לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2006, 19:50
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
סקר סקר: עריכה גרפית בעד/נגד.

אז ככה אני יודע שהיו כמה אשכולות הקשורים לעיניין, אך הם נורא ישנים ומאז דיי השתנו הדברים ונוספו גולשים נוספים וכו... אז רציתי לדעת את חוות הדעת שלכם בהקשר לעיבוד תמונה לאחר הורדתה למחשב. מה ניחשב בעינכם "עיבוד מוגזם","יותר עיצוב גרפי מאשר תמונה" האם זה גורע מהצילום כסגנון של אומנות? איפה לדעתכם אמור להתייצב הגבול וכו.........

אני מבקש שלא תיראו בזה כ"עוד סקר/אשכול" חרוש,מבוזבז וכו... אלה באמת תחשבו לעמוק על העיניין ותגיבו בהתאם למה שאתם חושבים.

(את דעתי בנושא אני ייתן מאוחר יותר...ובהרחבה)

מצפה להיענות גבוהה. כי בהחלט נושא זה בין המטרידים שקיימים כיום בשוק.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2006, 21:38
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי KoKo_ שמתחילה ב "אנחנו מדברים על צילום, לא על..."

אוקיי לשם אכן לא ניכנס ... השאלה היא זה עושה לך משהוא שאתה רואה תמונה יפייפיה מהממת ואז אומרים לך ש80% מהצילום הוא עיבוד גרפי....

לדוגמא ניקח את שתי התמונות האחרונות של האנשים שפירסמתי.... הראשונה זאת תמונה מעובדת ברמה מטורפת ..יצירה של אחד המרצים אשר לקח אינדיאני מתמונה שונה לחלוטין העביר אותו לשדה נקי לחלוטין מרקע של עשבים בנה/יצר אוהלים חדשים שמיים ואופק של הרים +את הרכב מצד ימין.. כיאלו עיבוד חבל על הזמן... האם הדבר ניחשב לעיצוב גרפי? עריכה מוגזמת ? תמונה לא מקורית? מה זה?
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

ישן 29-10-2006, 20:19
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "סקר: עריכה גרפית בעד/נגד."

אני ינסה טיפה לתבל את האשכול.... מהקריאה של האשכול אשר ארנון הזכיר עולה שכול עריכה או שינוי העולה על level1(לפי ההגדרה שלהם) ניחשב לעיצוב גרפי וכו..... כיאלו אסור לעשות שינויים מהותים בתמונה עצמה כגון להוסיף עצמים להפחית עצמים או לשנות את התמונה ממש פיסית ולא רק צבעים,חדות וכו....
אני יביא לכם 2 דוגמאות של תמונות ותגידו לי מה אתם חושבים אליהם מבחינת האם העיבוד מוגזם לא ריאליסטי וכו... (מצטער על הגודל זה מה שיש) אגב מצטער שאני לא יענה מהר אני זז שנייה חוזר עוד חצי שעה +-....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-10-2006, 21:13
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "סקר: עריכה גרפית בעד/נגד."

כעיקרון עריכות מהסוג הזה שהם מאוד קלות מקובלות על כולם וכו.. וכו... אני יתן דוגמא למה שאני מתכוון...

אגב העלתי את הנושא הזה עקב בחינתו היום באוניברסיטה בין מרצים רבים שכללו מרצי אומנות,צילום-מידיה דיגיטלית,היסטוריה...... והנושא אכן מטריד רבים אבל כולם סיכמו שפוטושופ או משהוא זה לא יהיה זה "חדר חושך"-דיגיטלי. ושעריכות מכול סוג שהם מקובלות (כמובן אלה שעוצבו במקצועיות הגבוהה ביותר) ואין דבר כזה "תמונה לא אמיתית/עובר עיבוד וכו....
אני יסביר יותר בהמשך... ניקח דוגמא זו:

בתמונות הללו לא רלוונטי מי צילם באיזה ציוד צילם וכו....... תגידו לי בבקשה האם יש משהוא מיוחד בתמונות האם הם שונות אחת מהשנייה בצורת הצילום שלהם (טכנית)?
(שוב מצטער על הגודל זה מה שקיבלתי מהסמינר של היום)

ישן 29-10-2006, 22:19
צלמית המשתמש של coolpix

בכול מיקרה אני ינסה לסכם את מה שעובר לי בראש כרגע...

אני מחשיב כול צילום מכול סוג שהוא כולל את ההכי מעובד לאומנות מלבד לעיצוב גרפי מ0 למרות שגם פה זו אומנות(אך לא ניכנס לזה).... ככה בקטנה להשכלה כללית למי שלא יודע... הצילום הוא בעצם חיקוי או ניסוי לחיקוי של ציור שמירת הדימוי. לא משנה עם זה כציור על דף או כקובץ.הדבר נועד לשמר דימוי. (זה בהכללה נורא נורא מצומצמת)
עכשיו מה זה עיצוב גרפי? זה ציור בעצם. יצירה מ0 כמו הציור המקורי כך שבעצם אפשר לחשוב שתהליך הסתדרות הדברים הולך:
1.ציור
2.עיצוב גרפי
3.צילום
זאת כמובן תאוריה מסויימת לא משהוא אובייקטיבי ב100%. וכעקרון כול מה שאני חושב לא אובייקטיבי ב100% אלה דעות שונות אשר מרחיבות את הידע ואת ההתעמקות בכול מה שנוגע לאומנות/צילום.
עם לא היה ציור לא הייתה מעולם נולדת המצלמה.
עכשיו נחזור לנושא.
נישתמש בדוגמאות:
הצילום ה"מקורי" כמו שחלקכם חושבים, זהו צילום אשר צולם משהוא מוחשי ריאליסטי טבעי משהוא שנימצא פיזית מולכם. אך אפשר להפוך כול דבר ל"מקורי" ולהציג את ה"עריכה" לצופה והוא יאמין שזה המקור.
אני יציג דוגמא של "עיות/שינוי/זיוף/עריכה" קלאסים... במלחמת ויטנאם הייתה תמונה אחת מאוד מפורסמת של גופות אשר שכובות על פרחים סגנונים שכאלה.. תמונה מטורפת עם אימפקט ומשמעות עצומה.... פורסמה בכול העולם. מאוחר יותר היתגלה שהתמונה "מזוייפת" מה זאת אומרת?
שבמציאות היו שני צלמים שהחליטו לעשות משהוא נועז ולא שיגרתי והחליטו להעביר את גופות החיילים ממקום למקום בישביל ליצור תמונה עם אימפקט חזק ביותר... ובמיוחד שזאת תמונה תיעודית/עיתונאית שאמורה להיות ללא שום זיוף או נגיע בפרטים כולשהם. ועובדה עשו את מה שעשו. והדבר לא נודע לעולם עד עצם היום הזה... עכשיו השאלה היא האם זה בסדר? יש הטוענים שכן ויש הטוענים אחרת. לדעתי הם פשוט יצרו תמונה חדשה. שבהחלט יכלה להיות במציאות. עכשיו לזה אפשר לקרוא עריכה? עיצוב גרפי? הדעה העיקרתי שלי זה רעיון היצירה שאפשר לקחת חומר גלם כולשהוא תמונה/ציור/פיסול לשנות אותם וליצור משהוא אחר. בכך שאתה משנה פרטים אתה יוצר משהוא שונה משהוא יחודי לתמונה זה יכול להיות לטוב וזה יכול להיות לרע. אך עדיין זה מותר וזה אפילו מומלץ. אני אומר שאסור בתכלית האיסור להציב גבולות במיוחד באומנות. אין דבר כזה עריכה רק בlevel1 ומעבר לזה כבר לא אמיתי ולא מקורי וכו....... כול שינוי הכי קטן בתמונה גורם לאיפקט אחר להתבוננות והזדהות שונה אצל הצופה. עריכה חדשה יכולה ליצור תמונה חדשה רעיון חדש זוית מבט שונה רגשיות שונה וכו... תימצתתי ממש בקטן את הדבר ועם יש הערות/חוסר הסכמה? אני מאוד מעוניין לשמוע.

ישן 29-10-2006, 22:20
  ZIGOTA ZIGOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.04

אני חייב להסכים עם מר coolpix . אומנם אין לי הרבה ניסיון בתור צלם אבל גם אני נתקל בשאלה של איפה הגבול ?

כמעט כל יום אני רואה תצלום שהוא מדהים ואז אני חושב רגע ..אולי זה חצי צילום חצי עריכה ?
עריכה משנה את המציאות ! כמעט תמיד ! מה העין רואה והמצלמה הוא בכלל שונה מהתוצאה של העריכה , כמובן שלא תמיד .

ידוע שברמות צילום גבוהות ומקצעניות כן נעשה עיבוד מסווים על צילומים , אך מצד שני יש פה הנמכה של אומנות הצילום , כי כל ילד יודע ללחוץ על כפתור ולערוך תתמונה ולגרום לה לראות מצויין ! האם זה הופך אותו לצלם ? לצלם טוב ? עורך גרפיקה טוב ?

דעתי האישית , כן יש מקום לעריכה מסויימת שכן תדע לנחות את הצופים למה שרצה הצלם לעביר אבל עריכה שהיא שונה מהמציאות המצולמת לדעתי , מוגזמת !

ישן 29-10-2006, 22:27
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ZIGOTA שמתחילה ב "אני חייב להסכים עם מר coolpix..."

בוא נגיד ככה שכול התמונות אשר רואים במגזיני אופנה/פרסומות בעיתונים/טלויזיה וכוו וכו... יש כול כך הרבה עיבוד גרפי שאתם לא תאמינו לעצמכם.... בקרוב אני יעלה תמונה של המרצה שלי אשר צילם קטלוג לבורסת היהלומים עם דוגמניות והוא הציג לנו תמונות ליפני ואחריי ואנשים זה פשוט לא יאומן מה שהולך שם. כיאלו זה כול כך הרבה עבודה בעיניים שחבל על הזמן. אבל את זה אני מקווה שהרוב יודעים.... וזה לא בהכרח רע... התמונות פנטסטיות פשוט מושלמות.

ולך zigota אתה דיי מפספס את הכוונה שלי לדעתי... מה זה משנה לך האם התמונה מקורית לגמריי או עם עריכה מסויימת בזמן צפייה בקטלוג או פירסומת בטלויזיה ... אתה מסתכל על התוצר המגומר שהוא אמור להיות כמה שיותר יפה במקרים מסויימים יחודי/אומנותי. זה לא אמור לשנות לך דבר או שניים.....
ואגב אין שום הנמכה של צד האומנותי בכול העיבוד זה היה עומד ליפני העידן הדיגיטלי. ומוזר שאז ובימים ההם לא היית אומר זאת או חושב על זה בכלל מוזר אתה לא חושב?

נערך לאחרונה ע"י coolpix בתאריך 29-10-2006 בשעה 22:31.
ישן 29-10-2006, 22:45
  ZIGOTA ZIGOTA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "בוא נגיד ככה שכול התמונות אשר..."

אני חושב שיש כאן מקום לעשות הפרדה .

צילום שהוא הולך לדוגמנות מגזין שהוא בעצם צילום שצריך למכור משהו, אין שם ספק שיש מקום לעריכה , מיכוון שהמטרה היא למכור .

צילום שבא לעביר מסר מסוים תחושה , שהוא צילום של המציאות , לא חושב שיש מקום לעריכות שמשנות לגמרי את כל הרעיון הצילומי ! זה מעוות את המציאות כפי שהיא צולמה , כלומר צולם דבר שאינו קיים ! איך יכול להיות כזה דבר ?לא יכול , לכן לפי דעתי זה כבר לא צילום .
תמונה שאתה רואה ומתפעל , אבל בעצם אינה דומה אפילו במקצת למציאות - זה לא צילום !
איך תמונה יכולה להיחשב צילום כאשר מה שרואים אינו קיים במציאות בשום נסיבות ?

אני רוצה לציין , שיש לעשות הפרדה בין עריכה מוגזמת - עריכה שמעוותת את המציאות לבין עריכה שמדגישה את המסר ויופי שבתמונה .

ישן 31-10-2006, 13:02
צלמית המשתמש של gandalf-it
  gandalf-it gandalf-it אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל gandalf-it שלח הודעה דרך MSN אל gandalf-it
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "בוא נגיד ככה שכול התמונות אשר..."

דוגמא טובה לאשליית עיניים, הפרסומת של דאב שבה הראו את הדוגמנית לפני כל האיפור, שער וכו' והראו את התהליך כולו, איפור, שער, עיבוד דיגיטלי. האשה בתוצר המוגמר, לא דומה כלל לאשה ההתחלתית ומעבר לכך נראת מזוייפת. בקיצור, זאת עריכה מוגזמת .

עריכה מוגזמת, לדעתי, זאת עריכה שגורמת לתוצר המוגמר להראות רע יותר מהמקור או להראות "מושלם מדי"<בעיקר לבני אדם> ...מה שאמרת שזה לא בהכרח רע, שהן מושלמות. לדעתי בדיוק מזה צריך להמנע!

אבל מכאן נובעת עוד בעיה. להראות רע, טוב-כל אחד וטעמו.

ככה שאיש איש באמונתו יחיה.

נערך לאחרונה ע"י gandalf-it בתאריך 31-10-2006 בשעה 13:05.
ישן 29-10-2006, 22:34
  bibigarf bibigarf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04

כדאי להתחיל בכלל בדיון צריך להגדיר טוב את המונחים
אם אני אגדיר את המונח צילום בצורה הבאה:
"צילום אידאלי במובנו הפשוט אמור להציג את המציאות כמו שהיא"
אבל מה לעשות וזה בלתי אפשרי - טכנית (אני לא רוצה להיכנס למשמעות הפילוסופית של המילה מציאות)
ולכן כל צילום באשר הוא - הוא בעצם נסיון להציג את המציאות שהתרחשה באותו הרגע
ומה שיוצא מקו המחשבה הזה , שכל עריכה של צילום שמטרתה לקבל המחשה טובה יותר של המציאות
היא עדיין בגדר צילום
ובמילים המחשה אפשר גם לכלול אוירה.

להוסיף אוביקטים שלא נכללו במציאות , זה אומנות , זה עיבוד תמונה וכו' , לעניות דעתי צילום זה לא.

כמובן המציאות שהצלם מראה יכולה לשקר , או להראות שקר אבל עדיין זה צילום.
וניקח לדוגמא צילום וידאו של סרט כלשהו, הוא לא מראה מציאות הוא מראה שקר כלשהו, אבל זה צילום
ברגע שמתחלים האפקטים שנעשו במעבדה , אזי זה כבר קטגוריה אחרת (אפילו בפיסלונים)

ירון
I can think at all
( Kodachrome - paul Simon)

הגלריה שלי

ישן 29-10-2006, 22:52
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי DStyle שמתחילה ב "אוקיי אז ככה אני מסכים עם..."

מה לא הגינוי כאן??? ותמונות אשר צולמו בחשיפה כפולה וכו.. הגיוניות? התמונה שמחולקת לשחור וצבעוני הגיוני? מוחשי?ריאליסטי? וציור של דברים לא טבעיים זה לא הגיוני או צילום של מחזה לא טיבעי ומבויים הוא לא הגיוני.... אני אומר שאין דבר כזה "לא הגיוני" הכול הגיוני לכן זאת עדיין אומנות. אין חוקים אין כלום. הכול ספקולציות. אפשר לעשות מה שרוצים בישביל להגיע לתוצר שאתה מעוניין להגיע אליו. ir,nd,poliraizer,hdrוכו..תופעות שלא טבעיות לנו לעין האנושית זה אומר שזה פסול לא הגיוני?

ישן 29-10-2006, 23:14
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ZIGOTA שמתחילה ב "[font=Verdana]אני נורא מתקשה..."

דעתי בנושא הוא שאין בעצם גבולות לעריכה שלך לתמונות שלך אני לא מדבר איתך כרגע על יצירה מ0 אלה עריכה של תמונות כולשהי עם הוספת או הסרת אובייקט ישפרו את התמונה לצורך כולשהוא למסר כולשהוא או סתם ליופי אני לא מוצא בזה שום חיסרון שום דבר רע, רק עוד כלי (פוטושופ) לשיפור התמונה. תבין כול עוד אני אישית מגדיר את הצילום כסוג של אומנות אין דבר כזה יותר מידי פחות מידי זה מאוד סובייקטיבי ופתוח כמו כול ענף אומנות אחר בעולם. לדעתי כול עיבוד אפילו הכי פיצפון הוא עיבוד הוא שינוי הוא יצירה חדשה. למה לעשות wb במחשב levels במחשב חדות במחשב? אתה יכול לעשות את כול זה במצלמה בעזרת עדשות כמו שאמרת...

נערך לאחרונה ע"י coolpix בתאריך 29-10-2006 בשעה 23:16.
ישן 29-10-2006, 23:22
  ZIGOTA ZIGOTA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "דעתי בנושא הוא שאין בעצם..."

צודק , העניין הוא נורא סובייקטיבי אבל אני חושב שלפעמים מתרחקים מאוד מצילום וקרובים מידי לעיבוד גראפי . אין זה אומר שהם לא יכולים להשתלב יחד , השאלה היא איפה הגבול ? בין עיבוד גראפי לצילום - שתיהן אומנויות שונות !

מיכוןן שאנחנו כאן מתעסקים בצילום קשה לי נורא להתקרב יותר מידי לאזור של העיבוד גראפי ומעדיף שכמה שפחות לשלב אותם כדי לא לאבד את הכיף שלי - צילום

בוא נסכם - כל אחד בוחר לעצמו את הגבול שלו לעריכה , כלומר הגבול אין עיבוד גראפי לצילום הוא דק מאוד ( במיוחד היום ) .
אישית אני יעריך יותר צילום שהוא נטו עבודה של הצלם עם הציוד שיש לו מאשר צלם שעיבד אפילו במעט את הצילום שלו . היום העריכה היא בלתי נמענת כמעט אבל שוב כמו שאמרתי קודם הגבול הוא דק מאוד וקל מאוד לעבור אותו .

ישן 31-10-2006, 13:10
צלמית המשתמש של gandalf-it
  gandalf-it gandalf-it אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל gandalf-it שלח הודעה דרך MSN אל gandalf-it
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ZIGOTA שמתחילה ב "צודק , העניין הוא נורא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ZIGOTA
צודק , העניין הוא נורא סובייקטיבי אבל אני חושב שלפעמים מתרחקים מאוד מצילום וקרובים מידי לעיבוד גראפי . אין זה אומר שהם לא יכולים להשתלב יחד , השאלה היא איפה הגבול ? בין עיבוד גראפי לצילום - שתיהן אומנויות שונות !

מיכוןן שאנחנו כאן מתעסקים בצילום קשה לי נורא להתקרב יותר מידי לאזור של העיבוד גראפי ומעדיף שכמה שפחות לשלב אותם כדי לא לאבד את הכיף שלי - צילום

בוא נסכם - כל אחד בוחר לעצמו את הגבול שלו לעריכה , כלומר הגבול אין עיבוד גראפי לצילום הוא דק מאוד ( במיוחד היום ) .
אישית אני יעריך יותר צילום שהוא נטו עבודה של הצלם עם הציוד שיש לו מאשר צלם שעיבד אפילו במעט את הצילום שלו . היום העריכה היא בלתי נמענת כמעט אבל שוב כמו שאמרתי קודם הגבול הוא דק מאוד וקל מאוד לעבור אותו .

לא כל כך.
לא בימינו.

ישן 29-10-2006, 23:08
צלמית המשתמש של DStyle
  DStyle DStyle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל DStyle שלח הודעה דרך MSN אל DStyle
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "נגיד בתמונות של חצי שחור חצי..."

זה משחק עם הצבע הוא לא הוריד משהו ספציפי מהתמונה (הכוונה מחק אותה) זה משחק עם הצבע וזה בסך הכול מדגיש את הנושא אם זה משפר את התמונה? סבבה אני חושב שזאת המטרה אבל אני לא חושב שזה עיצוב גראפי אם לא שמת לב אנחנו כרגע בעולם דיגיטלי אני לא חושב שזה משהו שאפשר להמנע ממנו עם השנים גם נוצרו טכניקות חדשות כמו HDR והטכניקה שאני משלב תמונות של בנאדם בכמה מצבים שונים באותו המקום (לא זוכר את השם של הטכניקה הזאת)

אז העריכה של השחור לבן והצבע זה גם חלק מטכניקה (אם אפשר לקרוא לזה כך)

ושוב אני מזכיר לך זאת דעתי תגיד מה שתגיד זה לא ישנה את הדעה שלי ואולי זה גם לא ישנה את הדעה שלך מה שאני אומר....
בגלל זה אני גם חושב שהאשכול מיותר כי בסופו של דבר זה כל אחד והדעה שלו

ישן 29-10-2006, 23:21
צלמית המשתמש של coolpix

האמת ששאלתי אפילו כמה צלמים בכירים אשר התארחו אצלנו ושאלתי אותם את אותה השאלה והתשובות שלהם היו זהות לשלי. שאלתי צלם אופנה בשם יניב אדרי שכרגע ניחשב בין מובילי התחום הביזארי באופנה ואחד שהכניס אותו לארץ מאוד חזק ותוכלו לקרוא אליו גוגל או בכול מקום אחר. הוא ענה לי שאין גבול למה שמותר למה שאסור אך מה שחשוב שהרעיון של התמונה ישרת את המטרה. אסור בתכלית האיסור להתיחס לצילום כמשהוא פשוט שאפשר לצלם ומאוחר יותר לשפר ולגוון במחשב. חייבים תמיד להוציא את מקסימום הרעיון הביצוע הטכני מהצלמה ואז ליראות מה חסר או מיותר אולי אחריי שבועיים של הסתכלות בתמונה אתה מדמיין איזה חפץ או פריט שעם היה נימצא בתמונה הוא היה משדרג פלאים אך כרגע פיסית אינך יכול לעשות זאת בצילום שני וכו.....

ישן 30-10-2006, 18:07
  ORishon ORishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.06
פוטושופ-חדר חושך

נראה לי שההגדרה, אם בכלל יש כזו - מהי עריכה גרפית ומהי עריכה ברמה "סבירה", יכולה לעשות בהשוואה, למה שנעשה בעבר הלא כל כך רחוק.
כל עבודת העיבוד שנעשית היום במחשב (בעזרת הפוטושופ) היא הרי תוצאה ישירה של עיבוד התמונה בחדר החושך של פעם. פוטומונטאז'("שכבות"), ספיה, קונטרסט, רווייה, ועוד ועוד הם כמובן מושגים שנלמדו ובוצעו באמצעות מגדל, ניירות כימיקלים וכו' - הרבה זמן והמון המון כסף.
נפלה בחלקנו הזכות להיות חלק מהמהפכה המדהימה של ההדמייה בעידן הדגיטילי. המהפכה הזו היא כנראה רק בראשיתה, וגבולות האתיקה שלה עדיין לא ממש הוגדרו, ואנחנו עדיין בשלב הניסוי והתהיה.
באמנות כמו באמנות - אמנם לכאורה אין כללים. למעשה - יש ועוד איך כללים. נראה לי שאפשר אולי לקבוע שמה שאפשר היה פעם לבצע בחדר החושך - צריך להתקיים גם בעיבוד התמונה ממוחשב. מאחר והאפשרויות במחשב הרבה הרבה יותר גדולות - כל מה שמעבר לזה יחשב עריכה גרפית, שהיא בהחלט אמנות בפני עצמה. כללים אלה לא יחולו, לדעתי, על תמונה תעודית/עתונאית - בעיקר מסיבות אתיות (זיופים, הדבקות מונטאז'ים וכו').
דוגמא: אם אצלם עגורים באגמון החולה, אני אחדד את התמונה, אשפר את החשיפה ואת רוויית הצבעים וכו'. אם התמונה לצורך תיעוד עתונאי - לא אמחוק את חוטי החשמל שעברו שם (למרות שהמראה שלהם לא תורם לתמונה).

נערך לאחרונה ע"י ORishon בתאריך 30-10-2006 בשעה 18:14.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:16

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר