לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2006, 10:01
  הומני הומני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06
19 פלסטינים נהרגו - רובם בני משפחה אחת - וכ-30 נפצעו. בין ההרוגים שבעה ילדים. בצה"ל

תקרית קשה ברצועת עזה: יממה לאחר שצה"ל הודיע על סיום מבצע "ענני סתיו" בבית חנון, נהרגו הבוקר (ד') 19 בני אדם ולפחות שלושים נפצעו, כאשר מספר גדול של פגזים נורה אל עבר העיירה. על פי דיווחו הפלסטינים, חלק מן הפגזים נחתו על בתי מגורים וכתוצאה מכך נהרגו 13 בני משפחה אחת. בהרוגים שבעה ילדים וארבע נשים. בצה"ל אומרים בתגובה כי הירי הארטילרי כוון לעבר נקודת שיגור קסאם ונקודה נוספת סמוכה ממנה הייתה כוונה לשגר קאסמים.

מוקדם יותר לתקרית בעזה דיווחו הבוקר גורמי רפואה פלסטינים כי חמישה פלסטינים , בהם שלושה חמושים ושני אזרחים, נהרגו בפעולת צה"ל בכפר יאמון שליד ג'נין. שלושת החמושים הם חברים בגדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של פתח.

עדי ראייה דיווחו כי לפחות שבעה בתי מגורים נפגעו בהתקפה, ומרבית ההרוגים מצאו את מותם בעודם במיטותיהם. עאטף חאמד, תושב המקום בן 22 סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס: "זהו הארוע הקשה ביותר בו חזיתי מעודי. ראינו חלקי גופות מפוזרים, ראשים, רגליים וידיים קטועות ברחוב".

עוד דווח ברויטרס, כי רחובות העיירה התמלאו בזעקות ילדים ובקריאות לעזרה. אחד התושבים חיפש את בנו וקרא: "איפה הילד שלי"? לשכניו לא עמד הכוח לבשר לו כי הבן כבר אינו בין החיים.

זמן קצר לאחר האירוע בבית חנון דיווחו מקורות פלסטינים ברצועה כי כשישה חמושים פלסטינים נפצעו, ביניהם אחד באורח אנוש, לאחר שפגז של צה"ל נורה לעבר חוליה שהיתה ממוקמת מזרחית לעיר עזה. בהמשך ירו חמושים פלסטינים לעבר בניין האיחוד האירופי בעיר עזה. לא דווח על נפגעים במקום. לאחר מכן דווח על טיל שירה כלי טיס ישראלי ופגע בשלושה חמושים פלסטינים. בהמשך דיווחו בדרום הרצועה על עוד מספר פצועים פלסטינים מטיל שנורה על ידי כלי טיס ישראלי, באזור מעבר סופה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2006, 12:43
  rany rany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
לפני הרבה שנים אמר הרמטכ"ל רא"ל רפאל איתן (רפול)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הומני שמתחילה ב "19 פלסטינים נהרגו - רובם בני משפחה אחת - וכ-30 נפצעו. בין ההרוגים שבעה ילדים. בצה"ל"

אין לשפוט לפי התוצאה - יש לשפוט על פי הכוונה . התגובה צריכה להיות עפ"י כוונות האוויב ולא על פי תוצאותיו.
את הדברים אמר בתקופה שהפלשתינאים היו יורים קטיושות מירדן לכיוון בית שאן.

מה אני רוצה להגיד?
לכל אלו שטוענים כי צה"ל מגיב באופן לא פרופורציונלי לירי הקאסם ("בסה"כ נזקים קלים ורובם בשטחים פתוחים") , אני אומר שיש לשפוט את פעילות הפלשתינאים לפי הכוונה.
הכוונה שלהם שהקסאמים יפגעו בשדרות ובאשקלון. בבתי ספר ובמקומות הומי אדם.
הכוונה שלהם שהקסאמים יהרגו כמה שיותר ישראלים.

אנו חייבים להגיב כאילו הצליחו !!! כאילו הקסאם פגע בכיתה עם 40 תלמידים, כאילו פגע במרכז הומה אדם.

אסור לנו להרגיש רע לתוצאות האירוע. אנו לפחות מודים כי זו לא היתה הכוונה אבל על לנו להצטער ומצפוננו חייב להשאר נקי.
ישן 08-11-2006, 16:37
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
המחלוקת ביננו היא רק על המרכאות
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "כן , ילדים בני שנה, שנתיים ושלוש היו מחבלים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זוהרת
ותחסוך ממני את ההתייחסות לעתיד שלהם.

הייתי רוצה להאמין שאצלנו לא חוגגים מוות של ילדים קטנים מ"הצד השני", כנראה שטעיתי.

ששמת על המילים הצד השני.
כנראה שהן משקפות במודע או בתת מודע את המחשבה שבעצם אין פה שני צדדים.
כלומר אין פה מלחמה באוייב אלא המלחמה שלנו היא בפושעים המשגרים טילים לעבר אזרחינו
ובעצם הנפגעים שמתו בהפגזה ואנחנו באותו צד (נלחמים בפושעים או קורבנות שלהם).

הגישה הזו היא גישה הנובעת מגישה קוסמופוליטית לעולם (בדומה לנצרות) ובניגוד לגישה היהודית שהיא גישה אוניברסלית. כלומר רק מתוך הכרה בייחוד שלנו כעם נוכל להשפיע לטובה על האנושות כולה.
מכך נגזר גם היחס לאוייב (כולל אוכ' תמימה (ללא מרכאות)) - אוייב צריך לחסל.
הוא נידון לחיסול לא משום שהוא פושע אלא משום שהוא אוייב!
מדוע הוא נידון לחיסול ? מפני שהוא מנסה לפגוע בעם ישראל שעתיד להשפיע לטובה על העולם כולו.
כלומר יוצא מכך - שצריך לחסל את האוייב לא משום ששונאים אותו, אלא הפוך משום שהוא מפריע לעם ישראל להייטיב לכל העולם כולל הוא עצמו.

לכן הכנעת הפלסטינים היא (גם) לטובתם בסופו של דבר.

ישן 08-11-2006, 16:59
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
אז ככה :
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "כלל לא :-)"

לדעתי ה"צד השני" הוא באמת צד שני , המרכאות באו בגלל שמדובר בדימוי .

ילדים קטנים שלא יודעים מימינם ומשמאלם אינם בני מוות והייתי רוצה להשתייך לעם שגם כאשר הוא נלחם כנגד אויב הוא אינו מבקש להרוג, להשמיד ולאבד ללא הבחנה (ויודע להבחין בין אמירות/פסוקים שהיו נכונים לזמנים אחרים) את ילדי האויב או אפילו את מקנהו.
אותו עם שהייתי רוצה להשתייך אליו לא ימהר להשמיע קולות שמחה (כמו שהושמעו גם כאן) כאשר זאטוטים מהמחנה השני נהרגים בשוגג.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.- קישור

מקור הרשע - עברית / אנגלית מישהו ב"פרש" סבור שהשנאה הערבית אלינו נובעת מ"פחד השתלטות")

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

“I believe that forgiving Hisbollah is God's function. The Israeli's job is to arrange the meeting" (שטות רלוונטית שיוחסה בזמנו לשוורצקופף)

ישן 08-11-2006, 17:12

אני מוכן לקבל את מה שאת אומרת
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "אז ככה :"

בנוגע לקולות השמחה בתנאי אחד:
כשאשר יש הכרח לעצור את האוייב אין לעשות הבחנה.
מסופר שכאשר צווה שאול להרוג את עמלק ע"י שמואל הנביא (הכל - גברים נשים ילדים בהמות),
כתוב "וירב בנחל" (מיד תראי שהגישה שלך היא לא מי יודע מה חדשה)
עם מי הוא רב?
עם הקב"ה!!!

(יומא כ"ב,ב)
בשעה שאמר לו הקב"ה לשאול לך והכית את עמלק, אמר: ומה נפש אחת אמרה תורה הבא עגלה ערופה, כל הנפשות הללו על אחת כמה וכמה. ואם אדם חטא – בהמה מה חטאה? ואם גדולים חטאו – קטנים מה חטאו? יצאה בת קול ואמרה אל תהי צדיק הרבה (קהלת ז', ט"ז).

ובשעה שאמר שאול לדואג סוב אתה ופגע בכהנים (שמואל-א', כ"ב, י"ח) יצאה בת קול ואמרה לו אל תרשע הרבה (קהלת ז', י"ז). ועל מעשה זה של שאול אמרו חז"ל (תנחומא מצורע): א"ר אלעזר כל שנעשה רחמן על האכזרי לסוף נעשה אכזר על הרחמנים.

ישן 08-11-2006, 18:12
  Hi_Frequency Hi_Frequency אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
אלה מביאים טכסטים קדושים וגם האחרים מביאים טכסטים קדושים משלהם,
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אני מוכן לקבל את מה שאת אומרת"

ובשמם אין לרחם על האויב.
אם זה אויב האיסלם, אז יש את הג'יהאד. ולגבי אויבי העם הנבחר, שהוא כביכול עם קדוש ואור לגויים, ואסור להפריע לו, אז ראו מה קרה לאלה שכן העיזו – בספר יהושע למשל.
שומעים קולות וציווים הזויים, שוכחים את מה שקרה בתחילת שנות הארבעים במאה שעברה באירופה לעם הנבחר, ואיפה היה האלוהים אז. זה לא נכנס ולא יכנס כבר לשום ספר קדוש – לא מסתדר עם ההזיות.
וד"א כאשר מדובר על ילד בן שנתיים – זה לרחם על אכזרים???
תירגעו המתלהמים, אתם מאבדים את הראש (אם יש בכלל מה לאבד מהתחלה).

נערך לאחרונה ע"י Hi_Frequency בתאריך 08-11-2006 בשעה 18:15.
ישן 08-11-2006, 19:04

אתה צודק במידת מה אך משום ששאלותיך רציניות כך גם התשובות:
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "אלה מביאים טכסטים קדושים וגם האחרים מביאים טכסטים קדושים משלהם,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hi_Frequency
ובשמם אין לרחם על האויב.

אם זה אויב האיסלם, אז יש את הג'יהאד. ולגבי אויבי העם הנבחר, שהוא כביכול עם קדוש ואור לגויים, ואסור להפריע לו, אז ראו מה קרה לאלה שכן העיזו – בספר יהושע למשל.
שומעים קולות וציווים הזויים, שוכחים את מה שקרה בתחילת שנות הארבעים במאה שעברה באירופה לעם הנבחר, ואיפה היה האלוהים אז. זה לא נכנס ולא יכנס כבר לשום ספר קדוש – לא מסתדר עם ההזיות.
וד"א כאשר מדובר על ילד בן שנתיים – זה לרחם על אכזרים???
תירגעו המתלהמים, אתם מאבדים את הראש (אם יש בכלל מה לאבד מהתחלה).

ומכיוון שהן רציניות וארוכות ואין לי הכח והזמן לכתוב את הכל אביא לך קישורים בתור תשובות (כל קישור פונקט...):

בנוגע לאסלם-
http://www.machonmeir.org.il/hebrew...&page=5&rabbi=2

בנוגע לשואה:
http://www.machonmeir.org.il/hebrew...&q=%F9%E5%E0%E4

כאשר אתה אומר "כאשר מדובר על ילד בן שנתיים – זה לרחם על אכזרים???"
אבל מדוע אתה מדבר כך?
כי אתה יהודי.
מה מסתתר מאחורי האמירה הזאת? - הרצון באחדות של האנושות.
אבל איך עושים את זה? איך מאחדים את האנושות:
http://www.machonmeir.org.il/hebrew/main_id.asp?id=386
http://www.machonmeir.org.il/hebrew/main_id.asp?id=387

באשר לשאלתך:
"כאשר מדובר על ילד בן שנתיים – זה לרחם על אכזרים???"
http://www.machonmeir.org.il/hebrew...Idx%2019206.mp3

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 08-11-2006 בשעה 19:08.
ישן 09-11-2006, 10:41

מעשה בילד נחמד בן 11
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "העלתי טעונים פשוטים, ואם אין לך"

שפגש פעם פרופסור שקיבל פרס נובל לפיזיקה.
שואל הילד את הפרופסור:
"מה זה אלקטרון?"

עונה הפרופסור:
"תראה אתה צריך ללמוד קצת יותר אלגברה ואז אולי אוכל להתחיל להסביר לך מה זה אלקטרון"

אומר לו הילד בלגלוג:
"אז אין לך תשובה הא?"

עכשיו אני לא אומר שאני פרופ' אבל הרב שרקי כן בנוגע לנושאים האלה.
שאלת שאלות רציניות והפניתי אותך כמיטב יכולתי לתשובות רציניות.
כל קישור הוא בממוצע כ50 דקות. אתה הרי לא מצפה שאנסה לתמלל לך את כל הקישורים.

אם אתה איש אמת אתה תטרח לשמוע את התשובות.
אם לא אז עולה בי חשש שלא התכוונת לשאול אלא רק להגיב.
בנוגע לטענתך שאתה לא מאמין באלוהים:
אני לא מאמין לך - תוכיח!

ישן 09-11-2006, 12:12

כנראה שלא הובנתי נכון
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "קישקוש"

ציטוט:
גם כמרים נושאים דרשות וגם האימאמים למיניהם, וכולם טוענים שהם יודעים את האמת. ואחד מהרבנים שלנו, מדבר על גלגול נשמות כהסבר לשואה, ובשאר הזמן דן בסוגיות ה"עמוקות" כמו של חיטוט באף בשבת....
כמה שטויות הזיות אני עוד צריך?
אני לא צריך להוכיח לך שוב דבר, אם אתה טוען שאלוהים קיים - עליך נטל ההוכחה. לא אני טענתי לקיום האלוהים.
אם אתה לא מאמין לי - אז, בעצם מה איכפת לי? אל תאמין!
אתה באמת חושב שיש לי עניין בהתחכמויות בגרוש?

אני לא שאלתי האם אלוקים קיים או לא.
אלא אתה אמרת שאתה לא מאמין ואני בסה"כ ביקשתי שתגדיר את חוסר אמונתך.
מכיוון שיכול להיות שההגדרה של חוסר האמונה שציינת חופף בחלקו במקצתו או ברובו דווקא לאמונה באלוקים אלא אולי משום שאתה לא מתייחס למושג כראוי אתה באמת לא מאמין במשהו, אבל לך תדע אם המשהו הזה שאתה לא מאמין בו הוא באמת אלוקים. אולי זה סתם המצאה שלך בקשר למושג?

לכן כל מה שביקשתי זה שאם אתה מצהיר הצהרות תדע גם לעמוד מאחוריהן ותגדיר במה אתה לא מאמין!

ישן 09-11-2006, 12:47

אוקיי
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "ובכדי שאפשר יהיה להסביר לך"

א] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים.
וְהוּא לְבַדּוֹ עָשָׂה וְעוֹשֶׂה וְיַעֲשֶׂה לְכָל הַמַּעֲשִׂים:

ב] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא יָחִיד וְאֵין יְחִידוּת כָּמוֹהוּ בְּשׁוּם פָּנִים.
וְהוּא לְבַדּוֹ אֱלֹהֵינוּ. הָיָה הֹוֶה וְיִהְיֶה:

ג] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ אֵינוֹ גוּף.
וְלֹא יַשִּׂיגוּהוּ מַשִּׂיגֵי הַגּוּף.
וְאֵין לוֹ שׁוּם דִּמְיוֹן כְּלָל:

ד] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא רִאשׁוֹן וְהוּא אַחֲרוֹן:

ה] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ לוֹ לְבַדּוֹ רָאוּי לְהִתְפַּלֵּל.
וְאֵין רָאוּי לְהִתְפַּלֵּל לְזוּלָתוֹ:

ו] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
שֶׁכָּל דִּבְרֵי נְבִיאִים אֱמֶת:

ז] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
שֶׁנְּבוּאַת מֹשֶׁה רַבֵּנוּ עָלָיו הַשָּׁלוֹם הָיְתָה אֲמִתִּית.
וְשֶׁהוּא הָיָה אָב לַנְּבִיאִים.
לַקּוֹדְמִים לְפָנָיו וְלַבָּאִים אַחֲרָיו:

ח] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
שֶׁכָּל הַתּוֹרָה הַמְּצוּיָה עַתָּה בְיָדֵינוּ
הִיא הַנְּתוּנָה לְמֹשֶׁה רַבֵּנוּ עָלָיו הַשָּׁלוֹם:

ט] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
שֶׁזֹּאת הַתּוֹרָה לֹא תְהֵא מֻחְלֶפֶת,
וְלֹא תְהֵא תוֹרָה אַחֶרֶת מֵאֵת הַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ:

י] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ יוֹדֵעַ כָּל מַעֲשֵׂה בְנֵי אָדָם וְכָל מַחְשְׁבוֹתָם.
שֶׁנֶּאֱמַר הַיֹּצֵר יַחַד לִבָּם הַמֵּבִין אֶל כָּל מַעֲשֵׂיהֶם:

יא] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ גּוֹמֵל טוֹב לְשׁוֹמְרֵי מִצְוֹתָיו
וּמַעֲנִישׁ לְעוֹבְרֵי מִצְוֹתָיו:

יב] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
בְּבִיאַת הַמָּשִׁיחַ. וְאַף עַל פִּי שֶׁיִּתְמַהְמֵהַּ.
עִם כָּל זֶה אֲחַכֶּה לּוֹ בְּכָל יוֹם שֶׁיָּבוֹא:

יג] אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה.
שֶׁתִּהְיֶה תְּחִיַּת הַמֵּתִים בְּעֵת שֶׁיַעֲלֶה רָצוֹן
מֵאֵת הַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ וְיִתְעַלֶּה זִכְרוֹ לָעַד וּלְנֵצַח נְצָחִים:

ישן 09-11-2006, 13:39

אז בכל זאת הצלחת בסוף להגיד משהו,
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אוקיי"

אשרי המאמין.
מילת המפתח בטכסט הסטנדרטי שהבאת כאן הוא "בורא עולם". אחרי זה באה, כמובן, רשימת התכונות הנלוות, כמו "ראשון ואחרון" וכו' וכו'.
ובכן, אינני מאמין בקיומו של "בורא עולם" בפרט, ושקיים כל כוח חוץ-אנושי, המסוגל לבצע פעולות מתוך רצון או כוונה, לטובתו או לרעתו של האדם, בכלל.
אינני חייב להסביר לך מעבר לכך. רצית לדעת במה אני לא מאמין – קבלת תשובה.
אוסיף רק, שאם תניח רק לרגע שאין כלל "בורא עולם" תוכל אולי להיווכח שניתן בהחלט להסביר את עולמנו גם ללא נוכחותו, ואז אולי תוכל לחשוב במונחים של תער אוקהאם (OCKHAM RAZOR) ואז יהיו פחות הסתבכויות עם הרגרסיה האין סופית אחורה ביחס ל"ראשון", וטעונים מפוקפקים מהסוג של חד-קרן וורוד בלתי נראה (INVISIBLE PINK UNICORN).
המונחים האלה לא לגמרי ברורים לך? נסה את גוגל, ותקבל וודאי תשובות לא רעות תוך שניות.
אני מאחל לך התפכחות מהירה, ומכיוון שקודם הרשת לעצמך להעמיס כאן כל מיני לינקים לדרשות של רבנים, אז אני נותן פה רק לינק בודד שאולי יעזור לך לחזור בשאלה:
http://www.hofesh.org.il/articles/g...ieve.html#Spot4

נערך לאחרונה ע"י Hi_Frequency בתאריך 09-11-2006 בשעה 13:47.
ישן 09-11-2006, 20:43

הגישה שלך מעניינת מאד
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "אז בכל זאת הצלחת בסוף להגיד משהו,"

ציטוט:
אשרי המאמין.

מילת המפתח בטכסט הסטנדרטי שהבאת כאן הוא "בורא עולם". אחרי זה באה, כמובן, רשימת התכונות הנלוות, כמו "ראשון ואחרון" וכו' וכו'.
ובכן, אינני מאמין בקיומו של "בורא עולם" בפרט, ושקיים כל כוח חוץ-אנושי, המסוגל לבצע פעולות מתוך רצון או כוונה, לטובתו או לרעתו של האדם, בכלל.
אינני חייב להסביר לך מעבר לכך. רצית לדעת במה אני לא מאמין – קבלת תשובה.
אוסיף רק, שאם תניח רק לרגע שאין כלל "בורא עולם" תוכל אולי להיווכח שניתן בהחלט להסביר את עולמנו גם ללא נוכחותו, ואז אולי תוכל לחשוב במונחים של תער אוקהאם (OCKHAM RAZOR) ואז יהיו פחות הסתבכויות עם הרגרסיה האין סופית אחורה ביחס ל"ראשון", וטעונים מפוקפקים מהסוג של חד-קרן וורוד בלתי נראה (INVISIBLE PINK UNICORN).
המונחים האלה לא לגמרי ברורים לך? נסה את גוגל, ותקבל וודאי תשובות לא רעות תוך שניות.
אני מאחל לך התפכחות מהירה, ומכיוון שקודם הרשת לעצמך להעמיס כאן כל מיני לינקים לדרשות של רבנים, אז אני נותן פה רק לינק בודד שאולי יעזור לך לחזור בשאלה:
http://www.hofesh.org.il/articles/god/believe.html#Spot4

בעצם אתה טוען שאתה אתאיסט או אגנוסט אם הבנתי נכון.
זה סימן טוב.
ישנם שלושה שלבים בהתפתחות נפש האדם:
1. עובד עבודה זרה - כאשר אנחנו ילדים אנחנו מאמינים למשל שלשולחן האוכל יש אישיות,
או לחילופין שאלוהים נמצא בגג של הגן.

2. אתאיסט - בגיל ההתבגרות כאשר יש את היכולת לשאול את השאלות הנכונות אולם אין את היכולת להבין את התשובות.

3. מאמין - כאשר האדם הוא כבר עם בגרות נפשית ויכול להבין את התשובות.

כלומר אתה כבר בשלב השני ואתה לא מאמין כמו הרבה עובדי עבודה זרה ב"כח עליון" (מכיר את הביטוי הזה?).

עכשיו בא נראה (מבחינה הסטורית) מתי החלה הפילוסופיה (שממנה יצא האתאיזם/אגנוסטיציזם)?

תשובה: ביון (399 – 469 לפנה"ס)

מה קרה עוד באותה תקופה?

בפרס- זרתוסטרא לפי טקסט המקובל על הזורואסטרים עצמם ב־558 לפנה"ס.

בסין - קונפוציוס 551 לפנה"ס - 479 לפנה"ס
וטאואיזם מהמאה השישית לפני הספירה.

בהודו - גאוטמה סידהרתה (בודהא) 563 לפנה"ס-485 לפנה"ס

שאלה: מה קרה עם עם ישראל באותה תקופה אתה יודע?
ב 586 לפנה"ס בית המקדש הראשון נחרב.
ומה עוד קרה - הפסקת הנבואה.
ומה אכפת לגויים את אין נבואה? זה לכאורה נוגע רק לעם ישראל.
אלא שזה אומר גם שהסתלקה שכינה כלומר - הנוכחות האלוהית בעולם הופכת להיות נסתרת.
או בלשון ניטשה "אלוהים מת". בהחלט לפי הרגשת הגויים אלהים מת.

ומה קורה כשהגויים מרגישים כך? נוצר חלל שצריך למלא ואז אתה רואה שבכל העולם צצות תפיסות ודתות הבאות למלא את החסר.
עכשיו - פעם לא הייתה שאלה על קיום הבורא. פשוט היית הולך לנביא ומקבל חוויה ישירה של מפגש.
היום כדי להוכיח למישהו שאלוקים קיים צריך להיות רצון מצידו לחשוף אותו בבריאה.

ישן 09-11-2006, 21:58

והקשקוש שלך נמשך,
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "הגישה שלך מעניינת מאד"

מזה שאתה ועוד כמה אנשים מאמינים בבורא עולם לא נובע לוגית שאתם "בוגרים" ביחס לאותם לא מאמינים שהם בלתי בוגרים כביכול. אם היית טורח לחשוב קצת בעצמך, במקום להיות שטוף מוח בדרשות רבנים, היית אולי מבין את האבסורדים שיוצרת האמונה בבורא עולם. המאמינים בבורא עולם הם בהחלט בוגרים - מבחינת ההזיות שלהם!, ולא בהכרח מבחינה אינטלקטואלית.
בקיצור, תאמין במה שמתחשק לך, ואת ה"תיאוריות" שלך (או של מורך) בעניין ההתפתחות האנושית תשאיר לעצמך. נראה לי שצ'ארלס דארווין קצת טעה (אל תשמח עדיין) כי הוא חזה השתכללות על פני זמן, ואילו אנחנו עדים כאן שתופעות רגרסיה לצורות חשיבה הזויות יותר, עושות פה ושם הופעות חוזרות.
אבל, נראה לי, שרוב האנושות בימנו מסתדרת היום לא רע בכלל בלי הזיות דתיות, ומלבד כמה תופעות פונדמנטליסטיות, הכיוון הכללי הוא בהחלט על פי דארווין.
אם משכנעות אותך כמה תופעות מודרניות של חיפוש דתי – שיהיה לך לבריאות. לא אפריע לאדם לחיות באשליות שלו. ושוב - אשרי המאמין.
אני מקווה, כי הצגת כבר את כל מבחר הדוגמות והתיאוריות המפוקפקות מבית היצר שלך, כי זה מתחיל להיות גם לא רציני, וגרוע יותר – משעמם.

נערך לאחרונה ע"י Hi_Frequency בתאריך 09-11-2006 בשעה 22:18.
ישן 12-11-2006, 12:57

לא נורא, אולי עוד תצליח פעם, להבחין בין
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "הבנתי"

המשל והנמשל. לצורך זה כדאי לך לחזור בשאלה.
גילוי מדהים גילית – האלוהים לא ממש דיבר בקטע הזה. איזו תובנה עמוקה.....
ובדרך, "פספסת" את הנקודה – אם מדובר על אמונה, אז כל מיני ראציונליזציות של הדתיים הן הם קשקוש, על פי שיטתם הם.
אבל הנה עוד אילוסטרציה. שים לב, חד קרן וורוד הוא דימוי בלבד המדמה אבסורד. קולט? אז הנה לך:

It is written that in the beginning there was the Pink Invisible Unicorn. The Unicorn created the sand and the sun and thought very hard. After thinking, the great

magic Unicorn made people.
The Unicorn gave faith to the people, that whoever
so believed would know that the Unicorn is pink because
of faith, and see the truth in the Unicorn's power so
that the Unicorn will always be invisible forever.
I have never seen the Pink Invisible Unicorn, so this
proves that the Pink Invisible Unicorn is real.

ובאשר לדארווין, עקרון הברירה הטבעית, שקודם על ידי דרווין אינו מצטמצם רק למרחב החומרי.
על פי תפיסות פשטניות, מהסוג שאתה מציג כאן לרוב, אז הברירה הטבעית יכולה להיות מיושמת רק על עצמים חומריים. ובכן כדאי לך להשכיל מעט יותר ממה שדרשות רבנים יכולות לספק לך. במקום להרבות מילים הנה קישור:

http://en.wikipedia.org/wiki/Meme

אולי תצליח להבין משהוא מזה. אם תתקשה, אנסה להסביר.

נערך לאחרונה ע"י Hi_Frequency בתאריך 12-11-2006 בשעה 13:00.
ישן 12-11-2006, 14:33

אז זהו חשבת שהבנת אותי אבל לא (או שמא הייתה זו התחמקות מהעניין עצמו)
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "לא נורא, אולי עוד תצליח פעם, להבחין בין"

ציטוט:
גילוי מדהים גילית – האלוהים לא ממש דיבר בקטע הזה. איזו תובנה עמוקה.....
ובדרך, "פספסת" את הנקודה – אם מדובר על אמונה, אז כל מיני ראציונליזציות של הדתיים הן הם קשקוש, על פי שיטתם הם.

אז זה מה שחשבת שגיליתי?
שהוא לא דיבר?
קרא עוד הפעם את ההתייחסות שלי:
מה שאמרתי הוא שהמילים / רעיון שהכותב שם בפיו של האלוקים הם הם ההנחה השגויה.
יוצא מכך שהמשפט אודות כך שהראציונליזציות של הדתיים הם קשקוש הוא בעצמו קשקוש
משום שהוא לא מתבסס על כלום. אבל, יכול להיות שאני מבין היכן קיבלת את הרעיון הזה - זהו רעיון נוצרי במהותו (שכחתי את המשפט המדוייק בלטינית), ליהדות אין קשר לכך, בשום מקום במקורותינו לא נאמר שאתה צריך לשחוט את השכל!.
לסיכום הבאת דוגמא שהנחותיה שגויות ואתה מנסה להתבסס עליה כדי לומר משהו מופרך שמקורו נוצרי ואתה מנסה להדביק אותו ליהדות.

בקשר ל pink Unicorn:
אותו כשל קיים גם פה:
The Unicorn gave faith to the people, that whoever
so believed would know that the Unicorn is pink because
of faith

מה הכשל?
אתה מתעלם לחלוטין מזה שאנחנו מכירים את הקב"ה לא דרך אמונה עיוורת (שוב פעם נצרות?) אלא דווקא דרך מפגש:
יציאת מצריים ומעמד הר סיני:
איך הקב"ה מציג את עצמו כלפי עם ישראל?
אנוכי ה' אשר ברא את כל העולם? לא!!!! מדוע לא? כי לא היית שם!
אלא: "אנכי ה' א-להיך אשר הוצאתיך מארץ מצרים מבית עבדים"

אחרי שתסיים להתאפס על הכשלים במה שהבאת עד עכשיו יהיה ניתן לפתוח את פרק דארווין.

ישן 12-11-2006, 15:56

הכשל הלוגי שלך הוא הפרימיטיבי ביותר:
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אז זהו חשבת שהבנת אותי אבל לא (או שמא הייתה זו התחמקות מהעניין עצמו)"

זהו סוג של טעון מעגלי – מניחים מראש את מה שאמורים להוכיח.
למשל, האלוהים קיים מכיוון שהתנ"ך אומר זאת. ומדוע אני צריך לקבל זאת? – משום שהתנ"ך הוא קדוש (או בוורסיה אחרת – נכתב על ידי האלוהים).
אז כל מה שכביכול ידוע לך לגבי מה שהאלוהים (כדברך: "מזה שאנחנו מכירים את הקב"ה") וכביכול סותר את מה שאמרתי הוא הבל והזיות. כי, למשל, בעניין הר סיני, אתה מצטט את אלוהים כהוכחה, ולמה אני אמור להאמין לכל המחזה ההזוי הזה? – ראה את דוגמת הכשל המעגלי למעלה. כלומר כל ביקורתך זה קשקוש אחד גדול, וזאת בלשון המעטה.
מי שמדבר כאן על אמונה עיוורת, אז עדיפה כבר אמונה כזאת, על פני רמייה עצמית, או בלשון עכשווית – תחמון עצמי.
ובכדי לצאת קצת מהשיממון של הדיון הזה, הנה קצת סגנון אחר (לא לקחת ברצינות מדי):

BTW, your Yahweh couldn't state pi to more than one significant figure (Kings 7:23 and again - you go find it). That's mighty piss poor for the omnipotent omniscient creator of the universe

ישן 12-11-2006, 17:06

לא טיעון מעגלי ולא בטיח
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "הכשל הלוגי שלך הוא הפרימיטיבי ביותר:"

ציטוט:
זהו סוג של טעון מעגלי – מניחים מראש את מה שאמורים להוכיח.
למשל, האלוהים קיים מכיוון שהתנ"ך אומר זאת. ומדוע אני צריך לקבל זאת? – משום שהתנ"ך הוא קדוש (או בוורסיה אחרת – נכתב על ידי האלוהים).

עכשיו עברת מביקורת על טיעונים נוצריים (אמונה עיוורת) לביקורת על סגנון טיעונים מוסלמיים למשל:
המוסלמים טוענים שהקוראן קדוש.
אם תשאל אותם מדוע, הם יאמרו לך - תקרא אותו ותבין שרק אלוקים יכול לכתוב כזה ספר.
היהדות לא טוענת משהו בסגנון הזה מסיבה פשוטה - היהדות זו לא דת אלא עם!
כאשר אתה בא לשאול את עצמך האם מאורע היסטורי התרחש או לא אתה צריך לשאול את עצמך את השאלה הבאה:
האם הציבור שטוען את הטענה שהאירוע התקיים, היה קיים לפני האירוע או אחריו.

למשל:
המורמונים: אנשי הכנסייה מאמינים כי באביב של 1820 התגלו האל ובנו ישו בפני נער בן 14 בשם ג'וזף סמית, כמענה לתפילתו בה ביקש לדעת האם הכנסייה היא כנסיית אמת. הם ציוו עליו לא להצטרף לכנסיות הקיימות, ולאחר מופעים אלוהיים נוספים הוכרז סמית כנביא הראשון של הכנסייה המחודשת. מאורע זה נחשב על ידי המורמונים למחוללם של שורת מאורעות שהובילו לחידוש הכנסייה המקורית של ישו ולחידוש "הכהונה", או הסמכות לפעול בשם האל. עשר שנים לאחר מכן, לאחר שורת של התגלויות וחזיונות שלטענת המורמונים ניצפו על ידי אחרים, הוכרזה הכנסייה של הקדושים ב-6 באפריל, 1830 בעיר פאייט שבניו יורק.

אם נפעיל את המבחן הנ"ל על המורמונים ישנם ספקות כבדים באשר להתגלות המתוארת על ידם וזאת משום שהם לא היו קיימים כציבור לפני זה.

ניקח מקרה אחר מהמיתולוגיה היוונית הסיפור על מלחמת טרויה.
במשך שנים האמינו הארכיאולוגים שהסיפור אודות טרויה היה פרי מוחו הקודח של הומרוס
וטענו שאין בכלל עיר כזו.
עכשיו נפעיל את המבחן הנ"ל על הסיפור הזה - האם היוונים היו קיימים כעם באותו הזמן?
תשובה - כן.
מסקנה הסיפור על טרויה נכון והעיר קיימת!
ואכן בשנת 1870 חוקר גרמני בשם היינריך שלימן גילה את חורבות טרויה וגם את השריפה המתוארת ע"י הומרוס.

עכשיו נפעיל את המבחן הנ"ל על התגלות הבורא במעמד הר סיני.
שאלה - האם עם ישראל היה כבר קיים באותו הזמן?
תשובה כן! הם נקראו "עם בני ישראל"
מסקנה: מעמד הר סיני התרחש.

ישן 12-11-2006, 18:22

צר לי, אבל אתה מסתבך
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "לא טיעון מעגלי ולא בטיח"

בטעונים לא רלוונטיים. איזה מן טעון זה:
-היו קיימים אז בני ישראל – OK, נניח
--בתנ"ך מתואר מחזה הזוי של אלוהים מדבר בהר סיני
---המחזה ההזוי אמנם התרחש בגלל שבני ישראל היו קיימים..... QED ???
לא מספיק שהסתבכת בכשל לוגי של טעון סיבובי, עכשיו אתה גם מסתבך בכשל לוגי מהסוג של:
Possibly P.
Therefore, P is true.
אבל, לפני זה, אתה מנסה את תרגיל ההסחה מסוג איש הקש (STRAWMAN) ומגייס בעזרתו כשל לוגי שלא רלוונטי כלל לדיון. זהו כשל לוגי של Post hoc ergo propter hoc – הסקת מסקנות שגויות לאחר מעשה, ולאחר זאת מסתבך כאמור למעלה, בהיקש שגוי לחלוטין שמחזיר אותך לכשל הסיבובי המקורי.
תמשיך לתחמן את עצמך, נראה לי שאתה מכור לזה, כמו לסם.
ישן 10-11-2006, 12:03

וגם בעיות זיכרון יש לך, בנוסף להתלהמות פנאטית,
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "LOL, את ההשוואה לגרמנים אתה ביצעת."

אתה הוא זה שעשית את ההכללה הדגנרטית – "עם של רוצחים", לא אני. אתה עדיין לא קולט שבעצם ההכללה הדבילית הזאת שעשית כללת בעצם גם את הגרמנים, למרות שהתפתלת בלהגיד "רצחו" ו"לשכוח" איך מכונה מי שמבצע רצח.
ולגבי הפלסטינים, אני לא צריך אותך בכדי להלך עלי אימים. זה לא חדש שהם שונאים אותנו, וזה לא חדש שהאינקוויזיציה לא סבלה אותנו, וגם האוקראינים בפוגרומים, ועל הגרמנים כבר דיברנו מספיק.
אז זה מה יש – לא סובלים אותנו. בהחלט נתגונן, אבל לאמץ את החרה שלהם של להכליל ולעשות דה-לגיטימציה של כלל האנשים – לא יעזור לך לנצח, מבלי להזכיר את העובדה שזה מוריד אותך לרמתם.
ישן 10-11-2006, 12:46

אתה עדיין לא קולט את המסקנה שנוצרת על ידי האמירה שלך - "עם של רוצחים",
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "ניסיון חמוד, אבל מי שהזכיר את הגרמנים היית אתה, וכולם יכולים לראות את התגובות באשכול"

כי ל-ש-י-ט-ת-ך אתה כולל כאן את כל מי שרצח בנו, כולל הגרמנים, בקטגוריה זאת שלך.
תמשיך להתפתל, ואמנם את זה לא בעיה לגלות בשרשור.
באשר ל"עקרונות יסוד" שקבעת לגבי אותם שונאים שלנו, אתה ממשיך בשטויות שלך. השמדת העמים הנחותים היה בהחלט דבר עקרוני לנאצים, עד כדי כך שהם הקימו מנגנון משוכלל לחיסול אותם האנשים. ואז, שוב לשיטתך, מה זה אומר לגבי ההכללה שלך – "עם של רוצחים"?
אני רואה שנתפסת לעניין העקרונות במאמץ עלוב להצדיק את ההתפרצויות הלא שפיות שלך. מעניין אותך מאוד איזה דגל מניפים הרוצחים שלך לפני שהם מחסלים אותך? איפה איבדת את הראש שלך?
ולגבי ה"בוסים" כביכול שלי, פרובוקציות פרימיטיביות מהסוג הזה רק מחזקות את הרושם הרע של מסית אספסוף שאתה יוצר פה.
ישן 11-11-2006, 23:32

אתה כנראה דגנרט בלתי נלאה
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "כמו שאמרתי, אתה די אדיוט"

על פי המשמעות המילולית של המונח "עם של רוצחים", אותו הבאת לכאן, הרי עם שמבצע רצח הוא עם של רוצחים. הפרושים שאתה עושה לאחר האמירה המכלילה שלך בתחילת ה"ויכוח" זה הוא ניסיון רופס שלך להעביר את הכדור לשטח שלי. תראה לי איפה אמרתי שהעם הגרמני "קם על רעיון השמדת העמים הנחותים", כפי שאתה מיחס לי. שם מילים בפי, גאון של אמא.
לנאצים הייתה אידיאולוגיה של השמדת עמים נחותים. האידיאולוגיה הזאת נכפתה במשך שנים על ידי השלטון בגרמניה, ובוצעה על ידי הגרמנים, ואז, שוב על פי מושגך, יש כאן עם של רוצחים. זאת על פי ש-י-ט-ת-ך, לא לשיטתי. קולט?
ועכשיו סוף - סוף אולי תקלוט (אני יודע שזה יהיה קשה לך), למרות ניסיונותיך העלובים לבלבל את המוח בלי סוף, שהאופי הרצחני שאתה מייחס לכל הפלסטינים (עם של רוצחים, כדברך) היא הכללה גורפת. גם אם ההנהגה שלהם הייתה מעדיפה שהם כולם יקומו "עליהום" עלינו, לזרוק אותנו לים, בכל מחיר, אין זה בהכרח שברצון הזה שותפים שם כ-ו-ל-ם. אתה עדיין לא מבחין בין אידיאולוגיה זאת או אחרת של הנהגה זאת או אחרת, לבין הכללות גורפות לגבי כלל האנשים? האם אתה באמת כזה מפגר?

נערך לאחרונה ע"י Hi_Frequency בתאריך 11-11-2006 בשעה 23:39.
ישן 12-11-2006, 00:13
  סאשה הסוס סאשה הסוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.06
אבל לפחות אני יודע עברית. :)
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "אתה כנראה דגנרט בלתי נלאה"

עם שיש בו רוצחים איננו עם של רוצחים. בכל עם יש רוצחים, אבל זה לא אומר שמדובר בעם שלם שהו עם של רוצחים. ספציפית, הפלסטינים, הם עם רצחני - עם שמבוסס על השמדת מדינת ישראל. למרות דבריך, הגרמנים דווקא לא.

המשמעות המילולית של צירוף המילים "עם של רוצחים" היא "עם של רוצחים", ולא "עם שחלק קטן מאנשיו, בשבריר מההיסטוריה שלו, ביצע רצח". בעצם הטענה החוזרת והנשנית שלך שהעם הגרמני הוא עם של רוצחים, למרות הבהרתי שמדובר דווקא במצב שבו עצם קיום העם מתבסס על אלימות, מסתבר שאתה טוען שעצם קיום העם הגרמני, מבוסס על תורת הגזע הנאצית. זה שתורת הגזע הגיעה מאות שנים אחרי קומו של העם הגרמני לא ממש מפריע לך, ככל הנראה.

זה שאין לך מושג מהו הטקסט המכונן של העם הפלסטיני היא בעיה חמורה למדי, אבל נפרדת מעניין הרבה יותר רציני. תוכל להסביר אולי לי ולשאר חברי הפורום, מדוע ל-ש-י-ט-ת-ך הפיגועים במגדל הסחר העולמי היו דבר טוב, רצח מתרגלי הפאלון-גונג הוא מעשה נעלה מצד השלטון לטובת האנושות, ואלביס לא מת, אלא רק חזר הבייתה?
ישן 12-11-2006, 08:08

הניסיון השקוף והאווילי שלך ליחס לי
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "אבל לפחות אני יודע עברית. :)"

דברים שלא אמרתי, שוב פעם מעיד על הפרובוקציות האינפנטיליות של מתלהם ימני מצוי.
בפעם השלישית: אני כתבתי על תורת הגזע של הנאצים. כתוצאה ממנה היה רצח עם. על פי המובן של המושג ההזוי שדחפת כאן - "עם של רוצחים", ולפני שהתחלת לסייג את ההכללה הגורפת שהמושג הזה מביע, על ידי ההוצאה מההכללה הזאת דברים שנעשים חלק מהזמן וכו' וכו', הרי לשיטתך המקורית, של ההכללה הגורפת, הרי אם עם ביצע רצח – הוא עם רוצח.
לא תצליח להתנער מן ההכללה שעשית גם אם תתפתל עוד הרבה זמן, ואתה מתפתל כי אתה ממשיך להשתמש במינוח של הסתה פראית - "עם של רוצחים".
ושוב, לא יצלח גם הניסיון האווילי שלך להוכיח שאני, כביכול טענתי, כדברך, ש"שעצם קיום העם הגרמני מבוסס על תורת הגזע הנאצית". לא תוכל להציג זאת לאיש שקורא את השירשור הזה. תראה לנו איפה כתבתי דבר כזה בדיוק, מסית אספסוף שכמוך.
כצפוי אצל המסיתים, אתה משנה את גרסתך וממשיך לעלות את עוצמת ההתלהמות וההסתה, בדיוק כמו שקורה בכיכרות. וההסתה עכשיו כוללת גם את מגדלי תאומים, לא פחות. אתה באמת דגנרט? כל הערבים תקפו את מגדל התאומים? הנה כאן דוגמא אופיינית ל-ש-י-ט-ת-ך.
ולסיום, האם העם הפלסטיני כולו, כתב את ה"טכסט המכונן" כדברך? אתה שוב פעם עושה פרובוקציה של ההכללה הגורפת, ואחר כך לא קולט מדוע המשמעויות של ההכללות שלך הם כל כך חמורות. הזיגזגים שלך אולי יעשו רושם על האספסוף, אבל מסתבר שלא כולם אספסוף כאן.
ישן 12-11-2006, 17:56
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
נראה לי שלא הבנת אותו
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "הניסיון השקוף והאווילי שלך ליחס לי"

הוא התכוון לזה שה"עם הפלסטיני" הוקם על מנת לשמש קונטרה לציונות ולשמש בסיס מוסרי לחיסול ישראל והשמדת היהודים בה, אין להם שום תכלית קיום מעבר לזה, כלום, הם נועדו להיות קו ראשון נגד ישראל ותו לא, בגלל זה גם פלסטיני דור 5 במחנה פליטים מסריח אי שם במזרח סוריה יודע שכל קיומו מושתת על המפתח של סבא רבא שלו, שיום אחד הוא יבוא להילחם ביהודים ולחזור לפלסטין, בגלל זה האידאולוגיה השהידית תפסה כל כך טוב על הפלסטינים מאז ומתמיד לא משנה עם בהקשר הערביסטי, מרכסיסטי או איסלאמי קיצוני, זה מתאים להם כמו כפפה ליד, ואני חושב שלזה סאשה התכוון ב"עם של רוצחים".

ישן 12-11-2006, 19:38
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

פשוט מאוד
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "איך בדיוק "הוקם" העם הפלסטיני, ועל ידי איזה גורם רשע?"

בימיו היו כפרים מבודדים של חמולות עויינות וממוצאים שונים בארץ, בימי הציונות השכבה המשכילה העירונית, שהורכבה בעיקר מערבים, חששה ממדינה יהודית שתפריע לגיבוש ה"אומה הערבית" (אני לא מכיר אומה אחת שנלחמה כל כך הרבה בתוך עצמה כמו ה'אומה הערבית' אבל ניחא) ולכן החלה להסית נגד היהודים, בהתחלה זה היה ספוראדי וחסר מטרה, עד סוף שנות ה-30 הערבים בארץ בכלל רצו להסתפח לסוריה ולא עלה אפילו הרעיון של עצמאות, אבל באיזשהו שלב בין מלחמת העולם השניה ועד מלחמת העצמאות החלה השכבה הזאת להחדיר בתושבי הארץ הערבים את הרעיון של "עם פלסטיני" שיוכל לנשל את היהודים מזכויותיהם ע"י ניכוס כל מיני מוטיבים אל היעני עם הזה.

כמובן שהרעיון הזה היה רופף מאוד ונועד לכישלון, בשעת מבחן - מלחמת העצמאות, ה"עם" הזה נפוץ לכל עבר,פלגים שונים בכלל בחרו להצטרף ליהודים (דרוזים ובדואים), כפרים פעלו על פי שיקול דעתם של המוכתרים והיה ברור שאין שום אינטרס על לאומי שמכוון את הכל. במהלך השנים נוצרו תהליכים שונים ומעניינים, אצל הפלסטינים במצרים, שנכלאו ברצועת עזה, התודעה הלאומית טופחה במיוחד וגידלה מוג'הידים רבים למופת כבר בימי תחילת המדינה, בירדן השלטונות ביקשו להטמיע את הפלסטינים כחלק מהלאום הירדני מכיוון שאלה היוו רוב. בשאר מדינות ערב הפלסטינים הוחזקו כחיות בכלוב בתוך מחנות פליטים מסריחים למטרה אחת בלבד, שישמשו בבוא היום ראש חץ לחיסול המדינה היהודית, אני לא יודע אם זה רישעות או סתם אטימות לב ואינטרסים צרים אבל זה בהחלט לא יותר מידי הומני להחזיק תושבים משך 4 דורות בתנאים של פועלים תאילנדים.

תחליט אתה מכאן מה אתה חושב על כל זה.

ישן 12-11-2006, 21:13

תתפלא, אבל נראה לי שחלק לא קטן של התיאור שלך
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "פשוט מאוד"

הוא בהחלט סביר. יותר מכך, אפילו השמאלנים (טפו, טפו, טפו) שהיו בשלטון, או לידו, לאחר מלחמת ששת הימים הביעו הרהורים על כך שהייתה לנו הזדמנות לאחר המלחמה הזאת לדבר עם אנשי הגדה על הסדר, מתוך עמדת כוח, אבל זה לא נעשה, ואנחנו במו ידנו עזרנו לגיבוש הישות הפלסטינאית.
כמו כן, בעיית הפליטים, שהתחילה עוד הרבה לפני המלחמה הזאת, גם כן תרמה לתהליך יצירת הישות.
אבל, לטעון שלמשל, מצרים מחזיקה את אנשי עזה ככוח חלוץ לתקיפה עתידית, זה מאוד מוגזם ובלתי מבוסס. לפליטים בכל העולם לא טוב. קודם כל, כי המדינות לא רוצות אותם כנטל, אבל לייחס מייד כוונות זדוניות – זה לא רציני. יש פלסטינים גם בלבנון. מה גם הלבנונים מכינים אותם, כביכול כראש חץ? כל כך קל לייצר קונספירציות, כביכול.
ישן 12-11-2006, 22:38
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

איזה סיבה יכולה להיות למצרים
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "תתפלא, אבל נראה לי שחלק לא קטן של התיאור שלך"

מדינה בעלת שטח עצום, לדחוס מליון אנשים לתור רצועה של 300 קמ"ר, אם לא כדי לעשות מהם סיר לחץ שיתפוצץ על הישראלים? מאיפה הביאו את כל הפדאיון בשנות ה50? מצפון אלכסנדריה? מסביוני קהיר? מה פתאום! מג'בליה, שאטי, חאן יונס, וכו'. דחוס אנשים בתת-תנאים, למד אותם מי כביכול אחראי לזה, תן להם אימונים בסיסיים איך להרכיב חגורת נפץ ולירות בקלאצ', תתיר את הרסן ותצפה מהצד איך גדודים גדודים של ערבים מורעלים רצים להישתהד על האויב הציוני, בלבנון המצב קצת שונה, מכיוון שכאן חלק מהאינטרסים לתקוע את הפלסטינים במחנות פליטים היו גם של הנוצרים שלא רצו את הפלסטינים המוסלמים, אמנם פה הגולם קם על יוצרו, אבל בעיקרון זה לא שונה, בסוריה למשל, המצב דומה (עשרות אלפי פלסטינים דחוסים במחנות פליטים בתת-תנאים), רק ששם הסורים שולטים בפלסטינים ולא להיפך. ולא, אני לא ממציא פה קונספירציות, בית משפט סעודי הביא בתור נימוק, ללמה לא נותנים לפלסטינים שתקועים בסעודיה להתאזרח, ש"דבר כזה יפגע בשאיפותיהם הלאומיות של הפלסטינים" יעני - אנחנו רוצים להשאיר אותם בזבל כדי שיתנקמו ביהוד בשבילנו.

ישן 13-11-2006, 06:42

אז גם על פי דברך, לפחות בירדן ובלבנון לא כל כך בנו את
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "איזה סיבה יכולה להיות למצרים"

הראש חץ על פי תאוריות הקונספירציה. ובימינו לא צריך את המצרים שילמדו להכין, למשל, חמרי הדף לקאסאמים וחומרי נפץ לחגורות נפץ. תתפלא, אבל סביר בהחלט שהם יודעים לגלוש באינטרנט, והאנגלית שלהם בוודאי לא פחות טובה משלנו. אבל, למה ללכת רחוק, ישנם מחנות פליטים בגדה. כבר הרבה זמן אנחנו למעשה שולטים שם, גם בלי לספח את הגדה. השארנו אותם שם, כי פשוט אין לנו חשק שיעברו לרמת אביב, למשל. לא ראש חץ ולא בטיח.
אני מניח שפה ושם יש במדינות ערב אלה או אחרות (כמו גם כאן) פנטזיות על הפלסטינים כראש חץ, אבל לנפח את זה הרבה מעבר לכך, זה פשוט רחוק מהמציאות.
ישן 17-11-2006, 14:43
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אולי פעם תשים/תשימו לב כל הכותבים-כמה קל להפוך את הדברים כנגדנו
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "נראה לי שלא הבנת אותו"

הציונות נולדה על מנת לשמש קונטרה לישוב הערבי שישב בארץ ישראל ולשמש בסיס מוסרי לחיסולו והגליית הערבים מתוכה.

לציונות אין כל תכלית קיום מעבר לזה והיא נועדה להיות קו ראשון נגד איסלם בהתלטות המערב על מקורות הנפט במזרח התיכון.
בגלל זה גם ים יהודי לאחר 2000 שנות גלות בגיטו מסריח אי שם במזרח אירופה ומאוחר יותר הצטרפו מרחבי העולם כולו, יודע שכל קיומו מושתת על הבטחת אלוהה , שיום אחד הוא יבוא להילחם בערבים ולחזור לארץ ישראל.

ככה זה נראה כאשר כותבים כתב פלסתר רחוק מכל אמת היסטורית. לכן כדי שתזהרו בדבריכם כי לכל סיפור ישנם שני צדדים, במיוחד כשהסיפור מצוץ מן האצבע ובא להכפיש ולבטל את יריבך.
ישן 17-11-2006, 13:27
  סאשה הסוס סאשה הסוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.06
ברור. אתה לא הזכרת את הגרמנים באשכול הזה...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "הניסיון השקוף והאווילי שלך ליחס לי"

אני מבין שקשה לך להבין את ההבדיל שבין עם של רוצחים (העם הוא רוצח) לבין רצח עם (העם הוא הנרצח). לא נורא. אולי בחטיבה ילמדו אותך תחביר וסמנטיקה ואז תוכל לקרוא משפטים בעברית בלי להתבלבל.

לשיטתי המקורית, אם עם ביצע רצח, איננו בהכרח עם רצחני כמו העם הפלסטיני. מעולם לא כתבתי שטות כזאת שאתה טוען, ולא תוכל לצטט אמירה אדיוטית כזאת, שמתאימה לך הרבה יותר מאשר לי.

בקיצור, אתה שקרן ("לשיטתך, לשיטתך!!!111"), ואם לא די בכך, אתה גם בור ("אז מה זה הטכסט המכונן הזה שעליו אתה מדבר? סיפור שלגיה?").

וכל זה ניסיון חביב להתחמק ממענה לשאלה פשוטה: תוכל להסביר מדוע ל-ש-י-ט-ת-ך הפיגועים במגדל הסחר העולמי היו דבר טוב, רצח מתרגלי הפאלון-גונג הוא מעשה נעלה מצד השלטון לטובת האנושות, ואלביס לא מת, אלא רק חזר הבייתה?
ישן 17-11-2006, 15:31

לקח לך הרבה זמן לחזור עם משפט מפוקפק כמו,
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "ברור. אתה לא הזכרת את הגרמנים באשכול הזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סאשה הסוס

[........]
לשיטתי המקורית, אם עם ביצע רצח, איננו בהכרח עם רצחני כמו העם הפלסטיני.

[........]

וזה מאחד שיש לו טענות לגבי העברית שלי. אין לך מושג על מה שאתה מדבר. חוצפן קטן.
ה-ש-י-ט-ה היחידה שלי, שעל פיה טענתי כנגד המושג שהשתמשת "עם של רוצחים", היא לא לעשות הכללות על ציבור שלם, והראיתי לך למה מובילות ההכללות.
אז רק אידיוט מדופלם ו/או מסית אספסוף שאיבד רסן, יכול להסיק מהשיטה שלי, שלא עושים הכללות על ציבור, את כל הדברים שאתה משחק אותה בלייחס לי. זאת, בכדי להדגים לי, כביכול, ששיטתך כפי, שמשתמעת בברור מדברך בכל השרשור הזה, אינה נכונה, לדעתך. אבל, את ההכללה שלך, "עם של רוצחים", לא תוכל למחוק מהשרשור הזה, גם אם תנסה. וכדי שלא תנסה, אחזור על הציטוט המדויק מדבריך,
סאשה הסוס, מהודעה מס' 51, 10-11-06 בשרשור הזה :
ציטוט:

טקסטים מקודשים או לא, אין מה לוותר לעם של רוצחים.

במילים אחרות, שתבין ביתר קלות, אם אתה טוען שלשיטתך ל-ה-כ-ל-י-ל, כפי שהוצגה כאן בברור, היא המצאה שלי – אז לא רק שיש לך בעיות בהבנת הנקרא, יש לך גם בעיות בהבנת הנכתב על ידך!
לא יעזרו ההתפתלויות, סאשה.

ישן 08-11-2006, 16:50
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ראוי היה שיוכרז כי על כל רקטת קסאם שנורית מהרצועה, צה"ל יגיב
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "סוף סוף מגיבים באופן מבצעי ומוסרי סביר לירי הערבי"

בירי רקטה דומה בפוטנציאל ההרס שלה אל היישוב שמסביבתו היא נורתה.

ברור כבר שהדרך של "אנחנו מדינה מסודרת והם ארגונים ולכן בלה, בלה, בלה..." היא הדרך לחיסולינו בסופו של דבר ולחיסול הטעם לחיות כאן בטווח הקצר. הסיבה היחידה שה "שחורים" משדרות נמצאים תחת הפגזה בעוד תושבי רחובות ומודיעין עוד לא, היא חוסר היכולת של האיסלאמו-נאצים (למרות שהאדישות לסבלם של "השחורים" היא כן פרי מניעים בצד שלנו). למעשה כל מדינת ישראל הריבונית היא תחת הפגזה וכל התקדמות "מדעית" מחר בבוקר, תביא את כולנו לטווח הרקטות מחורותיים.

אלה שתומכים, יורים ומעודדים את טבח הקסאמים - הם ובניהם - מכריזו מלחמה טוטאלית עלינו ולכן עליהם לשלם את מחיר המלחמה הטוטאלית.

לפני שיגיע המצב בו "נצחון" יהיה נצחון פירוס (וממילא העולם יהיה נגדינו - האם שכחנו את יולי 2006??? - שום דבר לא יהפוך מלחמה על חיינו ללגיטימיים, גם לא קסאם הישר לפגיה בברזילי), ראוי שנכחיד את הרצון האיסלאמו-נאצי לזוז מילימטר. בעוד הם עסוקים בהצהרות מתלהמות, יש להנחית הפגזות נוספות ולדאוג לכך שהשכול יבקר אצל עוד חמאסניקים.

אין מה לעשות - ההומאניות עומדת למות, אלא אם כן אנחנו נמות קודם. הסיסמא של ימי רבין "שלום! - עד היהודי האחרון!" אווילית ומתה. לצערי אין בידינו להיות ג'נטלמנים כמו האנגלים באירלנד היות והאוייב שלנו הוא פרא אדם בעל מבט של כלב חולה כלבת הנושך ללא אבחנה.

את היד המאיימת על ילדי, אני מעוניין לגדוע ואם סביבה שוכנים זאטוטים: אללה ירחמו! (מי אמר שאנחנו לא יודעים דבר על פרשת כפר קסם?).

כמו ב-48 הערבים דירדרו אותנו למלחמה שבה כולם מפסידים ואין שום סיבה שרק אחנחו נהיה כפופים לחוק הזה.

יחלוץ, ימג'נון - בוא תפגיז את בית חנון!

ישן 08-11-2006, 18:31
צלמית המשתמש של ירושלמי אחד
  ירושלמי אחד ירושלמי אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל ירושלמי אחד
בואו נסכם:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הומני שמתחילה ב "19 פלסטינים נהרגו - רובם בני משפחה אחת - וכ-30 נפצעו. בין ההרוגים שבעה ילדים. בצה"ל"

ירי והרג של אזרחים (נשים וגברים, ילדים ומבוגרים) אינו דבר שעלינו לשמוח ממנו. בעולם אידיאלי היינו נלחמים במחבלים מוסריים, שהיו טורחים להתרחק מריכוזי אוכלוסייה, לא לירות מתוך שכונות מאוכלסות ולא למצוא מחסה בחדר הילדים של בית-חנון. למרבה הצער, הנורבגים תפוסים.
האחריות המוסרית למוות המיותר הזה היא של הפלסטינים, שבחרו לנהל את מלחמתם בצורה בה הם מנהלים אותה. הם אלו שירו על ישראל אחרי שנסגה מעזה, הם אלו שלא הגבילו את מוקדי הירי שלהם לאזורים הלא מאוכלסים שבצפון הרצועה, אלא ירו משכונות מאוכלסות, והם אלו המוצאים מחסה באזורים צפופי ילדים, מתוך הנחה שבטחונם מובטח.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:07

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר