לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2010, 23:56
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה רציני?"

מצטער, אבל העיברית של החרדים היא יותר גבוהה מזו של חילוני ממוצע, בקריא וכתיב.
אמנם בדיבור, החרדי ישתמש במילים בארמית כגון: מה הנפקא מינה, וכדו
והחילוני ישתמש במילים שלא נמצאות בתנ"ך כגון: מיזמוז, בעיה, קריזה, וכדו
העיברית של החרדי היא לא העיברית של "בן-יהודה" היא "לשון -הקודש" היא תנ"כית.
ולגבי אנגלית למי שלא חושב לעזוב את ארצנו הק', למה לו ללמוד אנגלית? ואם הוא ירצה לצאת לצרפת, או לשבדיה, או גרמניה, רוסיה, וכו שהן מדינות שבהן לדובר האנגלית אין יתרון יותר גדול מדובר יידיש.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2010, 08:07
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
חבל שהאשכול התדרדר לאן שהדרדר אבל הבה ננסה להתמקד שוב בשאלה המענינת על טיב החינוך
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "מצטער, אבל העיברית של החרדים..."

ציינתי כבר בעבר כי נתח גדול מעיסוקי נוגע לציבור החרדי הצעיר והרך בהבטים האישיים ביותר. מזה 15 שנים אני נמצא יום יום עם נוער וילדים חרדים ועם הוריהם במספר מסגרות, ממספר נקודות השקפה [הצד שלהם / הצד של 'הממסד'] ובמספר ערים ומספר לא מבוטל של תתי קבוצות בצבור החרדי. אני מביט בצבור הזה באהבה ובסקרנות ורואה בחלק ממה שהוא משמר איבר ממני שאבד. אני חושב שאני מצוי מספיק 'בפנים' ומספיק 'בחוץ' בכדי שאוכל לומר כי ההשגות שלי אינן פרי של הטיית תקשורת או שינון סיסמאות.

רבות תהיתי ואתהה בדבר דרך החינוך המיטבית לאדם. חינוך נוקשה? חינוך פתוח?

לעניות דעתי דרך החינוך הטובה ביותר משלבת דוגמא אישית ואהבה איש איש כפי יכולתו.ההורה בנוכחותו ובשעות שהוא קיים רקע כמושא אהבה בעיני הילד, בני הבית והמיקרוקוסמוס שהם מייצרים בסביבתם והמורה בביה"ס הם הדמויות המרכזיות בתקופה החשובה בעיצובו של אדם.

בעיני הילד החרדי נוספות כמובן דמויות מופת מתולדות עמנו וכמובן מעל הכל עומד הקב"ה המשגיח - אך מסקנתי האישית היא שלשני השותפים הגשמיים בהבאת אדם לעולם יש בכ"ז את התפקיד החשוב ביותר בהכוונתו ושדרך הכוונה זו אינה נעשית על ידי שינון אלא ע"י 'ראה וכך עשה'.

מנקודת מבטי הציבור החרדי שבחר בדרך החינוך הנוקשה בעלת ההררכיה הברורה נוהג בעניני בקורת עצמית כמו קיבוץ מצליח לפני שלושה עשורים מאוד גאה בעצמו. לפעמים בצדק ולפעמים כמו בדוגמאות שאתה הבאת - לא בצדק מוחלט...

אלימות בין ילדים, פגיעות גופניות, התעללות רגשית ע"י בני כתה ומורים, הזנחה ע"י ההורים, חוסר כבוד לזולת, ראיה לא מכבדת כלפי כלל הצבור והשונה, פגיעה ברכוש - קיימים גם קיימים בצבור החרדי ולא בשיעור מבוטל או נמוך יותר מבצבור החילוני. אומנם אימו של זה שמרפקו התנפח כי נחבט לקיר לא תרעיש עולמות ולא תצעק על מנהל החידר בפרהסיה. זה לא יכתב ב'יתד' וגם לא ילחש בעזרת הנשים. רק האורטופד ידע ויראה את היד ולעיתים את דמעות האם. טכנאית הרנטגן אולי תשמע גם על הפעמים הקודמות בהן הציקו לו וחבלו בו ומיד תהסה האם את עצמה שכן 'אצלנו הכל בסדר'. על השחתת רכוש ציבורי לא יכתבו בהמודיע ורק המנהל של מחלקת הגינון העירונית יחפש תקציב להחלפת הנדנדה השבורה או השיח שנעקר. מוסדות ציבור המניחים צעצועים בחדרי המתנה מחשבים פחת ציוד לא מבוטל שכן קיים דפוס של התרת רסן והעלמת עין של לא מעט הורים בהגיעם לזירה 'שאינה שלהם'.

הלמידה ללא מבחן יעד כתוב ואובייקטיבי בסוף כל מקטע הופכת את כולם ל'גאונים' לכאורה אך גוררת החמצה של לקויות למידה וכאשר גדל הפער מגדירה המערכת בזריזות את הילדים כלא ממושמעים או כהיפראקטיבים ומנתבת אותם לטיפול התרופתי שהוא לעיתים מיותר. הסגירות של החצרות יוצרת מערך של פרוטקציה ואי צדק לפי קרבה לפרנסים או לפי מוצא ההורים המלווה את הילד מגיל רך. לעיתים הילד מכבד מתוך פחד ואימה את ה'רבה' שמעתיר שבחים על הלא יוצלח ממשפחת הגביר שלצידו ומתעלם מיכולותיו הגבוהות וממצוקותיו של בן העניים ממנו אמורה לצאת תורה. זה אופיו של האדם וגם 'רבה' באלעד וגם מורה בקרית אונו הם בני אדם כמובן אבל העדר השקיפות מחמירה את הבעיה.

לעניות דעתי הילד בחידר הוא ממושמע יותר מתוך יראה ולא מתוך הבנה. הילד הטוב ישאר טוב גם מחוץ לכתלי הכתה אבל האחר גם אם אינו שבאבניק יוציא את מרצו בדרך הבייתה על ילדים אחרים. זו כמובן עדות יחיד אבל רבות אני חולף ברחובות ערים חרדיות וגם חילוניות ורואה יותר קטטות ילדים ואלימות רכה ברחוב החרדי מבחילוני - לא בגלל שהילדים שם קשים יותר אלא בשל אי ההתערבות של המבוגרים החולפים.

אני חושב שאת התוצאה של מיעוט אלימות קשה בין בני נוער וצעירים חרדיים כדקירות סכין יש ליחס למסגרת הנישואין המוקדמת ולשעות השהיה הממושכת במוסדות הלימוד אשר לא מותירים פנאי לבטלה חסרת פשר והשגחה שהיא אם חטאת בסוג זה של אלימות. כלומר לא המסר החינוכי הוא המצמצם את האלימות אלא המסגרת ההדוקה המתמשכת לאורך החיים על יתרונותיה וחסרונותיה.

עבירות ופגיעות מין נובעות ממקומות אפלים יותר ולכן החינוך החרדי למרות עיסוקו 'ביצר' אינו יכול להפחיתן והוא אכן אינו עושה זאת. אי ההבאה למודעות של הסכנות אך מגבירה אותן.

למרות המורא של הרב והכללים הנלמדים הרי שילד חרדי אינו משקר יותר או פחות או גוזל יותר או פחות מחוץ למסגרת היחוס שלו. צפה בילדים חרדיים הבאים לגן ציבורי בעיר הסמוכה. האם התנהגותם טובה יותר משל החילוניים? האם לא ידחפו בתור למגלשה או יאמרו 'הייתי כאן קודם' גם אם הגיעו רק עכשיו? לעיתים אפילו להפך שכן הזירה הציבורית המרוחקת היא המקום בו ניתן לשחרר את הרסן.

וזה מוליך אותי ללימודי הליבה האמיתיים של האדם: "מה עושים אמא ואבא" וזה עיקר העיקרים מנקודת מבטו של ילד. וכאן כמו אצל החילוניים ביית בית ודרכו והורה הורה ודרכו. יש רעים ויש טובים, יש מתנכרים ויש אוהבים והאדם שרוי עם עצמו ועם הוריו.

זמן חשיפה קצר להורה הוא רע מאוד. אי אפשר להיות הורה בעשרים דקות ביום. זו אשליה מסוכנת. זו אשליה גם לגבי החילוני שחושב כי ישוב ממשרד המהנדסים שלו ב22:00 וביום שבת יעניק רבע שעת איכות בלונה פארק וזה נכון גם לאב החרדי השב באותה שעה מהישיבה וחושב כי ביום שבת יעניק רבע שעת למידה קפדנית. זמן עם ההורה הוא דבר התלוי בנכונות ההורה להעניק בה אין הבדל בין המגזרים. ובזמן הפנוי שיש להורים בתלות בשעות העבודה ומספר הילדים שיש לחלוק אותו בינהם. אגדת ההשקעה החרדית באמהות והילדות המופלאות המטפלות באחיהן הקטן היא אגדה בלבד. למידת הטיפול של ילדות אלה היא טכנית בלבד ובדוחק זמן ולרוב ממשיך דפוס טיפול שגוי זה עימן בבוא זמנן לגדל ילדים. לא אחת אני פוגש חסר מפתיע בהכרת מושגי יסוד בטיפול בילד הרך אשר אין ספק כי לא היו קיימים אצל סבתא רבא של אותה אם. גם החרדים הם קורבן של דוחק הזמן 'המודרני' רק שאצלם בא הדבר לבטוי בדרך אחרת.

יש אמהות ואבות נפלאים ויש אמהות ואבות גרועים. חלקם חרדיים וחלקם חילוניים ללא הבדל בשיעור בין אלה לאלה. ההורות היא מרכזו של חינוך והחינוך החרדי אינו משביח את ההורות למרות שפע המימרות היפות והכללים החכמים שבמקורות כי בסופו של יום לא הלל הזקן עומד עם האם בשעה שתיים בלילה בעיניים טרוטות להחליף חיתול אלא היא עם עצמה ועם אישיותה ורגשותיה.

לגבי לימודי הליבה שהם פחות מענינים אותי בדיון זה אומר כי הם אולי 'לא חשובים' רק למי שבוודאות יודע אתה כי יהיה בן תורה כל חייו ולא יעסוק במשלח יד כלשהו. גם חכמינו עסקו במסחר ולמדו את העולם ומה שהיה טוב לרבי עקיבא מדוע לא יהיה טוב לזה שמחזיק במנת משכל מתחת לממוצע אך מוחזק במסגרת ישיבתית שהיא מעבר ליכולותיו עד גיל 40? האם התורה היא תורת חיים או תאוריה בלבד? מובן שהיא תורת חיים ובחיים יש מדע, ומסחר ועמל, וצבא ובטחון וספרות ומוסיקה ועוד הרבה דברים שאילו היו חכמינו עמנו היום היו מתייחסים אליהם בתלמוד.

לגבי איכות השפה העברית בקרב הילדים החרדים - הרקע של דו לשוניות יידית-עברית מעצים את הבעיות השפתיות ויוצר חסר באוצר מילים. הם לא מכירים בקטנותם מילים רעות [אותן ילמדו גם ילמדו בעל כורחם בבגרותם] אך ממש לא מחזיקים בשפה עשירה. נסה להשיג תור למרפאה בדבור בביתר ותגלה עד כמה.

הסיפא של דברי: יצר האדם רע מנעוריו - חרדי או חילוני. צריך לעבוד על המידות - חרדי או חילוני. דוגמא אישית היא המפתח לחינוך - חרדי או חילוני.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 16-09-2010 בשעה 08:33.
ישן 16-09-2010, 08:38
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "חבל שהאשכול התדרדר לאן שהדרדר אבל הבה ננסה להתמקד שוב בשאלה המענינת על טיב החינוך"

תודה על התגובה. היא מרתקת.

אני נחשפתי לבני נוער מאוכלוסיה חרדית בגילאי 17-18 ולעתים מעט יותר בעת שירותי הצבאי. חלק מהחשיפה היתה לפרק זמן של עשר דקות במהלכן הצהיר המלש"ב על תורתו- אומנותו ושוחרר.
את אלו שלא היתה בידם ההצהרה נאלצנו להעביר את הליכי המיון הרגילים.
במהלך ראיונות עם בני נוער המשתייכים לאוכלוסיה זו (באופן כללי. היו שם ממגוון זרמים) נוכחתי לגלות (ובתור מישהי שהגיעה מסביבה חילונית לחלוטין ונחשפה אך ורק לסביבה מסורתית או דתית- לאומית) לתדהמתי שאין באמת הבדל.
אין הבדל ברמת האלימות, השחיתות, הסטיות או החינוך הקלוקל. בני נוער מאפרת, מירושלים, מקרית ענבים או מגבעת ברנר- כולם אותו דבר, בין אם הם באים מרקע חילוני נטו, מסורתי, דתי לאומי או חרדי על כל זרמיו. לכל זרם יש את הרעות החולות שלו ואת היתרונות שלו. אצל אחד מדובר בשפה עשירה יותר, אצל השני במוסר (כפוי או לא) גבוה יותר. בסופו של דבר- כל תופעה אצל החרדי תצוץ גם אצל החילוני ולהפך.

ישן 16-09-2010, 19:27
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יפה מאוד
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "חבל שהאשכול התדרדר לאן שהדרדר אבל הבה ננסה להתמקד שוב בשאלה המענינת על טיב החינוך"

אציין רק, ממש לא בסתירה לדברייך, שמאוד התרשמתי מהאופן שבו ילדות במשפחות חרדיות מטפלות באחיהן הצעירים מהן ואיך באופן כללי מטפחים (לפחות בחלק מהמשפחות שם) את הדאגה לזולת. לדוגמא, הטיסה האחרונה שלי לישראל הייתה סיוט אמיתי. הקטנה לא נרדמה, כל הזמן רצתה לרוץ במעברים והתישה אותנו. זה שגם אני וגם אישתי חלינו לא עזר. בקיצר, משפחה חרדית אמריקאית במטוס התנדבה לעזור לנו (ממש לא ביקשנו) והבת שאולי הייתה בת 10 פשוט שמרה על הקטנה שלנו בהמון בגרות ורגישות במשך שעות וממש הצילה אותנו. היו לי עוד חוויות בסיגנון הזה בעבר. אני לא אומר שזה מפצה בהכרח על כל החסרונות שציינת, אבל זה מאזן לפחות במידה מסוימת.
ישן 16-09-2010, 00:00
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "במסגרת עבודתי כאן בארה"ב יוצא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ekek
במסגרת עבודתי כאן בארה"ב יוצא לי לבוא במגע עם הרבה מאוד חרדים, גם כאלה שגרים כאן כל החיים, ונדהמתי לגלות כי חלק גדול מאוד מהם לא יודע אנגלית בכלל. בד"כ זה יידיש מצויינת ועברית קלוקלת.
ואגב, "ערכים כמו השפלת הורים ומורים דקירות של איש את רעהו לבוש כמו של שדים ועגילים בגבות ובשפתיים,אכן הכל בזכות לימודי הליבה." זו אמירה מטופשת. זה באמת מה שאתה חושב? שחילונים מטפחים "ערכים" כאלה? זה מה שמלמדים בחינוך החרדי?

מטפחים לא, גם החרדים לא מטפחים אי למידת שפות.
אבל מה שלא מטפלים בחינוך הממלכתי זה בחינוך,מלמדים המון אבל לא מחנכים.
בחינוך החרדי הדגש הוא על חינוך,נכון שלא תמיד מצליחים וש שלא יוצאים כראוי (שבאבניקים, סוטים,ועד)
אבל ההבדל הוא על מה שמים את הדגש על ידע או על חינוך.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 16-09-2010, 00:55
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "אני למדתי בקריית החינוך ע"ש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ekek
אני למדתי בקריית החינוך ע"ש דוד בן-גוריון אשר בעמק חפר (רופין), ואני יצאתי בסדר גמור. לא דקרתי אף אחד, תמיד כיבדתי את הורי, מעולם לא השתמשתי בסמים ומעולם לא ביצעתי פשע כלשהו, שירתתי בצבא, במילואים, יש לי משפחה נפלאה וכך גם לגבי כל חברי אשר למדו איתי בבית הספר. מעולם לא ביצעתי הפגנה אלימה, מעולם לא שרפתי פחי אשפה ומעולם לא קראתי לחייל או שוטר "נאצי".
תתבייש לך על ההכללות המטופשות לגבי החינוך החילוני. כיבוד אב ואם אינו עניין חרדי בלבד. פשיעת נוער אינה עניין חילוני בלבד. אני מציע לך לרדת מהעץ הגבוה עליו אתה יושב.
אשריך ואשרי חלקך,האם יצא לך לראות את הנתונים של הרשויות היום של מורים שמפחדים להגיע לבית הספר?על הכמות של הסמים שיש בבתי הספר?על האלימות המזעזעת שמתרחשת בבתי הספר ה"ממלכתיים"? גם אם תבוא עם דמות הנעלב זה לא ישנה את המציאות הקשה שמתרחשת לנגד עינינו באותם מוסדות חינוך,מתי בדיוק ראית בבית ספר חילוני סל מצוות בבית ספר "ממלכתי" שכל ילד שעזר להוריו או סתם עשה חסד עם יהודי שם פתק באותו סל וקיבל פרס או חיוך מהמורה על הדבר?מתי ראיתי חינוך שבו הילדים גאים על עצם יהדותם ומחונכים ששרה לא יכולה להתחתן עם אחמד וראובן לעולם לא יתחתן עם פאטמה או כל גויה אחרת משום שזה התבוללות ושגוי ויהודי זה שני עולמות נפרדים לא בגלל גזענות אלא משום שכך השם ציוה,כן אותו שם שציוה את זכור את יום השבת לקדשו וציוה את כבד את אביך ואת אימך?אני באופן אישי לא מטפס על שום עץ אלא רק מביא אל מול עיניך את המציאות לאשורה ואם תרצה סירטונים שימחישו לך את עוצמת הביזיון אל תתבייש רק תבקש.

נערך לאחרונה ע"י מיכאל חי בתאריך 16-09-2010 בשעה 01:07.
ישן 16-09-2010, 02:18

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "אני יהודי ואני נשוי לשיקסע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ekek
אני יהודי ואני נשוי לשיקסע אמריקנית, ולא סתם אמריקנית אלא ממוצא אינדיאני וזה לא מעניין אותי מה הדת שלה כי היא בנאדם טוב וזה מה שחשוב לי. שנינו לא דתיים וזה לא מהווה מכשול כלל באף חלק מהחיים שלנו.
אני לא צריך את אלוהים שיצווה עלי לכבד את אמא ואבא. עליתי על זה לבד כבר כשהייתי ילד. אני לא צריך את אלוהים שיצווה עלי לא לרצוח או לשקר או לגנוב. אני מספיק חכם כדי לדעת את הדברים האלה לבד.
חינוך מתחיל בבית.
בתור נשוי לגויה אז צר לי לבשר לך שאתה בדיוק אחת התופעות הארורות שיכולות לחסל את העם היהודי עם ההדרדרות של הערכים והפשיטת רגל היהודית נגיע בדיוק למצב שאתה נמצא בו כרגע וזה נקרא התבוללות,אפילו החמאס והחיזבאללה או זכות השיבה לא תשמיד אותנו יותר מהר מאשר ההתבוללות.
ישן 16-09-2010, 03:33
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "תחיה עד מאה ועשרים תוך כדי מאה אחוז התגייסות לצבא של סודנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיכאל חי
קאפיש?

אני מדבר עברית, לא צריך לפנות אלי בשפות הגויים שאתה כל כך מתעב

ציטוט:
זה לא ישנה את העובדה שמי שמתחתן עם גויה הילדים שלו גויים,

בכל חברה מודרנית ומשכילה היו רואים זאת כהגדלת רבגוניות מאגר הגנים

ציטוט:
ולאחר כמה דורות של יהודים "נאורים" כאלה זה בכלל לא משנה מי מתגייס ומי לא מהסיבה הפשוטה שאין כאן עם יהודי

זה תלוי בהגדרתך מי הוא יהודי. אבל חלילה שלא יזהמו לך את הדם הארי הטהור של הגזע העליון שלך בדם גויים מלוכלך.

ישן 16-09-2010, 03:35
  ekek ekek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.03
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "מה זה בדיוק התבוללות אתה..."

אתה פאר יצירתה של מערכת החינוך החרדית. מיזנטרופ צר אופקים, שופט ע"פ דתו בלבד של האחר ולא ע"פ אישיותו או מעשיו.
הילדים שלי יגדלו להיות אנשים טובים ממך, עם ערכים טובים משלך. כבר עכשיו יש להם ערכים טובים משלך. אני יכול להבטיח לך שהם לעולם לא יתפרעו ברחוב, או ישרפו פחי אשפה, או יעזו לקרוא לחייל או שוטר "נאצי". כאשר יגיעו לגיל 18, הם יתגייסו לצה"ל גם אם יצטרכו לחזור לארץ מארה"ב כי הם אוהבים את ישראל יותר ממך או ילדיך. לכן לא אני הסכנה המרחפת על העם היהודי. לא אתה ולא שכמותך תשפטו אותי. גם לא אלוהים.
יאללה מנהל, לחסום. שיתהיה קצת פחות גזענות בפורום.

ישן 16-09-2010, 05:35

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "אתה פאר יצירתה של מערכת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ekek
אתה פאר יצירתה של מערכת החינוך החרדית. מיזנטרופ צר אופקים, שופט ע"פ דתו בלבד של האחר ולא ע"פ אישיותו או מעשיו.
הילדים שלי יגדלו להיות אנשים טובים ממך, עם ערכים טובים משלך. כבר עכשיו יש להם ערכים טובים משלך. אני יכול להבטיח לך שהם לעולם לא יתפרעו ברחוב, או ישרפו פחי אשפה, או יעזו לקרוא לחייל או שוטר "נאצי". כאשר יגיעו לגיל 18, הם יתגייסו לצה"ל גם אם יצטרכו לחזור לארץ מארה"ב כי הם אוהבים את ישראל יותר ממך או ילדיך. לכן לא אני הסכנה המרחפת על העם היהודי. לא אתה ולא שכמותך תשפטו אותי. גם לא אלוהים.
יאללה מנהל, לחסום. שיתהיה קצת פחות גזענות בפורום.
אני לא פאר יצירה של איש וכפי שהבנת לבד עצם העובדה שאני מתכתב איך מוכיח שאני לא חרדי,הילדים שלך יהיו גויים גמורים בדיוק כמו הסודנים,ועצם העובדה שאתה מדבר איתי על ערכים לאחר שהוצאת את ילדיך מכלל ישראל מדבר בעד עצמו,אין לך ערכים ואתה לא יודע יודע לאיזה כיוון אתה או ילדיך ילכו מה שבטוח שהוצאת את עצמך עובדתית מכלל ישראל עם או בלי צבא שזה ההרס האמיתי של כלל ישראל ועל שמירת הציביון היהודי במדינה החרדים שאתה מתעב שומרים אלפי שנים אז אני מאחל לך לעשות תשובה במהרה וגיור קל ונעים לילדיך ולאישתך.
ישן 16-09-2010, 12:26
  ekek ekek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.03
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "[QUOTE=ekek]אתה פאר יצירתה של..."

ילדי מקבלים את אותו חינוך שאני קיבלתי בילדותי. לא הוצאתי את עצמי מכלל ישראל אלא הבאתי אחרים אל תוכה, אשר אוהבים את הארץ בדיוק כמוני. ואין שום קשר לדת. הבאתי לכך שאנשים שלא היה להם קשר לעם היהודי או לישראל, מרגישים עכשיו קרובים יותר לישראל מאשר לארצם שלהם.
כמו שאמרתי קודם, קודם תהייה בנאדם, אח"כ תהייה יהודי. ההתנשאות "היהודית" שלך כלפי כל מי שאינו כמוך דוחה ומגעילה. אתה יכול להיות אדם טוב, תורם לחברה, אוהב הארץ גם בלי להיות "יהודי ע"פ הספר". זה לא אומר שאין לך ערכים או שהערכים שלך קלוקלים. אני וערכי הנחותים נמשיך ללהתנדב למילואים בשבילך, נמשיך לשלם מיסים בשבילך, ילדי ישרתו בצה"ל בשבילך למרות שאתה תראה בהם אזרחים סוג ז', ילדיהם ישרתו בצה"ל בשביל ילדיך ונכדיך, וזה אדוני, הופך אותנו לטובים ממך מכל בחינה.
אני מעדיף להיות משומד חיובי מיהודי שלילי.

ישן 16-09-2010, 17:42
  LexXx LexXx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.03.08
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "[QUOTE=ekek]אני יהודי ואני..."

ציטוט:
בתור נשוי לגויה אז צר לי לבשר לך שאתה בדיוק אחת התופעות הארורות שיכולות לחסל את העם היהודי עם ההדרדרות של הערכים והפשיטת רגל היהודית נגיע בדיוק למצב שאתה נמצא בו כרגע וזה נקרא התבוללות,אפילו החמאס והחיזבאללה או זכות השיבה לא תשמיד אותנו יותר מהר מאשר ההתבוללות.

יותר מהר ישמידו אותך אם כל ה"תופעה" אך שאתה קורא לנו האנשים שעובדים משלמים מיסים ומשרתים בצבא יקומו ויעזבו למקום אחר.
מי ישמור עליך אם לא אנחנו???
מאיפה תקבל ת'כסף אם אני לא אשלם מיסים??
אז עוד אתה יוצא עלינו??
במה אתה טוב יותר מאותם ערבים-ישראלים שמקבלים מאיתנו הכל ועוד נושכים ת'יד שמאכילה אותם?

ישן 16-09-2010, 01:45

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הבעיה הזו, כבר אמרתי היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
הבעיה הזו, כבר אמרתי היא בעייה של חינוך מבית ולא של מערכת החינוך. כשהורים נותנים דוגמא חיובית, מתעקשים על חינוך לערכים, יוצאים ילדים טובים, עם או בלי אמונה באלוהים.
כשהורים זורקים את האחריות על בית הספר, משמשים דוגמא רעה (למשל שמחת חגיגות אינטל ירושליים למשל, חינגת בר-אילן וכמובן, הבקר"קים הבאליסטיים במאה שערים) גדל לך דור של חוליגנים, עם או בלי כיפה.
אנשים כמוך, שדורשים ממערכת החינוך לעשות את עבודתם של ההורים הם בדיוק מי שגורם לדור של דפקטים לקום פה בארץ
תגיד לי התחתנת כבר?יש לך ילדים בנים בנות? בני כמה הם בדיוק? היכן הם נמצאים רוב היום בבית הספר או איתך?מי החברים והחברות שלהם אתה יודע?מה אתה מבלבל לי את המוח על הפגנות שאם תתמצת את אותם התפרעויות עלאק למשחק כדורגל אחד זה אפילו לא יהיה בטל בשישים אפילו אם זה יהיה בדרבי השרון בין הפועל כפר סבא לרעננה,וכל שכן לא יתפוס רבע כותרת בעיתון אם זה יגיע בהפגנה לגיטימית למען "השלום" בשמעון הצדיק, אז חדל דמגוגיה.
ישן 16-09-2010, 03:26
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]הבעיה הזו,..."

ציטוט:
תגיד לי התחתנת כבר?

שאל את גברת רוג.

ציטוט:
יש לך ילדים בנים בנות? בני כמה הם בדיוק?

בדרך.

ציטוט:
מי החברים והחברות שלהם אתה יודע?

אני אדע, בדיוק כמו שההורים לי ידעו מי החברים שלי והיכן אני. אם משקיעים טיפה זמן, מאמץ ותשומת לב, פתאום יש המון קשר בין ההורים והילדים. וההורים אפילו מחנכים את הילדים...

ציטוט:
מה אתה מבלבל לי את המוח על הפגנות שאם תתמצת את אותם התפרעויות עלאק למשחק כדורגל אחד זה אפילו לא יהיה בטל בשישים אפילו אם זה יהיה בדרבי השרון בין הפועל כפר סבא לרעננה,וכל שכן לא יתפוס רבע כותרת בעיתון אם זה יגיע בהפגנה לגיטימית למען "השלום" בשמעון הצדיק, אז חדל דמגוגיה.

נו בחייך. הפגנות? זו הנורמה: בריונות אלימה כדי להשיג את מבוקשכם. אם הייתם ערבים, היו קוראים לזה "טרור" ומפזרים אתכם עם כדורי גומי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:56

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר