לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2006, 07:19
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
למה כל כך חשוב מפלגה יהודית מאוחדת, ‏ואיך מיישמים את זה

למה כל כך חשוב מפלגה יהודית מאוחדת, ‏ואיך מיישמים את זה
  • אנחנו עם קטן מוקף באויבים, ‏שחלקם רוצים להשמידנו פיזית. ‏ולכן מאוד חשוב שהיהודים יהיו מאוחדים בתוכם עוד לפני שמנהלים משא ומתן עם אחרים.

‏אין לשלול צירוף של עמים אחרים אוהבי ישראל לקואליצה או ממשלה, ‏אבל רק אחרי שהרוב היהודי בכנסת יגיע לידי מסקנה שמדובר בח"‏כ לא יהודים שהם אכן באמת ובתמים אוהבי ישראל.

‏נוצר מצב שבו חלק מהח"‏כ מחליטים על דעת עצמם להקים קואליציה עם מפלגות מפוקפקות (במקרה הטוב) מבחינת יחסם לקיומה של מדינת ישראל. ‏והם אצים רצים לזה בכדי לקבל את כל העוגה הממשלתית לבד. ‏המצב שבו אנחנו נתונים יכול להגמר עם אסון, ‏רחמנא ליצלן.

‏אסון אוסלו היה כשהקימו קואליציה בין מפלגת העבודה למפלגות חד"‏ש. ‏אחר כך ש"‏ס לא רצו להשאר בצד. ‏מבחינה מסויימת הם צדקו כשאמרו שבין כה יהיה אסון, ‏אולי הם יוכלו להקטין אותו במקצת.

‏צריכים שתהיה מוסכמה לאומית, ‏שהמטרה שלה תהיה, ‏שמה שלא יקרה, ‏רק הסכמה כלל יהודית זה מה שמביא אותנו החוצה איך להתחבר עם עוד גורמים.

‏לכן צריכים מפלגה שבה הנושא הכי חשוב הוא שקודם כול מגיעים להסכמה לאומית בתוככי היהודים.

‏במצב הנוכחי רק הדתיים והחרדים מסוגלים להקים מפלגה כזאת. ‏לצורך זה הרבנים צריכים לעשות שני דברים: 1. ‏לפתוח את המפלגה לדמוקרטיה מלאה של כל שומרי מצוות. זה לא יפגע בסמכות של הרבנים שהיא מוגדרת רק לקבוצות שלהם. ‏הקבוצות שלהם יצביעו כמו שהם רוצים. 2 ‏. להטיל איסור מוחלט שלא יתמודדו ולא יקימו או יצטרפו לקואליצה מחוץ למסגרת הזאת.

‏בואו נסביר איך זה בדיוק יעבוד:

‏אגודת ישראל, ‏דגל התורה, ‏ש"‏ס ואיחוד לאומי-מפד"ל יישארו מפלגות נפרדות, ‏כל אחת עם הרבנים שלה, ‏ואיחוד לאומי-מפד"‏ל עם הדמוקרטיה שלה. ‏אבל מחוץ למסגרות האלו יהיה מסגרת על - ‏ הרשימה שתרוץ לכנסת. זה יהיה מושג חדש - מסגרת. בתוך המסגרת יכולה להתמודד כל מפלגה יהודית-דתית שמעוניינת להתמודד. זה מאוד מחוייב המציאות. על בסיס זה יוכל הרבנים לשים איסור הכי חמור "לעשות לעצמו שבת לבד", היות ויש לכל אחד את האפשרות להבחר דרך המסגרת.

בכדי לדעת מה גודלה של כל אחת מהמפלגות, ‏יקיימו פריימריס שבה ישתתפו במחיר סמלי כל יהודי שומר מצוות. ‏אפילו מי שנכנס לבית הכנסת רק פעם בשנה ייחשב שומר מצוות לצורך זה.

‏אחרי שידעו מה גודלה של כל סייעה, ‏ישבצו את המועמדים לכנסת לפי כללים שכבר קבעו מראש.

כל המפלגות הדתיות ירויוחו מזה. היות וכל התעמולה תהיה מכוונת איך להביא בוחרים מבחוץ. יש לי אפילו משפט יפה איך להוכיח לספקן החילוני להצביע עבור הרשימה הזאת: את מי אתה רוצה בממשלה? אלחנן טננבוים או אריה דרעי.

‏אחרי הבחירות זאת תהיה כנראה המפלגה הכי גדולה, ‏ואז עושים משא ומתן לקואליציה רק עם אותן מפלגות שלא יאיימו להקים קואליציה נפרדת עם מפלגות שמקבלות הוראות מדמשק.
קישורים נוספים:

אין להתלהם, רק לפעול נכון
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=225308

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 07-09-2006 בשעה 07:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2006, 20:33
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
אני מסכים עם מפלגת אחדות יהודית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "למה כל כך חשוב מפלגה יהודית מאוחדת, ‏ואיך מיישמים את זה"

אני תומך ברעיון של מפגלת אחדות יהודית אבל אני חושב ששילוב בין אלוהים לפוליטיקה זה לא רעיון כל כך טוב. אני גם לא מאמין בכך שצריך להוציא את הדת מהמדינה ולהפוך אותה לחילונית לגמרי בגלל שאז אנחנו לוקחים את ההגדרה עם יהודי מעצמנו. לפי דעתי יש ללמד על ערכים יהודים ועל ההיסטוריה היהודית ולתת לטוהר האלוהים להישאר שלם ולא להתערב בזוהמה הפוליטית. ואני חושב שרוב החילונים יסכימו לבחור במפלגה שמדברת על שמירת הערכים היהודים והמורשת היהודית אך כמובן אינה מכריחה את הבוחר גם לקבל את המימד הדתי של ההגדרה יהודי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:59

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר