לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2010, 19:47
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
יש עוד אהדה כלפי ישראל בארה"ב, אבל היא נשחקת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "וול סטריט ג'ורנל: מדוע הממשל נאבק בישראל?"

ולא בגלל הבניה בירושלים, או ההתנחלויות, או אורן זריף, אלא משום שאי אפשר לתמוך במדינה שאין לה דרך. רעיון "בת הברית האסטרטגית" עלה בעשן מלחמת לבנון ועופרת יצוקה, כאשר הנשיא בוש שכב על הגדר למען ישראל ואיפשר לה חופש פעולה מלא, והיא לא השיגה יותר מתיקו מול ארגון גרילה לבנוני, וארגון עלוב הרבה יותר בעזה.

במה יתמוך האמריקאי מהרחוב? בשיחות שלום או בצעדים חד צדדיים? בהקפאת בניה או בתוכנית בניה בירושלים? בהחרמת החמאס או בנכונות לשחרר מאות מרוצחיו עבור חייל אחד? באתרי מורשת, או בנכונות לפשרה בהר הבית? בהנתקות או בפיוס? במו"מ עם אסד או בריבונות ישראלית בגולן? מה ישראל רוצה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2010, 09:05
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ה"ימין" אינו יכול להציג תוכנית מדינית, ואתה יודע זאת היטב
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "לדעתי אתה טועה"

מפני שמנגנוני ההגחכה, דה-לגיטימציה ופסימיזם שגורמים בשמאל הקיצוני, וכן הרבה אופורטוניסטים תועלתניים מכל המחנות יודעים להפיץ כל כך טוב, תהפוך כל תוכנית כזאת ללא יותר מאשר "עוד קובץ מאמרים של בני בגין".

זה מזכיר לי טענות של ליבראלים יהודיים מחו"ל - מין אוהבי/נגעלי ישראל כאלה שדי נפוצים, שאומרים לי ש"רק עמותו וקרנות נתמכות שמאל (או כמו שאומרים היום "הקרן החדשה") פועלות לקידום דו קיום יהודי-ערבי. אני מספר להם איך באגרסיביות פעילי שמאל, בסיוע לאומנים ערביים דחקו מה"מגזר" כל יוזמת דו קיום "מלמטה" (=כזו שמתחילה עם חיי יחד של אנשים, לא של לאומים - "כמו שצריך") והפכו כל ישראלי שלא הולך עם דגל אש"פ כ"ציוני קולוניאליסטי". זה היה לפני עשור בערך, לכל היותר, והיום אין לך שום סיכוי לקיים מיזם של סיוע כל שהוא במגזר הערבי בלי שתדרש להוכיח נאמנות לרעיון הפוסט ציוני. גם הערבי הפשוט לא ישתף אתך פעולה, מפני שעשור של דה-לגיטימציה הפך אותך לאדם שלא ראוי להסתובב אתו, גם אפ בפנים הוא חושב כמוך (והרבה מאוד ערבים בישראל "מתגעגעים" לימים שבהם דו קיום היה משהו ברמת הפרט ואפשר היה להיות אדם, בלי ללכת עם דגל על הכובע).

דחיקת ה"דו קיום האזרחי", או יותר נכון החתירה אליו (ברור ששום דבר לא היה מושלם) ע"י ארגוני שמאל היה צעד ציני, קר ומחושב: שילוב של אגו, דאגה לפרנסה רוחנית ושנאה. זה בדיוק מה שקרה עם כל אפשרות ל"תוכנית מדינית של הימין". אתה יודע מה? אם הימין מחר יחליט, בלי שום תוכנית מדינית, פשוט על החזרת המתכונת האזרחית של 1988 (עבודה חופשי בישראל, מינימום מחסומים) מבחינת רמת הפרט - גם את זה יטרפדו מיידית אלה שעליהם אני מדבר (וכולנו יודעים שצריך רק 100 מטורפים כדי להבעיר את השטחים). וזה בעוד ה"מלחמה במחסומים/גדר/מצור כלכלי" אמורה להיות המטרה הנוכחית העיקרית של השמאל.

ישן 16-03-2010, 12:04

אתה מזכיר לי אדם העומד ליד מיטתו של אדם חולה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אלה תרוצים"

במחלה "קשה", אבל שבכל רגע נתון התסמינים שלה דומים לשפעת, וממעביר עליו ביקורת שהוא לא "לוקח עצמו בידיים". אם אני לא אוהב להתמודד עם מתקפת "אד-הומינום", אז אני מניח שגם ה"ימין" לא יכול בהכרח. זה לא נעים שגופים רבי השפעה הפועלים תחת הגמוניה שלומיסטית חזקה, מנהלים נגדך מסע מתמיד של דה-לגיטימציה. אפשר תמיד להגיד "אז תלחם, תפסיק לבכות". אני מוכן לחתום על החלק של "תפסיק לבכות", אבל מנסיון חיים, והרבה התבוננות על אנשים שונים, אני שולל לחלוטין את הביקורת של "תתחיל להלחם יסמרטוט". בחלקה הקטנה שלי ניסיתי להלחם פעם ואני שלם עם עצמי כשאני אומר שזה לא היה אפשרי והובסתי. אני לא נעלב כשמי שלא מכיר אותי, קורא את זה ואומר "אין לא יכול, יש לא רוצה", אני רק למד מאמירות כאלה שלסיסמאות אין הרבה ערך מעבר לתקופה שבה כהורה אתה מחנך ילד.

ישן 16-03-2010, 19:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אכן, אם לא נשקר לעצמנו ונגיד ש"יש פתרון" - חובתנו להיכנע לאלתר. נו באמת...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אז הפתרון הוא המתת חסד"

לימין אין תכנית כי לא לכל בעייה יש פתרון. החיים לא מושלמים, והמצב כרגע
[אינו כזה שיכול לאפשר פיסות נייר מופלאות שיביאו גאולה - וגם לא "מהלכים
חד-צדדיים" שיביאו תקומה ומזור לחוליינו.
מובן מאליו שתכנית חד-צדדית של הימין לא תפחית לחץ חיצוני (אלא אם כן
"צעד חד צדדי" אתה מתכוון לנסיגה חד צדדית, ואז גם כשבועיים וחצי
בערך...), אלא תחריף אותו (דמיין לך את הרעש שתעורר שוועתם של
הפלסטינים ותומכיהם בשעה שישראל, בוא נאמר, תספח את גושי
ההתיישבות, ותכריז על הקמת גדר מזרחית שתספח דה-פאקטו את הבקעה
לישראל...).

הימין לא יכול להפחית את הלחץ של "האחד" ומרעיו, כיוון שלחץ זה לא
בא בגלל שישראל "לא יוזמת מהלכים מדיניים", אלא בגלל שכל מהלך מדיני
שתיזום ישראל, שלא יעלה בקנה אחד עם התפיסות השלומיסטיות של
הממשל הנוכחי - יותקף בהיסטריה ע"י הממשל העלוב הזה.

אגב, האמת היא שאין להתרגש מההתקפות ההיסטריות של הממשל הזה.
החולשה המובנית שלו בכל מה שנוגע ליחסים בינ"ל, הופכת אותו לנכה
לגמרי בכל הנוגע להפעלת לחץ עלינו, בעיקר עלינו, ובעיקר בשנת בחירות.
אין ספק שהממשל הזה מפגין רטוריקה תוקפנית להפליא כלפינו, בדיוק
כפי שהתרגל להיות פייסני להפליא כלפי אוייבותיה של ארה"ב, אבל האמת
היא שהממשל הזה לא מסוגל אפילו לדמיין עיכוב בהעברת סיוע לישראל
(התבטאות של מיטשל בכיוון לפני חודש יורטה כ"כ מהר בידי דמוקרטים
בקונגרס, שמאז לא ניסו לחזור שם על השטות הזו).

זהו משבר מלאכותי, שנראה שקשור יותר בניסיון של אובמה להתנער מהכשלון המחפיר שלו מול איראן ולמצוא אשמים אחרים במצב, מאשר
בתחושת העלבון שלהם על כך שפקיד במשרד הפנים פרסם מכרז לבניית
יחידות דיור במקום שישראל הבהירה בערך 40000796 פעמים, שאין לה
שום כוונה לחדול מבנייה בו.
הבעייה שלנו עם הממשל הזה קשורה פחות בהתבטאויות, ויותר בשאלה
כמה הוא מוכן ללכת רחוק בכדי למנוע מאיתנו להגן על עצמנו מפני איום
קיומי (זביגנייב החמוד הציע שיירטו מטוסים שלנו בדרכם לאיראן, והשאלה
היא האם עד לשם הגיע החולניות של הממשל הזה)ץ
ישן 16-03-2010, 14:17
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בשביל מה היינו צריכים את כל הבאלאגן הזה?
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זה לא סיבות אחרות, אלה אותן סיבות."

מאז ששת הימים השלישה ירושלים את מספר תושביה ואת השכונות היהודיות. הכל נעשה באופן שוטף וללא רעש מיותר. פשוט נקבעו עובדות בשטח ואף אחד לא ערער עליהן.

פתאום לפתע 1600 יחידות דיור תקומנה ולא היום או מחר, אלא הצהרת כוונות בדבר הנכונות לבנות.
כל זאת מתרחש בעת ביקור היסטורי שמטרתו היחידה הייתה חיזוק הברית ההיסטורית והאיסטרטגית בין ארה'ב לבין ישראל (אי המבטחים היחידי שנותר לנו בעולם הזה).

ביום כזה בו מבקר סגן נשיא המעצמה שעוד מאמינה בנו, כאשר על הפרק עומדת שאלה מהותית הקשורה לאיום הקיומי על מדינת ישראל, ללא מרכאות , נדחק הנושא לקרן זווית משום ששר בישראל מחליט ללא כל תבונה וראייה מדינית ומתוך ראייה פוליטית צרה ביותר לספק על מגש של זהב את התחמושת לתקיפתה של ישראל במישור המדיני בארה"ב ומאוחר יותר בארצות נוספות בעולם.

בשיקולים של רווח והפסד, מה יצא לנו מכל הבאלאגן הזה? את מי בדיוק מייצגת ש"ס והעומד בראשה בצהרה הזאת? ומה בדיוק נתניהו מרוויח מכל ההמולה שנוצרה סביב ההצהרה בזמן ובמקום הלא מתאימים הללו.

מזלנו שבכל הפיאסקו הזה נוצר משולש שווה שוקיים:

שר מצהיר (תחילת בניה)

ראש ממשלה מתנצל ראש ממשלה מצהיר
(טעות בעיתוי) (הבנייה תמשך)
ישן 16-03-2010, 01:23
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
חייתי תשע שנים בארה"ב ופגשתי כל מיני
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "[font=Verdana]אתה יודע,..."

רמת הבורות לגבי ישראל אינה שונה בין תומכיה לבין מתנגדיה. רב האנשים לא יודעים דבר וחצי דבר על ההיסטוריה והמורכבות והמצב, והם מגבשים את דעתם (אם בכלל) לפי דברים פרוזאיים כמו האם ישראל עושה דברים שטובים לאמריקה, האם האנשים שבאים משם דומים לאמריקאים וחולקים איתם ערכים דומים (דמוקרטיה, חופש, כלכלת שוק). בכלל חשוב להם יותר מה אומר הכומר שלהם או שדרן הרדיו המקומי על ישראל מאשר מה חושב הנשיא. בדמוקרטיה האמריקאית דעת האזרחים חשובה כי הנציגים שלהם נבחרים באופן אישי והם עומדים למבחן כל הזמן. לכן הקונגרס תומך בישראל, לעתים (כמו עכשיו) בניגוד לממשל, אבל זו לא תמיכה מובנת מאליה או מובטחת לעולם ועד. ישראל צריכה מסר פשוט ומובן כדי לשמר את התמיכה הזאת, והיא בעיקר צריכה מדיניות כדי לשרוד ולשגשג. השמאל מציע מדיניות פייסנית ופשרנית שעד כה הביאה לכרסום בחוסן הלאומי ולא הביאה הישג של ממש. לעומתו הימין הבטחוני לאומי, שאינו דתי משיחי, לא מציע דבר ורק יודע לאמר מה לא בסדר.
ישן 16-03-2010, 14:37

וכאן גם המקום לצטט את Ori ממש מלפני כמה ימים:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "וול סטריט ג'ורנל: מדוע הממשל נאבק בישראל?"

אין ספק שארה"ב הייתה אמורה לעמוד לצד בעלת הבריתה הקרובה והנאמנה
ביותר, היחידה שבאופן עקבי שולחת מאסות חיילים כדי לעמוד לצידה
כמעט בכל מקום מסוכן, בו לחמו חיילים אמריקנים בשני העשורים
האחרונים............ תגובתו של ממשל אובמה? הפניית כתף קרה בפעם הראשונה מזה שנים
שבריטניה היא זקוקה שזקוקה לגיבוי אמריני........ לנו, כאמור, חשוב מאוד להסתכל ולהפנים מה שקורה: אובמה, במסגרת ניסיונותיו לחבב את ארה"ב על שונאיה המסורתיים (ובאמריקה הלאטינית
ארה"ב שנואה מאוד - אם לא משקללים את עשרות המליונים שמתים להגר
אליה, כמובן, אבל הם לא בשלטון, ואובמה בין כה לא סופר אותם...).
אחרי פולין, צ'כיה, יפאן, דרום קוריאה, ועכשיו בריטניה - הגיע הזמן להפנים
שהממשל הנוכחי הוא כבר מעבר ל"הססני". זהו ממשל שדווקא מצטיין
בהחלטיות - לפייס את שונאי ארה"ב, ולעזאזל בנות הברית שזה יבוא על
חשבונן ("הן בין כה בעדנו - אין להן ברירה"...).

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=505756

כמה "פרשנים" של כותרות שאנו מכירים מוצאים פנאי לשבת ולתת ניתוחים כאלה, שהם בסופו של דבר לא מצריכים לא מקורות חסויים, לא ידיעת שפות עולם שלישי ואפילו לא גאונות או מוח מבריק באופן קיצוני? האם קראנו על זה איפושהו? ממש לא... אבל אנשים ימשיכו לקרוא את ברנע, רוזן, כספית וקדמון כאילו הם מניואל בוק, ולא ספר של ג'י ק. רולינג...

ישן 16-03-2010, 14:42
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

ממשל אובמה יהרוס את יחסי החוץ של ארה"ב לגמרי עם בעלות הברית שלה בין שאר הנזקים, שהוא יגרום לארה"ב ויקחו כמה שנים טובות עד שהנשיא הבא יצליח לתקן את הנזק שאובמה גרם לארה"ב ביחסי החוץ.
בריטניה המדינה, שאולי החברה הכי של ארה"ב נגררה אחריה לעירק ואפגניסטן וכאשר היא צריכה את הגב של ארה"ב עם ארגנטינה, אובמה וממשלו מתעלמים מבריטניה ועקב עירק ,אפגניסטן והמשבר העולמי המפלגה, שבשילטון 13 שנה בבריטניה תאבד כנראה את השילטון.
אני מקווה מאוד, שהממשלה הבריטית הבאה תזכור את זה לאובמה היטב.

אבל למי ממשל אובמה כן נחמד? טורקיה, אירן, סין, צפון קוריאה ומדינות מדרום אמריקה עם דבר אחד משותף "אהבה רבה" לארה"ב, ככה שהיחס של ממשל אובמה לישראל לא שונה משאר היחסים לשאר החברות של ארה"ב בעולם.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:04

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר