרסים שלהם מקודמים בידי אותן מדינות שמתערבות) - יש הכרח לתקן זאת, לטובת הדמוקרטיה וחופש הביטוי.
ישן 19-11-2011, 15:40
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הניסיון להשוות בין אדלסון לסורוס מקביל לניסיון להשוות בין צה"ל לפת"ח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
מעבר לזה שאדלסון בעד המדינה וסורוס נגדה (עד כדי כך נגדה שג'יי סטריט ניסו להסתיר את עובדת היותו גדול התורמים שלהם...), הרי שמשפחת אדלסון היא ישראלית ברובה (אתה יודע, האישה ושתי הבנות שלה, שמחזיקות בעמדות סופר-בכירות בחברה). לא בדיוק ההון הזר הקלאסי...

אני נורא שמח שמשפחות "ישראליות ברובן" וישראלים לשעבר הם אצלך מעל לכל ספק. ברור שאתה לא תעלה בדעתך לחשוד בדרור פיילר או באילן פפה למשל שטובת מדינת ישראל אינה עומדת אצלהם מעל לכל ספק סביר (ז"א תמצא בבקשה סיבה אחרת, מעבר לסקס עם ישראליות לשעבר, למה אדלסון כשר בעיניך).
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ונעבור לשאלה המעניינת שהבאת - למה כסף פרטי כן וכסף ממשלתי לא: כי כסף ממשלתי מהווה חתירה תחת ריבונות בידי מדינה זרה, בעוד שכסף פרטי זה מהרעות החולות שעדיין לא הצליחו להוציא מכל תהליך קבלת החלטות במדינות דמוקרטיות. בשמחה הייתי משנה את חוקי התרומות לפוליטיקאים, למפלגות ולגופים ציבוריים - אבל כרגע זה לא מעשי. מניעת מימון בידי ממשלות, לעומת זאת, זה חצייה של קו אדום שקיים בכל מדינה אחרת בעולם, ומכיוון שאנחנו המדינה היחידה בעולם שמאפשרת זאת מהסיבות הלא נכונות (אלה שמתנגדים לשינוי חקיקה הם בדיוק אותם אנשים שהאינטרסים שלהם מקודמים בידי אותן מדינות שמתערבות) - יש הכרח לתקן זאת, לטובת הדמוקרטיה וחופש הביטוי.

ברור ש"כרגע זה לא מעשי". "כרגע" זה גם נורא לא נח לימין לעצור "תרומות" פרטיות אבל נורא נח לו לעצור "תרומות" ממשלתיות לשמאל.

אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה. אם צמד הבריונים הסטאליניסטים בגין ומרידור מתנגדים לחוק בעוד אביגדור "המפציץ" ליברמן, איש עדין ואציל נפש שמחוייבותו לחופש הבטוי שניה רק לתשוקתו הלוהטת לשוויון בפני החוק, תומך בו אזי אין ספק שהדמוקרטיה הישראלית תצא נשכרת מחוק המימון הזר.

ישן 19-11-2011, 16:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, דרור פיילר ואילן פפה אצלך מקבילים לחוקרת בכירה ממכון ויצמן...
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=ori]מעבר לזה שאדלסון..."

תראה, אני באמת מצדיע לנכונות לכתוב שטויות אינסופיות רק למען ההכרח "לצאת נאור". אני מודה, אני הייתי מתפדח...
אדלסון כשר בעיני כי, כאמור, הוא בעדנו (תורם לצה"ל, לפרויקט תגלית, ועוד כהנה וכהנה). סורוס, כאמור, נגדנו (וגם פפה ופיילר, למקרה שפספסת חדשות בשנים האחרונות...). ושוב, היה מבדח, ואני מודה לך על כך - טוב לחייך בימים סגריריים שכאלה כשהרוח נושבת והגשם שוטף בחוץ...

לימין תמיד יותר נוח לעצור תרומות פרטיות מאשר לשמאל - גם כרגע. אנסה להסביר: יש הרבה יותר ימנים משמאלנים כאן בארץ, ושמאלנים עשירים בארץ לא אוהבים לתרום לשמאל, כי הם גילו שלתרום עולה כסף... אי לכך, כנראה שגם בתחום זה יש לימין פחות להפסיד. ואני שב ואומר - לו זה היה מעשי, הייתי שמח לאסור על כל התרומות הללו. אין ספק שהדבר היה פוגע בכמה עמותות ימניות - אבל היה חונק לגמרי תעשייה שלמה של חנטרישים בת"א, כפי שציין עיתונאי ימני קיצוני בשם יותם פלדמן (הבן של אביגדור פלדמן שנעצר בשעתו ע"י המצרים כשניסה להבריח את הגבול ממצרים לישראל במסגרת סיפור אוהד על "הפליטים מאפריקה").

בקיצור, זה ניסיון חמוד (באמת!), אבל אנא ממך נסה למצוא תירוץ טוב יותר לסיבה שבעטיה אני בעד ביטול תרומות של ממשלות זרות לאג'נדה פוליטית בישראל, בעוד שבלית ברירה אני נאלץ להסכין למצב הקיים של המשך תרומות פרטיות. אם קשה לך למצוא את התירוץ - אני מציע שתלך על הבחירה הנועזת ופשוט תבחר בסיבה שציינתי אותה בעצמי...
ישן 19-11-2011, 15:11
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "קודם כל הנחת הבסיס שלך לא..."

השאלה היא לא הלגיטימיות של שני האנשים האלה בבריטניה, אלה מה האנשים האלה מייצגים. קמרון מייצג מדינה ריבונית ולכן זה לא מקובל שהמדינה שלו מממנת אירגונים שמנסים לשנות את המציאות הפוליטית בתוך המדינה שלנו, סורוס הוא אדם פרטי ולכן ההתערבות שלו פחות בעייתית לדעתי (למרות שאפשר לדון גם לגבי הלגיטימיות של שימוש בכסף של אנשים פרטיים זרים כדי להשפיע על הפוליטיקה הפנימית). כמו שכבר כתבתי לא פעם גם באשכול הזה מדינה ידידותית לא אמורה לממן גורמים פוליטיים במדינה אחרת. הדבר מקבל משנה תוקף כשהמדינה הידידותית מממנת גורמים שמנסים לקדם אג'נדה ששונה מהאג'נדה של הממשלה שנבחרה באופן חוקי ולגיטימי בקלפי (ואני מקווה שברור לך שזה לא קשור בכלל לשמאל או ימין).
ציטוט:
צעירי הימין, כמה שהם שונאים את הליבראלים, חושבים בעצם בדיוק כמוהם, מטיפים מעשים מונחי אידאולוגיות שלא נבחנו בעולם האמיתי. בספר שלי הצעירים הם מהמרים מסוכנים.

הצעירים האלה יותר מסוכנים מאלו שרוצים שנאמץ אידיאולוגיות שכן נבחנו בעולם האמיתי והתפוצצו לנו בפנים (ע"ע הסכם אוסלו)?

ישן 20-11-2011, 09:08
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "השאלה היא לא הלגיטימיות של..."

אני בכלל לא מבין מה זה "מקובל". אז אם לא מקובל שמדינות מתערבות האחת בענייניה של השניה (למעשה זו הנחה נאיבית לגמרי כי מדינות, כולל ישראל, ועוד איך מתערבות בענייניהן של מדינות זרות) איך זה הופך מעורבות יחידים ללגיטימית או לחמורה פחות?

אני לא יודע מה באמת אדלסון או סורוס חושבים ומה האג'נדה שלהם, אני רק יודע שהם לא חייבים לי דו"ח ושאין להם שום כוונה לתת לי דיווח על פעולותיהם אבל נידמה לי שהתוצאות של הפעולות הללו עשויות להשפיע על חיי או על חיי אנשים שיקרים לליבי לא פחות מתרומותיה של ממשלת קמרון ובעצם, במיקרה של אדלסון, הרבה יותר.

ישן 18-11-2011, 22:17
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "גם על הצוללות של חיל הים או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
גם על הצוללות של חיל הים או על מנוע ומזקו״מ המרכבה תוותר? כי גם אלו באים מאירופה.

כשהם יתנו את מכירת הדברים הנדונים בזכות לפעול נגד מדינת ישראל, יהיה צורך למצוא תחליף. עד אז, אתה סתם מאיים בלי שום ביסוס.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
וכדאי שתרד במהירות מהשחצנות של ״שיפתחו בעצמם אם הם יכולים״. כפי שכתבתי לקגנס לארופאים יש, לדעתי, בהחלט אינטרס ותועלת בשת״פ עם ישראל אבל אבדן היחסים הללו יכאב לנו ה-ר-ב-ה יותר מאשר להם.

זו לא שחצנות לומר שיפתחו בעצמם אם מחיר הפיתוח בארץ הוא מתקפה נמשכת ומתחזקת נגד מדינת ישראל ונגד העם היהודי. תשאל את השאח של איראן איך זה מסתיים כשמדינות זרות מתסיסות לך את האוכלוסיה ותומכות בגורמים חתרניים.

לא משנה בכמה מקפים תשתמש, אובדן היחסים הללו יכאב אבל לא יחריב את מדינת ישראל. נתינת רשיון להמשיך בפעולות חתרניות בלי הפסקה, כן יחריב את מדינת ישראל. זה כמו שתגיד שכריתת שד מסורטן תכאב לאישה מאוד ולכן לא צריך לעשות את זה.

ישן 19-11-2011, 13:38
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=hamora]גם על הצוללות..."

כשנגיע לוטו על ״הדברים הנדונים״ זה עלול להיות מאוחר מדי ומכל מקום לא ״איימתי״ (זה בטח יבוא לך כשוק אבל באמת שאין לי שום השפעה על ההחלטות של הארופאים מה הם נותנים לנו ומה לא), רק הזכרתי לכבודו את עומק היחסים ואת מה שמוטל על כף המאזניים.

איזה מדינות זרות ״התסיסו״ לפהלווי את האוכלוסיה? אם הכוונה שלך היא לאגדה הימנית הנושנה בדבר אחריותו כביכול של ממשל קרטר לנפילה אז תרשה לי לבשר לך שהאחריות הזו היתה מיניסטריאלית לכל היותר, בית פהלווי נפל כי האוכלוסיה האירנית מאסה בו וספק עם האמריקאים יכלו לעשות הרבה בשביל לעצור את הנפילה הזו.

אתה צודק בעניין המקפים וטועה בכל השאר. את מדינת ישראל לא יחריבו כמה ארגוני שמאל מקומיים וקקיוניים, אבדן היחסים עם המערב לעומת זאת יחריב גם יחריב את המדינה היהודית היחידה בעולם. למרבה המזל לא ניראה שכרגע הדברים יגיעו לידי כך.

וגם לך יש לי שאלה, למה התערבות ממשלות ארופאיות לטובת השמאל בישראל היא חתרנות אבל מעורבות יחידים וגופים לא ממשלתיים לטובת הימין היא לא חתרנות?

ישן 19-11-2011, 14:00
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "כשנגיע לוטו על ״הדברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
וגם לך יש לי שאלה, למה התערבות ממשלות ארופאיות לטובת השמאל בישראל היא חתרנות אבל מעורבות יחידים וגופים לא ממשלתיים לטובת הימין היא לא חתרנות?

מאותה הסיבה שכשחייל יורה במחבל זו גבורה וכשמחבל יורה באדם זה רצח. אם המימון האירופי היה הולך לאג'נדות חברתיות גרידא או אפילו למאמצי שלום של ממש (כמו מיזמים משותפים דוגמת כפר שלום ואגונים שמקדמים פתרון של שתי מדינות לשני עמים), זה לא היה מפריע לי כהוא זה. החתרנות מתחילה ברגע שהם מממנים ארגונים שמטרתם היא שלום בכל מחיר, ארגונים שמסייעים לטרור וארגונים שמנסים לקדם מדינת כל אזרחיה כפתרון.

אם אינך יכול למצוא את ההבדל בין מימון ארגון כמו "על"ם" לבין מימון של ארגון כמו "עדאללה", הרי שאתה עוצם את עיניך למציאות...

ישן 19-11-2011, 06:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אז אתה טוען שגם האמל"ח האירופי מגיע אלינו כתרומה?:)
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "גם על הצוללות של חיל הים או..."

אם כך, אני מציע תיקון לחוק - כל מי שמוכן לממן לנו אמל"ח בסכום איקס - יורשה לתרום סכום זהה בגודלו לעמותות שמתערבות בענייננו הפנימיים...
לא יודע, אבל יש לי תחושה שהדבר יגרום ל"עמותות לזכויות האדם", נזק כלכלי כבד עוד יותר ממה שהחוק הנוכחי מציע (הוא לפחות מאפשר להן לקל 20,000 שקל תרומה, מבלי לממן את מפלצות הכיבוש...).

ישראל היא לא אלבניה ולא נעליים - אבל היא גם לא קולוניה אירופית. העקרון הבסיסי ביותר של ריבונות הוא הזכות שלנו להתנגד לניסיונות זרים להתערב בהכרעות שהבוחר בארץ אמור לקבל אותן.

אפשר וצריך להקיא מהצביעות האינסופית העומדת מאחורי הזעקות על הפגיעה בדמוקרטיה שנגרמת כתוצאה מכך שהחוק רוצה להגביל את הזכות של ממשלות זרות להתערב המערכת הפוליטית, מבין העמותות ותומכיהן הפוליטיקאים אין אפילו אחד שלא יודע שדמוקרטיה אמיתית של מדינה ריבונית הייתה מחוקקת ומיישמת חוק כזה כבר לפני שנים. אבל בדומה לכל הזעקות נגד החוקים שנועדו לחזק את ריבונות הבוחר ולהחליש את ריבונות אלה שלא נבחרים - גם כאן המיעוט מזדעק כנגד הרעיון שהרוב יקבע, ולא המיעוט...

ושוב, כל האיומים כל פגיעה ביחסים המדעיים עימנו במידה ונסרב לאפשר מעורבות אירופית בפוליטיקה הפנימית, הוא אקדח נטול כדורים. איש לא עושה לנו טובה בהכללתנו בהסכמי שת"פ מדעיים, ועל כן האיומים בעניין זה, הם בדיחה. מה שכן, אין לי שחרם תרבותי אירופי עלול לפגוע בהמון מפסלי אסלות ישראלים. אני מאמין שכולנו נלמד לחיות עם אסונם...
ישן 19-11-2011, 07:28
מנהל

נידמה לי שהצוללות מגרמניה הן תרומה וזה בכל מקרה לא רלוונטי
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אז אתה טוען שגם האמל"ח האירופי מגיע אלינו כתרומה?:)"

לא מדובר כאן באיום החרמה מוחלט של ישראל. המורה צודק שחרם כזה יהא הרה אסון, אבל זה כלל לא עולה על הפרק. בסך הכל יש איום למשוך מימון של כלל העמותות בישראל. ולדעתי, גם אם יקרה משהו בכיוון, זה יהיה בעיקר ברמה של מהשפה לחוץ והמימון לעניינים שלגביהם יש לאירופאים אינטרס בהחלט יימשך. ובכלל, זכותם לא לתת לנו כסף. אם מתן הכסף תלוי בשמירת יכולתם להשפיע על הפוליטיקה במדינה, אזי שישמרו אותו לעצמם. אני מאמין שמדינת ישראל מסוגלת לגייס הכספים הנדרשים לתמיכה במחקר ובבתי החולים. זה הכל עניין של סדר עדיפויות-מה לממן ומה לא, וכמה מיסים לקחת. אבל, צריך להיות מודעים לכך שבמישרין או בעקיפין תהיה פגיעה כלשהי בכיס של הישראלי הממוצע כתוצאה מכך.
ישן 19-11-2011, 08:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אכן תרומה - המספנות בקיל במצב זיפת, והממשלה הייתה צריכה למצוא דרך כדי לסבסד אותן...
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נידמה לי שהצוללות מגרמניה הן תרומה וזה בכל מקרה לא רלוונטי"

הגיע הזמן להפסיק לנסות להלך כאן אימים עם כל מיני איומים מטופשים. לו יכלו לארגן חרם כזה נגדנו - הוא כבר היה מוטל מזמן. זה קצת יותר מסובך ממה שמנסים לספר לנו, בין השאר כי יש אינטרסים של הרבה טייקונים שם בכך ששת"פ מדעי יימשך, גם כאשר הקרנות שמעבירות כספים, הן קרנות ממשלתיות (טייקון תורם כספים לפוליטיקאי שבתמורה מקדם פרוייקטים שטובים לביזנס של טייקון - זו בערך הגדרתה של הדמוקרטיה המערבית במשפט אחד בימינו - עם כמה יוצאי דופן, כמובן).

מותר למדינה לבלום ניסיונות זרים להתערב בפוליטיקה הפנימית בתוכה. זו לא אנטי דמוקרטיה. זו דמוקרטיה.
ישן 19-11-2011, 14:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני חלש בלהגיד תודה לגרמנים על אמל"ח. הם עדיין במינוס גדול בכל הנוגע אלינו בתחום זה..
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כן, וישראל הייתה צריכה לסבסד את פיקוד העורף אז שלחה את יחידת החילוץ לטורקיה..."

בניית צוללות בקיל היא עסק מצויין לגוף בקשיים פיננסיים, ובעוד שקשה להסביר בניית צוללות נוספות לצי
הגרמני - קל מאוד להסביר בנייה של אחת כזו עבורנו - עדיין לא נעים להביע תמיכה בחרם עלינו במדינה הזו.

אני לא שולל חרם נוסח דרא"פ - שהיה חרם כושל להחריד. הייצוא מדרא"פ בסוף ימי האפרטהייד לא נפל מזה
שבשיא ימי האפרטהייד, וכך גם הייבוא אליה (השווקים שנפתחו במזרח אירופה, לא ממש התרגשו מזה שכמה
פוליטיקאים לבנים רצו לעשות הון בPC מעזרה לארגון טרור כושל להחליף משטר, שהיה אמנם גזעני וחסר
זכות קיום - אבל לפחות תפקד).

אני לא טענתי שאתה סבור שצפוי חרם. חיזקתי את דבריך. אני הגבתי אליך, אבל לא כקונטרה...
ישן 19-11-2011, 22:36
מנהל

קטעים זה בסדר, מותר להיות כפוי טובה...
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני חלש בלהגיד תודה לגרמנים על אמל"ח. הם עדיין במינוס גדול בכל הנוגע אלינו בתחום זה.."

אתה מבין, כמעט לכל מי שתורם ניתן למצוא מניע אנוכי. אני מניח שאתה לא תתמוך בבית החולים שבתגובה לתרומת מכונת דיאליזה ממליונר אמריקאי יאמר שיש לאותו מליונר אינטרס בתרומה משום שהיא פטורה ממס. ואגב, זה בדיוק מה שהיה עם סבא שלי ז"ל. הוא תרם חדר דיאליזה לבית חולים בארץ. בוודאי שהסכום היה פטור ממס והוא קיבל שלט יפה ואימא שלי קיבלה יחס VIP כשנזקקה שם לניתוח. האם זה מוריד משהו מערך התרומה שלו? מי הפיק יותר מהתרומה, הוא או בית החולים?
אותו כנ"ל לגבי הגרמנים. אנחנו זקוקים לצוללות הרבה יותר משהם זקוקים לעוד כמה מקומות עבודה בקיל. ואנחנו מדברים כאן על מתנה בסך כולל של קרוב למליארד דולר. אני חושב שמגיע להם תודה על כך. ולגבי החוב ההיסטורי-
אני לא רואה את הטורקים נותנים תרומה כלשהי לארמנים מלבד הכחשת מה שעשו להם או את הבלגים עוזרים בשיט לתושבי קונגו ששרדו את הטבח השיטתי בהם בתקופה הקולניאליזם הבלגי. כמובן, אלא אם כן הניצול מרחוק יכול להיחשב כסיוע. הנקודה היא שיחסית לאחרים, גרמניה באמת עשתה ועושה לא מעט כדי לכפר על עברה. נכון, זה לא מספיק ולעולם לא יהיה מספיק, אבל לא צריך לזלזל משום שהכל יחסי בחיים. זה דומה לזה שאומנם ישראל פגעה בלא מעט אזרחים ב"עופרת יצוקה", אבל כשבעולם יש מעשי טבח אכזריים באפריקה והשמדה שיטתית וחברת הבחנה בצ'צניה (על ידי הרוסים) צריך רק להעריך את הזהירות של ישראל. שוב, הלוואי שכולם היו נוהגים כמו הגרמנים ביחס לחטאי העבר שלהם. אני לא אומר שצריך לתת לגרמנים להשפיע על המדיניות הישראלית בגלל זה או לנשק להם את התחת בתגובה נרגשת. אבל גם לא צריך להיות חזירים.
יכול להיות שהחרם על דרום אפריקה לא היה במיוחד יעיל, אבל לחשוב שהוא לא קידם את החלטת הלבנים לסיים את האפרטהייד זה לטמון את הראש בחול . לכל הפחות, זה גרם ללבנים למאוס בכך שמואסים בהם בעולם. ולישראל אין המשאבים של דרום אפריקה. לישראל אין חומרי גלם שכל העולם זקוק להם וירצה לרכוש אותם אם או בלי חרם. ישראל היא גם לא שוק גדול שאי אפשר בלעדיו. לא היית רוצה קיום ברמה של צפון קוריאה-שהיא השוואה הולמת יותר. לישראל יש להציע בעיקר תעשיית הייטק ואני בהחלט רואה איך בתנאי חרם היא עוברת בצורה זו או אחרת למדינות מערביות שיקבלו אותה בזרועות פתוחות. אני לא אומר שחרם כזה יקרה מחר. הוא לא יקרה בכלל כל עוד לאמריקאים יש מה לומר בעניין. הצרה היא שלא לעולם חוסן. עוד כמה נשיאים כמו אובאמה וארה"ב תפתח מדיניות חוץ אחרת או תחלש לרמה שכבר לא תוכל להוציא אותנו מהבוץ. אני חושב שהמנהיגות הישראלית, כולל זו מימין, מבינה זאת היטב ולכן בהחלט "נותנת חשבון" למה אומרים בעולם.
לא צריך לוותר על האינטרסים שלנו, אבל צריך לפעול בחוכמה ולהמנע מצעדים שמהווים התגרות מיותרת לחלוטין.
ישן 20-11-2011, 00:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שוב, לא אמרתי שצריך לירוק על מרקל. היא אכן ידידה וראוייה ליחס שיש לתת לידידים
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה בסדר, מותר להיות כפוי טובה..."

עם זאת, לא הייתי מתרגש מדברים שהם עושים למעננו. מה לעשות, הפשעים שלנו כלפינו הם מליגה כזו שהחוב המוסרי כנראה שלעולם לא יוסר. עם כל הכבוד לטבח הארמנים, הרי שאין טעם בהשוואה. מה שנעשה לנו בידי הגרמנים זה דבר יחיד במינו בהיסטוריה, לא יעזור כלום.

באשר לדרא"פ, הבעייה של דרא"פ אכן הייתה ההרגשה ששונאים אותם ושאין להם צידוק מוסרי להתנהגותם. זהו תהליך שהתפתח במשך שנים בקרב צעירים אפריקנרים רבים, הביא בסופו של דבר לכרסום ולהחלטה של המפלגה הלאומית ללכת לצעד המכריע של ויתור על השלטון לטובת השחורים. תהליך זה אכן קורה גם אצלנו, וגם אצלנו הוא בעל פוטנציאל של סכנה קיומית (רק שאצלנו הסכנה היא לחיסול מהיר ואלים, בניגוד ללבנים שפשוט עוזבים בהדרגה). אצלנו יש קבוצה חברתית שלמה שמסתכלת כל הזמן מערבה ומנסה להעתיק כל רעיון אדיוטי משם ישירות אלינו - גם כאשר הנסיבות שונות לגמרי. האסון של ה-PC והחנפנות למהגרים עויינים הוא תופעה שגורמת ותגרום לנזקים קשים באירופה, אבל הסכנה הקיומית ממנה היא רק לטווח הארוך, אם בכלל. העתקת המדיניות הזו לכאן, על שלל העתירות לבג"ץ נגד קק"ל, נגד משרד הפנים, נגד משרד הביטחון - שבאות כולן מאותה קבוצה, הן סכנה חמורה, שלא ממש תלוייה בשאלה האם יוטל עלינו חרם כלכלי.

כאמור, חרם כלכלי אינו סכנה בטווח הנראה לעין. העמותות ותומכיהן מחו"ל מסוכנות לישראל הרבה יותר מאשר חרם היפותטי...
ישן 21-11-2011, 14:31
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 152 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ידוע לך שסעודיה מממנת את המועצה ליחסים מוסלמים-אמריקאים?"

אמריקה יכולה להרשות לעצמה דברים שישראל אינה יכולה.
אמריקה יכולה להרשות לעצמה גבולות הזויים של חופש ביטוי. מה פתאום אתה לוקח דוגמה מאמריקה? אתה הרי התנגדת לצורה הרחבה מדי בה ניתן חופש הביטוי שם. פתאום להיות בעד, אד הוק, בשביל הוויכוח, זה לא מאוד מכובד...

אם אמריקה תפסיד במלחמה, לא יקרה שום דבר.
אמריקה הפסידה בוייטנאם, או כמו שיש כאלה שאומרים "זה היה תיקו", ואמריקה עדיין פה.

כשישראל תפסיד במלחמה במובהק, לעומת זאת...

ישן 22-11-2011, 16:53
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ואגב, יש מלחמות שישראל לא בדיוק ניצחה בהן ובכל זאת עודנה כאן..."

ציפיתי להתחכמות כזאת, ולכן ויתרתי על מעט דיוק בהשוואה, וכתבתי "כשישראל תפסיד במלחמה במובהק, לעומת זאת".

על רבות ממלחמות ישראל אפשר להתווכח: אפשר להגיד שהפסדנו בלבנון השנייה; אפשר להגיד שהפסדנו בלבנון הראשונה; אפשר להגיד אפילו שהפסדנו במלחמת ששת הימים ובמלחמת ההתשה, מבחינת ההשפעות לטווח ארוך. אפשר להגיד מה שרוצים.
אבל זה שיש מי שיגידו שמלחמת לבנון השנייה הייתה תבוסה, ואילו אתה "די חולק על כך", מראה שלא מדובר בהפסד מובהק. ברד אלרט תמיד יש מנצח ומפסיד. המציאות מורכבת יותר, ולא תמיד אפשר לקבוע מי ניצח ומי הפסיד.

כשישראל תפסיד בצורה גורפת ומוחצת, וכשלכולם יהיה ברור שהיא הפסידה, יהיה רע מאוד.

ישן 22-11-2011, 17:44
מנהל

ובוינטנאם ארה"ב הפסידה "במובהק"?
בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "ציפיתי להתחכמות כזאת, ולכן..."

מה זה "במובהק"? תצטרך להגדיר את זה. אם אתה מתכוון לתבוסה שמוחלטת נוסח מלחמת העולם הראשונה או השניה, אזי אפשר לומר שגם מזווית ראיה כזאת ישראל איננה יחודית וכל תבוסה כזאת מובילה, פוטנציאלית, לאסון מוחלט והתמוטטות הסדר הקיים. תבוסות גרמניה,אוסטרו-הונגריה והאימפריה העותמאנית במלחה"ע הראשונה הביאו לשינוי יסודי של המשטרים שם. למעשה, לקיצן של מדינות אלו (בייחוד 2 האחרונות) במובן שבו היו קיימות עד אז. כנ"ל לגבי יפן (ושוב גרמניה) במלחמה השניה. מעבר לכך, קשה להצביע על תבוסות מוחלטות במלחמות בין מדינות בחמישים השנים האחרונות. דרום ויטנאם הובסה, ואכן נעלמה מהמפה. עירק הובסה באופן מוחלט, ובייחוד במלחמת המפרץ השניה והתוצאה הייתה לא רק שינוי המשטר אלא מרחץ דמים שם עקב התפוררות הסדר האזרחי שם, ועדיין לא ברור איך זה ייגמר (אם בכלל).
בקיצור, תבוסה מוחלטת זה משהו שברוב המקרים מדינה לא יכולה לסבול. וזה גם לא קורה הרבה. רוב המלחמות הן מוגבלות.
ואגב, הפסד אמריקאי במלחמה הקרה עשוי היה להיות כרוך בשואה גרעינית שם (יענו, במקרה של מכה ראשונה סובייטית מוצלחת-תסריט שהדיר שינה מעיני רבים שם) ובכל זאת החקיקה שם היא כפי שהיא. ושוב, לא שאני תומך בכך. חופש הביטוי בארה"ב הוא מעבר לגבול ההפקרות וכבר יצא לי באופן אישי להיות בסיטואציה ששוטרים נמנעים מלהתערב כשחריאט אחד עומד באמצע הקמפוס ומפזר תעמולה אנטישמית, פרט לכך שהם מזהירים אותי שאם אנסה לעצור אותו בכח הם יאסרו אותי. שלא לדבר על הנבלות מהכת הנוצרית הקיצונית שמפגינים בלוויות של הרוגי הצבא בעירק ואפגניסטן תוך שהם מכריזים שהם מודים לאלוהים על כך שהעניש את החוטא שנהרג. לפעמים מדובר בהומוסקסואל (יש להם עניין מיוחד בהם), לפעמים הטיעון הוא שהאיש הוא "מאפשר הומוסקסואליות" (מתוך כך שהוא לא חלק מהכת שלהם...) ולפעמים סתם שאם הוא מת אז הוא בטח עשה משהו לא בסדר. כשניסו למנוע מהם מלהתקרב ללויות מתחת למרחק מסויים, הם הלכו לבית המשפט וזה הכריע שהרחקתם מהווה פגיעה בזכויות שלהם....
אני מקווה שברור לך מה דעתי על כך. ואגב, החבר"ה האלה גם מפיצים תעמולה אנטישמית דוחה במיוחד. ללא הפרעה כמובן.
ואסיים בהמלצה על הסרט "סקוקי" בכיכובו של דני קיי המנוח. סיפור אמיתי על כישלון המערכת בארה"ב למנוע מצעד ניאו נאצי בלב עיירה יהודית בחלקה הגדול (כולל מספר רב של ניצולי שואה).
ישן 22-11-2011, 18:31
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ובוינטנאם ארה"ב הפסידה "במובהק"?"

בוייטנאם ההפסד היה מובהק למדי, אבל פחות ממה שאני מדבר עליו לגבי ישראל.
מה שאמרת לגבי הפסדים מוחלטים כמעט נכון, אבל לא לגמרי. ההבדל הוא כזה.
כשגרמניה ויפן הפסידו במלחמת העולם השנייה המדינות נשארו. רק המשטרים הוחלפו.
מקרה קיצוני יותר הוא דווקא ההפסד של אוסטרו-הונגריה במלחמת העולם הראשונה, שהזכרת - שם המדינה אכן חדלה מלהתקיים. אבל חשוב לזכור שזה מקרה שכבר לא קיים בימינו. אוסטרו-הונגריה הייתה שריד לאיפריות מסוג זה (כמו פולין-ליטא, ועוד איחודים כנ"ל) (צ'כוסלובקיה היא כנראה הדוגמה המפורסמת ביותר מהתקופה האחרונה, אבל לא בדיוק מדובר באימפריה...).

עם זאת, לא כל ניצחון מובהק גורם לתוצאות כאלה. אני מניח שלא תערער על נצחונותיה של ארצות הברית במלחמות עם ספרד ומקסיקו, אבל המדינות המשיכו להתקיים (אפילו בכיף, כמו שאומרים). סין ניצחה במלחמה עם הודו, אבל הודו עדיין פה, והשינויים הפוליטיים בהודו היו חלק משינויים נרחבים יותר שאי-אפשר לייחס אך ורק להפסד במלחמה. יפן ניצחה במלחמת רוסיה-יפן, אבל זה לא שרוסיה נעלמה מדפי ההיסטוריה בעקבות זאת...

למרות כל מה שעשו, כשמדינות הציר נוצחו באופן מוחץ במלחמת העולם השנייה, לא רק שהמדינות המשיכו להתקיים, אלא אף קיבלו סיוע נרחב מארצות הברית. אם ישראל תפסיד לסוריה ומצרים אני בספק שזה מה שיקרה.

בנוסף, באשר למה שאמרת על מלחמת יום כיפור - בעוד שידוע שסאדאת היה מוכן להסתפק במעשה סמלי כדי לבוא למו"מ מעמדת כוח, אילו ישראל לא הייתה מתאוששת, וכן נכבשת על-ידי כוחות מצרים וסורים, אפשר לפקפק בכך שהיינו פה היום.

ישן 20-11-2011, 01:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בוודאי שהן מסוכנות יותר. יושבת כאן קבוצה שמשוכנעת שאנחנו לא בסכנה ואפשר להמר עלינו...
בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא חושב שהעמותות הללו הן סכנה כזו גדולה"

בשם עקרונות שהם חושבים שנראים לגיבוריהם מחו"ל כ"נאורים".
אותה קבוצה באמת באמת באמת לא סופרת אותנו. הם גרים כאן כי פה נולדו וכי זו השפה והתרבות שלהם, אבל אנחנו (גם אתה חלק מ"אנחנו", אתה ציוני) מגעילים אותם, ועצם המחשבה של להיות אזרחים שווים לנו, נראה להם כעיוות של מה שהם מזהים כדמוקרטיה - יש בחירות, אבל אם הממשלה הנבחרת לא מכבדת את עקרונותינו, הרי שאינה לגיטימית.

מי שרוצה להבין את התופעה, מומלץ לו לקרוא פיסקה אחת של יוסי ורטר מאתמול, ב"הארץ":
ציטוט:
היום לפני חודש, ב-18 באוקטובר, שוחרר גלעד שליט משביו בעזה. האיש שקיבל את ההחלטה הקשה לשחרר מאות מחבלים ורוצחים כדי להציל את חייו של שליט, המתין לו למרגלות כבש המסוק ואימץ אותו אל לבו. בנימין נתניהו של אמצע אוקטובר היה מנהיג נחוש. הוא יזם, הוביל והכריע. את ההחלטה הקורעת, הלא מובנת מאליה, הוא העביר בממשלת הימין בראשה הוא עומד, ברוב עצום. הציבור גמל לו באהדה ובהערכה. שביעות הרצון מתפקודו נסקה אל על. מפלגתו צברה כוח בסקרים. נתניהו זכה לנקודות אצל בוחרים שאינם חלק מן הבסיס האלקטורלי שלו. הוא הבקיע עמוק, מעבר למחנה הימין, אל תוך המרכז הישראלי. אם היה הולך לבחירות אחרי העסקה, הוא היה משחק אותה אריק מלך ישראל. את ההון שצבר, את האשראי שגייס, הוא איבד בשבוע החולף. נתניהו של אמצע נובמבר הוא פוליטיקאי מובל, פסיבי, מתעורר באיחור, מיתמרן ומיטלטל בין אג'נדות של אחרים

(הטור הדבילי המלא: http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1569139 ).

לא צריך להיות בעל איי קיו של מעל 80 כדי לראות את האבסורד בטור של ורטר, ולא צריך להיות בעל איי קיו של מעל 80 כדי לראות את הבזיון בכך שורטר וכל אחד ואחד מעורכיו שראו את הטור, בטרם עלה לאוויר - לא שמו לב לאבסורד.
מה יש לנו כאן: פובליציסט שמתפעל מראש ממשלה שהוא מתנגד לו בכל לבו, בשעה שזה מבצע מדיניות הפוכה לאידיאולוגיה שבה דגל כל חייו, ובה מחזיקים רוב אלה שהצביעו עבורו. את אותה התנהגות הפכפכה הוא מכנה בשם "מנהיגות נחושה". משפט אחד אח"כ מספר לנו אותו ורטר שאותו איש הוא כעת "מובל, פסיבי, מיתמרן ומיטלטל בין אג'נדות של אחרים", ולמה? כי כעת הוא מבצע את המדיניות שבה תומכים רובם המוחץ של מצביעי המחנה שלו...
מעבר לכך שאפשר להתענג על הבזיון של ורטר ועורכיו שלא מצליחים לראות כמה דבילית היא הטענה הזו (כשהוא עושה מה שאנו, מתנגדיו, רותים - הוא גדול. כשהוא עושה מה שהתחייב עליו ומה שתומכיו רוצים - הוא חלשלוש נרפה שנכנע ל"אג'נדות של אחרים") - הרי שהיא מחדדת בדיוק את הנקודה שלי ממקודם: ורטר וחבריו נמצאים כאן רק במובן הפיזי. בכל מובן אחר, ורטר וחבריו המציאו לעצמם מדינה במערב אירופה שבה הם חיים, ושבה אין סכנות בטחוניות או דמוגרפיות. רק אותה הכחשה אווילית של המציאות, מאפשרת להם להמשיך לכתוב שטויות מהסוג שכתב כאן ורטר.

הסכנה מחרם היא אפסית. הסכנה מהמשך קשירת הידיים למערכת שמחזיקות אותנו בחיים, בשם איזושהי נאורות מומצאת - היא לא רק קיימת, אלא כבר עלתה לנו בחיי אדם לא מעטים.
ישן 19-11-2011, 14:23
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אז אתה טוען שגם האמל"ח האירופי מגיע אלינו כתרומה?:)"

כפי שקגנס טרח להזכיר לך צוללות הדולפין הן אכן תרומה והתגובה שלך לטיעון שלו היתה מגוחכת כמו הטיעון של כמה שארה"ב צריכה להכיר תודה לישראל על שאנחנו מטריחים את עצמנו ומועילים לקבל את הסיוע האמריקאי כי זה מייצר מקומות עבודה...

אז תרשה לי להאיר את עיניך למציאות שהיא, למשל, שתכנית הF-35 צפוייה לייצר כ4000 מטוסים בימי חייה, מתוכם ישראל תזמין, לכל היותר, 75 או, אם עוד לא ירד האסימון, הנזק מביטול עיסקה כזו לחיה"א הישראלי יהיה מאה אחוזים ממטוסי הדור הבא שלו, ללוקהיד מארטין יעמוד הנזק הזה על פחות מ2% (מתכנית אחת, הגדולה והחשובה ביותר שלהם אבל לא היחידה), כואב, אני בהחלט לא מזלזל, אבל לא קטלני.

כפי שהסברתי לברווז אני לא חושב שהארופאים או האמריקאים בד"כ עושים לנו טובות מתוך איזה אלטרואטיזם אלא כי אלו האינטרסים שלהם אבל באותה הנשימה אני מבין שזה שאלו אינטרסים לא סותר את מה שאתה מפספס וזה שאנחנו צריכים אותם ה-ר-ב-ה יותר ממה שהם צריכים אותנו.

ואם כבר אז מכל הנושאים הנדונים דווקא עניין הצוללות, כמו בכלל התמיכה הגרמנית כיום, הוא באמת כמעט אלטרואיסטי.

אני לא טענתי שחוק המימון הזר מסכן באופן ישיר את קשרי המדע והנשק עם אירופה ולא זה הבסיס להתנגדות שלי לחוק אבל הואיל והדיון התגלגל לכיוון הזה אז אני אטרח לציין שבעצם קשרי הנשק פגיעים יותר מקשרי מדע ותרבות ולמעשה כבר סובלים שנים רבות. ניראה שאתה מקבל כמובת מאליה את אספקת צוללות הדולפין מגרמניה ולנוחותך שוכח ששלושת הצוללות הראשונות סופקו בעקבות מלחמת המפרץ הראשונה, לאחר נפילת האימפריה הסובייטית ועל רקע תהליך השלום הישראלי פלסטינאי. אתה ממשיך לשכוח שהצוללות הללו אושרו על ידי ממשל קוהל וכשישראל, הפעם על רקע האינטיפדה השניה, ביקשה שתי צוללות נוספות, גררמה ממשלת שרודר השמאלנית את רגליה עד ליומו האחרון של הקאנצלר בתפקידו. נכון שיש לנו מזל עם מארקל אבל גם היא לא תשב בלשכת הקאנצלר לנצח ומי יודע מי יבוא אחריה.

וזו רק גרמניה. בריטניה למשל, בעבר ספקית טנקים חשובה לישראל, לא רק שלא חולמת למכור לנו מערכות נשק עיקריות כמו טנקים ומטוסי קרב אלא שטרחה (במה שהוא באמת שיא של חוצפה ביחב"ל) לשלוח את השגריר בעיצומה של האינטיפדה השניה למחות בפני ממשלת ישראל על השימוש בגרסאות מוסבות של צנטוריונים - טנק מסוף מלה"ע השניה שנמכר לישראל בשנות השישים המוקדמות כחלק בעיסקה שהחלק העיקרי בה היה אמור להיות אספקת צ'יפטיינים חדישים ששניים מהם אפילו הגיעו לארץ במסגרת פתוחם והשבריטים התקפלו מלמכור לנו בסופו של דבר בגלל לחץ ערבי - כנגמ"שים כבדים!!!!

אתה יכול לקרוא את הפסקה הקודמת כדוגמה לצביעות הארופאית ואני אסכים איתך אבל אתה לא כל כך יכול להתעלם מכך שהיא גם מצביעה על עד כמה קל למדינות אירופה לא לעשות אתנו עסקים. הצרפתים לדעתי היום מוכנים לתת את מגדל אייפל במתנה למי שיסכים לרכוש כמה רפאלים והארופאים פלוס מינוס הבטיחו את כל הטכנולוגיה של הטייפון להודים ובלבד שחיל האויר ההודי יבחר בו (והבריטים, שוב, סגרו חקירת שחיתות ענקית כי הסעודים איימו לבטל עסקת נשק ענקית) אבל אני לא מאמין שלו היה העניין רלוונטי היו אלו או אלו מוכרים לנו את המטוסים הנדונים.

אז האקדח אכן נטול כדורים, השאלה היא רק איזה אקדח בדיוק והיד של מי מחזיקה בו...

אה, כן, ובחזרה לנושא הדיון, הסברתי לברווז למה אני מתנגד לחוק המימון ואני מזכיר זאת שוב פה, לא בגלל איומי החרם אלא כי החוק לא הוגן בעיני בכך שהוא חוסם ממשלות אבל לא יחידים (והאמת שבמתכונתו הוא גם יהיה קשה לעכיפה כך שלפחות חלק מבכיות ארגוני השמאל הן לא יותר מהתעמולה האנטי ישראלית הרגילה שלהם והנה לך את החוק שטרם אפילו עבר כבר משמש כנשק כנגדנו)

ישן 19-11-2011, 15:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 160 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "כפי שקגנס טרח להזכיר לך..."

ההשוואה בין החוב המוסרי של גרמניה כלפינו לחוב המוסרי הלא-קיים של ארה"ב כלפינו, היא סוג של בדיחה תפלה. אני מקווה שקראת את דבריך ואתה מרגיש את האבסורד מעצם ההשוואה שהייתי רוצה לקרוא לה מגוחכת, אבל זה פשוט לא יספיק...

צר לי לבשר לך, אבל מכיוון שחרם אמריקני עלינו הוא בעל סיכוי קטן עוד יותר מהסיכוי ש"אמן" יודה ששפיכת חול אדום זו לא אמנות אלא סוג של ביזנס מקובל ובגדי מלך חדשים - הרי שאין תוחלת בהתייחסות לשפע המלל שלך על סכנות החרכם של לוקהיד מרטין עלינו (וזה בלי להתייחס לשטויות שכתבת שם על כך שאנחנו כולה 2 אחוז מבחינתם, נתון שלא מתייחס לערך המסחרי העצום של רכישת מטוס בידי אחד מחילות האוויר היותר חשובים במערב...).

הפסקה האחרונה שלך היא היחידה שאשכרה שווה התייחסות שלא כוללת הרמת גבה משועשעת, ועל כן אענה לה בסבלנות שהיא ראוייה לה:
חוק שאוסר על קבלת תרומות מממשלות זרות המיועדות לקידום אג'נדות פוליטיות, הוא קל ביותר לאכיפה, אם רק רוצים. מה לעשות, כסף שמועבר דרך בנקים הוא קל מאוד לפיקוח, וזיהוי מקורות כספיים, הופך להיות מסובך רק כשמדובר במהלך שיש מאחוריו כוונה פלילית - ואז כמובן שהעבירה חמורה יותר. כל מה שצריך כדי לוודא אכיפה מוצלחת של החוק, זה להוסיף סעיפון חמוד שמי שיתגלה שקיבל כסף ממשלתי זר בניגוד לחוק, תוך שהוא מנסה לעקוף את החוק, יילך לכלא לשנתיים. אני מבטיח לך - גוגלהיימר מאוד לקבל תלושים ביורו, אבל אם ישנו חשש שהדבר יביא לדין פלילי ומאסר בפועל, הוא יחשוב שבעים ושבע פעמים.
עד לפני שנה הייתי מביע פסימיות, מכיוון ששונאי הדמוקרטיה עדיין חולשים גם על מערכת המשפט - אבל, למרבה השמחה, מישהו סופסוף סיפר לימין שהיותם רוב עצום בציבור מהווה צידוק לנסות למשול. זו, אגב, הסיבה לתגובות ההיסטריות בתקשורת, ושל אלה שמדקלמים את הטקסטים שמופיעים בה...
ישן 19-11-2011, 16:04
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 161 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ההשוואה בין החוב המוסרי של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ההשוואה בין החוב המוסרי של גרמניה כלפינו לחוב המוסרי הלא-קיים של ארה"ב כלפינו, היא סוג של בדיחה תפלה. אני מקווה שקראת את דבריך ואתה מרגיש את האבסורד מעצם ההשוואה שהייתי רוצה לקרוא לה מגוחכת, אבל זה פשוט לא יספיק...

צר לי לבשר לך, אבל מכיוון שחרם אמריקני עלינו הוא בעל סיכוי קטן עוד יותר מהסיכוי ש"אמן" יודה ששפיכת חול אדום זו לא אמנות אלא סוג של ביזנס מקובל ובגדי מלך חדשים - הרי שאין תוחלת בהתייחסות לשפע המלל שלך על סכנות החרכם של לוקהיד מרטין עלינו (וזה בלי להתייחס לשטויות שכתבת שם על כך שאנחנו כולה 2 אחוז מבחינתם, נתון שלא מתייחס לערך המסחרי העצום של רכישת מטוס בידי אחד מחילות האוויר היותר חשובים במערב...).

הפסקה האחרונה שלך היא היחידה שאשכרה שווה התייחסות שלא כוללת הרמת גבה משועשעת, ועל כן אענה לה בסבלנות שהיא ראוייה לה:
חוק שאוסר על קבלת תרומות מממשלות זרות המיועדות לקידום אג'נדות פוליטיות, הוא קל ביותר לאכיפה, אם רק רוצים. מה לעשות, כסף שמועבר דרך בנקים הוא קל מאוד לפיקוח, וזיהוי מקורות כספיים, הופך להיות מסובך רק כשמדובר במהלך שיש מאחוריו כוונה פלילית - ואז כמובן שהעבירה חמורה יותר. כל מה שצריך כדי לוודא אכיפה מוצלחת של החוק, זה להוסיף סעיפון חמוד שמי שיתגלה שקיבל כסף ממשלתי זר בניגוד לחוק, תוך שהוא מנסה לעקוף את החוק, יילך לכלא לשנתיים. אני מבטיח לך - גוגלהיימר מאוד לקבל תלושים ביורו, אבל אם ישנו חשש שהדבר יביא לדין פלילי ומאסר בפועל, הוא יחשוב שבעים ושבע פעמים.
עד לפני שנה הייתי מביע פסימיות, מכיוון ששונאי הדמוקרטיה עדיין חולשים גם על מערכת המשפט - אבל, למרבה השמחה, מישהו סופסוף סיפר לימין שהיותם רוב עצום בציבור מהווה צידוק לנסות למשול. זו, אגב, הסיבה לתגובות ההיסטריות בתקשורת, ושל אלה שמדקלמים את הטקסטים שמופיעים בה...

מה? מו? מי? איזה השוואה בין גרמניה וארה"ב? בסה"כ טענתי שאספקת נשק מאירופה לישראל היא א. חיונית לישיראל וב. ממש לא מובטחת ופגיעה לחרמות פוטנציאליים. שאר הראנט של הפיסקה הראשונה שלך לא ברור לי בכלל אבל מה שכן ברור לי זה מי כותב שטויות וזה לא אני.

חבל שצר לך לבשר לי שלא יהיה חרם אמריקאי על ישראל, לו זכיתי אני בכשורי ראיית העתיד המשובחים שלך וידעתי שעתידנו מזהיר כל כך הייתי דווקא מאושר לחלוק איתך את פיסת האינפורמציה המשמחת הזו כי, למרות העקיצות ההדדיות, שנינו בסופו של דבר רוצים את אותו הדבר.

אני חושש עם זאת שלמרות שלוקהיד מארטין שמחה, ללא ספק, לכל מחירת מטוס נוספת, האינטרס הישראלי בקיום העיסקאות הללו גדול לאין שיעור מהאינטרס האמריקאי ושום לולינות מילולית לא תשנה את העובדה המוצקה מאוד הזו.

מחוייבותך לדמוקרטיה הישראלית מחממת את ליבי אבל ספק קטן ומטריד מקנן בי שאולי לא הבנת ל-ח-ל-ו-ט-י-ן את דקויות המונח. נידמה לי שיש איזה ח"כ רזה, ממושקף וקצת טרחן אבל נחמד שישמח להסביר לך מה בעצם אתה מפספס.

ישן 19-11-2011, 16:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=ori]ההשוואה בין החוב..."

מי מה מו? אלה המלים החזקות והמדוייקות ביותר שכתבת במהלך הדיון האחרון, ואני רוצה לשבח אותך על השימשו הנבון בהן.

ציטוט:
כפי שקגנס טרח להזכיר לך צוללות הדולפין הן אכן תרומה והתגובה שלך לטיעון שלו היתה מגוחכת כמו הטיעון של כמה שארה"ב צריכה להכיר תודה לישראל על שאנחנו מטריחים את עצמנו ומועילים לקבל את הסיוע האמריקאי כי זה מייצר מקומות עבודה...

המלים האלה כמובן שלא מבטאות השוואה בין החוב המוסרי הגרמני כלפינו (שאותו הסברתי כאחד הנימוקים לצוללת חינם שמסרו לנו, בנוסף לעובדה שהיא אכן מייצרת עבודה למאות גרמנים בעידן של אבטלה גואה במספנות בקיל), לבין חוב מוסרי אמריקני כלפינו...

ושוב, אתה לא צריך להרגיש רע. אלה שטויות חריפות מהרגיל, אבל הן בהחלט נכנסות לתוך מסגרת כוללת של שטויות שכתבת במהלך האשכול הזה במסגרת אותה להיטות לעשות את מה שה-PC יגדיר כנאור...

מכיוון שממש לא ברור לי ששנינו רוצים את אותו הדבר (ז"א, אני לא רוצה בהכרח את שהעיתונים אומרים לרצות...), עליי להצטער על כך שאתה מנסה לייחס רצון שכזה. אני נביא קטן מאוד, אבל למרות שאין לי מושג ירוק על המערכת הפוליטית המאריקנית והדינאמיקה שלה ברמה הפדראלית והמדינתית, אני מרשה לעצמני לקחת הימורים נועזים להחריד, כמו זה שארה"ב לא תגבה חרם על ישראל בעתיד הנראה לעין. אני יודע, זה נשמע כמו הימור פזיז וחסר אחריות לאור העויינות העמוקה שהציבור האמריקני ונבחריו בקונגרס חשים כלפי המפעל הציוני, אבל אני מאמין שבשורה התחתונה אלוהים יתערב ויראה להם את דרך הישר. ככה זה אצלי, אני איש מאמין שלא מפריע למציאות לבלבל אותו...

קודם כל, אני שמח לראות שגם כאשר מנסה להחמיא לשר בגין, אתה מתקשה שלא לדחוף איזו השמצה כלפיו (הוא טרחן פחות מכל מפזרי החול שאתה קורא להם אמנים - למרות שהם אנשי עסקים גדולים ממנו בהרבה...). שנית, צר לי לבשר לך אבל במסגרת הרעיון המזהיר של פלורליזם מחשבתי, מותר לי להעריך את בגין גם בלי להסכים לכל עמידה שלו. בגין הוא איש חכם ומוסרי ולו המערכת הפוליטית והמשפטית היו מורכבותרק מאנשים מסוגו - לא היו כל הבעיות שמאלצות את החקיקה המוצעת כרגע. למרבה הצער, המערכות מורכבות בעיקר מאנשים שאתה מתפעל מהם יותר, ושסולדים עמוקות מהדמוקרטיה, עד כדי כך, שהם מוכנים להיעזר בממשלות זרות כדי לקדם את האג'נדה הפוליטית שלהם, אחרי שהציבור הצביע נגדה ברוב גדול. אתה מבין, בגין מתנגד לחקיקה הזו פשוט בגלל שהוא-עצמו לא היה מעלה על דעתו להיעזר בממשלות זרות כדי לקדם את האמונות והרעיונות שלו. לו הגיבורים שלך היו מוסריים כמו בגין, כנראה שהחוק הזה לא היה בא לעולם, וכל הצעה נורווגית למימון עוד עמותה אנטי-ציונית, היתתה נדחית בתקיפות במלים "זה לא עניינכם".

ולסיום-סיומים - כל הויכוח המסעיר שיש כאן, לא היה יכול להתקיים באף מדינה מערבית אחרת, כי פשוט מעורבות שכזו לא הייתה מועלית על הדעת. הסיבה היחידה שאצלנו היא אפשרית, היא האחיזה שיש בידי גורמים לא נבחרים שמזוהים עם העמדות שמובסות בבחירות, על התקשורת ומערכת המשפט. כרגע יש ניסיון לתקן חלק מהעיוותים האנטי-דמוקרטיים הללו, וזה מה שמעורר את התגובות הללו, שלו טרחת להתעמק בהן קצת יותר, אולי היית חוסך מעצמך את היציאות המבדרות שהבאת כאן בשפע
ישן 20-11-2011, 09:10
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי מה מו? אלה המלים החזקות..."

לכתוב 8,456,278,345,234 פעמים שהדברים שכתבתי פה הם "שטויות" לא הופך אותם לכאלו אפילו אם אתה נורא נורא רוצה ואני מבין בהחלט שקשה לך להתמודד עם כל מי שנימצא 0.0000000000001 מילימטר שמאלה מהשוליים הימניים של הליכוד אבל באמת שלקרוא לכל מי שלא מעריץ את ענקי המחשבה הציונית העכשווית אקוניס וקירשנבאום "נאור" זה לא ממש טיעון מחץ שמותיר את היריב המום וחסר תשובה.

לזכותך יאמר שבדבר אחד הצלחת לקלוע; בדיון איתך המי, המו והמה הם אכן הבטויים הקולעים ביותר לחביתה המקושקשת שעשית עם ה"נאורות", "מפזרי החול" וה"PC" שפיזרת פה בלי שום קשר לנושא הנדון.

אבל בסופו של דבר הטיעון שכביכול אני "משמיץ" את ח"כ בגין מצביע על קושי יסודי כל כך בהבנת הניקרא שאולי פשוט החמרתי איתך יותר מדי ועל כך קבל את התנצלותי.

ישן 20-11-2011, 23:39
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תנוח דעתך, דבריך הם שטויות גם..."

בוא ונבדוק את העובדות ולצורך העניין ועל מנת להימנע מהאשמות בדבר קנוניה שמאלנית של עיתון הארץ כביכול נשתמש בשופר התעמולה האדלסוני כמקור :

אז בגין אמר ש"לקבלת החוק יש השלכות מרחיקות לכת בנוגע למעמדה של ישראל בעולם", עמידרור סיפר ש"יש רגישות מיוחדת לנושא", המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אבי ליכט צוטט כאומר ש"חוק כזה קיים באריתריאה, זימבבואה, אוזבקיסטן ובלארוס", וינשטיין עצמו "מתנגד בחריפות לאישור ההצעות" משום שכדברי ישראל היום "הן לא חוקתיות ולא מידתיות, ואף פוגעות בעקרונות בסיסיים כמו חופש ההתאגדות, חופש הביטוי ועקרון השוויון בפני החוק", התנגדותם של מרידור וריבלין ידועה היטב וגם נתניהו נראה שהתעשת בנתיים והקפיא את כל העניין.

אז כן, גם הפעם ה8,456,278,345,235 לא תשנה את העובדה שה"שטויות" שכתבתי עומדות בקנה אחד עם עמדותיהם ודבריהם הפומביים של כמה מהחשובים, המנוסים והישרים שבאנשי הימין הישראלי כמו גם עם עמדות היועהמ"ש לממשלה.

מה שכן חוטובולי אמרה ש"זכותה וחובתה של מדינת ישראל להתנהל על פי הכרעות הציבור הישראלי, ולא להיכנע לניסיונות זרים לקנות השפעה בישראל באמצעות כסף עובר לסוחר" אז אולי בכל זאת יש שמץ אמת בהשלתחויות שלך, אחרי הכל, לי יש רק את בגין, מרידור, נתניהו, עמידרור, וינשטיין ונתניהו ולך יש את כל החוטובולי,

ממש שח-מט...

ישן 22-11-2011, 00:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא שח מט ולא נעליים. העמדות שלך כאן הם בקושי סולמות וחבלים...
בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "בוא ונבדוק את העובדות ולצורך..."

אגב, לקרוא לישראל היום בשמות גנאי, ואז לדבר בלעג על "קנוניה שמאלנית", זה בערך כמו להשתפך על בגין, ואז לציין בדרך אגב, שהוא טרחן - אה, כן - גם את זה כבר עשית...

לא יודע מי סיפר לך שרק אני וחוטובלי (שאני אהיה עדין ואטען שהידע שלה בתחומים שאתה שופך עליהם כאן את רצף הדקלומים שלך, הוא בכמה סדרי גודל יותר מזה שלך - וכאמור, אני עדין - זכור, זו לא תערוכה של אסלות, שאפשר ללהג עליהם, בכסות של יודע ח"ן...) חושבים שהחוקים נכונים ומוצדקים. למעשה, העובדה שכ"כ הרבה מאלה שאתה מדקלם אותם (לא בגין, אותו אתה מדקלם רק אם במקרה הוא חושב כמו המדוקלמים הרגילים שלך. בשאר הזמן אתה מעדיף להימנע מהתלות באילן הגבוה הזה...) מזדעקים בהיסטריה, רק מלמדת שכנראה הפעם הם באמת חוששים מבואה של הדמוקרטיה...
החקיקה הזו הרבה יותר פופולארית ממה שאתה מעלה על דעתך. לולא הייתה כ"כ פופולארית, לא היית קורא עליה כ"כ הרבה דקלומים, שאותם אתה מעתיק לפה בשקדנות רבה...

בגין (ההוספה שלך את מרידור, שעבר בעשור האחרון לפחות שתי מפלגות, היא רצינית בערך כמו ההתפעלות שלך מהמשנה של ויינשטיין, עליו אתה יודע רק קצת פחות ממה שאני יודע על שיטות בישול ארוך באיי הפסחא...) הוא איש הגון להחריד, והוא טועה לייחס את אותה הגינות שמאפיינת אותו, לחבורה הצינית שמתנגדת לחקיקה, מחשש שתפגע ביכולתם לשלוט מבלי לנצח בבחירות.

חוק כזה קיים גם בנורווגיה, ולא רק במדינות שהזכיר אבי ליכט, והיא מנעה תרומות סעודיות בהתבסס עליו. חוקים לרישום סוכנים זרים קיימים בכל העולם המערבי, והעובדה שאתה לא שמעת עליהם, ומסתמך על כתבות שקראת באותם כלי תקשורת שמזוהים עם ההתנגדות לחקיקה הזו, רק מגבירה את ההערצה שאני רוחש לך, כמי שלא נותן לדבר קטן כמו ידע בסיסי, לעמוד בדרכו לכתיבת שטויות...

אני מקווה שלא תחדל מכתיבת עמדותיך (תנוח דעתך,אני לא באמת חושב שיש לך עמדות בנושא. זה פשוט יותר קצר מלכתוב "מה שקראת בעיתונים שצריך לחשוב"...). זה מבדר ומעשיר. סה"כ, אתה מביא תמצית יפה של הקלישאות המקובלות, ואף מתבל אותן עם ניסיון חמוד להסביר לי מה "המנהיגים שלי" אומרים לי שצריך לחשוב...
ישן 22-11-2011, 02:05
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא שח מט ולא נעליים. העמדות שלך כאן הם בקושי סולמות וחבלים..."

אני מעריץ את היכולת שלך לרוץ פול גז בניוטראל.

בעצם אתה לא בניוטראל, אתה במוד השמצות כי חוץ מסופרלטיבים אין בהודעה שלך דבר לבד מחצי אמת וחצי אמת, כידוע, גרועה משקר.

אז, אם עוד לא הבנת, לא איתי אתה מתווכח, אני הרי קטונתי, רק מדקלם מאמרים ולא מבין דבר, אלא עם היועה"מ, עם ראש המטה לבטחון לאומי, עם שאר המכובדים שהזכרתי וגם עם ראש הממשלה.

הסיבה שליכט לא הזכיר את החוק הנורווגי היא שבניגוד לגרוטסקה עליה אתה מגן פה בחרוף נפש כזה החוק ההוא שוויוני ואינו מבדיל בין תרומות ממשלתיות לבין תרומות של יחידים, היינו ביישום נורווגי יקירך אדלסון לא היה מורשה לפזר את התעמולה שלו במחוזותינו.

ועכשיו לא נותר לנו אלא להחליט מה אתה? שקרן או בור.

ישן 22-11-2011, 14:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, אני לא מתווכח איתם - בטח לא עם ראה"מ, שאתה מייחס לו דברים שהכחיש...
בתגובה להודעה מספר 168 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אני מעריץ את היכולת שלך לרוץ..."

אני גם לא באמת מתווכח איתך. זה מיותר נורא לנסות לבזבז זמן בלהסביר משהו למישהו שאפילו לא טורח
לעשות מאמץ ללמוד את הנושא שעליו הוא כותב בכזו פומפוזיות...
ראש המטה לביטחון לאומי הוא אילן גבוה שאתה נתלה בו בהסתמך על מקטע אחד שקראת בעיתון שמתנגד לחקיקה. הייתי אומר שזה מביך, אבל נראה לי שעברת את השלב הזה לפני לא מעט הודעות...

הסיבה שליכט לא זכיר את החוק הנורווגי (עליו אתה יודע אפילו פחות מאשר על זה הישראלי), הוא שהחוק
הנורווגי מקלקל את הפסאדה כאילו רק דיקטטורות אוסרות על מעורבות זרה בפוליטיקה בפנימית שלהן,, באמצעות מימון גופים פוליטיים. כאמור, חוק כזה קיים לא רק בנורווגיה. בכל העולם נדרשים גופים שפועלים למען ובמימון אינטרס של מדינה זרה, להירשם כסוכנים זרים. אני לא מצפה ממך להבין זאת, שכן בכדי להבין משהו, רצוי קודם שיהיה מושג לגביו...

אני חושש שבתחום האסלות במוזאונים הטיעונים שלך הרבה פחות מביכים (גם שם הם כמובן לא עובדות - אבל בתחום-בולשיט כמו אמנות מודרנית, כל דיעה תקפה כמו כל דיעה אחרת, גם כשהיא משבחת שופכי חול כאמנים...).
ישן 23-11-2011, 06:48
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, אני לא מתווכח איתם - בטח לא עם ראה"מ, שאתה מייחס לו דברים שהכחיש..."

החוק הנורווגי, בדיוק כפי שכתבתי למעלה, נאכף בצורה שווה בין מדינות ויחידים (בסה"כ מדובר בחוק שאומר שמעבר לסכום מסויים תרומות חייבות באישור ממשלתי). מובן שאין להשוות בין חוק כזה לבין האלימות של אקוניס וחבריו עליה אתה מגן בחרוף נפש וכל העלבונות שתנסה להטיח בי לא ישנו את העובדה הזו.

אני אולי לא מבין שום דבר אבל ההבנה שלך את בטחון הפנים של אותה המדינה גם היא לא מרשימה במיוחד (מה שלא הפריע לך בהמשך האשכול ההוא לצרוח על כל מי שהעז לציין בפניך שטעית)

אולי טרחתי ואולי לא אבל אתה מעולם לא טרחת לספק לאמיל את הסטטיסטיקות שהבטחת ושמוכיחות כביחול את פשיעתם המופלגת של הערבים.

ואני כמובן זוכר איך ביטלת בשחצנות אופינית את סכוייו של אובמה מול הילארי קלינטון במרוץ לכרטיס הדמוקרטי לבחירות לנשיאות 2008 (תודה לקורא סם וולר שהביא את האשכול ההוא לפני כמה ימים). אני אגב, באותו האשכול עצמו, טענתי שלאובמה יש סכוי (וגם ציינתי שכנשיא יהיה מאוד לא נח לישראל), אתה, לאחר הבחירות, תלית את טעותך במשבר הכלכלי כשאתה מתעלם מכך שנצחונו של אובמה במפלגה הדמוקרטית הקדים את אותו המשבר.

בקיצור, התמונה המצתיירת היא של טועה סדרתי שנוטה לאלימות והכחשה כשמעמידים אותו על טעויותיו (וזה, אגב, נסיון של המון גולשים באתר).

לקח לי כמה זמן להבין למה התכוונת בקשקוש על האסלות (מארסל דושמפ, לידיעתך) וזורקי החול (חואן מירו, בין השאר) וההלעגה הזו שלך לכל מה שמעודן ובא ליפות מעט את עולמך המכוער מעציבה אותי יותר מכל העלבונות שאתה מטיח בי כי היא חושפת אותך, בחור פיקח עם ידע עצום וכושר בטוי נהדר כאדם נבער ואפילו פרמיטיבי (וכן, אני מודע לסתירה). יכולתי (רק בשביל לספק לך עוד תחמושת כנגדי) לספר לך למה אני יכול לשבת על ספסל באורסיי ולבהות במשך שעות באחד מציורי חבצלות המים של מונה או למה למרות שמקור של ואן גוך יכול להעלות דמעות בעיני אי אפשר להבין אותו מרפרודוקציה אבל כל זה יהיה בזבוז זמן בערך כמו אישה גרמניה שמתחננת על תומת בתה בפני חייל רוסי שיכור ואנאלפבת בפרבר ברלינאי באביב 1945 (תרגע, לא השוותי אותך לנאצים, אתה הרוסי בתסריט).

אז תתבוסס לך בבריונות המקלדת שלך, בעיני איבד הדיון כל טעם ולפיכך פרשתי.

ישן 23-11-2011, 08:51
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה בטוח? אני לא נתקלתי בסטטיסטיקה ביחס ל"אונס בידי זר"כפונקציה של מוצא"

אני לא מדבר על "אונס בידי זר", אלא על אחוזי פשיעה לפי סוגים (רכוש) ולפי מוצא (ערבי).
למיטב זכרוני בסטטיסטיקות של 2009 משטרת ישראל פילחה לפי מוצא, ואילו ב-2010 כבר לא.
בסטטיסטיקות של 2009 ניתן היה לראות שחלקם של הערבים בעבירות הרכוש היה עצום.
הסטטיסטיקות של המשטרה לא כללו נתונים דמוגרפיים, אבל הקורא הנבון, או זה שיודע לחפש בגוגל את נתוני הלמ"ס (או אפילו ויקיפדיה) יודע שיש בסביבות 20% ערבים בארץ ולא בסביבות 50%...

ישן 23-11-2011, 12:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "החוק הנורווגי, בדיוק כפי..."

סחתין על ה"תחקיר". לעניין הדיווח המשטרתי אודות פשיעה ערבית בארץ, פסטן כבר ענה לך. אם פשיעה בהיקפים גדול פי 2.5 מחלקם באוכלוסיה זה לא מספיק בעיניך, תנחומיי...
לעניין נורווגיה:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
אם הנתונים של משטרת אוסלו לא מספיקים לך, שוב תנחומיי. מצד שני, אתה עקבי בהתנגדותך לצבירת ידע אמיתי, כזה שנתמך רק בעובדות ולא בכל מיני שטויות של PC, או קלישאות תקשורתיות למיניהן...

הבן, אני לא מצפה ממך לידע. מעולם לא הרשמת בתחום זה, ואין סיבה לצפות שתרשים בעתיד. עם זאת, מוטב להצניע לכת בנושאים שאין לך מושג בהם...

הניסיון שלך להעלות דוגמאות לגבי אי-חיזוי שלי שאובמה ייבחר, שנה מראש, מקבילה ללעג על כך שאנשים לא מכרו מניות שנה לפני השפל הגדול...

הבן, אין שום דבר נאור בלהיות מסוגל לשבת ולהתפעל מתמונה, רק בגלל שמישהו אמר לך שהיא המקור ולא העתק - והנס כריסטיאן אנדרסן כבר כתב סיפור יפה על כל החכמים שמתפעלים ממשהו שאמרו להם להתפעל ממנו (הוא דני, זה ליד נורווגיה. בזמן שתלמד קצת אודות נתוני האונס באוסלו, יהיה נחמד אם תקרא את סיפרו אודות בגדי המלך החדשים, ותראה כמה אתה משתלב בו יופי...)...

הדיון לא איבד כל טעם עכשיו. הוא איבד טעם בהודעה הראשונה שבה הוכחת שלא רק שאין לך מושג ירוק על מה אתה מדבר (ולכן תסתפק בהעתקה של דברים של אנשים שאתה מתעב, רק בגלל שנדמה לך שהפעם הם מסכימים עמך...), אלא שאתה אף משתבח בכך...

ההשוואות ההזויות שלך לאנסים שיכורים ואנאלפביתים, רק ממחישים את עומק המצוקה שלך, מצוקה שנובעת מבורות. אתה משתמש בביטויים גדולים כמו פרימיטיבי ונבער, מבלי להבין משמעותם, ורק מחזק את ההתבזות שלך.
אתה לא דומה לאנס רוסי, צ'כי, אפגני או סעודי (אגב, כמה עצוב שזה מה שבחרת להשוות אותי אליו, ממש באותה הודעה שבה הבעת זלזול משווע בסבלן של עשרות נשים נורווגיות שנאנסו בידי אלה שאתה מעלים עין מפשעיהם בשם ה-PC...). אתה בסה"כ בחור עם ידע מוגבל להחריד שברגע שנגמרים לו הטיעונים, מחפש ליצור אקשן באמצעות השוואות מבחילות. רק בריאות...
ישן 27-11-2011, 06:24
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "סחתין על ה"תחקיר". לעניין..."

אמנם הבטחתי לעצמי לא לחזור ולהגיב בדיון המאוס הזה אבל אתה מרים לכל כך הרבה הנחתות שאני פשוט לא יכול להתאפק….

אז ככה, את הנתון על האחוז העצום של אנסים בעלי מראה זר בנורווגיה אני, למרות בורותי המופלגת, מכיר כבר מזמן ולא מבין מה הוא קשור לדיון שלנו. אני לא טענתי בשום מקום שערבים פושעים יותר או פחות מאנשים אחרים, אני מודה (שוב) בבורותי בעניין, אין לי מושג. אתה לעומת זאת, כרגיל אצלך, טיפסת בדיון עם אמיל על עצים גבוהים מאוד אבל כשהוא ביקש ממך להביא נתונים של ממש הבטחת ולא קיימת (והקשקוש של הטרול לא עוזר, הוא צירף קישור לתגובה חסרת סימוכין שלך שנכתבה לפני שהתחייבת להביא נתונים).

רק לידיעתך, אחרי שקראתי את ההודעות שלך באותו הדיון נכנסתי בעצמי לאתר משטרת ישראל ומצאתי את סטטיסטיקת הפשיעה שלהם. לא מצאתי שום נתון שהצביע על פשיעה גבוה במיוחד במגזר הערבי. אתה יכול, כדרכך תמיד, להשיב לי בעלבונות הרגילים או, לשם שנוי, להפוך לחבר מועיל בקהילה ולספק את הנתונים שהבטחת. לי, בניגוד למה שאתה חושב, אין מניות בשום צד וכמו אמיל אני רוצה, שטחי שכמוני, נתונים אמיתיים (ואם תספק כאלו אני בהחלט אודה לך).

בכל מיקרה, אנסים מוסלמים בנורווגיה ויו טיוב, אתה עדיין לא סטרת את הטיעון הענייני היחיד שלי והוא שהחוק הנורווגי אינו מודל לחוק הישראלי כי בניגוד לזה הישראלי הנורווגי אינו מבדיל בין ממשלות ויחידים (והתעלמת מהטעות הנימהרת שעשית בפרשת הפיגוע הכפול בנורווגיה שם מיהרת, כרגיל, להאשים את המוסלמים).

נחמד שאתה חוזר ונאחז בקרנות מזבח המשבר הכלכלי, אני נאלץ עם זאת לרשום לעצמי בצער שהבנת הניקרא שלך לא השתפרה במיוחד, אני הרי דיברתי על זכיית אובמה בכרטיס הדמוקרטי (אתה חזית לו תבוסה מול קלינטון) לא על הבחירות לנשיאות. כמו שכתבתי למעלה, הרמות להנחתות אורי, הרמות להנחתות.

שוב מעציבה אותי תגובתך המטומטמת (סלח לי על הבטוי המעליב, פשוט אין מילה אחרת) לחלק בהודעתי שהתייחס לתולדות האמנות. חבל שאדם רב ידע כמוך (בניגוד לך אני מסוגל גם לפרגן, אפילו כשמרגיזים אותי) מתעקש לדבוק בנבערות דווקא כשמדובר באמנות. מונה וואן גוך הם house hold names לפחות ברחבי העולם המערבי (למרות שתתפלא כמה אסיאתים שמעו עליהם) יותר ממאה שנה לאחר שמתו ולא רק שזה ה-ר-ב-ה יותר ממה שניתן יהיה לומר בעוד מאה שנים על החוטובולי וחבריה, גם נתניהו וליברמן ישכחו מלב בעוד מאה שנים, את ואן גוך ומונה יזכרו.

אבל, ככה, בשביל לצאת איתך בסדר, שלא תגיד אני חרא, אני אסביר לך עכשיו ממש לאט למה הציורים שלהם מרגשים אותי כל כך. אתה מבין, אורי, מונה פרש לו מפאריס בסביבות 1890 ובשלושים השנים הבאות התרכז בציור חבצלות המים והגשר שבגן בז’יברני, הוא היה מוקסם ומרותק מההשתקפויות שבבריכה ומתוסכל מכך שלדעתו לא הצליח “לתפוש” אותן בציור. שלושים שנה התמודד הזקן הזה עם ההשתקפויות באגם בז’יברני אורי, שלושים שנה, כמעט כל החיים שלך מאז שנולדת. התוצאה היא כמה מהציורים היפים ביותר שצוירו אי פעם (כשתזדמן פעם לאורסיי, או אפילו למטרופוליטאן בניו יורק תעשה לעצמך טובה גדולה אם תטרח לעצור ליד ציור כזה, תתרחק עד לקיר שממול, רק ממרחק ניתן להעריך את הציורים הללו, ואז תן לעצמך זמן, בתוך כמה שניות תתחיל לראות את ההשתקפויות שבמים, לא רואים את זה מייד אבל כשמגלים רואים כמה זה מרהיב). בעיני לפחות ההתמודדות בת שלושים השנים, האמן שמתעקש וחוזר ומתעקש וכמעט בלי משים מייצר יצירות מופת, היא הרואית (אני יודע, אני יודע, פומפוזיות).

אמנות גדולה, אורי, היא לא “ציורים יפים לתלות בסלון”. אני לא בטוח מה זו בכלל אומנות, קראתי המון הגדרות אבל שתיים שאני אוהב הן שאמנות היא צורת תקשורת בה האמן מעביר מסר לקהל ושאמנות, כמו מדעים ודת, היא דיציפלינה לתיאור העולם (לאו דווקא במובן הפיסי, למשל הצעקה של מונק מעביר מצב נפשי שגם זה חלק מהעולם). כל מי שקורא על ואן גוך יודע שהמדובר היה בnut case אמיתי, משוגע זועם ואלים. יופי, אז מה? רואים רפרודוקציות שלו עם הפרספקטיבות העקומות ומריחות הצבע והמורים לאמנות אמרו שזו אמנות גדולה… whatever. כל זה עד שרואים את המקור. אם בשביל להבין את מונה צריך להתרחק מהציור הרי שלואן גוך צריך להתקרב עד שכמעט נוגעים. מה שתגלה אם תעשה את זה זה שהציור כמעט תלת מימדי. אתה מבין, המשוגע, במקום לצייר כמו בן אדם, הלך והטיח את הצבעים בקנווס כמו… נו, כמו משוגע! ההטחות הללו, לא מריחות אלא הטחות אלימות של צבע שלא ניתן לראות ברפרודוקציות, מעבירות מיד את הטירוף, הכעס והאלימות של האמן וזה מצמרר, הסבל קופץ מהבד. זו אמנות גדולה.

אף אחד לא “סיפר” לי את מה שכתבתי לך פה. לימדו אותי תולדות האמנות באקדמיה (למדתי בבצלאל בי-ם, את התואר השני כבר עשיתי בארה"ב) ובדיוק כמוך הייתי סקפטי, קצת בקטע של “מה זה החרטא הזה”. את התובנות שבפסקאות הקודמות גיבשתי לבדי לאחר שראיתי את המקורות (וגם כשהגעתי לגיל בו היתה לי יותר סבלנות לדברים הללו).

אתה לא חיב לקבל את מה שכתבתי פה, לא יקרה לך שום אסון אם תתעלם ו”תכסח” אותי כרגיל אבל ההפסד, שוב, לא אסון אלא סתם הפסד, יהיה כולו שלך כי אתה תבחר לעצום את עיניך מכמה משכיות החמדה (הנה זה חוזר, הפומפוזיות) המרהיבות ביותר שייצרה האנושות וכאלו שישארו בזכרון הקולקטיבי הרבה אחרי ש99.9999% מהנושאים בהם אנחנו דנים פה בכזו אלימות יצללו לתהומות הנשיה.

נ.ב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הבן, אני לא מצפה ממך לידע. מעולם לא הרשמת בתחום זה, ואין סיבה לצפות שתרשים בעתיד. עם זאת, מוטב להצניע לכת בנושאים שאין לך מושג בהם...

פעם חשבת קצת אחרת אבל זה בסדר, כולנו משנים את דעותינו לפעמים פעם גם אני חשבתי שאתה מבריק.

ישן 27-11-2011, 08:38
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "רק ביחס לאומנות"

נדמה לי שאתה צעיר ממני ולפיכך או שראית את הארוחה (שהמילה "דשן" ממש הומצאה בשביל לתאר את הערום שבה אבל מצד שני את זה אפשר לומר גם על רנואר או על הנשים הטהיטיות של גוגן) ממש כשהיית ילד או שהזכרון מתעתע בך, בעשרים השנים האחרונות היא נימצאת באורסיי ולא בלובר.

בגסות אפשר לומר שבפאריס שלושה מוזאוני אמנות עיקריים, הלובר, האורסיי והפומפידו כשהלובר מכסה את הקלסיקה, כל מה שלפני אמצע המאה ה19, האורסיי זה המחצית השניה של המאה ה19 ותחילת המאה העשרים והפומפידו זה אמנות עכשוית. ככזה האורסיי הוא המוזיאון החשוב ביותר לאמנות אימפרסיוניסטית ובלובר אין בכלל יצירות מהזרם הזה.

אם כבר הזכרת את מאנה אז אני דווקא מעדיף את אולימפיה השערוריתית שהיא פורנוגרפית יותר מכל תמונת עירום שתימצא על הרשת וגם היא, כמובן, שוכנת באורסיי.

המונה ליזה, לעניות דעתי, לא נעים להודות, משעממת למדי ובכלל הלובר כל כך לא מעניין בעיני כיום שבכל ביקורי האחרונים בפאריס לא הטרחתי את עצמי כבכלל. אם כבר אז שווה לי ללכת לשם בשביל ונוס ממילו שעוד מילדות התאהבתי בה אבל גם כשמדובר בפיסול אני מעדיף לרוץ למוזיאון רודן ברובע השביעי בשביל להסתובב סביב הנשיקה ולהעריץ את יכולתו של הפסל להפיק יצירה שניראית נהדר (וסקסי) כל כך מכל זוית, אתגר קשה בהרבה מציור בו אנחנו רואים את היצירה תמיד מאותה הזוית.

ואם לחזור לתגרה עם אורי מה שהכי מצחיק זה שהוא מציק לי על האסלות (למעשה משתנות) של דושאמפ מבלי להבין שבעצם הנ"ל אמר בערך את אותם הדברים שאורי טוען (שאמנות מודרנית היא פלצנית, יומרנית ומזוייפת, כיום, בנימוס, אומרים שניסה לשאול מה זו אמנות) אבל עם הרבה יותר הומור.

בפרפרזה על יותר מאמירה אחת; זה לא מה שאתה אומר אלא איך שאתה אומר את זה.

ישן 29-11-2011, 06:18
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לקרוא לאולמיפיה פורנוגרפית זו..."

ביוניברס בו היא נוצרה.

אני מקבל בהחלט את ההסתייגות שלך, פורנוגרפיה היא, במידה רבה, בעיני המתבונן ודעתך פה טובה כדעתי. אני גם מאמין שרוב האנשים בימנו יגיבו כמוך בתמיהה על סיווג תמונה שנראית תמימה למדי כ"פורנוגרפיה".

בעיני, וזו דעה סובייקטיבית לחלוטין, יותר מכל זה מעיד על הוולגריזציה של הדור שלנו. אולימפיה היא תמונה נועזת ולדעתי אפשר לראות את זה אפילו כיום. אתה אמנם לא חייב לדעת את תולדות התמונה שכשהוצגה לראשונה בסלון הפריסאי גרמה לשערוריה וגנויים עד כדי כך שצריך היה להגן עליה מזעם הקהל, הרבה מהפרטים שהופכים אותה לפורנוגרפית הם תלויי זמן, למשל שהיא מתארת זונה ושהפרצוף, בניגוד לאידאליזציה שהיתה מקובלת אז, הוא של אישה ספציפית, הדוגמנית (ואמנית בזכות עצמה ושלא עסקה בזנות) ויקטורין מוראנט. אבל אפילו בלי תולדות האמנות גם הצופה התמים יכול, לדעתי, להבחין בבוטות של העירום אל מול המשרתת הלבושה, במבט הישיר והמתגרה לכיוון הצופה, בסרט השחור בצוואר, בצמיד ובנעל המונחת ברישול על הרגל.

כל התמונה הזו נוטפת זימה.

ישן 27-11-2011, 10:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חן חן, הרבה זמן לא צחקתי ככה :)
בתגובה להודעה מספר 177 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אמנם הבטחתי לעצמי לא לחזור..."

ההבטחות שלך לעצמך הן עניינך, ואין סיבה שתתנצל על הפרתן. להיפך, אנא המשך להגיב, זה פשוט נפלא...
אם הצלחת לא למצוא בסטטיסטיקות של משטרת ישראל, עדות לפשיעה חריגה בהיקפיה בקרב הצעירים - באמת שאין טעם להשקיע ולו מילה אחת בנושא הזה. אלה קשיי הבנת הנקרא שהם למעלה מיכולת ההסברה הדלה שלי...

לעניין האמנות, אני מצדיע לניסיון המוצלח שלך להרשים כמבין באמנות, באמצעות הדגמת היכולת שלך לפלוט כל שטות שהלעיטו אותך בהן (אכן, פסל האסלה הוא בדיחה שנונה אבל בעיקר על חשבונך, שמצליח להתפעל ממנו - למרות שהפסל שלו יצר אותו בעיקר כדי ללעוג למדקלמים מסוגך, שמתפעלים מזה שמחרבנים להם על הראש וקוראים לזה אמנות, כי ככה הסבירו להם, והם לא מהסוג השואל...).

ולשורה התחתונה: מצטער, אבל ניסיתי לראות היכן בציטוט ההוא כתבתי שיש לך ידע רב. לא הצלחתי. כתבתי שאפשר לנהל איתך דיון ענייני - ואגב, בזמנו אכן זה היה אפשרי. מאז עזבת וחזרת לכאן ממורמר וזועם, וכנראה שהיכולת שלך לנהל דיון הפכה למקבילה לרמת הידע שלך, לדאבון הלב.
ישן 27-11-2011, 16:45
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 185 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא טענתי לרגע שהגולש טיפש. טענתי שכתב שטויות שהצחיקו אותי."

חלילה, לא טענתי שאתה טענת זאת. אני טוען זאת, על סמך דבריו וחוסר יכולתו להתמודד עם נתוני משטרת ישראל ומרכז המחקר והמידע של הכנסת.
אני מהאנשים הפשוטים, שלא רק שאינם מבינים באמנות, אלא מחזיקים בעמדות מכלילות וקטנוניות כמו:
  • יליד שנות ה-70 (בניגוד לשנות ה-40 או ה-50) שבשנת 2011 אינו מסוגל לבצע חיפוש פשוט בגוגל - אידיוט.
  • אדם שבתגובה להצבעה על קיומם של הנתונים האלה מכנה אחרים בכינויי גנאי - אידיוט.
הכללה קטנונית, אני יודע. אולי לא מדובר בטמטום, אלא בתסמונת טורט, שגורמת לאדם כלשהו להגיב בכינויי גנאי לנתונים שהוא עצמו ביקש. אולי. אבל הרושם שלו הוא שיש יותר טיפשים בעולם מהסובלים מטורט...

ישן 28-11-2011, 07:57
  משתמש זכר bSerf bSerf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.10
בתגובה להודעה מספר 185 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא טענתי לרגע שהגולש טיפש. טענתי שכתב שטויות שהצחיקו אותי."

אורי, כיוון שאני רואה שנושא הריבונות בוער בעצמותיך, אני מציע לך לעיין במאמר "ישראל בעידן הפוסט- ריבונות: אתגרי הגלובליזציה באסטרטגיה הישראלית " ( http://izsvideo.org/papers/Niza.pdf ) שמציג גם את נגיסת הריבונות של ישראל כחלק מתהליך הגלובליזציה ובניית העוצמה הישראלית בתחום הכלכלי והמדיני-ביטחוני. יש כמובן התייחסות גם לניסיונות לערער את הלגיטימציה של ישראל.

מענין האם על בסיס העובדות הנתוחים יעלה איזשהו ספק אצלך אם נתן לבחון את הדברים גם בדרכים אחרות. ע"מ לחדד אני אזכיר לאחר הקריאה שיש תחומי נגיסת ריבונות רבים ואשאל האם חסימה באמצעות חוק של כל נסיון נגיסה בריבונות ישראל יוסיף או יקטין את עוצמת ישראל.
ישן 28-11-2011, 20:53
  cesium cesium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.11
בתגובה להודעה מספר 187 שנכתבה על ידי bSerf שמתחילה ב "אורי, כיוון שאני רואה שנושא..."

לא קראתי את רוב 186 ההודעות באשכול, אבל כן קראתי את הדו"ח שbSerf הזכיר. מסקנה אחת שלי היא שהקשר בין פעילות של ישראל לבין גינוי עולמי אינו כל כך פשוט כמו שנראה. הרבה פעמים, פעילות תקיפה מוכשרת בדיעבד בגלל שישראל הצליחה ודווקא בגלל שישראל התעלמה מהעולם. לעומת זאת, פעילות שהוגבלה מראש בגלל תביעות העולם עלולה להביא ליותר גינוי בטווח הארוך.

דוגמה אחת בדו"ח (שלא הייתי מודע לה) היא שמועצת הבטחון גינתה את ישראל 7 פעמים בזמן מלחמת ששת-הימים, אבל בסוף סיימה עם החלטה 242 (הנוחה לישראל).

דוגמה הפוכה לטעמי היא "עופרת יצוקה" בעזה - היכן שישראל קיבלה הבנה בהתחלה ולאחר מכן היחס העולמי נהיה עוין הרבה יותר. אני מקווה שזה לא יוביל לעוד 100 הודעות, אבל אני דווקא מבין את דו"ח גולדסטון מאיזשהו כיוון. כאשר ישראל יצאה למבצע, ברור היה שתהיה כמות בלתי נמנעת של אבידות אזרחיות, ולא משנה עד כמה צה"ל יהיה זהיר. כלל של החוק הבינלאומי (שהוזכר בדו"ח) הוא שהנזק הצפוי צריך להיות מידתי לתועלת הצבאית. הבעיה היא שמטרות המבצע הוגבלו כל כך, עד כדי שהתועלת הצבאית לטווח הארוך (למשל, נגד הטילים) היתה בעצם 0 או אפילו שלילית. במצב הזה, ברור שיהיה זעם מסוים על אבידות אזרחיות שהן מיותרות בהגדרה. אם ישראל היתה פחות 'מבינה' את העולם (וכן, אני מודע לכך שהיו גם סיבות אחרות להחלטה) וכובשת את הרצועה (או לפחות את פילדלפי), אז אפשר היה לטעון שהיתה תועלת צבאית שמצדיקה את המבצע. נראה לי שדווקא הגבלת פעולותינו הובילה ליותר גינוי בטווח הארוך...

דוגמא אחרונה עלולה להיות נושא אשכול זה. נראה שהיה דיון בנושא מימון אוניברסיטאי זר. לא קראתי את רובו, אבל לא נראה לי שהוזכר שארגונים מסוימים שיפגעו מהחוק לא בדיוק תומכים במימון הזה, ולעתים פועלים ישירות כנגדו (ואפילו כשלא, היח"צ נגד ישראל פוגע בעקיפין). יכול להיות שהגבלת המימון הזר של אותם ארגונים תוביל להגדלת המימון האוניברסיטאי הזר בטווח הארוך. ואולי מוטב דווקא לפעול נגד אותם ארגונים בדרכים אחרות (וזכור לי מאמר של בן ימיני שטען את הטיעון הזה).
ישן 28-11-2011, 21:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אכן בוער. אני תומך ברעיון של עצמאות יהודית בא"י - נדמה לי שקוראים לזה ציונות...
בתגובה להודעה מספר 187 שנכתבה על ידי bSerf שמתחילה ב "אורי, כיוון שאני רואה שנושא..."

המאמר נחמד אך לא עוסק בפועל בסוגיה המאוד מאוד פשוטה שקיימת כאן: ניסיון של מדינות זרות להכתיב לבוחר הישראלי כיצד תנוהל מדינתו, באמצעות מימון גופים פוליטיים בעלי אג'נדה קיצונית שבמקרים רבים מנוגדת באופן ישיר לתכלית קיומה של ישראל כמדינת העם היהודי.
החוק בסה"כ קבוע שגופים פוליטיים לא יכולים להיות ממומנים בידי ממשלות זרות בסכום שאינו סמלי. זה חוק מתבקש, עדין וסימפטי. אלה שיצרחו עלינו על חקיקתו הם אותם אלה שיצרחו עלינו על שעצרנו רוצחים, שיצרחו עלינו שסיכלנו מחבלים באופן ממוקד, שיצרחו עלינו שהכנו על אזרחינו (תוך שהם יסכימו שבעקרון שמורה לנו זכות ההגנה העצמית...).

החוק הוא כ"כ בסיסי שלא פלא שהדרך היחידה לתקוף אותו, היא באמצעות סילופו. סוכנים זרים הם תופעה שיש להתנגד לה, ושיש להסכים לה אך ורק אם תפוקח באופן מסודר: באמצעות רישום גורמים פוליטיים שממומנים מבחוץ, ככאלה שאינם מיועדים לקדם אינטרס ישראלי, אלא כדי לקדם אינטרס זר.
ישן 28-11-2011, 22:52
  משתמש זכר bSerf bSerf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.10
השאלה האם עצמאות שווה התרסה או עצמאות שווה עוצמה
בתגובה להודעה מספר 189 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן בוער. אני תומך ברעיון של עצמאות יהודית בא"י - נדמה לי שקוראים לזה ציונות..."

מתוך המאמר נתן להשליך על נושא האשכול.

הגברת יחסי הגומלין והתלות ההדדית בין מדינות, יוצרת כלכלה פוליטית בינלאומית ותרבות גלובלית, כשהמדינות שמסווגות עצמן כמפותחות יוצרות מערכות גומלין (הסכמי סחר, מימוון מחקרים ועוד) ומנסות להשפיע ולקבוע את כללי המשחק על בסיס מגוון אינטרסים שחלקם קשורים לאופן שבו הן רואות את היציבות העולמית (כמו גם אינטרסים כלכליים צרים), ובאמצעות מערכת כלכלית פוליטית תרבותית זו הן למעשה מנסות לנגוס בריבונות של מדינות שנתפסות לתפיסתן יעד להתערבות.

התלות ההדדית משפיעה על ישראל אשר מחד חושפת את עצמה לדריסת רגל, שלעתים אינה רצויה בעיני הבוחר הישראלי, אך מאפשרת לישראל, מאידך, לבנות, באמצעות יחסי הגומלין, עוצמה (כלכלית מדינית תרבותית ובטחונית) שמהווה, לטעמי, הגשמת החלום הציוני.

בנוסף לא הבנתי איך אתה קובע מהו "גוף פוליטי בעל אג'נדה קיצונית שבמקרים רבים מנוגד באופן ישיר לתכלית קיומה של ישראל כמדינת העם היהודי."? אני סבור שיש לך בענין זה בעיה קטנה, אבל ניחא.
ישן 29-11-2011, 03:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עצמאות שווה עצמאות. התרסה, עוצמה ושאר מלים יפות, הן לא העניין פה
בתגובה להודעה מספר 190 שנכתבה על ידי bSerf שמתחילה ב "השאלה האם עצמאות שווה התרסה או עצמאות שווה עוצמה"

השאלה היא האם בשורה התחתונה מותר לאזרחי ישראל להגדיר את דרכה של מדינתם באמצעות הקלפי, או באמצעות ארגונים שממומנים ע"י גורמים זרים, וחלקם, כאמור, לא ממש רואים את מגילת העצמאות בתור המסמך שלאורו צריכה מדינת ישראל להיות מונהלת (מדינה יהודית, אתה יודע...). אגב, ניסיתי להבין את קשיי ההבנה שלך למשפט המאוד-פשוט שלי, ולא הצלחתי עם זאת, אין סיבה לא לפרט: בין הגופים שהקרן לישראל חדשה מתקצבת באמצעות הון ממשלתי זר, ישנם גופים כמו עדאלה ומוסאוה שפועלים לניתוץ זהותה היהודית של ישראל. בין הארגונים הממומנים ישנם כאלה הפועלים להציף את ישראל במסתננים אפריקניים, שוב, תוך כרסום בזהותה היהודית של המדינה.
העובדה שמצאת בעייה קטנה בהגדרות הללו, היא דבר תמוה, אבל באמת שלא ענייני.

יחסי הגומלין המתוארים במאמר שלך הם דבר אחד - וריכוז מאמץ בכדי להכווין פוליטיקה פנימית של מדינה אחרת באמצעות תקצוב גופים קיצוניים באותה מדינה - זה דבר אחר לגמרי ביום שתמצא לי במסגרת "יחסי הגומלין" את הקרנות הנורווגיוךת הפועלות להטמעת מהרגים אסלאמיים בנורווגיה והטבלתם כפרוטסטנטים, אוכל לקבל את הטענות המוזרות כאילו יש קשר בין יחסי גומלין והפשעה שנגזרים מקשרים כלכליים שגרתיים, לבין מהלך מכוון של חתירה תחת ממשלה נבחרת באמצעות מימון גופים התובעים שינויים בסיסיים בזהותה הלאומית/גיאוגרפית/אתנית של אותה מדינה...
ישן 29-11-2011, 05:57
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 183 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "חן חן, הרבה זמן לא צחקתי ככה :)"

ברור שמבחינתך אמנות היא ספר חתום ולו היה הדבר תלוי בך גם שרוף וקבור (ראה חיילים סובייטים). קצת חבל (בשבילך) אבל לא הפסד גדול לעולם האמנות שיסתדר גם בלעדיך.

אני עדיין לא מבין מאיפה שאבת את עזות המצח לקרוא לי בור כשאתה נוטל לעצמך חופש מוחלט מלגבות עמדות סובייקטיביות אותן אתה מציג בחוצפה כעובדות. גיבוי לטיעון רמת הפשיעה הערבית הגבוהה עוד לא ראינו ותבין, לינק ליו טיוב למקבילה הנורווגית למבט מגלה לנו אמנם נורא מעט על התפלגות הפשיעה בישראל לפי מגזרים אבל, בהתחשב בכך שמדובר בערוץ הראשי של תאגיד השידור הציבורי הנורווגי, גוף שממומן ע"י ממשלת נורווגיה וחבר מייסד באיגוד השידור הארופאי אתה לא חושב שזה קצת סותר את טענותיך ההיסטריות בדבר תרבות הPC של התקשורת הממסדית שמשתיקה כל ביקורת על מיעוטים? (וכמובן, את עניין נורווגיה העליתי לא בגלל בטחונן של נערות אוסלו אלא משום שהזדרזת להאשים את המוסלמים בפיגוע שלמעשה בוצע ע"י הארי הימני ברייוויק, שום קשר בין שני העניינים אבל דקויות כאלו מעולם לא הטרידו אותך).

ועדיין בעניין נורווגיה, אני עדיין מחכה בקוצר רוח לתשובה שלך לטיעון שלי שהחוק הנורווגי ששלפת לי אינו דוגמה טובה כי הוא (וזו לפחות הפעם השלישית שאני מציין את זה פה), בניגוד למקבילה הישראלית, אינו מפלה בין ממשלות וגופים פרטיים. אני בהחלט מבין למה אתה מסתייג מתמיכתה של ממשלת בריטניה בארגוני שמאל קיצוניים בישראל, מה שאני לא מבין זה מדוע תמיכתו של הזר אדלסון באג'נדה שמחריבה את הרוב היהודי במדינת ישראל (אפילו לנתניהו נפלט משהו כזה לפני כמה ימים, אני דווקא מסתמך על פרופ' ארנון סופר בעניין הזה) כשרה בעיניך.

לפחות יאמר לזכותך ש(כמעט)לא התפלשת במיץ של הטרול.

ישן 29-11-2011, 12:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

טוב, זה באמת מבדר, אבל צריך לדעת לדחות סיפוקים זולים...
בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "ברור שמבחינתך אמנות היא ספר..."

כמות השטויות שכתבת כאן שוברת את השיאים שקבעת בכל ההודעות הקודמות שלך, ועליי ללמוד לעמוד בפיתוי ולהפסיק לפתות לבדר אותי באמצעות כתיבת שטויות נוספות, כי באמת אין לזה סוף....
אז למרות השטויות ההזויות (עכשיו אני גם בעד לשרוף את גושי החרא התלויים על הקירות, ממש כמו האנסים הסובייטים שאני מזכיר לך; אדלסון הוא כמו ארגון עדאלה בכל הנוגע ליחסו לישראל; אם טענתי שהתקשורת מונעת מ-PC, אז זה אומר שלעולם לא תדווח אמת בשום מצב; ועוד כהנה וכהנה וכהנה שטויות, שלדעתי היית אשכרה צריך להתאמץ כדי להכניס את כולן להודעה אחת....), החלטתי להימנע מלהגיב - הגעתי למסקנה שזה פשוט לא הוגן. אין לך בדל של מושג כמה אתה מצחיק, וכשם שלא ראוי לצחוק על מי שמחליק על בננה ברחוב, ופוצע עצמו - כך ךלא יפה להגיב לך בשעה שאתה מנסה להפגין ידע בהסטוריה של מלה"ע השנייה, בפוליטיקה אמריקנית, באקטוטאליה אירופית - ובמתרחש במדינת ישראל. לא אשמתך שאין לך מושג ירוק - היית עסוק בלהזיל דמעות על הגאונות שבאמנות המודרנית, מייד אחרי שהוסבר לך שזה מה שמצופה ממך כנאור...

אה, ובאשר לפסטן - מה שכתבתי לו לגביך, נכון שבעתיים לך לגביו. ההבדל כמובן הוא שאצלו הקללות מפריעות לו להעלות טיעונים נכונים (בניגוד אליך, לפסטן יש את הידע - וחשוב מכך, את היכולת לחפש אותו ולהשיג אותו), בעוד שאצלך הן בסה"כ קריאה נואשת לעזרה: "יהודים, הושיעו - אין לי מושג, אז אני מחרף ומגדף"....

בקיצור, נעמת לי מאוד....
ישן 29-11-2011, 17:04
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 193 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "טוב, זה באמת מבדר, אבל צריך לדעת לדחות סיפוקים זולים..."

אני מאוכזב אורי, אפילו העוזר שלך התגלה כענייני יותר.

הבעיה איתך היא לא חוסר בידע או באינטילגנציה אלא חוסר יושר אינטלקטואלי (בזאת אתה שונה מבני בגין וחבל שלא לקחת דוגמה מהאיש המצויין הזה) שמונע ממך מלהכיר בעובדות גם כשהן סוטרות את השקפת עולמך. בשבילך הנצחון הוא הערך היחיד ועבורו אתה תרד לגופו של גולש ותימנע מתגובה עניינית, במאמר מוסגר אתה גם מפר את כללי הקהילה עליה אתה מופקד.

בגלל שאת הנפש שלי מהטרול (אגב, רגש שרבים בקהילה חשים כלפיו) אני אגיב לטקסט שלו בתגובה לך;

ראשית אני לא שקרן ומצער אותי שאני נאלץ אפילו לכתוב משפט כזה, אני לא טענתי מהם אחוזי הפשיעה הערבית בישראל, אני התלוננתי שאתה לא מסרת אותם כשהבטחת וזו אמת מתועדת.

הואיל והובאו ראוי גם להתייחס אליהם ואני מודיע מראש שאני מתייחס רק לנתוני 2010, גם הזמן שלי מוגבל.

בדיון שפתחת התייחסת בעיקר לעבירות מין והנה, לפי נתוני משטרת ישראל לא יהודים היו אחראים ל30% מעבירות המין בישראל ב2010, היהודים ל70%. נכון, זה נתון גבוה מאחוז הלא יהודים בישראל (שעומד על מעט פחות מ25%) אבל כשמפקטרים גורמים נוספים כמו נטיית שכבות אוכלוסיה נכשלות יחסית להסתבכות יתרה עם החוק אנחנו רחוקים מאוד מהאקדח המעשן לו טענת.

בעברות מוסר וגוף האדם מצטיירת תמונה דומה, בבטחון יש ללא יהודים 91%, יותר מפי שלוש מאחוזם באוכלוסיה אבל זה די ברור למה.

הקייס שלך כביכול מבוסס על עבירות סדר ציבורי בהן ללא יהודים 58% שזה הרבה יותר מכפול מאחוזם באוכלוסיה ובהחלט מספר מזעזע. למרבה הצער גם המספר הזה לא מלמד אותנו הרבה ראשית בגלל נטייתן, כאמור, של שכבות נחשלות להסתבך עם החוק ושנית משום שאני מאמין שרוב עברות הרכוש והסדר הציבורי הן פנים מגזריות ונובעות בעיקר מהזנחת עכיפת החוק במגזר, הזנחה שבהחלט יכולה להחשב לאפליה כנגדם ולא לטובתם (אני מדגיש שהטיעון האחרון הוא ספקולציה מכיוון שאין התפלגות קורבנות, אתה מוזמן בהחלט לספק נתונים אמינים אם יש כאלו ברשותך).

בקיצור הנתונים רחוקים מאוד מלאושש את הטיעון שלך בדבר הסכנה הנוראה לבנות ישראל מהטורפים הערבים.

האמת היא שדעתי על הערבים לא טובה בהרבה מדעתך, הן באינסטינקט והן כתוצאה מאינטראקציות שהיו לי איתם בעבר אני מאמין שיש גרעין של אמת בטיעון שלך כנגדם. ההבדל הוא ביושר האינטלקטואלי בינינו, אני רוצה נתונים בכדי ללמוד את העובדות וכשהם לא מסתדרים עם השקפת עולמי אני בוחן אותה מחדש ומוכן לשנות את דעתי. אתה לעומתי רוצה בעובדות סלקטיביות ומוכן לכופף את המציאות בשביל להתאים אותה לדעותיך.

לא נותר לי אלא להפנות אותך לשורת החתימה שלי.

נ.ב.
גם כשהשתלחו בי פה בעבר מעולם לא התלוננתי על מגיב אבל ההשתוללות של הטרול מוגזמת וכאדמין הייתי מצפה ממך שלפחות תעיר לו, אחרי הכל אני בכלל לא פניתי אליו.

ישן 29-11-2011, 17:21
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 194 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אני מאוכזב אורי, אפילו העוזר..."

"שאת נפש" איננה הצדקה לחוסר היכולת לנתח נתונים פשוטים למדי, או להמשך השקרים שלך.
בעבירות מוסר, היהודים אחראים לכשני שליש מהעבירות והלא-יהודים לשליש, אף כי היהודים הם 75% מהאוכלוסיה. כנ"ל לגבי עבירות גוף האדם. בעבירות רכוש הנתחים היחסיים של היהודים והלא-יהודים הם זהים, אף ש... - אדגיש זאת שוב - היהודים מהווים 75% מהאוכלוסיה. בואו ניקח ניחש איזה חלק מהלא-יהודים אחראי לכל עבירות הרכוש הללו...
עדיף שתיצמד לביטויים כמו "קקי", "פיפי" ו"טרול". שם אולי תצליח להימנע מהמבוכה שבהפגנת חוסר שליטה בסיסית בשפת-האם שלך...

ישן 29-11-2011, 15:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "ברור שמבחינתך אמנות היא ספר..."

טוב, הגיע הזמן לסיים את הפארסה המביכה הזאת.

עזות המצח לקרוא לך בור מגיעה מכך שהנתונים בדבר פשיעת הערבים גלויים לכל אדם תוך 3 קליקים באתר המשטרה. עזות המצח לקרוא לך שקרן מגיעה מכך שבניגוד לדבריך, כן ניתן גיבוי לדבריו של אורי. כפי שכתבתי לקגנס:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אני לא מדבר על "אונס בידי זר", אלא על אחוזי פשיעה לפי סוגים (רכוש) ולפי מוצא (ערבי).
למיטב זכרוני בסטטיסטיקות של 2009 משטרת ישראל פילחה לפי מוצא, ואילו ב-2010 כבר לא.
בסטטיסטיקות של 2009 ניתן היה לראות שחלקם של הערבים בעבירות הרכוש היה עצום.
הסטטיסטיקות של המשטרה לא כללו נתונים דמוגרפיים, אבל הקורא הנבון, או זה שיודע לחפש בגוגל את נתוני הלמ"ס (או אפילו ויקיפדיה) יודע שיש בסביבות 20% ערבים בארץ ולא בסביבות 50%...
עם זאת מסתבר שטעיתי. הן ב-2008, הן ב-2009 והן ב-2010 נתוני המשטרה כוללים פילוח של העבירות "לפי דת" (בחלוקה ל"יהודים" ול"לא יהודים") ונתונים בדבר גודל האוכלוסיה היהודית והערבית במספרים מוחלטים. בהפיכה לאחוזים כבר לא תקבל ממני עזרה...

http://www.police.gov.il/mehozot/ag...poy_pshiha.aspx

עכשיו ברח מכאן, שקרן כאן, ונסה למכור את השקרים שלך למי שאין לו מושג מהן העובדות...

ישן 29-11-2011, 21:04
מנהל

ברור לך שטמנת לעצמך פח, כן?
בתגובה להודעה מספר 197 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "טוב, הגיע הזמן לסיים את..."

אתה אומר ש"המורה" אידיוט משום שהוא לא בקי בנתונים שהוא מתייחס אליהם (אף שהם זמינים בקלות באינטרנט) ושקרן משום שאורי כן הציג את הנתונים שהבטיח להציג באותו אשכול.
אלא מאי?
אתה עצמך לא הפגנת בקיאות באותם נתונים שכן קודם כתבת שבשנת 2010 לא היה פילוח עבירות לפי מוצא ואילו ב-2009 כן.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...252#post4136882
רק עכשיו אתה מגלה שבעצם גם בשנת 2010 היה פילוח ובשני השנים הפילוח היה לפי דת ולא לפי מוצא. וזה הבדל חשוב. היות ולא כל הלא-יהודים הם ערבים (יש כידוע לא מעט עולים ממדינות חבר העמים שהם מוגדרים חסרי דת או נוצרים) ומצד שני לא כל הערבים הם מוסלמים, מתן הסקה מהנתונים ביחס ל"ערבים" היא מעט בעייתית.
האם ניתן להסיק מכך שאתה עצמך "אידיוט"? אולי לשיטתך. אני לא חושב שאתה או המורה "אידיוטים". לדעתי, כל אחד יכול לטעות, ואפילו גיגול הוא לא תמיד פיתרון קל כפי שאתה מציג. מעבר לכך, "המורה" לא שקרן אלא צודק בדרישה שמי שמעלה את הטענה הוא שיביא את הנתונים שיגבו אותה. לא מתפקידו של המורה לסתור את הטענה של אורי (אם כי זו בהחלט האופציה שהייתי אישית מעדיף) אלא תפקידו של אורי לספק את הנתונים שיתמכו בטענתו. ואורי אכן כתב באותו אשכול שהוא יצרף את הנתונים אך לא עשה זאת. המורה לא צריך לבצע חיפוש אחרי כל אשכול שאורי כתב בו כדי לגלות שהוא כן העלה את הנתונים. כל דיון הוא עולם בפני עצמו.
וכמובן שבמקומות אחרים אורי אכן הביא את נתוני הפשיעה. למעשה, היו לנו מספר ויכוחים בנידון שבהם אחד משנינו הביא את הנתונים כדי להבהיר נקודה זו או אחרת. אני לא זוקף לחובת אורי שלא צירף את הנתונים גם לאותו אשכול נדון משום שאני מניח שבשלב מסויים פשוט נמאס לו מהדיון.
מה שכן, אורי דיבר באשכול ההוא במפורש על אונס בידי זר ועל כך אין שום נתוני פילווח לפי דת או מוצא במסמכי המשטרה.
מעבר לכך, בנתוני הפשיעה לפי דת נעשה שימוש לרעה כאן ובמקומות אחרים,אם בשל נאיביות של מי שלא מורגל בניתוח נתונים סטטיסטיים, ואם בזדון.
ראשית כל, עלתה בפורום הטענה (לא זוכר על ידי מי) שהסיכוי שלך להיות קורבן לפושע לא יהודי (והרוב יאמרו-ערבי) גבוה מהסיכוי ליפול קורבן לפושע יהודי. הנתונים למעשה סותרים זאת. אין ספק שמשקל הלא יהודים בכל סוגי העבירות גבוה משיעורם באוכלוסיה.אולם, רק בשני עבירות הוא מהווה רוב מוחלט (הפרת הסדר הציבורי ועבירות ביטחוניות) בכל שאר סוגי העבירות, כולל תקיפה מינית ועבירות רכוש, יש רוב ליהודים ולכן, סטטיסטית הסיכוי שלך להיות קורבן ליהודי גבוה יותר. כמובן, ניתוח אמיתי יתייחס גם להיבטים של מיקום ספציפי בישראל,אבל זה מה יש.
שנית, יש הנחה מובלעת בקרב אלו שמעלים את הנושא (ולעיתים לא כל כך מובלעת) ששיעור העביריינות הגבוה יותר בקרב הערבים (ונשים רגע בצד את עניין הדת מול מוצא) נובע ממשהו אינהרנטי ("מנטליות", "תרבות", וכו') דפוק בקרבם או ממניעים אידיאולוגיים של שינאת יהודים/שינאה למדינה שמשתלבים עם המניעים הפליליים הרגילים. זוהי הנחה מאוד מאוד בעייתית. לצורך הארה, הייתי מביא את הטענה שהעלו בזמנו בש"ס במהלך מערכת בחירות: הם הצביעו על כך ששיעור ה"מרוקאים" בבתי הסוהר בישראל גבוה בהרבה מזה של שאר האוכלוסיה היהודית (נידמה לי שהם אף דיברו על "רוב"). האם העלו זאת בנסיון להראות שהמרוקאים נוטים מטיבעם או מתרבותם לעבריינות? כמובן שלא. הם רצו להצביע על גורמים חברתיים וקיפוח שגרמו להדרדרות המרוקאים במדינת ישראל-קיפוח והזנחה על ידי המדינה, התפרקות המבנה המשפחתי, ההתרחקות מהדת וכו'. לא שאני שולל את החשיבות של המרכיב התרבותי, אבל הוא רק מרכיב אחד שדוחף למעורבות גבוה יחסית בעבריינות של קבוצות מעוט שונות בעולם.
ולגבי אונס בידי זר(בדגש על טרמפיסטיות)-טענה חוזרת היא שערבים אונסים יהודיות אך לא ערביות וזה מוסבר בסיבות של שינאה ושל חשש מנקמה על פגיעה בבת למשפחה ערבית. גם כאן שוכחים אלמנט חשוב אחד-ההזדמנות. בגלל המבנה השמרני של החברה הערבית, הסיכוי למצוא ערביה שמסתובבת לבד,בוודאי לוקחת טרמפים, הוא נמוך מאוד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:52

הדף נוצר ב 0.43 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר