לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2008, 18:39
  Xtermy Xtermy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "אין זמן מינימלי.אתה פונה..."

הנשר הקטן - לא מדוייק.

בשביל להעלות/להוריד פרופיל עקב אותו הסעיף שהוריד/העלה אותו מלכתחילה (במקרה הזה - הסעיף הנפשי) יש לחכות תקופה של מינימום 3 חודשים.
לועדה הרפואית עצמה, אם ומתי שתקבע לך nono2, יש לבוא עם 3 מסמכים שונים, לפחות (לא כולל מסמכי חוו"דים שאולי יבקשו ממך): הפניה של הרופא היחידתי שלך לועדה רפואית, חוו"ד רופא מומחה (במקרה זה - הקב"ן/פסיכיאטר/שניהם), ונגררת כושר (נגררת פרופיל - כל העליות והמורדות של הפרופיל שלך מראשית דרכך הצבאית, ניתן לבקש ולהדפיס בשלישות/משרד הרישום שלך).

nono2 - חוץ מהאמור למעלה, אנא כך לתשומת ליבך שבצבא, לאחר חצי שנת השירות הראשונה, קשה לשנות שיבוץ, משמע - קשה מאוד לצאת מהמקצוע הנוכחי שלך ולצאת לקורס שהיה מקנה לך מקצוע אחר.

היות ואתה בעל פרופיל 45 נפשי, אני גם מנחש שה"מקצוע" שלך, נכון להרגע, הוא 0040 (עובד כללי), שבין היתר מזכה אותך בקיצור של חודש וחצי (45 ימים) מהשירות הסדיר שלך, וברוב המקרים גם פוטר אותך ממילואים. אין לך גם מבחני שלב בשביל לקבל דרגות.

עם פרופיל שכזה, אתה גם "פסול קורסים", ולמעט קורס של חודש של מש"ק לוגיסטיקה בבה"ד 6, צריפין, ספק אם תוכל לצאת לקורס כלשהו. לכן, אני מציע לך לנסות לבקש עבודה משרדית/פקידותית באחד מהבסיסים הפתוחים הידועים (קריה, השלישות הראשית ברמת-גן, צריפין, תל-השומר - תלוי במקום המגורים), בשביל לא להיתקע עובד רס"ר, עובד מטבח, מאבטח מתקנים, אפסנאי (שלא עבר קורס כמו המש"ק לוגיסטיקה) או במקרה הטוב - נהג, או מש"ק משמעת ללא קורס (וזה רק עם יהיה לך מזל/קשרים).

כמו-כן, עד כמה שידוע לי, לא נוהגים לקבל לשירות קרבי חיילים שהורידו את הפרופיל שלהם לפרופיל נפשי במהלך השירות או בלשכת הגיוס/הבקו"ם.

"נקודת האור" שלך, היא כמובן לחכות כ-3 חודשים (שבמהלכם תוכל כבר להכין את כל המסמכים ולקבל את אישור הרופא המטפל לללכת לועדה רפואית - בשביל לחסוך זמן) ואז לנסות להעלות את הפרופיל בחזרה (בדרך-כלל בשלבים, מ-45 ל-64, ומשם ל-72/82/97 - תלוי בהמלצת הרופאים המטפלים).
בדרך-כלל, הסעיף ליקוי הכי נפוץ לפרופיל מסוג זה הוא סעיף על חרדות כלליות (32615, 31625, 42614), כאשר 3 הספרות השמאליות מעידות על סוג הליקוי, וה-2 האחרונות - על מידת החומרה של הבעיה הרפואית. 32617, למשל, כבר היה מזכה אותך בפרופיל 21 ובשחרור מצה"ל.

אני מתנצל על החפירה ויודע שזה נשמע הכול עצוב/אבוד, אבל הצבא הוא כידוע גוף בירוקרטי אטום מאוד, ולכן לא כדי לך לשקוע בהזיות על קרבי, אלא לנצל את המצב לטובץך, ולפחות לקבל שירות קל ונוח, כסוג של פיצוי על עוגמת הנפש שכנראה נגרמה לך בבית-הספר הטכני של חיל-האוויר (והאמן לי - אתה לא לבד בסיפור הזה).

בהצלחה, ותזכור שאם קצת מאמץ, תוכל להגיע לתפקיד משרדי כן מעניין, ואפילו די חשוב. אולי לא כמו מש"ק מודיעין, מפענח תצלומי אוויר, מתרגם, וכו', אך אולי משהו שקשור לתמיכה טכנית במחשבים (מש"ק מחשוב - עם הרבה מזל זה אפשרי). והאנשים בבסיסים פתוחים/תפקידים פקידותיים הם רחוק מלהיות אנשים רעים. לא יודע אם תפתח איתם קישרי חברות כמו שאפשר לפתח בבסיס סגור/בשירות קרבי, אבל בהחלט תמצא שלא כולם מפונקים, פטוריסטים או פאקצות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר