לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-03-2006, 13:31
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
לא רוצה לבאס אותך
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא רוצה לבאס אותך, אבל האיחוד קיבלו יותר קולות לכיוון העשר, מאשר מרצ לכיוון ה5..."

אבל ישראל ביתנו איבדה מנדט בגלל קולות החיילים.

ואם מוסיפים לזה את העובדה שקולות החיילים כללו הפעם גם את מפוני גוש קטיף שהצביעו במעטפות כפולות, אפשר להבין שהתקוות של בני אלון היו רחוקות בהרבה מהמציאות.

לפני כמה ימים התפרסם בעיתון ידיעות על מחקר שקובע שחיילים מתגייסים עם נטייה לדעות ימניות יותר, ובמהלך השירות שלהם הדעות הולכות יותר לכיוון שמאל.

עוד דבר שאפשר ליראות מהתוצאות - החיילים לא מתרגשים מה"מהפכות" שקורות במדינה והם מעדיפים להצביע למפלגות ה"קבועות" - ליכוד, קדימה ומרצ. מהפכת הגימלאים לא הגיע לצבא וחיילים לא נוטים להצביע קיצוני מידיי (מרצ זה נחשב הכי קיצוני משמאל והאיחוד הכי קיצוני מימין, קשה למצוא חיילים שתומכים במרזל או חד"ש, למרות שיש מעטים מאוד שכן מצביעים להם)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2006, 15:19
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה במקרה מחקר של מכון דחף?...:)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
לטעון שיחידות השדה של צה"ל אינן ימניות ברובן, זו יציאה נפלאה. למה לדעתך ערכו גיוס ג'ובניקים
עצום כ"כ לקראת ההתקפלות, ושילבו בו כמעט אך ורק אנשי קבע - שעליהם ניתן לאיים בפיטורין, אם
ינסו לחמוק ממשימת העקירה?...

כרגיל- שטויות ברמת הקונספירציה..
הנה עובדות לעומת זאת: http://elections.walla.co.il/?w=/@displayMlmData.full
תיכנס לתוצאות בבסיסי צה"ל- מחנה טלי, מחנה תל נוף וכו' ותראה 70% שהצביעו למפלגות קדימה+ מפלגות שמאל, זאת אומרת תומכים בהתנתקות נוספת חד משמעית!!
אין ספק שזוהי לא תמונה שלמה של מצביעי צה"ל, מה שבטוח זה שאלו עובדות ואילו אתם מתעסקים בניחושים ובדימיונות.
נכון שאלו לא הצבעות חיילים פר אקסלנס אלא הצבעות של אנשי קבע ובני משפחותיהם (שעושים יותר אפילו יותר משירות חובה של שלוש שנים, הם ומשפחותיהם משקיעים שנים רבות בהגנה על המדינה..).
אנשי קבע תומכים בהתנתקות ובשפיות!!
או שאולי הם הצביעו ככה כי פחדו שיפטרו אותם....
אמיל.
ישן 31-03-2006, 15:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אמיל, עשה לעצמך טובה ולמד להשתמש במלים לועזיות נוספות מלבד "קונספירציה"...:)
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]לטעון שיחידות השדה..."

אני אעזור לך: מילון מסוג תזאורוס, הוא מילון למלים נרדפות. כאשר אתה כהרגלך מתחבט בלחפש מילה
שתציג אותך כקצת יותר רהוט ממה שאתה (משהו ברמה של תיכון...), גש לשם ואולי תצליח למצוא
מילה שכזו, ואולי תתקן במעט את הרושם העילג וחובב הסיסמאות שיצרת עד כה...
בסיס תל נוף הוא כמובן בסיס יחידת שדה, רק אצל מי שחושב שחיל האוויר הוא ברובו חיל קרבי. מה
לעשות שחיל האוויר ברובו המכריע הוא חיל תומך לחימה, ורוב מוחץ של אנשי הקבע שלו הם בסה"כ
עובדי שירות מדינה, רק בתנאים טובים בהרבה. אני מודע לכך שעכשיו תיילל על "תרומתם של אנשי הקבע לבטחון המדינה", אבל אני אגלה לך בסוד, ש"תרומה" היא היא דבר שניתן ללא תמורה, ולא עבודה במשכורת מכובדת למדי, שגבוהה בהרבה מעבודה מקבילה בשוק האזרחי (למעט אלה שעוסקים בהיי טק, שהם מיעוט מבוטל...)...
צה"ל, ברובו המכריע, נמצא מחוץ לאותם בסיסים, ובבסיסים שבהם חיילים אשכרה מסכנים חייהם, שם
יש לימין רוב מוחץ, והסיבות לכך הן כמובן פשוטות כ"כ עד שאפילו אתה תצליח לקלוט אותן (אולי...) :
כאשר חייל נמצא בסכנה, הוא מעדיף שהדרג המדיני יגבה אותו. חייל מעדיף לדעת שלפני ששולחים אותו
להסתער על מטרה - נעשה הכל כדי לנטרל אותה, מבלי לאלץ אותו למות למען תדמית. אתה כמובן לא
יכול להבין זאת, שכן אפילו לו תיארת עצמך במציאות, הסכנה שתיפגע מאש מחבלים, היא לא ממש
גבוהה. מסיבה זו אתה מרשה לעצמך לתמוך במי ששולח אחרים להסתער למקום שאפשר לנטרל
מבלי שחייל אחד יסתכן...
אנשי קבע ג'ובניקים מחיל האוויר תומכים בנסיגה (הם קיבלו על השתתפותם בה, בונוסים יפים...),
וזה מלמד בדיוק על כך. צה"ל בדרגי השדה שלו, כמובן סבור ברובו אחרת (זה, כמובן, בגלל שהם
דוסים ימניים פנאטיים שרוצים רק להרוג ערבים...)...

עובדתית, יחידות השדה ל-א נשלחו לגרש איש. הסיבות לכך ברורות לכל אדם שהוא טיפה פחות
עילג ממך. הצבא לא היה מוציא סכומי עתק בלנטרל את כל מערך אנשי הקבע שלו העורפיים
לתקופה של חודשים, לולא חשש ששליחת קרביים אמיתיים לשם, עלולה להסתיים בסרבנות אפורה
במימדים שלא נראו פה. אני יודע שזה קונספט שקשה לך להבין (חשיבה קדימה היא תחום מיוחד
במינו...), אז אני אניח לך ללכת לשחק קצת עם האלוויסים והחייזרים שלך...
ישן 31-03-2006, 17:27

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אמיל, עשה לעצמך טובה ולמד להשתמש במלים לועזיות נוספות מלבד "קונספירציה"...:)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני אעזור לך: מילון מסוג תזאורוס, הוא מילון למלים נרדפות. כאשר אתה כהרגלך מתחבט בלחפש מילה
שתציג אותך כקצת יותר רהוט ממה שאתה (משהו ברמה של תיכון...), גש לשם ואולי תצליח למצוא
מילה שכזו, ואולי תתקן במעט את הרושם העילג וחובב הסיסמאות שיצרת עד כה...
בסיס תל נוף הוא כמובן בסיס יחידת שדה, רק אצל מי שחושב שחיל האוויר הוא ברובו חיל קרבי. מה
לעשות שחיל האוויר ברובו המכריע הוא חיל תומך לחימה, ורוב מוחץ של אנשי הקבע שלו הם בסה"כ
עובדי שירות מדינה, רק בתנאים טובים בהרבה. אני מודע לכך שעכשיו תיילל על "תרומתם של אנשי הקבע לבטחון המדינה", אבל אני אגלה לך בסוד, ש"תרומה" היא היא דבר שניתן ללא תמורה, ולא עבודה במשכורת מכובדת למדי, שגבוהה בהרבה מעבודה מקבילה בשוק האזרחי (למעט אלה שעוסקים בהיי טק, שהם מיעוט מבוטל...)...
צה"ל, ברובו המכריע, נמצא מחוץ לאותם בסיסים, ובבסיסים שבהם חיילים אשכרה מסכנים חייהם, שם
יש לימין רוב מוחץ, והסיבות לכך הן כמובן פשוטות כ"כ עד שאפילו אתה תצליח לקלוט אותן (אולי...) :
כאשר חייל נמצא בסכנה, הוא מעדיף שהדרג המדיני יגבה אותו. חייל מעדיף לדעת שלפני ששולחים אותו
להסתער על מטרה - נעשה הכל כדי לנטרל אותה, מבלי לאלץ אותו למות למען תדמית. אתה כמובן לא
יכול להבין זאת, שכן אפילו לו תיארת עצמך במציאות, הסכנה שתיפגע מאש מחבלים, היא לא ממש
גבוהה. מסיבה זו אתה מרשה לעצמך לתמוך במי ששולח אחרים להסתער למקום שאפשר לנטרל
מבלי שחייל אחד יסתכן...
אנשי קבע ג'ובניקים מחיל האוויר תומכים בנסיגה (הם קיבלו על השתתפותם בה, בונוסים יפים...),
וזה מלמד בדיוק על כך. צה"ל בדרגי השדה שלו, כמובן סבור ברובו אחרת (זה, כמובן, בגלל שהם
דוסים ימניים פנאטיים שרוצים רק להרוג ערבים...)...

עובדתית, יחידות השדה ל-א נשלחו לגרש איש. הסיבות לכך ברורות לכל אדם שהוא טיפה פחות
עילג ממך. הצבא לא היה מוציא סכומי עתק בלנטרל את כל מערך אנשי הקבע שלו העורפיים
לתקופה של חודשים, לולא חשש ששליחת קרביים אמיתיים לשם, עלולה להסתיים בסרבנות אפורה
במימדים שלא נראו פה. אני יודע שזה קונספט שקשה לך להבין (חשיבה קדימה היא תחום מיוחד
במינו...), אז אני אניח לך ללכת לשחק קצת עם האלוויסים והחייזרים שלך...

ובהמשך לזלזול בכולם ולשנאה כלפי כולם, גם זלזול בחיל האויר...
מאוד מפתיע...
רוב אנשי הקבע בבסיסי חיל האויר הינם אנשי המערך הטכני אשר נותנים את הנשמה ומשקיעים פי 1000 ממה שאתה תתרום אי פעם למדינה.
האם זה שבגדוד של גבעתי יהיה אחוז קטן יותר של מצביעי שמאל אומר משהו, ממש לא, (ומי אמר שיהיה אחוז קטן יותר פרט לאדמין הגיבור אורי בעל הדימין המפותח...)
אתה גיבור בעיקר באינטרנט, והזלזול שלך באנשי הגף הטכני של חיל האויר הוא עדות לאופיך העלוב.
יש אדמין ויש איש קבע בחיל האויר, ששומר על המטוסים במצב טיסה, מחמש אותם ומחזיק כוננות למקרה שתהיה הזנקה. אני אישית ואני בטוח שרוב אזרחי מדינת ישראל, שמים את מבטחנו בשני.
אתה פטתי...
אמיל.
ישן 31-03-2006, 19:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, איזה נער היסטרי. אני לא מזלזל בתומכי הלחימה,אלא רק בך...:)
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=ori] לתקופה של..."

אנשי הגף הטכני עושים עבודתם (כן, אמיל, איש קבע לא עושה זאת בהתנדבות...) נאמנה, ואין לי ספק
שחיל האוויר היה צריך להעניק להם יחס ראוי יותר...
דווקא אתה, כמי שמציג עצמו כטייס, אמור להיות מודע ליחס המפלה בינם לבין אלה שטסים...

אין דבר משעשע יותר מאשר זעקותיך "אדמין בפורום מטופש", כאשר אתה גולש כ"כ נלהב בו,
שכאשר בועטים אותך מתוכו, אתה ישר רץ לחזור אליו. אמיל זכור, איש אינו מחזיק נכס שכמותך בכוח, ואם תעשה את הצעד הנורא ותנטוש (שוב, תרתי משמע...) אותנו, אני מבטיח לא לרוץ ולהתחנן
לשובך...

אתה האחרון שיכול לכתוב משהו על "גדודים" בהתחשב בכך שאין לך מושג ירוק (עוד תרתי משמע אחד
בשביל האוסף...) מהו גדוד, ואיך מתפלגת בו ההצבעה...

בקיצור, אמיל, אתה תמשיך בזעקותיך ההיסטריות שנועדו לשכנע שאתה יודע על מה אתה כותב, ואני
אמשיך להיות משועשע מהנטייה שלך לסלף כל פעם, ולרדת למרתף ה"קונספירציה" בכל פעם שתופסים
אותך בבזיון (וזה קורה בתדירות מדהימה...).

באשר לתחום החשיבה קדימה, יש פתגם באנגלית שקובע שאם הנעל מתאימה, אז נועלים אותה...
אתה רשאי להמשיך לדבוק בטיעון "אני טייס קרב כלי" שלך, וייתכן שאולי הוא אפילו נכון, אבל זה לא
נותן לך שום יכולת בתחום החשיבה, כפי שהוכחת כאן פעם אחר פעם, כאשר התברר שאין לך יכולת
מינימלית לנמק את הטענות שלך. בקיצור, ההשוואה היא לא בין "אדמין" לבין "טייס", אלא בין גולש
שמסוגל להפעיל ת'ראש, לבין גולש שלא מסוגל לעשות כן. מי ייתן ותצליח לצאת מהקבוצה השנייה
ולחבור אלינו בקבוצה הראשונה...
ישן 31-03-2006, 19:18

אורי, אתה טועה כמעט בכל נקודה שהעלת.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אמיל, עשה לעצמך טובה ולמד להשתמש במלים לועזיות נוספות מלבד "קונספירציה"...:)"

א. היו יחידות שדה בהתנתקות, בין אם זה קורסיסטית ובין אם זה יחידות מבצעיות, כמה מהחברים שלי השתתפו באופן פעיל בפינוי ועוד כמה היו שם למקרה שיצטרכו תיגבור וכמות הסירוב שם הייתה קטנה מאוד עד אפסית. אז כבר טענה אחת שגויה.

ב. למה לקחו דווקא אנשים קבע מחילות העורף - להזכיר לך גם בזמן ההתנתקות היה צורך בפעילות בשטחים ובצפון, יחידות השדה נשארו בקוים שהם תפסו והעורפיים הלכו למשימה הנוספת. בזמן ההתנתקות אני נשארתי באזור מודיעין, הייתה איתנו פלוגת מג"ב (יחידת שדה, ששם הנטייה למפלגות הימין היא דיי גבוה) שירדה להתנתקות ואנחנו קיבלנו מילואימניקים במקום. אז מה יותר הגיוני: לקחת יחידות שדה שעובדות 365 ימים בלי הפסקה של שנייה, או להשתמש בכוח אדיר שלמרות החשיבות הגדולה שלו יכול להוריד סד"כ ולתפוס גם משימות אחרות (כמו שהוא יכול לצאת להחשכה מידיי פעם).

ג.
ציטוט:
ובבסיסים שבהם חיילים אשכרה מסכנים חייהם, שם
להסתער על מטרה - נעשה הכל כדי לנטרל אותה, מבלי לאלץ אותו למות למען תדמית

בוא אני אספר לך משהו יותר פשוט - שחייל מרגיש שהוא שירות מוניות למתנחלים, ואחרי זה הם מתקשרים למח"ט להתלונן שאיחרת אז זה גורם לך ללכת לשמאל. שחייל בודק רכבים במחסום בצורה קפדנית רק כי הוא באמת מאמין שזה מה שימנע את הפיגוע הבא, ופתאום בא מתנחל וצועק עליו שהוא לא צריך לחכות כל כך הרבה זמן, או יותר גרוע, הוא פשוט פורץ את המחסום (ויותר מאוחר מסתבר שהוא אח של הנהג של המח"ט, אז לא עושים לו כלום), אז הוא פשוט הולך שמאלה. ושחייל מבין שהוא שומר על גבעה ועז ולא על המדינה כפי שהבטיחו לו אז הוא הולך שמאלה. אתה צודק שהבוגדנות של הממשלה כואבת אבל היחס המשפיל שאתה מקבל בשטח הוא קשה בהרבה.
ישן 31-03-2006, 19:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שטויות, נקודה.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אורי, אתה טועה כמעט בכל נקודה שהעלת."

א. קורסיסטיות זה יח"ש בערך כמו שגולני זה עורף...
זה שכתוב להן בחוגר שזה יח"ש, לא הופך זאת ליח"ש. יח"ש זה אותן יחידות שמחולקות לגדודים,
פלוגות, ומחלקות אורגניות. קורס מדריכות כלשהוף אינו יח"ש.
אנא ספר לי על יחידת שדה אחת שהייתה בהתקפלות, מסקרן אותי לשמוע עליה. במציאות, כמובן,
היח"ש הוצב במעגל השלישי כדי לעמוד מול הפלסטינים. היה ברור שיהיה בעייתי מאוד להציב אותם מול
היהודים...

ב. שוב שטויות. לא לקחו "סתם" אנשים מהעורף - אלא אנשי קבע מהעורף. אין כאן מקריות, שכן על
איש קבע אפשר לאיים בענישה חמורה יותר מאשר חודש וחצי בכלא 4. אפשר לאיים עליו בריסוק
כלכלי. באשר למג"ב: פלוגת מג"ב אינה יחידת שדה צבאית. מג"ב זה משטרה, והיא כפופה למשטרה
שגוייסה כולה להתקפלות.

ג. את סיפוריך המרגשים על הליכה שמאלה, שמור למי שלא ראה מחסומים בחייו (יש כאן אחד כזה
באשכול...). אני מכיר יותר חיילים שהלכו ימינה מאשר כאלה שהלכו שמאלה בצבא שלהם.
המחסומים, ובעיקר המטרידות במחסומים, רק מזיזים אנשים ימינה...
בקיצור, עובדתית, רוב חיילי השדה הם ימניים.

לא נורא, לפחות עודדת את אמיל, והוא גילה שיש לפחות לוחם אחד בשמאל (אני ארגיע אותו ואבשר
לו שיש הרבה יותר מאחד - מיעוט שמשמע קולו, אבל עדיין מיעוט - ולא גדול במיוחד...).
ישן 31-03-2006, 20:09

אני רגוע כי מי שהוכיח את עצמו כמיעוט רועש מאוד בבחירות הוא דווקא הימין.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שטויות, נקודה."

אם הבחירות היו מתקיימות באינטרנט אז לימין היו היום לפחות 90 מנדטים.
אבל מה לעשות שהמציאות התגלתה כשונה לחלוטין.

אני יודע מה אני אומר, שאני אומר קורסיסטים אני לא מתכוון למש"קיות ת"ש, ושאני אומר פלוגות מבצעיות אני מתכוון פלוגות מבצעיות. יש לי חבר מהנח"ל שלקח חלק פעיל בפינוי, מספר היחידה שלו נגמר ב2.

לפני הפינוי כל הימין צעק "תהיה סרבנות אדירה", אחרי הפינוי אתם צועקים "אם היה קורה X אז הייתה סרבנות אדירה"?

בקשר למג"ב, אם שם לא היה סרבנות אז גם אין סיבה שביחידות השדה תהיה סרבנות, היום ההבדלים בין המשימות של מג"ב ושל הירוקים הם קטנים ביותר.

בקשר לסעיף ג' באיזה תקופה שירתת בצבא ואיפה עשית מחסומים? ומאיפה אתה מביא את העובדות שלך? אני בטוח שאני לא הבן אדם הייחידי שראה את הכתבה על התפלגות הדעות הפוליטיות של חיילים לפי תקופת השירות שלהם - אבל פשוט לכמה אנשים עדיף לא להגיד את זה כי זה לא יושב עם דעותיהם.
בסופו של דבר העובדות מדברות בעד עצמם - הימין הקיצוני איבד מנדט בעוד הימין-מרכז-שמאל הרוויחו מנדט בקולות החיילים (דרך אגב, גם כל הנכים מצביעים האיחוד הלאומי, זה לא מה שאמרתם?)
ישן 31-03-2006, 20:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מי שרגוע לא נתפס לסילופים מביכים...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני רגוע כי מי שהוכיח את עצמו כמיעוט רועש מאוד בבחירות הוא דווקא הימין."

המציאות אכן התגלתה כשונה לחלוטין (הנה, למשל, ב2003 קיבל הימין 68 מנדטים, והשמאל הצליח
לבצע תכנית מדינית. כעת השמאל זכה לרוב - לך תדע אם זה יעזור לו...), ולא משנה למה אתה משווה
אותה...
אין לי ספק אתה יודע מה שאתה אומר, אבל קורסיסטיות זה לא יח"ש, נקודה - גם אם זה מדריכות
ביח"ש, נקודה. אתה טוען שגדון XX2 בנח"ל השתתף בפינוי? סיפור מעניין ומוזר שלא הופיע בשום מקום
אחר. לעומת זאת, עשרות אלפי אנשי קבע ושוטרים מבוגרים מעורף כ-ן נשלחו לפינוי, בשעה שהיו
בשטח אלפי חיילים סדירים, שאותם העדיפו לא לשלוח. אתה יכול להתפתל כמה שתרצה, אבל אין שום
סיבה בעולם להשבית את כל העורף, ושלוח בני 40 לישון באוהלים במשך שבועות, בשעה שיש לך
רבבות סדירים זולים בהרבה - אלא אם כן אתה פוחד מסרבנות (אגב, אני הייתי ועודני נגד סרבנות. זה
דבר מסוכן).
השטות שכתבת לגבי מג"ב, היא מופלאה: מג"ב הם ימין בכל הנוגע לתפיסה של "אני שונא ערבים",
אבל מבחינה אידיאולוגית הם יכולים להשתבץ בכל מקום. הם לא אלה שהצבא צפה מהם לסרבנות.
הוא צפה לזאת מיחידות השדה שלו-עצמו, ועל כן סירב להכניסן למעגלי הפינוי הפנימיים. ההבדלים בין
מג"ב ליח"ש הם עצומים - בעיקר בכל הנוגע למי מתגייס ולאן...

אני משוחרר כבר מספר שנים, אבל הייתי במחסום במילואים, עמוק בתוך המלחמה הנוכחית,
והתפלגות הדעות שם בהחלט משקפת...
אני מבין שאינך מכיר את חוק באדר עופר, ועל כן לא הבנת איך מרצ וקדימה קיבלו את המנדט
שלהן...
מרצ קיבלו מנדט בעקבות בעיות בקלפיות ערביות, וקדימה קיבלו אותו בגלל שהאיחוד היו דבילים
ולא חתמו על הסכם עודפים. עובדתית הם קיבלו בצבא יותר קולות מהשמאל, ולא משנה איך תהפוך זאת
(ייתכן שחיילים שהצביעו בבית נטו יותר שמאלה, אבל את זה לא אתה ולא אני יכולים להוכיח...).
אין לי מושג מה "אמרנו" לגבי הנכים, כשם שאיני יודע מה "אתם" אומרים לגבי שמש העמים...
אני כותב בשם עצמי, ולא מנסה להיות דובר הימין...
ישן 31-03-2006, 20:43

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי שרגוע לא נתפס לסילופים מביכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
המציאות אכן התגלתה כשונה לחלוטין (הנה, למשל, ב2003 קיבל הימין 68 מנדטים, והשמאל הצליח
לבצע תכנית מדינית. כעת השמאל זכה לרוב - לך תדע אם זה יעזור לו...), ולא משנה למה אתה משווה
אותה...
אין לי ספק אתה יודע מה שאתה אומר, אבל קורסיסטיות זה לא יח"ש, נקודה - גם אם זה מדריכות
ביח"ש, נקודה. אתה טוען שגדון XX2 בנח"ל השתתף בפינוי? סיפור מעניין ומוזר שלא הופיע בשום מקום
אחר. לעומת זאת, עשרות אלפי אנשי קבע ושוטרים מבוגרים מעורף כ-ן נשלחו לפינוי, בשעה שהיו
בשטח אלפי חיילים סדירים, שאותם העדיפו לא לשלוח. אתה יכול להתפתל כמה שתרצה, אבל אין שום
סיבה בעולם להשבית את כל העורף, ושלוח בני 40 לישון באוהלים במשך שבועות, בשעה שיש לך
רבבות סדירים זולים בהרבה - אלא אם כן אתה פוחד מסרבנות (אגב, אני הייתי ועודני נגד סרבנות. זה
דבר מסוכן).
השטות שכתבת לגבי מג"ב, היא מופלאה: מג"ב הם ימין בכל הנוגע לתפיסה של "אני שונא ערבים",
אבל מבחינה אידיאולוגית הם יכולים להשתבץ בכל מקום. הם לא אלה שהצבא צפה מהם לסרבנות.
הוא צפה לזאת מיחידות השדה שלו-עצמו, ועל כן סירב להכניסן למעגלי הפינוי הפנימיים. ההבדלים בין
מג"ב ליח"ש הם עצומים - בעיקר בכל הנוגע למי מתגייס ולאן...

אני משוחרר כבר מספר שנים, אבל הייתי במחסום במילואים, עמוק בתוך המלחמה הנוכחית,
והתפלגות הדעות שם בהחלט משקפת...
אני מבין שאינך מכיר את חוק באדר עופר, ועל כן לא הבנת איך מרצ וקדימה קיבלו את המנדט
שלהן...
מרצ קיבלו מנדט בעקבות בעיות בקלפיות ערביות, וקדימה קיבלו אותו בגלל שהאיחוד היו דבילים
ולא חתמו על הסכם עודפים. עובדתית הם קיבלו בצבא יותר קולות מהשמאל, ולא משנה איך תהפוך זאת
(ייתכן שחיילים שהצביעו בבית נטו יותר שמאלה, אבל את זה לא אתה ולא אני יכולים להוכיח...).
אין לי מושג מה "אמרנו" לגבי הנכים, כשם שאיני יודע מה "אתם" אומרים לגבי שמש העמים...
אני כותב בשם עצמי, ולא מנסה להיות דובר הימין...

הפעם היחידה שגובניק כמוך היה במחסום זה כשהוא נסע לבקר את הדודים בהתנחלות...
איפה בדיוק הנתונים שהחיילים שהצביעו נטו יותר ימינה, האם יש לך הוכחות שמגבות את השטות הזו.
לך תבדוק שוב את הנתונים לגבי מדוע מרץ זכו במנדט נוסף, תגלה (למרות מה שהיה כתוב באתר אינטרנט לא רציני..) שאין שום קשר לכמה קלפיות במגזר הערבי (חובבן..).
לשאר הטיעונים שלך, לשמחתי HIGH HOPES ענה עליהם יותר טוב ממני.
להת.
אמיל.
ישן 31-03-2006, 20:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אמיל, אתה נורא נסער. האם לא הזמינו אותך לערב הכיתה היום?...:)
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]המציאות אכן התגלתה..."

אני לא מופתע לגלות שאינך מכיר את חוק באדר-עופר ואת שיטת חלוקת העודפים. הפער בין מנדט
חמישי למרצ ורביעי לרע"ם, הוא בקלפי אחת שנשרפה, ושברע"ם תובעים שתיערך בה הצבעה מחדש.
אני רק להביע צער משועשע על כך שאדם שבדר"כ מצביע למפלגה ערבית (עפ"י עדותו שלו), מוצא
עצמו נלחם בתקיפות נגד האפשרות סדיקה אמיתית של מה שאירע שם...
אמיל, אתה אכזבה לחד"ש (וגם בזיון למרצ, מקור מבוכה לחט"ב שלך ובדיחה בעיני כל ארגון אחר
שאתה משתייך אליו...)...

ברכות על שובה של המילה החביבה עליך "חובבן" (שבאה לבטא כמובן את ה"מקצוענות" שלך בהשד-יודע-מה...), מי ייתכן ונראה מצידך שימוש באוצר מלים קצת יותר מגגון, כראוי למקצוען נחוש שכמותך...

אין לי ספק שראית הרבה מחסומים (אולי אפילו זרקת אבנים על חלקם במהלך טיול של נוער חד"ש...),
אבל מהצד של אלה שעומדים בהם ורואים ת'חבר'ה שלך מנסים לטריד אותם, הבחירה קלילה, ואכן רק
טמטום והמנעות מהסכם עודפים, מנעה מנדט נוסף מהאיחוד-מפד"ל...
ישן 31-03-2006, 20:57

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי שרגוע לא נתפס לסילופים מביכים..."

הריי גם אם אני אראה לך תמונה של סוס שחור אתה תגיד שהוא לבן.
פתאום נהיית חובב התקשורת? לא היה כתוב בשום מקום אז זה בטח לא קרה? היו גם לוחמים שם ולא כולם היו מעגל שלישי (למרות שהרבה כן).

אולי תסביר לי - אם הלוחמים היו עושים את ההתנתקות מי היה מגן על יתר המדינה? בלי לזלזל בטכנאי טיסה, אני לא רואה אותו שוכב במארב 8 שעות.

בקשר למילואים - מילואימניקים לא מייצגים את הסדירים אפילו במעט. בניגוד לסדירים המילואימניקים לא שומרים את הדברים בלב, אם מעלים אותם למשימה טיפשית הם יגידו את זה, אם מתייחסים אליהם כמו לחרא הם יחזירו את אותו ייחס בחזרה. רוצה דוגמא: הייתה לנו פלוגה שיישבה בקריית ספר בתת רמה של תנאים - לא היה מספיק מגורים, בעיות תברואה רבות, מטבח בלי מכונת קרח ועוד צרות רבות, בתקופת ההתנתקות הפלוגה עברה לבסיס מג"ב באזור ובמקומם הגיעו מילואימניקים, תוך שבוע הגדילו את את המגורים, הכניסו מכונת קרח, מכונת שתייה ולמטבח הוכנס מקרר שמאפשר החזקה של אוכל שעד אז אי אפשר היה להכניס למוצב (עופות ובשר לא מעובד).

עוד לא הצלחתי להבין למה ממג"ב אתה לא מצפה לסרבנות ומגולני כן?

בקשר להערה על הנכים, זאת הייתה הערה כללית על זה שהימין חזק באינטרנט וחלש בתוצאות האמת, מצטער אם זה הופנה כתקיפה אישית עלייך.
יש לי הרגשה ששיטת באדר עופר תהפוך לטרנד החדש בהתקפות ותירוצים - הימין קיבל הרבה יותר קולות חיילים אבל השמאל הרוויח מזה... טוב....
ישן 31-03-2006, 21:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אם תראה לי תמונה, אני אתייחס אליה. עד כה הכל אצלך זה מפי החבר של הסוס, ולא מפי הסוס..
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "הריי גם אם אני אראה לך תמונה..."

אני ממש לא חובב התקשורת, אבל לו באמת היו לוחמי צה"ל במעגל הראשון - התקשורת הייתה נורא
נורא מתלהבת להראות זאת (כדי להוכיח שבניגוד לטענות, לא הורחקו הלוחמים ממשימת העקירה,
מחשש סרבנות...). העובדה שלא הראתה - זה בגלל שלצערה לא היה מה להראות. היו אלפי נגדים
שהשתתפו, אבל זה לא הפתיע איש (ואי אפשר להאשים אדם שמאיימים עליו בפיטורין אם יסרב)...

לא יודע מה סיפרו לך, אבל בגירוש נעקרו פחות מעשרת אלפים איש. לא היה צריך "את כל הלוחמים".
לו הצבא יכול היה להתבסס על לוחמים, הוא היה עושה כן. למעשה, גם סדירים מהעורף לא גוייסו כמעט
למשימה, והועדפו אלה שניתן לאיים עליהם בחורבן כלכלי (אנשי קבע...). הסיבות לכך ידועות לחלוטין,
ורק מי שתומך בהתקפלות וברור שהיה הולך בשמחה לגרש אנשים מביתם, לא מבין זאת...

אני לא מצפה מאיש לסרבנות, מי שחשש ממנה זה דווקא צה"ל, שמתוך חשש מסרבנות בגולני, דאג
לפמפם להם חזק שהם בשום אופן לא חלק מהעקירה, אלא אמורים לעמוד מול ניסיון פלסטיני לשבש
ולפגוע.

ההערות על הימין והאינטרנט מרשימות מאוד. יש לי הרגשה שאי הכרת שיטת באדר-עופר תהפוך
לטרנד חדש בהתפתלויות השמאל ("מה זה לעזאזל הסכמי עודפים?"...).
צר לי שאתה מנסה לטעון שהימין מחקה את השמאל (שנחל תבוסה ב2003, ואח"כ טען כל הזמן,
שהרוב לצידו, רק בגלל שכמה פוליטיקאים מהימין עברו שמאלה מסיבות לא ענייניות...), אבל
לי אין עניין לטעון כך. הימין הפסיד בבחירות אלה, ואין לו על מי להלין מלבד על עצמו. לו השמאל ידע
לכבד את דין הבוחר (שבדר"כ מאז 1977 בחר בימין סוחף), באותה מידה שהימין יודע לכבדה, הקרע
בין ימין לשמאל לא היה גדול כ"כ...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:37

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר