לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2008, 19:25
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בחור שבא מסביבה חילונית לישיבה דתית ..

אוקי אז הבחור הוא אני , אך אני עדיין לא בישיבה (מקווה להיות בעזרת השם ) ואני לא ממש חילוני .

אני בעקרון מסורתי (אוכל כשר כמובן, מניח תפילין כל בוקר ,שומר שבת ,צם , מידי פעם לומד עם הצד החרדי והדתי במשפחה שלי וכו' ) אבל אני לא הולך עם כיפה או ציצית . ואני גר בתל אביב לומד (כיתה י"א) בבית ספר חילוני לכל דבר , מיסודי חילוני ועד גיל 12 שהתחלתי להתחבר וצד הדתי במשפחה שלי גם הייתי ילד יחסית די חילוני (למעט כשרות וחגים בבית הכנסת).

בכל אופן אתם יכולים להניח שיש לי הרבה פיתויים בבית הספר ובסביבה , והרבה פעמיים אני מתוסכל מככה שאני יכול לקרוא בתהילים ולהתפלל, להרגיש גבוה ושמח ולמחרת ללכת לבית הספר לדבר והתנהג כמו חילוני . מרגיש כאילו אני נקרע בין שני הקטבים.

בכל אופן בחודשיים האחרונים יצא לי להיות הרבה עם המשפחה הדתית שלי ולהתארח אצלם בשבתות (חלק ציונות דתית , חלק חב"דניקים וחלק ש"סניקים , ואפילו קצת ברסלבים,כן יש לי משפחה מעניינית )
בכל אופן ממש נהנתי ודבר אחד הבנתי ואני מבין , והוא שמתי שאני נמצא בדת , טוב לי ! אני מרגיש שזה מקומי , ואני לא מתלבט איפה להיות , וזה משהו שממש משמח אותי שהגעתי להבנה הזאותי .

בכל אופן כל החפירה הזאות היא רק רקע , הנושא עצמו הוא ככה :

מישהו מהשפחה שלי הציעה רעיון שממש מצא חן בעייני .
הרי אני מתקרב לגיוס , וכבר עברתי מיונים לחובלים והצבא מתחיל להכנס לי לראש יותר ויותר .
אז הוא אמר , אולי חכה רגע ? (סתם לידע כללי הוא שירת באגוז , אל תחשבו שהוא נגד צבא או משהו כזה ) אולי לפני שאתה מתגייס לצבא ולפני שאתה מתחיל את המרוץ הזה לצבא ואז אונברסיטה ואז משכורת יותר גדולה ואז מכונית ועבודה טובה והכל .

אולי לפני כל זה , תנסה ללכת שנה לישיבה , שנה לפני הצבא , מן שנת שירות (או איך שלא קוראים קוראים לזה )

והרעיון הזה ממש הדליק אותי והוא מוצא חן בעייני , ונראה לי שזו הדרך שלי להכנס לתוך הדת בצורה אינטנסיבית יותר (מכיוון שאני מדמיין את עצמי מקים בישראל בית יהודי דתי עם אישה דתיה ולא בית חילוני ) לכן מה שרציתי לשאול אותכם חח ובגלל זה כתבתי הכל הוא , איזה ישיבה יכולה להתאים לי בערך , ממה שאתם חושבים , לבחור עם רקע כמו שלי , שלא גדל בחברה דתית?

ואני יותר נמשך לציונות הדתית אם זה משנה , אבל הייתי רוצה לשמוע כל דעה שיש לכם .

תודה רבה למי שהקדיש לי זמן וקרא את מה שכתבתי .
חזרה לפורום
ישן 09-03-2008, 20:04
צלמית המשתמש של doobel
  doobel doobel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אסיף13 שמתחילה ב "בחור שבא מסביבה חילונית לישיבה דתית .."

לי נשמע שדווקא מכינה קדם-צבאית דתית תתאים לך הרבה יותר, ההבדל בין מכינה לישיבה הוא תוכן השיעורים. בישיבה מתמקדים בעיקר בלימודים תורניים (גמרא, תורה וכו'), בעוד במכינות עוסקים בעיקר באמונה.

יש דבר שנקרא שבו"ש - שבוע ישיבה, זה לא באמת שבוע, וזה לא בהכרח בישיבה, אבל השם דבק.
בשבו"ש אתה בעצם לוקח כמה ימי חופש מבית הספר והולך לבדוק מכינה או ישיבה (כמות הימים שתהיה שם תלויה לחלוטין בך).
אני ממליץ לך פשוט לעשות שבו"שים בישיבות ומכינות (תעשה בכמה שיותר מהן) וככה תברר מה הכי מתאים לך.
אם אתה רוצה המלצות למכינות וישיבות שאני מכיר ולדעתי יכולות להתאים לך, שלח לי הודעה בפרטי ואני יותר מאשמח לעזור.

אגב, כל-הכבוד לך על האומץ! לא קל בכלל להחליט החלטה כזאת.

חזרה לפורום
ישן 09-03-2008, 20:15
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אסיף13 שמתחילה ב "בחור שבא מסביבה חילונית לישיבה דתית .."

קודם כל סחטיין על ההקדשת מחשבה שאתה עושה כרגע (רוב האנשים במצבך היו פשוט הולכים לצבא ונותנים לעצמם להישטף בזרם עם כולם).

לשאלך - יש 3 מסגרות שאתה יכול לבחור שהם לא צבא:

1. ישיבה גבוהה - לחבר'ה שרוצים להתעמק ולהתחזק בעולמה של תורה- רובם עושים 4-5 שנים בישיבה ולאחר מכן מתגייסים ל- 3 שנים צבא רגיל.

2. ישיבת הסדר - ישיבת הסדר היא בעצם שילוב המורכב מ- שנה וחצי ישיבה, לאחר מכן שנה וחצי צבא (בערך)
ולאחר מכן משלימים ל- 5 שנים בישיבה.

3. מכינה - זה בעצם על פי מה שהנער בוחר, לרוב זה שנה ישיבה, בהם מתעסקים הרבה בבעיות והלכות צבא (וגם יש הרבה אימונים וחדר כושר במסגרת אותה שנה) לפעמים שנתיים, לאחר מכן עושים שירות צבאי מלא של 3 שנים.

לאחר שראינו את כל האפשרויות - לפי איך שאני ראיתי, אתה יותר בקטע של מכינה. אני יכול להגיד לך שרוב החבר'ה מהישיבות התיכוניות הולכים למסגרת ישיבות ההסדר, אלה שכן הוכים למכינה הם אלה שרוצים עשות שירות צבאי מלא - ולמש את יכולתיהם בצבא אבל לפני זה הם כן רוצים להרגיש מזה תורה שאתה לוד מרצונך.

לפי דעתי החבר'ה במכינה יתאימו לך, אבל יש כמה חסרונות בדבר:

קודם כל אני חושב שמי שנכנס לעניין של הדת כיוון שטוב לו שם- זה א הכי רצוי. יהיו לך הרבה רגעים קשים - שאתה תגיד לעצמך "למה אני צריך את זה" - ואם תבוא בגישה שאתה עושה את זה כי זה טוב לך, אתה לא תצליח. זה עבודה, וזה דורש סיבולת ואמוה חזקה.

דבר שני הרבה חבר'ה שבאו מישיבות תיכוניות, ויש להם רקע של תורה, לאחר שירות הצבא ובמהלכה הם נהיים יותר לשים מבחינת הדת , עקב הפיתויים הרבים מסביבם - והשנה במכינה שהם טעמו לא הספיקה להם בחיזוקם. לכן אני חושב שמי שאים לו רקע של תורה , כמו שתיארת את עצמך, יהיה הרבה יותר קשה לשמור , בהשפעתה של שנה מכינה בלבד, על רצונו וזהותו כאדם דתי.

בכנות , אני חשבתי על שתי המיסגרות האלה, על אף שהתוו לי את הדרך לישיבת הסדר.. בסופו של דבר חשבתי שאני כן רוצה לקיים את הכתוב "והגית בו יומם ולילה" וכן להגיע למסגרת שאני יוכל לעשות זאת , בנוסף לשירות הצבאי, ולכן בחרתי בישיבת הסדר.

בסופו של דבר אתה זה שעושה את ההחלטה. תחשוב טוב ותמצא את הזהות האמיתית שלך.
(יש חוברת מלאה בפרטים על כל הישיבות, מכינות וכדו' , אם אתה רוצה, צור איתי קשר בפרטי ואני יראה אם אני יוכל להפנות אותך למישהו שישיג לך את זה..)

בהצלחה!
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום
ישן 09-03-2008, 23:14
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
תודה :]

אוקי אז קודם כל תודה רבה לכם על הפירגון ועל התגובות , אני מעריך את זה .. :]

אז בוא נעשה קצת סדר :

אתם צודקים קרוב משפחה שלי דיבר דווקא על מכינה ולא על ישיבה , אפילו שאני אשקול את שניהם (ויבדוק כמובן את הכל) .

אז ככה , ברור שזה לא רק "טוב לי" . מה זאות אומרת" טוב לי"? קשה לי לא טוב לי אבל זה המטרה , להתגבר על היצרים .
שאני אף פעם לא יצאתי למסיבה ביום שישי בעוד שכל יום חמישי גל של חברים מנסה לשכנע אותי לצאת איתם ואפילו רק פעם אחת , זה קשה , אבל אחרי שאני מסיים את השבת ומרגיש את טעם העונג שלה אני מרגיש טוב שהתגברתי .. לזה התכוונתי .

ואני אומר שאני לומד עם משפחה תורה , אני מרגיש שייך אני מרגיש את עם ישראל , אני מרגיש שהנשמה שלי פורצת החוצה , אני רק רוצה להרגיש את הספר בין האצבעות זה עושה לי טוב, ואני יודע מה זה התגברות על יצר , זה לא שאני חיי בעולם וורוד , וכמו שכולכם גם אני במאבק תמידי .
אני לא מרגיש זר לדת חס וחלילה או משהו כזה .
בכל זאות המשפחה שלי ברובה דתית וחרדית וגם אלה שהורידו את הכיפה מראש לא הורידו את האמונה מהלב , תמיד אנחנו בתוכו ומנסים לחזק אחד את השני .

ואם זה עוזר אז עשיתי בבית הספר יחידה אחת בתושב"ע , אני יכול לעשות גם 5 אבל אני צריך לבדוק את זה עם הבית ספר אם זה לא מאוחר מידי .

ולא , אני לא מתגייס השנה , אני בכיתה י"א .

ובקשר לעניין שהשנה במכינה לא מספיקה והפיתויים מתגברים ומקשים על אורך החיים הדתי .
כן זה גם מה שבן דוד שלי אמר לי , אבל אני לא מתגייס לשייטת 13 שהם מטגנים שם חזירים בליל שבת , הולכים כמעט ערומים ומתעטפים בבנות .
בכל זאות יש 20 % של חובשי כיפות בחובלים , הסיכוי שתיהיה בת בקורס הוא קטן וגם אם כן אז זה לא ממש ביג דיל , לפחות לא בשלב הזה . זה לא שאני הופך להיות חייל של מאה שערים בין רגע .

וגם אם עד עכשיו לא יצאתי עם חברים שלי בימי שישי אז אני מאמין(ומקווה) שלא תיהיה לי בעיה גם בצבא

ומתי בדיוק ה"שבוע ישיבה" ואיך אני נרשם לזה ?
ואני אשלח גם לאנשים פה הודעות בפרטי שהציעו את עזרתם ...
שוב תודה

נערך לאחרונה ע"י אסיף13 בתאריך 09-03-2008 בשעה 23:29.
חזרה לפורום
ישן 10-03-2008, 00:33
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אסיף13 שמתחילה ב "תודה :]"

כמה דברים.

א.מבחינה דתית,עדיף שייטת 13 על חובלים,גם מבחינת כמות הדתיים וגם מבחינת אופי הפעילות.

ב.הסדר זו לא אופציה מבחינתך כי צריך לסיים תיכון דתי עם 5 יחידות תלמוד,ולכן האופציה הטובה ביותר היא מכינה.הייתי מציע לך לנסות ללכת על מכינה מעורבת דתיים-חילונים,שם תוכל להשתלב בצורה הכי טובה,גם ללא רקע,ולבחור בין שתי הדרכים מתוך ידיעה ובחירה.

אתן לך את המכינות שאני מכיר בסגנון הזה,עם האתרים שלהם.

מכינת "בית ישראל" בגילה,ירושלים. http://www.reut.org.il/mehina/

מדרשת "עין פרת" בכפר אדומים http://www.bogrim.org/mechina.php

והמכינה בנוקדים,שהיא לא מעורבת,אבל יש בה גם דתיים וגם חצי דתיים http://mnokdim.org/odot.htm

כולם מקומות מדהימים באמת,מהיכרות אישית ומהיכרות של חברים.

חזרה לפורום
ישן 08-04-2008, 23:05
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי אסיף13 שמתחילה ב "סליחה על ההקפצה .."

טוב, בתור בת (שגם עדיין לא התגייסה ולא הלכה לשנת שירות) אני אספר לך דברים שמשפחה וחבר'ה מהישוב שלי סיפרו לי על המכינות הקדם צבאיות...
דבר ראשון הם מאוד המליצו על זה, רובם אמרו שזאת הייתה השנה הכי משמעותית בחיים שלהם.
אלה שהלכו למכינה מעורבת (דתית-חילונית) סיפרו שזה ממש עזר להם מבחינת אמונה. הם אמרו שזה דווקא היה מעניין לפגוש מגוון כל כך גדול של אנשים ולהכיר הרבה דרכים של אמונה. וברגע שהם ראו את האמונה של כך כך הרבה אנשים אחרים הם יכלו למקד את עצמם בינהם ולהבין במה הם מאמינים. גם הדתיים וגם החילונים שהיו שם (אני בישוב מעורב....) אמרו שזה מה שעשה את החוויה לכל כך מיוחדת מבחינתם, השילוב הזה עם מגוון של אנשים מעם ישראל. . בנוסף הם אמרו שאצלם במכינה יש התנדבויות בכל מני מקומות באיזור של המכינה וזה גם מוסיף משמעות לחוויה. (אני לא יודעת אם בכל המכינות זה ככה... אבל אצלם זה היה).
דווקא אלה שהלכו למכינה הדתית לא ממש הרחיבו על מה שהיה שם. כמובן שהם אמרו שזאת הייתה חוויה משמעותית, אבל פחות דיברתי איתם על זה אז אין לי מה להרחיב...
אני מקווה שתמצא את המקום שמתאים לך וקבל חיזוק על זה .
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:42

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר