לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-10-2023, 23:39
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15

ציטוט:
בתור מפקד טנק במיל׳ שבתפיסתו מרכבה סימן 4 הוא על גבול חסין מהשמדה מול טילי נט בודדים

אני לא בטוח שזו תפיסה בריאה אבל בסדר. אני מבין את הסנטימנט. בתור אחד שלא שירת בשריון, למזלי אין לי מידע שאינו בלמ"סי לספק.

ציטוט:
- איך יתכן שטיל rpg-29 שנופל מגובה עשרות מטרים בודדים גורם נזק כה גדול ועוד בתובת הטנק שאמורה להיות מהאזורים המוגנים ביותר בטנק? האם ישנו קשר לזוית הפגיעה?

לא ברור לי מהיכן הטענה שמדובר ב-RPG-29. להבנתי מדובר ברימון מסוים, לפי עצם החדירה וצורת החדירה אני מניח שרימון נ"ט. ממה שאני ראיתי, הרימון נפל מעל תא הנהג סמוך למדף שלו. בהסתכלות מקדימה, שריון התובה באמת עבה, ורימון כזה לא מספיק חזק כדי לחדור אותו, בכלל. אבל בפגיעה מלמעלה, עובי השריון מצטמצם משמעותית.
אאל"ט שיפוע שריון התובה הוא כ-72 מעלות. אם נשפע פלטה בעובי 100ממ (מספר שרירותי) ב-72 מעלות, נקבל עובי חדש של 323ממ. כלומר ללא השיפוע השריון נשאר בפחות משליש מהעובי המתוכנן שלו.
בנוסף, אחת המגבלות של שריון ריאקטיבי היא שיש לו כיווניות מסוימת בדיוק מהסיבה שתיארתי למעלה. כלומר גם אם העובי זהה מכל כיוון, בפגיעה בזוויות מסוימות השריון יהיה יותר יעיל, ובזוויות אחרות פחות יעיל. לכן סביר להניח שזווית הפגיעה גרמה לירידה נוספת ביעילות השריון.
ככלל ברזל, שריון ריאקטיבי הכי פחות יעיל כאשר פוגעים בו בצורה אנכית לפלטה.
אגב, בשריון צד שלרוב לא משופע, יש לרוב פלטות שריון ריאקטיבי פנימיות משופעות.

ציטוט:
- כיצד מערכת מעיל רוח בעלת זמן תגובה של עשיריות השניה לא זיהתה וירטה אותו?

לא ברור וזו אחת הסיבות ליצירת האשכול הבא:
https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=610202
אני מבקש שאם תחליט להמשיך את השיחה, נעביר אותה לשם.

ציטוט:
- מה הדרך בה נוכל להתמודד עם איום הרחפנים על רק"מ? במקרה הזה היה איום בודד, מה יקרה כאשר יהיו עשרות בזמן תמרון קרקעי?

צריך קודם גילוי, לא ברור כיצד זה נעשה ואני גם לא מבקש שיפרטו פה. אחר כך אפשר לשבש (פחות יעיל אם הרחפן יודע לפעול אוטונומית) או להשמיד קינטית. טנקים בצה"ל כיום לא מצוידים בשביל לבצע את המשימה הזו אינדיווידואלית ונסמכים על גורמים חיצוניים לא ברורים.
כלל לא ברור אם צה"ל מוכן לאיום הזה, אפילו אם את הצורך בשימוש עצמי ברחפנים צה"ל הבין והפנים היטב.
באוקראינה מתמודדים עם איום הרחפנים ע"י קשב לזימזום הייחודי שלהם, וירי נק"ל. אני מניח ששיתוף פעולה בין חי"ר לרק"ם ימשיך להיות קריטי מאי פעם.

ציטוט:
מי האם לא הגיע הזמן להשביח את המיגון הפסיבי (שחוגג מעל 20 שנים נכון לכתיבת שורות אלה) של טנקי המרכבה?

אין מידע קונקרטי על השבחת מיגון הטנקים. מה שכן ידוע זה שלאורך השנים פורסמו ברשת כל מיני תמונות של מודולי שריון של טנקי סימן 4 (ואחרים) וניכר שהם עברו מספר שינויים קוסמטיים שעלולים להצביע בתורם על שינויים במבנה הפנימי שלהם.
בעיקרון כבר מספר עשורים שאין באמת פריצות דרך בטכנולוגיות מיגון פסיבי. עם זאת, ויש פה כאלה שיכולים להסביר את זה הרבה יותר טוב ממני, להבנתי יש התקדמות בטכנולוגיות רגישות חומרי נפץ. לצורך המחשה אנא ראה את הסרטון באשכול אליו קישרתי למעלה, בו רואים התלקחות תחמושת של טנק סימן 4 מול עזה, ואחר כך ראה כיצד טנקים סובייטים מעיפים צריחים לחלל.
הסיבה למה זה רלבנטי היא שטנקים משתמשים בחומרים אנרגטיים, ולפעמים בחומרי נפץ בשריון. השריון הנפיץ הראשון היה חד פעמי. אצל הרוסים הוא עדיין חד פעמי. אך עם טכנולוגיות מתקדמות בתחום רגישות חומרי נפץ, אפשר להפוך שריון כזה לרב פעמי. לא מזמן רפאל הציגו בפעם הראשונה מזה שנים רבות, שריון חדש לטנקים כמוצר מסחרי. אני בטוח שישנו קשר ישיר בין הפיתוח הנ"ל לפרויקט המרכבה.

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:09

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר