לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-11-2010, 13:40
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
תבוסה מוחצת למיסיון בערד

ביהמ"ש הרשיע את ראש המיסיון בערד בעוון תקיפה וניסיון דריסה. יו"ר 'יד לאחים': "נמשיך לסכל את פעילות המיסיון בכל דרך אפשרית". מערכה משפטית ארוכה שנמשכה כ-3 שנים, הגיעה בשבוע האחרון לסיומה המפתיע. בית משפט השלום בבאר שבע, הרשיע את אחד ממנהיגי המיסיון בערד, בעוון תקיפה וניסיון דריסה של פעיל יד לאחים בערד. שלב הטיעון לעונש, יתקיים כבר בשבועות הקרובים.
מידי יום, למעלה משש שנים, יוצאים פעילי 'יד לאחים' בערד להיאבק בשלוחי המיסיון בעיר. ליד השוק העירוני, הקימו המיסיונרים מרכז המציע שלל פיתויי חינם לכל הבאים בשעריו. מאחורי הכסות התמימה, מתנהל במקום ציד נפשות מכוער, שהפיל כבר לא מעטים ברשתו.
אבל המאבק הנחוש של אנשי הקהילה החרדית המקומית, הציל רבים אחרים מגורל דומה. הללו באו למחות ולהזהיר את עוברי האורח לבל יתפתו להיכנס למקום. התסכול של המיסיונרים היה רב. כשבאו לעיר הם חשבו שמדובר בעוד יישוב שקט וקטן בו יוכלו לפעול באין מפריע, והנה התבדו. מול הפעילות החוקית, הם נקטו בדרכים לא חוקיות, והפעילו אלימות פיזית קשה כנגד המוחים.
בארגון 'יד לאחים' מזכירים את המקרה שזעזע בזמנו את הציבור החרדי כולו, עת התנפל מיסיונר על רבה המנוח של העיר הרב בן ציון ליפסקר זצ"ל, והדפו בברוטאליות. מקרה נוסף שהתפרסם היה של מיסיונר שנכנס לבית התמחוי בערד המנוהל על ידי חרדים, והכה בעזרת מוט בראשו של אדם ששהה במקום. התוקף קיבל מעצר בית וחודש הרחקה מהשוק.
את שיא התקיפות רשם ללא ספק, המיסיונר אדי בקפורד, שעומד בראש הפעילות במקום. בפברואר 2007 הוא הידרדר לשפל חדש כשניסה לדרוס קבוצת פעילים. במהלך הניסיון שנכשל ב"ה, הוא יצא מרכבו ותקף באלימות קשה את אחד הפעילים. הוגשה נגדו תלונה במשטרה, והוא קיבל צו הרחקה למשך 45 יום מהעיר כשבמהלכם גובש נגדו כתב אישום. http://www.inn.co.il/News/News.aspx/210966
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2010, 17:44

תתיחס ברצינות או לא זה מעניין אותי כקליפת השום
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כאן ראיתי שנאה בעיקר מהצד..."

אני עדיין לא עובד אצלך,ובתור "חרדי קיצוני שלא משלם מיסים" יש לי דברים יותר חשובים לעשות מאשר לשוטט כל היום בפורום כמוך ה"נאור" "מפותח"ו"מקיים את לומדי התורה בארץ ובתפוצות" לעצם העניין אני מאד מקוה שתאיר את עיני איך והיכן אתה מוצא שינאה אצל היהודים(שנראה שהם לא כוס התה שלך) לאחר שקראת את פסק הדין ואת מעלליהם של אנשי המסיון הארורים,ואני מבין שלא למדת היסטוריה ולא למדת שהיו מסעות צלב דבר שלא קיים כלל ביהדות שאתה כל כך מתעב,הם בהחלט לא ניסו לכפות על איש את אמונתם רק רצחו וגירשו לכל הרוחות את מי שלא קיבל זאת,למד קצת היסטוריה ולא היסטריה ותחכים.
ישן 02-11-2010, 17:46

תתיחס ברצינות או לא זה מעניין אותי כקליפת השום
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כאן ראיתי שנאה בעיקר מהצד..."

אני עדיין לא עובד אצלך,ובתור "חרדי קיצוני שלא משלם מיסים" יש לי דברים יותר חשובים לעשות מאשר לשוטט כל היום בפורום כמוך ה"נאור" "מפותח"ו"מקיים את לומדי התורה בארץ ובתפוצות" לעצם העניין אני מאד מקוה שתאיר את עיני איך והיכן אתה מוצא שינאה אצל היהודים(שנראה שהם לא כוס התה שלך) לאחר שקראת את פסק הדין ואת מעלליהם של אנשי המסיון הארורים,ואני מבין שלא למדת היסטוריה ולא למדת שהיו מסעות צלב דבר שלא קיים כלל ביהדות שאתה כל כך מתעב,הם הנוצרים בהחלט לא ניסו לכפות על איש את אמונתם "רק" רצחו(על האינקויזיציה שמעת?) וגירשו לכל הרוחות את מי שלא קיבל זאת,למד קצת היסטוריה ולא היסטריה ותחכים.
ישן 02-11-2010, 23:36
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "וזה לא מפריע לך פעילות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
וזה לא מפריע לך פעילות מסיונרית של מיעוט של 15 אלף

ראשית, לא הראית שום הוכחה שאכן יש פעילות מיסיונרית
שנית מפריע לי הרבה יותר כמה עשרות אלפי יהודים שחיים על חשבוני והורגים את מדינת ישראל לאט על ידי טפילות

ציטוט:
אנשים? ינצלו התמימות שלך כדי להרוס את העם שלך ולהביא אותו תחת כנפי ישוע ?

לא ידעתי שאנשים בארץ כל כך חלשי אופי וחסרי דיעה אישית שכל מיסיונר לכאורה יכול להמיר אותם בכזו קלות....

אומר זאת בפשטות - מי שטוב לו להיות יהודי, יישאר יהודי. מי שלא טוב לו, למה אתה רוצה להחזיק אותו בכוח? מה קרה לחופש הבחירה?

הפחד מפני מיסיונריות הוא מגוחך. האם מיסיונר יכול להכריח אותך לשנות את דתך? כמובן שלא...

אם כך משתמע שהפחד הוא שמיסיונרים יחשפו לעיני כל את ערוותה של היהדות כדת שאיננה מספקת עוד את צרכיהם הרוחניים של אנשיה ואי לכך הם מוכנים לנטוש אותה בכזו קלות...

דת איננה מחלה מידבקת - אלא אם כן "בריאותך" הדתית מעורערת... ואם כך הדבר, הרי שאולי צריך להאשים את מי שערער אותה....

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 02-11-2010 בשעה 23:41.
ישן 02-11-2010, 23:52
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "בן אדם בוגר שבטוח ביהודותו לא..."

ציטוט:
בן אדם בוגר שבטוח ביהודותו לא ימיר,

בדיוק

ציטוט:
אבל אם הם באים לילדים, למסוממים , לצעירים בתיכון, לחיילים בתוך הצבא, יש להם קרעע פורייה ובתולית לפתות אותם במסווה שזו יהדות

מה קרה לחינוך?
צעיר בתיכון אמור להיות מספיק בטוח בדתו, קל וחומר חייל בצבא. ילדים - זה כבר עניין של ההורים. יש דרכים להתמודד עם אדם מבוגר שמטריד ילדים.

ציטוט:
אני מבין שאתה אומר שאין פעילות מסיונרית שלהם בעולם .

איפה אמרתי שאין מיסיונריות בעולם?

ישן 03-11-2010, 14:30
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "גם האיומים של החרדים היו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
גם האיומים של החרדים היו חוקיים? מה לגבי פעולות ההשחתה? הניסיון להבעיר להם את הבניין גם היה חוקי?

החרדים הם לא שה שכולו תכלת בעניין הזה. אני לא אומר שאיזושהיא פעולת תקיפה היא בסדר או חוקית - אבל שאל את עצמך מה היה חלקם של החרדים בהבערה, תרתי משמע, של האלימות...

אתה מבקש כל הזמן הוכחות לטיעונים של אחרים אבל אתה אף פעם לא מביא הוכחות לטענותיך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מוזר, חשבתי שאנחנו מדברים על עבריינים מורשעים שפעלו בניגוד לחוק אל מול ביקורת חוקית.
כשתעלה לפה כתבה על איש יד לאחים שהורשע בפלילים אל מול המסיונרים, או אז יהיה מקום לגנות כמובן.

shruki
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 02-11-2010, 18:32
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "וואו... כמה שנאה בכתבה אחת..."

אתה באמת נגד אופייה היהודי של המדינה? המדינה הוקמה בשביל העם היהודי שיוכל לקיים בו חיים יהודיים ולא לברוח מהם ולהתבייש בהם. וכן, המסיון הזה בא לנתק את הקשר בין מדינת ישראל לעם היהודי.

אתה תטען שזו גזענות אך תבין שעצם הקמת המדינה הזו יכולה להתפרש כדבר גזעני כי היא הוקמה בשביל קבוצה לאומית אתנית (שניסו להשמיד אותה לפני זה כמה אלפי שנים).

בשם הדמוקרטיה אפשר להרוס פה דברים שנשמרו לאורך דורות רק בגלל שהיינו בין זרים, למה כשאנחנו ביחד צריך לחפש דברים אחרים ולהרוס צביון יהודי.

אין בי שנאה לנצרות, רפורמים וקונסרבטיבים אך מטבם של זרמים שחיפשו להקל בכמה שיותר ולדלל זהות אמיתית סופו של דבר יש התבוללות .

מדינת ישראל לא הוקמה בשביל להיות כמו ארצות הברית - אנחנו לא כמוהם- מי שרוצה מדינה דמוקרטית עד הסוף שבה אין ייחודיות לתרבות ולאום וכן, גם דת מסויימת (ראש השנה, סוכות, חנוכה, פסח שאין בינהם לבין אוכלוסיות לא יהודיות שם קשר.) שיהגר לארצות הברית שם אין העדפה על פי החוק לקבוצה כזו או אחרת(ואם נהייה אמיתיים ארצות הברית היא מדינה שהרוב התרבותי הוא פרוטסנטי אנגלו סקסי וזה מתבטא מאוד בחיי האומה ובנראות שלה).

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 02-11-2010 בשעה 18:36.
ישן 02-11-2010, 19:14
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אתה באמת נגד אופייה היהודי של..."

אין לי שום דבר נגד אופייה היהודי של מדינת ישראל.

המסיון לכאורה הזה לא עושה פעילות מסיונרית (שהיא, אגב, אסורה בארץ). מדובר בקהילה נוצרית קטנה שהיא נרדפת על ידי הקהילייה החרדית בעיר כבר הרבה שנים. הקהילייה לא ממירה ולא מנסה להמיר אף אחד. למרות זאת הייתה הכנסייה שלהם קרבן לונדליזם חוזר ונשנה, חברי הקהילה מקבלים איומים ומה לא.

אז הקהילייה איננה איום על אופייה היהודי של מדינת ישראל. היא רק עוד סמל לחוסר הסובלנות והאלימות הדורסנית המופעלים על ידי מי שמוחם נשטף בידי שלטונות הדת.

לפני שאתה קופץ, בדוק את העובדות

ישן 02-11-2010, 20:19

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "להניח תפילין הם ביקשו ממך ?"

כן אחי, תגדיר את היהדות בתוך המדינה היהודית מסיון.. אין לי מה להגיב לך בנושא חוץ מיזה שההקצנה שלך לשינאה לדת שאולי פעם השתייכת אליה היא ממש עברה גבולות . חוק איסור המיסיון נועד כי לשמור על דת היהודית כדת הרוב במדינת ישראל ואני יודע שאתה תגיד שאתה לא מסכים ושיש הבדל בין לאום שאין בו שום דבר חוץ מהמילה ישראלי לבין הדת היהודית ושהדת היהודית פתאום קפצה לנו לתוך החיים וניסתה לשנות את הזהות הלאומית הישראלית בסטייל האמריקני שלא קשורה לשום דבר יהודי מסורתי אלא לשום דבר ונשענת על כלום.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 02-11-2010 בשעה 20:37.
ישן 02-11-2010, 20:42

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "הנוצרים רוצים שאני יאמין..."

הנוצרים רוצים שתזנח את היהדות ותבחר בדרך חיים אחרת באמונה בישוע הקדוש שמת בשבילך חטאיך , חב"ד עדיין יהודים, מקיימים חיים יהודים, פשוט בשכונה שלהם היה להם מנהיג בדיוק כמו שזבוטינקי היה יהודי שהלכו אחריו הרבה אנשים והאמינו בו, ברל כצנלסון אישי רוח אחרים סחפו אחרים אחריהם, אני אישית נגד חסידות שיש לה מנהיג אבל הם אינם יסדו דת אחרת, חסיד ויזניץ, גור וחב"ד אמנם קצת שינו סיגנון כובע ובחליפה אבל עדיין מקיימים אותם מצוות ועושים בדיוק ברית מילה כמו כולם ואותם חגים.

מין הסתם שאתה שלא רואה ביהדות משהו מיוחד שנשמר לאורך 2000 שנה ותשווה בין נוצרים ליהודיים דתיים ששאלו אותך אם אתה רוצה להניח משהו שסבא רבא שלך גם עשה. אם נוצרי דתי שואל נוצרי חילוני :"אולי תבוא ביום ראשון לכנסייה" הוא מעביר אותו דת?

ישן 02-11-2010, 20:01
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני חולק על דעתך ומעיד בשם..."

ציטוט:
אני חולק על דעתך ומעיד בשם עצמי על פעילות מסיונרית שלהם שכשהייתי בתחנה המרכזית בבאר שבע, הם באו אליי אם ספרון קטן על ישוע משיח היהודים.

אחרי רודפים חבר'ה של חב"ד שאני אניח תפילין בכל פעם שאני מגיע לקניון ברחובות.

אז נשאלות שתי שאלות:

א) האם מדובר באותה הקהילה שנרדפת?
ב) האם זו היא מסיונריות?

ציטוט:
הם מפרסמים את עצמם באינטרנט על אנשים שגילו את ישוע.

ומה הנקודה? כל כנסיה נוצרית וכל קהילייה נוצרית מפרסמת את עצמה באינטרנט כאנשים שגילו את ישו. יש זרם שלם של פרוטסטנטים שאומרים על עצמם שגילו את ישו אף כי כל המשפחה שלהם פוקדת כנסייות מאז ימי הקיסר קונסטנטין...
האם הם הביאו מידע ישיר על יהודים ישראליים ש"גילו את ישו"?

ציטוט:
הם לא חיים בשקט בינם לבין עצמם אלא מנסים לעשות מיסיון

הבא הוכחות. אתה לא יכול לטעון שנוכחות בבומבמלה או שפעם אחת ניגשו אליך בתחנת האוטובוס זו הוכחה, בחייך. תראה דפוס פעילות. תביא נתונים.

אגב, לגבי התחנה המרכזית של באר-שבע... האם אי פעם ניגשו אליך ה"מוארים" של מרכז האור?

ישן 02-11-2010, 20:53
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "העובדה שאדם עובר על חוקי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
העובדה שאדם עובר על חוקי היהדות לא אומרת שהוא לא יהודי. אלא אם- הוא ממיר דת..

אם כך כל אותם נוצרים שרואים עצמם כיהודים הם יהודים, אף כי עוברים הם על חוקי היהדות? אחרי הכל, ישו בעצמו היה יהודי (אמא שלו, אחרי הכל, הייתה יהודייה). כל חסידיו היו יהודים. הכנסייה שהתפתחה אחריו התחילה כ"אנחנו היהודים האמיתיים"...
במובן זה נוצר פולחן הרב על ישו.
באותה מידה פולחן המלך המשיח רבי מילובביץ' יכול עם מאות השנים לעבור אבולוצייה לדת חדשה.... האם גם אז הם יהיו יהודים, רק זרם נפרד שעובר על חוקי היהדות?

הקו מטושטש מאוד

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אגב , בתנ"ך היה נפוץ המנהג של קברי צדיקים/נביאים. מוכר הסיפור על איש האלוהים שקבר עצמו בקבר של הנביא שנהרג על ידי אריה כדי לזכות בברכת האל.

אני לא מכיר את הסיפור הזה... מאיפה זה לקוח?

ישן 02-11-2010, 20:26

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=TIMON the mongoose]אני..."

אני רואה את עצמי כבן הדת היהודית והפעילות של חב"ד או כל אירגון דתי יהודי אחר היא בסך לנסות לשכנע אותך להתחזק יותר אפשר להגיד מעין התקרבות בתוך המשפחה, בן אדם שחוזר בתשובה לא מאיים עליי מבחינה לאומית , תרבותית , אנחנו עדיין נחגוג אותם חגים ונקיים אותם מסורות ונרצה ברוב יהודי במדינה וגם שאני לא מגדיר את עצמי בדת החילוניזם שצריך לעבור לדת היהודית, אני יהודי .ולכן זו אינה פעילות מסיונרית . אם אתה מגדיר את עצמך כאתאיסט אז מין הסתם שזו תהייה מסיונריות בשבילך כי אתה מגדיר את עצמך כחסר דת שחב"ד רוצים להכניס אותך תחת כנפי הדת היהודית. בקשר לנתונים- אני לא עשיתי זאת אך אני לא הייתי היחיד שהם ניגשו אליו ואני גם שמעתי מעוד אנשים (לא מיד לאחים). אני מאמין כשאני רואה כמה פעמים אנשים עומדים ומחפשים לספר על הדת החדשה אז כנראה שהם מחפשים להפיץ.

ישן 02-11-2010, 20:59
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "תראה- אני אישית גם לא חושב..."

ציטוט:
תראה- אני אישית גם לא חושב שצריך לעשות מהאדמור פולחן- זו הייתה הטענה גם הזרם הליטאי בהתפתחות החסידות שעד היום אין להם רבי ללכת אחריו אלא רק את גדול הדור (הרב שך אם אני לא טועה) .

מיסיונריות הייתה אם הייתי מקים את דת משתטחי קברי הצדיקים ופוסל את כל השאר אז זו הייתה ככה

שמע, יש כבר רוחות של זה. האורתודוקסים פוסלים את הרפורמים והקונסרבטיבים והלאומיים ומי שלא עושה בדיוק מה שהם עושים... לא כך?

ציטוט:
חוץ מיזה זה מנהג שאין עליו איסור מין התורה

דומני (לצערי אינני משכיל בהלכות תורה עד כדי כך) שהיה משהו שאסר כיוון שקדושה באה מאלוהים, לא מהיות המקום קבר צדיק או משהו כזה. ייתכן שאני טועה.

ציטוט:
העיוות שלך לכל מנהג יהודי עתיק (תפילין, שבת) בתור מיסיון הוא לפי דעתי חומת המגן שלך מפני מסורת אבותייך שחינכו אותך לסלוד ממנה כנראה (תקן אותי אם אני טועה).

אני לא אוכל להם שרצים בפרצוף. אני לא נוסע בשבת בתוך קהיליות דתיות. אני לא נכנס לבית כנסת בלי לכסות את ראשי. אני משתדל לכבד את האדם באשר הוא כל עוד יכבד הוא אותי.

זה לא עובד לשני הכיוונים ומכאן הכעס שלי. כשמנסים לדחוף לי בכוח לגרון את המנהגים שלהם, אותי זה מכעיס.

אף אחד לא חינך אותי לסלוד ממנהגי הדת. לעומת זאת גדלתי על חינוך לפיו אלוהים זה אופיום להמונים.

אני את אמונתי מצאתי לבד, בדרכי, למרות כל ההשפעות החיצוניות. אולי דווקא מתוך כך באה הגישה שלי שנוגדת את הממסד הדתי על מנהגיו מכיוון שאלו באים וחוצצים בין האדם ובין אלוהים.

ישן 02-11-2010, 21:21
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]לא רק דרום..."

ארגגג... התכוונתי לנוצרים של אפריקה ולנוצרים של אסיה.
הקתולים מהווים מעל 50% מהנוצרים בעולם (ותודה לוויקי). סגרנו את החלק הזה? תודה.

קטע מצחיק, מסתבר שלפרוטסטנטים מסורת ארוכה של מסיון.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%99%D7%95%D7%9F

"
ב-1517 התחיל מרטין לותר את תנועת הרפורמציה שהתפתחה עם השנים לכתות השונות של הנצרות הפרוטסטנטית, אבל רק כ-275 שנה אחר־כך בתקופת המהפכה הצרפתית והמלחמות הנפוליאוניות החלו להופיע מיסיונים פרוטסטנטיים. מייחסים את ההתעוררות לחוברת שהפיק הבפטיסיט האנגלי ויליאם קארי (17611834) ב-1792 שכותרתה "מחקר על חובתם של הנוצרים להשתמש באמצעים להמרת דתם של הכופרים" שהפך בזמן קצר לאמנה של המיסיונים הפרוטסטנטיים. ב-1795 הוקמה "חברת המיסיון של לונדון" ותוך זמן קצר קמו גם "חברת המיסיון של סקוטלנד" (1796), "חברת המיסיון של הולנד" (1797) שפעלה באינדונזיה ו"חברת המיסיון של הכנסייה" (1799)

בארצות הברית שבה הייתה נהוגה הפרדה בין דת למדינה הבהירו הכנסיות כי המיסיון הוא באחריותו של כל אדם נוצרי, ולכן ההתאגדויות הראשונות היו של הקהילות. הארגון המיסיון הראשון בארצות הברית היה "הוועד הנציבים האמריקני של נציבים למיסיונים בניכר" (1810) ואחריו קמו ארגונים רבים המבוססים על פעילות הקהילה. עיקר פעילות ארגונים פרוטסטנטיים אלה התרכזה תחילה במהגרים החדשים ובאזורי הספר המערביים. מ-1890 הופנתה פעילותם לחו"ל ובסוף המאה ה-20 היו כ-70% מהמיסיונרים הפרוטסטנטיים בעולם מצפון אמריקה.

המיסיון הפרוטסטנטי פעל ועדיין פועל בסין, בהודו, באינדונזיה, באיים שבאוקיינוס השקט, במזרח התיכון, באפריקה ובאמריקה הלטינית.

המיסיונרים הפרוטסטנטים היו מודעים לכך כי הפיצול הרב בין הגופים הפרוטסטנטיים המיסיונריים (לפני מלחמת העולם הראשונה היו מעל ל-200 אגודות מיסיונריות שונות) מזיק למטרתם ולכן החלו ניסיונות לשיתוף פעולה ששיאם בשנת 1910 בכנוס המיסיונרי של אדינבורו. אחת מתוצאותיו הייתה הקמת "מועצת הכנסיות העולמית", גוף שחברים כיום כ-340 זרמים וכנסיות אורתודוקסיים ופרוטסטנטים. במסגרת מועצת הכנסיות העולמית שולב ארגון נוסף שנוסד לאחר הכינוס באדינבורו "המועצה המיסיונרית הבינלאומית".

התקופה שאחרי מלחמת העולם השנייה, לא ניבאה טובות לפעילות המיסיון. פעילות המיסיון נאסרה בכל המדינות שהפכו לקומוניסטיות כדוגמת סין וקוריאה, וגם המדינות שקיבלו את עצמאותן כדוגמת הודו וסרי לנקה הקשו על פעולת המיסיון שנחשב שריד מתקופת הקולוניאליזם. ועם זאת, כיום מספר הנוצרים באסיה, איי האוקיינוס השקט, אפריקה ואמריקה הלטינית כיום גדול יותר מאשר בבסיסו המקורי של העולם הנוצרי. הגידול במספר הנוצרים בעולם כיום הוא באותו קצב של גידול האוכלוסייה במאה ה-20, ובאזורים מסוימים הגידול בכמות הנוצרים הוא פי שלושה מהריבוי הטבעי באוכלוסייה.

תקופה זו מאופיינת גם בשינוי היחס של הדת הקתולית כלפי האמונות האחרות. שני מסמכים שעיצבו את מדיניות הכנסייה בנושא זה היו "Ad Gentes Divinitus" (1965) שהתקבל במועצת הוותיקן השנייה ו-"Evangelii Nuntiandi" ("בישור בעולם המודרני") אנציקליקה של האפיפיור פאולוס השישי (1975).

עיקר הפעילות המיסיונרית הפרוטסטנטית כיום מקורו בארצות הברית שממנה מגיעים רוב המיסיונרים והמימון לפעולתם. בהשפעת בילי גרהם, אחד ממנהיגי התנועה האוונגליסטית בארצות הברית, נערכו שני כנסים גדולים שעסקו במיסיון ובפעילות המיסיונרית, בלוזאן שבשווייץ (1974) ובמנילה שבפיליפינים (1989).

כיום, עם התגברות החילון באירופה, וירידת מעמד הכנסיות הממוסדות, פחתה פעילות המיסיונים של הכנסיות הגדולות וכמעט נעלמה. עם זאת עדיין קיימת פעילות מיסיונרית ענפה של כנסיות חדשות, בייחוד כנסיות שהוקמו לאחרונה בארצות הברית, למשל הכנסייה הפנטקוסטלית, המורמונית ואחרות."

ישן 02-11-2010, 23:48
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אתה סתם שואל את זה כדי לעצבן..."

ציטוט:
אתה סתם שואל את זה כדי לעצבן אותי חחח , טחנו את זה כמו מים , תסתכל למעלה מה כתבתי לך ההבדל בין חב"ד בחלקם מאמינים שהרבי שהיה להם הוא המשיח וחיי חיים יהדות מלאים בלי שום ברית חדשה על פי אותם מסורות של יהודים מאז ומתמיד לבים אלה שמאמינים בברית החדשה שכתוב שם שאנחנו סיימנו את תפקידנו בעולם והם ישראל החדשה ושאנחנו רוצחי ישוע הקדוש ושיש לזנוח את הכל ולהאמין רק בו.

סליחה, לא יכולתי לעמוד בפיתוי - הרמת להנחתה, קיבלת הנחתה

אם זה גורם לך לחוש יותר טוב, גברת רוג נתנה לי צ'אפחה על ההתחכמות הזו

ישן 03-11-2010, 16:40
צלמית המשתמש של MS_Rogue

סתם לשם הנקודה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "תבוסה מוחצת למיסיון בערד"

למרבה הצער בארצנו קצת קשה למצוא חומר ראיות שידבר נגד אלימות יהודית כלפי נוצרים.... דברים עוברים בלי להיות מדווחים מכיוון שלמי באמת אכפת, אחרי הכל הם רק גויים ובטח הם מיסיונרים שבאים לפה לאיים על עם הקודש...

אז שני דברים: ראשית, יד לאחים בעצמו מודה שהיה דו"ח של מחלקת המדינה האמריקנית לגבי האלימות שהוא השתמש בה. לא הצלחתי לאתר את הדו"ח עצמו אך עצם זה שהקוזאק הנגזל לא מוסר פרטים על מה היה רשום בדו"ח לא מעיד טובות...

שנית: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1118115.html

אז נכון שהארץ הוא לא בדיוק מליץ יושר אבל בינינו, אין מה להשוות בין זה ובין יד לאחים עצמו (בתור גורם שיש לו עניין להציג מצג שווא בנושא)

אגב, גם דוד בארי יכול להיות מורשע בדריסה... רק חומר למחשבה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:23

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר