לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-09-2010, 21:18
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הכוונת, למי שלא מכיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כוונת גיבוי של רובה תבור: מישהו התאמן/השתמש בה?"

ציטוט:
כוונות גיבוי
אחת הבעיות הצפויות בכל נשק בעל כוונת מורכבת מבחינה טכנית, היא האפשרות שהיא תתקלקל מסיבות שונות. בתבור נפתרה בעיה זו ע"י התקנת כוונות-גיבוי מתקפלות עשויות חומרים מרוכבים - הן נפתחות בעת הצורך בקלות, ומורכבות בכל דגמי הנשק. קיימות שתי בעיות, לדעתנו, בכוונות אלו: הכוונות מרגישות מעט שבירות, ונפילה עלולה להרוס אותן (עדיף עם היו עשויות מתכת, אך ייתכן ואז תהיה בעיית התחממות הכוונת במהלך ירי).
כמו-כן, הכוונת האחורית אינה ננעלת במקומה לאחר הפתיחה - כל בליטה קטנה יכולה לקפל אותה הצידה (להבדיל מכוונת החירום (Oh-shit) של הM4).
[b]
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
כוונות הגיבוי במצב פתוח, בדגם קלעים

תמונות הכוונות - דומה לM4

מתוך הסקירה שכתבתי על התבור לאחר חשיפתו בכנס מזי 2004

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2010, 01:30
צלמית המשתמש של רועי 357
  רועי 357 רועי 357 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כוונת גיבוי של רובה תבור: מישהו התאמן/השתמש בה?"

בתור מי שיש לו תבור כבר כמה וכמה שנים טובות והכשרתי ולימדי עשרות לוחמים להשתמש ולאפס

יש לי כמה דברים לומר על הכוונות גיבוי...
נתחיל מההתחלה

כוונת אחורית-חרירית:
פה רואים את הכוונת+הנקודה של המארס, הכוונת נפתחת ע"י פתיחה שלה לצד-הבעיה שלה שאם הזמן הקפיץ שנועל אותה מאבד כוח והיא לא מגיע לאותו מצב...
זה לא כוונת פליפ-אפ (הו-שיט) צריך להזיז אותה עם היד.
בעיה נוספת היא שהחרירית קטנה מידי אולי נוח לירי באיפוסון למקבץ אבל ירי קרבי/מבצעי קטן מידי ויש יותר מידי שטח מת בצדדים, מה שכן גם קשה להיכנס למצב במהירות צריך הרבה מיומנות כדי לדעת באיזה מרחק יהיה שחרור העין כי יש לכוונת מן זווית למטה.
מי ששם לב יש עוד 2 חורים בצדדים,יש הנפצה שזה נועד לירי בתנועה (כאילו לכוון לצד שיש מישהו רץ)
אבל מה שבאמת נכון זה שבעבר היה שם כוונות זוהרות (כמו באקדחים), הורידו אותם מהר מאוד כי זה סנוור את היורה זה קרוב מידי לעין (מי שלא מכיר יש נקודה זוהרת בחושך בכוונת הקידמית).
בתבור קלעים שיש מסילה,ובגירסאות של מיקרו שיש מסילה הכוונת האחורית מעט שונה-היא כאילו נכנסת לתוך המסילה.

כוונת קדמית-להבית
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
בגדול הכוונת בסדר רק צריך לזכור כמה דברים:
כאשר פותחים אותה צריך לעשות את זה במכה אחת כדי שהקפיץ יפתח אותה לאותו מצב תמיד
אם עושים את זה ידנית יש הבדל ואז הפגיעות יהיו נמוכות/גבוהות בהתאם.
דבר נוסף זה איך להזיז נקישות-בשונה מה-M16 כאן מזיזים מקישות גם להגבהה וגם לצידוד,
בעיגול הכחול בורג הצידוד באדום הגבהה-בדיוק כמו בM16 רק שכאן יש 2 דיסקות אחת היא של הנקישות עצמן ואחת של הקרינאור (החלק שזוהר בחושך) כאשר מזיזים נקישות הקרינאור זז בהתאם אבל תמיד אפשר להחזיר אותו למרכז מבלי לפגוע באיפוס-יש מפתח איפוס מיוחד (שאני ימצא אותו אני יצלם),
שהוא נותן להזיז נקישות בהגבהה ע"י עיגול מסויים וגם להזיז את הקרינאור למרכז גם להזיז נקישות בצידוד, וגם להזיז נקישות במארס/מפרולייט/טריגיקון, כמובן שאפשר גם עם כדור אבל הרבה הרבה יותר נוח ובטוח להזיז עם המפתח-זה גם די נפוץ כך שאין בעיה להשיג.
למיקרו יש מין בליטה על כוונת כך שיהיה יותר קל לפתוח אותה ולא נצטרך לגעת בלהבית במהלך הפתיחה.
דבר נוסף הוא שאומרים שיש לתבור יכולת ירי בלילה בגלל הכוונת הזוהרת שלו, אני יגיד למה אני לא מסכים:
דבר ראשון אם אני יורה בלילה ואני לא מזהה את המטרה שלי הכוונת הזוהרת לא תעזור בכלל, אם אני רואה את המטרה שלי אז אני רואה את הכוונת (גם היא לא זוהרת). נכון זה עוזר לרכוש מטרה יותר מהר בלילה כאשר רואים את המטרה (בשום פנים ואופן אסור לירות בלי שבטוחים שאנחנו יורים על מטרה ולא על כוחותינו/חפים מפשע),אותו דבר עם כל כוונת השלכה אולי רואים את הנקודה אבל לא תמיד רואים את המטרה...זה לא נקרא יכולת לילה! יכולת לילה זה אמר"ל או טרמי שאפשר לזהות את המטרה בברור.

איפוס:
אני לא יודע מה מלמדים היום היום טירונים של גבעתי וגולני, אבל הדרך הנכונה להתחיל לירות בכל נשק זה דרך כוונות הברזל ולא דרך כוונת ההשלכה (מארס 99.9 אחוז מהמקרים), חיילים בקושי יורים בכוונות גיבוי ולכן הרמה מאוד נמוכה...
בכל מקרה לאפס תבור לדעתי קל יותר מM16,אני אומר את זה על סמך שלמישהו שיורה פעם ראשונה קל הרבה יותר לפגוע-זה נובע גם להנוחות של התבור,אבל אני לא מחשיב את זה כי ההדק די גרוע לעומת ההדק של הM16.
לגבי האיפוס פשוט מאוד ירי לאיפוסון 25 מטר מטרה דומה מאוד לM16 רק קצת יותר נוחה (אני בכוונה לא מפרסם) מוצאים נפ"מ במקבץ אמין ומזיזים נקישות לנפ"ר ,יש בתחתית אינדקס כל נפ"ר של איזה נשק נמצא איפה ואיך הוא מסומן וכמה נקישות להזיז בכל כוונת ולאן (כתוב הכל האיפוסון-נוח מאוד למשתמש).
אחריי שלומדים לקלוע כמו שצריך בכוונות ברזל ולא רק מאפסים, אפשר לעבור לכוונת ההשלכה (ויש האומרים השחלה...)
מביאים את הנקודה לכוונת הגיבוי בצורה כזאת(ואז קל יותר לאפס) :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
בסך הכל הכוונות גיבוי לא רעות בכלל עובדות שצריך ולדעתי קל יותר לתת מקבץ בכוונת ברזל מאשר בכוונת השלכה מכיוון שיש בכוונת ברזל 3 מישורים אחורית,קדמית ומטרה, מאשר כוונת השלכה שיש רק שתיים,נקודה ומטרה-אם יש יותר מישורים יותר קל להתייצב וגם יותר קל לראות עם יורים בכוונות לא זקופות.
דבר חשוב נוסף זה האפשרות לכוונות גיבוי דרך מארס בכלל, כל מי שיש לו מארס על ה-M4 ויש לו גם כוונות גיבוי כאלו ואחרות (יש A.R.M.S ויש TROY ועוד כמה...) וגם שמרימים אותן אי אפשר להסתכל דרך המארס כי היא גבוהה מידי...אז צריך להוריד אותה דבר שבלחימה יהיה קשה ומסורבל.

אחרי שלומדים לירות קצת (הרבה) ומיומנים אפשר להרכיב את המכפל שזה בעצם (אני נותן קרדיט למי שלימד אותי את זה):
ציטוט:
במקור נכתב על ידי pretorian
קומבינה? אולי, אבל אלגנטית ולא מרושלת.
המכפל שאתם רואים בצה"ל מאחורי המארס הוא ה TRIJICON ACOG בהגדלה 3 דגם TA50 ללא לוח שנתות ,ללא בורג הגבהה וצידוד וללא סיב אופטי. הוא מורכב על מתאם מיוחד המתאים לחיבור המובנה למכפל/מא"כ/כוונת מטול של התבור. הזמנה מיוחדת של צה"ל. המכפל עולה כ 1000 דולר אז אני מבקש לא לזלזל.

בינתיים צה"ל הוא היחיד שיכול "להרשות" לעצמו לקנות "מכפל" של TRIJICON. יש המון מכפלים בשוק ואף אחד לא מתקרב ל1000 דולר.

וככה זה נראה (למי שחשב שהנקודה גודלת אז זה לא נכון...)
הפטנט של המכפל לא משהו די קשה שהוא יהיה במרכז כל הזמן הוא רופף ושדה הראיה שלו די קטן...
צריך לשבצר שלא יזוז...

ישן 11-09-2010, 15:34
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "בתור מי שיש לו תבור כבר כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי 357

הדרך הנכונה להתחיל לירות בכל נשק זה דרך כוונות הברזל ולא דרך כוונת ההשלכה (מארס 99.9 אחוז מהמקרים), חיילים בקושי יורים בכוונות גיבוי ולכן הרמה מאוד נמוכה...

שלום חבריא
כשיורה לומד קליעה נכונה הוא לומד לעשות מקבץ ורק אח"כ לאפס.
כל קליעה נכונה תחל בכוונות ברזל פשוטות. כך ירכוש החייל מצב נכון ומיומנויות גוף מטרה ומיקוד עין נכונות.
רק לאחריה כשיש בסיס קליעה טובה ניתן להרכיב כוונות השלכה שמסייעות ללוחמה בטווח הקרוב והבינוני.

כוונות הגיבוי של התבור הן בסדר - לא יותר.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 11-09-2010, 16:00
צלמית המשתמש של רועי 357

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=רועי 357] ..."

אילן אני שמח שאתה מסכים איתי...

זה מצחיק לראות חייל שלא יודע איך לירות בכוונת ברזל אבל בטריג' הוא יודע...
הכוונות של התבור הן אכן בסדר, אפשר לפגוע איתן עם צריך גם בטווחים היותר ארוכים...
הנה דוגמה יפה:

לדעתי מיותר בכלל לתת בהכשרה ראשונית כוונת יקרה כמו המארס
אז נכון יחסית קל לפגוע ולכוון והכל טוב ויפה
אבל כמות המארסים שראיתי שטירונים הורסים במחזור אחד גדול פי כמה הבלאי שלהם בלחימה...
ראיתי אפילו כאלו ששוברים בכוונה את בית הסוללה רק כדי שיחליפו להם לחדשה-כי יש סריטות על העדשה....
ככה זה שאין ערך לציוד העוד טירונים שוברים מארסים בכוונה (רק עם היו יודעים מה המחיר... או משלמים אותו) לעומת לפני 7-6 שנים שרק מפקדים שיחידה לוחמת ומפקדים בכירים היו זוכים להרכיב את הכוונת הזו... אני לא אומר שהיא הכי טובה שיש אבל שהיא עובדת היא טובה, אני מרוצה...
כאשר נוגעים יותר מידי בטכנולוגיה שוכחים את הבסיס ואת הדבר האמיתי...
מה יקרה שחא יהיה חשמל או סוללות??? מה נפסיק להילחם? בגלל זה צריך גם דברים שלא מבוססים על מקור אנרגיה חיצוני...

ישן 12-09-2010, 14:03
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "מה יש לך, מה אתה כזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DivineTurtle
מה יש לך, מה אתה כזה קיצוני

לומדים להשתמש בכוונות ברזל, זה לא שאם אין מארס אז לא יורים.
צריך ללמד יותר על כוונות ברזל, זה כן, אבל לא תיפסק הלחימה אם יגמרו הסוללות.
מה גם, שסוללה אחת מספיקה ל300 שעות של מארס פועל, המארס נכבת אוטומטית לאחר 5 דק' שהנשק ללא תזוזה אם שחכת אותה, ותמיד לוקחים אחת ספייר. אז אלא אם שברת את המארס, לא "יגמר לך החשמל".

בדיוק מהתגובות האלו אני חושש.
בזיון ההכשרה נמשך
רמת הקליעה לא מניחה את הדעת.
"יהיה בסדר" זה הדבר שגורם להכל להילות לא בסדר.

חייל נדרש לרכוש מיומנויות נשק בסיסיות לפני שהוא מתחיל להתקדם למיומנויות שמבלבלות אותו.

המלחמה הבאה לא תראה כמו תעסוקת שטחים.

מיום ליום נראה לי שככל שתקדים לבוא עלינו מלחמה אמיתית (עם כל הכאב של המחיר) כך ייטב.

שחצאננות מכניסה אותי לדאגה.

ישן 12-09-2010, 17:44
צלמית המשתמש של רועי 357

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=DivineTurtle]מה יש לך,..."

אילן הלוואי ויכולתי לשנות יותר אבל יש תמיד אנשים שיודעים יותר טוב מכולנו יחד...

רמת הקליעה אומנם לא גרוע אבל גם לא מעולה...

אני מגזים? עשית פעם מקצה ירי חוץ מאיפוס או מקבץ עם כוונות הגיבוי???
ואני בכלל לא מדבר על תרגילים או ירי לארר מאמץ...
אני יודע מה אני אומר אני חיי את זה....
בעבר הלא רחוק חיילים היו מקבלים M16 בטירונות לומדים איתו יורים איתו ורק באימון מתקדם היו מרכיבים להם מפרו...
עכשיו גם החייל מכיר היטב את הירי בכוונות ברזל וגם מעריך את הכוונת השלכה...
נכון הM16 תוכנן מראש ככה שיהיו לא כוונות ברזל כחלק קבוע וזמין תמיד בנשק
התבור הוא כלי הרבה יותר מודרני(40 שנה...)והכוונת הם גיבוי...
לא תראה מישהו הולך עם תבור ללא כוונת השלכה כי הנשק לא נבנה ככה...
אבל צריך לזכור את המקורות...
יש את הספר של אלכס אלירז " למד לקלוע" (יש גם חדש יותר "חזור ולמד לקלוע") ספר אומנם ישן מאוד
אבל רואים שככל שהולכים אחורה באמת ידעו על מה הם מדברים
אני בטוח שהכל רלוונטי גם להיום גם למי שיורה בתבור ולכל רובה מודרני אחר...

ישן 14-09-2010, 22:48
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Eli_lub שמתחילה ב "האמת שרמת הקליעה של חיילים ירדה מאוד"

אם יצא לך לרפף את הקפיץ ולשבור את הכוונת שאמורה להיות פתוחה רק כשאתה מנקא את הנשק או במצב שאין אפשרות אחרת - יש לך כישרון. כנראה שAK47 יתאים לך יופי.

נשק עדין - דורש תיפול מתאים. נשקי צלפים הטובים שיש בצה"ל (ויתקן אותי מי שיודע) יוצאים מאיפוס מעל מכה קטנה. אבל אם המטרה שלך להשיג דיוק של דקה רדיאלית ב300 מטר - אין לך ברירה אלה ללמוד לשמור עליו כמו שצריך.
התבור לא דורש יותר מדי. מספיק שלא תפתח עם הכוונות שלו קופסאות טונה ויהיה בסדר.

לגבי רמת הקליעה לא אוכל להגיב. אני כבר מנותק ממה שקורה. אם אתה צודק, הפנייה שלך צריכה להיות מופנת למדור הקליע בבית הספר לקליעה וצליפה, למדריכי קליעה ורמ"ד קליעה. אין סיבה למה לא גם בגדודים ידעו לרות טוב.

ישן 15-09-2010, 19:26
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Eli_lub שמתחילה ב "את הצבא שלי כבר סיימתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli_lub
אם כל הכבוד ראיתי כבר את כל סוגי התבור החל מאוג' 06 שאז הוא היא קטסטרופה ( למזלנו במחזורים שלנו היה עדיין m16)
אז לחזק בורג פה בורג שם זה נחמד אבל כוונת גיבוי כשמה היא גיבוי עם המארס שלך לא עובד
אני עשיתי יום קליעה לחיילים עם כוונות גיבוי - שילמדו קצת לירות וזה התוצאות - הכוונות לא שורדות יום אימונים אז בטח שלא יום קרב

דבר שני בכוונת הגיבוי לא ניתן להשתמש אם נשברה לך הזכוכית של המארס - במצב כזה אתה תקוע עם נשק חסר תועלת

רק לידעתך הייתי מ"מ צלפים אז תאמין לי אני יודע לשמור על נשק ובנשקים אחרים אף פעם לא היתה לי בעיה

ידידי
כשמישהו מסיים סדיר - הוא "מתחיל צבא" (מילואים) זה שבא לך תמיד ביום הכי לא נוח.
או שבאמת סיימת צעיר..............

ישן 15-09-2010, 22:08
  Dmith Dmith אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Eli_lub שמתחילה ב "את הצבא שלי כבר סיימתי"

לא הבנתי את הקשר למארס בכלל.. משהו מונע ממך להוריד אותו אם הוא נשבר?

יצא לי בזמנו להיות הצוות שמנסה את התבור ואת מיקרו תבור. עשינו הרבה דברים שלא אמורים לעשות לנשק האישי והוא שרד יופי. יש לו את הבעיות שלו, אבל אלה לא קשורות לנושא.

סך הכל זה נשק בסדר גמור, ואם אתה לו שופט עליו מפרספקטיבה של אחד שהתרגל ל M4 ולא מכיר שום דבר אחר, אז אין סיבה לטעון אחרת.

אם החיילים שלך שברו כוונות תוך יום אימונים, משהו בעייתי אצלם בחינוך. צריך לחזור על "תואר הנשק" ועל כמה דברים בסיסיים ביותר.
ואם היית המ"מ של החיילים האלו, את מי יש לך להאשים שהם לא יודעים לירות עם כוונת גיבוי? זה עיניין של יום עד שחייל יודע לירות ברמה טובה עם כל כוונת (בהנחה שידע לירות טוב בנשק לפני).

ישן 15-09-2010, 23:09
  משתמש זכר Eli_lub Eli_lub אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.03
רואים שאין לך שום מושג על מה אתה מדבר
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "לא הבנתי את הקשר למארס בכלל....."

בתבור המארס מחוברת לקנה - אתה לא יכול סתם להוריד אותה
ואם נתייחס לכל מה שדיברת עליו קשה לי להאמין ש"שיחקת" בתבור או היית בצוות שהתנסה בתבור
הנה סרטון קצר של דיסקברי עם מיקי (תדלג ל05:40 בערך ותראה מה מיקי אומר)

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ואין שום קשר ל "תואר הנשק" או טוהר הנשק - אין מה לעשות כשהחלקים מפלסטיק והם בולטים הם נשברים וזה לא רק ברובים זה גם בכל דבר אחר שנמצא בעולם
בגלל זה עושים רובים ממתכת

שלא לדבר על החסרונות האחרים של הנשק הזה אבל זה לא הענין

דרך אגב מימנות של ללמוד לירות כמו שצריך לא בונים ביום
אנחנו בטירונות בילינו הרבה יותר מזה וגם רבים וטובים ממני

ולהזכירך מ"מ לא בהכרח מתחיל עם הלוחמים מהטירונות ...
בכל אופן הבעיה בתבור שלא מתחילים ללמוד מהבסיס שהוא כוונות ברזל - או במקרה של תבור "כוונות גיבוי" מי שידע לירות עם כוונת ברזל יוכל בקלות לירות עם כל כוונת השלכה (לא טלסקופית)
אבל בגלל שהם לא לומדים לכוון כמו שצריך ולהכנס למצב כמו שצריך כי זה פחות חשוב בכוונת השלכה אז הם יורים חרא
כי בזמן אמת לוקח להם מלא זמן להכנס למצב שלא לדבר על לפגוע

דרך אגב איזה מחזור אתה בדיוק ?

נערך לאחרונה ע"י Eli_lub בתאריך 15-09-2010 בשעה 23:31.
ישן 16-09-2010, 00:26
  Dmith Dmith אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Eli_lub שמתחילה ב "רואים שאין לך שום מושג על מה אתה מדבר"

אל תגיד לי שאתה בתור אחד שהשתמש בתבור לטענתך באופן סדיר, לא יודע איך להוריד את הכוונת ממנו... יצא לך בכלל לפרק את הנשק הזה, או שהסתפקת בפירוק ראשוני? בחלק מהדגמים, במיוחד במיקרו, יש אפשרות להתקין מסילת פיקטיני בכלל.

ללמד בן אדם לירות בעילות טובה יותר משלך אפשר בשבוע אימונים (בהנחה שהרמה שלך היא רמה של מ"מ ממוצע בצה"ל או לא הרבה יותר), מ-0 או מרמה התחלתית כזאת או אחרת, וזה לא משהו שלא עשיתי. כל זה תוך שינוי טכניקת הירי לגמרי. הטמעת תנועות חדשות ושבירת הרגלים לא נכונים.
ללמד משהו לירות בכוונת כזאת או אחרת, בלי לשנות את ההרגלים מבחינת המצב, התפעול של הנשק זה עיניין של יום לאנשים ברמת גדודים ממוצעת. זה לא ויכוח. אם אתה לא מסכים, אתה כנראה נפלת קרבן לשיטות ההדרכה המקובלות בחי"ר של צה"ל.
ממה להתחיל ללמד את הלוחם לירות זה עיניין של פילוסופיה. של גישה. יש כאלו שיסכימו איתך (אני לדוגמא) שצריך להתחיל מכוונת ברזל, יש כאלו שלא. אני לא בטוח שזה עיניין קריטי כל כך. התבור כבר מגיע עם כוונת שלהוריד או לשים אותה זה לא עיניין של 2 שניות כמו בM4. להתחיל להתעסק עם זה לא שווה את הבנפיט.
לזרוק אחראיות על המ"מ טירונות שלא לימד אותם כמו שצריך ולא לעשות כלום בעיניין זה דבר מאוד נוח. נניח וזיהית בעיה כזאת. תעשה תיק תרגיל, תאשר תוכנית אימונים שתתמקד בירי כוונות ברזל ותוציא אותו לפועל בהקדם האפשרי. תאמן את החבר'ה שלך כמו שאתה רואה לנכון ולא תהיה לך סיבה לבכות ש"בצה"ל לא יודעים לרות".

אם אתה רואה שהבעיה היא בתוכנית האימונים, תכתוב מכתב לרמ"ד קליעה. דבר עם המ"פ שידבר עם המג"ד שידבר עם מי שצריך כדי לשנות את תוכנית האימונים. זה לא עיניין גדול אם אתה יודע איך לגשת לבעיה, לא דבר שלא נעשה כבר.

ישן 16-09-2010, 02:54
  משתמש זכר Eli_lub Eli_lub אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.03
נו באמת
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "אל תגיד לי שאתה בתור אחד..."

1.
בתבור ברגע שאתה מפרק את הכוונת את מסתכן בלהזיז את הקנה מהמיקום שלו
- הקנה פשוט מחובר לכוונת זה כל היופי בתבור ככה הוא פחות יוצא מאיפוס
במיוחד שאתה צריך לפרק את הכוונת בעזרת כלים... נראה אותך עושה את
זה באמצע קרב כמו שהיית יכול לעשות עם הM4

אז זה ממש לא ענין של "שניות" - לא יודע איפה אתה חיי
אני לא אמשיך לדבר על המבנה של התבור כי זה ממש לא המקום ולא הענין.

2.
אף אחד לא דיבר פה על המיקרו הוא נשק שונה לחלוטין אפילו שהוא בעל אותו שם
החלקים נמצאים במקומות אחרים והנשק בנוי אחרת

3.
אתה יודע את איכות הקליעה שלי בגלל שהיית נביא ?! או המדריך לוטר שלי ?
תוריד את האף, לא משנה איפה היית ומה עשית לא נותן לך את הזכות להשתחצן במיוחד שאתה לא יודע מול מי אתה עומד .
הצהרות בסגנון " אני עשיתי .. אני לימדתי .. אני לוחם על " לא יביאו אותך לשום מקום בטח שלא לדיון רציני

4.
הדרך שממנה מתחילים חיילים ללמוד לירות זה לא ענין של פילוסופיה.
מישהו שמסתמך על כוונת השלכה לא נכנס למצב כמו שהוא היה נכנס אילו הוא היה יורה עם כוונות ברזל פשוט מעצם העובדה שלהכנס למצב עם כוונות ברזל זה יותר קשה ודורש מצב יותר נכון.
תשאל כל אחד שמבין בקליעה דרך אגב הוא יגיד לך אותו דבר
עובדה חיילים שעשו הסבה מM4 לתבור ירו הרבה יותר טוב מחיילים שלמדו לירות מהתחלה בתבור.
זה לא שלא היה לנו כוונות השלכה אלא פשוט למדנו את הבסיס יותר טוב ולכן ירינו יותר טוב

אם היית אחד מאלו שהריצו אצלהם את הניסוי של התבור (אני אניח שאתה לא במג"ב ולא ביחידה מיוחדת - כלומר אתה בטח בפ' - לפי כמות היהירות שלך)
אז אתה אמור אמור להכיר את הנתונים האלו לפי הביקורות הסדורות שהיו עושים לכם אנשי הIWI
שהראו שאחוזי הקליעה בחטיבה עלו מאז שנכנס התבור

5.
לא זורק אחריות על אף אחד - במיוחד לא על המ"מים שהיו להם בטירונות - שהם שפיצים אם לציין
אני מטיל אחריות על מיקי ומדור קליעה שלא מכריח את הבא"ח לעבוד יותר עם כוונות ברזל "גיבוי"
ולא טרח להרכיב כוונות יותר עמידות ליום קרב לתבור.
וגם על זה דיברנו איתו והמדור עוד לפני שהוא פרש מהצבא.

6.
אימונים לחיילים מן הסתם עשינו ומצב הקליעה מן הסתם השתפר אחרת למה אנחנו שם.
רק שלצערי זה לא כמו ביחידה שאפשר פשוט לקחת חיילים לשבוע קליעה - יש פעליות מבצעית יומיומית. ורמת הקליעה יורדת עם הזמן אצל חיילים בגדודים וכך גם ביחידות
אין מה להשוות את האנטנסיביות של אימונים סדורים במשך שונה ו2/4/8 כמו במסלול למה שקורה אחר כך.

7. אף אחד לא אמר משהו על שבוע אלא על יום - בשבוע כבר אפשר לבנות בסיס לקליעה אבל בטוח שלא להגיע לרמה גבוה
להזכירך גם הקורס לוטר מגיע אחרי הרבה מאוד אימונים ביחידות השונות.

דבר אחרון - כפי שציניתי קודם אני לא בצבא יותר השתחרתתי
אין לי מה לכתוב לאף אחד ואני ממש לא בוכה על שום דבר .
אני יודע שהחיילים שלי היו ברמה יותר טובה יחסית מחיילים אחרים, אז לי אין ממש על מה "לבכות"
ישן 16-09-2010, 05:14
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Eli_lub שמתחילה ב "נו באמת"

ציטוט:
1.
6.
אימונים לחיילים מן הסתם עשינו ומצב הקליעה מן הסתם השתפר אחרת למה אנחנו שם.
רק שלצערי זה לא כמו ביחידה שאפשר פשוט לקחת חיילים לשבוע קליעה - יש פעליות מבצעית יומיומית. ורמת הקליעה יורדת עם הזמן אצל חיילים בגדודים וכך גם ביחידות
אין מה להשוות את האנטנסיביות של אימונים סדורים במשך שונה ו2/4/8 כמו במסלול למה שקורה אחר כך.

"

אלי אל תקח כל דבר אישית זה לא בריא (יהיו לך שערות לבנות כמוני רק יותר צעיר)
נניח שגם אצלי חיילים מקבלים יותר דגש על קליעה - אז מה ? - בכלל צה"ל המצב הוא כמו שהיית רוצה או כמו שיכול וצריך להיות ? (נדמה לי שאנחנו מסכימים על התשובה.)

לגבי ירידת רמת הקליעה אני קצת חולק עליך.

אם הבסיס הוא נכון !!! - (כמו רכיבה על אןפניים וסקי כך מיומנות הקליעה הטובה)
יכולת הקליעה נשמרת ברמה טובה .

תמיד יש ירידה אם לא מתאמנים אך היא קלה ועל בסיס טוב ניתן ביום אחד של מטווחים להחזיר את הרמה כמעט למיטבה
הכל ענין של ארגון נכון ועליה מודרגת מהקל אל הכבד - תוך דגש על מיומנויות קליעה - לא לבזבז תחמושת על איפוס-וסיום הקליעה לטווח ארוך למטרות מאתגרות. לאחר מכן נכנסים לירי ישור מקורב או כל ירי לוט"ר אחר שתמיד רצוי לו שישען על יכולת קליעה בסיסית טובה.
שלד (ככל שניתן עם פשרות בלוט"ר) אופטיקה נכונה - - שליטה בהדק.(לא חובה לפזר כדורים בירי מהיר עם מבצעים לחיצת הדק נקיה )

כל טוב לך ומקווה שתמשיך לשמור על רמה טובה של פגיעות שתחזיר אותך הביתה בשלום.

ישן 16-09-2010, 13:20
  Dmith Dmith אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Eli_lub שמתחילה ב "בדיוק על זה אני מדבר"

1) אל תקח את כל מה שאני אומר על חשבונך האישי. סגנון הדיבור שלי כולל הרבה "אתה" שלא מכוון ספיציפית אליך.
אם תשים לב, כשאני מדבר עליך ספציפית אני מציין שאני יוצא מנק' הנחה שאתה לא שונה מהממוצע שאני מכיר. אם כן, ראה את דברי כלא קשורים אליך.

2) לא טענתי בשום מקום שלהוריד כוונת מהתבור זה עיניין של 2 שניות ולמיטב זכרוני אפילו ציינתי ש-לא! אבל הסיכוי שמשהו יקרה לכוונת שלך וגם הזכוכית שלה תשבר בצורה כזאת שלא תוכל לכוון עם כוונות ברזל וכל זה יקרה בדיוק בשהכוח מסתער עליך - נמוך יותר מהסיכוי שהנשק שלך פשוט יתקע מסיבה בנאלית יותר. ואתה יודע מה, גם אם כל זה קרה אבל הנשק עדיין יורה, עדיין אפשר לרות יופי למרחקים של 20-30 מטר על מטרת גוף בהצבעה נטו. כנראה שקלע חוד עם יכולת כזאת לא תהיה, אבל את הקרב אתה תשרוד. כשעיניינים ירגעו, תפרק ותוריד את הכוונת. זה לא יקח יותר מ5 דקות גג ובר עשייה גם באמצעות לדרמן או כלי מאולטר אחר.

אין צורך לשכנע אותי אם אפשר או אי אפשר ללמד לוחם ירי טוב עם כוונות ברזל, גם אם הוא לעולם לא החזיק נשק ביד. אלה דברים שעושים גם בצבא וגם בביתי ספר ממלכתיים ללחימה. כמובן שאם הסטנדרט של יכולות ההדרכה והארגון מוגבל ברמה הממוצעת של מדיכות קליעה ומ"כים בטירונות - זאת בעיה.

נערך לאחרונה ע"י Dmith בתאריך 16-09-2010 בשעה 13:25.
ישן 17-09-2010, 05:08
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Eli_lub שמתחילה ב "בדיוק על זה אני מדבר"

ציטוט:
אני אומר בגלל שהבסיס שלהם רעוע מהתחלה
עם הזמן הם רק מדרדים
ואז צריך ללמד הכל מהתחלה ולתת להם בסיס טוב משהו שלא אמורים להתעסק איתו כשאתה אמור להיות מבצעי
אלא משהו שאתה רק אמור לשפר או לשמר לפחות

מניסיון הרבה יותר קשה ללמד מי שסיגל לעצמו הרגלים גרועים - מאשר ללמד נכון מ "א"
נחוץ לצבא בי"ס לקליעה עד שראשון בוגריו יהיה מ"פ - אז ניתן להחזיר למפקדים.
ובתקופה זו כל המדריכים יהיו בוגרי לחימה ובקבע - מקצוענים.

ישן 19-09-2010, 14:52
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "חברה מה הוויכוח? אילן אמר מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי 357
חברה מה הוויכוח?

אילן אמר מה הוא חושב על הבסיס...(מעטים האנשים שיכולים לסתור אותו בפורום בנשוא זה...)
עשיתי סקירה על הכוונות גיבוי..
אתם מתווכחים ובעצם אתם אומרים אותו דבר
שכדי לירות טוב צריך להתאמן הרבה ומהבסיס...
חייל אמריקאי סיפר לי שבהכשרה שלהם יש להם שבוע שלם של ירי ברובים 0.22 רק כדי שילמדו את הבסיס כמו שצריך, ורק מי שעובר הישג נדרש זוכה בכלל לירות בM16 ארוך...

תמשיך ב M16 ארוך הוא מבצע שבוע קליעה עד 400 מ' בכל המצבים, ישור מקורב וירי לילה.
בשבוע השני מיומנויות של חטפים חטפים משתנים ומטרות נעות, זיהוי מטרות בשטח אש אומדן טווח בעזרת כוונת ברזל ופגיעה בהן (מטרות צבאיות).
ובשבוע השלישי הוא מבצע מסלולים המשלבים את כל מיומנויות הקליעה טווח קרוב בינוני ורחוק (מן מסלולי פרט כאלו בדגש קליעה) כשרק ביומיים האחרונים הם מקבלים את כוונות ההשלכה.
חייל אמריקאי מיומן יורה לטווח הארוך עם כוונות הברזל גם אם יש לו כוונת השלכה, מלבד במקרה בו יש לו טריג'יקון.

אני מכיר את אילוצי צה"ל אך בין 4 שבועות קליעה בפורט בניננג לבין מה שקורה אצלנו יש גם דרך ביניים.

עם מלאת 37 שנה למלחמה ההיא כדאי שנזכור שמלחמה אמיתית דורשת לעיתים טווחים רחוקים.

יש אנשים רבים וטובים במערכת ומחוצה לה שיכולים בזמן קצר להפוך את הקערה על פיה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:28

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר