לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-10-2010, 01:25
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "האם חוק האברכים יעבור בתמורה לחוק ויסקונסין? נתניהו מחפש עסקה עם החרדים"

הרדים צריכים להבין שחברת לומדים זו אוטופיה שאין לה סיכוי להתממש בזמננו, ממש כמו הקומוניזם שיפה בתור פעולה בתנועת נוער ולא הולך בעולם האמיתי.
יהודי טוב לומד כמה שנים בישיבה, מתגייס לצה"ל, לומד לימודים אקדמיים,מפרנס את משפחתו ו"קובע עיתים לתורה". ישנם, כמובן, כשרונות נדירים שממשיכים ללמוד לאורך ימים ושנים, אבל לא ציבור שלם.

הניסיון להפוך חברה שלמה לחברה שבה הגברים לא עובדים הוא מטופש והרסני, הכהנים בכבודם ובעצמם עבדו בזמן שלא היתה להם משמרת בבית המקדש ואפילו חלק מהתנאים עבדו ובכל זאת זכו שדבריהם יכללו בתלמוד, כמה זמן ייקח לחרדים להבין את זה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2010, 06:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "האם חוק האברכים יעבור בתמורה לחוק ויסקונסין? נתניהו מחפש עסקה עם החרדים"

כדאי שיותר רבנים מהציבור הדתי-לאומי ירימו את הראש:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&to_art=2170185

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-10-2010, 10:09
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
הנה עוד על הפולמוס הזה:
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "הם נסוגים כי לכל מטבע יש שני..."

http://www.beerot.co.il/%D7%98%D7%9...d/418/----.aspx

אבל אחרי כל זה, נראה לי שכל זה הוא רק אם הנותן מעניק בכל לבו ונפשו, אבל במצב של היום שיש כאלו חירופים וגידופים, יצא שכרו בהפסדו.

יותר כדאי להתמקד על הורדת מיסים, שהממשלה והרשויות לא יבזבזו את הכסף על דברים משונים ביותר, ואז יישאר כסף בידי יהודים טובים, ואז הם מרצונם הם יוכלו לתמוך בלומדי תורה.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 25-10-2010 בשעה 10:31.
ישן 25-10-2010, 09:43
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כדאי שיותר רבנים מהציבור..."

ציטוט:
"כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה הרי זה חלל את השם ובזה את התורה וכבה מאור הדת וגרם רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא... וכל תורה שאין עמה מלאכה סופה בטילה וגוררת עון, וסוף אדם זה שיהא מלסטם את הבריות". (הלכות תלמוד תורה פרק ג הלכה י). http://he.wikisource.org/wiki/%D7%A...A8%D7%94_%D7%92

ישנם דעות אחרת מול הרמב"ם הזה, לדוגמה:
ציטוט:

http://www.kipa.co.il/now/show.asp?id=3699
גישתו המחמירה של הרמב"ם לא התקבלה לבסוף, ובמידה רבה של צדק, בנוגע לתלמידי חכמים מקצועיים המכהנים במשרות ציבוריות כרבנים וכדיינים. טענות הנגד שהעלה רבי יוסף קארו בעל ה"שולחן ערוך" בפירושו ה"כסף משנה" על הרמב"ם, היו בעלות עוצמה לא מבוטלת. לדעתו, האיסור על תלמיד חכם לקחת כסף מן הציבור תקף רק אם יש לו ממה להתפרנס, אבל אין לאסור על רב לקבל כסף מן הציבור אם אין לו מקור פרנסה אחר. לא זו בלבד שאין זה הוגן כלפי הרב, אלא אף עם ישראל יינזק מכך: "ואלמלא כן חס ושלום היינו כאובדים בעניינו ואין לך צורך צבור גדול ממה שצריכין להעמיד ביניהם מורה צדק...הכלל העולה שכל שאין לו ממה להתפרנס מותר ליטול שכרו ללמד בין מהתלמידים עצמן בין מן הצבור. וכן מותר לו ליטול שכר מהצבור לדון או מהבעלי דינין" (פירוש ה"כסף משנה", שם).

אבל נראה לי שכל זה מדובר אם יש מי שמוכן לתת מרצונו הטוב לתלמידי חכמים, ונותן בכל חפצו ובלב שלם. אבל במצב הנוכחי שמתקוטטים על הקצבאות ומחרפים ומגדפים, נראה לי שיותר עדיף לנהוג כפי הרמב"ם ולא לגרום חס ושלום לחילול שם שמים.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 25-10-2010 בשעה 09:51.
ישן 25-10-2010, 09:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "[QUOTE] "כל המשים על לבו..."

אני לא רואה כאן דיעה אחרת. גם בתוספת שאתה הבאת מדובר על קבלת כסף במקרה של נושא משרה ציבורית - ההקלה היא שמותר לרב או דיין לקבל כסף עבור עבודתו. האם כל בחורי הישיבות שתורתם אומנותם נושאים משרה? לא.
שילכו ויעבדו למחייתם ויחיו חיי תורה.

נ.ב. - למשפט היפה של הרמב"ם בנושא הזה יש מקבילה ידועה יותר בצבא:"הזולה משחיתה".

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-10-2010, 12:26
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "[QUOTE] "כל המשים על לבו..."

אז דעתו של הרמב"ם היא בלתי ניתנת לערעור בהלכות שולחן ערוך אבל ברגע שהרמב"ם לא יכול לשמש ככלי את האינטרסים של מיעוט טפילי, פתאום "יש דיעות אחרות"?

כשאדם מקבל תרומה מאדם אחר המעוניין לתת - הוא חי על תרומות
כשאדם דורש תרומה מאדם אחר שאיננו מעוניין לתת - הוא סחטן

פה מדובר, בפירוש, על המקרה השני. אני והגברת, בתור משלמי מיסים, לא מעוניינים לתת תרומות למימון משפחות של אנשים שאינם רוצים לצאת לעבוד. אי לכך, במקרה הכי פחות גרוע, חוק הטפילות הוא שווה ערך לדרישת תרומה מאיתנו אף כי איננו מעוניינים לתת. במקרה הרע - זו היא גניבה של תרומות שאנחנו כן מעוניינים לתת (כמו תמיכה בנפגעי תאונות הדרכים, הטרור ועזרה לנזקקים דרך ביטוח לאומי).

וזה בא מאותו קהל שמאיים לא לשלם מיסים

ההגדרה שלי? שוד, גניבה, מעשה חמס, חמד איש את טובין רעהו....

ישן 25-10-2010, 12:50
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אז דעתו של הרמב"ם היא בלתי..."

דברים כדורבנות!
ואני אצטט פה הודעה מחכימה(לא אני כתבתי) מפורום "בחדרי חרדים" שנאמרה כתשובה למי שרגז על התבטאויות הטוקבקיסטים המתנגדים לפרזיטיות.
"

מרכא_כפולה כתב:
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://bhol-forums.co.il/images/quote_img.gif]
הביטויים המצויים שם נגדנו הם השלב האחרון לפני קריאה להשמדה פיזית, ר"ל, של הציבור החרדי.
... (נמחקה השוואה מפגרת לנאצים ימ"ש)
אני לא יודע אם התגובות שם מייצגות אבל עצם קיומן מחייב לחשוב ולעשות משהו."

ובכן, במסגרת המאמץ לחשוב ולעשות משהו, אפשר להרהר שוב באמירה כגון:

מרכא כפולה כתב:
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://bhol-forums.co.il/images/quote_img.gif]
יוצאי הישיבות הם בדרך כלל עובדים מצטיינים בעלי מעוף ויוזמה ותורמים למשק הרבה יותר מן הסטודנטים למדעי הרוח שמכלים את ימיהם בהודו ודרום אמריקה ואח"כ עובדים בעניינים שלימודיהם לא תורמים בהם מאומה. "

ולנסות להבין את הקשר בין הסלידה הגוברת והולכת מהחרדים, לבין צורת התבטאות כזו.
ניחא, שנציגיך בכנסת מנצלים את כוחם וסוחטים הון עתק לטובת אנשים שלא מעוניינים לעבוד. זה מקומם אבל לא נדיר בפוליטיקה, אפילו מחוץ לישראל.
אבל למה, למען השם, מתעקשים דוברים חרדים לקשוט כל מיני מעשיות ופנטזיות למעשה החליבה הזה?
ממתי יוצאי ישיבות מהווים גורם יצרני בכלכלה הישראלית? בכל העולם יש מתאם ברור בין רמה אקדמית לבין שגשוג כלכלי, אבל רק ביהופיץ שלנו נמצאים מטורללים עזי מצח שמעזים לטעון שהטפיל הוא בעצם היצרן, שידע מפליג בתכלת הפורפור מקדם את התעשיה ושבורות תהומית בכל חכמה מודרנית, מחשבון ועד שפות זרות, היא למעשה מנוף תעסוקתי ראשון במעלה.

זרקו לך קצת שיריים משולחנם של האנשים העמלים? אכול אותם בשקט ושמח בחלקך, מה אתה קופץ בראש ומקניט את אותם שלימזלים שהפוליטיקה מאלצת אותם לסמוך אותך על שולחנם? האם אתה לא היית שונא את הקבצן שרגע אחרי מתן הנדבה היה מסביר לך שלמעשה הוא עושה לך טובה ובזכותו אתה מתקיים? הרי חז"ל עצמם עמדו על העניין הזה, עוד לפני עידן הטוקבקים: "ארבעה אין הדעת סובלתן, אלו הן: דל גאה וגו'"

ולא שיש לי אשליות שהעובדות משנות לך משהו, אבל בכל זאת אי אפשר שלא להתייחס לעוד שקר: הסטודנטים למדעי הרוח הם מקור הכנסה נטו לאוניברסיטאות, לא משקיעים בהם שום עזרים וגובים מהם שכר לימוד מלא. הם הפרה החולבת של האקדמיה. אם הם נוסעים להודו, הרי זה על חשבונם. אם הם עובדים בעבודות מיותרות, הרי ששכרם נמוך ואין להם שום נציג בכנסת ששולח יד לקופה הציבורית כדי לאזן את התקציב המשפחתי.מנקודת השקפה חרדית, הם חיים בעולם מאד משונה: עולם שבו אדם אחראי לגורלו ואם אינו מנהל את הקריירה שלו כהלכה, הוא ומשפחתו הם הניזוקים היחידים."

http://bhol-forums.co.il/topic.asp?...18&forum_id=771

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 25-10-2010 בשעה 12:59.
ישן 26-10-2010, 15:06
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
כבר כתבתי שיש ציבור גדול שכן מעוניין לתמוך בלומדי התורה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אז דעתו של הרמב"ם היא בלתי..."

ולראיה 17 מנדטים בכנסת,ואתה חוצפן שאין כדוגמתו שחי בחו"ל ומתחזה למשלם מיסים ועוד קורא לאלה שכן משלמים טפילים אכן עולם הפוך ראיתי,דרך אגב אולי תסביר לי איך בן אדם בעל משפחה של עשרה ילדים יכול להאכיל אותם בלי ללכת לעבוד,אולי זה מהקיצבת כולל של 2500 שקל מהכולל או שכל המסיתים והמדיחים למינהם עובדים עליכם בעיניים ואתם אוכלים את הלוקשים שלהם בתאוה בלתי נשלטת עם קצף על השפתיים,שלא תטעה אין לי שום ספק שהאמת מענינת אותך כקליפת השום בכל מה שנוגע לחרדים,אבל השנאה שאותה אתה משפריץ כאן עם ביטויים כמו טפילים פשוט בושה וחרפה.
ישן 26-10-2010, 15:26
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "כבר כתבתי שיש ציבור גדול שכן מעוניין לתמוך בלומדי התורה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיכאל חי
כבר כתבתי שיש ציבור גדול שכן מעוניין לתמוך בלומדי התורה ולראיה 17 מנדטים בכנסת,

17 המנדטים האלה לא מוכיחים שציבור משלמי המיסים מעוניין לממן את מחייתם של אברכים שאינם תורמים למדינה... ואם כן, אז 103 מנדטים מוכיחים שהרוב לא מעוניין, זה על פי הלוגיקה שלך

ציטוט:
ואתה חוצפן שאין כדוגמתו שחי בחו"ל ומתחזה למשלם מיסים

אני לא חי בחו"ל. צא מהסרט. אמרתי לך זאת כבר פעם אחת אך הבנת הנקרא שלך לוקה בחסר.
זה לא מוציא אותך יותר צודק, רק יותר בור.

ואני זוכר בדיוק מי אתה... שנמלטת בבושת פנים כשנדרשת להוכיח את טענותיך בשרשור הזה

ציטוט:
ועוד קורא לאלה שכן משלמים טפילים

ראה לינק למעלה: הם לא משלמים מיסים. אתה שקרן.

ציטוט:
אכן עולם הפוך ראיתי,דרך אגב אולי תסביר לי איך בן אדם בעל משפחה של עשרה ילדים יכול להאכיל אותם בלי ללכת לעבוד,

קוראים לזה קצבאות ילדים. אל תתמם.

ציטוט:
אולי זה מהקיצבת כולל של 2500 שקל מהכולל או שכל המסיתים והמדיחים למינהם עובדים עליכם בעיניים ואתם אוכלים את הלוקשים שלהם בתאוה בלתי נשלטת עם קצף על השפתיים,

ספק לי בבקשה נתונים שיראו רוב של בעלי עבודה בין תלמידי הכוללים החרדיים בארץ

ציטוט:
שלא תטעה אין לי שום ספק שהאמת מענינת אותך כקליפת השום בכל מה שנוגע לחרדים,

"אתה שחור" צרח השחרור לעורבני

ציטוט:
אבל השנאה שאותה אתה משפריץ כאן עם ביטויים כמו טפילים פשוט בושה וחרפה.

טפיל, בהגדרתו המילונית הוא יצור שחי על זיעת אפיו של יצור אחר. בהגדרה, מי שרוצה לחיות על חשבון משלם המסים למרות שהוא יכול אחרת הוא טפיל. אי לכך הביטוי מדוייק ומסיבה זו, במפורש, מנהלי הפורום מאפשרים לי את השימוש בו.
אינני מכליל את הקהל.
אינני מכליל את כלל לובשי הכיפות
אינני מכליל אפילו את כל תלמידי הכוללים...
אני מגדיר כטפיל אך ורק את מי שאורח חייו אכן טפילי.

וכן, אני שונא כל אדם שחי על חשבון המיסים שאני כן משלם (ואתה, אני מניח לא, אחרת לא היית מקל דעתך בטפילות) למרות שיכול אחרת....

וזהו. אתה מוזמן להמשיך לזרוק ססמאות. בלי נתונים, עובדות, ראיות, כל שתעשה זה תמשיך להעלות חיוך על פני הגברת ועל פניי

תוספת לאחר העריכה: אותו ח"כ גפני שדורש מלגות קיום לאברכים היה זה שאיים שהאברכים לא ישלמו מיסים....

ישן 25-10-2010, 21:31
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06

נו, אז?

כבר קרוב לשישים שנה שהחרדים הם כוח פוליטי בישראל. קרוב לשלושים שנה הם כוח פוליטי משמעותי בישראל, שלאורך הזמן ראשי ממשלה (ובכלל זה, ראשי ממשלות של קדימה שהם כמובן לא-אוכלי-נקניקיות-מזיעים כמו ביבי) נעזרו בהם בכדי לממש תכניות וכל זאת תמורת אתנן בעבור הציבור שלהם.

המגזר החרדי הוא אכן בעל מוטיבים טפיליים שאינם מעלים את רווחת החברה. מנגד, בישראל יש דמוקרטיה פרלמנטרית וזה אומר שקבוצות קטנות יכולות לגרום לממשלות להיטיב עימן - בין אם אלו חרדים, חקלאים, קיבוצניקים או מתיישבים ביש"ע - הם מקבלים נציגות או יש להם נציגים המזוהים עימם בפרלמנט, משמע הם יכולים לשאוף להעביר חוקים שיטיבו עם פלח האוכלוסיה הספציפי שלהם. זה כל הקטע בדמוקרטיה פרלמנטרית.

אז על מה אנשים פה מתבכיינים, אני לא מבין. זה לא כאילו שהם נתנו קולם למפלגה כמו "שינוי" שתייצג אותם בכנסת ואני לא זוכר תנועה עממית שקראה להחלפת שיטת הבחירות (אני לא חושב שזה יעזור יותר מדי) או כל דבר אחר. כל מה שאפשר לראות כאן הוא שחרור קיטור ברברי ומתלהם.

נקטתי בפורום הזה במילים קשות מאוד כלפי החרדים כקבוצה ואני מוכן לחזור עליהן עוד פעמים רבות. חרף כל זאת, לראות את ההמונים מתחילים להתעצבן ולהתרגז כשהמסר העיקרי שעולה מדבריהם הוא:"תשוו את התנאים לסטודנטים!!!@@$#$@$@#!@#" ולא "יש להפסיק את המקח והממכר הפולטיים הללו ולחשוב כיצד אנחנו פותרים את הבעיה+תמיכה ברעיון קונקרטי" (גם אין ממש אלטרנטיבה קונקרטית, קדימה עסוקים בעיקר בלא להחליט ולהעיר הערות על הנקניקים שביבי אכל לפני שלש שנים), זה מפספס את כל העניין ותורם לשטחיות הדיון במדינת ישראל. לא, כל המהומה הזו היא לא לטובת המדינה. אולי לטובת יו"ר אגודת הסטודנטים וללבני שזוכה לומר עוד משהו מתחת לטונת המייקאפ, אך בהחלט שהוא לא תורם לשיח הציבורי כאן.
ישן 25-10-2010, 22:12
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

מדהים חוק האברכים תמורת חוק ויסקונסין, נתניהו שוב יורה לבוחרים שלו ברגלים.
שוב הוא נתן לחרדים ולערבים קרוב למילארד ש"ח בתקופה ה 2 שלו כראר ממשלה ושאר האזרחים, שיש להם בעיות למצוא עבודה ואינם ערבים או חרדים, שולח לידיים של חברות פרטיות במקום ש.ת של היום, דבר שלקח בעבר להרבה מאוד אנשים זכאות לאבטלה או הבטחת הכנסה לאנשים, שאינם כשירים לכל העבודות על ידי חברות פרטיות וזה לא מתרחש תחת ש.ת שך משרד העבודה.

תוכנית ויסקונסין היא כישלון גמור והיא לא תהיה אף פעם יותר טובה מש.ת שיש היום ואני מקווה שעובדי משרד העבודה יעשו שביתה כללית ויגררו את כל המשק איתם, כי נתניהו סימן שוב חלשים כפי שעשה בפעם ה -1 שהיה ראש ממשלה, שר אוצר תחת שרון ושוב עכשיו, אבל הכי חשוב החרדים והערבים יקבלו עזרה ראשונים. הוא רוצה לשפר את הסיכוי של אותם אנשים בלי עבודה למצוא עבודה? תפנה יותר תקציבים וקורסים יעילים בשוק למחפשי העבודה אדון נתניהו במקום לחלק כסף חינם לחרדים והערבים או הפוך ותן לסטודנטים שתרמו למדינה שכר אבטלה עם קרן של שכר לימוד, כאשר לומדים באונברסיטה או בטניון והסטודטים יהיו צריכים להחזיר את הקרן אחרי הלימודים כמו בחו"ל במקום.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 25-10-2010, 23:04

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "תכנית וויסקונסין היא תכנית..."

קראת רק את החלק הטוב של התוכנית, כי אחרת לא היית מדבר ככה, כי בויסקונסין שלחו אנשים חולים, שאינם מסוגלים לעבוד בכל עבודה, מעניין,שאתה שוכח לציין את העובדה הזאת משום מה כאשר מדובר בנתניהו באופן קבוע.

הייתי מציע לך לבדוק מה אותם מרכזים עשו לאנשים חולים, שקיבלו אישור מרופא תעסוקה וזה אישור חוקי גם לבית המשפט! החוק הזה רק יוביל לסבל נוסף של מחפשי העבודה באמת והאנשים, שלא כשירים לעבוד בכל עבודה וייצור באופן עקיף עומס על בתי הדין לעבודה וכמובן עד שאנשים יקבלו חידוש גימלה הם ירדו מתחת לקו העוני עוד יותר. בקיצור נתניהו שוב פוגע בחלשים שוב בפעם המי יודע כמה ואותם אנשים שבחרו בו במקרה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 26-10-2010, 17:24

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "קשקוש סוציודמגוגי מוחלט סטייל..."

הפרטה של מדיניות הרווחה היא מסוכנת מאוד ואתה מוזמן לחפש בגוגל את הביקורות על התוכנית עליה אתה מגן כל כך בבקשה: (רמז תביט מי שר האוצר באותה תקופה)
ציטוט:
ההתנגדות לתוכנית

התוכנית עוררה התנגדות גורפת בארץ, החל מהמשתתפים בה באזורים השונים (זכורה במיוחד הפגנה שנערכה מול פתיחת מרכז התעסוקה החדש בנצרת, אשר פוזרה בסופו של דבר על ידי היס"מ), וכלה בחברי כנסת ואף חברי ממשלה (שר התמ"ת, אלי ישי, התבטא לא פעם כנגד התוכנית). הטענה העיקרית נגד התוכנית הייתה העובדה שהרווח הצפוי לחברות המפעילות עמד ביחס ישר לכמות האנשים אותם הם מצליחים להוריד מתשלומי רווחה בכל דרך, וכפונקציה של חסכון בשירותים הניתנים להם. הדבר גרם למתן שירותים בשיטת "מגע קל" (Light Touch), לפיה החברות לא הציעו שירותים אלא כאשר נשאלו באופן מפורש, דבר אשר לא קרה כיוון שמדובר באוכלוסייה נטולת השכלה שאינה יודעת את זכויותיה. בנוסף, ניסו החברות להקשות את ימיהם של משתתפים רבים אשר לא היה סיכוי כי ימצאו עבודה, בתקווה כי אלו יפסיקו לבוא לדרוש את הבטחת ההכנסה. החברות הציגו אנשים אלו ככאלו שהפסיקו לקבל תשלומי הבטחת הכנסה כתוצאה מהשמה, וכך קיבלו כסף נוסף מהממשלה. לבסוף החברות השאילו, כחלק מה"שירות הקהילתי" אותו היו צריכים המשתתפים לבצע כאשר לא מצאו עבודה, כוח עבודה זול לחברות אחרות, וגרפו כך רווחים לכיסם. פתולוגיות אלו הביאו את שר התמ"ת לביטול התוכנית, וניסיון ליצור תוכנית חלופית אשר תמנע את ניצולם והערמת קשיים על האוכלוסיות החלשות המשתתפות בה.

תוכנית ויסקונסין היא עוד אסון לחלשים בחברה ונתניהו מה לעשות שפוגע בחלשים שוב ושוב, כי אין להם הגנה. נתניהו רוצה לעזור למובטלים? תעביר את הכסף הזה לקורסים עם רפורמה מקיפה בש.ת של משרד העבודה וזה יהיה הכי יעיל במקום חוק נוסף נגד החלשים מבית נתניהו.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 26-10-2010 בשעה 17:26.
ישן 26-10-2010, 09:36
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03

מה שיפה בחוק הזה הוא, שהוא מוציא צד מאוד משעשע של הדמוקרטיה: הנטייה שלה לעצבן מטומטמים.

משעשע אותי להיתקל בלא מעט אנשים שזועמים על החוק הזה, שביום הבחירות הלכו להם לבלות, תוך שהם שומרים את ההצבעה שלהם למקרה שבו "ניתקל באיזו קלפי פתוחה כשנחזור הבייתה". כשאנשים ילכו להצביע, ולנצל את הזכות שניתנה להם או-אז הם יוכלו באמת להתלונן על חברי כנסת, שתכלס - דואגים לציבור שלהם. מבואסים מזה שהחרדים מוציאים קצבאות? תצביעו ותקטינו את כוחם בכנסת - כוח שאינו תואם את חלקם מהאוכלוסיה. מה גם, שאז תוכלו להתלונן וזה יהיה מוצדק (לא שחלילה אני אומר שאי-מי מהמשתתפים באשכול זה לא הצביע בבחירות).

אני לכשעצמי מקווה שהחוק לא יעבור, לאו דווקא בגלל שאני לא רוצה שכסף יעבור לחרדים סתם, אלא מפני שאם הוא יעבור, במתכונת שתבטיח "מלגת קיום" גם לסטודנטים, אני די בטוח שהתנאים לקבלת אותה מלגה לא יחולו ממילא על מרבית הסטודנטים, באופן כזה שרק אברכים יזכו למלגה (משהו סטייל מעמד סוציו-אקונומי נמוך + נשוי + שני ילדים ומעלה + מספר הזוי כלשהו של שעות לימוד שבועיות)
ישן 26-10-2010, 09:48
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

התרבות התל-אביבית עולה לנו פי 4 מכל הסכום של הכוללים.
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "מה שיפה בחוק הזה הוא, שהוא..."

ישן 26-10-2010, 17:34
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "גם רפואה לזקנים זה שוד לאור יום"

קשקוש מוחלט והשוואה לא רלוונטית.

תרבות זה עניין של בחירה, אין שום צורך שדבר מה יהיה מסובסד. השוק בסופו של דבר מורכב מאינדיבידואלים בני חורין שברצונם החופשי ירצו כך או אחרת. אין שום צורך לכפות עליהם סבסוד של מוסדות אותם לא יפקדו.

אם לתיאטראות לא תהיה הצדקה כלכלית, כלומר לא יהיה מי שירצה לראות את ההצגות המועלות בהם, לא יהיו תיאטראות בארץ או שיהיו כמה בודדים או שיעלו הצגות אחרות או ששוב, יבינו עד כמה המושג הזה לא רלוונטי לתקופתנו.

תחביבים מתים ובמקומם נולדים חדשים. אין שום סיבה להשקיע מכספי הציבור בחוגי ציור כפי שאין להשקיע מכספי הציבור בחוגי הפרחת עפיפונים. כשיהיה לחוגים אלה ביקוש, הם יתקיימו. באם לאו, אין שום צורך בהם. לכן עדיף שלאזרחי ישראל יהיו עוד כמה מאות או אלפי שקלים בכיס שאיתם הם יוכלו להחליט לבד באילו מקומות תרבות הם רוצים להשקיע מכספם - בלי סבסוד, עם שוק חופשי ובלי מוגבלות אינטלקטואלית הפוקדת מקומות כאלה שאינם חשופים למה שקורה בחוץ.
ישן 26-10-2010, 19:53
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
יש משהו שאינו עניין של בחירה?
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "קשקוש מוחלט והשוואה לא..."

את העיקרון שלך אפשר להחיל על כל תחום שהוא: כבישים, מים, בריאות, חינוך. את הכל אפשר להטיל לקלחת של "מה שיש לו ביקוש ישרוד". נבטל את תקציב הבריאות, נחלק את הכסף לאזרחים, וכל אחד יקנה את השרותים הנחוצים לו לפי ראות עיניו.

אין מדדים אובייקטיבים לאמוד כדאיות של דברים. אנשים ועמים מחליטים על תקצוב שרותים ומוסדות על פי צרכים ועל פי סט ערכים. אין תועלת ישירה בלימודי היסטוריה, תנ"ך, וספרות בבתי הספר, ולמרות זאת לכל ברור שהם צריכים להתקיים, משום שזו דרך להנחיל תרבות ומורשת, וגם חשיבה ופתיחות לרעיונות אחרים. גם התרבות והדת נופלות לקטגוריה של דברים שנתמכים על ידי הציבור מתוך הבנה שיש בהם אינטרס מבחינת הקיום האנושי והחברתי, מבחינת שימור המורשת הלאומית, ומבחינת פתיחת אופקים ואפשרויות לאנשים. גם לחוג עפיפונים יכול להיות ערך, למשל כשהוא ניתן לילדים שלהוריהם אין אמצעים להעשיר את עולם ילדיהם מעבר למסגרת הבית ספרית, או משום שהוא נותן לילדים עיסוק שאינו מזיק להם או לסביבתם, או משום שיכול להיות שעבור ילד אחד או שניים זו תהיה ההשראה ללמוד או להתפתח בכוון מסויים.

יש כמובן מקום לדיון על איך ועל מה בדיוק מנוצל התקציב, אבל חוסר שביעות רצון ממצב מסויים לא אומר שצריך לזרוק את הכל לפח.

נערך לאחרונה ע"י Sam Weller בתאריך 26-10-2010 בשעה 19:56.
ישן 26-10-2010, 17:38
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ראשית: פעילות תרבות היא..."

המימון הוא מינימלי בדיוק כמו תקצוב מוסדות תרבות. אז מה ההבדל? למה אתה מציע לממן מוסדות "תרבות" עת שהחרדים רוצים בסבסוד מוסדות לימוד? הרי אם תרבות היא סוג של כושר למוח, קל וחומר כי לימודי גמרא בכולל אינם פחותים מכך.

הגם שהתירוץ על פיו תרבות היא אימון למוח כתירוץ לעושק כספי הציבור הוא בבחינת זריית חול בעיני הציבור. ראשית ראה תגובותיי לעיל, שנית אם המיסים היו נמוכים בהרבה והיו לך כמה מאות או אלפי שקלים פנויים יותר פר חודש, אז היית משקיע את הכסף באמצעים התרבותיים שנראים לך - לא על האפשרות להשתמש באמצעים תרבותיים שהמדינה מסבסדת לך ושככל הנראה תפקוד במקרה הטוב רק מקצתם לאורך תקופת חייך.

לאף אחד אין שום זכות לסבסוד.
ישן 26-10-2010, 21:54
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מבחינתך כמה מאות מיליונים..."

איזה מכון מחקר ואיזה מתנ"ס מממן תקציב התרבות? נתחיל מכך שאני לא מאמין בסבסוד ממשלתי כלל ועיקר למעט סייגים מאוד מצומצמים. I'm a Republican with a Capital R. נמשיך בכך שמתנ"סים מתוקצבים ממשרד החינוך, מכוני מחקר ממשרד החינוך.

נמשיך בכך שבדיוק הגדרת את מצב התרבות בארץ: אסופת קליקות שהשחקן העלום יתקשה להתקבל אליהן, רובן מבוססות על קהל צופים הולך ונעלם אך המדינה ממשיכה לעזור בתשלום משכורות לאלפי אנשים השותפים בתעשייה הזו והכל רק מפני שמישהו חושב ש"כן, צריך תיאטרון. זה חשוב לכולנו". לא, זה לא חשוב לכולנו, זה חשוב לאחדים מאיתנו ושהם ילכו ויראו - כשהשוק החופשי יכנס לתמונה, יופסק מימונם של אנשים שיכולים לעשות זאת בעצמם ולא על חשבון משלם המיסים, אך בוחרים מתוך עצלנות גרידא שלא לעשות זאת (נו בחייך, איזה שחקן ירצה לוותר על מעמד ויוקרה שהשיג בגל קשרים ולא בגלל כשרונו?).
ישן 26-10-2010, 16:57
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הרשה לתת לך את אותו הציטוט של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
הרשה לתת לך את אותו הציטוט של מדינאי, רק עם הדגשה מעט שונה:

תקציב התרבות עמד ב-2008 על 445 מיליון שקלים וחולק בין 850 מוסדות הכוללים: תיאטראות, מוזיאונים, בתי ספר, מכוני מחקר, עמותות ואגודות התומכות בספרות, ציור, מחול וקולנוע

תוריד אות התיאטראות (וכמה מתוך 850 המוסדות הם תיאטראות? 10?) ותקבל תקציבים ראויים, חשובים שיש בהם צורך של ממש אם אנחנו לא רוצים לגדל ילדים עם אותה רמת ידע, תרבות והשכלה של זורקי האבנים בסילואן ובר אילן....

הטענה שלך לא מסתכמת לכדי משהו הגיוני. אין קשר בין השכלה של ילד, לבין כמות המחזות שהוא ראה (ומן הסתם, שילם עבור כרטיס).
כל הדברים הללו, מסתכמים בתכלס בתחומי עניין של מיעוט הרבה יותר קטן הרבה יותר בעייתי מהחרדים. אני לא רוצה לתקצב אותם מכיסי. רוצים? שיעבדו בשירות לקוחות, ויפתחו amateur dramatic society בזמנם החופשי. אם תוכל להבטיח לי שהכסף ילך להרחבת כיתות, העלאת שכר מורים וכו', מילא. אבל אם לא, אני בהחלט מעדיף שילך לחרדים, מאשר לאותו מיעוט (הי, איך קוראים לפרזיט שמנסה להרוג את הגוף המארח?) .
ישן 26-10-2010, 17:21
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]הרשה לתת לך..."

נו בחייך, אתה עושה השוואה מטופשת - מצד אחד מדובר במימון של מוסדות, מצד שני מדובר במימון של הוצאות של אנשים פרטיים שהם מסוגלים אך לא רוצים לצאת לעבוד...

הרי חוק הטפילים איננו חוק שנועד לממן מוסדות המלמדים תורה. הוא איננו חוק המיועד לממן שכר לימוד של תלמידי תורה.... הוא מיועד לממן את תלמיד התורה, בעוד הלה, מבוקר ועד ערב, לא תורם דבר למדינה.

פעילות תרבות מובילה להתפתחות אינטלקטואלית והכושר האינטלקטואלי (ההולך וקטן) של ישראל היה תמיד הedge שהיה לנו על אויבינו... אתה מכיר את כל הסטטיסטיקות החביבות על זוכי פרס נובל למדעים? בעוד חמישים שנה הן תהיינה הרבה פחות מחמיאות לנו.

אבל אם אתה מרגיש שמיסיך ישרתו את מדינת ישראל יותר נאמנה על ידי קידום הבורות, הבערות והעצלנות, כל שיש לי לומר הוא "כשהכלכלה תקרוס כתוצאה משינוי היחס בין המגזרים הייצרניים לאלו שמתבססים על אכילת חינם, אל תגיד שלא אמרתי לך"

ישן 26-10-2010, 20:27
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
הם לא תלמידי חכמים

באופן מפתיע, יש אמת בדבריו של מדינאי, אני אשמח אם חלק מכספי התרבות ילכו לתלמדי חכמים הלומדים יהדות. בדיוק כמו שחשוב לי שלדקטורנטים בספרות ובהיסטוריה תהיה מלגה. כך גם חשוב לי שלתלמידי חכמים אמיתיים תהייה אפשרות ללמוד תורה.
ואני לא דתי, אבל חלק משמעותי בתרבות הישראלית זה הצד היהודי. ואיתו הלמדנות.

וכאן מגיע החלק השני, אני מכיר אברכים. נכנסתי אל תוך הישיבות החרדיות גם בבני ברק וגם בירושלים. לא אל כולם, אפילו לא לרובן, אבל דברתי עם יותר מאחד הנמצא תחת הסטאטוס של תורתו אומנותו. ולא רק הצעירים בני ה-19 הטעונים בהורמונים, ותופסים טרמפים ביציאה מירושלים. גם מבוגרים יותר בעלי משפחות.
להגיד שהם לא גאונים או לא מבריקים זה תהיה לשון נקיה, בחלק מהמקרים מדובר בבורים. אני מסוגל להתמודד לא פחות טוב מהם עם דף גמרא, ולא רק במחלוקות רש"י ותוספות אלא גם לבדוק את דעת הרא"ש והרי"פ.
בתנ"ך הם בורים כמעט לגמרי, במחשבת ישראל המחשבה שלהם תקועה בכיתה ז', והדיון הוא ברמת האם רבש"ע יכול לברוא אבן שהוא לא יכול להרים. שלא לדבר על ספר הכוזרי, על איגרת הרמב"ם או על רס"ג.
הלכה הם יודעים, וגם שם הם ורבותהם שכחו שבכניסה לבית המדרש מתפללים "שלא אומר על טהור טמא" ועסוקים בהחמרות מהחמרות שונות.

המימון הפראי והבלתי מבוקר לאברכים, מעבר לזה שלעניות דעתי יש בו צד של גזל, ומדובר במצווה הבאה בעבירה. הוא בעיקר מעודד בינוניות, ולא כמו שהרמב"ם מתכוון לבינוניות.
אם הכסף הזה היה הולך כדי לגדל את הרש"י הבא, אז הייתי שמח לתקצב אותו. אבל מטרת האתנן הפוליטי הזה הוא להמשיך ולהנציח את הבורות החרדית. המקלה על פרנסיה לשלוט על הציבור.

אם לחרדים באמת היה איכפת מהתורה, אז כל ילד חרדי היה יודע שרק התלמיד הטוב ביותר בכיתה יזכה להמשיך וללמוד, וכל השאר יעשו כפי שעשו רבים וטובים מהם. (רבי יוחנן הסנדלר, רבי עקיבא רועה צאן, רבי יוסי פחמאי והרשימה עוד ארוכה) והיו יוצאים לעבוד.
ואז ממילא הדישדוש המחשבתי בו החרדים שרויים היה נפסק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר