לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2011, 19:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
נתפס (כנראה) החלאה שתקף ילדה שנאלצה לקפוץ מרכבו בפרדס חנה ונפצעה אנושות

לפני שלושה חודשים נמצאה נערה פצועה באורח קשה על כביש בפרדס חנה. בתחילה סברו במשטרה כי מדובר בתאונת פגע וברח, אך ככל שהתקדמה החקירה התברר - מדובר בחטיפה וניסיון תקיפה. היום מתירה המשטרה לפרסם כי צעיר תושב באקה אל גרבייה חטף אותה והיא נמלטה מהרכב ונפצעה.

http://www.mako.co.il/news-law/crim...&pId=1950692751

--------------------------------------------------------------------

החלאה (לכאורה) הוא, כאמור, תושב באקע אל-ע'רביה בן 28 - דהיינו, ערבי. ובכן, מסתבר שכלי התקשורת
שלנו מתקשים בשימוש במילה זו, או במלים אחרות שיקלו על זיהוייו של הברנש (מאקו כתבו את מקום מגוריו
ובכך היו חריגים לחיוב).
מה נכתב בווינט לגבי אותו חשוד:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4123112,00.html
"בן 28, מאזור מישור החוף, בעל עבר של עבירות מין"

מה נכתב ב-NRG לגבי אותו חשוד:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...ml?hp=1&cat=402
"תושב הצפון בן 28"

מה נכתב בוואלה לגבי אותו חשוד:
http://news.walla.co.il/?w=/10/1860853
"צעיר בן 28 מאזור השרון"

מה נכתב בנענע10 לגבי אותו חשוד:
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=830518
"צעיר בן 28 מהצפון"

שלא יהיו טעויות - לא מדובר במחבל קלאסי, אבל כן מדובר בעבריין מין סדרתי. הניסיון להסוות את מוצאו
הערבי, הוא מהלך ציני של הונאה של התקשורת (שהייתה חוגגת בהתלהבות לו היה מדובר בחרדי או
מתנחל). למרבה הצער, יש ויש עניין לאומני במוצאו של החשוד, מכיוון שעובדתית, עברייני מין ערביים, פוגעים
כמעט אך ורק ביהודיות, במידה ומדובר במקרים של תקיפה בידי זר (רוב עבירות המין מבוצעות בידי אדם
המוכר לקרבן). למעשה, רוב עבירות המין בידי זר, מבוצעות בידי ערבים. העובדה שעברייני מין ערביים
נזהרים שלא לפגוע בערביות, לא נובעת דווקא מעניין לאומני (למרות שגם דברים כאלה היו), אלא בעיקר
משיקול קר של סיכון חיי משפחותיהם. מהטעם הזה, והטעם הזניח של "זכות הציבור לדעת", "התפקיד
העיתונאי", ושאר סיסמאות שניפחו ומנפחים לנו עימן את השכל - ראוי היה שתיכתב האמת לגבי זהות
החשוד, ולא ייעשה ניסיון פתטי כ"כ לטשטש אותה (אגב, באקע אל-ע'רביה זה בצפון, בשרון או במישור
החוף? יתכבדו נא העיתונאים הנכבדים, ויחליטו...).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2011, 01:43
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "נתפס (כנראה) החלאה שתקף ילדה שנאלצה לקפוץ מרכבו בפרדס חנה ונפצעה אנושות"

מה שאני לא מבין (מעבר לרמה הנמוכה של התקשורת, שזה כרגיל ברור)..למה את המתכוון במשפט "שתקל על זיהוייו של הברנש"?..הרי הוא במעצר, אז מעבר לשיוויון שאתה שואף אליו ובצדק גמור, שיוויון צריך להיות (בדוגמה שנתת על המתנחלים והחרדים למשל) אבל אני לא מבין את הטענה השניה שאתה מציג (או שלא..אני באמת לא בטוח שאני מבין).
שיוויון צריך, מוסכם. אבל לא הבנתי מעבר..כאילו גם אם הסטטיסטיקות שהבאת נכונות (וסטטיסטיקה זה עסק מאוד מסובך כידוע..אבל מילא) הרי האיש כבר בידי המשטרה, מה זאת אומרת "שיקלו על זיהוייו" הרי יש שלב שמותר לגלות את שמו של האיש..ועד אז אני לא מבין למה שיקלו על זיהוייו? P(שוב, פרט לעיקרון השיויון, שאם זו הטענה היחידה שלך אז הכל ברור).
בקיצר, לא הבנתי מעבר לצביעות של התקשורת, מה עוד אתה בדיוק רוצה ולמה.

ישן 18-09-2011, 16:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אמיל, ישנם נתוני פשיעה שהופכים את זהות העבריין למשהו מאוד רלוונטי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "מה שאני לא מבין (מעבר לרמה..."

ישנם סוגי פשיעה שאחוז היהודים המעורבים בהם, הוא מאוד נמוך (גניבת רכב, למשל). זה לא שאין בהם
יהודים - אבל מה לעשות שרוב מבצעיהם, הם ערבים - וכמעט כל קרבנותיהם, הם יהודים.

האונס הוא תופעה דומה. זה לא בלעדי לישראל, אגב - באוסלו היו בשנה שעברה 86 מקרים של תלונות על
אונס בידי זר, שמתוכם ב-83 מקרים נתנה הקרבן תיאור של האנס - ובכולם היה האנס זר בעל חזות
מזה"תית...

נכון שזה לא פוליטיקלי קורקט, אבל הגיעה השעה להתחיל להתייחס לבעייה מאוד משמעותית, שכל מי שהיה
בקניון בכ"ס, על חוף הים בחיפה, בסחנה ובעצם בכל מקום שבו צעירות יהודיות פוגשות צעירים צעיריים, מכיר:
הנטייה שלא לקבל "לא" כתשובה. זה בדר"כ לא נגמר בתקיפה, אבל זה כמעט תמיד עובר את הגבול של
הטרדה.

כאשר התקשורת עושה מאמץ על-גבול-הסילוף כדי להסוות את זהות החשוד בתקיפה שכמעט הסתיימה במוות,
הרי שיש כאן לא רק פגיעה בזכות הציבור לדעת - אלא מהלך מכוון של הסתרת מידע על תופעה שהיקפה,
למרבה הצער, ממש אינו מצומצם.

הסיכוי של צעירה ערביה להיות מותקפת מינית הוא אםסי. הסיכוי של צעירה יהודיה "הולכת במקום הלא נכון"
(בירושלים זה יכול להיות הירידה המאונ' בהר הצופים, לשכונה הסמוכה, הגבעה הצרפתית) להיות מותקפת,
הוא גבוה. להתעלם מהעובדה שיש אפיון אתני כמעט חד-משמעי - זו לא רק עבודה עיתונאית גרועה, זו
הסתרת מידע חיוני.

הציבור בישראל חייב להיחשף לנתונים הללו. רוב הערבים אינם אנסים (בדיוק כמו שרוב המסלמים אינם
מחבלים), אבל רוב מוחץ של האנסים (שאינם מהמעגל הקרוב לקרבן) הן ערבים - וכמעט כל הנאנסות הן
לא-ערביות (עמדתי לכתוב "כל", אבל אולי יש מקרה-שניים שמורידים את האחוז ל99.9...).

הכותרת הייתה צריכה להיות להיות: "תושב באקע אל-ע'רביה, בעל עבר של תקיפות מיניות, נעצר בחשד
שחטף ותקף נערה בת 15 שקפצה המרכב ונפצעה אנושות מפגיעת ראש". זו הכותרת (או משהו קצר יותר).
בשום פנים ואופן אסור לקבל את הניסיונות המכוונים להסוות את העובדה שיש לנו כאן בעייה אתנית
בסוג מסויים של עבירות אלימות קשות.
ישן 18-09-2011, 19:24

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אמיל, ישנם נתוני פשיעה שהופכים את זהות העבריין למשהו מאוד רלוונטי"

כשאני מסתכל על נתוני הפשיעה אני רואה ש 60% מעבירות המין מבוצעות ע"י יהודים.
אז אני לא מבין איפה הנתונים שתומכים במה שאת אומר.
קודם כל כי רוב עבירות המין מבוצעות ע"י יהודים, שנית כי אפילו אם מנרמלים ליחס של הערבים באוכלוסיה אז זה אכן מספר יותר גדול מהיהודים ביחס לכמות הערבים באוכלוסיה..אבל עדיין
הסיכוי של אדם הנתקל ביהודי בשנתיים האחרונות להיות קורבן של עבירת מין מהיהודי הנ"ל היא 0.12 , הסיכוי של אדם הנתקל בערבי להיות קורבן של עבירת מין מהערבי הנ"ל היא 0.18. (חישבתי לגברים בלבד, על סמך הנתונים המפורסמים באינטרנט ודו"ח הפשיעה של 2009-2010)
אלה לא נתונים סטטיסטיים שתומכים במה שאתם אומרים כאן, כן, הם אומרים שביחס שערבים מבצעים יותר עבירות מין ביחס לגולדם באוכלוסיה מערבים. אבל שום דבר מעבר לזה, יהודים עדיין עושים יותר מפי שתיים עבירות מין בשנה מערבים (במספרים מוחלטים)..ולבסוף, הסיכוים בתקופה של שנתיים כשפוגשים גבר יהודי וגבר ערבי להיות קורבן לעבירת מין חמורה הינם 0.12 לעומת 0.18. זה ממש לא תומך בסיפורי ההפחדה והשונות בין האוכלוסיות כפי שסיפרתם כאן.
אז, אני קיבלתי מראש כמובן את הדרישה לשיוויון בדיווחים, זה אין ספק חובה לדרוש מהתקשורת בלי קשר לאם העבריין הוא ערבי/ חילוני/ חרדי וכו'.
את הצעד הנוסף שנעשה כאן, שמצביע על צורך להתריע בבעיה חמורה שיש במגזר הערבי לעמות היהודי אינה נתמכת כאן במספרים, לפחות לא אלו שאני מצאתי. כמובן שאם למישהו יש מידע נוסף (לא דעה, אלא מידע רשמי נוסף) אני אשמח לראות, זה בהחלט יכול להסביר את מה שנאמר כאן, בינתים אני לא מצאתי לזה סימוכין.

ישן 18-09-2011, 19:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אמיל, הנתון שכתבת הוא נכון - אך הוא עוסק ב-כ-ל-ל עבירות המין, ולא אלה שמבוצעות ע"י זר
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "כשאני מסתכל על נתוני הפשיעה..."

רוב גדול של עבירות המין, מבוצעות בידי אדם הקרוב לקרבן (בדר"כ קרוב משפחה), ושם אכן יש ליהודים רוב
גדול - ועדיין פחות מחלקם היחסי של היהודים באוכלוסיה...

אלא מה? העבירות הללו הן לא מה שבו אנו עוסקים, והן לא הסיבה לכך שהליכה בלילה היא דבר מסוכן עבור
צעירות. אנחנו עסקנו בעבירות שמתרחשות באקראי: האורב מחכה לטרף שיעבור באקראי, ואותו הוא יתקוף.
התוקף לא מכיר את הקרבן, ומבחינתו היא בסה"כ סוג של מזל מוצלח שנפל עליו (בדיוק כפי שעבורה הוא
אסון שנפל עליה).
בסוג הזה של העבירות - הנוכחות של יהודים היא כמעט אפסית (ואני כולל בתוך זה את החלאות המוכרות
דוגמת בני סלע ודומיו). הסיבה לכך היא תרבותית (ההתייחסות למי שמתלבשת בבגדים מערביים כזונה ש"מחפשת את זה") והגנתית (לפגוע במישהי מתוך המגזר עלול להצית מלחמה, שבה לא התוקף ייפגע בהכרח, אלא אלה היקרים לו).
ישן 18-09-2011, 19:49

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אמיל, הנתון שכתבת הוא נכון - אך הוא עוסק ב-כ-ל-ל עבירות המין, ולא אלה שמבוצעות ע"י זר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
רוב גדול של עבירות המין, מבוצעות בידי אדם הקרוב לקרבן (בדר"כ קרוב משפחה), ושם אכן יש ליהודים רוב
גדול - ועדיין פחות מחלקם היחסי של היהודים באוכלוסיה...

אלא מה? העבירות הללו הן לא מה שבו אנו עוסקים, והן לא הסיבה לכך שהליכה בלילה היא דבר מסוכן עבור
צעירות. אנחנו עסקנו בעבירות שמתרחשות באקראי: האורב מחכה לטרף שיעבור באקראי, ואותו הוא יתקוף.
התוקף לא מכיר את הקרבן, ומבחינתו היא בסה"כ סוג של מזל מוצלח שנפל עליו (בדיוק כפי שעבורה הוא
אסון שנפל עליה).
בסוג הזה של העבירות - הנוכחות של יהודים היא כמעט אפסית (ואני כולל בתוך זה את החלאות המוכרות
דוגמת בני סלע ודומיו). הסיבה לכך היא תרבותית (ההתייחסות למי שמתלבשת בבגדים מערביים כזונה ש"מחפשת את זה") והגנתית (לפגוע במישהי מתוך המגזר עלול להצית מלחמה, שבה לא התוקף ייפגע בהכרח, אלא אלה היקרים לו).

אני לא בטוח שההבדלה בין עבירה כזו לאחרת תורמת במשהו פרקטית...
אבל בוא נגיד שכן, אפשר את המקורות של הנתונים הללו? לפחות שנדע מאיפה להתחיל...
תודה.

ישן 18-09-2011, 20:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ההבחנה תורמת המון - היא ההבדל בין משפ' קרפ שמותקפת בחוף, למשפ' קרפ שלא מותקפת שם
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]רוב גדול של עבירות..."

אשתו ובתו של אריק קרפ חטאו בענק כשהלכו בחוף בשעה שהסתובבו שם צעירי-צעירים. אבי המשפחה
חטא בענק כשניסה להגן עליהן מהתוקפים. הוא נרצח בשל כך.

זה נשמע נורא לא PC, אני מסכים, וזה צורם לאזן ליברלית - אבל כבר אמר ליברל גדול משנינו (וודי אלן)
שליברל הוא הוא פאשיסט שעוד לא שדדו אותו...

אני עייפתי מהניסיון לדחוף לנו שיח חדש ונקי מרמיזות (רק כשזה נוגע לבעלי הברית הפוליטיים, כמובן - אם
העבריין הוא חרדי, יבדקו לאיזו תת-חצר הוא משתייך...), ואני חושב שטובת הציבור מחייבת שזרקור יכוון אל
אותה פינה אפלה ומכוערת של עבריינות אלימה, שמה לעשות, היא תוצרת של מגזר אחד כלפי מגזר אחר.

ייתכן שאי-פעם היה יהודי שאנס ערביה (למרות שלפי מחקר אקדמי רציני אנחנו גזענים מדי, כזכור...), אבל
ערבים שאונסים יהודיות זה דבר שאתה לא צריך להתאמץ כדי לגלות.

פשוט עבור על כותרות הפלילים בשנה האחרונות באתרי החדשות, והיווכח בעצמך שרוב מוחלט של מקרים
של תקיפה מינית בידי זר, הם הנורמה, ולא החריג. ארז אפרתי הנאלח ודומיו - הם החריג. "הצעיר ממישור
החוף" הוא הנורמה.

באשר לנתונים סטטיסטיים רשמיים, אשתדל להמציאם בהקדם
ישן 19-09-2011, 01:13
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שים לב אורי לנסיבות האונס
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אמיל, ישנם נתוני פשיעה שהופכים את זהות העבריין למשהו מאוד רלוונטי"

למיטב זיכרוני, בחורות ערביות לא תופסות טרמפים. הם גם בדרך כלל לא מסתובבות לבד באופן כללי. כניראה שהגברים במשפחות מבינים בעצמם שלא כדאי שהבנות שלהם יסתובבו בחברה של ערבים
וברצינות, אני חושב שכשמנסים להבין דומיננטיות של קורבנות יהודיות לעומת ערביות באונס על ידי זר, צריך לקחת בחזבון שבגלל אופי המגזר והשליטה שיש על הנשים בו-לא יהיו הרבה מקרי אונס כאלה, ואם יהיו, הסיכוי לדיווח נמוך ביותר. כנ"ל, אגב, במגזר החרדי.
בכל מקרה ,למיטב ידיעתי, רוב מקרי האונס מבוצעים לא על ידי זר אלא על ידי מכרים ובני משפחה. ואני מהמר שמגזר הערבי לא פחות ואולי יותר מאשר במגזר היהודי. רק שהסיכוי שילכו עם זה למשטרה מזערי.
ישן 18-09-2011, 15:57

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אולי כי לא שמענו כמעט (אם בכלל) על אונס של נשים ערביות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
כן, אתה יכול לומר שמדובר בחברה סגורה ושאר הקלישאות הידועות, אבל גם בחברות סגורות יש מה שנקרא
- פרצות - כמו שהרבה פעמים שומעים על מקרים חמורים באוכלוסיה החרדית. באוכלוסיה הערבית מנגד, לא
שומעים על מקרים של אונס הנשים ערביות, לעומת אונס של בנות הלאום היהודי.

קודם כל זו סברה הגיונית, אבל רחוקה מלהיות הוכחה, מי אמר שהחברה הערבית והחרדית זהות?
זשנית, זה לא יכול להיות ההסבר לשאלה שלי לפחות אם אני מבין נכון את הכוונה של מונגוס..
מונגוס טוען (שוב, אם הבנתי נכון) שיש כוונה ספציפית לאנוס יהודיות, זאת אומרת שזה מעבר לאונס, יש כאן גם מניע "לאומני" מסוים.
לאורי יש טיעון אחר שבו ההסבר שלך כן יכול להסביר את התופעה, הטענה שלו היא שלא אונסים ערביות (בגלל סיבות של פחד וכו') ולא שדווקא אונסים יהודיות..שזה לא אותו הדבר כמובן...קרי, האנס לא איכפת לו אם זו יהודיה, תיירת וכו'..ואין לו מניע לאומני, הוא אנס רגיל שפשוט לא רוצה להסתבך עם החמולה המקומית.
עכשיו, אני אשאל שוב, איך מונגוס יודע שאונסים דווקא יהודיות?

ישן 18-09-2011, 16:47
צלמית המשתמש של bx1905
  bx1905 bx1905 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.11
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]כן, אתה יכול..."

הטיעון של אורי נכון. ערבי בדרך כלל לא יאנוס אישה ערבית ולא יטריד אותה מינית אותה,כי החמולה שלה תחפש אותו בגלל כבוד המשפחה ויהיה ריב בין החמולות וכאן הפחד מעמיד אותם במקום בדרך כלל.
אפשר לומר על המגזר הלא יהודי שבכפרים ובערים שלהם תראה את הערבים מתנהגים כמו ילדים טובים של אימא בניגוד מחוץ לכפרים והערים שלהם.
אצלינו אין כזה דבר נקמה או "כבוד המשפחה" כמו אצל הערבים כולל הערבים בתוך ישראל ולכן הם מרגישים יותר בטוחים לעשות את זה ודברים אחרים מחוץ לכפר או העיר שלהם.
אם הם ינסו להטריד נשים בכפר שלהם או לנסוע עם מוזיקה חזקה להפריע לשכנים,החמולה שלהם תעמיד אותם במקום כבר לבד בדרך כלל.

אישית יצא לי לשמוע מטען חבלה מתפוצץ בריב בין חמולות חוץ מירי ליד כרמיאל. ירי זה דבר רגיל באיזור מצד הערבים,אבל המטען חבלה הקפיץ אותי מהמקום וכן לא תקרא על זה בחדשות עקב מה שאורי רשם. האירוע עליו אני מדבר לא הגיע לחדשות וזה לא מוצדק ,כי היה צריך לפרסם אותו. תושבי המקום היהודים בכרמיאל כבר לא חושבים על זה יותר מדי בגלל שהם התרגלו לעניין.

Seinfeld forever

ישן 19-09-2011, 07:08
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
לבוש צנוע מגן קצת גם מפני אנסים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]כן, אתה יכול..."

הערבים, עם כל החסרונות שלהם, בכל זאת הרי נאמר איזהו חכם הלומד הכל אדם, ואפילו אם מדובר באויב, גם בזה נאמר: "מאויבי תחכמני",

הערבים מקפידים מאוד על הבנות שלהם שיתלבשו צנוע, וגם יתנהגו צנוע. ייתכן מאוד שזה מגן קצת מפני אנסים. בנוסף לשאר הסיבות שכתבו שאר המגיבים: פחד, נקמת דם, וכן הלאה.

אולי גם אנחנו, בעניין צניעות, גם אנחנו צריכים לקחת מהם דוגמה. רבותינו ז"ל אמרו שאפשר ללמוד משהו מכל בן אדם, אפילו מבעלי חיים, אפילו מנמלה...

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 19-09-2011 בשעה 07:10.
ישן 20-09-2011, 07:13
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
היו מקרים שלא הייתה ברירה ואכן היו מסתירים את הלבוש
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי משקיפה שמתחילה ב "לבוש צנוע לא מגן מפני אנסים...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי משקיפה
אני מציעה שאיש חרדי לא יתלבש כחרדי כאשר הוא עובר ברחוב תלאביבי פו יתקל בערסים שיציקו לו.

בזמן השואה, יהודים היו מסתתרים בלית ברירה ומתחזים כגויים בכדי להציל את נפשם.

גם עכשיו היו מקרים של תקיפות יהודים על ידי מוסלמים קיצוניים במדינות שונות באירופה, וראשי העיר הציעו שיהודים לא יסעו ברכבת עם כיפה על ראשם.

להגיד שגם אשה הלבושה צנוע בכדי שלא להיות פיתוי לאנסים, גם זה נכנס לקטגוריה הזו, אני מניח שזה עלבון לאינטלגנציה.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:44

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר