לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2012, 00:26
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

ציפיתי לתגובה כזאת, לכן גם כתבתי "רישמית גבוהה ולא רק "נדמה לי גבוהה"".

הנה הודעה שפתחתי פה לפני כמה ימים ציטוט מ"ישראל היום" (הכתבה פורסמה שביבי היה לחולטין נגד הועדה, סביר להניח שהיום כתבה כזאת לא הייתה מתפרסמת), הכתבה מלאה בהצגת נתונים באופן מגמתי, אבל ניתן להסיק שהמספרים עצמם לא הומצאו:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=565552

8500 מלש"בים מקבלים פטור בגלל תורתו אמונתו, כ2000 חרדים מתגייסים - כל מאוד לעשות את החישוב הזה של מה אחוז הגיוס בקרב החרדים.

בקשר לנח"ל החרדי - אין לי מושג מה האחוזים, אך לא מדובר ב100% גדוד חרדי: חלק לא קטן מהמשרתים בו הם דתיים לאומיים ומתנדבים מחו"ל שביקשו לשרת בגדוד מתוך העדפה להחמרה מאשר להסתכן ביותר מתירנות.

בקשר לתל אביב, הלעג שדבק בה שווה בידיוק ללעג של נתיבות כעיר הבאבות (בתור מי שנמצא שם לעיתים, מדובר באחת הערים היותר מושקעות באזור הנגב המערבי, רחוקה שנות אור מהדימוי שדבק בה) ולבת ים נכנסים כדי להידקר.

בוא אגלה לך סוד קטן, כשנופלים קאסמים בשדרות לאף אחד בתל אביב לא איכפת, זה נכון - אבל גם בחיפה, ירושלים, ראשון לציון, כפר סבא, ראש העין, בני ברק, חולון, הוד השרון, פרדס חנה, לוד, מטולה... לאף אחד לא איכפת - יותר מזה, אפילו בבאר שבע ואשקלון לא מתרגשים יותר מידיי.
אבל תל אביב נתפסת כמקום אליטיסטי, אז מאוד יפה להגיד את המשפט "קאסמים נופלים בשדרות ובתל אביב אנשים ממשיכים לשתות קפה". כאילו בירוחם שומעים שהיה קאסם אז כולם נעלמים ישר מהרכז המסחרי המאובק כדי להזדהות עם התושבים.

בקשר למספרים, אתה מוזמן לקרוא את הכתבה הבאה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4073393,00.html
אחד הנתונים בכתבה - אחוז הגיוס הגבוה ביותר בתל אביב הוא בצפון העיר, במקומות האחרונים נמצאים בתי ספר שהם "הזדמנות אחרונה", בהם אחוזי הגיוס הם נמוכים בכל הארץ.

בקשר להשתמטות תוך שימוש ב"בעיות רפואיות" - הטענה כאילו מדובר בתופעה שמאלנית היא מגוחכת לחלוטין תופעת ה"יש לי דעה על הכל אבל אישית אני לא מוכן להיות יותר ממשק ממטרות" היא תופעה שחוצה מגזרים, דעות פוליטיות, עדות ומה שלא תרצה (אישית בחיים האמיתיים כל מי שאני מכיר שהוריד פרופיל כדי לא להתגייס או כדי כן להתגייס אבל לדאוג שהתפקיד יהיה מאוד מאוד נוח הוא ימני)

השורה התחתונה שלי נשארה אותו דבר - תמיד יהיה כאלו שלא יתגייסו, ברור שלא יהיה 100% גיוס חרדי, בשורה התחתונה הם הייחידים שמקבלים פטור חוקי לא להתגייס וזה חוסר שיוויון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר