לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2008, 09:47
  קצין במגל קצין במגל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.06
הריקושט מהאינטרנט כואב יותר מריקושט הקסאם

למי שקרא באתר מעריב באינטרנט http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/678/007.html
או שמע השבוע ב"עושים צהריים" עם יעל דן בגלי צה"ל. קצינים בזיקים דורשים להעלות את רמת הפעילות בבט"ר לרמ"פ א'.

אפרט בקצרה מדוע יש הגיון וצדק בטענה זו:
ראשית, בט"ר זיקים נמצא במרחק 500 מטר מגדר המערכת המפרידה בין מדינת ישראל לשטחי הרשות הפלשניאית (באוגוסט 2005 עם תוכנית ההנתקות-הגבול זז). השכם וערב אנו כסגל מפקדים קופצים לגדרות, מעבים מערך, תופסים כוננות. אנו לא לוחמים ולא קיבלנו את ההכשרה לכך, ייתרה מזאת אין לנו כוונה שצה"ל יכיר בנו ככאלה. אך בפועל במקום לבצע הכשרה לטירונים פרופר,אנו מתעסקים עם כל נושא המבצעיות.אנו יחידה שממוקמת בחזית לא בעורף!

שנית, כלל הסגל היושב במש"א ארז (בסיס חיל הים) ובמחנה יפתח (כולל מפקדה) מקבלים רמת פעילות א'- מדוע בק"שית הצופה אל הים או האפסנאי התורן ביפתח יקבלו רמת פעילות א' ואחנו לא?! אנחנו נמצאים על אותו קו דיווח!

שלישית, לטענת "החכמולוגים" שטוענים שגם באשקלון ושדרות לא מקבלים תוספת סיכון עלי להשיב- כי בכל ישובי עוטף עזה יש הקלות במס,הטבות כאלה ואחרות, המדינה מכירה בישובים אלו כישובים עם רמת סיכון גבוהה ומחלקת שם קרקעות בחינם (ראו ערך עמיר רפפורט, מעריב מתאריך 31.12.07).

הידיעה יצאה לעיתונאות לאחר שכלו כל הקיצין, אלוף מז"י הקודם, ראש המטה הכללי של צה"ל, קצין הנדסה ראשי וגנרלים רבים ובכירים שביקרו במחנה קבעו כי יש לאשר ליחידה תנאים של רמ"פ א', אך מישהו שיושב אי שם במרומי הקרייה שכף רגלו מעולם לא הונחה בזיקים, שאוזנו מעולם לא שמעו את ה"צבע האדם" שעינו לא ראו את הדם המתבוסס על חיליו הזועקים לעזרה לאחר שריקושט חדר להם בין הלב לריאה קיבל את ההחלטה לא לאשר רמת פעילות..

כואב לנו שהרמ"פ לא אושר אך כואב לנו יותר מהטוקבקים שכותבים עלינו. אנו לא רודפי בצע, המניע הכלכלי הוא חשוב אך לא החשוב ביותר. אנשים לא מבינים שאם בזיקים תאושר רמת פעילות א' חילים בנים יחידים כמו אבי דורפן שאיבד בנס "רק" את ראייתו לא יגיעו לבט"ר. שבנים למשפחות שכולות יבצעו טירונות בזיקים בהתניית חתימת הוריהם. כן, נקבל אמצעי מיגון טובים יותר,כן עוד טון של בטון,כן עוד אמבולנס ורמקול לצבע אדום.

אנו לא רודפי בצע, אנו גם לא מבקשים הכרה כלוחמים (א+) רק שיעריכו את העבודה הקשה שאנשינו עושים. ולמרות שאולי לכם, טוקבקיסטים יקרים, שאצבעותכם קלות על המקלדת וה- 11.09.07 היה עוד יום לציון היסטורי של נפילת התאומים שאולי הבטתם לרגע בעיתון או זיפזפתם בין מהדורות החדשות של ערוץ 2 ו 10- לי כמ"פ, לנו מפקדים ומפקדות, ממ"מים, סמלים, רס"פים מ"כים ומ"כיות כאחד, זה היה לילה ששוועת הטירונים שהפציחה את דממת האלחוט לאחר יללת ה"צבע אדום" הוא זיכרון כואב שיצרב לעד.

הפגיעה שלכם בנו, חיילי צה"ל (נכון גם אם אנו לא לוחמים, למרות שאני אישית הגעתי ממערך הלחימה), אחיכם, אזרחי מדינת ישראל שיושבים באותו הצד שלכם בגדר המערכת -כואבת יותר מכל פגיעה של קאסם שמגיע מרצועת עזה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/1/17/39411739.jpg]

נערך לאחרונה ע"י קצין במגל בתאריך 03-01-2008 בשעה 09:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-01-2008, 14:19
  pougachman pougachman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.05
תגובה לקצין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "הריקושט מהאינטרנט כואב יותר מריקושט הקסאם"

1. רבים מאותם "מנותקים" שיושבים בקריה ראו "ריקושט" אחד או שניים בשירותם הצבאי, נכון, לא כולם אך בתור מי שמגיע מהמערך הלוחם אתה בוודאי יודע שרוב מקבלי ההחלטות בנושא זה מגיעים מרקע קרבי כלשהו ולכן בתור מי שמציג את עצמו בתור מ"פ אשר להבנתי אמור להיות חלק ממערכת ששמה צבא הגנה לישראל ולא רק ממערכת בט"ר זיקים אני לא חושב שיש מקום למשפטים מסוג זה, בוודאי אם הם לא נכונים.
2.במחנה יפתח יושב גדוד חי"ר מבצעי (כיום גדוד 12) ומבסיס זה יוצאים לוחמים לפעילויות שונות בנוסף לכך שמפקדת הגדוד יושבת במחנה גם כן.
3.רמת הפעילות נגזרת גם מ->רמת הפעילות ולא רק ממיקום גיאוגרפי. מדוע מקבלים במקומות מסוימים הכרה של רמת פעילות "מבצעית"? למי מגיע ולמי לא? יש הרבה יחידות שכן מקבלות הכרה למרות שהדבר לא מגיע להן, לדוג' טייסות/יחידו המלטים.
4.גם בסיס שרגא טווח רק לפני שנה וחצי באש כמו מפקדת האוגדה, הפיקוד הצפוני, היב"א ועוד הרבה בסיסים ומחנות שונים. אין הצדקה להעלות את רמת הפעילות בכל מקום.
5. אני מסכים איתך שיש להמנע משיבוצים בעייתים כגון בנים יחידים באזור העוטף.
6. אני מזדהה מאוד עם ההרגשה שלך אך כדאי שתנסה להבין את ההגיון שבהחלטה. לא משנה אם אתה מסכים או לא, גם את זה כנראה למדת בתור בוגר קורס קצינים ומ"פים.
7.אני מעריך אותך ואת כל החיילים שכן עושים עבודת קודש למרותחוסר הערכה לעיתים מקרב האזרחים/חיילים קרביים/תקשורת
8. אני לא חושב שיש למנוע עבודות מיגון רק עקב הגדרת רמת פעילות שונה באיזור הספציפי הזה ובנושא זה אני מסכים איתך לחלוטין.
9.ראוי שקצין ובטח שמ"פ ימצא מקום קצת יותר ראוי להטיח טענות כאלו. הרבה אנשים פה, קצינים ומ"פים ראו חיילים הזועקים לעזרה, ומתבוססים בדמם לצערנו, אין שום זלזול בנושא זה חס וחלילה והוא קדוש ומקודש אך צריך ובעיקר בתור איש צבא לשדר מידה מסוימת של חוסן נפשי ובתפקידך בעיקר חוסן לאומי, אנשים ראו דברים גרועים הרבה יותר ולא חשו צורך לבקש אמפטיה מעם ישראל ולהצטייר כנזקקים.
ישן 03-01-2008, 15:39

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי pougachman שמתחילה ב "תגובה לקצין"

[QUOTE=pougachman]1. רבים מאותם "מנותקים" שיושבים בקריה ראו "ריקושט" אחד או שניים בשירותם הצבאי, נכון, לא כולם אך בתור מי שמגיע מהמערך הלוחם אתה בוודאי יודע שרוב מקבלי ההחלטות בנושא זה מגיעים מרקע קרבי כלשהו ולכן בתור מי שמציג את עצמו בתור מ"פ אשר להבנתי אמור להיות חלק ממערכת ששמה צבא הגנה לישראל ולא רק ממערכת בט"ר זיקים אני לא חושב שיש מקום למשפטים מסוג זה, בוודאי אם הם לא נכונים.

אין לי לזלזל חלילה ברקע הצבא הלעיתים מפואר של אף אחד ממקבלי ההחלטות, אך אני חושב שמחובתם להגיע לבט"ר ולרדת ממגדל השן בו הם נמצאים לפנ קבלת ההחלטה.

2.במחנה יפתח יושב גדוד חי"ר מבצעי (כיום גדוד 12) ומבסיס זה יוצאים לוחמים לפעילויות שונות בנוסף לכך שמפקדת הגדוד יושבת במחנה גם כן.

נו.. אז מדוע אנשי מפקדה מקבלים א'? האם זה צודק? האם זה נכון?

3.רמת הפעילות נגזרת גם מ->רמת הפעילות ולא רק ממיקום גיאוגרפי. מדוע מקבלים במקומות מסוימים הכרה של רמת פעילות "מבצעית"? למי מגיע ולמי לא? יש הרבה יחידות שכן מקבלות הכרה למרות שהדבר לא מגיע להן, לדוג' טייסות/יחידו המלטים.

גם בט"ר זיקים עומד בכל הקריטריונים- אחד לאחד (אני הרי מאלו שפנו לרמ"ח פרט). התשובה השלילית נבעה מכך שבקריטריון של יחידה הממוקמת באיזור סיכון, טענת אמ"ש שזיקים אינו מקום שכזה. אגב, גם ביה"ס לפיקוד בצריפין מקבל א', שיבטה מקבלת א', ביה"ס לנ"מ מקבלים א' האם זה נכון? זו שאלה.

4.גם בסיס שרגא טווח רק לפני שנה וחצי באש כמו מפקדת האוגדה, הפיקוד הצפוני, היב"א ועוד הרבה בסיסים ומחנות שונים. אין הצדקה להעלות את רמת הפעילות בכל מקום.

הצפון היה נתון במלחמה בתקופה בקיץ שעבר. ההבדל הוא שמחנה שרגא אין במשך תקופה מתמשכת של למעלה משנתיים על בסיס יומיומי את נפילות הקסאם ופצותי הפצמ"ר. חבר, זוהי טענת אנשי שדרות- או לא בתקופה זמנית חולפת, זו המציאות היומיות שאנו חיים.

5. אני מסכים איתך שיש להמנע משיבוצים בעייתים כגון בנים יחידים באזור העוטף.

רמ"פ א' יגדיר זאת בצורה אוטומטית.

6. אני מזדהה מאוד עם ההרגשה שלך אך כדאי שתנסה להבין את ההגיון שבהחלטה. לא משנה אם אתה מסכים או לא, גם את זה כנראה למדת בתור בוגר קורס קצינים ומ"פים.

אני חושב שההחלטה התקבלה ממניעים חנוונים בלבד בלבד. אם היו נהרגים אנשים מקאסמים בשטח המחנה, אם שברי זעקות אם היו קרועים את לב מהדורות החדשות, אם יבבות האמבלונסים היו נשמעים ממקלטי הרדיו לעיתים תכופות יותר. ההחלטה הייתה אותה החלטה? אני בספק.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/1/17/39411739.jpg]

ישן 03-01-2008, 17:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "[QUOTE=pougachman]1. רבים..."

1. הייתי רוצה לראות אותם יוצאים לשטח, נקודה, אבל אין קשר בין כך לבין החלטה שכזו.
2. אם אתה לא מבין משמעות של רמ"פ, מציע שתשכיל לפני שאתה יוצא למסע צלב, ולו בשביל לחזק את היכולת שלך לטעון - רמ"פ נקבעת ליחידה. לא קובעים משהו לפלוגה X ומשהו אחר לפלוגה Y. אי לכך, כל הגדוד או היחידה יקבלו רמ"פ. ההבדל בינכם לבין ביסנ"מ, שבטה וכל שאר הבסיסים הנ"ל הוא בכך שהינן יחידות מבצעיות, אבל אינן עושות זאת בשגרה. ז"א, במקרה של לחימה (ולא משנה אם זו מלחמה או לא), היחידות הנ"ל מהוות יחידות מבצעיות לחלוטין שזמינות ללחימה. אתם לא יחידה מבצעית. לא בשוטף ולא בחירום.

אני כן מסכים שנדרשת הגדרה יחודית לבט"ר זיקים, ולרמ"פ אין שום קשר להגדרה שכזו.

נ.ב. - אם אתה חושב שצבא שמתקמצן על 15 מליון ש"ח לרכישת אפודים קרמיים ללוחמים בשטחים במשך 5 שנים, ישקיע "סתם" כסף עליכם, אתה נאיבי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-01-2008, 18:20

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. הייתי רוצה לראות אותם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. הייתי רוצה לראות אותם יוצאים לשטח, נקודה, אבל אין קשר בין כך לבין החלטה שכזו.
2. אם אתה לא מבין משמעות של רמ"פ, מציע שתשכיל לפני שאתה יוצא למסע צלב, ולו בשביל לחזק את היכולת שלך לטעון - רמ"פ נקבעת ליחידה. לא קובעים משהו לפלוגה X ומשהו אחר לפלוגה Y. אי לכך, כל הגדוד או היחידה יקבלו רמ"פ.

צר לי לאכזב אותך. רמת פעילות נקבעת על פי יחידות משנה כך למשל פלוגת מפקדה בבט"ר זיקים- מקבלת רמ"פ ג'והפלוגות ב'
ההבדל בינכם לבין ביסנ"מ, שבטה וכל שאר הבסיסים הנ"ל הוא בכך שהינן יחידות מבצעיות, אבל אינן עושות זאת בשגרה. ז"א, במקרה של לחימה (ולא משנה אם זו מלחמה או לא), היחידות הנ"ל מהוות יחידות מבצעיות לחלוטין שזמינות ללחימה. אתם לא יחידה מבצעית. לא בשוטף ולא בחירום.
גם כאן עלי לתקן אותך או לרענן את זכרונך- תזכיר לי איזה בסיס הדרכה(למעט בה"ד1) השתתף במלחמה האחרונה?! חוץ מזה לו היית מכיר את הקריטריונים לרמ"פ היית רואה שאין פרמטר שנראה "פוטנציאל ללחימה" לא בשוטף ולא בחירום

אני כן מסכים שנדרשת הגדרה יחודית לבט"ר זיקים, ולרמ"פ אין שום קשר להגדרה שכזו.

נ.ב. - אם אתה חושב שצבא שמתקמצן על 15 מליון ש"ח לרכישת אפודים קרמיים ללוחמים בשטחים במשך 5 שנים, ישקיע "סתם" כסף עליכם, אתה נאיבי.

ישן 03-01-2008, 19:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. הייתי רוצה..."

לא מכיר את עץ המבנה של בט"ר זיקים - כן מכיר את הסיווג לרמ"פ.
ואני מציע שתבדוק כמה בא"חים שלחו פלוגות לשטחים להחלפה ותגבור יחידות - זה מבחינתי לוקח יפה מאוד. יתר על כן, מציע שתבדוק כמה פעמים קורסי מפקדים הוקפצו במהלך השנים האחרונות לשטחים. זה שיחידה לא מופעלת, לא אומר שהיא לא נספרת בפוטנציאל האג"מ הצה"לי. עוד מעט תגיד לי שהחטיבה שלי היא בכלל לא חטיבת חי"ר...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-01-2008, 19:36

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא מכיר את עץ המבנה של בט"ר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
לא מכיר את עץ המבנה של בט"ר זיקים - כן מכיר את הסיווג לרמ"פ.

אני מציע שבצע בדיקה מעמיקה יותר ואל תשלוף תשובות על סמך חלקקי מידע שנמצאים ברשותך. אתה מוזמן לפנות לתא פעילות ולראות שרמ"פ פועל לפי יחידות משנה ולא לפי יחידות.

ואני מציע שתבדוק כמה בא"חים שלחו פלוגות לשטחים להחלפה ותגבור יחידות - זה מבחינתי לוקח יפה מאוד.

חניכים בהכשרה לא לוקחים חלק בפעילות מבצעית לא בשגרה ולא בחירום(אני הגעתי מיהל"מ במקור, אני מכיר את הדברים מקרוב).

יתר על כן, מציע שתבדוק כמה פעמים קורסי מפקדים הוקפצו במהלך השנים האחרונות לשטחים.

בשיבטה, בית ספר לנ"מ ובא"ח גולני לא מתקיימים קורס מפקדים.

זה שיחידה לא מופעלת, לא אומר שהיא לא נספרת בפוטנציאל האג"מ הצה"לי.

טירון שהתגייס אתמול, לפני שבוע או לפני חודשיים לא נחשב בשום פוטנציאל אג"מי ובמלחמה הוא ילך מקסימום לארוז מנק"רים.

עוד מעט תגיד לי שהחטיבה שלי היא בכלל לא חטיבת חי"ר...

מה קרה לוחמים יקרים? אנחנו פוגעים לכם באגו שגם מ"כיות בזיקים תקבלנה רמת פעילות א'. אתם מוזמנים לבוא לבקר אצלנו ביחידה לכמה שעות ולהתרשם האם יש הצדקה לרמ"פ או לא. לטעמי כן.

ישן 03-01-2008, 22:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]לא מכיר את עץ..."

יקירי, הרמ"פ שיש לכם ממש לא מדגדג לי את קצה ה-Scarpa שאני נועל למילואים. אני טרוד בבעיות קצת יותר חמורות מהרקע האדום בכומתה שלכם (כמו ביטוח אובדן כושר עבודה, לי ולחיילי). הצעתי לך ללמוד קצת יותר לעומק את הנושא - החלטת להגיב בתוקפנות. שיבושם לך.

ישן 05-01-2008, 19:11

תגובה נוספת
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]לא מכיר את עץ..."

1.פוגע בלוחמים יקרים? לא ממש. חבל מאוד לשמוע דברים כאלו מאדם שרק קודם לכן טען שהוא מרגיש מאוד פגוע מהיחד אותו הוא מקבל.
2.כל הכבוד שהתקבלת ליהלום! אתה שפיץ רציני כנראה ואתה גם מ"פ, שיחקת אותה. חבל שעוד לא הפנמת שגם לך יש עוד כמה דברים ללמוד.
3.חניכים בהכשרה כן לוקחים חלק הפעילות מבצעית (איך אמרת-> אני מכיר את הדברים האלו... ממקור ראשון).
4.חיילים בבאחים הושנים נשלחים לפעילויות אבטחה שונות לידיעתך.
5.האגו לא נפגע מאותן מ"כיות בזיקים שיקבלו את אותן הטבות הנובעות מרמ"פ א.
6.ההבנה והסימפטיה אליך נפגעו בתור איש צבא.
7.מ"כיות בזיקים מקבלות בהבנה את דאגתך הרבה להן בתור מ"פ אך הצבא ככלל עדיין פועל באופן הגיוני יותר במקרה זה.
8.חבל שאתה מדבר בכזאת צורה, חבל יותר שזה מה שאתה חושב והכי חבל שאתה מרגיש צורך ויותר חמור מזה-> יכולת לדבר ככה כאן.
9.תודה.
וכמו שנאמר, איחלתי לחייל בהצלחה בהמשך דרכו
ישן 03-01-2008, 18:17

המשך תגובה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "[QUOTE=pougachman]1. רבים..."

1. אני מבין את טעונתך אך שוב איני חושב שזה המקום שבו איש צבא יפרט אותן
2.אני מאוד רוצה להאמין שמקבלי ההחלטות מודעים למצב הבעייתי של בט"ר זיקים ואינם זקוקים "לרדת" לבסיס עצמו על מנת להבין את גדול הבעיה.
3.אנשי מפקדת גדוד 12 אשר יושבים במחנה יפתח נחשבים - א בגלל שהם משרתים בגדוד מבצעי התופס גיזרה ולא רק עקב מיקומם.
4.כמו שביטיס רשם, יחידות מקבלות רמת פעילות מסוימת גם לפי יעודם המלחמתי ומכונתם הנדרשת בשעת חירום כיחידה מבצעית.
5.אפשר להגדיר את עניין הבנים היחידים ושלל בעיות הפרט בפקודות ספציפיות לבט"ר וזאת מבלי לעלות את אמת הפעילות, לצורך העניין אין צורת שבשביל למנוע בעיות אישיות שונות הצבא יגדיר שכל חייל שמשרת בבט"ר זיקים זכאי להטבות הנובעות מרמת פעילות שאינה תואמת את המציאות.

שוב אני חוזר ומדגיש הבעיה העיקרית שלי לפחות ואני מדבר באופן אישי היא שאתה מדבר כאן בתור איש צבא הפונה לציבור שמורכב ברובו ממלש"בים, אתה יורה טענות לאוויר שלא משנה אם הן נכונות או לא ובכך פוגע לבסוף באותה דעה שחשובה לך, דעת הציבור ששומע אותך תהיה או שאתה בכיין (וזאת לא הטענה שלי) או שהצבא מתנהג באיוולות. אתה איש צבא, לך אין את הפריבלגיה שיש לאזרחים לטעון ולהשמיע את דעתם, אתה מייצג מערכת ואתה חלק מאותה מערכת. זוהי נקודתי, מקווה שהבהרתי את עצמי.
ישן 05-01-2008, 19:40
  אלירן17 אלירן17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "הריקושט מהאינטרנט כואב יותר מריקושט הקסאם"

אתה מאוד צודק. מחזק את טענתך
שבוע שעבר סיימתי טירונות בזיקים, בעיקרון אין על מה להתלונן אנחנו זה הצבא ואם נברח אז מה נשאר. אבל לפחות שיתנו את ההכרה ברמת הסיכון. היו לילות שקמנו בהקפצה אחת, שתיים ואפילו שלוש של צבא אדום. . ולחשוב על זה שיש לך בין 10 ל 30 שניות לקום משינה ולהספיק להגיע בזמן לקסמייה (מרחב מוגן) ועוד זה בנוסף אחרי ימים מתישים שעוברים בטירונות שרק מחכים להיכנס למיטה ולנוח. ובואו נעזוב את זה שהמערכת אבטחה לא קולטת פצמרים שנשלחים לעברנו והיינו מתעוררים ב"בומים" מטורפים מבוהלים וגם כן באמצע היום.
ראיתי מספר קסאמים ששוגרו באוויר בדרכם ליעד מרחפים מעל לבסיס וליד.
בט"ר זיקים חלה עליו סיכון לכל דבר. וכפי שאמרת יתעד הדבר המחריד שקרה שם מספר חודשים קודם שבה נפצעו עשרות טירונים..חייבים לעשות משהו בעניין הקאסמים שנשלחים מעבר עזה כי נפילה בזיקים לא רחוקה מאוד מלקרות . בחודש שהייתי שם היו נפילות מאוד קרובות לבסיס. (100,200,50 מטרים).

נערך לאחרונה ע"י אלירן17 בתאריך 05-01-2008 בשעה 19:49.
ישן 05-01-2008, 19:45

שימו לב לחתך התגובות

אם תשימו לב לחתך התשובות-רוב המצדדים בהעלאת רמת הפעילות הם אנשים שהיו בבט"ר ומכירים מקרוב את הנעשה שם. אלו שמתנגדים לא מכירים את המציאות הבטחונית שאנו נמצאים בה.

אני מקווה שבאמ"ש פרט יבינו את הטעות שהם עשו ולכן גם האלוף אלעזר שטרן שקרא אני מניח כמותכם את הכתבה בNRG ושמע "עושים צהריים" בגל"צ החליט לבחון מקרוב את דרישותנו ויגיע לביקור בזיקים בשבועיים הקרובים.

ישן 05-01-2008, 19:57
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "שימו לב לחתך התגובות"

אתה טוען שמי שלא היה בבט"ר לא יבין, אבל אתה מתעלם לחלוטין מכל טענה שלא תומכת בדעה שלך.

כפי ששאלתי אותך בצו"ב, מה הופך את זיקים, פרט להד התקשורתי שנוצר עכשיו, למקום שראוי יותר לקבל הטבות מאשר מקומות אחרים?

כפי שכבר הזכרתי, חיילים בחטיבות המרחביות, שלעיתים קרובות הבסיסים שלהם נמצאים בשטחים יותר מאויימים מהמוצבים האחרים בגיזרה, מקבלים משכורת יותר נמוכה מהחיילים בגדוד בלי קשר לתפקיד שלהם בפועל (חמ"ליסט חטיבה שעובד קשה מאוד וצריך להיות בקשר עם מספר רב של יחידות ועובר בציר יותר מסוכן בדרך לבסיס, מקבל משכורת יותר נמוכה מחמ"ליסט גדוד) ולהם כבר היו מטענים על ציר ומחבלים כבר חדרו להם לבסיס, הם לא מדברים ב"אם יקרה אז תראו שאמרנו לכם"

וכמו שכבר אמרתי בצו"ב, חבל שאתה פוגע כל כך בתפקיד שבכל מקרה יש מטוביציה נמוכה להתגייס אליו, ועוד עושה את זה בפורום של מלש"בים.

ישן 05-01-2008, 20:07

הפורום כאן לא מסוגל לדון בסוגיות מורכבות

כל החלטה שיקבל הצבא תאמרו אחריה "אמן" אתם לא מסוגלים לדון בסוגיות מורכבות מבלי להיות משוחדים.
צר לי, חשבתי שהפורום הזה יהיה עם ראיה מרחבית גדולה יותר. האשכול הזה הוא לא הסימפטום הוא תופעה. החלטתי לא להמשיך לכתוב כאן יותר ולפרוש מהפורום., חבל על בזבוז בכוח בזמן ובאנרגיה. שבוע טוב לכם.

נערך לאחרונה ע"י קצין במגל בתאריך 05-01-2008 בשעה 20:29.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:29

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר